پزشکان

بهترین دکتر طب سوزنی در کرج【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر طب سوزنی در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است اطلاعاتی را درباره طب سوزنی، به عنوان طب مکمل پزشکی، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر به دنبال یک روش درمانی جدید هستید، طب سوزنی می تواند گزینه مناسبی باشد. شاید فکر کنید چگونه می توان سوزن ها را در پوست فشار داد و حال بهتری پیدا کرد؟! آیا این خود صدمه نیست؟! اگر چه به نظر می رسد طب سوزنی روشی دردناک باشد؛ اما نتایج اثبات می کند، می تواند مفید واقع شود. جالب است بدانید این روش درمانی قدمتی بیش از 2500 سال دارد و برخی از مردم بر مؤثر بودن آن قسم یاد می کنند و تأثیر آن را بر بهبود کیفیت زندگی خود، معجزه می دانند؛ زیرا طبق یافته ها طب سوزنی در درمان برخی اختلالات و بیماری ها از افسردگی گرفته تا آلرژی، گرفتگی عضلانی و … موفق بوده است.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی (Acupuncture)، روشی مبتنی بر طب چین باستان است که جهت درمان بیماری های مختلف با تمرکز بر روی نقاط خاصی از پوست، با استفاده از سوزن های فولادی و بسیار نازک انجام می شود. در درمان به روش طب سوزنی، از سوزن های فولادی بسیار نازک وارد شده به پوست برای تحریک نقاط خاصی در بدن استفاده می شود، با این هدف که آسیب ها یا علائمی مانند درد را کاهش دهد.

در طب سنتی چین اعتقاد بر این است که بدن انسان از یک نیروی نامرئی و انرژی درونی پر شده است و آن را “چی” می نامند؛ هنگامی که “چی” (Qi) به خوبی در تمام بدن جریان داشت، سلامت فیزیکی و روانی فرد تأمین می شد؛ اما، هنگامی که “چی” به صورت نادرست در بدن جریان پیدا می کرد (کم یا مسدود شده بود) به بیماری فرد منجر می شد. به بیان دیگر، پزشکان طب چینی معتقدند که اختلالات Qi باعث ایجاد اختلال در انرژی بدن می شود و منجر به بیماری می گردد.

برای درک بهتر مفهوم “چی” به کارکرد طبیعی بدن خود فکر کنید؛ گاهی اوقات در معرض خطر قرار می گیرید؛ در نتیجه احساس اضطراب و تنش در شما شکل می گیرد. هنگامی که آرام هستید، این آرامش و سلامت را می توانید از لحاظ جسمی نیز درک کنید. بنابراین، خلق و خوی شما بر سلامت روان و سلامت جسمتان تأثیر می گذارد. از این رو، طب سوزنی قصد دارد ضمن دستیابی فرد به تعادل یا “چی”، به درمان بسیاری از بیماری ها کمک کند.

طب سوزنی چیست؟

هر سوزن در طب سوزنی، یک آسیب کوچک را در محل وارد شدن به پوست، ایجاد می کند؛ اما به اندازه ای نیست که ناراحتی شدیدی برای فرد ایجاد کند. تنها به ایجاد سیگنالی برای تحریک بدن و پاسخ دادن آن به وجود می آورد. این پاسخ می تواند به صورت تحریک سیستم ایمنی بدن، بهبود زخم، کاهش درد و … باشد. در واقع، در این طب مناطق خاصی از سطح پوست برای نفوذ به بافت ها، غدد، اندام ها و در نهایت عملکرد بدن انتخاب می شوند.در واقع، پزشکان طب سوزنی، نقاط خاصی را در بدن تحریک می کنند تا درد را از بین ببرند.

طب سوزنی به عنوان روش پزشکی جایگزین و حداقل تهاجمی شناخته می شود؛ اغلب مردم از طب سوزنی همراه با سایر روش های درمانی استفاده می کنند. برای مثال کسی که درد مزمن دارد و دارو مصرف می کند، یا کسی که به سرطان مبتلاست و روش های درمانی مانند شیمی درمانی و … را دریافت می کند، می تواند از اثرات مثبت طب سوزنی نیز برخوردار شود. اگر علاقمند به مطالعه درباره ی سایر روش های طب مکمل مانند طب سنتی هستید، خواندن مقاله های بهترین دکتر طب سنتی در کرج و بهترین دکتر طب سنتی در تهران را از دست ندهید.

انتخاب بهترین دکتر طب سوزنی در کرج

فقط متخصصان واجد شرایط می توانند از سوزن های طب سوزنی استفاده کنند؛ از این رو، انتخاب بهترین دکتر طب سوزنی در کرج از موضوعات بسیار مهمی است که باید مدنظر قرار دهید. هنگامی که این روش درمانی توسط یک پزشک حرفه ای واجد شرایط انجام شود، کمترین میزان عوارض جانبی را دارد یا فاقد عوارض جانبی خواهد بود.

در طول اولین قرار ملاقات با بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، وی با شما در مورد وضعیت و شرایطتان صحبت خواهد کرد. سپس، بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، مناطقی از بدنتان را که به طب سوزنی واکنش نشان می دهند، بررسی می کند. سپس، سوزن های فولادی بسیار نازک را به پوست بیمار در چندین نقطه فشار (Acupoints) وارد می کند. سوزن ها انرژی بدن، یا Qi را خارج می کنند و بدن را به منظور آزاد کردن مواد شیمیایی طبیعی برای مبارزه با بیماری یا علائم آن، تحریک می کنند.

انتخاب بهترین دکتر طب سوزنی در کرج

سوزن ها استریل، یکبار مصرف و به نازکی موی انسان هستند. بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، سوزن ها را در عمق های مختلف پوست وارد می کند؛ این سوزن ها برای مدت زمان مشخص برای مثال تا 20 دقیقه در پوست باقی می مانند. از آن جائی که سوزن های طب سوزنی، بسیار نازک تر از سوزن های پزشکی هستند و برخلاف آن ها، فضای پر دارند، نه توخالی، بنابراین درد کمتری نسبت به دردی که هنگام تزریق واکسن یا آمپول حس می کنید، تجربه خواهید کرد. تعداد سوزن های استفاده شده برای هر فرد متفاوت است؛ معمولا بین 4 تا 20 عدد متغیر می باشد.

در حالت کلی، هنگام انجام طب سوزنی، این احتمال وجود دارد دردی ناخوشایند یا سوزش را احساس کنید. به همین جهت، در طول انجام طب سوزنی، بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، از شما می خواهد زمانی که احساس سنگینی یا بی حسی عمیق می کنید، به او گزارش دهید. این احساسات معمولا به این معنی است که درمان مؤثر عمل می کند. بعد از یک بار استفاده، پزشک طب سوزنی، سوزن ها را از پوست خارج کرده و دور می اندازد.

فراموش نکنید انجام طب سوزنی از سوی افراد فاقد صلاحیت و دانش، می تواند بسیار مضر و ناخوشایند باشد. ارائه دهندگان طب سوزنی غیرمجاز به دلیل استفاده از سوزن های نامرغوب و عدم دانش کافی نسبت به این طب، مراجعین را در معرض انواع عفونت ها و آسیب ها در سیستم اعصاب مرکزی قرار می دهند. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر طب سوزنی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت علاقمندی پیشنهاد می کنیم مقاله های “بهترین دکتر طب سوزنی در تهران” را نیز مطالعه کنید.

دکتر سارا کاویانی

دکتر سارا کاویانی

دکتر سارا کاویانی، بعد از اتمام دوره ی دکترای پزشکی عمومی در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بابایی قزوین، به تحصیلات خود ادامه داد و موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی پزشکی ورزشی از دانشگاه ایران شد. وی عضو مرکز ایفمارک ایران، از اعضای مرکز بازتوانی فوتبال ایران، عضو گروه متخصصین مرکز پزشکی فیفا در ایران، افسر بین المللی دوپینگ فوتبال آسیا و پزشک تیم ملی کاراته بانوان ایران بوده اند. دکتر کاویانی، همچنین، به عنوان معاون آموزشی جمعیت هلال احمر استان البرز (82 – 84)، معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان البرز (84 – 87)، مدرس طب سوزنی در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، مدرس طب سوزنی در زیبایی جهاد دانشگاهی ایران و مدرس طب سوزنی در دوره های ویژه ی پزشکان در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران فعالیت داشته است. ایشان در حال حاضر، در کلینیک خود تحت نام ” کلینیک دکتر سارا کاویانی” در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات به مراجعین می باشد. ایشان یکی از برترین ها در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج می باشند.

خدمات

 • یوگا درمانی
 • لاغری و تناسب اندام
 • مشاوره ی تغذیه (رژیم غذایی و تغذیه در ورزشکاران)
 • درمان و تزریق پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) یا پلاکت درمانی
 • ارائه ی خدمات درمانی غیر جراحی چاقی و آسیب های اسکلتی – عضلانی مانند آرتروز، کمر درد، دیسک کمر و گردن، چربی های شکمی و …
 • ارائه ی خدمات طب سوزنی شامل: طب سوزنی صورت، طب سوزنی ضد درد – تسکین درد، طب سوزنی ناباروری، امبدینگ (کاشت نخ در طب سوزنی) و …
 • ارائه ی خدمات ورزش درمانی برای زنان باردار، سالمندان، افراد دیابتی، بیماران مزمن، بیماران ام اس، پارکینسون، بیماران دارای افسردگی و اختلالات خلقی و …

آدرس: استان البرز، کرج، جهانشهر، میدان مدنی، کوچه مهران، ساختمان جهانشهر، پلاک 36، طبقه دوم، واحد 4

تلفن تماس: 02634203600 – 09014791600

دکتر علی محمدی

دکتر علی محمدی

دکتر علی محمدی، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی خود، توانست با موفقیت مدرک تخصص طب سنتی خود را دریافت کند. ایشان دارای مدرک دکترای طب سوزنی از دانشگاه BUCM چین می باشند و به صورت تخصصی و حرفه ای به ارائه ی درمان های طب سوزنی می پردازند. برخورداری از سال ها تجربه ی طبابت، بهره گیری از دانش تخصصی و علم روز، ارائه راه های درمانی مؤثر در کنار برخورد مناسب و اخلاقی با بیماران سبب شده است دکتر محمدی از حسن شهرت زیادی در بین مراجعین خود برخوردار شود. قطعا، دکتر علی محمدی یکی از پزشکان برتر در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج می باشند.

خدمات

 • حجامت
 • اصلاح مزاج
 • طب سوزنی
 • گیاه درمانی
 • بادکش درمانی
 • درمان رماتیسم
 • رگ زنی یا فصد
 • درمان ریزش مو
 • درمان اضافه وزن و لاغری
 • تغذیه درمانی و تناسب اندام
 • درمان دردهای اسکلتی و عضلانی مانند درد کمر، شانه، گردن و …

آدرس: استان البرز، کرج، رجائی شهر، خیابان رستاخیز، خیابان دکتر حسابی، بین 6 و 7، پلاک 31

تلفن تماس: 02634422835

دکتر حسین بهاور

دکتر حسین بهاوردکتر حسین بهاور بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی خود، در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دوره ی طب سنتی را به پایان رساند. از سوابق کاری وی می توان به ارائه خدمات پزشک خانواده اشاره کرد. همچنین، ایشان عضو رسمی انجمن طب سوزنی ایران، عضو انجمن حجامت ایران و از اعضای هیئت مدیره انجمن پزشکان عمومی استان البرز، می باشند. فعالیت دکتر بهاور تنها به موارد ذکر شده محدود نمی شود: کسب گواهینامه مهارت حرفه ای درمان های سوء مصرف مواد مخدر و کارشناسی استاندارد مدیریت کیفیت ارزیابی تأیید صلاحیت آزمایشگاه ها از دیگر نقاط درخشان کارنامه ایشان است. بی شک، دکتر حسین بهاور، یکی از برترین ها در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج می باشند.

خدمات

 • ترک اعتیاد
 • اصلاح مزاج
 • طب سوزنی
 • گیاه درمانی
 • پاکسازی بدن
 • پزشک خانواده
 • رگ زنی یا فصد
 • بادکش درمانی و حجامت
 • درمان افسردگی و اضطراب با طب سوزنی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه مصباح، خیابان امامزاده حسن، نبش سه راه مصباح، نرسیده به بانک ملی، ساختمان پزشکان مصباح، طبقه همکف

تلفن تماس: 02632241355

دکتر عاطفه خسروی

دکتر عاطفه خسروی

دکتر عاطفه خسروی، بعد از اتمام دوره دکترای عمومی پزشکی با ادامه تحصیل در رشته ی طب سنتی توانست مدرک دکترای تخصصی طب سوزنی خود را با موفقیت دریافت کند. وی با بیش از دوازده سال سابقه ی درخشان پزشکی توانسته است خدمات درمانی قابل قبول و رضایت بخشی را به مراجعین خود ارائه دهد و در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات پزشکی می باشد. تعهد، دانش تخصصی و مهارت فوق العاده ایشان در کاربرد طب سوزنی، از ویژگی هایی است که دکتر عاطفه خسروی را در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج متمایز می کند.

خدمات

 • ترک سیگار
 • تناسب اندام و رفع چاقی
 • درمان اضطراب و افسردگی مانند: دلشوره، غم، بی انگیزگی و …
 • درمان بیماری های زنان مانند: قاعدگی های دردناک و نامنظم، ناباروری و …
 • درمان مشکلات گوارشی مانند: سندروم روده تحریک پذیر، نفخ، ریفلاکس معده، یبوست و …
 • جوانسازی پوست شامل: شفاف سازی، رفع کک و مک، آکنه، چین و چروک، پیلینگ و لیفتینگ
 • درمان دردهای مزمن مانند: سردرد، میگرن، دردهای کمر، زانو، گردن، شانه؛ آرتروز، روماتیسم، صدمات دیسک، سیاتیک، گرفتگی ها و کشیدگی های عضلانی و …

آدرس: استان البرز، کرج، جهانشهر، روبروی بیمارستان کسری، ساختمان بقراط، طبقه چهارم، واحد 8

تلفن تماس: 02634407098 – 09397118408

دکتر حسین پیوندی

 

دکتر حسین پیوندی

دکتر حسین پیوندی، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی، با گذراندن دوره ی تخصص طب سنتی به عنوان متخصص طب سنتی خدمات درمانی و پزشکی خود را به مراجعین در شهر کرج ارائه می دهند. مشاوره های صبورانه، رعایت اصول اخلاق حرفه ای و به کارگیری روش های درمانی مناسب برای هر شخص از مواردی است که سبب شده است دکتر حسین پیوندی رضایت بیماران خود را جلب کند؛ از این رو، نام ایشان در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • حجامت
 • رگ زنی
 • طب سوزنی
 • گیاه درمانی
 • بادکش درمانی
 • تغییر و اصلاح مزاج
 • درمان کم اشتهایی
 • درمان سرد مزاجی و اختلالات جنسی

آدرس: استان البرز، کرج، فردیس، بین فلکه اول و دوم، کوچه نهم غربی جدید، پلاک پنج، واحد 2

تلفن تماس: 02636540700

دکتر مهشید برهان آزاد

دکتر مهشید برهان آزاد

دکتر مهشید برهان آزاد، بعد از اتمام تحصیلات در دوره ی دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت دوره ی تخصصی طب سنتی را به پایان برساند. ایشان به عنوان پزشکی باتجربه همواره با تلفیق دانش تخصص و یافته های روز علم طب سنتی توانسته اند خدمات درمانی ارزشمندی را به مراجعین خود عرضه کنند. وی در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به فعالیت می باشد و با ارائه ی درمان های مؤثر علاوه بر کسب رضایت مراجعین، سبب شده است به عنوان پزشکی خوشنام شناخته شوند؛ از این رو، نام دکتر مهشید برهان آزاد به عنوان یکی از پزشکان پیشنهادی ما در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج جای گرفته است.

خدمات

 • فصد
 • حجامت
 • اصلاح مزاج
 • گیاه درمانی
 • رژیم درمانی
 • طب سوزنی
 • درمان میگرن
 • بادکش درمانی
 • درمان لاغری و چاقی
 • درمان دردهای عضلانی
 • درمان استرس و اضطراب

آدرس: استان البرز، کرج، بلوار طالقانی جنوبی، بین چهارراه هفت تیر و طالقانی، خیابان قیام، ساختمان گل ها، طبقه پنجم، واحد 21

تلفن تماس: 02632734916

دکتر امیر هوشنگ واحدی

دکتر امیر هوشنگ واحدی

دکتر امیر هوشنگ واحدی، بعد از قبولی در دوره ی پزشکی توانست با موفقیت در سال 1378 مدرک دکترای پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کند. سپس، در سال 1388 در رشته ی تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی پذیرفته شد و در نهایت در سال 1391 با مدرک تخصص طب فیزیکی و توانبخشی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل گردید. ارائه ی خدمات تشخیصی و درمانی در پزشکی قانونی، اورژانس و تأسیس مرکز طب فیزیکی و توانبخشی دکتر واحدی از نقاط مثبت کارنامه کاری پربار ایشان می باشد. دکتر امیر هوشنگ واحدی در کلینیک خود انواع خدمات درمانی را با بالاترین کیفیت به مراجعین ارائه می دهند که در ادامه گزیده ای از مهم ترین آن ها را می خوانید. بی شک در لیست بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، دکتر امیر هوشنگ واحدی یکی از پزشکان شاخص و مورد تأیید ما می باشند.

خدمات

 • ارتوپدی
 • طب سوزنی
 • ماساژ درمانی
 • نوار عصب و عضله
 • رژیم درمانی و تغذیه
 • ورزش درمانی و حرکات اصلاحی
 • کاریوپرکتیست (تزریق تخصصی در مفاصل و بافت های نرم)

آدرس: استان البرز، کرج، جهانشهر، ابتدای خیابان استانداری، روبروی مسجد رسول اکرم، ابتدای کوچه رزاقی، ساختمان آترین، طبقه اول

تلفن تماس: 02634487822 – 02634449975

کاربردهای طب سوزنی

دلایلی که یک فرد ممکن است به انجام طب سوزنی ترغیب شود، متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است به دنبال درمان سردردهای مزمن، یا درمان فشارهای سینوسی، فرد علاقمند به استفاده از طب سوزنی شود؛ چرا که شواهدی وجود دارد مبنی بر تأثیر طب سوزنی در درمان برخی اختلالات و بیماری ها؛ برخی مطالعات حتی نشان می دهند که طب سوزنی می تواند به درمان سرطان و ام اس کمک کند؛ اما، تحقیقات برای این نظریه محدود است و نیاز به مطالعات گسترده تری برای تأیید دارد. برخی از درمان های ارائه شده توسط طب سوزنی عبارتند از:

 • آرتروز
 • آلرژی
 • چاقی
 • دیابت
 • درد زانو
 • ناباروری
 • فشارخون
 • درمان آکنه
 • درمان میگرن
 • گرفتگی گردن
 • دردهای شکمی
 • آسیب های ورزشی
 • اعتیاد به الکل و سیگار
 • بی خوابی و بد خوابی
 • درمان سندرم روده تحریک پذیر
 • درمان آسیب های سکته مغزی
 • رفع و درمان اضطراب و افسردگی
 • درمان جنون جوانی یا اسکیزوفرنی
 • درد ناشی از سرطان و عوارض جانبی آن
 • گرفتگی قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی (PMS)
 • بیماری صبحگاهی (تهوع صبحگاهی در زنان باردار)
 • رفع و درمان دردهای مزمن عضلانی (اغلب در گردن، پشت، زانو و سر)

کاربردهای طب سوزنی

اقدامات لازم بعد از انجام طب سوزنی

بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، در جلسات مشاوره و ویزیت، به شما اطلاعات لازم را در خصوص طب سوزنی و اقدامات مراقبتی آن خواهد داد. برخی از مهم ترین این اقدامات عبارتند از:

 • بدن خود را گرم نگه دارید و در معرض سرما قرار نگیرید.
 • بعد از انجام طب سوزنی از انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزشی پرهیز کنید.
 • توصیه می کنیم از طب سوزنی به عنوان یک روش طبی مکمل بهره مند شوید و مصرف داروهای تجویزی خود را همچنان ادامه دهید؛ حتی اگر طب سوزنی حال شما را بهتر کرده است.
 • احساس نگرانی و ترس از این روش، باعث می شود در طول انجام طب سوزنی توسط بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، درد بیشتری احساس کنید؛ پس آرامش خود را حفظ کرده و به پزشک خود اعتماد کنید.
 • بهترین دکتر طب سوزنی در کرج از شما خواهد خواست با یک همراه در روز انجام طب سوزنی به وی مراجعه کنید؛ زیرا طب سوزنی دارای اثر آرام بخش است و توصیه می شود بعد از دریافت این درمان از رانندگی پرهیز کنید.
 • در درمان به روش طب سوزنی باید صبور باشید؛ ممکن است در جلسات درمانی اول و دوم نتیجه ای دریافت نکنید. برای این که از مزایای کامل این روش به طور کامل بهره مند شوید، حداقل باید پنج جلسه درمان را انجام دهید.
 • تعداد جلسات انجام طب سوزنی به وضعیت جسمی، شدت بیماری و نحوه ی پاسخ دادن بدن شما به این روش بستگی دارد. اکثر بیماران معمولا یک بار در هفته برای درمان به بهترین دکتر طب سوزنی در کرج مراجعه می کنند. برخی افراد به درمان بیشتر یا کمتر با مدت زمان متفاوت (طولانی یا کوتاه) نیاز دارند. با توجه به نیاز فرد، بهترین دکتر طب سوزنی در کرج یک برنامه درمانی مناسب تنظیم و اجرا خواهد کرد.

اقدامات لازم بعد از انجام طب سوزنی

کلام آخر

در حالی که هیچ شواهد محکمی مبنی بر معجزه بودن طب سوزنی وجود ندارد، به نظر می رسد، با توجه به نتایج مثبتی که در برخی از افراد داشته است، روش درمانی محبوبی در بین برخی از مردم به شمار می آید. در حال حاضر، مطالعات علمی اثربخشی طب سوزنی را در درمان برخی بیماری ها (نه همه آن ها) تأیید کرده است. اما اگر تصمیم دارید طب سوزنی را امتحان کنید، ابتدا اعتبار پزشک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که واجد شرایط بوده، تجربه و مهارت کافی را داشته باشد. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر طب سوزنی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا