پزشکان

بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

هدف از ارائه این مقاله، آشنایی شما با 10 تا از بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت می باشد. یکی از شایع‌ ترین دلایلی که افراد به دنبال مراقبت های پزشکی هستند، درد مزمن می باشد . این درد فعالیت‌ های روزمره را محدود کرده و حتی منجر به افزایش افسردگی و اضطراب نیز می‌ شود. دردی که مزمن باشد و درمان نشود، احتمال ابتلا به دیگر اختلالات سلامتی مثل عارضه های قلبی، عفونت‌ های تنفسی و کاهش تحرک را هم افزایش می‌ دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

طب فیزیکی چیست؟

طب فیزیکی و توانبخشی یک تخصص بالینی محسوب می شود که به پیشگیری و تشخيص درمان و توانبخشی بيماری های گوناگون می‌ پردازد. به متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی، فیزیاتریست یا پزشک PM&R (Physical Medicine and Rehabilitation physicians) گفته می‌ شوند که وظایف آن ها تشخیص این بیماری ها و تهیه یک برنامه درمانی جامع برای این عارضه ها می باشد. این پزشکان دارای تخصص پزشکی گسترده‌ای برای کمک به بیماران مبتلا به طیف وسیعی از انواع دردها هستند که ممکن است در هر سنی رخ دهد.

هدف این متخصصین، تقویت و بازگرداندن توانایی عملکردی و کیفیت زندگی برای افرادی که دارای اختلالات فیزیکی یا ناتوانی‌ هایی هستند، می باشد. این اختلالات می تواند بر مغز، نخاع، اعصاب، استخوان‌ ها، مفاصل، رباط‌ ها، ماهیچه‌ ها و تاندون‌ ها تأثیر زیادی بگذارد. بر خلاف دیگر تخصص‌ های پزشکی که بر درمان پزشکی تمرکز دارند، فیزیاتریست به حداکثر رساندن استقلال بیماران در فعالیت‌های روزمره زندگی و بهبود کیفیت زندگی کمک می کند.

طب فیزیکی چیست؟

انواع درمان ها توسط بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت

پزشکان این حوزه و فیزیاتریست ها به تست های تشخیصی و درمان های عارضه های زیر می پردازند:

 • ورزش درمانی و تزریق بافت نرم
 • NCS (آزمایشات هدایت عصبی)
 • مدیریت اسپاسم و سونوگرافی اسکلتی عضلانی
 • درمان های مداخله ای ستون فقرات و تزریق مفصلی
 • EMG (الکترومیوگرافی) و داروهای مسکن
 • پروتز /ارتودنتیک و تزریق مفصلی

حوزه کاری بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت

به طور کلی حوزه فعالیت بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت به شرح زیر می باشد:

 • تشخیص و درمان درد: متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی در رشت به درمان و تشخیص دردهای استخوانی، مفصلی و عضلانی پرداخته و سعی دارند بدون جراحی آن ها را درمان کنند. در این زمینه می توان به بیماری هایی مثل آرتروز، دیسک کمر و حتی آسیب های ورزشی اشاره کرد.
 • توانبخشی بیمارانی که با مشکلات عملکردی مواجه شده اند: بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت با بهره گیری از پرسنل درمانی حرفه ای در این زمینه، بیمار را درمان کرده و زندگی عادی را به آن باز می گردانند. در برخی از بیماران ممکن است مشکلات عملکرد بسیار شدید باشد و بهبود کامل آن ها امکان پذیر نباشد در این صورت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی سعی دارد به بیمار کمک کند تا زندگی مستقلی داشته باشد.
 • ارزیابی نوار عصب و عضله: طب فیزیکی می تواند در تشخیص و درمان مشکلات اعصاب نیز تاثیر گذار باشد، حالت هایی مثل مور مور شدن و گز گز کردن دست و پا می تواند ناشی از نوعی اختلال عصب هایی در ناحیه دست و پا و یا به دلیل مشکلات اعصاب محیطی کل بدن رخ دهد. متخصصین طب فیزیکی از طریق نوار عصب و عضله این اختلالات را تشخیص داده و آن را درمان می کند.

لازم به ذکر است که چنان چه دچار زانو درد هستید و قصد درمان آن را دارید می توانید جهت دست یابی به نتیجه مطلوب، به بهترین دکتر زانو درد در رشت مراجعه نمایید.

مهم ترین اثرات درمان با طب فیزیکی و توانبخشی

همان طور که ذکر کردیم، طب فیزیکی و توانبخشی برای افرادی که دچار ابتلا به دردهای مزمن شده اند بسیار مناسب می باشد. این روش درمانی موجب بهبود عملکرد و کیفیت زندگی این افراد شده و لازم است بدانید که بهترین دکتر ستون فقرات در ایران نیز قادر است دردهای مزمن مربوط به کمر و بیماری های مشابه آن را تشخیص داده و درمان کند.

پزشکان طب فیزیکی و توانبخشی قادرند کلیه مشکلات سیستم عضلانی اسکلتی را تشخیص داده و مناسب ترین روش درمانی را برای بهبود و دستیابی به نتیجه مطلوب، پیاده سازی می کنند. مهم ترین اثرات درمان با طب فیزیکی و توانبخشی به شرح زیر می باشد:

 • بهبود کیفیت در زندگی افراد مبتلا به دردهای مزمن و اختلالات با شدت بالا
 • کاهش درد
 • آموزش چگونگی استفاده از وسایل و ابزارهای کمکی برای قرار گیری در مسیر مستقل زندگی مانند صندلی های چرخ دار
 • حمایت متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی از بیمارانی که دچار آسیب دیدگی فیزیکی شده اند و ممکن است با چالش های عاطفی نیز مواجه شوند.

کلام آخر

هدف از ارائه این مقاله، آشنایی شما با 10 تا از بهترین دکتر طب فیزیکی و توانبخشی در رشت بوده است تا در صورت نیاز، اطلاعات کافی از آن ها را در اختیار داشته باشید. این مقاله صرفاً جهت معرفی پزشکان مربوطه به شما بوده، پس توصیه می شود که برای درمان بیماری هایی مثل درد های مزمن کمر و پا، تحقیقات و بررسی های بیشتری را انجام دهید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه قدر دانی می کنیم، امید است که این مطالب برای شما مفید و با ارزش بوده باشد. همچنین می توانید برای ثبت هر گونه انتقاد و یا پیشنهادی با ما در سایت جراحتو در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا