پزشکان

بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران آشنا سازیم تا با خیالی آسوده به سراغ یکی از این پزشکان متخصص بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. متخصص قلب و عروق به کمک آنژیوگرافی رگ های خونی بدن شما را مشاهده و سپس بررسی می نماید و به کمک آن مشکلات قلبی شما را تشخیص می دهد. بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران ابتدا از بیمار آنژیوگرافی می گیرد و به کمک نتیجه به دست آمده از آن عروق و رگ های باریک، مسدود، بزرگ شده قسمت های بدن مثل مغز، قلب، شکم، پاها را مورد بررسی قرار می دهد. به طور کلی می توان گفت آنژیوگرافی یک آزمایش تصویر برداری با استفاده از اشعه ایکس از رگ های خونی بدن می باشد که بسیار کاربرد دارد.

یک متخصص آنژیوگرافی با استفاده از آزمایشات مربوط به عروق می تواند بیماری های قلبی را تشخیص بدهد پزشک آنژیوگرافی علاوه بر تخصص قلب و عروق باید بورد تخصصی یا فلوشیپ بیماری های عروقی را داشته باشد در مقاله های قبلی بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران را معرفی کردیم.  عمل آنژیوگرافی معمولا برای تشخیص گرفتگی قلب و عروق که مانع رسیدن خون به قلب می شود استفاده می گردد.در این عمل رگ خاصی به نام حاجب توسط ماشین های تصویر برداری مشاهده می گردد و پزشکان می توانند از نزدیک این رگ ها را مشاهده کنند و در صورت نیاز از عمل باز کردن عروق کرنر استفاده کنند.

آنژیوگرافی بر اساس تشخیص پزشک متخصص قلب و بیمار به دو طریق قابل انجام است:

پریفرال یا آنژیوگرافی از طریق پا
اکستریمیتی یا آنژیوگرافی از طریق دست

آنژیوگرافی از طریق دست اولویت دارد زیرا بیمار راحت تر است و دوره نقاهت کوتاه تر دارد. اما در صورتی که پزشک تشخیص دهد ممکن است از طریق پا انجام شود.

قلب انسان مانند گنجی است که به دست هر پزشکی نمی توان سپرد. وظیفه این ماهیچه در شبانه روز فعالیت و خونرسانی به تمام بدن می باشد و همه ما باید از آن نگهداری و محافظت کنیم  اگر در شهر تهران هستید ما در مقاله قبل لیست بهترین دکتر قلب در تهران را جمع آوری کرده ایم تا بهترین دکتر را انتخاب کنید و اطلاعات و آگاهی لازم درباره قلب بیابید.

آنژیوگرافی قلب چیست؟

آنژیوگرافی بخشی از یک پروسه کاتتریزاسیون قلبی است. رایج ترین نوع روش کاتتریزاسیون قلبی، آنژیوگرافی عروق کرونر می باشد که به راحتی می تواند بیماری های قلبی را تشخیص دهد. در طی آنژیوگرافی عروق کرونر، رنگی به عروق خونی قلب تزریق می شود که به کمک دستگاه اشعه ایکس قابل مشاهده می باشد. این دستگاه با سرعت تصاویری(آنژیوگرام) را می گیرد و بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران شریان های قلبی که توسط رگ های خونی گرفته شده را در طی آنژیوگرافی مشاهده می نماید و بیماری را تشخیص می دهد.

آنژیوگرافی قلب چیست؟

اقدامات پیش از آنژیوگرافی

 • بیمار حتما باید با بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران مشاوره های لازم را داشته باشد و در صورت مصرف هرگونه داروی مصرفی، پزشک خود را مطلع سازد، این اقدام جزء ضرورت های قبل از آنژیوگرافی می باشد.
 • در صورتی که از داروی خاصی به صورت صبحگاهی استفاده می کنید، ضروری است این موضوع را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران در میان بگذارید.
 • اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید، قبل از آنژیوگرافی، آن را از دهان خود در بیاورید.
 • پیش از شروع آنژیوگرافی، پزشک و تیم ایشان، سوابق پزشکی بیمار را مشاهده و نکات قابل توجه را بررسی می کنند.
 • وسایل با ارزش و زیورآلاتی مثل ساعت، دستبند و حلقه را همراه خود نگه ندارید.
 • به شما توصیه می شود قبل از انجام آنژیوگرافی، حتما مثانه خود را خالی نمایید.
 • از خوردن و آشامیدن در شب قبل از آنژیوگرافی پرهیز نمایید.
 • در صورتی که سابقه فشار خون شدید دارید حتما به بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران  اطلاع دهید تا درصورت نیاز آنژیوگرافی لازم برای فشارخون بالا نیز صورت پذیرد.
 • اگر بیمار دیابت داشته باشد، باید قبل از انجام آنژیوگرافی، با بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران در میان بگذارد و سپس پزشک او را برای مصرف انسولین و داروهای دیگر، راهنمایی می کند.
 • حتما شب قبل از آنژیوگرافی حمام بروید و موهای شکم و کشاله ران را از ناف تا بالای هر دو زانو اصلاح کنید.
 • لازم است کلیه مدارک، آزمایشات خون، رادیوگرافی قفسه سینه، نوار قلب، اکو و … را به همراه خود داشته باشید و در صورت لزوم آن ها را به پزشک معالج تحویل دهید.
 • در صورتی که از وارفارین استفاده می کنید باید حتما قبل از انجام آنژیوگرافی به بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران اطلاع دهید تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

منظور از آنژیوگرافی چیست؟

می دانیم که تامین خون و جریان آن در بدن بر عهده رگ هاست. در این مدت عروقی که به قلب و مغز منتهی می شوند حساس تر می شوند. اگر در میانه راه مانعی برای گردش خون وجود داشته باشد، خطرات ناشی از این مانع باعث آسیب به بدن می شود. بنابراین می توان از آنژیوگرافی قلب و مغز برای جلوگیری از سکته و حوادث قلبی استفاده کرد.

آنژیوگرافی یک روش علمی است که می توان از آن برای بررسی جریان خون در سیاهرگ ها استفاده کرد. عروق کرونر عروقی هستند که مقصد نهایی آنها قلب است. این رگ ها وظیفه حمل خون اکسیژن دار به قلب و سپس پمپاژ آن از قلب به کل بدن را بر عهده دارند.

در واقع این رگ ها وظیفه رساندن اکسیژن به سراسر بدن را بر عهده دارند. گاهی اوقات ممکن است اختلالاتی در عروق کرونر وجود داشته باشد که در نهایت منجر به حمله قلبی شود. علت این اختلالات تجمع چربی ها یا وجود پلاک هایی است که حاوی چربی یا عوامل دیگر در خون هستند و در عروق کرونر تجمع می یابند و باعث اختلال در خون رسانی می شوند.

مزایای آنژیوگرافی:

✅کم خطر بودنآنژیوگرافی نسبت به جراحی باز بسیار کم خطر‌تر است و امکان تشخیص و درمان بیماری از آن طریق وجود دارد.
?تشخیص دقیقبا آنژیوگرافی تشخیص دقیق و امکان مشاهده و بررسی عروق قلبی با دقت بالا انجام می شود.
?دوره نقاهت کوتاهبعد از آنژیوگرافی دوران نقاهت، کوتاه است و مراقبت‌های پس از آن نسبت به جراحی باز بسیار ساده‌تر است.
?هزینه و زمان مناسبآنژیوگرافی تقریبا در هر بیمارستانی و توسط پزشک متخصص قابل انجام است. این امر هزینه و زمان مورد نیاز برای انجام آن را کاهش می‌دهد.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران را بشناسید!

آدرس مطب یک: تهران، منطقه سوم، محله دروس، محله احتشامیه، خیابان شهید کلاهدوز(خیابان دولت)، بین چهارراه اختیاریه و دیباجی، جنب بانک ملی، پلاک 126، ساختمان تندیس، طبقه چهارم، واحد 18

آدرس مطب دو: تهران، منطقه هشتم، محله نارمک، خیابان دکتر آیت، بین میدان نبوت(میدان هفت حوض) و چهارراه تلفن خانه، ابتدای خیابان شهید قاسم زاده(خیابان جویبار)، پلاک 2، ساختمان جویبار، طبقه همکف، واحد یک

شماره تماس مطب دو: 02177919335 – 09367150160

نحوه انجام آنژیوگرافی

پیش از اقدام به کاتترگذاری قلبی بهتر است بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران از داروهای مصرفی شما آگاهی داشته باشد، به این دلیل که ممکن است بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران مصرف برخی از داروهای شما را برای چند روز قبل از آنژیوگرافی قطع نماید، از جمله این داروها ضد انعقادها یا رقیق کننده های خون می باشند.

نکته قابل توجه دیگر این است که شب قبل از انجام آنژیوگرافی چیزی میل نکنید و کاملا ناشتا باشید. در صورتی که دیابت دارید، با بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران حتما در میان بگذارید تا اقدامات لازم را انجام دهد.

در صورتی که به ماده حاجب حاوی ید حساسیت دارید پزشک موردنظر، روز قبل از آنژیوگرافی داروهای دیگری تجویز می نماید و لحظات قبل از آنژیوگرافی به شما استرویید تزریق می شود.

آماده سازی بیمار و دیگر عوامل، آنژیوگرافی روی هم به طور تقریبی 2 الی 3 ساعت زمان می برد و پس از آن شما چندین ساعت، برای برگشت به حالت طبیعی(ریکاوری) تحت نظر خواهید بود تا از هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری به عمل آید. این امکان وجود دارد که پیش از انجام این بررسی از شما آزمایشات خونی، نوار قلب و تصویربرداری با استفاده از اشعه ایکس از قفسه سینه گرفته شود.

آنژیوگرافی توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران در آزمایشگاه کاتترگذاری یا کت لب انجام می شود و به یک دستگاه مانیتور قلب شما را وصل می نمایند و کاف فشارسنج به بازوی شما وصل می گردد تا فشار شما حین آنژیو تحت نظر قرار گیرد. یک راه وریدی در بازوی شما قرار می دهند و در آخر مقداری آرام بخش به شما می دهند تا در طول آنژیوگرافی آرامش خود را حفظ نمایید.

در مرحله بعدی پرستار، کشاله ران شما یعنی قسمتی که قرار است کاتتر وارد شود را ضدعفونی و در صورت لزوم اصلاح می نماید. سپس بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران یک ماده بی حس کننده در همان ناحیه تزریق خواهد کرد تا هیچ گونه دردی را متوجه نشوید. قدم بعدی در انجام آنژیوگرافی پزشک، به کمک یک سوزن، پوست را برای وارد کردن کاتتر به داخل سیاهرگ یا سرخرگ سوراخ می کند و سپس کاتتر را از طریق رگ خونی به سمت قلب هدایت می کند.

بهترین دکتر آنژیوگرافی در  تهران در حین عمل توضیحات لازم را به شما می دهد و شما را از هرگونه نگرانی در امان نگه می دارد. پزشک متخصص کاتتر را از طریق سرخرگ وارد بدن شما می کند و به سمت قلب هدایت می نماید و هر چیزی از جمله ماده حاجب، ابزارآلات درمانی و .. که قرار است وارد بدن شما شود را از طریق کاتتر منتقل خواهد کرد. نکته قابل توجه دیگر این است که در حین شروع آزمون و پس از تزریق ماده حاجب، احساس سوزش یا سستی می نمایید که کاملا گذراست.

ممکن است که بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران برای بررسی تمامی نواحی بدن، بیش از یک کاتتر وارد بدن شما نماید. لازم به ذکر است که طیف وسیعی از مواد و لوازم را می توان برای هدایت نوک کاتتر، گرفتن نمونه های خونی، اندازه گیری فشار در حفره های مختلف قلب و تزریق رنگ ها و انجام دیگر آزمایشات، از طریق کاتتر وارد بدن کرد. با در نظر داشتن کاری که در بدن شما پزشک انجام می دهد، ممکن است احساس تهوع یا تپش قلب و سرخ شدن نمایید که کاملا عادی و طبیعی می باشد و گذرا و موقتی است.

پس از اتمام آنژیوگرافی، کاتتر و راه وریدی برداشته می شود و هم چنین برای اجتناب از خونریزی، پزشک یا پرستار محل کاتتر را با دست فشار می دهند و ممکن است کمی درد آور باشد اما پس از چند لحظه آن را بانداژ می کنند و دیگر دردی را احساس نخواهید کرد. پس از اتمام کامل این پروسه، شما را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند و  و بر روی قسمتی که کاتتر گذاری انجام شده را به مدت 15 الی 20 دقیقه فشار می دهند.

در اغلب موارد برای ترمیم سرخرگ بیمار، پزشک از بخیه یا دیگر ابزارآلات استفاده می کند. قدم بعدی این است که سعی کنید دراز بکشید و پاهای خود را به مدت چند دقیقه دراز نمایید. هم چنین پرستار میزان ضربان قلب و فشار خونتان را کنترل خواهد کرد تا مشکلی پیش نیاید. پس از این که داروهای بی هوشی از بدنتان خارج شد و نیز خونریزی احتمالی را کنترل نمودند، بهترین دکتر آنژیوگرافی شما را ترخیص خواهد کرد.

پس از ترخیص شما باید احتیاط لازم را انجام دهید و کارهای سنگین نکنید و حتی نمی توانید رانندگی کنید و نیاز است کسی همراه شما باشد تا شما را تا منزل همراهی کند. در منزل باید استراحت کامل داشته باشید به خصوص به مدت 6 الی 8 ساعت اندام تحتانی خود یا اینکه بازوی خود که کاتترگذاری از طریق آن انجام گرفته است را زیاد تحت فشار قرار ندهید.

نکته قابل توجه دیگر این است که بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران به شما توصیه می کند تا مایعات بسیاری مصرف نمایید و به کمک آن ماده حاجب از بدن شما خارج گردد.

اقدامات پس از آنژیوگرافی

 1. پس از این که توسط بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران عمل شدید، سعی کنید پس از عمل به طور تقریبی به مدت 6ساعت از تخت خود خارج نشوید و به صورت طاق باز استراحت کنید.
 2. در صورتی که پس از آنژیوپلاستی درد و تورم داشتید، از بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران بخواهید تا مسکن به شما تجویز نماید و یا این که کمپرس گرم بر روی محل آنژیو به منظور تسکین درد بگذارید.
 3. پس از ترخیص رانندگی نکنید و شخصی شما را تا منزل هدایت نماید.
 4. تا چند روز پس از آنژیوگرافی از انجام فعالیت و کارهای سنگین خودداری کنید.
 5. به مدت 12 ساعت، از خم کردن محل آنژیوگرافی (مفصل ران یا مچ دست) خودداری نمایید.
 6.  بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران فشار خون، نبض(نبض پشت و روی پا) را کنترل می کند تا از سلامت عمومی شما اطمینان حاصل کند.
 7. باید پس از ترخیص و بعد از انجام آنژیوگرافی مخصوصا از راه کشاله ران، به آرامی و آهستگی قدم بردارید و فشاری به آن وارد نکنید.
 8. در صورتی که کاتتر در کشاله ران قرار داده شود ممکن است، بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران از شما بخواهد تا به منظور جلوگیری از خونریزی به پشت خود قرار بگیرید و این حرکت کمی ناراحت کننده خواهد بود.
 9. پس از اینکه لوله انعطاف پذیر خارج شود، قسمت موردنظر خونریزی می کند و برای جلوگیری از این خونریزی پرستار به مدت 5 الی 10 دقیقه با دست آن را فشار می دهد و سپس کیسه شن روی موضع می گذارد.
 10. ابتدا رژیم غذایی مایعات را شروع نمایید تا ماده حاجب از بدن شما خارج گردد و پس از چند ساعت رژیم غذایی معمولی را می توانید شروع کنید.

کلام آخر

سایت جراحتو از شما عزیزان سپاس گزار است که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، ما در این مقاله شما را با بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران آشنا ساختیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله قبلی ما (بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران) مراجعه نمایید و در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

آنژیوگرافی چیست؟

تصویربرداری عروق کرونری یا آنژیوگرافی قلب روشی برای تشخیص و رفع گرفتگی عروق قلب است. در این روش تصویربرداری از اشعهٔ ایکس برای مشاهدهٔ رگ‌های قلب کمک گرفته می شود

آیا آنژیوگرافی خطرناک است؟

آنژیوگرافی یک روش تشخیصی تهاجمی است. این روش مانند سایر روش‌های تهاجمی با ریسک همراه است؛ اما معمولاً بعد از اینکه تمام تست‌های قلب غیرتهاجمی (نوار قلب، تست ورزش و اکوی قلب) انجام شده باشند به عنوان بهترین گزینه مطرح می‌شود

قبل از انژیوگرافی چه کارهایی انجام می‌شود؟

شب قبل از عمل آنژیوگرافی نباید چیزی بخورید. همچنین ممکن است پزشک داروهایی را که برای مشکل قلبی خود مصرف می‌کنید موقتاً قطع کند. بیماران دیابتی هم باید دربارهٔ مصرف انسولین و بقیه داروهایشان با پزشک مشورت کنند.

4.7/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا