پزشکانجراحی درمانی

بهترین دکتر واریکوسل در ایران【سال 1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر واریکوسل در ایران آشنا کنیم تا در صورت نیاز به آن مراجعه کنید. بیماری واریکوسل نوعی بیماری مردانه می باشد که در ناحیه تناسلی مردان ایجاد می شود. واریکوسل مانند بیماری واریس پا است و در این بیماری سیاهرگ های داخل کیسه بیضه دچار تورم می شوند. واریکوسل 3 درجه مختلف دارد و در برخی مواقع ممکن است باعث ناباروری در مردان شود، در نتیجه با بروز علائم این بیماری بایستی سریعا به پزشک مراجعه کنید. از این رو در این مقاله لیستی از بهترین دکتر واریکوسل در ایران را برای شما تهیه کرده ایم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

واریکوسل چیست؟

واریکوسل از جمله بیماری های شایع مردانه است که در کیسه بیضه ایجاد می شود و اغلب در مردان 15 تا 25 ساله رخ می دهد، اما با این حال نیز ممکن است مردان در سنین دیگر هم دچار این بیماری شوند. واریکوسل مانند واریس می باشد و این بیماری سیاهرگی که در بیضه قرار دارد و نامش paminiform plexus است را تحت تاثیر قرار می دهد. خنک کردن خون پیش از رسیدن به اسپرم ها بر عهده این رگ است، چرا که اسپرم ها در دمای 34.5 درجه سلسیوس تکثیر می شوند و دمای بدن با درجه 37 برای این عمل مناسب نیست.

واریکوسل چیست؟

واریکوسل می تواند باعث اختلال در روند خنک کننده شود و در نتیجه باعث پیشگیری از تولید اسپرم با کیفیت می شود و همچنین ممکن است باعث ناباروری در مردان شود. از این رو بایستی با بروز و مشاهده علائم این بیماری سریعا به بهترین دکتر واریکوسل در ایران مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید. در مواقعی که این بیماری سبب به وجود آمدن ظاهر نامناسب نشود و یا باروری فرد را مختل نکرده باشد، احتمال دارد نیاز به درمان نداشته باشد اما در صورتی که فرد دچار درد شود و یا این مشکل منجر به ناباروری شود بایستی تحت درمان قرار بگیرد. در ادامه به کاندید های مناسب جراحی واریکوسل اشاره می کنیم:

 • کسانی که حجم یکی از بیضه هایشان از بیضه دیگری، حدود 25 درصد کمتر باشد.
 • افرادی که دارای واریکوسل گرید 3 باشند که در آن ظاهر بیضه فرد خراب خواهد شد.
 • کسانی که مشکل ناباروری داشته باشند، اما همسر آن ها مشکلی نداشته باشد.
 • افراد مجردی که در آزمایش آن ها اختلالی وجود داشته باشد.

ویژگی های بهترین دکتر واریکوسل در ایران

بیماری واریکوسل با معاینات انجام شده به سه درجه ( خفیف، متوسط و شدید) تقسیم می شود و معمولا در بیضه سمت چپ مشاهده می شود، با این حال در برخی موارد در دو بیضه هم یافت می شود. این بیماری در برخی مواقع باعث اختلال در باروری فرد می شود، از این رو بایستی فرد مبتلا به پزشک مراجعه کند. مهم ترین و اولین قدم برای درمان این بیماری، انتخاب بهترین دکتر اورولوژی در ایران می باشد، چرا که انتخاب پزشک مناسب به شما در تشخیص درست این بیماری و درمان موفقیت آمیز آن کمک می کند. در ادامه به ویژگی های بهترین دکتر واریکوسل در ایران که به شما در انتخاب پزشک کمک می کند اشاره می کنیم:

 • اولین ویژگی پزشک مناسب تحصیلات معتبر دانشگاهی و علم به روز و کافی در این زمینه می باشد، چرا که دانش پزشک باعث دریافت نتیجه رضایت بخش از مراجعه و درمان می شود.
 • مجرب بودن و تجربه بالای بهترین دکتر واریکوسل در ایران از ویژگی های دیگری است که پزشک شما بایستی از آن برخوردار باشد.
 • دکتر واریکوسل در هنگام مراجعه به شما بهترین مشاوره را به شما می دهد و با داشتن صداقت، صبر و حوصله، بهترین خدمات درمانی را به مراجعین عزیز ارائه می دهد.
 • پزشک شما بایستی اطلاعات پزشکی شما را مانند راز، نزد خود حفظ کند و اطلاعات شما را در اختیار کسی قرار ندهد.
 • بهترین دکتر واریکوسل در ایران علاوه بر طی کردن فرایند درمانی و اتمام آن، در فاصله زمانی کم از شما می خواهد در جهت بررسی وضعیت و شرایط شما به ایشان مراجعه کنید.

تکنیک های درمان بهترین دکتر واریکوسل در ایران

از علائم بیماری واریکوسل می توان به تورم در کیسه بیضه، درد ناشناخته و مکرر در ناحیه بیضه و برآمدگی در یکی از بیضه ها اشاره کرد، با مشاهده و بروز هر کدام از این علائم می توانید به بهترین دکتر اورولوژی در ایران مراجعه کنید. در همه روش های درمان واریکوسل هدف، کاهش فشار داخل سیاهرگ های واریسی ایجاد کننده واریکوسل می باشد. در این روش ها علائم واریکوسل بهبود می یابد و کیفیت و تعداد اسپرم افزایش پیدا می کند. در ادامه به روش های مختلف درمان واریکوسل اشاره می کنیم:

 • واریکوسلکتومی باز: در این روش برشی روی کشاله ران ایجاد می شود و پزشک به رگ های خونی واریکوسل دسترسی پیدا می کند، در نتیجه این رگ ها را می بندد.
 • واریکوسلکتومی میکروسرجری: در این جراحی، بهترین دکتر واریکوسل در ایران در قسمت کشاله ران برشی ایجاد می کند این جراحی مانند واریکولوسکتومی باز است؛ اما تفاوت این روش بهره گیری از میکروسکوپ در جهت بهتر دیدن رگ ها است.
 • واریکوسلکتومی لاپاراسکوپی: در این روش بهترین دکتر واریکوسل در تهران روی شکم برش های کوچکی ایجاد می کند و لاپاراسکوپ را از یکی از این برش ها وارد شکم می کند، همچنین ابزار های جراحی را برای بریدن و بستن سیاهرگ مورد نظر وارد برش های دیگر می کند.
 • آمبولیزاسیون واریکوسل: آمبولیزاسیون واریکوسل روش سرپایی است و بسیار کم تهاجم می باشد. برای انجام آن پزشک برش کوچکی روی کشاله ران به وجود می آورد و لوله باریکی را از راه برش وارد ورید یا سیاهرگ ران می کند. بهترین دکتر واریکوسل در ایران تصویر مسیر این لوله را بوسیله رادیوگرافی مشاهده می کند و لوله را به سمت ورید های متورم عامل واریکوسل هدایت می کند؛ در ادامه ابزاری مانند یک سیم پیچ کوچک داخل سیاهرگ ها کار گذاشته می شود و جریان رگ های خون را می بندد و آن را به سمت رگ های دیگر هدایت می کند. در نهایت لوله کانتر خارج می شود و زخم پانسمان می شود.
تکنیک های درمان بهترین دکتر واریکوسل در ایران

اقدامات قبل و بعد از جراحی واریکوسل

می توان گفت واریکوسل بیماری خاموشی است که بسیاری از مردان از وجود آن با خبر نیستند. 10 تا 15 درصد مردان به این بیماری دچار می شوند اما معمولا علائم خاصی ندارد؛ لازم است در صورت بروز و مشاهده علائم این بیماری سریعا به بهترین دکتر واریکوسل در ایران مراجعه کنید چرا که در برخی موارد این بیماری منجر به ناباروری می شود. با مراجعه به پزشک صورت ضرورت می توانید برای درمان این بیماری جراحی واریکوسل را انجام دهید. در ادامه به مواردی که قبل و بعد از این جراحی بایستی انجام دهید، اشاره می کنیم:

اقدامات قبل از جراحی:

 • آزمایش هایی که توسط پزشک تجویز شده را انجام دهید.
 • شب قبل از جراحی موهای نواحی کشاله ران( کیسه بیضه، آلت تناسلی) را شیو کنید.
 • از ساعت 12 شب به بعد چیزی میل نکنید، همچنین ممکن است پزشک شما روز قبل از جراحی رژیم غذایی شما را محدود کند.
 • صبح روز جراحی استحمام کنید و ناحیه جراحی را بشویید. ترجیحا از صابون ملایم استفاده کنید تا پوست تحریک نشود.
 • اگر دارویی مصرف می کنید، علی الخصوص داروهای دیابتی یا رقیق کننده خون، آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف داروهایی مانند آسپرین که ضد انعقاد خون است یا داروهای ضد التهاب، باعث ایجاد اختلال در روند جراحی می شود، حتما در صورت مصرف آن ها را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در حین جراحی و بعد از آن از فردی بخواهید شما را همراهی کند.

اقدامات بعد از جراحی:

 • بعد از جراحی عموما بایستی بیمار تا چند ساعت در بیمارستان باشد و همان روز یا چند روز بعد از بیمارستان مرخص می شود.
 • لازم است بعد از جراحی تا 24 ساعت استراحت و خواب کافی داشته باشید.
 • تا زمانی که پزشک اجازه نداده رانندگی نکنید.
 • ترجیحا تا 3 هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های سنگین نظیر دویدن، وزنه برداری و… پرهیز کنید.
 • تا 5 روز بعد از جراحی از خیس شدن ناحیه جراحی شده و استحمام خودداری کنید.
 • از بلند کردن وسایل سنگین به مدت 1 هفته خودداری کنید.
 • تازمانی که پزشک مقرر نکرده از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.
 • در جهت اصلاح گردش خون و پیشگیری از یبوست و پنومونی، می توانید پیاده روی کنید و قدم بزنید.
 • بعد از جراحی به مدت 2 تا 3 روز بعد می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید.
 • بایستی بعد از جراحی مجددا و منظم توسط بهترین دکتر اورولوژی در تهران معاینه شوید.

عوارض جراحی واریکوسل

جراحی واریکوسل همانند جراحی های درمانی دیگر، دارای عوارض و مزایایی می باشد. امکان دارد این عوارض پیش بینی نشده باشند، سریعا خودشان را نشان بدهند یا مدت زیادی طول بکشد تا ایجاد شوند. هنگامی که به بهترین دکتر واریکوسل در ایران مراجعه می کنید، ایشان به شما مشاوره لازم را خواهد داد و همچنین اختلالاتی که ممکن است بعد از جراحی برای شما پیش بیاید را برای شما مطرح می کند. در ادامه به برخی از عوارض این جراحی اشاره می کنیم:

 • از رایج ترین عوارض جراحی، آب آوردن بیضه ها می باشد که در 10 تا 15 درصد بیماران اتفاق می افتد، این عارضه هیدروسل نام دارد. در برخی مواقع این عارضه نیازی به درمان ندارد و برطرف می شود اما گاهی اوقات نیاز است بیمار برای تخلیه مایع، عمل جراحی انجام دهد.
 • امکان دارد جراحی واریکوسل نتواند شانس بارداری را افزایش دهد.
 • در موارد بسیار کم لوله مختص به حمل اسپرم مشکل پیدا می کند و در این وضعیت بایستی یک جراحی کوچک انجام شود، چرا که ممکن است کار کرد لوله ها آسیب ببیند و با گذشت زمان به دلیل التهاب و تشکیل بافت اسکار بسته شود.
 • در موارد نادری ممکن است واریکوسل به دلیل بزرگ شدن عروق کوچک که در حین جراحی دیده نشده مجددا عود کند، در این صورت بیمار بعد از جراحی یا چند ماه پس از جراحی متوجه آن خواهد شد.
 • ادامه لوله حمل اسپرم عصب های کوچکی وجود دارند که بعد از جراحی ممکن است به دلیل قطع شدن این اعصاب نواحی داخل ران یا کیسه بیضه بی حس شوند که این عارضه به طور طبیعی از بین می رود، اما در موارد نادر این قسمت ها همیشه بی حس خواهند بود.
 • مانند جراحی های دیگر امکان دارد ناحیه ای که جراحی شده دچار درد شود و این عارضه در جراحی های که در قسمت کشاله ران انجام می شود رایج است و عموما با گذشت زمان از بین می رود، اما در صورتی که بی حسی و درد در ناحیه جراحی شده مدت زمان زیادی طول بکشد، بیمار با تجویز بهترین دکتر واریکوسل در ایران احتیاج به جراحی خواهد داشت.
عوارض جراحی واریکوسل

کلام آخر

واریکوسل از جمله مشکلات و بیماری های مردانه می باشد که به واریس پا شباهت دارد. بیماری واریکوسل در کیسه بیضه رخ می دهد و رگ های داخل بیضه به طور غیر طبیعی بزرگ و متورم می شوند. واریکوسل سیاهرگی که در بیضه وجود دارد را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری ممکن است منجر به ناباروری در مردان شود. واریکوسل، 3 درجه مختلف دارد و درمان آن به روش های متعددی انجام می شود. در صورت بروز و مشاهده علائم این بیماری می توانید به بهترین دکتر واریکوسل در ایران مراجعه کنید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو همواره سعی داشته شما عزیزان را با بهترین دکتر واریکوسل در ایران آشنا کند. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

واریکوسل چیست؟

واریکوسل به معنای بزرگی و اتساع رگ های درونی است. واریکوسل مشابه واریس پا می باشد. واریکوسل از علل رایج کاهش تولید اسپرم است و کیفیت اسپرم را نیز کاهش می دهد و در نهایت منجر به نازایی در مردان می شود.

رژیم غذایی پس از عمل واریکوسل چیست؟

حدود هشت ساعت پس از عمل می توانید بتدریج از مایعات استفاده کنید .چنانچه از بیهوشی عمومی برای شما استفاده شده است ، بهتر است غذاهای معمولی را از روز بعد شروع کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا