پزشکان

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با اعتیاد و ترک آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امروزه به دلایل متعددی از جمله دشوار شدن شرایط زندگی، افراد بسیاری به سمت مصرف مواد مخدر و معتاد شدن سوق می خورند و از این رو خود و خانواده خویش را دچار تزلزل و نگرانی می کنند، به همین سبب در کشور مراکز ترک اعتیاد بسیار زیادی ایجاد شده است که در غالب کمک رسانی به این افراد تمامی تلاش خود را می نمایند و در راستای جامعه ای بدون اعتیاد گام های موفقیت آمیز بسیاری را برداشته اند. در این مقاله بهترین مراکز ترک اعتیاد و عوامل اعتیاد را به طور مختصر برای شما عزیزان شرح خواهیم داد تا در صورت بروز هرگونه مشکلی در این رابطه، نگران یافتن کلینیک موردنظر نباشید. به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اعتیاد چیست؟

یکی از مهم ترین معضلات جامعه امروزی این است که افراد بسیاری به دلایل مختلفی هم چون مشکلات و سختی های زندگی، دوستان ناباب و بسیاری دیگر از این قبیل دلایل، به سمت اعتیاد سوق داده شده اند و از این رو زندگی و آینده خود، خانواده و هم چنین جامعه را به تباهی کشانده اند. معنای اصلی اعتیاد این است که فرد وابستگی بسیار بالایی برای مصرف مواد مخدر دارد و به هیچ عنوان نمی تواند در برابر آن مقاومت به عمل آورد و در جهت ترک نمودن مواد مصرفی ناتوان باقی می ماند. اکثر پزشکان مرتبط با این زمینه، اعتیاد را نوعی بیماری می دانند، به این دلیل که فرد را دچار بیماری های جسمی و روحی، رفتاری و نیز خلل در مغز و سیستم های عصبی ایجاد می نماید. پزشکان متخصص در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران در راستای ترک آن کلیه تلاش و تخصص خود را به ارمغان می آورند تا این مشکل دشوار را ریشه کن نمایند و فرد را به زندگی سالم و بدون دردسر خود سوق دهند.

در این جا چند مورد از علائم اصلی اعتیاد به مواد مخدر را بازگو می کنیم، از جمله این موارد به صورت زیر می باشد:

 1. وسوسه داشتن برای مصرف هر چه بیشتر مواد مخدر
 2. ناراحتی و افسردگی
 3. مشکل در سیستم اعصاب
 4. کم خوابی و اختلالات مرتبط با خواب
 5. مشکلات موجود در روابط عاطفی و جنسی
 6. دشوار شدم هضم غذا و مشکلات گوارشی
 7. عرق نمودن بسیار
 8. نداشتن حوصله و دقت
 9. اختلال در کار کردن

اعتیاد چیست؟

ویژگی های بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

نکته قابل توجه در زمینه ترک اعتیاد این است که به منظور رفع این مشکل به سراغ بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران بروید و در راستای ترک نمودن مواد مخدر و یا هر مشکلی، تلاش های لازم را انجام دهید. از این رو شناسایی بهترین کلینیک با مناسب ترین ویژگی ها بسیار مهم و کارآمد می باشد. در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را برای شما بیان می کنیم تا دیدی باز در این زمینه داشته باشید.

 • یکی از مهم ترین ویژگی بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران این است که باید تمامی پزشکان متخصص کلینیک، مدارک تخصصی مرتبط با زمینه کاری خود داشته باشند و این مدرک تحصیلی را از معتبرترین و به نام ترین مراکز آموزشی دریافت نموده باشند و هم چنین مدرک آن ها تحت نظارت نظام پزشکی قرار گرفته باشد.
 • یکی دیگر از ویژگی های کلینیک ترک اعتیاد این است که دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور باشد.
 • نکته قابل توجه دیگر در راستای انتخاب بهترین مرکز این است که پزشکان و کادر درمان آن جا از سابقه، تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشند.
 • تمامی پرسنل آن، متشکل از افراد کاربلد، ماهر و دلسوز باشند.
 • از نظر جغرافیایی، کلینیک موردنظر در قسمت مناسبی از شهر قرار گرفته باشد و حتی الامکان در محیطی آرام و خوش آب و هوا ایجاد شده باشد.
 • ممکن است بستری در کلینیک صورت گیرد، از این رو بسیار حائز اهمیت می باشد که بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران از نظر ملاک های بهداشتی و امکانات رفاهی، مناسب ترین گزینه ها را دارا باشد.

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی متولد ۱۳۵۹/۱۱/۲۸ از یزد می باشند. کلینیک ترک اعتیاد آرمان یکی از شناخته شده‌ترین و بهترین کلینیک های ترک اعتیاد در تهران به مدیریت دکتر کربلایی است. مواردی که این کلینیک را از بقیه جاها متمایز میکند شامل درمان به صورت سرپایی و پشتیبانی از بیمار بعد از ترک برای باقی ماندن در وضعیت پاک است. همینطور ترک در این مجموعه بدون داروهای جایگزین مانند متادون و ب ۲ و با حداقل علائم ترک مانند درد، خماری و … انجام میشود.
‎در این کلینیک خدمات درمانی ترک اعتیاد توسط تیم تخصصی با همکاری روانپزشک، روانشناس متخصص درمان اعتیاد و همچنین روان پرستار با حداقل هزینه و در عین حال کیفیت بالا به همه ی مراجعین ارائه می شود.
‎این خدمات درمانی در دوره ای 15 تا 21 روزه برای مراجعین ارائه می شود. در صورت مصرف همزمان چند ماده ممکن است با نظر روانپزشک برنامه ریزی مدت زمان درمان تغییر کند. دارو درمانی، سرم تراپی، رواندرمانی، خانواده درمانی و درمان های تکنولوژیک از جمله خدمات این شیوه جامع نگر درمانی می باشد.
در مرحله ابتدایی درمان مصاحبه بالینی توسط روانپزشک و روانشناس انجام می شود. در این مرحله غربالگری نوع ماده مصرفی و مقدار مصرف آن، علائم روانی ناشی از سوء مصرف، تشخیص بیماری های زمینه ای مثل دیابت و نارسایی های قلبی-عروقی، کبدی، کلیوی، فشار خون و همچنین آموزش روانی بیمار برای دوره بهبودی توسط رواندرمانگر انجام می شود.
‎در مرحله بعدی درمان، روانپزشک به صورت روزانه با بیمار در ارتباط است تا دستورات دارویی و سرم تراپی را تنظیم کند. همچنین در طول این دوره درمانی رواندرمانی و آموزش خانواده نیز با برنامه ریزی مشخص روزانه و یا یک روز در میان انجام می شود.
‎به منظور بهبود پاسخدهی بیمار به درمان در طول دوره بیمار اجازه مصرف هیچگونه مخدر و دارویی خارج از دستور دارویی ارائه شده ندارد، مصرف مشروبات الکلی و سیگار به طور کلی در دوره درمانی ممنوع است، در طول این دوره بیمار اجازه رانندگی ندارد و همچنین تا زمان منفی شدن تست و تزریق داروی ضد مخدر اجازه خروج از درمان را ندارد.
‎لازم به ذکر است که این خدمات به صورت سرپایی و در زمان حدود یک ساعت انجام خواهد شد و بعد از دریافت سرم  بیمار به همراه دارو به منزل فرستاده می شود.  در مرحله بعدی درمان نگهدارنده و پیشگیری از عود انجام می شود که شامل ویزیت هفتگی روانپزشک و تجویز دارو به صورت روزانه، ۲ جلسه در هفته رواندرمانی و همچنین استفاده از روشهای درمانی تحریک مغناطیسی ( ار تی ام اس ) می
‎باشد.

خدمات:

 • ویزیت روانپزشکی
 • رواندرمانی و مشاوره
 • درمان های تکنولوژیک (آر تی ام اس)
 • سرم تراپی
 • خانواده درمانی
 • حمایت و پشتیبانی از بیمار در طول دوره درمان و پس از آن

تلفن مطب:

۰۹۰۲۲۳۲۲۶۲۶
۰۲۱۲۶۲۹۰۹۵۴

آدرس مطب:
تهران، خیابان مقدس اردبیلی ابتدای خیابان ب، پلاک ۳۳ واحد ۴

روش های ترک اعتیاد در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران از روش های درمانی و بهبودی متعددی برای ترک نمودن مواد مصرفی بهره می برند که انواع مختلفی دارد و با در نظر داشتن نوع مواد اعتیادآور، مقدار مواد مصرفی و هم چنین با توجه به شرایط جسمی فرد کاملا متنوع می باشد. از این رو برخی از روش های درمانی را در زیر برای شما بیان می کنیم، با ما همراه باشید:

1- روش یابویی: روش یابویی یکی از روش های ناگهانی ترک اعتیاد می باشد که نام آن در بین کلینیک های ترک اعتیاد و افراد معتاد مشهور می باشد و این روش جزء روش های بسیار سریع محسوب می شود در یک روز صورت می گیرد. در روش یابویی هیچ گونه ماده ای جایگزین نمی شود و به صورت کاملا ناگهانی ایجاد می شود و کاهش تدریجی رخ نمی دهد.

2- روش سنتی: در این روش هیچ گونه سرعتی به کار گرفته نمی شود و به تدریج در راستای ترک اعتیاد تلاش می کنند. در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران، به کمک روش سنتی دوز مصرف را به آرامی کم می کنند و در نهایت به صفر می رسانند.

3- ترک به کمک متادون: در روش ترک با متادون، همانطور که از نامش معلوم است ترک ناگهانی(یابویی) رخ می دهد و پس از این که مواد قطع شد، متادون را جایگزین آن می کنند. این روش با هدف کاهش صدمه و آسیب به فرد معتاد به وجود آمده است و با توجه به این موضوع که متادون از زمان نئشگی بسیار بیشتری در مقایسه با مواد مخدر دارد، استفاده نمودن این مواد به جای مواد مخدر سبب می شود تا خطرات احتمالی و هم چنین عوارض مصرفی کامل تحت کنترل قرار گیرد و موجب کم شدن علائم ترک می شود.

4- روش سم زدایی بدن: در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران از روش سم زدایی برای افرادی که از دوز مصرفی بالایی استفاده می کنند، بهره می برند. در این روش به منظور تحمل خماری از داروهایی که در نهایت سبب بیهوشی می شوند، به کار می گیرند.

روش های ترک اعتیاد در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

مهم ترین اهداف بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران به منظور اهداف بسیاری به وجود آمده است که از جمله این اهداف، می توان به ایجاد محیطی امن و عاری از هرگونه مواد اعتیادآور اشاره نمود و فرد بیمار در این مکان دسترسی به مواد اعتیادآور نداشته باشد. افراد زیادی در ایران به دنبال بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران هستند.

دومین هدف بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران این است که محیطی را برای بیماران ایجاد نمایند که فرد احساس امنیت، آرامش و به دور از هرگونه استرس و اضطراب را داشته باشد و برای فرد احساس اطمینان را به وجود آورند. هم چنین باید مکانی را برای دیدار خانواده و ملاقات آشنایان فراهم آورند تا فرد بیمار با حمایت های اطرافیان خود، سریع تر به بهبودی دست یابد.

نکته قابل توجه دیگر در زمینه اهداف بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران این است که بسیار ضروری است، مرکز ترک اعتیاد آموزش های لازم جهت بیان احساسات، مهارت های ارتباطی و بیان مشکلات و … را به بیماران خود دهد.

مهم ترین اهداف بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا