پزشکان

بهترین دکتر پوست در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

در صورتی که از جوش های صورت خود خسته شده اید، اگر لک ها و جای جوش شما را آزار می دهد و همه این عوامل موجب شده تا استرس بسیاری را تحمل کنید، در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین دکتر پوست در تهران را بشناسید و با مراجعه به آن و درمان، پوستی نرم و لطیف و عاری از هرگونه مشکلات پوستی داشته باشید. پوست، لایه محکمی است که سطح بیرونی بدن را می پوشاند و بخش های داخلی بدن را در برابر آسیب ها و خشک شدن محافظت می کند. با در برداشتن گیرنده های حسی، احساس و ارتباط انسان و حیوان را با محیط پیرامون خود از نظر درک گرما، سرما، درد، لمس اشیای خارجی و …فراهم می آورد و از وجود برخی خطر ها آن ها را آگاه و سپس ایمن می سازد.

معیار انتخاب بهترین دکتر پوست در تهران

برای رسیدن به نتایج مطلوب پوست باید به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه کنید. در ادامه به معیار انتخاب بهترین دکتر پوست در تهران اشاره خواهیم کرد:

 • تجربه و مهارت یکی از مهم ترین معیار انتخاب بهترین دکتر پوست در تهران است که باید افراد توجه بسیاری به آن داشته باشند. در صورتی که دکتر پوست دارای مهارت بالایی باشد، نتیجه جلسات درمان مطلوبی را دریافت خواهید کرد.
 • دکتر پوست در تهران همواره سعی بر این دارد که با اخلاق و رفتاری مناسب با مراجعه کنندگان خود، برخورد نماید و به سوالات آن ها با حوصله پاسخ دهد.
 • بهترین دکتر پوست، پزشکی است که در مطب خود و کلینیک پیشرفته ای مشغول به فعالیت است. بهترین دکتر پوست باید در کلینیکی در حال فعالیت باشد که دارای دستگاه های بسیار مجهز و پیشرفته باشد.
 • پیش از مراجعه به دکتر پوست حتما اطمینان حاصل نمایید که وی دارای سابقه کاری و تخصص است. وی باید مدرک تحصیلی خود را در زمینه پوست و مو از معتبرترین دانشگاه دریافت کرده باشد.
 • یکی دیگر از مهم ترین معیار انتخاب بهترین دکتر پوست، می توان به داشتن مدرک تحصیلی و تخصص در زمینه پوست باشد.
 • برای ترمیم و درمان پوست لازم است که دکتر پوست در تهران، اندازه گیری های علمی را روی نواحی مختلف پوست انجام دهد.
 • بهترین دکتر پوست در تهران باید توانایی تشخیص مشکلات پوست و مو را داشته باشد و جلسات درمانی را برای مراجعه کنندگان در کم ترین زمان انجام دهد.

وظایف بهترین دکتر پوست در تهران چیست؟

بهترین دکتر پوست دکتری است که در کمترین زمان ممکن بیماری پوست فرد را تشخیص و راه های درمان آن را بررسی نماید. باید به این نکته توجه داشت که پوست اکثر سطح بدن را می پوشاند و عضو و ارگان بدنی است که بیشترین وسعت را دارد، اکثر بیماری های داخلی نیز می توانند تظاهرات پوستی داشته باشند، بنابراین وظیفه دکتر پوست در قدم اول تشخیص و درمان درست بیماری های پوستی و در کنار آن توجه به حفظ زیبایی، طراوت و شادابی پوست می باشد. در مقاله های قبلی بهترین دکتر پوست و مو در تهران را جمع آوری کرده ایم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

خدمات متخصصین پوست شامل موارد زیر می باشد:

 • درمان لوپوس پوستی
 • درمان خال ها، زگیل ها، تبخال ها
 • درمان پسوریازیس
 • درمان کهیر
 • درمان آکنه و جوش
 • تزریق چربی
 • تزریق ژل لب
 • تزریق بوتاکس
 • لیزر موهای زائد
 • کربوکسی تراپی
 • جوان سازی پوست
 • هایفوتراپی
 • آر اف فرکشنال

ویژگی بهترین دکتر پوست:

✅مدرک تخصصی در انتخاب بهترین دکتر پوست داشتن مدرک تخصصی و مجوز پزشکی مهم هستند
?مهارت و تجربهبرای انتخاب بهترین متخصص پوست، بررسی تجربه شخصی وی از بیماری های پوستی مهم است.
❌شنونده خوببهترین دکتر پوست باید نظرات و انتقادات بیماران را به خوبی گوش فرا دهد
⭐رضایت مراجعینخواندن نظرات بیماران قبلی در سایت های اینترنتی و نظرسنجی های مختلف و پرسیدن از دوستان و اطرافیان می تواند بهترین روش برای انتخاب متخصص پوست باشد

اهمیت سلامت پوست

هنگامی که فرد بدن خود را ارزیابی می نماید، متوجه این موضوع می شود که پوست گسترده ترین بخش بدن را تشکیل می دهد. این عضو از بدن اگرچه حرکتی ندارد اما مهم ترین عضو بدن محسوب می شود.

بهترین دکتر پوست در تهران از جمله مهم ترین نقش های پوست در حفظ سلامت بدن را به شرح زیر بیان می کند:

 1. وظیفه انتقال حس به بدن را برعهده دارد.
 2. حرارت بدن را تنظیم می نماید.
 3. پوست مانند لایه محافظتی است که از بدن در برابر آسیب های محیطی و جراحاتی از قبیل: عفونت ها و باکتری ها محافظت می کند.
 4. با دریافت نور آفتاب ویتامینD مورد نیاز بدن را تامین می کند.
 5. مانع از جذب اشعه های مضر خورشید به بدن می شود.

پوست و انواع آن

بهترین دکتر پوست در تهران، پوست و انواع آن را به شرح زیر توضیح می دهد:

1-پوست خشک: پوست خشک پوستی است که رطوبت و لیپید، یعنی چربی ندارد از این رو بسیار خشک و زبر می باشد. در نتیجه کشسانی آن کمتر است، سفت است و در بسیاری موارد خارش زیادی دارد، به ویژه با متورم شدن به عوامل محیطی مانند دما واکنش نشان می دهد. شخص می تواند به کمک کرم های مخصوص پوست خشک، مخازن رطوبت آن را بازسازی کند و سد محافظتی پوست را تقویت نماید.

نکات قابل توجه پوست های خشک:

 1. به کمک رژیم سالم می توان تا حد امکان از خشکی بیشتر پوست جلوگیری به عمل آورد، از جمله این رژیم: مصرف دو لیتر آب، سبزیجات و میوه و … می باشد.
 2. محصولات مراقبتی دارای روغن های طبیعی پوست، به فرد کمک شایانی می نماید.
 3. کرم های روزانه دارای فیلتر محافظت در برابر آفتاب، از پوست فرد در مقابل اشعه فرابنفش محافظت می نماید.

2-پوست معمولی: پوست معمولی پوستی است که منعطف و رخسار گلفام، با روزنه های ظریف می باشد و حتی آرایش های گهگاهی ضرری بر آن وارد نمی کند. همچنین گردش خون مناسب و کشسانی دارد. اما باید به این موضوع توجه داشت که حفظ ظاهری سالم و ایجاد رطوبت کافی در پوست حتما باید مراقبت های لازم انجام شود.

نکات قابل توجه پوست های معمولی:

 1. مراقبت از پوست ناحیه چشم: چشمان زیبا موجب جذابیت بیشتر شما می شود.
 2. عادت به مراقبت های روزانه و شبانه، پوست فرد را شاداب تر و با طراوت تر می کند.
 3. لایه برداری ضعیف کثیفی ها و سلول های مرده پوست را از بین می برد.
 4. با ماساژ آرام کرم روی صورت، فرد می تواند گردش خون خود را بهبود بخشد.

3-پوست لکه دار: این پوست سبوم بیش از حد نیاز تولید می کند. گرایش ژنتیکی، تنش و نیز نوسانات هورمونی موجب ایجاد این نوع پوست می شود و در نتیجه در پوست جوش های سر سیاه و لکه ظاهر می شود.

پوست لکه دار روزنه های بزرگ بسیاری دارد که کثیفی را در این نوع پوست تشدید می کند. می توان با استفاده از محصولات پوستی مراقبتی و پاکسازی ضد باکتری تعادل طبیعی پوست را بازسازی کرد.

نکات قابل توجه برای پوست لکه دار:

 1. حتما باید قبل از خواب پوست را از هرگونه کثیفی و آرایش کاملا تمیز نموده زیرا در طول شب این کثیفی ها روزنه های پوست را مسدود می کنند.
 2. هرگز جوش های سر سیاه و یا لکه هارا دست کاری نکنید.
 3. به کمک یک اسکراب ملایم و ماسک صورت از پوست خود محافظت نمایید.

4-پوست مختلط: پوست مختلط ترکیبی از دو نوع پوست می باشد، پوست معمولی تا خشک و پوست چرب و لکه دار. پوست مختلط براق و درخشان است و در ناحیهT بین پیشانی ، بینی و چانه، لکه های کوچک وجود دارد. در مقابل ناحیه پوست معمولی، لکه های کوچک دارد. در مقابل، ناحیه گونه پوست معمولی تا خشک دارد. با توجه به نوع پوست فرد باید محصول مختص به پوست خود را انتخاب نماید و از آن استفاده کند. در پوست مختلط باید به ناحیهT توجه بسیار کرد.

نکات قابل توجه پوست های مختلط:

 1. به جای استفاده از آب خیلی داغ یا خیلی سرد بهتر است از آب ولرم استفاده شود.
 2. مرطوب کننده مختص پوست مختلط را تهیه کند، لازم به ذکر است که محصول حتما باید با پوست مختلط سازگار باشد.
 3. قبل از استفاده محصولات پوستی، حتما باید پوست خود را به طور کامل پاکسازی نماید.
پوست و انواع آن

5-پوست حساس: پوست حساس به عوامل بیرونی مانند اضطراب، هوای خشک، دستگاه های گرمایش یا اشعه فرابنفش واکنش بیشتری نشان می دهد. در صورتی که تعادل پوست از بین برود، پوست سفت، خشک، قرمز و دارای خارش بسیار می شود. این نوع پوست به مراقبت خیلی بیشتری نیاز دارد تا کاملا تسکین یابد و موانع خویش را تقویت نماید. یکی از ساده ترین راهکار برای تسکین پوست حساس استراحت کردن است.

نکات قابل توجه پوست حساس:

 1. پس از پاکسازی صورت، به آرامی حوله ای روی آن بیندازید و محکم روی صورت نکشید.
 2. کرمی بزنید که در برابر عوامل محیطی مضر محافظت کنید.
 3. محصولات بدون عطر را انتخاب کنید، رایحه باعث سوزش پوست می شود.
 4. شخص باید توجه بسیاری به رژیم غذایی خود کند، ادویه جات تند موجب آسیب به پوست فرد نمی شود.

6- پوست بالغ: در صورتی که سن فرد بالا می رود، به مرور زمان فرایند های بسیاری در پوست رخ می دهد که شکل ظاهری، ساختار و فعالیت های آن را دستخوش تغییراتی می کند. از جمله این فعالیت ها شامل، کمتر سلولی، بازسازی آهسته تر، تولید کمتر کلاژن یا آسیب بر اثر اشعه فرابنفش را می توان اشاره کرد.

لازم به ذکر است که رطوبت و کشسانی پوست بالغ کمتر است. اما با محصولات مراقبتی مبتکرانه، فرد می تواند خطوط، چروک و لکه های رنگدانه را کاهش دهد، باز هم تاکید می کنم که پوست بالغ نیاز به پشتیبانی بیشتر شخص دارد.

نکات قابل توجه پوست بالغ:

 1. از کرم ویژه مراقبت دور چشم استفاده کند. زیرا اولین خطوط در دور چشم نمایان می شود.
 2. کرم هایی را تهیه کنید که قابلیت بازسازی پوست را داشته باشند.
 3. استفاده از ماسک های مرطوب کننده و روغن های با کیفیت حتما پیشنهاد می شود.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که با صبوری ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر پوست در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

بهترین شیوه مراقبت از پوست کدام است؟

برای مراقبت از پوست و زیبایی راهکارهای متنوع و مختلفی وجود دارد. مراقبت از پوست را می توان در خانه و با به کارگیری ماسک های جوانسازی انجام داد. علاوه بر این، کلینیک های زیبایی خدمات متنوعی برای مراقبت از پوست ارائه می دهند.

بهترین روتین روزانه مراقبت از پوست کدام است؟

روتین روزانه مراقبت از پوست معمولا از چهار مرحله پاکسازی، استفاده از تونر، هیدراته کردن و استفاده از ضد آفتاب تشکیل می شود. روتین پوستی زمانی موثر خواهد بود که به طور مرتب و به صورت روزانه به کار گرفته شود.

در چه سنی باید یک برنامه ی روتین مراقبت پوستی را آغاز کنیم ؟

بعد از سن 21 سالگی زمان خوبی برای شروع هست . برای جلوگیری از پیری پوست از ضد آفتاب استفاده کنید.البته قبل از آن هم باید برای جلوگیری از سرطان پوست ، باید ضد افتاب استفاده کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا