پزشکان

بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران ❤️【سال1401】+ لیست 8تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این مراکز درمانی در اختیارتان قرار دهیم. امروزه افراد بسیاری به دنبال دلایل مختلف اعم از: مشکلات زندگی، استقلال طلبی جوانان، مهاجرت و اختلافات فرهنگی و بسیاری ناکامی های دیگر به سمت مصرف مواد مخدر روی می آورند و خود و خانواده خویش را درگیر این مشکل خانمان سوز می نمایند. اعتیاد بیماری پیشرونده و مزمنی به حساب می آید که عواقب متعددی از قبیل: اختلال در عملکردهای رفتاری، جسمانی، هیجانی و روابط بین افراد و … را پدیدار می گردد و در صورتی که تحت درمان و ترک آن قرار نگیرد، خطرات جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد.

بیماری اعتیاد و انواع آن

بیماری اعتیاد منجر به بروز اختلالات ناگوار در بخش مغز و اعصاب می شود و عوارض فیزیولوژیکی، بیولوژیکی، اجتماعی و روانی را به همراه خواهد می آورد. اعتیاد منجر به وابستگی شدید فرد به مواد اعتیادآور می شود و این وابستگی سبب تسکین، نشاط گذرا و آرامش موقت بیمار می گردد. اعتیاد در فرد بیمار دارای دو نوع متعدد می باشد که عبارتند از: اعتیاد جسمی و اعتیاد روانی که در ادامه توضیح مختصری راجع به آن شرح می دهیم.

اعتیاد جسمی: در صورتی که هر نوع مواد مخدری به طور منظم وارد بدن شود، سیستم بدن را دچار اختلالات و در نهایت فرد را وابسته به مواد مخدر مذکور می نماید و اگر این تداوم دریافت مواد خاتمه یابد، بیمار دچار مشکلات جسمی همچون: درد و بی حالی می شود. ترک اعتیاد جسمی نیازمند مدت زمان کوتاهتری نسبت به ترک اعتیاد روانی دارد و عوارضی مانند: بی خوابی، پرخوابی و درد و خماری و … را در پی خواهد داشت.

اعتیاد روانی: این اعتیاد باعث بروز نشانه های وابستگی از سمت ذهن می شود و بسیار مهلک تر از اعتیاد جسمی شناخته شده است. به این طریق که ممکن است فرد از نظر جسمی مواد اعتیادآور را ترک نمونه باشد ولی از نظر روانی به آن تمایل داشته باشد. اختلالات اعتیاد روانی بسیار زیاد می باشد و شامل: مشکلات خواب، اضطراب، تغییر اشتها و … می باشد.

خصوصیات بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران

همانطور که ترک اعتیاد در زندگی و آینده افراد تاثیرگذار می باشد، مرکزی که ترک اعتیاد در آن صورت می گیرد، نیز حائز اهمیت می باشد و پیش از هر اقدامی باید بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران را شناسایی کنید و سپس برای هدف خویش تلاش نمایید. به منظور یافتن بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران باید چارچوبی را در نظر گرفت و طبق آن، بهترین مرکز را جویا شد. از جمله این چارچوب ها به شرح زیر می باشد:

 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مرکزی می باشد که از کادر درمان متخصصی برخوردار باشد و پزشکان و روانشناسان آن جا به طور منظم روند درمان بیماران را مورد بررسی قرار دهند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران می بایست دارای فضایی متشکل از خوابگاه های مجهز و پاکیزه، محیطی امن و آرام باشد تا بیماران احساس امنیت و آرامش نمایند.
 • مرکزی را بهترین می دانیم که از امکانات ورزشی و تفریحی ویژه ای برخوردار باشد و بیماران به کمک این امکانات، ترک اعتیاد آسان تری را در پیش بگیرند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران باید دارای مجوز رسمی از سازمان بهداشت و درمان باشد.
 • پزشکان و کادر درمان مرکز یا کلینیک ترک اعتیاد حتما باید از سابقه، تجربه و مهارت بالایی در جهت درمان این نوع بیماری برخوردار باشند.
 • بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مستلزم است که برنامه ای را برای افرادی که ترک نموده اند، داشته باشد و افراد هر چند وقت یک بار با مراجعه به این مراکز در روند درمان خویش استوارتر گام بردارند.
 • باید دارای تجهیزات پزشکی و امکانات موردنیاز کافی باشد.
 • جلسات مشاوره ای در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران بسیار ضروری می باشد.
 • لازم به ذکر است که روانشناسان مرکز ترک اعتیاد بهتر است که جزء روانشناسان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران باشند.

خصوصیات بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران

عوامل تاثیرگذار در ایجاد اعتیاد

عوامل مختلفی سبب ساز اعتیاد هستند و زندگی فرد را دچار خلل می کنند. با این وجود مشاورین بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران مهم ترین این عوامل را برای شما عزیزان شرح می دهند تا آگاهی خود را نسب به این مشکل خطرساز بالا ببرید و دچار آن نشوید.

از جمله عوامل تاثیرگذار در ایجاد اعتیاد شامل موارد زیر می باشد:

 1. ناراحتی روانی: برخی افراد برای رهایی از افسردگی و ناراحتی های طولانی مدت، دست به مصرف مواد اعتیادآور می زنند و با این کار زندگی و آینده خود را وارد تاریکی می کنند.
 2. احساس درد و یا بیماری مزمن: امروزه در جامعه بسیار رواج پیدا کرده که در صورت مواجهه شدن با درد پا و یا امثال آن به جای مراجعه به پزشک و درمان های اصولی، از مواد مخدری همچون تریاک به منظور کاهش درد استفاده می نمایند که این عمل بسیار اشتباه می باشد.
 3. کمبود اعتماد به نفس: این افراد بسیار در معرض چنین مشکلاتی قرار می گیرند، به این دلیل که توانایی مخالفت و نه گفتن را برای چنین اعمالی ندارند.

در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و به دنبال مرکز ترک اعتیاد می گردید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله قبلی ما یعنی: بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران مراجعه نمایید و از مطالب و لیست پزشکان آن بهره مند شوید.

کلینیک ترک اعتیاد طلوع زندگی مشهد

کلینیک ترک اعتیاد طلوع زندگی مشهد

کلینیک ترک اعتیاد طلوع زندگی مشهد یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران محسوب می شود که تمام سعی خود را به منظور کمک رسانی به افراد مبتلا به اعتیاد می نماید و فضایی با امکانات مناسب را در اختیار این عزیزان قرار می دهد.

این کلینیک خدمات بسیار مفیدی را برای هموطنان خویش عرضه می کند که از جمله این خدمات عبارتند از: آموزش عوارض جسمانی و روانی انواع مواد مخدر به بیماران و خانواده های ایشان، آموزش مهارت های زندگی و توانمند سازی بیماران به منظور پیشگیری از وسوسه و عود مصرف، انجام خدمات روانشناسی، مشاوره و درمان انواع اعتیاد، آموزش روش ها و تکنیک های جدید ترک اعتیاد، برگزاری جلسات گروه درمانی اعتیاد با هزینه کاملا به صرفه و اقامت بیماران در محیطی امن و دلپذیر

تمامی فعالیت های کلینیک ترک اعتیاد طلوع زندگی مشهد تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان شهر مشهد می باشد و از بهترین و متخصص ترین پزشکان و کادر درمان برای ادامه این راه درمانی بهره جسته است.

آدرس مسیر اول: ایران، مشهد، الهیه، بلوار اقدسیه، اقدسیه 60، نبش شهید پاشازاده ده

آدرس مسیر دوم: ایران، مشهد، الهیه، الهیه 37، انتهای شهید کفایی، تقاطع پاشازاده سمت راست، پاشازاده ده

شماره تماس: 09360621113

کلینیک درمان اعتیاد داریوش

کلینیک درمان اعتیاد داریوش

کلینیک درمان اعتیاد داریوش تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان فعالیت خود را آغاز نموده است و سابقه ای بیش از ده سال در زمینه خدمت رسانی و ترک اعتیاد دائمی را دارا می باشد. این کلینیک از فضایی به وسعت 150 متر مربع تشکیل شده است و از به روزترین و بهترین تجهیزات در جهت خدمت رسانی بهره می جوید.

کلینیک درمان اعتیاد داریوش از کادری مجرب و با سابقه برای ارائه خدماتی همچون: ویزیت بیماران، درمان بیمارانی که سابقه بیماری های قلبی و داخلی و … را دارند، تنظیم دوز مناسب دارویی توسط پزشکان متخصص، روانشناسی و ارائه خدمات روانشناسی مناسب و بسیاری از این قبیل موارد می باشد.

کلینیک درمان اعتیاد داریوش از جمله بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به حساب می آید که از نظر معاونت بهداشت و درمان رتبه یک را دریافت کرده است و منجر به ترک کلیه مواد مخدر اعم از: هروئین، کرک کراک، مت آمفتامین و تریاک شیره مرفین را می گردد.

آدرس مرکز: ایران، تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، بین خیابان 20 و 22، جنب داروخانه ایرانیان، پلاک 182، طبقه دوم

شماره تماس: 02188552626 الی 30

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان کرج با هدف درمان علمی بیماری اعتیاد و ارائه کلیه اقدامات پیشگیرانه در سطح جامعه از سال 1386 با مسئولیت فنی و مدیریت دکتر فرزام اسدی راد و با اخذ مجوز رسمی وزارت بهداشت و درمان تاسیس شده است. این مرکز برای ارائه خدمات بهتر، از پرسنل و کادر درمان ویژه ای استفاده می کند و از امکانات رفاهی و ورزشی مناسبی بهره مند است که تمامی این عوامل دست به دست هم داده اند تا اعتیاد و عواقب آن را به طور کامل از بین ببرند.

کلینیک ترک اعتیاد ارمغان با شعار، ارتقاء افراد جامعه و خانواده های درگیر اعتیاد تاسیس شده است و فضای امنی را برای بیماران فراهم آورده تا بلا خیالی آسوده به ترک اعتیاد خویش بپردازند.

با تمام این تفاسیر کلینیک ترک اعتیاد ارمغان را می توان یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به شمار آورد که فعالیت های اجرایی بسیاری را ارائه می دهد و از جمله این فعالیت ها شامل: برگزاری دوره های پیشگیرانه و آموزشی، برگزاری اردوهای آموزشی، مشاوره های فردی و گروهی، خانواده درمانی و زوج درمانی و … می باشد.

آدرس مرکز: ایران، کرج، میدان شهدا، بعد از بانک سینا، ساختمان شهدا، پلاک 142، طبقه دوم

شماره تماس: 02632242388 – 02632242589

مرکز ترک اعتیاد نگین

مرکز ترک اعتیاد نگین

مرکز ترک اعتیاد نگین یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به حساب می آید که در جهت کسب به روزترین روش های درمانی دائمی تلاش های فراوانی می کند و افرادی که گریبان گیر این بیماری شده اند، به راحتی می توانند با مراجعه به این مرکز، از خدمات مشاوره ای آن بهره مند شوند.

مرکز ترک اعتیاد نگین اصفهان فضایی دلنشین و امن را برای ترک اعتیاد بیماران فراهم سازی کرده و از کادری با تجربه همچون: پزشکان، روانشناسان، پزشک عمومی، روان پرستار و سایر پرسنل بهره جسته تا با بالاترین امکانات و تجهیزات محیطی آرام و دلپذیر را برای بیماران خویش فراهم نماید.

آدرس مرکز: ایران، اصفهان، خیابان آبشار سوم، کیلومتر 25 جاده زیار، شهر زیار (میدان امام رضا)، به طرف جاده ورزنه، کیلومتر ده جاده ورزنه، ابتدای روستای تاریخی برسیان، طبقه فوقانی درمانگاه سوم شعبان، مرکز بستری ترک اعتیاد نگین اصفهان

شماره تماس: 03132244115 – 09034827420

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه

مرکز ترک اعتیاد فرمانیه در سال 1384 با هدف بهترین بودن تاسیس شده است. این مرکز جزء مراکز خصوصی ترک اعتیاد می باشد. کمپ ترک اعتیاد فرمانیه کلیه خدمات رفاهی و درمانی از قبیل: ارائه تجهیزات ورزشی و اتاق های VIP و … را فراهم ساخته تا بیماران بدون هیچ دغدغه ای در جهت ترک اعتیاد دائمی گام بردارند.

کمپ ترک اعتیاد فرمانیه از سازمان بهزیستی کشور واقع در شمیرانات مجوزهای لازم را کسب کرده است و با کادری متعهد، مجرب و با سابقه همچون: روانپزشک، روانشناس، پزشک عمومی، کارشناس اعتیاد و بر اساس تحقیقات علمی و عملی و تجربیات بالینی ارائه خدمات درمانی می دهد.

مرکز ترک اعتیاد فرمانیه یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به شمار می رود که در زمینه جلب رضایت عموم مردم بسیار تلاش می کند و همواره در جهت ارائه خدمات مفید کوشا می باشد.

امکانات:

 • امکانات آموزشی
 • سالن بدنسازی و بیلیارد
 • اتاق های VIP
 • استخر سرپوشیده آب سرد و گرم
 • وسایل ورزشی از قبیل: تنیس روی میز و فوتبال دستی

آدرس مرکز: ایران، تهران، پاسداران، میدان نوبنیاد، کوچه کوهستان پنجم، پلاک یک

شماره تماس: 02122295499

مرکز ترک اعتیاد و بازتوانی سعادت گستر

مرکز ترک اعتیاد و بازتوانی سعادت گستر

مرکز ترک اعتیاد و بازتوانی سعادت گستر از سال 1386 فعالیت گسترده خود را در راستای ترک دائمی اعتیاد آغاز کرده است. این مرکز از متخصصین بسیاری در زمینه درمان و مدد یاری اعم از: پزشکان و روانشناسان مددکاران و مدد یاران تشکیل شده است.

مرکز ترک اعتیاد و بازتوانی سعادت گستر با ارائه نوین ترین و جدیدترین روش ها در جهت ترک اعتیاد بسیار تلاش می کند و همچنین سعی می نماید تا دوره بهبودی و درمان غیر دارویی افراد مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر محرک و روانگردان را به حداقل برساند.

این مرکز در راستای ارتقاء سطح علمی پرسنل خویش، افزایش کیفیت درمان می کوشد تا با بهره مندی از برنامه های دوازده قدمی، یادگیری مهارت‌های اجتماعی، اصلاح سبک زندگی و جلسات خود، جزء بهترین ها باشد و بر همین اساس مرکز ترک اعتیاد و بازتوانی سعادت گستر را می توان از جمله بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به شمار آورد.

خدمات:

 • فراهم کردن محیطی شاد و مفرح و بدون استرس
 • ارائه جلسات هفتگی منظم
 • ارائه جلسات هفتگی برای خانواده ها
 • ترک دائمی و بدون بازگشت
 • معاینات روانپزشکی مداوم برای بهبود یافتگان
 • ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر اعم از: حشیش، هروئین، تریاک، ماری جوانا و …

آدرس مرکز: ایران، اصفهان، مقابل شهرک صنعتی جی، روستای آمرزید آباد، کوچه کیمیا، مرکز ترک اعتیاد سعادت گستر

شماره تماس: 09130791570

مرکز بهبود گستران همگام (کمپ بانوان)

مرکز بهبود گستران همگام (کمپ بانوان)

کمپ ترک اعتیاد بهبود گستران همگام فعالیت خود را در زمینه سم زدایی، ترک اعتیاد و خدمات درمانی از سال 1393 با اخذ مجوز رسمی از سازمان بهزیستی آغاز نمود. این مرکز با هدف ترک اعتیاد بانوان تاسیس شده است و روش کاری مرکز بهبود گستران همگام پرهیز مدار ـ ایمان مداری می باشد.

کمپ ترک اعتیاد بهبود گستران همگام یکی از بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران محسوب می شود که با بهره گیری از یک برنامه مشارکتی و گروهی به عوارض روانی، معنوی، عاطفی و فکری اعتیاد می پردازد و به کمک مکانیسم گروه های شبه خانواده و استفاده از فلسفه دوازده قدمی ساختار شخصیت کاذب فرد معتاد را بازسازی می نماید.

در این مرکز فعالیت های متعددی انجام می شود که عبارتند از: ارائه جلسات توجیهی خانواده، ویزیت پزشک، پیگیری پس از ترخیص، جلسات مدد یاری و هم چنین ارائه جلسات فرهنگی اعم از کتاب خوانی و جلسات شکرگزاری به صورت مرتب برگزار می گردد. لازم به ذکر است که در کمپ ترک اعتیاد بهبود گستران همگام در برنامه روزانه بیماران از موسیقی، نرمش و ورزش سبک برای درمان آن ها بهره می جویند.

خدمات:

 • تماس دائم مدد یار اعتیاد پس از ترخیص بیمار از مرکز
 • سم‌زدایی بدون دارو و تحت نظارت پزشکان متخصص و روانشناس
 • آموزش مهارت های لازم برای عدم استفاده از مواد مخدر و جلوگیری از لغزش
 • رسیدگی به وضعیت عمومی بیمار توسط مدد یار اعتیاد در طول دوره درمان
 • اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی فردی و گروهی برای بیماران و خانواده های آنان
 • ارائه خدمات رایگان مدد یاری به افراد خانواده بیمار در طول دوران بستری
 • تماس دائم مدد یار خانواده با افراد خانواده بیمار پس از ترخیص
 • آموزش در زمینه مهارت های لازم برای زندگی بدون مصرف مواد و کنترل استرس

آدرس مرکز: ایران، اتوبان تهران ـ کرج، خروجی شهرک گلستان، خیابان کوهک، خیابان نسیم ششم، دومین فرعی سمت چپ، روبه‌روی بوستان شقایق

شماره تماس: 09128190572

روش های پیشگیری از اعتیاد

به منظور پیشگیری از اعتیاد روش های مختلفی وجود دارد که افراد جامعه را از روی آوردن به مواد اعتیادآور منع می دارد، از جمله این روش ها عبارتند از:

 1. آموزش مهارت های اجتماعی اعم از: توانایی مخالفت و نه گفتن به افراد، مهارت های ارتباطی درست و توانایی اظهارنظر
 2. آگاه سازی والدین برای برخورد مناسب با فرزندان خویش و تربیت آن ها در جهت درست زندگی کردن و خودداری از روی آوردن به مواد مخدر
 3. مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر به شکل کاملا گسترده
 4. یکی از راه های پیشگیری از مواد مخدر این است که مراکز فرهنگی و ورزشی در جامعه بیشتر شود و افراد به منظور گذراندن اوقات فراغت، به آن جا مراجعه نمایند و زمانی برای فکر کردن به اعتیاد نداشته باشند.
 5. آگاه سازی افراد جامعه از مضرات مصرف مواد اعتیادآور توسط رسانه ها و فضای مجازی
 6. بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران در رابطه با روش پیشگیری از اعتیاد چنین بیان می کند: برای این که فردی به سمت اعتیاد سوق داده نشود، الزامی است که زندگی شاد و بی دغدغه ای را در پیش بگیرد و به مشکلات آینده توجهی نداشته باشد.

روش های پیشگیری از اعتیاد

ترک اعتیاد و راه های درمانی آن

ترک اعتیاد فرایندی درمانی و فردی محسوب می شود که شخص معتاد به کمک آن از ادامه روند اعتیاد جلوگیری به عمل می آورد و به این طریق زندگی خود و اطرافیان خویش را نجات می دهد. بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران از روش های گوناگونی برای درمان این نوع بیماری بهره می جوید که پزشکان این مراکز با توجه به نوع مواد مصرفی، مقدار مواد مخدر و هم چنین با توجه به شرایط جسمی بیمار راه های درمانی مختص آن را تجویز می نمایند.

از جمله راه های درمانی ترک اعتیاد عبارتند از:

 • ترک اعتیاد به روش روان درمانی: بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران به منظور ترک موادی همچون: هروئین از این روش استفاده می نماید. در این روش روانشناسان با ارائه مشاوره های پی در پی در زمان اعتیاد و پس از ترک آن، بیمار را به زندگی سالم بر می گرداند و ایشان را از وسوسه های بعدی منع می دارد.
 • ترک اعتیاد به روش سنتی: یکی از روش های درمانی در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران روش سنتی می باشد که در این روش دوز مصرف به مرور کاهش می یابد و از هیچ سرعتی در درمان این بیماری استفاده نمی شود تا در نهایت به صفر برسد و فرد پاک گردد.
 • ترک اعتیاد به روش متادون: متادون دارویی مهارکننده به منظور ترک اعتیاد می باشد که دردهای شدید را کاهش و یا مهار می کند و این ماده را جایگزین روش درمانی یابویی می کنند. در بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران در اکثر مواقع این ماده را به صورت پودر در نوشیدنی میوه ای می ریزند و یا در برخی مواقع به طور عضلانی یا وریدی تزریق می شود.
 • روش درمانی یابویی: یکی از سریع ترین راه های درمان ترک اعتیاد در اکثر کلینیک ها، روش درمانی یابویی است که در مدت زمان حدودا یک روز انجام می شود. پزشکان بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران خاطر نشان می کنند که این روش نیازی به جایگزینی مواد دیگر ندارد و هیچ گونه تعویقی در آن رخ نمی دهد.
 • ترک اعتیاد به روش سم زدایی بدن: این روش برای افرادی که از دوز مصرفی بالایی استفاده کرده اند، بسیار مفید می باشد. به منظور تحمل خماری بیمار در این روش، کادر درمان داروهایی را تجویز می نمایند که ممکن است در نهایت منجر به بیهوشی گردد.

ترک اعتیاد و راه های درمانی آن

کلام آخر

با توجه به توسعه روز افزون مصرف مواد اعتیادآور و روی آوردن افراد بسیار به این مواد خانمان سوز، روش های درمانی و ترک اعتیاد نیز وسیع تر شده و مراکز ترک اعتیاد متعددی در سراسر کشور با فراهم سازی امکانات درمانی و تفریحی، همراه با محیطی امن و آرام برای درمان این افراد و جلوگیری از رواج اعتیاد در جامعه ایجاد شده است.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا