پزشکان

بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج آشنا کنیم. اعتیاد به مواد مخدر که به آن اختلال مصرف مواد نیز می گویند، بیماری است که بر مغز و رفتار فرد تأثیر می گذارد و منجر به ناتوانی وی در کنترل مصرف دارو یا مواد غیرقانونی می شود. موادی مانند الکل، ماری جوآنا و نیکوتین نیز جزو مواد مخدر هستند. فرد معتاد، علی رغم آسیبی که این مواد ایجاد می کنند، همچنان به مصرف ادامه می دهد. برای غلبه بر اعتیاد، علاوه بر حمایت خانواده و دوستان، به تخصص و برنامه ی درمانی علمی زیر نظر پزشک و گروه های حمایتی نیاز است.

اعتیاد چیست؟

اعتیاد به مواد مخدر (همچنین به عنوان اختلال مصرف مواد شناخته می شود) را می توان به عنوان یک بیماری پیشرونده تعریف کرد که باعث می شود افراد کنترل مصرف برخی مواد را با وجود بدتر شدن عواقب آن، از دست بدهند. اختلال مصرف مواد می تواند تهدید کننده زندگی فرد و جامعه باشد. هر کسی ممکن است دچار اختلال مصرف مواد شود؛ در واقع، هیچ چیز نمی تواند پیش بینی کند: آیا یک فرد ممکن است به اعتیاد مبتلا شود یا خیر. خطر اعتیاد و این که چقدر طول می کشد معتاد شوید، به نوع ماده مخدر بستگی دارد. تلاش برای توقف مصرف مواد مخدر، دشوار است.

اعتیاد مشکل اراده یا اخلاق نیست. اعتیاد یک بیماری قوی و پیچیده است. افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند حتی اگر بخواهند نمی توانند به سادگی آن را ترک کنند. مواد و داروهای مخدر، مغز را به گونه ای تغییر می دهند که ترک را از نظر جسمی و ذهنی دشوار می کند. درمان اعتیاد اغلب به مراقبت و درمان مادام العمر نیاز دارد. افراد زیادی در سراسر ایران دچار این بیماری هستند و به دنبال راهی برای ترک اعتیاد هستند ما در مقاله های قبلی لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را جمع آوری کرده ایم تا اطلاعات لازم را بدست بیاورید و بتوانید بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را انتخاب کنید.

اعتیاد چیست؟

افراد پس از مصرف مواد مخدر احساس مسمومیت می کنند. با گذشت زمان، مغز توسط داروها تغییر می کند. به عبارت دیگر، مغز نسبت به داروی مخدر، حساسیت زدایی می کند؛ به طوری که، باید مقدار بیشتری از دارو برای ایجاد اثر مشابه استفاده شود. زمانی که فرد بیشتر مصرف می کند، مواد مخدر، زندگی فرد را تسخیر می کند. ممکن است فرد از دیگر جنبه های زندگی لذت نبرد. برای بسیاری از افراد، تعهدات اجتماعی، خانوادگی و کاری به حاشیه می رود.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

بهترین راه برای پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، مصرف نکردن آن است. اما، در صورت مصرف، اولین قدم برای ترک اعتیاد به مواد مخدر، شناخت مشکل و درخواست کمک های اصولی می باشد. این مرحله، ممکن است با مداخله خانواده و یا دوستان شروع شود. بسیاری افراد بارها در خانه و با روش های سنتی اقدام به ترک اعتیاد می کنند، اما از آن جایی که درمان به صورت علمی صورت نمی گیرد و آثار مخرب اعتیاد بر مغز نادیده گرفته می شود، بعد از مدتی فرد به مصرف مجدد مواد مخدر روی می آورد.

هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد، برای ترک اعتیاد به دنبال کمک باشد، باید تحت مراقبت ها و برنامه های درمانی مؤثر مبتنی بر علم پزشکی قرار گیرد. کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد با شیوه های مختلف درمان و تبلیغات فراوان در سراسر جامعه وجود دارند. فرد معتاد باید با انتخاب درست و آگاهانه مرکزی را انتخاب کند که بتواند سلامت از دست رفته را به او بازگرداند و امکان مصرف دوباره مواد مخدر را به صفر برساند.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

 • اولین فاکتور در تضمین اعتبار بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، اخذ مجوزهای قانونی تأسیس از مراجع مربوط مانند سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و … است.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، از پرسنل، پزشکان، روانپزشکان، روانشناسان، مددکاران آموزش دیده، واجد شرایط، دارای مدارک معتبر دانشگاهی و متخصص، برخوردار است. تیمی که به کار خود علاقه دارند و با معتادان به عنوان یک بیمار برخورد می کنند و شأن و احترام انسانی را در برخورد با وی رعایت می کنند.
 • اطلاعات شخصی و حریم خصوصی فرد همواره از اولویت های بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد. همچنین، خانواده به عنوان عنصر مهم در سلامت روان فرد معتاد مورد توجه ویژه بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است؛ از این رو، در طول روند درمان، فرد معتاد از حمایت خانواده خود بهره مند خواهد بود. بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج تلاش می کند، برنامه های پیشگیرانه را سر لوحه فعالیت های خود قرار دهد.

انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج

 • جدیدترین و استانداردترین روش های علمی برای ترک اعتیاد، توسط تیم متخصص بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج در نظر گرفته می شود. بعد از معاینات دقیق جسمی و روانی، بررسی سابقه پزشکی و مشاوره های تخصصی و شناسایی دقیق مشکل، روند درمان به صورت دقیق متناسب با نیاز فرد اجرا خواهد شد. بعد از بهبود نیز این روند ادامه دارد؛ بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج با فعالیت های مددکاری، برگزاری انجمن ها و کنگره های آموزشی پیگیر شرایط فرد بهبود یافته خواهد بود.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج با برگزاری جلسات روان درمانی گروهی، سعی می کند ضمن تقویت اعتماد به نفس فرد معتاد، او را در تعامل با افراد بهبود یافته قرار دهد تا با بیان احساسات و مشکلات خود از تجربه ی موفق آن ها استفاده کرده و به نتیجه بخش بودن روند درمان خود امیدوار شود.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج، امکانات درمانی، پزشکی و رفاهی (کتابخانه، سالن ورزش و …) را برای اثربخشی بهتر و بیشتر برنامه های درمانی فراهم می کند. محیطی زیبا و دلنشین و کاملا بهداشتی و استاندارد بر روند بهبود مراجعین مبتلا به اعتیاد تأثیرگذار است.

ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت نیاز به لیست مراکز ترک اعتیاد در تهران، مقاله بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را مطالعه کنید.

کلینیک ترک اعتیاد باران

کلینیک ترک اعتیاد باران

کلینیک ترک اعتیاد باران، در سال 1389، بعد از اخذ مجوزهای قانونی مانند مجوز بهزیستی، با مدیریت دکتر امین افشار، آغاز به کار کرد. این مرکز با مجموعه ای روانشناسان، روانپزشکان، مددکاران متخصص و آموزش دیده نسبت به ارائه ی اقدامات پیشگیرانه و درمانی بابت نجات بیماران از دام اعتیاد و بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی آنان گام بر می دارد. همچنین، جهت افزایش تأثیرات برنامه های درمانی با کنگره 60 و انجمن معتادان گمنام نیز همکاری می کند. بی شک، کلینیک ترک اعتیاد باران یکی از موفق ترین مراکز در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد.

خدمات

 • سم زدایی و دارو درمانی
 • روان درمانی و مشاوره فردی و خانوادگی
 • برگزاری دوره های آموزشی و وبینارهای تخصصی ترک اعتیاد
 • ترک تخصصی اعتیاد به انواع مخدرها و محرک ها، صنعتی و سنتی، الکل و سیگار

آدرس: استان البرز، کرج، فردیس، خیابان کانال غربی (بهاران غربی)، کانال چهارراه دهکده، جنب پیتزا ماسک، ساختمان پزشکان دکتر خالقی، طبقه سوم

تلفن تماس: 02636509509

کلینیک ترک اعتیاد مهراد

کلینیک ترک اعتیاد مهراد

کلینیک ترک اعتیاد مهراد، بعد از اخذ مجوزهای قانونی و رسمی و تحت نظارت سازمان بهزیستی با همت دکتر فرشید علی شعار، در کرج تأسیس و آغاز به کار کرد. این مجموعه با هدف ارائه ی خدمات پیشگیرانه و درمانی جهت ترک اعتیاد و اختلالات مرتبط با آن، تیمی از بهترین و مجرب ترین روانشناسان، مددکاران، روانپزشکان و پرستاران را گرد هم آورده تا با ارائه ی راهکارهای درمانی نوین و منطبق با علم پزشکی، به ارتقاء کیفیت زندگی بهبود یافتگان و خانواده های آن ها کمک کند.

این مرکز در فضایی دلنشین و آرام، با رعایت اصول اخلاق رفتاری و احترام به شخصیت افراد و با محفوظ نگه داشتن اطلاعات شخصی آن ها، تاکنون توانسته است، میزان بالایی از رضایت و بهبودی را در مراجعین خود کسب کند. پیگیری روند درمان بهبود یافتگان از دیگر امتیازات این مرکز است. از این رو، کلینیک ترک اعتیاد مهراد یکی از مراکز مورد اعتماد و معتبر در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج است.

خدمات

 • سم زدایی و درمان دارویی
 • پیگیری مددکارانه بیماران بهبود یافته
 • برگزاری کارگاه های آموزشی فردی و خانوادگی
 • روان درمانی، خانواده درمانی، گروه درمانی، زوج درمانی
 • ترک اعتیاد تخصصی انواع مخدرهای صنعتی و سنتی، سیگار و …

آدرس: استان البرز، کرج، شاهین ویلا، خیابان نهم غربی، برج مهر، طبقه سوم

تلفن تماس: 09351377171

کلینیک ترک اعتیاد آفرینش

کلینیک ترک اعتیاد آفرینش

کلینیک ترک اعتیاد آفرینش، بعد از اخذ مجوزهای قانونی لازم با همت و تلاش آقای دکتر محمدرضا عیوضی تأسیس شد. این مرکز با بهره گیری از تیم مجرب و آموزش دیده، متشکل از روانپزشکان، روانشناسان و مددکاران، خدمات پیشگیرانه و درمانی خود را مطابق با آخرین روش های علم و پزشکی جهت بهبود بیماران معتاد با هر نوع مصرفی (سنتی و صنعتی و …) ارائه می دهد و در این راه تجربه ی سال های فعالیت درخشان را با کسب رضایت مراجعین در کارنامه ی خود ثبت کرده است.

ارائه ی مشاوره های دقیق و صبورانه در فضایی آرام و با رعایت اصول اخلاقی و احترام به شأن افراد در جهت افزایش آگاهی و پیشگیری از اعتیاد و همچنین درمان اختلالات مربوط به اعتیاد گام بر می دارد. از این رو، نام کلینیک ترک اعتیاد آفرینش در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج به عنوان مرکزی تخصصی ترک اعتیاد قرار گرفته است.

خدمات

 • سم زدایی و دارو درمانی
 • روان درمانی، خانواده درمانی، گروه درمانی
 • درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر و محرک ها به صورت تخصصی و علمی
 • ارائه ی مشاوره های فردی، خانوادگی و مددکاری و برگزاری جلسات آموزشی

آدرس: استان البرز، کرج، بلوار شهید بهشتی، بین پمپ بنزین حصارک و نمایندگی ایران خودرو

تلفن تماس: 02634553689

کلینیک ترک اعتیاد خانه سپید

کلینیک ترک اعتیاد خانه سپید

کلینیک ترک اعتیاد خانه سپید، بعد از اخذ مجوزهای رسمی از مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با برخورداری از تیمی مجرب و کاربلد، با هدف ارائه ی خدمات پیشگیرانه و درمانی بیماری اعتیاد و اختلالات مرتبط با آن در کرج تأسیس شد. این مجموعه توانسته است با تجربه و دانش روانپزشکان، روانشناسان، مددکاران و پرستاران آموزش دیده در حوزه ی اعتیاد و متعهد، مشاوره ها و درمان های نوین مبتنی بر دانش روز را جهت ترک اعتیاد به انواع مخدر و الکل ارائه و افراد زیادی را از بیماری اعتیاد نجات دهد.

امکان بستری و پایش 24 ساعته بیماران معتاد، در محیطی آرام بخش و زیبا، از دیگر مزیت های این مرکز است. بعد از ترخیص همچنان، بیمار تحت پیگیری بوده و در صورت لزوم تحت مراقبت های دارویی و روانی قرار خواهد گرفت. بی شک، کلینیک ترک اعتیاد خانه سپید، یکی از مراکز خوشنام و حرفه ای در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد.

خدمات

 • سم زدایی، دارو درمانی و روان درمانی
 • ارائه مشاوره های فردی و خانوادگی و …
 • توانبخشی بیمار و پیگیری مددکاری روند درمان بعد از ترخیص
 • برخورداری از اتاق های مراقبت ویژه، بستری، سالن ورزش، مطالعه و …
 • تخصص در ترک اعتیاد به انواع موارد مخدر صنعتی و سنتی، سیگار و الکل و …

آدرس: استان البرز، کرج، محمد شهر، بعد از میدان شهدای جعفرآباد، خیابان شمس

تلفن تماس: 02634091528

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان کرج

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان کرج

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان کرج، در سال 1386 با تلاش و مدیریت آقای دکتر فرزام اسدی، بعد از اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأسیس و با هدف ارائه ی درمان های علمی و اقدامات پیشگیرانه برای ریشه کن کردن بیماری اعتیاد، کار خود را آغاز کرد. برگزاری دوره های آموزشی و پیشگیرانه و ارائه ی مشاوره های ترک اعتیاد (تلفنی و حضوری) با رعایت شأن معتادین و خانواده های آنان و با حفظ اسرار خصوصی، از نقاط مثبت این کلینیک می باشد.

این مرکز با برخورداری از کادری مجرب شامل روانشناسان، پزشکان درمانگر، پرستاران و مددکاران به جدیدترین روش ها، خدمات خود را در زمینه ی ترک اعتیاد مواد مخدر در انواع مختلف سنتی و صنعتی ارائه می دهند. بیش از ده سال سابقه ی درخشان فعالیت در این عرصه و کسب میزان بالای رضایت مراجعین، سبب شد نام کلینیک ترک اعتیاد ارمغان کرج، به عنوان یکی از مراکز اخلاق مدار و حرفه ای در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • دارو درمانی و سم زدایی
 • انجام تست های مکرر عدم اعتیاد
 • درمان نگهدارنده با متادون و شربت اپیوم
 • درمان تخصصی ترک شیشه و انواع مواد مخدر صنعتی
 • تحریک الکتریکی فرا جمجمه ای و ترک اعتیاد به روش  TDCS
 • ارائه ی مشاوره های روانشناختی و فردی، خانواده درمانی، گروه درمانی

آدرس: استان البرز، کرج، میدان شهدا، بعد از بانک سینا، ساختمان شهدا، پلاک 142، طبقه دوم

تلفن تماس: 02632242338

کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد پویا

کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد پویا

کلینیک روانپزشکی و  ترک اعتیاد پویا، در سال 1390، با اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموز پزشکی و سایر مراجع ذیصلاح در کرج تأسیس شد. این مرکز در زمینه ی درمان اختلالات و بیماری های روانی و اعتیاد خدمات ارزنده و مؤثر خود را ارائه می دهد. برخورداری از تیمی متشکل از روانپزشکان و روانشناسان، پرستاران، مددکاران متعهد و حرفه ای در کنار تجربه ی درخشان بیش از 7 سال فعالیت سبب شده است، با ارائه ی راهکارهای درمانی نوین و درمان های نتیجه بخش، سطح بالای رضایتمندی در بین مراجعین حاصل شود.

فراهم آوردن امکان بستری و پذیرش به صورت شبانه روزی، ارائه ی مشاوره های رایگان و صبورانه، حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی مراجعین و توانایی در بهبود معتادان به انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی با تکنیک های علمی و پزشکی از دیگر ویژگی های این مرکز است. بی شک، کلینیک ترک اعتیاد و مرکز تخصص روانپزشکی پویا، یکی از برترین و معتبرترین مراکز در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج می باشد.

خدمات

 • دارو درمانی
 • انجام تست های مکرر عدم اعتیاد
 • درمان تخصصی اعتیاد به انواع مواد مخدر و سیگار
 • روان درمانی: مشاوره فردی، گروهی، خانواده درمانی و …
 • ویزیت دوره ای پزشک و روانپزشک و پیگیری مداوم مددکاری
 • اقدامات و آموزش های پیشگیرانه به بیماران و خانواده های آن ها و برگزاری کارگاه های آموزشی

آدرس: استان البرز، کرج، بلوار طالقانی شمالی، روبروی پارک شرافت، ابتدای خیابان بهار، پلاک 92

تلفن تماس: 02632281944

مرکز درمان اعتیاد سلامت و تندرستی

مرکز درمان اعتیاد سلامت و تندرستی

مرکز درمان اعتیاد سلامت و تندرستی، در سال 1392 بعد از دریافت مجوزهای لازم برای تأسیس در کرج و تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی، آغاز به کار کرد. این مرکز جهت آسایش و رفاه حال مراجعین در دو بخش مجزا “سلامت” و “تندرستی” خدمات درمانی، مشاوره و روان درمانی افراد مبتلا به بیماری اعتیاد با هر نوع مصرفی، ارائه می دهد. به کارگیری روش های درمانی نوین و مبتنی بر دانش پزشکی روز توسط تیمی متشکل از روانپزشکان، روانشناسان، مددکاران و پرستان حرفه ای و آموزش دیده، تعداد زیادی از معتادان را به آغوش خانواده باز گردانده است.

ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی معتادان بهبود یافته و اقدامات پیشگیرانه و برگزاری کارگاه های آموزشی فردی و خانوادگی از دیگر فعالیت های مثبت این مرکز است. از این رو، نام مرکز درمان اعتیاد سلامت و تندرستی، به عنوان یکی از مراکز خصوصی و مجرب در امر ترک اعتیاد در لیست بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • دارو درمانی
 • درمان اختلالات روانی همزمان با درمان اعتیاد
 • ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر و محرک ها، صنعتی و سنتی، الکل، سیگار و …
 • روان درمانی و ارائه ی مشاوره های فردی، گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی و …

آدرس: استان البرز، کرج، مهر ویلا، میدان معلم، ساختمان معلم، طبقه چهارم، واحد 10

تلفن تماس: 09100069468

عوامل مؤثر بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد

افراد در هر سن و با هر جنسیت یا وضعیت اقتصادی ممکن است به مواد مخدر معتاد شوند. عوامل متعددی می توانند بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد تأثیر بگذارند:

 • سابقه خانوادگی اعتیاد و محیط زندگی: اعتیاد به مواد مخدر در برخی خانواده ها شایع تر است. محیط و شرایط زندگی نیز می تواند بر احتمال ابتلا به اختلال مصرف مواد تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، استرس، سوء استفاده فیزیکی یا جنسی و قرار گرفتن زودهنگام در معرض مواد مخدر می تواند این خطر را افزایش دهد.
 • فشار همسالان: فشار همسالان عاملی قوی در شروع مصرف مواد مخدر به ویژه برای نوجوانان و جوانان است. بخش هایی از مغز که قضاوت، تصمیم گیری و خود کنترلی را کنترل می کنند، به طور کامل رشد نکرده اند. نوجوانان بیشتر به رفتارهای پرخطر دست می زنند.
 • استفاده زود هنگام: استفاده از مواد مخدر در سنین پایین می تواند باعث ایجاد تغییراتی در مغز در حال رشد و افزایش احتمال پیشرفت به سمت اعتیاد شود.

عوامل مؤثر بر احتمال و سرعت ابتلا به اعتیاد

 • عدم توجه و همراهی خانواده: موقعیت های خانوادگی دشوار یا عدم ارتباط با والدین یا خواهر و برادر ممکن است، خطر اعتیاد را افزایش دهد، همان طور که عدم نظارت والدین می تواند، خطر اعتیاد را افزایش دهد.
 • اختلال سلامت روان: اگر شما یک اختلال سلامت روان مانند افسردگی، اختلال کمبود توجه/بیش فعالی (ADHD) یا اختلال استرس پس از سانحه دارید، احتمال این که به مواد مخدر معتاد شوید، بیشتر است. استفاده از مواد مخدر می تواند راهی برای مقابله با احساسات دردناکی مانند اضطراب، افسردگی و تنهایی شود و برعکس، این مشکلات را بدتر کند.
 • مصرف یک داروی بسیار اعتیاد آور: برخی از داروها مانند محرک ها، کوکائین یا مسکن های مخدر ممکن است، نسبت به سایر داروها منجر به اعتیاد سریع تر شوند. سیگار کشیدن یا تزریق مواد مخدر می تواند، احتمال اعتیاد را افزایش دهد. همچنین، مصرف داروهایی که با اعتیاد کم به حساب می آیند -به اصطلاح مواد مخدر سبک- می توانند شما را در مسیر جدی مصرف مواد مخدر و اعتیاد قرار دهند.

علائم وابستگی به مصرف مواد مخدر

بر اساس گزارش بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج رفتارها و علائم زیر می تواند، حاکی از ابتلا به بیماری اعتیاد باشد:

 • شکست در تلاش برای ترک و توقف مصرف مواد مخدر.
 • اطمینان یافتن از اینکه ذخیره کافی دارو یا ماده ی مخدر را در اختیار دارید.
 • صرف زمان زیاد برای تهیه، استفاده و یا کاهش تأثیرات مواد مخدر بعد از مصرف.
 • هزینه کردن پول برای خرید ماده ی مخدر، حتی اگر توانایی مالی تأمین آن را ندارید.
 • داشتن میل شدید به مصرف دارو یا مواد مخدر که مانع از هر گونه افکار دیگری شود.
 • مصرف مقادیر بیشتری از دارو یا ماده ی مخدر، در مدت زمان طولانی تر از آنچه در نظر داشتید.

علائم وابستگی به مصرف مواد مخدر

 • تمایل به رانندگی یا انجام سایر فعالیت های مخاطره آمیز، زمانی که تحت تأثیر مواد مخدر هستید.
 • هنگام تلاش برای قطع مصرف مواد مخدر، علائم ترک (تب و لرز، درد مفاصل و…)، را تجربه می کنید.
 • احساس این که باید دارو یا ماده ی مخدر را به طور منظم -روزانه یا حتی چندین بار در روز- استفاده کنید.
 • کارهایی را برای دریافت و به دست آوردن مواد مخدر انجام می دهید که معمولاً انجام نمی دادید؛ مانند دزدی.
 • با گذشت زمان، نیاز به مصرف مقدار بیشتری از دارو یا ماده ی مخدر را برای رسیدن به همان اثر، احساس می کنید.
 • عدم انجام تعهدات و مسئولیت های کاری که بر عهده دارید، یا کاهش فعالیت های اجتماعی یا تفریحی، به دلیل مصرف مواد مخدر.
 • ادامه مصرف ماده مخدر، حتی با وجود این که می دانید در زندگی شما مشکلاتی ایجاد می کند و یا باعث آسیب های جسمی و روانی شما می شود.

کلام آخر

اعتیاد به مواد مخدر، یک بیماری مغزی است. ماده ی مخدر بر مغز شما تأثیر می گذارد و حتی اگر بخواهید، قطع مصرف، را دشوار می کند. اولین قدم برای درمان اعتیاد، دیدن مشکل و تصمیم گیری برای ترک و دریافت کمک است. قطعا، به تنهایی و با حبس کردن خود در خانه نمی توانید سلامت کامل خود را به دست آورید؛ بلکه باید به مراکز ترک اعتیاد که در این زمینه تجربه و دانش لازم را دارند، مراجعه کنید تا برای همیشه و بدون احتمال مجدد مصرف، از اعتیاد رهایی یافته و از سلامت جسم و روان، همزمان برخوردار شوید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا