پزشکان

بهترین دکتر ختنه در تهران【سال 1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین دکتر ختنه در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با ختنه به شما عزیزان ارائه دهیم. ختنه کردن یکی از رایج ترین و قدیمی ترین عمل های جراحی برای فرزندان پسر می باشد که حدودا قدمت آن به 15 هزار سال گذشته می رسد و این را می توان در اجساد مومیایی مشاهده کرد. به طور کلی ختنه کردن، یکی از دغدغه ها و موضوعاتی است که همه ی خانواده هایی که صاحب فرزند پسر می شوند، درگیر آن شده و ممکن است برای انجام دادن جراحی ختنه، مضطرب و نگران باشند و ترس هایی در دلشان باشد.

توجه داشته باشید که بهترین و مناسب ترین زمان برای ختنه در فرزندان پسر، همان روزهای ابتدایی و اول زندگی آن ها می باشند. بهتر است بین یک هفته اول تولد و حداکثر تا 2 الی 3 ماه پس از تولد نوزاد، ختنه انجام شده باشد. البته توجه داشته باشید که اگر کودک مبتلا به بیماری خاصی باشد، زمان انجام ختنه به تعویق می‌افتد. برای آن که نتیجه ختنه فرزند دلبندتان با موفقیت و به خوبی پیش برود، لازم است فرزندتان را نزد بهترین دکتر ختنه در تهران و یا نزد بهترین دکتر ختنه در ایران ببرید.

ختنه چیست؟

در پاسخ به این سوال که ختنه چیست باید بگوییم که ختنه یک عمل سرپایی برای فرزندان و نوزادان پسر می باشد که بیشتر معمولا به دو روش پلاستیک (حلقه) و جراحی انجام می شود. نوزادان پسر به هنگام تولد، پوستی روی انتهای آلت‌ تناسلی شان قرار دارد که با انجام عمل ختنه، این پوست برداشته می‌شود.

در ختنه، آلت تناسلی با استفاده از مواد استریلیزه، تمیز می شود و یک پماد بی حسی به ناحیه آلت می زند، سپس  گیره مخصوصی را به آلت متصل می کنند و پوست اضافی در آن محل بریده و برداشته می‌شود. پس از انجام عمل، پزشک گاز را با استفاده از ژل روغنی روی زخم قرار می‌دهد تا از مالش در برابر پوشک و لباس، محافظت شود.

ختنه یک عمل بسیار قدیمی و کهن برای نوزادان و کودکان پسر می باشد. این عمل جراحی ابتدا در مصر باستان انجام شد، اما امروزه ختنه کردن در بیشتر کشور ها صورت می گیرد. به طور کلی و به بیانی ساده تر، ختنه به بریدن پوست اطراف سوراخ مجرای آلت تناسلی و دور کلاهک آلت تناسلی پسران گفته می شود.

ختنه چیست ؟

ویژگی بهترین دکتر ختنه در تهران

لازم است بهترین دکتر ختنه در تهران دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشد که بتوان او را نسبت به دیگر دکترها متمایز کرد و او را به عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران معرفی کرد. بهترین دکتر ختنه در تهران باید به گونه ای باشد بشود با خیالی آسوده به او اعتماد کرد و ختنه فرزند را به او سپرد.

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر ختنه در تهران اشاره خواهیم کرد : 

 • بهترین دکتر ختنه در تهران باید توانا و با تجربه در زمینه ختنه کردن باشد.
 • باید فردی دلسوز و مهربان باشد و با خوش رویی و صمیمیت با کودکان و نوزادان پسر برخورد کند.
 •  دارای مدارک عالی از بهترین مراکز آموزشی و معتبر ترین دانشگاه ها باشد.
 • زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت داشته باشد.
 • بهترین دکتر ختنه در تهران باید ختنه را با هزینه مناسب و به صرفه انجام بدهد.
 • همیشه در دسترس باشد و بشود به راحتی در زمان نیاز به او مراجعه کرد.
 • همچنین بهترین دکتر ختنه در تهران باید دارای جواز و پروانه کسب باشد.
 •  از لوازم و ابزار و وسایل استریل و پاکیزه برای خدمات رسانی هایش استفاده کند.
 • بهترین دکتر ختنه در تهران باید مطابق جدید ترین روش ها و متد های روز دنیا پیش برود.

در چه مواقعی نباید ختنه کرد ؟

ختنه فقط باید در صورت پایداری و سالم بودن نوزاد انجام شود. گاهی اوقات بایستی ختنه را به تأخیر انداخت و آن را در زمان مناسب تری انجام داد که این نیازمند تشخیص و صلاح دید پزشک صورت می گیرد. در نتیجه در برخی موارد نباید فرزندان پسر را ختنه کرد.

به طور مثال :

 • کودکانی که خیلی زود متولد می‌شود نباید ختنه کنند.
 • کودکانی که دچار اختلالات خونریزی هستند و بیماری های خاصی دارند.
 • کودکانی  که دچار ناهنجاری‌های مادرزادی می باشند، ختنه برایشان تا اطلاع ثانوی توصیه نمی شود.

همان طور که گفته شد ، زمان مناسب برای ختنه کردن فرزند عزیزتان، بستگی به صلاح دید و تشخیص بهترین دکتر ختنه در تهران دارد.

روش های ختنه کردن نوزادان:

❤ ختنه کردن به روش جراحی
در روش جراحی، پزشک به وسیله تیغ جراحی پوست دورتا دور قسمت کلاهک آلت تناسلی را بریده و بخیه می زند.
😊 ختنه کردن به روش حلقهدر این روش حلقه ای تنگ به دور آلت تناسلی نوزاد می اندازند و آن را با نخ محکم می بندند تا خون به قسمت بالایی نرسد و مانند بند ناف خشک شود و بیفتد.
✔ ختنه کردن با لیزردر این روش، بافت زیر پوست مجرای آلت تناسلی را با لیزر می سوزانند اما نسبت به روش های گفته شده کمتر انجام می شود.
👌 ختنه کردن با دستگاه کلیپس نقره ایمدرن ترین روش ختنه با استفاده از دستگاه جدیدی به نام کلیپس نقره ای است.این دستگاه ، بدون خونریزی و بدون بخیه، کودکان را ختنه می کند.

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری ، متخصص جراحی تومور و سرطان های کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند. همچنین متخصص در زمینه جراحی میکروسکوپی واریکوسل ، جراحی سنگ های ادراری ، بی اختیاری ادراری هستند.

ایشان دوره تکمیلی از ژنو سوییس و عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن ارولوژی کانادا می باشند.  ایشان خدمات لیزر HPV هم ارائه می دهند.

خدمات:

 • انجام ختنه
 • جراحی تومور های کلیه
 • جراحی های مجاری ادراری
 • ناباروری مردان
 • جراحی واریکوسل
 • جراحی سنگ های ادراری
 • بی اختیاری ادرار
 • لیزر اچ پی وی HPV

شماره تماس :

02188196551

02188196449

آدرس : نیاوران سه راه مژده خیابان مقدسی نبش احمدی زمانی پلاک۲ واحد ۲

اینستاگرام: persian. urology@

مشاهده اطلاعات بیشتر

دکتر صابر نجفلو

دکتر صابر نجفلو

دکتر صابر نجفلو متولد سال ۱۳۴۸ ایشان بهترین دکتر ختنه در تهران هستند.
در سال۱۳۶۶ وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و در سال ۱۳۷۴ فارغ التحصیل گردید . در سال ۱۳۷۷ در رشته ی بیماریهای کودکان و نوزادان در همان دانشگاه شروع به تحصیل نموده و در سال ۱۳۸۰ بورد تخصصی بیماریهای کودکان را کسب نمود . ایشان عضو رسمی انجمن پزشکان کودکان و نوزادان میباشند
سوابق :
– از بنیانگزاران اصلی ختنه به روش حلقه در بیمارستان میلاد
– سابقه ۲۰ سال ختنه در چندین بیمارستان
– آموزش ختنه با هماهنگی مدیریت درمان بیمارستان به چندین پزشک در داخل و خارج از کشور
– انجام بیش از 7 هزار ختنه با کمترین عوارض و بهترین کیفیت در مراکز مختلف
– مدرس رسمی کارگاه احیای نوزاد در بیمارستان کسری و چندین بیمارستان دیگر

ایشان در بیمارستانهای زیر در شهر تهران به عنوان پزشک سرپرست تیم احیای نوزادان در بخش مراقبتهای ویژه نوزادان فعالیت داشته و دارند :
کسری
میلاد
لاله
بهمن
آرش
خاتم الانبیا
یاس سپید
تقدیرنامه ها :
۱- پزشک نمونه نوزادان در بیمارستان میلاد در سال ۱۳۹۴
۲- تقدیر نامه از طرف ریاست بیمارستان میلاد به عنوان یکی از پزشکان پرتلاش و فعال و دلسوز در مبارزه با بیماری کرونا و درمان نوزادان و کودکان بستری مبتلا به کرونا میباشد.

خدمات:

 • ختنه با حلقه

آدرس:  اتوبان ستاری شمال – بالاتر از فروشگاه افق کوروش _ ساخنمان پزشکان حکیم پلاک 47

تلفن تماس: 09102093049 _ 44484260

مشاهده اطلاعات بیشتر

دکتر سید شهاب الدین ایزدی

دکتر سید شهاب الدین ایزدی

دکتر سید شهاب‌الدین ایزدی متخصص جراحی اورولوژی و دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران است. ایشان در زمینه بیماری‌ها و جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی کارآزموده و مشغول به کار است.

مرکز تخصصی ختنه تهران توسط ایشان تأسیس شده است. برای اولین‌بار در کشور تمامی روش‌های استاندارد و علمی ختنه در این مرکز قابل انجام است. بهترین روش ختنه برای هر کودک، بر اساس ویزیت اولیه و با توجه به سن، آناتومی ناحیه تناسلی و بنا بر درخواست و تمایل والدین پس از مشاوره انتخاب می‌شود. تمامی روش‌های ختنه با بی‌حسی موضعی و با در نظر گرفتن معیارهای طبی و زیبایی انجام می‌شوند.

خدمات:

1.انجام ختنه به تمامی روش‌ها

 • روش جراحی کلاسیک (شیوه سنتی یا تکنیک Dorsal Slit-Sleeve)
 • روش کلامپ نقره‌ای یا کلامپ گومکو (Gomco Clamp)
 • استفاده از کلامپ موگن (Mogen Clamp)
 • استفاده از تجهیزات یک‌بارمصرف (حلقه پلاستیکی)

2.اصلاح ختنه ناقص

3.ترمیم عوارض ختنه‌های قبلی (چسبندگی، تنگی مجرا و …)

آدرس:

خیابان مطهری (تخت طاووس)، دقیقاً ابتدای خیابان علی‌اکبری (پارسا)، جنب فضای سبز، ساختمان نقش طاووس، پلاک ۱۳۳، طبقه ۲، واحد ۸.

شماره تماس:

۰۹۹۲۹۹۰۳۵۳۹

اینستاگرام: tehran.circumcision.center

آدرس سایت: tehran-khatne.com

دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی

به عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران می توان به دکتر اکبر عابدی اشاره کرد. جناب آقای دكتر اكبر عابدى داراى بورد تخصصى جراحى كليه و مجارى ادرارى، نابارورى و اختلالات عملكرد جنسى مردان از دانشگاه علوم پزشكى تهران مى باشند. ایشان همچنین بهترین دکتر ناباروری در تهران نیز می باشند.

دكتر عابدى با بهره مندى از دانش جراحى مجارى ادرارى و آشنايى كامل به آناتومى و عملكرد آلت تناسلى داراى تجربه انجام بیش از دوازده هزار ختنه به روش هاى مختلف تحت بى حسى موضعى از نوزادى تا بزرگسالى مى باشد.

انجام ختنه نوزادى بدون حلقه، بدون بخيه، بدون استفاده از ليزر، كوتر و …و بدون خون ريزى با ظرافت، حوصله و دقت، در كنار حفظ عملكرد و زيبايى ظاهرى نتيجه همين دانش و تجربه مى باشد.
تسلط كامل بر تكنيک هاى بى حسى و بى دردى باعث ايجاد فضاى آرام براى کودک ، والدين و پزشک در جهت انجام بهينه ختنه خواهد شد.
آشنايى با جديدترين تجهيزات تخصصى مورد استفاده در جراحى ختنه و فراهم آورى آن ، در كنار تاكيد بر ايمنى و بهداشت و استريليزاسيون وسايل و محل انجام عمل باعث بهبود سريع و بدون عارضه کودک بعد از ختنه مى شود.

از مهم ترین خدمات دکتر اکبر عابدی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • انجام ختنه به روش هاى مختلف و در سنين مختلف
 • اصلاح و ترميم عوارض ختنه هاى قبلى
 • جراحى هاى ترميمى نقايص مادرزادى آلت و هيپوسپاديازيس
 • بررسى و پايش رشد و نمو جنسى و بلوغ

آدرس:  تهران ، پاسداران ، خيابان گل نبى ، پلاک سی و چهارم ، واحد چهاردهم ، طبقه چهارم .

شماره تماس: 02122895495

دکتر کامبیز هرمان مقدم

دکتر کامبیز هرمان مقدم

به عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران می توان به دکتر کامبیز هرمان مقدم اشاره کرد. جناب آقای دکتر کامبیز هرمان مقدم متخصص ختنه نوزادان دارای بورد تخصصی اطفال و کودکان می باشد. ایشان عضو گروه متخصصین اطفال بیمارستان کودکان تهران و دارای بیش از 10 سال تجربه تخصصی در ختنه کودکان هستند. ایشان تحصیلات خود را در سال 74 در رشته پزشکی آغاز نموده و در سال 81 موفق به اخذ پزشکی عمومی گردیدند. هم چنین از سال های 85 الی 88 در رشته تخصصی کودکان مشغول به تحصیل شدند.
در حال حاضر فعال در بیمارستان دی ، بیمارستان گاندی ، بیمارستان کودکان تهران، بیمارستان پیامبران و عضو انجمن متخصصان كودكان ايران و شاغل در بخش های مراقبت هاي ويژه كودكان و نوزادان (PICU , NICU ) می باشند.

از مهم ترین خدمات دکتر کامبیز هرمان مقدم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ختنه تخصصی به صورت پیشرفته
 • واکسیناسیون کودکان و نوزادان
 • تزریق واکسن پره ونار
 • تزریق واکسن آبله مرغان
 • حساسیت پوستی و کهیر
 • دندان پزشکی کودکان
 • درمان قطعی زردی نوزادان
 • تخصص حرفه ای در آسم و آلرژی
 • تخصص در رشد ، تکامل نوزادان

آدرس : تهران، یوسف آباد(خیابان اسد آبادی) ، نبش خیابان چهل و هفتم ، پلاک  چهارصد و هفده (ساختمان نادر) -طبقه چهارم – واحد چهارصد و یک .

شماره تماس: 02188213218 _ 09356255563.

دکتر امیر بهتاش امیری

دکتر امیر بهتاش امیری

دکتر امیر بهتاش امیری به عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران در حال فعالیت و خدمات رسانی هستند. جناب آقای دکتر امیر بهتاش امیری متولد 1356 و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (در هر دو مقطع پزشکی عمومی و تخصص نوزادان و کودکان) می باشند و در سال 1387 موفق به کسب مدرک بورد تخصصی نوزادان و کودکان شده اند.

همچنین ایشان علاوه بر طبابت در زمینه بیماری های اطفال دارای سوابق متعدد اجرایی در زمینه مدیریت مراکز درمانی و بیمارستانی می باشد و هنوز هم از طریق مشاغل اجرایی برای ارتقای استاندارد های درمانی کشور تلاش می نمایند.

 • آکادمی علوم اطفال آمریکا
 • انجمن علمی تخصصی کودکان ایران
 • سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران
 • وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

در مطب دکتر امیر بهتاش امیری متخصص کودکان و نوزادان کلیه خدمات مربوط به مراجعین صفر تا هجده سال ارائه می شود.

از مهم ترین خدمات دکتر امیر بهتاش امیری می توان به موارد زیر اشاره داشت : 

 • چکاپ ماهانه نوزادان
 • درمان یبوست در کودکان
 • رشد و نمو
 • واکسیناسیون کودکان
 • درمان بوی بد دهان در کودکان
 • درمان زردی نوزادان
 • درمان و راهکار برای افزایش شیر مادر
 • مشاوره تغذیه
 • مشاوره رفتاری
 • ختنه

آدرس : تهران، خیابان پاسداران ، نگارستان چهارم ، پلاک بیست و هشتم شرقی ، طبقه اول ، واحد دوم.

شماره تماس : 02122894203

دکتر بهروز سلطانی

دکتر بهروز سلطانی

به عنوان بهترین دکتر ختنه در تهران می توان به دکتر بهروز سلطانی اشاره کرد. جناب آقای دکتر بهروز سلطانی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و دارای بورد تخصصی کودکان و نوزادان از دانشگاه تهران(بیمارستان مرکز طبی کودکان) می باشند. ایشان سابقه فعالیت در مناطق محروم سیستان و بلوچستان را دارند.

همچنین پزشک بخش ویژه مراقبت های نوزادان هستند. دکتر بهروز سلطانی متخصص کودکان و نوجوانان می باشند. مطب ایشان دارای امکاناتی همچون : اتاق معاینه، اتاق شیردهی و اتاق بازی برای کودکان می باشد.

از مهم ترین خدمات دکتر بهروز سلطانی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • معاینه و تشخیص و درمان
 • ختنه
 • پایش رشد و نمو
 • اعمال جراحی های سرپایی
 • تغذیه و رژیم درمانی
 • چکاپ دوره ای
 • انجام واکسیناسیون
 • درمان زردی نوزاد نارس
 • درمان سندرم زجر تنفسی
 • سرم تراپی اطفال
 • متخصص ختنه نوزادان پسر
 • درمان بیماری ها و مشکلات احتمالی بعد از ختنه در پسران
 • بخیه و جراحی سرپایی نوزادان
 • مشاوره آنلاین متخصص کودکان و نوزادان
 • درمان کولیک نوزادی
 • درمان رفلاکس نوزاد
 • درمان چسبندگی آلت بعد از ختنه
 • درمان تب و تشنج کودکان
 • تیروئید
 • مسائل مربوط به ریه، قلب، گوارش و کلیه

آدرس : تهران، ضلع جنوبی بیمارستان مرکز طبی کودکان، خیابان میرخانی، پلاک صد و هشتاد و دو، واحد همکف

شماره تماس: ۶۶۵۷۰۹۸۴ _ ۶۶۹۱۲۹۸۵ _ ۶۶۹۱۳۰۱۴ _ ۰۹۹۱۵۵۰۴۰۰۹

مراقبت های پس از ختنه

توجه داشته باشید پس از آن که فرزند دلبندتان را نزد بهترین دکتر ختنه در تهران بردید و ختنه کردید، نیاز است مراقبت هایی را پس از جراحی انجام بدهید. این مراقبت ها و ملاحظات به منظور تسریع در روند بهبودی فرزندتان است.

در ادامه به برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از ختنه توسط بهترین دکتر ختنه در تهران اشاره خواهیم کرد : 

 • پس از انجام ختنه حتما روی زخم کودک را یک گاز نرم قرار دهید.
 • باید پس از هربار عوض کردن پوشک، گاز را هم تعویض کنید.
 • فراموش نکنید که استفاده از پمادهایی که پزشک پس از عمل ختنه برای فرزندتان تجویز می‌کند پس از هر بار شستشو الزامی و ضروری است.
 • به هیچ عنوان پوشک فرزند خود را محکم نبندید؛ چراکه نباید به آلت کودک فشاری وارد بشود.
 • لازم به ذکر است که معمولا در ختنه به روش Plastibell نیازی به پانسمان نیست.
 • به هنگام حمام بردن فرزندتان، مراقب باشید و با ملایمت او را حمام کنید. به آرامی او را، بشویید.
 • اگر فرزندتان خونریزی که ادامه دار بود، داشت و یا خون روی پوشک (بیش از اندازه چهارم)  مشاهده کردید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • قرمزی یا تورم در اطراف نوک آلت تناسلی که مدام در حال بیشتر شدن باشد، باید به پزشک اطلاع داده شود .
 • داشتن تب و یا علائم عفونت مانند وجود تاول های پر از چرک را به پزشک گزارش دهید.
 • اگر فرزندتان تا مدت 12 ساعت پس از ختنه، ادرار نکرد، حتما او را به بهترین دکتر ختنه در تهران برسانید.

در سایت جراحتو می توانید مطالبی در رابطه با بهترین جراح کودکان در تهران نیز مطالعه کنید.

مهم ترین مزایای ختنه نوزادان

بهتر است بدانید که ختنه نوزادان پسر، مزایا و فواید بسیار زیادی دارد و این موضوع در علم پزشکی اثبات شده است و همچنین ختنه پسران در دین اسلام جزو واجبات می باشد.

در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای ختنه نوزادان توسط بهترین دکتر ختنه در تهران اشاره خواهیم کرد : 

 • در صورتی که ختنه نوزاد پسر در سنین پایین انجام بشود، فرد ختنه شده از انواع مختلف بیماری های جنسی و مقاربتی تا حدود بسیار زیادی در امان می باشد.
 • همچنین ختنه نوزاد پسر باعث می شود تا انواع مختلف بیماری های عفونی و بیماری های مربوط به مجاری ادرار و آلت تناسلی از فرد ختنه شده دور باشد.
 • لازم به ذکر است در صورتی که ختنه نوزاد انجام شود،زمانی که به سن بزرگسالی و میانسالی می رسد در معرض مشکلات جنسی بسیار کمتری در مقایسه با افراد ختنه نشده خواهد بود.
 • ختنه نوزاد تا حد زیادی می‌تواند احتمال انتقال ویروس ایدز و اچ آی وی را در هنگام آمیزش و رابطه جنسی کاهش دهد که این میزان چیزی در حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تخمین زده شده است.
 • فرد ختنه شده نسبت به نوزاد ختنه نشده چیزی در حدود ۴۰ درصد کمتر در معرض بیماری هایی مانند بیماری تبخال تناسلی دچار شده و همچنین انواع مختلف سرطان ها نیز از این فرد تا حد زیادی دور می گردد.
 • ختنه باعث می گردد تا علائم بیماری های آمیزشی و همچنین سرطان آلت تناسلی در فرد ختنه شده به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده و همچنین شریک جنسی فرد در زمان ازدواج خطر ابتلا به سرطان را نداشته باشد و از شریک جنسی خود هیچگونه بیماری دریافت نکند.

ضرورت انجام ختنه

انجام ختنه برای فرزندان پسر، به دلایل مختلفی لازم و ضروری است. در ادامه به برخی از مهم ترین دلایل ضرورت ختنه توسط بهترین دکتر ختنه در تهران اشاره خواهیم کرد:

 • ختنه به دلیل پزشکی و مذهبی انجام می شود.
 • مسلمانان و یهودی ها این کار را به دلایل اعتقادات مذهبی شان انجام می دهند.
 • حالتی وجود دارد که به آن phimosis می گویند. در این حالت پوست به عقب برمی گردد و باعث درد در حین نعوظ و در موارد نادر مشکلات ادرار می شود.
 • در حالت عفونت، پوست سر آلت تناسلی ملتهب می شود.
 • در شرایطی که پوست سر آلت تناسلی به حالت عادی برنمی گردد، باعث درد و ورم سر آلت تناسلی می شود. در این شرایط باید سریع درمان شود تا جریان خون به آلت تناسلی قطع نشود.
 • در موارد نادر سرطان آلت تناسلی باعث راش های پوستی و زائده های زگیل مانند در زیر پوست می شود.
 • دلیل دیگر می تواند برای جلوگیری از انتقال عفونت های جنسی مانند HIV باشد.

کلام آخر 

از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ختنه در تهران آشنا کند و اطلاعاتی در رابطه با ختنه به شما عزیزان ارائه بدهد. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید . هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر ختنه در کرج به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

بهترین زمان ختنه (ختنه اطفال) چه زمانی است ؟

بهترین زمان ختنه در سنین نوزادی است. توصیه ما به انجام در فاصله یک تا سه ماهگی است چون قدرت ترمیم پوست در این سن بسیار بالا است و در حافظه نوزاد هم باقی نمیماند.

مراقبت های بعد از ختنه چه مواردی هستند؟

تا دو هفته بعد از عمل باید سر آلت با یک پماد چرب مثل وازلین چرب شود و گاهی تا دو روز از یک شربت آنتی بیوتیکی هم استفاده می شود . استفاده از پانسمان با گاز استریل یا لگن بتادین تاثیری در بهبودی ندارد .

مضرات ختنه مردان چیست؟

میزان تحریکات حسی در افرادی که ختنه می‌شوند بسیار کمتر از افرادی است که ختنه نشده‌اند.

4.3/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا