پزشکان

بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران ❤️【سال1402】+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با آنژیوگرافی در اختیارتان قرار دهیم. آنژیوگرافی قلب به دلایل مختلفی انجام می شود و پزشک معالج در صورت مواجهه شدن با برخی مشکلات اعم از: نقایص قلبی مادرزادی، مشکلات موجود در بخش دریچه قلب که نیاز به جراحی دارد، مشکلات موجود در عروق خونی، دردهای موجود در بخش گردن، فک و بازو که با آزمایشات ساده قابل تشخیص نیست، علائم بیماری عروق کرونری همچون: درد قفسه سینه و … آنژیوگرافی را تجویز می کند تا به کمک آن ریشه اصلی بیماری را تشخیص دهد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به آنژیوگرافی ارائه می دهیم، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.در مقاله قبل بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران را معرفی کرده ایم.

آنژیوگرافی و انواع آن

آنژیوگرافی روشی تشخیصی و تصویربرداری پزشکی محسوب می شود که بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران به کمک آن، رگ های خونی و اندام های بدن را مورد بررسی قرار می دهد و توسط آنژیوگرام، فیلم یا تصویر رگ های خونی را مشاهده می کند و به این طریق در تشخیص دقیق بیماری ها اطمینان حاصل می کند.

ریشه کلمه آنژیوگرافی (Angiography) از واژه های یونانی (angeion) به معنای ظرف و (graphein) به معنای ضبط و یا نوشتن می باشد. در روش آنژیوگرافی، ماده ای رنگی به داخل رگ های خونی تزریق می شود و به این صورت به کمک اشعه ایکس، تصویربرداری انجام می شود.

آنژیوگرافی انواع متعددی دارد که بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران طبق نوع بیماری و مشکل بیمار، یکی از انواع آنژیوگرافی را مورد استفاده قرار می دهد، انواع آنژیوگرافی عبارتند از: آنژیوگرافی کرونر، آنژیوگرافی کلیه، آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری، آنژیوگرافی ریوی، آنژیوگرام کلیه، آنژیوگرافی تفریق دیجیتال، آنژیوگرافی با تشدید مغناطیسی و آنژیوگرام رادیونوکلاید، آنژیوگرافی آئورت، آنژیوگرافی مغذی، آنژیوگرافی لنفاوی، آنژیوگرافی با ام آر آی، آنژیوگرافی شبکیه ای، آنژیوگرافی با سی تی اسکن، آنژیوگرافی تفریق دیجیتال، آنژیوگرافی به روش پرتونگاری، آنژیوگرافی محیطی از بخش دست یا پا، آنژیوگرافی به روش پرتونگاری مقطعی و آنژیوگرافی درونی یا احشایی می باشد.

آنژیوگرافی و انواع آن

روش های شناسایی بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران

با توجه به این که روش آنژیوگرافی نقش اساسی در تشخیص نوع بیماری و شناسایی دقیق مشکل ایفا می کند، از این رو در انتخاب پزشک معالج نیز باید بسیار دقت نمود تا خللی در روند درمان پیش نیاید. بنابراین اولین گام در زمان مواجهه شدن با بیماری های مرتبط با قلب و عروق، مغز و شکم و… انتخاب بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران می باشد.

از جمله روش های شناسایی بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران به شرح زیر می باشد:

 1. از جمله روش های یافتن بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران پرس و جو نمودن از بهترین دکتر قلب در ایران می باشد، به این علت که ایشان از تخصص و مهارت همکاران خویش آگاهی بسیاری دارند و کمک شایانی در این راه به شما می کنند.
 2. معمولا در زمان روبرو شدن با بیماری ها و علائم آن ها، ابتدا به بهترین بیمارستان خصوصی در تهران و یا بیمارستان شهر محل سکونت خود می روید و تحت معاینات لازم قرار می گیرید، در این مواقع پزشک معالج به منظور بررسی دقیق تر نوع مشکل، شما را به بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران ارجاع می دهد و ایشان با انجام آنژیوگرافی، مشکل اصلی شما را شناسایی می کند.
 3. در اکثر مواقع، متخصص آنژیوگرافی در بهترین بیمارستان دولتی در تهران ارائه خدمات درمانی و پزشکی می دهند و شما به راحتی می توانید با مراجعه به این مراکز به هدف خویش دست یابید.
 4. جست و جو در فضای مجازی نیز یکی دیگر از روش های شناسایی بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران می باشد که دقیق ترین اطلاعات پزشکان را در اختیار شما قرار می دهند.
 5. یکی دیگر از راه های یافتن بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران این است که از اقوام و آشنایانی که قبلا روش آنژیوگرافی را انجام داده اند و از پزشک معالج خود راضی بوده اند، مشخصات ایشان را دریافت کنید و به صورت حضوری نزد پزشک مذکور بروید.

مراقبت های قبل و بعد از آنژیوگرافی

همانطور که می دانید، آنژیوگرافی روشی برای تشخیص مشکلات داخلی رگ ها و اندام ها می باشد و از این رو از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و به منظور کسب نتیجه مطلوب تر بهتر است که به اقدامات قبل و بعد آن توجه نمایید.

از جمله اقدامات پیش از انجام آنژیوگرافی عبارتند از:

 • یکی از نکات تاثیرگذار در انجام آنژیوگرافی مصرف داروهای خاص می باشد، از این رو بهتر است که اگر از داروی خاصی به صورت صبحگاهی استفاده می کنید، با بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران در میان بگذارید.
 • بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران از شما می خواهد تا در زمان انجام آنژیوگرافی، تمامی مدارک، نتایج آزمایشات خون، رادیوگرافی قفسه سینه، نوار قلب، اکو و … را به همراه خود داشته باشید.
 • در صورت به همراه داشتن دندان مصنوعی، وسایل با ارزش و زیورآلاتی از قبیل: ساعت، دستبند و حلقه، بسیار تاکید شده تا پیش از انجام آنژیوگرافی آن ها کنار بگذارید.
 • بهترین دکتر آنژیوگرافی در کرج در جلسات مشاوره ای پیش از عمل، از شما در رابطه با سابقه بیماری تان سوالاتی می پرسد و در صورت ابتلا به دیابت، بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران مقدار مصرف انسولین و سایر داروها را تحت کنترل قرار می دهد.
 • خوردن و آشامیدن را باید یک شب پیش از آنژیوگرافی متوقف سازید.
 • لازم به ذکر است که در صورت مبتلا بودن به فشارخون بالا با پزشک معالج خویش در میان بگذارید.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران در رابطه با مراقبت های پس از آنژیوگرافی نیز اقداماتی را برای شما بیان می کند تا به درستی تمامی آن را رعایت نمایید و از بروز عواقب بعدی خودداری کنید، از جمله این مراقبت ها عبارتند از:

 1. بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران به منظور تسکین درد و ناراحتی، داروهای مسکنی را برای شما تجویز می کند و توصیه می کند تا هر زمان که احساس درد نمودید، آن را مصرف کنید.
 2. به منظور کاهش درد و تورم، کمپرس گرم را بر روی محل آنژیوگرافی قرار دهید.
 3. بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران به شما توصیه می کند تا به منظور خارج سازی ماده حاجب از بدن خویش، ابتدا رژیم غذایی مایعات را پیش بگیرید و بعد از چند ساعت رژیم غذایی معمولی را می توانید آغاز نمایید.
 4. چند روز پس از آنژیوگرافی از انجام فعالیت و کارهای سنگین بپرهیزید تا مشکلی پدید نیاید.
 5. بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران تاکید می کند که به مدت 12 ساعت، از خم کردن محل آنژیوگرافی (مفصل ران یا مچ دست) اجتناب کنید.
 6. بسیار تاکید شده تا پس از ترخیص و بعد از انجام آنژیوگرافی مخصوصا از راه کشاله ران، به آرامی و آهستگی قدم بردارید و فشاری به آن وارد نکنید.
مراقبت های قبل و بعد از آنژیوگرافی

عوارض آنژیوگرافی

در صورتی که آنژیوگرافی توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران صورت نگیرد، این امکان وجود دارد که خطرات و عواقبی را به همراه داشته باشد که از جمله این عوارض شامل موارد زیر می باشد:

 1. در صورتی که آنژیوگرافی به وسیله بهترین دکتر آنزیوگرافی در ایران انجام نپذیرد و اقدامات مراقبتی قبل و بعد از آن به درستی رعایت نگردد، ممکن است با لخته های خونی مواجهه شوید.
 2. در برخی مواقع این امکان وجود دارد که پس از انجام آنژیوگرافی، بیمار دچار حملات قلبی شود و یا پارگی عروق صورت گیرید یا نیازمند جراحی بای پس باشد.
 3. خونریزی یا کبودی ممکن است از عواقب بعدی آنژیوگرافی باشد که ممکن است موقتی و گذرا باشد.
 4. بهترین دکتر قلب در تهران خاطر نشان می کند که در صورتی که این عمل توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران صورت نگیرد، ممکن است با پارگی رگ یا عروق روبرو شوید که خطرساز است.
 5. در برخی مواقع با درد قفسه سینه کم همراه خواهید بود که گذرا است و جای نگرانی ندارد، اما اگر این درد شدت یابد، بسیار ضروری است که سریعا به بهترین درمانگاه در تهران و یا هر شهر دیگری بروید و تحت اقدامات لازم قرار بگیرید.

کلام آخر

همانطور که می دانید، با پیشرفت و به روز رسانی علم و تکنولوژی، روش های تشخیص بیماری ها نیز به روز می شوند و همواره در جهت شناسایی دقیق نوع مشکل در بیماران نقش اساسی را ایفا می کنند، آنژیوگرافی نیز یکی از این روش ها می باشد که در تشخیص انواع بیماری های قلبی و مغزی و … بسیار کارآمد می باشد. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (22 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا