پزشکاندندانپزشکی

بهترین جراح دندانپزشک در تهران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین جراح دندانپزشک در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در این باره به شما عزیزان ارائه دهیم تا در هنگام بروز مشکل در دهان و دندان های خود به راحتی و با خیالی آسوده برای درمان اقدام کنید. بسیاری از افراد در تهران دچار مشکلان زیادی با دندان های خود می شوند و از این رو به دنبال راهی برای درمان می گردند. به همین خاطر ما تصمیم داریم 7 مورد از بهترین جراح های دندانپزشک در تهران را به شما معرفی کنیم تا با خیالی راحت تر برای انجام جراحی خود اقدام کنید و سرانجام به دندان های سالم و زیبایی دست پیدا کنید.

در ابتدا اگر بخواهیم توضیحی راجع به دندان به شما عزیزان بدهیم باید بگوییم که در دهان و روی آرواره های بسیاری از مهره داران، ساختار های سفید رنگی وجود دارد که از آن ها برای خوردن ،جویدن ،تکه تکه کردن خوراک ،استفاده می شود که به آن دندان گفته می شود .همچنین باید گفت که دندان ها نقش بسیار مهمی در حرف زدن و تلفظ کردن دارند. دندان شباهت زیادی با استخوان دارد اما در برابر استخوان بسیار شکننده تر است .انسان ها در کودکی دارای دندان های شیری هستند و بعد از دوره ی کودکی و در طول زندگی دارای دندان های دائمی می باشند.

بهترین جراح دندانپزشک در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • از مهم ترین ویژگی ها و وظایف جراح دندانپزشک در تهران این است که در مرحله اول با دقت کامل ،به حرف ها و مشکلات بیمارش گوش کند.
 • از دیگر وظایف مهم بهترین جراح دندانپزشک این است که بتواند عادت های خوب برای محافظت از دهان و دندان ها را به بیمارانش آموزش بدهد. مسائلی که بتواند برای فرد در زمینه های رعایت بهداشت دهان و دندان مفید باشد .این امر موجب افزایش اعتماد به نفس بیماران هم می شود. همچنین باعث می شود مشکلاتی که ممکن بود به دلیل عدم آگاهی برای فرد بیمار پیش بیاید ،به هیچ عنوان اتفاق نیفتد.
 • بهداشت خود پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است .این نکته به حدی مهم است که می تواند مخاطبان را به سمت خود بکشاند یا بالعکس ممکن است به دلیل بی نظمی و رعایت نشدن نکات بهداشتی در مطب دندانپزشکی ،بیماران کمتری به سراغ آن مطب بروند .استفاده از وسیله های استریل شده و تمیز و مرتب و بهداشتی در دید مخاطبان و بیماران بسیار  ارزشمند است. در غیر این صورت بیماران هرگز نزد پزشک مورد نظر نخواهند رفت .بنابراین رعایت نکات بهداشتی و نظافتی می تواند نشان دهد بهترین دندانپزشک چه کسی است .
 • دندانپزشک باید برای کادر درمانی خود ارزش ویژه ای قائل شود.اگر دستیار دندانپزشک ، از پزشک توجه و احترام نبیند ،خدمات مناسبی را هم به بیماران ارائه نمی دهد . در نتیجه دندانپزشک باید در ابتدا پرسنل خودش را راضی نگه دارد ،سپس به بیماران خدمت کند.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در تهران ، نحوه ی برخوردش با بیمار است .رفتار پزشک باید طوری باشد که بیماران دوست داشته باشند دفعات بیشتری هم به آن مطب و آن پزشک مراجعه کنند.
 • همچنین بهترین جراح دندانپزشک در تهران باید به طور مدام و همیشگی پیگیر حل مشکل بیمارش باشد.
بهترین جراح های دندان پزشک در تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

چه خدمات درمانی توسط جراح دندانپزشک انجام می شود؟

✅جراحی فکجراحان دندانپزشکی قادر هستند نقص­های مادرزادی مثل شکاف کام، شکاف لب و فک را به صورت تخصصی درمان کنند.
✅انجام ایمپلنت­های دندانیجراحان دندانپزشک در بخش­هایی که لازم است و احساس میکنند نیاز است استخوان قرار داده و بعد از آن از ایمپلنت­های دندانی استفاده کنند.
✅جراحی زیبایی و ترمیمی فک و صورت جراحی ترمیمی چه از لحاظ زیبایی و یا چه از لحاظ برطرف کردن آسیب و درمان در داخل دهان انجام میشود. این جراحی نوعی از جراحی فک به شمار میاید 
✅بررسی وضعیت و شرایط پاتولوژیکدرمان بیمارانی که مبتلا به کیست­های خوش خیم و تومورهای دهانی و یا عفونت­های شدید در لثه ­ها و حفره­ های دهان هستند نیز با بررسی وضعیت پاتولوژیک آنها توسط جراح دندانپزشک برای انجام فرایند درمانی امکان پذیر است.

بیماری دهان و دندان 

ممکن است برای دهان و دندان هر فردی چندین نوع بیماری بروز دهد که فرد برای درمان آن ها باید به سرعت اقداماتی انجام دهد و خود را به یک دندانپزشک و در صورت لزوم حتی به یک جراح دندانپزشک برساند.

بیماری هایی هستند که با درد همراه هستند که فقط متخصص دندانپزشک می تواند آن بیماری را تشخیص دهد و روند درمان را آغاز کند .

بیماری هایی مثل :

 • بوی بد دهان
 • دندان قروچه
 • تغییر رنگ بافت های دهان
 • سرطان دهان
 • زخم های دهانی
 • آفت

چنانچه با هر یک از این بیماری ها مواجه شدید به سرعت به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه کنید و برای درمان بیماری خود سریعا اقدام کنید.

چند روش خانگی درمان درد دندان عقل

همانطور که گفتیم روزانه افراد بسیار زیادی در تهران دچار درد و مشکلات شدید دهانی و دندانی می شوند .بر همین اساس نکاتی را به شما اطلاع می دهیم ؛که اگر دندان هایتان دچار درد و مشکل شد ،قبل از آن که نزد بهترین جراح های دندانپزشک بروید ، می توانید با این چند روش خانگی درد را کمی تسکین دهید ، سپس در اولین فرصت ،به یکی از بهترین جراح دندانپزشک در ایران مراجعه کنید . که در ادامه 7 مورد از این بهترین جراح های دندانپزشک در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد.

ژل بی حس کننده:

یکی از روش های درمان خانگی دندان درد ، استفاده از ژل بی حس کننده دندان است که این ژل ها کاملا در دسترس هستند و می توانید به راحتی آن را تهیه کرده و برای تسکین درد دندان خود از آن استفاده کنید . این ژل ها حاوی بنزوکائین هستند که موجب کاهش درد شدید و کاهش حس لامسه می شود .ژل های بی حس کننده دندان را می توانید به طور مستقیم به لثه های آسیب دیده ی خود بزنید .

ایبوپروفن:

استفاده از مسکن های ایبوپروفن یا همان (پروفن) یکی دیگر از راه های تسکین درد دندان های شماست .این مسکن داروی ضد دردی است که به  درمان التهاب لثه های مرتبط با رشد دندان های عقل شدیدا کمک می کند .بنابراین برای کاهش میزان درد دندان هایتان  می توانید از این مسکن استفاده کنید.

یخ :

درمان خانگی دیگری که برای (دندان درد) وجود دارد ،استفاده از یخ است .شما می توانید هنگام بروز درد در دندان ها و لثه خود ،از یخ به مدت 15 دقیقه استفاده کنید تا درد دندانتان تا حدودی تسکین یابد .بسته یخ را با یک حوله در برابر فک خود به مدت 15 دقیقه یکبار با ایجاد وقفه نگه دارید تا وقتی که درد دندان شما کاهش یابد .

آب نمک :

در برخی مواقع ایجاد باکتری در دندان شکسته در اطراف دندان عقل می تواند دلیلی برای وجود درد باشد که با استفاده از آب نمک می توانید تا حدودی درد را تسکین دهید .زیرا آب نمک دارای خصوصیات ضد عفونی کننده طبیعی می باشد و می تواند به کاهش باکتری کمک کند .می توانید چند قاشق غذا خوری نمک را داخل یک لیوان آب جوش بریزید ،اندکی صبر کنید تا آب جوش سرد تر شود .هنگامی که آب جوش سرد شد ،محلول آب نمک را به مدت چند دقیقه در داخل دهان بچرخانید و سپس از دهانتان خارج کنید .این کار را ادامه دهید تا درد دندان شما شروع به کاهش کند .

توجه داشته باشد که شما به طور روزانه هم می توانید چرخاندن آب نمک در دهان را امتحان کنید زیرا باعث ضدعفونی شدن دندان ها و دهانتان می شود .
روغن یا تکه های میخک برای بی حسی :

یکی از درمان های سنتی و خانگی برای تسکین و کاهش درد دندان ،استفاده از میخک است زیرا میخک باعث بی حس کردن اعصاب می شود .در هنگام بروز درد و ناراحتی در دندانتان ، یک یا دو قطره روغن میخک روی پنبه ریخته و آن را روی دندانتان بگذارید .این کار درد دندان شما را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد .
درضمن توجه کنید که نباید به هیچ عنوان روغن میخک را مستقیما در دهانتان بریزید زیرا روغن میخک می تواند لثه ی حساس را تحریک کند و درد بیشتری را ایجاد کند .از ریختن روغن میخک روی زبان یا سایر بخش های دهانتان به شدت جلوگیری کنید.

چای کیسه ای :

بهتر است بدانید استفاده از چای کیسه ای برای کاهش درد دندان عقل ،ناشی از ورم لثه های اطراف بر اثر عفونت ،یکی از راه های بسیار موثر می باشد . چای ، از گذشته ها در بسیاری از درمان های خانگی مورد استفاده قرار می گرفت به دلیل دارا بودن خواص ضد التهاب موجود در اسید تانیک خود . شما می توانید به هنگام بروز مشکل و احساس درد در دندان هایتان ،چای کیسه ای را در یک فنجان دم کنید و یک کیسه یخ در داخل آن بیندازید و فنجان را در یخچال قرار بدهید .

صبر کنید تا چای سرد شود .زمانی که چای به خوبی سرد شد ، کیسه ی چای را از فنجان خارج کرده و آن را در دهانتان و به طور مستقیم روی همان دندان و لثه ای که دچار درد و التهاب شده قرار بدهید .این کار باعث کاهش ورم و التهاب لثه و تسکین خیلی فوری درد دندان شما می شود .

پودر فلفل و زنجبیل :

یکی دیگر از راه های تسکین درد دندان در خانه ، استفاده از پودر فلفل و زنجبیل می باشد .شما می توانید هنگام بروز درد ،این 2 ادویه را باهم مخلوط کنید و برای تسکین درد دندان خود از آن استفاده کنید .مقدار مساوی از پودر فلفل و زنجبیل را با مقداری آب مخلوط کرده به طوری که یک ترکیب با غلظت سس ایجاد بشود .مقداری از مخلوط به دست آمده را روی پنبه بمالید و آن را دقیقا روی همان دندانی که دچار درد شده ، قرار دهید .این کار موجب کاهش درد دندان شما می شود .فقط توجه داشته باشید که پنبه اصلا به زبان و دهانتان نخورد .

باید بدانید که این روش ها ،درمان های قطعی و همیشگی برای دندان های آسیب دیده و دچار التهاب نیست .شما فقط با استفاده از این روش ها می توانید تا زمانی که خود را به یکی از بهترین جراح های دندانپزشک در تهران برسانید ،درد را کمی تسکین دهید .

جراح دندانپزشک کیست؟

جراح دندانپزشک فرد متخصصی است که با هوشیاری و دانایی در زمینه درمان بیماری ها و ناهنجاری های دهان و دندان فعالیت می کند. از مهم ترین و اصلی ترین درمان های جراح دندانپزشک ، جراحی لثه و ایمپلنت می باشد .از دیگر خدمات جراح دندانپزشک می توان به بی حسی ، پیوند استخوان ،جراحی پلاستیک اشاره کرد. برای درمان مشکلاتی مثل درد فک ، شکاف لب یا کام ، آپنه خواب ،آسیب دیدگی یا شکستگی دندان ها، عفونت دندان عقل،عفونت های شدید و… می توانید به بهترین جراح دندانپزشک در تهران مراجعه نمایید .

خدمات دیگری همچون: سفید کردن دندان ،جرم گیری ،عصب کشی دندان ، روکش گذاری ،کامپوزیت ،ترمیم دندان و …. خدماتی هستند که توسط دندانپزشکان عمومی انجام می شود .

خدماتی مثل انجام معاینه اولیه ،تصویر برداری از فک _دهان _ دندان ، پر کردن دندان ،تجویز گارد دهان و دندان ، درمان دندان قروچه ،آموزش شیوه نگهداری از دهان و دندان ،خرید و نگهداری تجهیزات مورد نیاز بیمار در درمانگاه ،مشاوره درباره گزینه های درمانی به بیمار ،از خدمات دندانپزشک عمومی می باشد .

درمان مشکلاتی از قبیل :کج بودن دندان ها ،جلو زدگی دندان ها ، عقب زدگی فک ، کوچک بودن فک ،فاصله بین دندان ها و رفع ناهماهنگی های دندان از وظایف متخصص ارتودنتیست می باشد .

جراح دندان پزشک کیست؟

همانطور که میدانید امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی و با وجود تجهیزات مختلف و پیشرفته ی پزشکی ،دیگر جای هیچ گونه نگرانی و ترسی وجود ندارد و شما می توانید هنگام بروز مشکل در دندان های خود به راحتی و با خیال راحت به بهترین جراح های دندانپزشک در تهران مراجعه کنید .به همین دلیل ما در این قسمت می خواهیم شما عزیزان را با بهترین جراح  دندانپزشک در تهران آشنا کنیم .

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی جراح دندانپزشک به شماره نظام پزشکی ۱۲۷۹۳۸ می باشند ایشان بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۹ به منظور افزایش دانش و تخصص خود در اکثر دروه های زیبایی و ایمپلنت دندانی شرکت نموده اند.
ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا می باشند و همچنین در حال حاضر دوره فلوشیپ لیزر (Laser) دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان را می گذراند. درمان های دندانپزشکی در محیط آرام وبدون درد و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام می شود

خدمات:

 • ایمپلنت دندان(اشترومن سوئیس) با روکش تمام سرامیک ( CAD-CAM)
 • طراحی لبخند (Smile design)
 •  لمینیت های (veneers) سرامیکی
 •  لمینیت های (veneers)کامپوزیتی
 • روکش های تمام سرامیک (زیرکونیا و
  Emax)
 • درمان زیبایی لثه(اصلاح تیرگی ها و فرم لثه)
 • ترمیم های سرامیکی ساخته شده با تکنولوژی CAD-CAM (اینله وآنله)
 •  ترمیم های کامپوزیتی(هم رنگ دندان)
 • دندانپزشکی پیشگیرانه

شماره تماس:

۰۲۱-۲۲۰۸۰۰۹۰
۰۹۱۲-۰۳۳-۰۶۵۰

آدرس: سعادت آباد، خ سرو غربی،خ بخشایش، پایین تر از بیمارستان عرفان ،ساختمان افتخار،پ۵۶، ط۴، واحد 402

ضرورت مراجعه به جراح دهان و دندان

برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که چرا باید به جراح دندانپزشک مراجعه کرد یا چرا دندانپزشک شان ، آن ها را به یک جراح دندانپزشک ارجاع می دهد.!

باید بگوییم زمانی که فرایند درمان بیش از حد پیچیده باشد و دندانپزشک نتواند درمان را در مطب انجام دهد .درواقع به دلیل کمبود برخی تجهیزات در مطب ، امکان درمان در مطب وجود نداشته باشد ) پزشک دندانپزشکتان شما را به جراح دندانپزشک ارجاع می دهد. در برخی مواقع دلیل این ارجاع سیستم عکس OPG بهتر یا وجود فناوری های پیشرفته تر است ، اما گاهی به این دلیل است که جراح نسبت به دندانپزشک تجربه و تخصص بیشتری در آن زمینه دارد و آموزش های بیشتری دیده‌ است. به هر حال، به هر نحوی جراح فک و دهان گزینه مناسب تری بوده‌ است .

باید بدانید که بین دکتر دندانپزشک و جراح دندانپزشک تفاوت هایی وجود دارد. یکی از این تفاوت ها آموزش هایی است که دیده اند .بنابراین طبق تخصص های متفاوتی که نسبت به هم دارند ،خدمات متفاوتی را هم انجام می دهند .

معمولا پزشک دندانپزشک در ابتدا دهان و دندان های شما را معاینه کرده و میزان اورژانسی بودن وضعیت شما را بررسی می کند. سپس تصمیمی می گیرد آیا خودش با وجود شرایط بیمار و با همان تجهیزاتی که در مطب در اختیار دارد، می تواند مشکل بیمار را برطرف کند یا خیر ! اگر بتواند این کار را انجام دهد، فرآیند درمان را آغاز می کند. اگر امکانش وجود نداشته باشد، یک جراح دندانپزشک خوب را به بیمار معرفی کرده و او را برای درمان به جراح دندانپزشک فک و دهان ارجاع می دهد .

بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان

توجه داشته باشید در مرحله ی اول مهم ترین و کلیدی ترین نکته در سالم ماندن دندان و بهداشت دهان، مسواک زدن به طور منظم و مداوم و استفاده ی مرتب از نخ دندان است. استفاده از دهان شویه ها در ضدعفونی کردن دهان و دندان ها نقش بسیار مهمی دارد. استفاده از آب نمک هم حائز اهمیت است.

 دهان شویه :

دهان شویه ها مایعی است برای شست و شوی دهان و دندان که حاوی مواد ضد عفونی کننده برای باکتری هایی که در دهان هستند. همچنین از دهان شویه  برای رفع بوی بد دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان هم استفاده می شود .

ابتدا دندان های خود را مسواک بزنید ،اندکی صبر کنید و نخ دندان بکشید . سپس برای استفاده از دهان شویه، به مقدار هایی که روی محصول درج شده توجه کنید، معمولا 3 تا 5 قاشق چای خوری، برای شستشوی دهان و دندان ها کافی است. دهان شویه را به همین مقدار در دهان ریخته و آن را  به مدت 30 ثانیه در دهانتان بچرخانید سپس آن را غرغره کنید، در نهایت بیرون بریزید. بلعیده شدن دهان شویه هیچ ضرری برای بدن ندارد اما بهتر است مراقب باشید تا دهان شویه را قورت ندهید .

کلام آخر 

از شما سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین جراح دندانپزشک در تهران آشنا کنیم و مطالبی راجع به دندان و مراجعه به بهترین جراح دندانپزشک به شما ارائه دهیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. هم جنین برای دریافت اطلاعات درباره بهترین جراح فک و صورت در تهران به لینک مربوط مراجعه کنید.

با عفونت دندان چه باید کرد؟

اگر عفونت شدید باشد احتمال آسیب به ریشه دندان وحود دارد و باید سریعا به نزدیک ترین مرکز دندانپزشکی مراجعه کنید چون عواقب عفونت دندان به دلیل نزدیکی به مغز می تواند تهدید جانی به دنبال داشته باشد.

آیا جرمگیری دندان ضرر دارد؟

خیر. جرمگیری دندان نه تنها ضرر ندارد، بلکه انجام دوره ای آن برای پیشگیری از مشکلاتی مانند تحلیل لثه بسیار مفید است.

جراح دندانپزشک کیست؟

جراح دندانپزشک فردی است متخصص در حوزه­ های مرتبط با سلامت و دهان و دندان. جراحی لثه و ایمپلنت را می توان از اصلی ­ترین درمان­هایی دانست که جراح دندانپزشک آن­ها را انجام میدهد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 7 =

دکمه بازگشت به بالا