پزشکاندندانپزشکی

بهترین جراح دندانپزشک در ایران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح دندانپزشک در ایران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با دهان، دندان و دندانپزشکی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که دندانپزشک موردنظر قادر به کشیدن دندان عقل شما نشود و یا این که دندان عقل بر روی عصب قرار گرفته باشد، شما را به جراح دندانپزشک ارجاع می دهد، تا اقدامات لازم صورت گیرد. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با بهترین جراح دندانپزشک در ایران این است که ایشان به منظور مشکلات ایجاد شده در بخش لثه و دندان، اقدام به جراحی های لازم می نماید و در نهایت از بافت اصلی دندان محافظت می کند، از این رو جراح دندانپزشک نقش به سزایی در سلامت دهان و دندان ایفا می کند. ما در این مقاله اطلاعات کامل تری در مورد جراحی دندان و جراح دندانپزشک برای شما بیان می کنیم و از شما تقاضا داریم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جراح دندانپزشک کیست؟

در گذشته به دلیل علم کمی که در زمینه دندانپزشکی وجود داشت، هر شخصی که با مشکلات مرتبط با دندان دست و پنجه می زد، تنها راه خلاصی وی، کشیدن دندان خراب بود. اما با پیشرفت علم و توانایی بالای جراحان دندانپزشک، روش های بسیاری برای درمان و بهبودی دندان ها به وجود آمد و دیگر نیازی به کشیدن دندان نخواهد بود. بهترین جراح دندانپزشک در ایران جراحی می باشد که در زمینه دهان، دندان و نیز بیماری های مرتبط با آن ها تخصص های لازم و هم چنین مهارت های مرتبط با جراحی را کسب نموده است و زمانی که دندانپزشک توانایی انجام خدمات دندانی بیمار را نداشته باشد و به جراحی نیاز داشته باشد، بیمار را به جراح دندانپزشک ارجاع می دهد.

جراح دندانپزشک کیست؟

ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در ایران

همانطور که می دانید، بهترین جراح دندانپزشک در ایران باید ویژگی های برجسته بسیاری داشته باشد تا بیماران به راحتی به ایشان اعتماد نمایند و سلامتی و بهبودی خود را به جراح موردنظر بسپارند. از این رو در ادامه چند مورد از ویژگی های بهترین جراح دندانپزشک در ایران را برای شما شرح می دهیم:

 1. از مدرک تخصصی و مهارت بالایی در زمینه جراحی دندان برخوردار باشد و این مدرک تحصیلی را از معتبرترین مراکز کسب نموده باشد.
 2. دارای تجربه، سابقه و کارنامه عملی درخشان و بسیاری باشد.
 3. بهترین جراح دندانپزشک در ایران جراحی می باشد که به سلامتی بیماران خویش توجه فراوانی نماید و جنبه های مالی را مهم تلقی نکند.
 4. رفتار و برخورد صمیمانه و محترمانه ای با بیماران و مراجعین داشته باشد.
 5. جراح دندانپزشک همواره به دستگاه ها و تجهیزات ویژه و به روزی نیازمند است و از این رو بسیار حائز اهمیت می باشد که بهترین جراح دندانپزشک در ایران از پیشرفته ترین تجهیزات استفاده نماید.
 6. نکته قابل توجه دیگر این است که بهترین جراح دندانپزشک در تهران از مواد مصرفی درجه یکی بهره ببرد و سلامتی بیمار را جزء اولویت ها بداند.
 7. مطب و یا کلینیک بهترین جراح دندانپزشک در ایران از نظر موقعیت مکانی و جغرافیایی، بهتر است که در مرکز شهر قرار گرفته باشد و رفت و آمد به آن جا به آسودگی صورت گیرد.

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی جراح دندانپزشک به شماره نظام پزشکی ۱۲۷۹۳۸ می باشند ایشان بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۹ به منظور افزایش دانش و تخصص خود در اکثر دروه های زیبایی و ایمپلنت دندانی شرکت نموده اند. ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا می باشند و همچنین در حال حاضر دوره فلوشیپ لیزر (Laser) دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان را می گذراند. درمان های دندانپزشکی در محیط آرام وبدون درد و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام می شود

خدمات:

 • ایمپلنت دندان(اشترومن سوئیس) با روکش تمام سرامیک ( CAD-CAM)
 • طراحی لبخند (Smile design)
 •  لمینیت های (veneers) سرامیکی
 •  لمینیت های (veneers)کامپوزیتی
 • روکش های تمام سرامیک (زیرکونیا و Emax)
 • درمان زیبایی لثه(اصلاح تیرگی ها و فرم لثه)
 • ترمیم های سرامیکی ساخته شده با تکنولوژی CAD-CAM (اینله وآنله)
 •  ترمیم های کامپوزیتی(هم رنگ دندان)
 • دندانپزشکی پیشگیرانه

شماره تماس:

021-22080090

09120330650

آدرس: سعادت آباد، خ سرو غربی،خ بخشایش، پایین تر از بیمارستان عرفان ،ساختمان افتخار،پ۵۶، ط۴، واحد 402

انواع مختلف جراحی دندان

جراحی دندان دارای انواع متفاوت و متعددی می باشد که معمولا در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران انجام می شود و از جمله این جراحی ها شامل موارد زیر می باشد:

1- بازسازی دندان: در هر حالتی این امکان وجود دارد که حادثه و یا تصادفی رخ دهد و منجر به آسیب دهی بر بخش های مختلف صورت و هم چنین دهان و دندان گردد، از این رو بسیار ضروری است که در این مواقع به سراغ بهترین جراح دندانپزشک در ایران و یا بهترین جراح فک و صورت در تهران بروید و ایشان اقدامات لازم را به منظور بهبودی هر چه بیشتر شما انجام دهد.

یکی از انواع جراحی دندان، بازسازی دندان می باشد که از دو بخش تشکیل شده است: این دو بخش شامل آسیب های بافت نرم و شکستگی ها

آسیب های بافت نرم: همانطور که از نامش مشخص است، مرتبط با بخش های نرم بدن از قبیل لثه ها و پوست می باشند که در اثر بریدگی های ایجاد شده در قسمت گونه، زبان و یا لب ها صورت می گیرد.

شکستگی ها: این نوع بازسازی دندان، مرتبط با استخوان های فک و دندان و هم چنین شامل بافت های کوچک استخوان درون دهان می باشد. در صورتی که این شکستگی ها به عمق برسند و به تراز فک و ساختار استخوان آسیب برسانند، جراح موردنظر مجبور به استفاده از ایمپلنت دندانی می شود.

2- کانال ریشه: اکثر مشکلات مرتبط با دندان به کانال ریشه وابسته می باشد و بر همین اساس کانال ریشه جزء شایع ترین جراحی های دندانی می باشد. کانال ریشه نقش بسیار مهمی در جلوگیری از افتادگی دندان ها و حساسیت دندان ها و یا تسکین درد ایفا می کند. در صورتی که دندان پوسیده شود، باکتری های مختلفی به دندان ها وارد می شوند و به پالپ دندان(مغز دندان) که در بخش زیرین مینای دندان قرار دارد، آسیب های بسیاری را وارد می کند. به این دلیل که پالپ دندان حاوی رگ های خونی، عصب ها و بافت ها می باشد، از این رو آسیب پذیرتر می باشند.

3- جراحی دندان عقل: آخرین دندان هایی که در سنین بین 17 الی 25 سالگی در بخش انتهایی دندان های پایینی و بالایی در می آیند را دندان های عقل می نامند. این دندان ها به دلیل این که بسیار دیرتر از سایر دندان ها رشد کردند، مکان و جای کافی برای رشد نمودن ندارند و به همین سبب دچار فشارهای وارده می شوند و در نهایت منجر به ایجاد دردهای طولانی، عفونت های دهانی و سایر مشکلات دندانی می گردند. بهترین جراح دندانپزشک در ایران برای جلوگیری و پیشگیری از مشکلات احتمالی، اقدام به کشیدن دندان عقل می نماید و با توجه به نوع دندان عقل، مدل جراحی و سختی آن متفاوت می باشد.

4- ایمپلنت دندان: یکی دیگر از انواع جراحی دندان که امروزه بسیار کارآمد می باشد و روشی تکامل یافته به منظور جایگزینی برای ریشه و یا ریشه های دندانی است، ایمپلنت دندان می باشد. هدف از انجام ایمپلنت این است که دندانی را که بر اثر پوسیدگی، سرطان دهان، بیماری و سایر دلایل از قبیل استعمال دخانیات خراب شده است را جایگزین نماید.

ایمپلنت ها به منظور حفاظت کردن از تاج دندانی که به استخوان فک اتصال یافته و از آلیاژ تیتانیومی استفاده می شود، به کار برده می شوند. ایمپلنت ها از فلزاتی ساخته شده اند که بسیار سازگار با بدن عمل می کند و وزن سبک و در عین حال کمی دارند و نکته قابل توجه این است که توسط بدن پس زده نمی شوند. پروسه انجام ایمپلنت ممکن است تا چندین ماه به طول انجامد و این بدان معنا است که در این پروسه زمانی باید جراح موردنظر اطمینان حاصل کند که استخوان فک با ایمپلنت کاملا جوش خورده باشد.

5- زیبایی: یکی دیگر از انواع جراحی دندانی، جراحی های زیبایی دندان محسوب می شود که دارای اشکال و انواع متعددی می باشد. این نوع دسته بندی، جزء جراحی های ضروری و مهم تلقی نمی شود و کاملا سلیقه ای می باشد. امروزه افراد بسیاری در جهت زیبایی لبخند و چهره خود، اقدام به جراحی های زیبایی می کنند و از جمله این موارد زیبایی شامل: کاشت کامپوزیت، سفید کردن دندان و ونیرهای دندانی و هم چنین برخی افراد به منظور تغییر دادن دندان های دیگر مطابق با سایر دندان ها، به کمک حذف نمودن مینای دندان ها و پر نمودن دندان ها این عمل را انجام می دهند.

6- انتهایی: نکته قابل توجه در رابطه با دهان و دندان این است که کلیه مشکلات مربوط به دهان و دندان قایل درمان می باشند و بهتر است که سلامتی آن ها را جزء اولویت هایتان بدانید و در صورتی که با حساسیت دندانی، خونریزی در حین مسواک زدن، تغییر رنگ و درد ناشی از لثه و دندان روبه رو شدید، سریعا نزد بهترین جراح دندانپزشک در ایران بروید و به کمک اقدامات پیشگیرانه، از جراحی های جدی دندان جلوگیری به عمل آورید.

انواع مختلف جراحی دندان

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با بهترین جراح دندانپزشک در ایران آشنا نماید و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.6/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا