پزشکانجراحی درمانی

بهترین دکتر ختنه در ایران ❤️【سال1402】+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ختنه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با ختنه در اختیارتان قرار دهیم. در بسیاری از جوامع و کشورها، به خصوص ایران ختنه کردن نوزادان و کودکان پسر جزء رسم های مذهبی و فرهنگی محسوب می شود که جدا از رعایت اصول دینی، از نظر بهداشت و اصول پزشکی نیز بسیار مفید و کارآمد می باشد. بهترین دکتر ختنه در ایران به روش های متعددی ختنه نوزادان و کودکان پسر را در زمان نوزادی و یا در برخی مواقع چندی پس از بدو تولد انجام می دهد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به ختنه ارائه می دهیم، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ختنه و روش های انجام آن

ختنه، عملی سرپایی با قدمتی هزار ساله می باشد که فواید متعددی اعم از: خودداری از عفونت های ادراری، کاهش بیماری های مقاربتی و ایدز و همچنین از سرطان آلت جلوگیری به عمل می آورد. این فواید منجر شده تا افراد بسیاری از جوامع مختلف با ادیان متفاوت به این جراحی روی آورند. در عمل ختنه، بهترین دکتر ختنه در ایران پوستی که سر آلت را پوشانده است( پوست ختنه گاه) برداشته می شود و به این طریق روند جراحی پیش می رود. نکته قابل توجه در رابطه با ختنه این است که این عمل به زمان مصر باستان بر می گردد و از آن زمان تا به امروز به فواید آن پی برده اند و به همین خاطر در جوامع مختلف رواج یافته است.

ختنه به دو روش توسط بهترین دکتر ختنه در ایران انجام می شود که عبارتند از: روش جراحی و حلقه.

روش حلقه جزء روش های متداول و رایج است، به این سبب که با خونریزی و مراقبت های پس از عمل همراه نیست و نیازی به پانسمان ندارد. در این روش بهترین دکتر ختنه در ایران از حلقه ای پلاستیکی برای انجام عمل استفاده می کند و این حلقه را بر روی نوک آلت تناسلی نوزاد قرار می دهد و سپس با نخ گره می زند. این روش از مزایای بسیاری برخوردار می باشد که این مزایا شامل: بهبودی سریع تر، بدون خونریزی، پس از عمل به راحتی کودک می تواند پوشک شود و یا بعد از ادرار نمودن به دلیل نداشتن پانسمان، می توان آن را به آب زد. بهترین دکتر ختنه در ایران در صورتی از این روش استفاده می کند که نوزاد، سنی کمتر از سه ماهگی داشته باشد.

اگر نوزاد سنی بالای سه ماهگی داشته باشد، بهترین دکتر ختنه در ایران از روش جراحی استفاده می کند. این روش نیازمند بی هوشی نوزاد می باشد و با خونریزی و پانسمان همراه است. خونریزی های عمل ختنه با افزایش سن کودک بیشتر می شود و به سبب این که از پانسمان استفاده می شود، بهترین دکتر ختنه در ایران به والدین نوزاد توصیه می کنند تا چند وقت آن را پوشک نکنند.

با تمام این تفاسیر، روش انتخابی برای انجام عمل ختنه، توسط بهترین دکتر ختنه در ایران صورت می گیرد و ایشان با در نظر داشتن سن نوزاد و طبق شرایط آن، روشی را بر می گزیند تا کم ترین عارضه را به همراه داشته باشد.

ختنه و روش های انجام آن

بهترین دکتر ختنه در ایران کیست؟

با توجه به این که عمل ختنه در زمان نوزادی و کودکی فرزند پسر انجام می شود، از این رو والدین در انجام آن بسیار استرس و نگرانی دارند و در صدد یافتن بهترین دکتر ختنه در ایران از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. نکته ای که باعث نگرانی در میان والدین می گردد این است که در صورت غیر متخصص بودن و مهارت نداشتن پزشک معالج، خطرات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت و بنابراین باید در انتخاب و گزینش بهترین دکتر ختنه در ایران بسیار تلاش نمایند. ویژگی ها و خصوصیاتی که در این راه به والدین یاری می رساند را در این مقاله برای شما شرح می دهیم تا کمکی کرده باشیم.

از جمله ویژگی های بهترین دکتر ختنه در ایران عبارتند از:

 • پزشکی را بهترین می دانیم که در زمان مشاوره پیش از عمل، صبورانه و به طور کامل مراحل انجام ختنه را به والدین توضیح دهد و به سوالات آن ها پاسخ دهد و به این طریق والدین نوزاد را از نگرانی در آورد.
 • ختنه عملی سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن می باشد و با این وجود بهتر است که در بهترین بیمارستان دولتی در ایران انجام پذیرد تا از بروز خطرات بعدی خودداری نمود.
 • بهترین دکتر ختنه در ایران باید تخصصی مرتبط با انجام عمل ختنه را دارا باشد و نسبت به عملی که انجام می دهد، سابقه و مهارت کافی را داشته باشد.
 • بهترین دکتر ختنه در تهران باید همواره در جهت ارتقاء سطح علمی خویش کوشا باشد و از به روز ترین روش ها و اقدامات در راستای انجام عمل بهتر بهره گیرد.
 • پزشکی را بهترین می دانیم که دارای شماره نظام پزشکی باشد و زیر نظر وزارت بهداشت و درمان به خدمات پزشکی خویش بپردازد.
 • بهترین دکتر ختنه در ایران می بایست به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد و تنها برای جلب رضایت بیماران خویش اقدام به عمل نماید.
 • پزشک معالج باید از تجهیزات پزشکی استریل شده و کاملا تمیز استفاده کند.

ما در ادامه این مقاله فهرستی از بهترین دکتر ختنه در ایران برای شما عزیزان تهیه کرده ایم و پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است که به منظور کسب اطلاعات بیشتر به مقاله پیشین ما (بهترین دکتر اورولوژی اطفال در ایران) مراجعه نمایید و از مطالب ارزشمند آن بهره مند شوید.

بهترین دکتر ختنه در ایران کیست؟

بهترین زمان برای انجام ختنه

با توجه به این که ختنه کردن نوزاد و کودک پسر جزء اعمال مهم و حساس به حساب می آید، زمان انجام آن در میان متخصصین با اختلاف نظراتی همراه است.

با این وجود، بهترین دکتر ختنه در ایران در رابطه با زمان انجام ختنه معتقد است که این عمل باید پس از سی روزگی نوزاد و پیش از هجده ماهگی آن صورت گیرد تا علاوه بر کاهش خطر عفونت های ادراری دستگاه تناسلی، روند بهبودی نیز سریع تر انجام شود.

نکته حائز اهمیت این است، در صورتی که سن نوزاد بالاتر رود و ختنه به تعویق بیافتد، این امکان وجود دارد که کودک نسبت به این اقدام حساس شود و به آسیب های روحی منجر شود. همچنین با افزایش سن نوزاد، احتمال خونریزی بیشتر و دوره نقاهت بیشتر نیز وجود دارد و در آن زمان این عمل با بیهوشی کامل امکان پذیر می باشد.

فواید ختنه توسط بهترین دکتر ختنه در ایران

بهترین دکتر ختنه در ایران در رابطه با فواید و مزیت های انجام ختنه موارد بسیاری را ارائه می دهد که از جمله این فواید به شرح زیر می باشد:

 • رعایت نمودن بهداشت با انجام ختنه
 • خطر مبتلا شدن به سرطان آلت تناسلی مردان را کاهش می دهد.
 • درصد ابتلا به عفونت های ادراری را کم می کند.
 • خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی و انتقال عفونت ها از را مقاربتی را از بین می برد.
 • اجتناب از التهاب سر آلت تناسلی و همچنین التهاب همزمان سر آلت و پیش پوست
 • همسران مردان ختنه کرده، بسیار کمتر در معرض سرطان های دهانه رحمی قرار می گیرند.
 • خودداری از مبتلا شدن به تنگی پوست ختنه گاه یا عدم توانایی عقب کشیدگی پیش پوست
فواید ختنه توسط بهترین دکتر ختنه در ایران

اقدامات پس از انجام عمل ختنه

بهترین دکتر ختنه در ایران به منظور اجتناب از عفونت های پس از ختنه، آنتی بیوتیک هایی را برای نوزاد تجویز می نماید. بهترین دکتر ختنه در ایران به منظور پیشگیری از تنگی مجرای ادراری، اقداماتی را در جلسه مشاوره ارائه می دهد تا با رعایت آن ها مطلوب ترین نتیجه را کسب کنید. از جمله این مراقبت ها به شرح زیر می باشد:

 1. به والدین توصیه می شود تا در هفته اول، پوشک و کهنه های نوزاد را پس از ختنه بیشتر تعویض نمایید.
 2. شست و شو دادن محل ختنه به صورت روزانه بسیار تاکید می شود.
 3. بهترین دکتر ختنه در ایران توصیه می کند تا برای مدت زمان چهار ماه، نوک آلت تناسلی را با پماد A.D و وازلین چرب کنید.
 4. بهترین دکتر ختنه یادآوری می کند تا از آلوده شدن و بروز عفونت در محل ختنه جلوگیری به عمل آورید.
 5. در صورت مشاهده ترشحات در قسمت بریده شده، بهترین دکتر ختنه در ایران توصیه می کند تا با آب شست و شو دهید.
 6. اگر پس از ختنه، با خونریزی نوزاد مواجهه شدید، بدون اتلاف وقت، نوزاد را نزد پزشک معالج ببرید.
 7. در صورتی که قرمزی و تورم در اطراف نوک آلت تناسلی کودک ادامه دار باشد، بهتر است که با بهترین دکتر ختنه در ایران در میان بگذارید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ختنه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا