پزشکان

بهترین دکتر مثانه در تهران【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر مثانه در تهران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با مثانه و بیماری های مرتبط با آن در اختیارتان قرار دهیم. ادرار در بخش  کلیه ها ساخته می شود و به وسیله دو لوله به نام حالب به سمت مثانه می رود. مثانه ادرار را ذخیره می کند و سپس آن را به ندرت و با کنترل دفع می نماید. لایه هایی از بافت ماهیچه ای مثانه  را می پوشانند و به منظور نگه داشتن ادرار این لایه ها کشیده می شوند. ظرفیت طبیعی مثانه برای نگه داشتن ادرار کمتر از 600 میلی لیتر می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به مثانه و عوامل مرتبط با آن ارائه می دهیم؛ از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مشکلات و بیماری های مثانه

یکی از مهم ترین اعضای داخلی بدن مثانه می باشد که وظیفه اصلی آن نگه داشتن و تخلیه کردن ادرار است. در صورتی که این عضو دچار مشکل و یا عملکرد نامناسب شود، بیماری های مرتبط با مثانه ایجاد می شود. با توجه به این که کلیه ها وظیفه خارج کردن سموم بدن را دارند و این سموم از طریق ادرار از لوله هایی به نام حالب به سمت مثانه و در نهایت به پیشابراه ختم می شوند، از این رو در صورتی که هرگونه باکتری در این قسمت ها وجود داشته باشد و یا در عملکرد هر یک از این بخش ها اختلالاتی رخ دهد؛ در پی آن مشکلات و بیماری های مختلفی پدید می آید که برخی از این بیماری ها و مشکلات به شرح زیر می باشد:

 • عفونت مثانه: این نوع بیماری معمولاً به دنبال رعایت نکردن مسائل بهداشتی در ناحیه ادراری تناسلی رخ می دهد. خانم ها به سبب این که طول مجرای ادراری آن ها کوتاه است، بیشتر درگیر عفونت مثانه می شوند. برخی از علائم عفونت مثانه شامل: بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار، خون همراه دفع ادرار و سوزش ادرار می باشد.
 • سنگ مثانه: شیوع سنگ های مثانه نسبت به سنگ های کلیه و حالب  بسیار کمتر است. با این وجود بیمارانی که در مجاری ادراری خود دچار انسداد شده اند و یا آقایانی که دچار بزرگی پروستات هستند با سنگ های مثانه مواجه می شوند. این بیماری به راحتی توسط بهترین دکتر مثانه در تهران و به کمک سونوگرافی معمولی شناسایی می شود و علائم آن شامل: سوزش ادرار، وجود درد تیر کشنده زیر شکم در پایان ادرار و تکرر ادرار می باشد.
 • مثانه بیش فعال: این نوع بیماری در میان افراد مسن بسیار رایج می باشد. بیماری مثانه بیش فعال سبب می شود تا فرد توانایی نگهداری ادرار را نداشته باشد و به طور مداوم در صدد تکرر ادرار و دفع ناگهانی آن بر آید. در مقابل مثانه بیش فعال، احتباس ادرار قرار دارد که کاملا برعکس آن عمل می کند. عواملی همچون: بیماری دیابت، سکته های مغزی، بیماری های عصبی، مصرف داروهای فشار خون و ضد افسردگی و … منجر به ایجاد بیماری مثانه بیش فعال می شوند.
 • احتباس ادرار: بیماری احتباس ادرار به دنبال نگه داشتن های طولانی مدت ادرار ایجاد می شود. نگه داشتن ادرار به طور مداوم م و در مدت زمان طولانی منجر به ایجاد بیماری های عفونتی می شود و در نهایت ممکن است به مجاری ادراری آسیب وارد کند و مشکلات و عواقب جبران ناپذیری را پدید آورد.
 •  سرطان مثانه: عوامل مختلفی باعث ایجاد سرطان مثانه می شود که مهم ترین آن ها سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در محل کار می باشد. مهمترین عاملی که منجر می شود تا سرطان مثانه شناسایی شود؛ مشاهده خون در ادرار است.
 • شب ادراری: کودکی که به طور میانگین در طول حداقل سه ماه یک الی دو بار در هفته رختخواب خود را خیس نماید؛ مبتلا به بیماری شب ادراری شده است و الزامی است که والدین ایشان فرزند خود را به بهترین دکتر مثانه در تهران ارجاع دهند و  به درمان آن رسیدگی کنند.
 • و برخی دیگر از این بیماری ها عبارتند از: بی اختیاری ادراری، تنگی مجاری ادراری و سیستیت و … می باشد.
مشکلات و بیماری های مثانه

انتخاب بهترین دکتر مثانه در تهران

برای انتخاب بهترین پزشک باید چارچوبی از معیارها و ملاک های بهترین بودن را در نظر داشته باشید تا به کمک آن ها به هدف خویش دست یابید. این معیارها با توجه به تخصص پزشک مورد نظر ممکن است متفاوت باشد، با این وجود برخی از ملاک های کلی بهترین بودن را شرح می دهیم تا دیدی باز در انتخاب برترین ها داشته باشید. به عنوان مثال: بهترین دکتر مثانه در تهران باید دارای شماره نظام پزشکی باشد و تحت نظر وزارت بهداشت و درمان به فعالیت های درمانی مرتبط با مثانه و و کلیه بپردازد.

پزشکی را  بهترین می دانیم که  نسبت به مسائل اخلاقی بسیار حساس باشد و در جهت درمان بیماری ها از هیچ تلاشی دریغ نکند و به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.  باید بهترین دکتر مثانه به قدری در زمینه  تخصصی خویش مهارت داشته باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن مناسب ترین روش درمان را بر روی بیماران پیاده نماید.

سابقه و تجربه درخشانی در درمان بیماری ها داشته باشد و همچنین در سمینارهای داخلی و خارجی کشور حضور فعال به ارمغان آورد و به این طریق دانش خود را بروز نماید.  بهترین دکتر مثانه در تهران می‌ بایست از امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته بهره مند باشد. مطب و یا کلینیک در حال فعالیت متخصص مثانه در مکان مناسبی قرار داشته باشد. در برخی مواقع یکی از ملاک های اساسی در انتخاب بهترین پزشک متخصص این است که ایشان در بهترین بیمارستان دولتی در ایران و یا بهترین بیمارستان خصوصی در ایران ارائه خدمات دهد.

در ادامه لیستی از بهترین دکتر مثانه در تهران را برای شما ارائه می دهیم تا با مراجعه به آن ها به درمان بیماری های مرتبط با مثانه بپردازد. لازم به ذکر است؛ در صورتی که مشکلات مرتبط با کلیه و مجاری ادراری دارید و در پی یافتن بهترین دکتر هستید، به شما توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر کلیه در ایران مراجعه نمایید و به این طریق از اطلاعات ما بهره مند شوید.

دکتر سید امین میرصادقی

دکتر سید امین میرصادقی

دکتر سید امین میرصادقی متخصص اورولوژی (کلیه مجاری ادراری و تناسلی، ناباروری) می باشند که شهرت جهانی دارند و تنها متخصص اورولوژی ایرانی هستند که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند. همچنین ایشان جزء نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز بوده اند که به صورت استریت با رتبه ی برتر وارد رشته تخصصی جراحی اورولوژی در دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد شدند.

دکتر میرصادقی از نفرات برتر بورد جراحی اورولوژی در ایران و همچنین جزء پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شدند. ایشان عضو انجمن اورولوژی آسیا و اروپا و همچنین عضو انجمن نخبگان ایران می باشند. با تمام این تفاسیر دکتر سید امین میرصادقی می توان یکی از بهترین دکتر مثانه در تهران به حساب آورد که در راستای جلب رضایت عموم مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

خدمات:

 • کجی و انحراف آلت تناسلی در آقایان، جابجایی مجاری ادرار
 • جراحی تومورهای مثانه، کلیه، مجاری ادراری، جراحی و درمان سرطان پروستات
 • جراحی، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری و درمان شب ادراری اطفال
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان، درمان زگیل و تبخال و بیماری های تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان، درمان تکرر و بی اختیاری

آدرس مطب: ایران، تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، کوچه دهم بیهقی، پلاک 11، طبقه اول، واحد سه

شماره تماس: 02128421441

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی فوق تخصص اندویورولوژی و متخصص اورولوژی می باشند که در سال 1360 در شهر مشهد دیده بر جهان گشودند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک پزشکی عمومی خود را اخذ نمودند و همزمان به عضویت در بنیاد ملی نخبگان درآمدند. دکتر عاملی دوره تخصصی اورولوژی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پشت سر گذاشتند.

ایشان در سال 1392 در امتحان بورد تخصصی ناسیونال که به صورت کشوری در تهران برگزار می شود با رتبه تک رقمی چهار کشور فارغ التحصیل شدند. دکتر مجتبی عاملی عضو هیئت علمی دانشگاه مشغول تدریس به دانشجویان علوم پزشکی بودند و مقالات بین المللی بسیاری را به انتشار و چاپ رساندند. دکتر عاملی دوره فوق تخصصی اندویورولوژی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران گذراندند و عنوان بهترین دکتر مثانه در تهران را به خود اختصاص داده اند.

خدمات:

 • درمان فتق
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به مثانه
 • درمان سنگ های کلیه و سنگ های مثانه
 • انجام روش های پیشگیری و درمان زگیل تناسلی

آدرس مطب: ایران، تهران، میدان ونک، سعادت آباد، جنت آباد، عباس آباد

شماره تماس: 02126210162 – 09054399504

روش های درمانی مشکلات و بیماری های مثانه

همانطور که می دانید، بیماری های مثانه نیز مانند هر بیماری ابتدا باید علت اصلی بروز آن مشخص شود و سپس پزشک متخصص به درمان آن بپردازد. برخی از رایج ترین درمان های مشکلات مثانه که توسط بهترین دکتر مثانه در تهران انجام می شود، عبارتند از:

عفونت های ادراری جزء بیماری های ساده ای هستند که با تجویز یک دوره مصرف آنتی بیوتیک همچون: پنی سیلین یا آموکسی سیلین درمان می شوند.

بیماری احتباس ادراری هم مانند عفونت ادراری با تجویز دارو قابل درمان می باشد. اما اگر این بیماری کمی پیشرفت کرده باشد، بهترین دکتر مثانه در تهران سوندگذاری متناوب را توصیه می نماید. در این روش لوله کوچکی در میزراه قرار داده می شود تا ادرار باقیمانده پس از تخلیه از مثانه خارج شود.
یکی از دیگر از روش های درمانی احتباس ادرار InterStim تراپی می باشد. در این روش دستگاه کوچکی به اندازه یک دسته کارت زیر پوست بخش بالایی باسن قرار داده می شود و به این صورت عملکرد مثانه را با تحریک ملایم عصب خارجی اصلاح می‌ نماید.

لازم به ذکر است، مشکلات ادراری را می توان با درمان های مخصوص عضلات کف لگن هم درمان کرد که در این مواقع متخصص مثانه شما را به متخصص طب فیزیکی ارجاع می دهد و ایشان از روش هایی همچون بیوفیدبک، تحریک الکتریکی عملکردی و تکنیک های بازآموزی مثانه به منظور بهبود عملکرد عصب ها و عضلات درگیر در تخلیه مثانه استفاده می‌کند.

افتادگی مثانه: این مشکل را ابتدا پزشک متخصص مورد بررسی قرار می دهد و با توجه به شدت و عامل های مرتبط با آن، به درمان جایگزینی استروژن (موضعی یا خوراکی) می پردازد. البته ممکن است در کنار هورمون درمانی از روش های دیگری نیز بهره جوید. متخصص مثانه دستگاه متحرکی شبیه به دیافراگم، به نام پساری را در واژن قرار می دهد تا مثانه در جای خود نگه داشته شود. در صورتی که موارد فوق به نتیجه نرسید، از جراحی برای محکم کردن مثانه در موقعیت مناسب استفاده می شود.

روش های درمانی مشکلات و بیماری های مثانه

علائم اختلالات مثانه

بهترین دکتر مثانه در تهران خاطر نشان می کند که علائم اختلالات مثانه و بی اختیاری مربوط به آن متفاوت می باشد و در ممکن است این علائم در هر شخصی به شکل خاص ظاهر شود، با این وجود برخی از رایج ترین علائم اختلالات مثانه به شرح زیر می باشد:

 • نیاز به تکرر ادرار در شب، از دست دادن ادرار در هنگام خواب
 • مشکل در ادرار کردن، تکرر ادرار، جریان آهسته ادرار
 • زور زدن در هنگام ادرار کردن، احساس پر بودن مثانه به طور مداوم
 • میل ناگهانی به ادرار کردن، حوادث ناگهانی با مقدار قابل توجه ادرار
 • عفونت مجاری ادراری، بی اختیاری سرریز، ترشح تصادفی مقدار کمی ادرار
 • تغییر در عادات دفع ادرار مانند نیاز شدید به ادرار کردن یا مشکل در دفع ادرار
 • خون در ادرار، وجود درد در زمان ادرار کردن، دردهای شکمی
 • علائم انسداد خروجی مثانه، احساس پر بودن مثانه به طور مداوم
 • علائم بی اختیاری استرسی، ادراری که هنگام سرفه، خنده، بلند کردن اجسام سنگین و … نشت می کند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید؛ سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مثانه در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد و در صورت سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که در جستجوی بهترین دکتر مجاری ادراری در شهر تهران هستید، پیشنهاد می کنیم به مقاله با عنوان بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا