پزشکانجراحی زیبایی

بهترین جراح چانه در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح چانه در تهران آشنا سازیم و اطلاعاتی در رابطه با این جراحی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، تا در صورت لزوم نزد جراح متخصص بروید و اقدامات لازم را انجام دهید. جراحی چانه یک جراحی زیبایی است که در آن فرد به منظور برجستگی یا کوچک نمودن چانه نزد بهترین جراح چانه می رود و برای جذابیت هر چه بیشترش اقدامات لازم را انجام می دهد، به شما پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و بر همین اساس با جراحی چانه و ویژگی های آن آشنا شوید.

جراحی چانه چیست؟

یکی دیگر از جراحی های زیبایی، جراحی چانه می باشد که به منظور برجسته کردن چانه و یا کوچک نمودن آن انجام می شود. در اغلب موارد برای این که در صورت تناسب های لازم به وجود آید، جراح پلاستیک به بیمار پیشنهاد می دهد تا در کنار جراحی بینی، جراحی چانه نیز انجام دهد. در صورتی که جراحی چانه توسط بهترین جراح چانه در تهران انجام شود تقارن و تناسب را در صورت شما به نحو احسنت انجام می دهد. لازم به ذکر است که به دلیل این که جراحی چانه، جزء جراحی زیبایی محسوب می شود بیمه تحت پوشش خود قرار نمی دهد مگر این که جراحی چانه حالت درمانی داشته باشد.

روند جراحی چانه توسط بهترین جراح چانه در تهران

جراحی چانه به این صورت انجام می شود که بهترین جراح چانه در تهران، ابتدا لب پایینی ما را به سمت پایین می آورد و برشی در قسمت لثه لب تحتانی می زند و بافت نرمی که در استخوان چانه قرار دارد را جدا می سازد، برای این که بهترین جراح چانه اطمینان داشته باشد تا استخوان در هنگام حرکت به جلو یا عقب در جای خود ثابت باقی می ماند، برای برش یک خط عمودی کوچک در چانه از یک اره استفاده می نماید و در مرحله بعدی یک برش افقی نیز در امتداد استخوان چانه ایجاد می کند و سبب قطع نمودن استخوان می گردد.

جراح چانه، استخوان را به منظور هدفی که از جراحی چانه دارد، به جلو و یا عقب حرکت می دهد و سپس برای این که ثابت در جای خود باقی بماند از پیچ ها و صفحات فلزی استفاده می کند. با توجه به هدف جراحی، در صورتی که قصد کوتاهی چانه را داشته باشید، قسمتی از استخوان چانه را برداشته و چانه را به بقیه قسمت فک متصل می نماید. حال اگر قصد بلندتر کردن چانه را داشته باشید، استخوان را (با فاصله بقیه فک و چانه) دوباره متصل کرده و استخوان با گذشت زمان رشد می نماید و شکاف ایجاد شده را از بین می برد. در صورتی که پله یا ناهمواری در چانه شما به وجود آید، بهترین جراح چانه در تهران برای از بین بردن آن، قسمتی از استخوان را برش می دهد تا این ناهمواری از بین برود. لازم به ذکر است که این ناهمواری در خانم ها به دلیلی نداشتن ریش بسیار بیشتر نمایان می گردد. پس از انجام جراحی، برش ایجاد شده را جراح می بندد و نوار فشرده سازی را در قسمت بیرونی چانه و دهان می گذارد تا از آسیب های احتمالی جلوگیری نماید و از چانه شما محافظت گردد.

روند جراحی چانه توسط بهترین جراح چانه در تهران

انواع روش های جراحی چانه

 • جراحی ژنیتوپلاستی اسلایدینگ: این جراحی برای چانه هایی انجام می شود که بد فرم هستند و با عمل جراحی پروتز هم بزرگ نمی شوند. در این جراحی بهترین جراح چانه در تهران، حتما باید استخوان چانه را برش دهد و سپس به وسیله پیچ ها و صفحه های فلزی فک را در جای خود نگه دارد و در آخر برش های ایجاد شده را بهترین جراح چانه بخیه می زند.
 • کوچک نمودن چانه: در صورتی که اندازه چانه شما بزرگ باشد بهترین جراح چانه در تهران  به کمک جراحی، چانه شما را کوچک می نماید و چانه را به عقب می گذارد.
 • بزرگ نمودن چانه: برای افرادی که چانه های کوچک دارند و یا چانه های آن ها به عقب کشیده شده باشد، بهترین جراح چانه با جراحی چانه، چانه فرد را به اندازه بزرگ می نماید و چانه را به سمت جلو قرار می دهد.
 • پروتز چانه: جراح چانه، برای انجام این عمل ابتدا در زیر چانه و سپس در قسمت بافت های زیرین پوست برش هایی را ایجاد می کند و هرگز نباید به عصب چانه آسیبی وارد شود زیرا عوارض جبران ناپذیری را با خود به همراه دارد. پس از ایجاد برش، فضای به وجود آمده در داخل چانه را استریل می نمایند و سپس بهترین جراح چانه در تهران پروتز های استریل شده را در مکان تعیین شده قرار می دهد و در آخر بخیه می زند و زخم های قسمت برشی را به کمک چسب های خاصی با نام استری استریپ می پوشانند تا سریع تر بهبود یابد.

اقدامات پس از جراحی چانه

بهترین جراح چانه پس از انجام عمل مراقبت هایی را به شما توصیه می کند، از جمله این اقدامات به شرح زیر می باشد:

 

 1. بهترین جراح چانه در تهران به شما داروهای آنتی بیوتیک تجویز می کند تا به مدت دو روز آن ها را مصرف نمایید.
 2. رژیم غذایی سبک و آبکی در روزهای ابتدایی جراحی به شما توصیه می گردد و پس از بهبودی می توانید رژیم غذایی قبلی خود را ادامه دهید و دیگر ممنوعیت غذایی ندارید.
 3. بخیه های داخل دهان کاملا قابل جذب می باشد و دیگر نیازی به رفتن بیمارستان نیست.
 4. پس از مصرف هر وعده غذایی، حتما باید از دهانشویه های ضدعفونی کننده استفاده نمایید.
 5. در محل جراحی و اطراف آن، وجود کبودی، تورم و حتی قرمزی کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد، در عرض چند روز کاملا از بین خواهد رفت.
 6. بهترین جراح چانه در تهران از شما می خواهد تا پس از گذشت سه الی پنج روز، نواری که به منظور فشرده سازی فک و چانه استفاده نموده و همینطور بانداژ زخم را از صورت خود بردارید و دیگر نگران چیزی نباشید و به روال عادی خود بازگردید.
 7. از ورزش کردن تا چند هفته پس از جراحی چانه حتما جلوگیری به عمل آید.
 8. بهترین جراح چانه به شما توصیه می کند تا 6 الی 8 هفته پس از عمل از ورزش هایی که در تماس با افراد می باشد جدا خودداری به عمل آید.

در صورتی که پس از جراحی هم چنان عوارض عمل برای شما ادامه داشت و یا با موارد زیر مواجه شدید، سریعا با متخصص جراحی چانه تماس حاصل فرمایید:

 • وجود خونریزی که با فشار کم متوقف نمی شود.
 • پس از یک هفته هم چنان کبودی، قرمزی و تورم ادامه داشته باشد.
 • وجود بوی بسیار در قسمت برش
 • ترشحات به وجود آمده با رنگ سبز یا زردرنگ
 • اگر تب از دمای 4/100 درجه فارنهایت (38 درجه سانتی گراد) یا بالاتر باشد.

عوارض احتمالی جراحی چانه

در اکثر مواقع جراحی های زیبایی و یا درمانی دارای عوارض گذرا و یا حتی جدی می باشند که سبب نگرانی افراد می شوند. از جمله این عوارض، خونریزی در قسمت جراحی، وارد شدن آسیب در قسمت های مجاور و حتی عفونت می باشد. حال چند مورد از عوارض احتمالی جراحی چانه را برای شما بازگو می نماییم:

 1. در عمل چانه ممکن است به دندان ها آسیب وارد گردد.
 2. این امکان وجود دارد که پس از جراحی، پوستی که نوک چانه را می پوشاند هم چنان بی حس باقی بماند.
 3. ایجاد کشش و کبودی در عصب های حسی قسمت لب های پایینی باعث می شود تا لب بی حس گردد و یا این که حس سوزش در شما ایجاد شود.

در اغلب موارد بی حسی که در جراحی چانه استفاده می شود پس از عمل از بین می رود و کاملا گذرا می باشد، در صورتی که در بعضی مواقع بازیابی آن زمان طولانی تری ادامه می باید و در برخی مواقع نیز این بی حسی ممکن است ادامه یابد و دائمی باشد. به کمک تصویربرداری با اشعه ایکس موقعیت و هم چنین طول دندان ها مورد بررسی قرار می گیرد و نقص های فک و دندان که از پیش وجود داشته را نیز نمایان می سازد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین جراح چانه در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا