پزشکانجراحی زیبایی

بهترین جراح چانه در ایران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح چانه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با جراحی چانه در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، جراحی چانه نیز همانند هر جراحی پلاستیک زیبایی و یا درمانی دیگر؛ نیازمند تخصص، مهارت و تجربه بسیار بالایی می باشد، به این سبب که چانه نیز همانند هر عضوی از صورت در زیبایی فرد تاثیر به سزایی می گذارد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به زیبایی و جراحی چانه در اختیارتان قرار می دهیم، از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایاین این مقاله همراه ما باشید.

انواع جراحی چانه

جراحی چانه نیز مانند هر نوع جراحی زیبایی و درمانی دارای روش های متعدد و انواع مختلفی می باشد که برخی از این موارد به شرح زیر می باشد:

 1. پروتز چانه
 2. جراحی کوچک نمودن چانه
 3. جراحی ژنیتوپلاستی اسلایدینگ
 4. جراحی بزرگ کردن چانه

روش های شناسایی بهترین جراح چانه در ایران

راه ها و روش های بسیار زیادی برای یافتن و شناسایی بهترین جراح چانه در ایران وجود دارد که به شما در پیدا کردن جراح موردنظر کمک می نماید. با این وجود برخی از راه ها و روش های شناسایی را برای بیان می کنیم تا کمکی در این راه نموده باشیم. از جمله روش های شناسایی بهترین جراح چانه در ایران به شرح زیر می باشد:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین جراح چانه در ایران این است که از اقوام و آشنایان پرس و جو نمایید و در صورتی که قبلا دست به اقدام این عمل جراحی نموده اند و از جراح زیبایی چانه، رضایت کافی را برخوردار می باشند، بهتر است که مشخصات جراح مذکور را بگیرید و به صورت تحقیق حضوری به مطب و یا کلینیک جراح موردنظر بروید و تحت مشاوره های لازم قرار بگیرید و تمامی معیارهای خود را در رابطه با جراحی زیبایی از ایشان سوال بفرمایید.
 2. در صورتی که تحقیقات محلی نتیجه بخش نبود و یا اقوامی به انجام جراحی زیبایی چانه اقدام نکرده باشند، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ فضای مجازی بروید و به کمک آن بهترین جراح چانه در تهران و یا هر شهر دیگری را شناسایی کنید. فضای مجازی در انتخاب جراح موردنظر بسیار کارآمد می باشد و از مزایای آن می توان به ارائه تمامی مشخصات مرتبط با جراح چانه و هم چنین مقایسه جراحان با یکدیگر را اشاره کرد.
 3. آخرین گام در زمینه یافتن بهترین جراح چانه در ایران این است که از پزشک عمومی و یا پزشکی که تحت درمان های وی قرار می گیرید و یا این که از بهترین جراح پلاستیک در ایران، سوالاتی راجع به یافتن جراح موردنظر بپرسید. این گزینه به این سبب کارساز می باشد، چون پزشک خانوادگی از تمامی مشکلات و خصوصیات ظاهری شما آگاهی کامل دارد و به این طریق ایشان تنها کسی می باشد که بهترین کمک را به شما می نماید.

روش های شناسایی بهترین جراح چانه در ایران

تفاوت میان جراحی ژنیوپلاستی و پروتز چانه

بهترین جراح چانه در ایران از جمله تفاوت های میان جراحی ژنیوپلاستی و پروتز چانه را به شرح زیر بیان می کند:

 •  پروتز چانه تنها در مواردی کاربرد دارد که فرد از کوچکی چانه خویش رنج ببرد و با انجام پروتز به هدف خویش دست یابد ولی جراحی ژنیوپلاستی به منظور حل تمامی مشکلات چانه ایجاد شده و هیچ گونه محدودیتی را در بر نمی گیرد.
 • در جراحی ژنیوپلاستی احتمال عفونت بسیار کم می باشد ولی احتمال عفونت در پروتز چانه وجود دارد.
 • جراحی ژنیوپلاستی در روند بهبود تنفس بسیار موثر می باشد، در صورتی که پروتز چانه هیچ گونه تأثیری در بخش هوایی ندارد.

دکتر محمودرضا اصحاب یمین

دکتر محمودرضا اصحاب یمین

دکتر محمودرضا اصحاب یمین فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، متخصص جراحی عمومی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران آغاز نمودند و در سال 1374 به اتمام رساندند. دکتر محمودرضا اصحاب یمین مدرک تخصصی خود را در زمینه جراحی عمومی در سال 1386 از دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ مشهد اخذ نمودند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و کسب مدرک تخصصی، دوره فوق تخصصی خود را در جهت تحصیل در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیم در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذراندند. دکتر محمودرضا اصحاب یمین مدرک دوره فلوشیپ آموزش پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سال 1396 اخذ نمودند.

دکتر اصحاب یمین دارای سوابق شغلی متعددی می باشند که شامل: عضویت در هیئت علمی تمام وقت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، عضویت در هیئت تجدید نظر انتظامی نظام پزشکی استان کرمان، رئیس بخش جراحی پلاستیک و ترمیمی بیمارستان شفا، عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مسئول واحد خدمات جراحی مرکز شفا، عضو کمیته علمی بیمارستان باهنر، نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان خوسف بیرجند و … می باشند.

دکتر محمودرضا اصحاب یمین را می توان یکی از بهترین جراح چانه در ایران به حساب آورد که دوره های مختلفی را گذرانده است و گواهینامه های بسیاری را از آن خود نموده اند. ایشان در کارگاه آموزشی روش تحقیق دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین کارگاه آموزشی مقدماتی آشنایی با بانک های اطلاعاتی و ژورنال های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطالب مفیدی را کسب نمودند و نیز گواهینامه مهارت های هفتگانه را دریافت کردند.

خدمات:

 •  جراحی پروتز چانه، لیفت صورت، جراحی زیبایی سینه، لاغری و پیکرتراشی
 • هایفوتراپی، زاویه سازی صورت بدون انجام جراحی، جراحی زیبایی پلک
 • جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی، جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی طبیعی

آدرس مطب: ایران، کرمان، بلوار فردوسی، ساختمان پزشکان آراد، طبقه ششم

شماره تماس: 03432233645 – 09338483008

دکتر علی علوی راد

دکتر علی علوی راد

دکتر علی علوی راد متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشند. ایشان در شهرستان مبارکه و در روز پزشک متولد شده اند. دکتر علوی راد دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1366 در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتمام رساند و سپس مدرک تخصصی جراحی عمومی را در سال 1370 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ نمودند.

دکتر علی علوی راد دارای مدرک فوق تخصصی نیز می باشند که این مدارک را در سال 1374 از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کردند. دکتر علی علوی راد به مدت چهارده سال سابقه عضویت در هیئت علمی و تدریس در دانشگاه علوم پزشکی را دارا می باشند که همین امر و همین سوابق پزشکی ایشان مبنی بر سطح  علمی بالا و پزشک نمونه بودن می باشد، بر همین اساس دکتر علی علوی راد را می توان یکی از بهترین جراح چانه در ایران به شمار آورد. دکتر علی علوی راد دوره های تکمیلی متعددی را در کشور آمریکا، اروپا، کانادا و کشورهای آسیایی سپری نموده است. ایشان در حال حاضر در شهر اصفهان به فعالیت پزشکی و جراحی های خود می پردازند و همچنین از بنیانگذاران مرکز جراحی پلاستیک و لیزر اسپادانا نیز می باشند.

 خدمات:

 • جراحی زیبایی گوش برجسته، جراحی بینی زیبایی  و درمانی استخوانی و گوشتی
 • انواع جراحی های زیبایی سینه، جراحی زیبایی شکم، جراحی پلک و بالا کشیدن ابرو
 • جراحی چانه، انجام تمامی جراحی های زیبایی و درمانی صورت، تزریق ژل و بوتاکس

آدرس مطب: ایران، اصفهان، میدان آزادی( دروازه شیراز)، نبش هزار جریب، مجتمع سپهر، واحد 24

شماره تماس: 03136682833 – 03136698853

دکتر روزبه پهلوان

دکتر روزبه پهلوان

دکتر روزبه پهلوان جراح دهان و فک و صورت، جراح پلاستیک زیبایی صورت و بینی و همچنین چانه می باشند.  دکتر پهلوان مدرک دکترای جراحی دندان را از سال 1378 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران آغاز نمودند و در سال 1384 به پایان رساندند. ایشان سپس دوره جراحی دهان و فک و صورت را آغاز نمودند و مدارک مربوطه را از آن خود کردند. دکتر روزبه پهلوان پس از گذراندن دوره های تحصیلی خویش، مطب خصوصی خود را در شهر تهران و دزفول از سال 1395 افتتاح نمودند و کلیه خدمات مرتبط با جراحی فک و صورت و پلاستیک را به انجام می رسانند.

دکتر روزبه پهلوان یکی از بهترین جراح چانه در ایران محسوب می‌شوند که فعالیت‌ های پژوهشی بسیاری را به انجام می‌ رساند و مقالات علمی متعددی را در مجلات ایرانی و انگلیسی زبان به ثبت می رسانند. دکتر پهلوان در کنگره های ایرانی و بین المللی به عنوان جراح فک و صورت در ایران و خارج از کشور ارائه خدمات می‌دهند و همچنین مدیر کارگاه اولین سمپوزیوم بین المللی جراحی زیبایی، مدیر کارگاه شانزدهمین و هفدهمین کنگره بین المللی جراحی دهان و فک و صورت، کمیته اجرایی پانزدهمین، شانزدهمین و هفدهمین کنگره بین المللی جراحی دهان و فک و صورت از سوابق اجرایی ایشان به حساب می آیند. دکتر روزبه پهلوان خدمات بسیار متعددی را ارائه می دهند که از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • انجام تمامی جراحی های مرتبط با زیبایی صورت و بینی
 • جراحی زیبای چانه
 • جراحی زیبایی بینی استخوانی و گوشتی
 • انجام انواع جراحی های مرتبط با دهان، فک و صورت

آدرس مطب: ایران، تهران،زعفرانیه، مقدس اردبیلی، پلاک 48، واحد یک شمالی

شماره تماس: 02122665982 – 0912058407

دکتر فرزاد پرویزیان

دکتر فرزاد پرویزیان

دکتر فرزاد پرویزیان فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و میکروسرجری می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتمام رساندند و سپس در سال 1384 مدرک تخصصی خود را در زمینه جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ کردند و در نهایت بورد تخصصی جراحی عمومی را نیز از آن خود نمودند.

دکتر فرزاد پرویزیان دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری نمودند و در سال 1393 مدارک مربوطه را کسب کردند. دکتر پرویزیان فعالیت های پژوهشی بسیاری را به انجام رسانده اند که از جمله این فعالیت ها شامل: عضویت در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضویت در مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو جامعه جراحان ایران وهمچنین دارای مدرک آموزش در دوره درمان های نوین زخم ها و در NPWT برلین آلمان می باشند. دکتر فرزاد پرویزیان در سال 1381 رتبه برتر ترجمه کتاب پزشکی و نیز در سال 1390 رتبه برتر را در امتحانات پذیرش دکترای فوق تخصصی اخذ نمودند. با تمام این تفاسیر دکتر فرزاد پرویزیان یکی از بهترین جراح چانه در ایران محسوب می شوند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی و درمانی گوش یا اتوپلاستی، جراحی درمانی و زیبایی بینی، جراحی پروتز چانه
 • جراحی لیفت صورت، جراحی پروتز گونه، جراحی زیبایی پلک، جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی
 • جراحی سینه، جراحی سوختگی صورت، تزریق ژل و بوتاکس، تزریق چربی
 • جراحی پلک، پروتز صورت و لیفت ران

آدرس مطب: ایران، تهران، خیابان جردن( نلسون ماندلا)، انتهای خیابان فرزان غربی( شهید بنیسی)، پلاک هشتاد، طبقه چهارم، واحد دوازده

شماره تماس: 09109105092

دکتر سعید مرزبان

دکتر سعید مرزبان

دکتر سعید مرزبان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی در زمینه پزشکی عمومی واخذ مدرک تخصصی خویش، در سال 1383 مدرک فلوشیپ جراحی پلاستیک و زیبایی را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ نمودند.

دکتر سعید مرزبان جزء نفر برتر فوق تخصصی جراحی پلاستیک در ایران به شمار می روند. دکتر مرزبان فعالیت های علمی و پژوهشی بسیاری را انجام داده اند که عبارتنداز: انتشار مقالات تخصصی بین المللی متعدد و ارائه سخنرانی های بسیاری در مجامع بین المللی و همچنین لازم به ذکر است که مقالات ایشان در ژورنال های جراحی پلاستیک به چاپ رسیده است. دکتر مرزبان عضو انجمن بین المللی جراحان زیبایی (ISAPS)، عضو انجمن جراحان زیبایی بینی اروپا و همچنین عضو انجمن می باشند. دکتر سعید مرزبان را می توان یکی از بهترین جراح چانه در ایران محسوب کرد که خدمات بسیار ارزنده و مفیدی را ارائه می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • جراحی زیبایی سینه، لیپوساکشن، لیپوماتیک، جراحی زیبایی چانه (منتوپلاستی) و فک
 • تزریق بوتاکس و ژل، جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)، جراحی های ترمیمی
 • جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)، جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) و جوانسازی پوست

آدرس مطب: شیراز، خیابان زند، روبروی خیابان 20 متری، ساختمان آریا، طبقه اول

شماره تماس: 07132326798

دکتر رضا وقردوست

دکتر رضا وقردوست

دکتر رضا وقردوست فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی، دارای بورد جراحی عمومی نیز می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذراندند. دکتر رضا وقردوست مدرک تخصصی خود را نیز با موفقیت هر چه تمام تر از دانشگاه علومپزشکی شهید بهشتی اخذ نمودند و در امتحانات پری بورد جراحی عمومی رتبه اول را از آن خود کردند. لازم به ذکر است که دکتر رضا وقردوست با کسب نفر اول در آزمون رشته جراحی در بیمارستان شهدای تجریش فعالیت خود را آغازنمودند. دکتر وقردوست دوره فوق تخصصی خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری نمودند و ایشان با کسب کردن رتبه اول، فعالیت خود را در دانشگاه علوم پزشکی به عنوان استادیار فوق تخصصی جراحی پلاستیک ادامه دادند.

دکتر رضا وقردوست دوره فلوشیپ فوق تخصصی خود را نیز در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا گذراندند. دکتر رضا وقردوست از جمله بهترین جراح چانه در ایران به حساب می آیند که عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، عضو هیئت علمی فوق تخصصی رشته جراحی پلاستیک و زیبایی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند.

خدمات:

 • انجام انواع جراحی چانه، جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت صورت
 • جراحی سینه( پروتز سینه، لیفت سینه، ماموپلاستی، ژنیکوماستی)
 • جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی، پروتز باسن، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی
 • تزریق ژل، تزریق بوتاکس، تزریق چربی
 • پیکرتراشی، لیپوماتیک، لیپولیزر، بادی جت، لیپوساکشن

آدرس مطب: تهران، تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه چهارم، واحد هشت

شماره تماس : 02188725115

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو

دکتر منصور هادیلو فوق تخصص جراحى پلاستیک، زیبایى و ترمیمى می باشند که در سال 1352 در شهر تهران دیده بر جهان گشودند. دکتر هادیلو پس از اخذ مدرک متوسطه از دبیرستان کمال تهران و قبولی در کنکور سراسری، اقدام به اخذ مدارک دکترا نمودند. دکتر منصور هادیلو در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به تحصیل پرداختند و دوره پزشک عمومی خود را با موفقیت در این دانشگاه سپری کردند. دکتر منصور هادیلو مدرک تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران کسب نمودند و در نهایت دکتر هادیلو دوره فوق تخصصی خود را نیزدر زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیمی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند. نکته قابل توجه این است که ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی میباشند و از این رو از جمله بهترین جراح چانه در ایران نیز منحسوب می شوند.

خدمات: 

 • جراحی زیبایی صورت، جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی گونه
 • پروتز و تزریق ژل، جراحی پیکر تراشی، جراحی زیبایی بینی استخوانی و گوشتی و طبیعی
 • جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی چانه، بهترین جراح پیکر تراشی

آدرس مطب: ایران، تهران، میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی، کوچه شریفی، پلاک یک، طبقه چهارم، واحد ده

شماره تماس: 02122252734

جراحی چانه برای چه کسانی مفید و چه کسانی مضر می باشد؟

بهترین جراح چانه در ایران پیش از انجام عمل جراحی بایدها و نبایدهایی را ارائه می دهد و برخی از افراد را از انجام چنین جراحی منع می دارد و یا اشخاصی را به انجام این جراحی ترغیب می نماید. از جمله افرادی که نیازمند جراحی چانه می باشند عبارتند از:

 1. در صورتی که شخصی از ظاهر خود رضایت قلبی نداشته باشد و سعی در تغییر شکل ظاهری خود نماید، با مراجعه به بهترین جراح چانه در ایران اقدام به انجام جراحی زیبایی چانه می نماید.
 2. بهترین جراح چانه در ایران اشخاصی را که دارای چانه هایی با شکل ظاهری نامتعادل و نامناسب و نیز ناهماهنگ با اجزای دیگر صورتشان می باشد را به انجام جراحی چانه ترغیب می کند.
 3. افرادی که در اثر تصادف و یا سوانح دیگر فرم چانه شان تغییر کرده باشد،  اقدام به انجام جراحی زیبایی چانه می نمایند.

عمل جراحی چانه برای برخی از افراد نیز ممنوعیت هایی دارد و انجام آن برای آن ها توصیه نمی شود که این افراد شامل موارد زیر می باشند:

 1. در صورتی که شخصی از اضافه وزن خود رنج می برد، بهترین جراح چانه در ایران این عمل جراحی را برای ایشان منع می دارد.
 2. اشخاصی که اعتیاد به سیگار دارند نیز توصیه می شود که این عمل را انجام دهند.
 3. بهترین جراح چانه در ایران افرادی که دارای سابقه بیماری از قبیل: فشار خون بالا، مشکل قلبی، دیابت و یا افسردگی را دارا می باشند.  این عمل را برای آن ها توصیه نمی کند.

جراحی چانه برای چه کسانی مفید و چه کسانی مضر می باشد؟

بهترین جراح چانه در ایران چه خصوصیاتی دارند؟

به منظور انتخاب بهترین جراح چانه در ایران باید ملاک ها و گزینه های متعددی وجود داشته باشد تا شما را در رسیدن به هدف خود یاری رساند، با این وجود برخی از ویژگی های جراح چانه را برای شما شرح می دهیم تا کمکی در این رابطه به شما نموده باشیم. از جمله ویژگی‌ های برترین جراح چانه شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین جراح چانه در ایران پزشکی می باشد که در زمینه تخصصی خود مهارت و تخصص بالایی داشته باشد و مدارک تخصصی مرتبط با رشته خود را از بهترین مراکز تحصیلی ودانشگاه ها اخذ نموده باشد.
 • پزشکی را بهترین می دانند که اخلاق و رفتاری صبورانه و صمیمانه ای در برخورد با مراجعین و بیماران خویش داشته باشد.
 • جراح چانه جراحی می باشد که تمامی جراحی های خود را در بهترین بیمارستان خصوصی در تهران، بهترین بیمارستان دولتی در تهران و یا هر شهر دیگری به انجام رساند.
 • جراح چانه از به روزترین و جدیدترین روش ها و راه های درمانی به منظور درمان بیماری ها و انجام جراحی ها استفاده نماید.
 • زیر نظر وزارت بهداشت و نظام پزشکی به درمان بیماران بپردازد.
 • بهترین جراح چانه در ایران پزشکی می باشد که از به روز ترین و نوین ترین دستگاه ها و تجهیزات بهره جوید.
 • نکته قابل توجه در رابطه با ویژگی های جراح چانه خوب و برتر این است که پزشکی را بهترین می گویند که نسبت به تخصص خویش مسئولیت پذیر باشد و در زمینه درمان بیماری ها کاملاً مصمم برخورد نماید.
 • در زمینه تخصصی خود تجربه و سابقه درخشانی را داشته باشد.
 • مطب و کلینیک جراح چانه می‌ بایست عاری از هرگونه کثیفی و آلودگی باشد و در موقعیت جغرافیایی مناسبی نیز قرار داشته باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح چانه در ایران آشنا کند، امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با جراحی چانه برای شما مفید واقع شده باشد و در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در قسمت بالا تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و جویای متخصص جراحی چانه می باشید، می توانید به مقاله ما با عنوان بهترین جراح چانه در کرج مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

4.9/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا