پزشکان

بهترین دکتر قلب در شیراز❤️【سال1401】+ لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر قلب در شیراز آشنا کنیم. بعید به نظر می رسد که یک تعریف شغلی یکسان مورد قبول جهانی، برای متخصص قلب پیدا کنید. اما در ساده ترین مفهوم، متخصصان قلب، پزشکانی هستند که با قلب و رگ های خونی سروکار دارند. آن ها در زمینه ی تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی، بیماری عروق کرونر، ناهنجاری های ریتم قلب، بیماری های مادرزادی قلب و … خدمات پزشکی خود را ارائه می دهند و به عنوان مشاور با سایر پزشکان نیز همکاری دارند. همچنین افراد زیادی در سراسر ایران به دنبال بهترین دکتر قلب هستند که ما در مقاله های قبل بهترین دکتر قلب در ایران را معرفی کرده ایم.

بیماری قلبی چیست؟

اصطلاح بیماری قلبی – عروقی، معمولا برای حمله قلبی یا سکته ی قلبی به کار می رود. اما، بیماری های قلبی – عروقی طیف گسترده ای از بیماری های مرتبط با قلب و عروق را در بر می گیرند. برخی از مهم ترین بیماری های مرتبط با قلب عبارتند از:

 • کاردیومیوپاتی: ناتوانی قلب در عمل پمپاژ خون در اثر تغییر و ضعف در ماهیچه های قلب را بیماری کاردیومیوپاتی می نامند.
 • حمله قلبی: هرگاه یکی از عروق کرونر مسدود شود، کمبود یا نبود خون در بخشی از قلب، منجر به سکته یا حمله ی قلبی خواهد شد.
 • آنژین صدری: به تنهایی یک بیماری نیست؛ اما، می تواند از نشانه های ابتلا به بیماری عروق کرونر باشد؛ آنژین صدری سبب می شود اکسیژن کافی به قلب نرسد.
 • ناهنجاری مادرزادی قلب: نقص های موجود در قلب از بدو تولد، که سبب عملکرد ضعیف قلب می شوند و می توانند شامل: نقص دیواره قلبی یا سوراخ قلب، نقص انسداد یا بیماری سیانوتیک باشند.

بیماری قلبی چیست؟

 • بیماری عروق کرونر: آسیب به عروق کرونر که وظیفه ی رساندن اکسیژن و خون را به قلب دارند، می تواند منجر به حمله قلبی شود. بیماری عروق کرونر معمولا در اثر تجمع کلسترول که نازک شدن دیواره رگ ها را به دنبال دارد، به وجود می آید.
 • نارسایی قلبی: ناتوانی قلب در پمپاژ خون به صورت مؤثر و کارآمد سبب نارسایی قلبی می شود؛ نارسایی قلبی یا احتقان قلبی موجب می شود، خون کافی برای تأمین نیازهای بدن، پمپاژ نشود.
 • آریتمی قلب: اختلال در آهنگ تپش قلب که منجر به تپش نامنظم می شود، آریتمی نامیده می شود؛ در واقع، عملکرد پالس های الکتریکی تنظیم کننده ریتم قلب، در این بیماری دچار اختلال می شوند.
 • نارسایی دریچه میترال: هنگامی که دریچه ی میترال قلب به خوبی بسته نشود و خون به قلب برگردد، نارسایی دریچه میترال یا بی کفایتی میترال اتفاق می افتد. احساس خستگی و تنگی نفس در اثر فرایند ناقص پمپاژ خون، از علائم این بیماری است.

انتخاب بهترین دکتر قلب در شیراز

تخصص قلب، یک رشته ی پزشکی پیچیده است و نیاز است فرد دوره های آموزشی گسترده و تخصصی را در این زمینه بگذراند. از این رو، بعد از گذراندن دوره دکترای پزشکی عمومی، باید در مقطع تخصص بیماری های قلب و عروق پذیرفته شود، تا با دریافت مدرک دکترای تخصصی قلب و عروق، بتواند به عنوان متخصص قلب فعالیت کند. البته در صورت علاقه، امکان ادامه تحصیل و گذراندن دوره فوق تخصص و فلوشیپ هایی مانند فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب و عروق و … نیز وجود دارد.

با توجه به اهمیت و نقش مهم قلب در زندگی انسان، لازم است جهت انجام معاینات دوره ای به پزشکان متخصص در این حوزه مراجعه کنید؛ پزشکانی که صلاحیت، دانش و مهارت لازم را دارا باشند. بهترین دکتر قلب در شیراز، علاوه بر داشتن مدارک معتبر دانشگاهی و علمی، از تجربه ی کاری موفقی نیز برخوردار است. این مورد را می توان با توجه به نتایج درمان های وی در بیماران قبلی و میزان رضایت آن ها سنجید.

انتخاب بهترین دکتر قلب در شیراز

اکثر بیماران معمولا توسط پزشک عمومی یا پزشک خانواده، برای انجام معاینات دقیق و تخصصی تر به متخصص قلب معرفی می شوند. این بیماران ممکن است علائمی مانند تنگی نفس، سوفل قلبی، تغییرات نوار قلب (ECG) یا درد قفسه سینه را داشته باشند. در این شرایط، بهترین دکتر قلب در شیراز می تواند این علائم را برای تشخیص بیماری قلبی – عروقی بررسی کرده و در صورت وجود بیماری، یک برنامه درمانی مؤثر (تغییر سبک زندگی، داروئی یا جراحی درمانی و …) را تنظیم و اجرا کند. در صورت تجویز آنژیوگرافی برای باز کردن گرفتگی عروق، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین دکتر آنژیوگرافی در شیراز را مطالعه کنید.

بهترین دکتر قلب در شیراز، در مطب، مراکز سرپایی و یا در بیمارستان ها خدمات خود را ارائه می دهد. هنگامی که وی، بیماری را ویزیت می کند، معمولا یک معاینه ی فیزیکی دقیق انجام می دهد. همچنین، بهترین دکتر قلب در شیراز، ممکن است آزمایش ها و تست های تشخیصی مانند: نوار قلب، تصویربرداری یا آزمایش خون را درخواست و تجویز کند. همچنین، با توجه به شرایط بیمار، بهترین دکتر قلب در شیراز، می تواند اکوکاردیوگرام، ECG سرپایی، تست ورزش را توصیه یا انجام دهد.

بهترین دکتر قلب در شیراز، با توجه به حساسیت موضوع، سعی می کند نگرانی های بیمار را کاهش داده و با شرح دقیق وضعیت سلامت وی، به سؤالاتش پاسخ های ساده و قابل فهم دهد. گرفتن شرح حال دقیق و بررسی سابقه ی پزشکی و خانوادگی فرد از اطلاعات مفیدی است که بیمار می تواند در اختیار بهترین دکتر قلب در شیراز قرار دهد. در واقع، تعامل و ارتباط دو طرفه بین بهترین دکتر قلب در شیراز و بیمار می تواند منجر به تشخیص درست و درمان نتیجه بخش شود. از این رو، برخورد مناسب و صمیمانه ی بهترین دکتر قلب در شیراز، شرایط را برای ارتباط مؤثر با بیمار فراهم می آورد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر قلب در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت سکونت در کرج، پیشنهاد می کنیم مقاله ما تحت عنوان بهترین دکتر قلب در کرج را از دست ندهید.

دکتر مریم توسلی

دکتر مریم توسلی

دکتر مریم توسلی، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت مدرک دکترای تخصصی بیماری های قلب و عروق خود را اخذ کند. وی با کسب رتبه ی برتر، بورد تخصصی قلب و عروق خود را نیز دریافت نمود. ایشان از اعضای انجمن قلب اروپا و آمریکا بوده و همچنین عضویت در هیئت علمی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران را در کارنامه کاری خود دارند.

تسلط بر دانش روز و مهارت در ارائه ی درمان های جراحی و غیرجراحی بی نظیر، تجربه ی درخشان سال ها فعالیت پزشکی، ارائه ی مشاوره های دلسوزانه و تشخیص های دقیق، برخورد اخلاقی با بیماران و در نظر گرفتن هزینه های منصفانه درمان از ویژگی هایی است که موجب جلب اطمینان خاطر و رضایت مراجعین ایشان شده است. قطعا، دکتر مریم توسلی، یکی از پزشکان متعهد و کاربلد در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز می باشند.

خدمات

 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های قلب و عروق
 • اکوکاردیوگرافی: جنین، اکو مری و اکوی چهار بعدی
 • عمل قلب باز و درمان ناهنجاری های مادرزادی قلبی عروقی
 • تست ورزش و نوار قلب، هولتر مانیتورینگ ضربان قلب و فشارخون

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان اردیبهشت، حد فاصل خیابان بیست متری و صورتگر، روبروی آزمایشگاه دکتر دانشبد، ساختمان فروردین، طبقه اول

تلفن تماس: 07132318184 – 09203238184

دکتر مهرداد هنرور

دکتر مهرداد هنرور

دکتر مهرداد هنرور، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی، در رشته ی بیماری های قلب و عروق، مدرک دکترای تخصصی خود را با موفقیت اخذ کرد. سپس، با ادامه تحصیل، مدرک فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب و عروق (اینترونشنال کاردیولوژی) بزرگسالان را دریافت نمود. وی تنها پزشک ایرانی است که دوره ی رسمی فلوشیپ درمان فلبولوژی یا واریس را در استرالیا گذرانده است و تنها پزشکی است که دارای مدرک رسمی فلبولوژی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.

بهره مندی از دانش تخصصی و علم روز، دارا بودن تجربه ی سال ها فعالیت پزشکی در حوزه ی قلب و عروق، ارائه ی درمان های بی نقص، برخورد اخلاقی در مشاوره به بیماران و … از ویژگی هایی است که سبب شده است، رضایت و اعتماد مراجعین جلب شده و دکتر مهرداد هنرور به عنوان یکی از پزشکان خوشنام شناخته شوند. از این رو، نام ایشان به عنوان یکی از پزشکان حرفه ای و با اخلاق در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز قرار گرفته است.

خدمات

 • فلبکتومی و MRV
 • اسکلروتراپی و ونوگرافی
 • لیزر داخلی عروق و لیزر واریس
 • تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق
 • باز کردن رگ های مسدود لگنی با روش استنت وریدی

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان زند، نبش کوچه صورتگر، ساختمان پزشکی کیمیا، طبقه سوم، واحد 5

تلفن تماس: 09170622792 – 07132334135

دکتر کتایون موثقی

دکتر کتایون موثقی

دکتر کتایون موثقی، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1375 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در مقطع دکترای تخصصی ادامه تحصیل داد و توانست در سال 1382 با موفقیت مدرک دکترای تخصصی قلب و عروق خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کند. وی همچنین دارای بورد تخصصی قلب و عروق بوده و فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی خود را در سال 1387 از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده است. همچنین، از اعضای  انجمن اترواسکلروز ایران، انجمن قلب ایران و اروپا، از اعضای انجمن اینترونشنیست های اروپا (EAPCI) و ایران می باشد.

دکتر موثقی در سال 1390، عضو اولین تیم ایرانی کارگذاری دریچه آئورت از طریق پوست (CORVALVE) در سوئیس بوده اند. برخورداری از تجربه، دانش و تکنیک های جدید درمان، ارائه ی مشاوره های دقیق و صبورانه، تسلط در انجام جراحی های درمانی نتیجه بخش و برخورد مناسب با مراجعین سبب شده است، وی به سطح بالای رضایتمندی در بین بیماران دست پیدا کرده و از پزشکان دارای حسن شهرت محسوب شود؛ از این رو، نام ایشان در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز می درخشد. مطب ایشان به اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی، نوار قلب و دستگاه تست ورزش مجهز می باشد.

خدمات

 • آنژیوگرافی و الکتروفیزیولوژی
 • والولوپلاستی دریچه های قلب
 • کاردیولوژی بالینی بزرگسالان و کودکان
 • آنژیوپلاستی سیستم عصبی شریان های کلیوی
 • غربالگری، تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق
 • درمان غیر جراحی بیماری های مادرزادی قلب و عروق بزرگسالان
 • تصویر برداری پیشرفته از قلب – عروق و ثبت نوار قلب – فشار خون 24 ساعته با دستگاه هولتر

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان زند، روبروی هتل پارس، ساختمان شایان، طبقه پنجم، واحد 19

تلفن تماس: 07132319184 – 09174331796

پروفسور جواد کجوری

پروفسور جواد کجوری

 

پروفسور جواد کجوری، با کسب رتبه اول در مقطع دکترای پزشکی عمومی پذیرفته شد و در سال 1375 از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل شد. سپس، به تحصیلات خود در مقطع تخصص ادامه داد و توانست بورد تخصصی قلب و عروق خود را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1378 را اخذ کند؛ وی از همان دانشگاه مدرک دکترای فوق تخصصی کاردیولوژی تهاجمی خود را با کسب رتبه ی ممتاز در سال 1382، دریافت نمود.

ایشان همچنین، دوره های فوق تخصصی عروق زیر زانو، عروق مغزی و ایورت را در کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و آمریکا گذرانده اند و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشند. از دیگر سوابق کاری درخشان وی می توان به انتشار مقالات علمی متعدد در مجلات معتبر داخلی و خارجی، عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر گروه قلب و عروق و مدیریت مرکز مطالعات و آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره کرد.

ارائه ی راهکارهای درمانی مؤثر مطابق با آخرین روش های علمی استاندارد، تجربه ی سال ها طبابت، مشاوره های دلسوزانه، تشخیص های بی نقص و رعایت اصول اخلاق حرفه ای در برخورد با مراجعین، از دیگر ویژگی های قابل ستایش پروفسور جواد کجوری می باشد. بی شک، ایشان یکی از حرفه ای ترین و کاربلدترین پزشکان در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز هستند.

خدمات

 • آنژیوپلاستی، آنژیوگرافی، تست ورزش
 • تعویض دریچه میترال قلب، عمل قلب باز
 • اکوکاردیوگرافی، هولتر فشار خون و ضربان قلب، نوار قلب
 • غربالگری، تشخیص و درمان انواع بیماری های قلب و عروق
 • درمان جراحی ناهنجاری ها و بیماری های مادرزادی قلب و عروق

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار شهید چمران، بلوار نیایش، مجتمع فوق تخصصی نیایش

تلفن تماس: 07136540068 – 07136540082

پروفسور حمید آموزگار

پروفسور حمید آموزگار

پروفسور حمید آموزگار، بعد از اتمام دوره ی دکترای پزشکی عمومی، با موفقیت دوره دکترای تخصصی بیماری های کودکان را گذراند و سپس، در رشته ی بیماری های قلب کودکان، با مدرک دکترای فوق تخصصی فارغ التحصیل شد. ایشان دارای فلوشیپ مداخله ای اینترونشنال قلب کودکان و جنین نیز می باشند. وی دوره های تکمیلی اینترونشن و دوره تکمیلی جنین را در ایتالیا، اسپانیا، آلمان و آمریکا گذرانده است.

از دیگر افتخارات پروفسور آموزگار علاوه بر انتشار مقالات پژوهشی متعدد در زمینه قلب و عروق، می توان به ثبت اختراع دستگاه اندازه گیری زردی نوزادان و دستگاه اندازه گیری فشار سی پپ نوزادان با تغییر گیج اکسیژن اشاره کرد. راه اندازی بستن سوراخ بطنی و دهلیزی کودکان بدون عمل باز، بستن دستگاه فیستول کرونری در کودکان، راه اندازی استنت گذاری در مجرای شریانی در نوزادان به جای BT Shunt در شیراز، اولین مداخله قلبی جنین و اولین مداخله ترکیبی برای سندرم قلب هیپوپلاستی در ایران از دیگر اقدامات ایشان است.

وی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس بخش قلب کودکان شیراز، اولین اینترونشن قلب جنین در ایران و پزشک برگزیده نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. کارنامه ی پربار، تسلط و مهارت در درمان، تشخیص های بی نقص و اخلاق حرفه ای پروفسور حمید آموزگار، ایشان را به عنوان یکی از پزشکان کاربلد و متعهد در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز متمایز کرده است.

خدمات

 • اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، نوار قلب و …
 • جراحی قلب، جراحی بای پس، استنت گذاری و …
 • تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق، تپش قلب، حمله قلبی و …
 • درمان آریتمی و نارسایی قلبی کودکان، تب روماتیسمی، تنگی نفس و …

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان زند، روبروی هتل پارس، ساختمان صدرزاده، طبقه دوم

تلفن تماس: 07132331906

دکتر آرش یزدان شناس

دکتر آرش یزدان شناس

دکتر آرش یزدان شناس، بعد از اتمام تحصیلات در مقطع دکترای پزشکی عمومی، موفق به اخذ مدرک دکترای تخصصی بیماری های قلب و عروق شد. سپس، توانست با موفقیت مدرک فلوشیپ اقدامات مداخله ای قلب و عروق (اینترونشنال کاردیولوژی) بزرگسالان خود را دریافت کند. دکتر یزدان شناس، در حال حاضر در شهر شیراز مشغول به فعالیت می باشد و مطب وی به دستگاه تست ورزش، اکوکاردیوگرافی رنگی، نوار قلب و دستگاه هلتر فشار خون و ضربان قلب مجهز است.

برخورداری از علم روز، تجربه ی سال ها فعالیت پزشکی در حوزه ی قلب و عروق، تسلط بر درمان های جراحی و غیر جراحی سبب شده است، ایشان با ارائه ی مشاوره های صبورانه و توضیح روند درمان به بیماران، همواره رضایت خاطر مراجعین را جلب کرده و سلامت آنان را تضمین نماید. بی شک، دکتر آرش یزدان شناس، یکی از پزشکان با اخلاق و حرفه ای در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز می باشند.

خدمات

 • نوار قلب، تست ورزش، اکوکاردیوگرافی
 • درمان و تنظیم فشار خون و ضربان قلب
 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی عروق کرونر قلب
 • تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق
 • کارگذاری استنت، والولوپلاستی، بستن سوراخ درون قلبی و …

آدرس 1: استان فارس، شیراز، حد فاصل خیابان فلسطین (باغشاه) و خیابان هفت تیر (بیست متری)

آدرس 2: استان فارس، شیراز، خیابان زند، روبروی هتل پارس، نبش کوچه 45، جنب بانک سامان، ساختمان پزشکان آراد، طبقه دوم

تلفن تماس: 07132316913 – 09174466776

دکتر احمدعلی امیر غفران

دکتر احمدعلی امیر غفران

دکتر احمدعلی امیر غفران، در سال 1369، از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مدرک دکترای پزشکی عمومی فارغ التحصیل شد. سپس، در سال 1373 در رشته ی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز مدرک دکترای تخصصی خود را اخذ نمود. ایشان در سال 1376، توانست مدرک دکترای فوق تخصصی قلب و عروق خود را از دانشگاه لندن با موفقیت کسب کند. از سوابق درخشان کاری وی می توان به عضویت در انجمن جراحان قلب ایران، اروپا و آسیا، انجمن پیوند ایران و عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین، انتشار مقالات متعدد پژوهشی در مجلات معتبر اشاره کرد.

دکتر امیر غفران، به مدت 14 سال رئیس بخش جراحی قلب شیراز بوده اند و در حال حاضر علاوه بر مطب شخصی، در بیمارستان های شهید فقیهی، نمازی و دنا مشغول به فعالیت می باشند. برخورداری از دانش تخصصی، تجربه پربار کاری در حوزه قلب و عروق، ارائه ی مشاوره های دلسوزانه و هزینه های منصفانه درمان سبب شده است، وی بار ارائه ی درمان های بی نقص، رضایت خاطر بیماران خود را جلب نماید. بی شک، دکتر احمدعلی امیر غفران یکی از پزشکان کارآزموده و متعهد در لیست بهترین دکتر قلب در شیراز هستند.

خدمات

 • تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروقی
 • ترمیم دریچه میترال و ناهنجاری های قلبی عروقی
 • انواع درمان های جراحی قلب و عروق: آنوریسم، بیماری های مادرزادی، کم تهاجمی، قلب باز و …

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان قصردشت، نرسیده به چهارراه زرگری، نبش کوچه 54، ساختمان گلبرگ، واحد 36

تلفن تماس: 07136280101 – 07136280888

زمان مراجعه به بهترین دکتر قلب در شیراز

درمان بیماری های قلبی در صورت تشخیص زودهنگام، آسان تر خواهد بود؛ بنابراین، در مورد نگرانی های خود در مورد وضعیت قلبتان با بهترین دکتر قلب در شیراز صحبت کنید. همچنین، بهترین دکتر قلب در شیراز، در مورد اقداماتی که خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهند، می تواند مشاوره و دستورالعمل های لازم را به شما ارائه دهد؛ به ویژه اگر سابقه ی خانوادگی ابتلا به بیماری قلبی نیز دارید.

زمان مراجعه به بهترین دکتر قلب در شیراز

به طور کلی، اگر این علائم و نشانه ها را دارید، به دنبال دریافت مراقبت های پزشکی اورژانسی از بهترین دکتر قلب در شیراز باشید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • غش کردن یا بیهوشی
 • تپش قلب نامنظم و یا ضربان سریع قلب
 • درد در کتف و دست ها، پشت، گردن و حتی فک

عوامل مؤثر بر ابتلا به بیماری های قلبی

ابتلا به بیماری های قلبی ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اما، برخی عوامل زمینه بروز بیماری های قلبی را افزایش می دهند؛ دیابت، سیگار کشیدن، جنسیت (مردان به طور کلی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند)، چاقی، عدم تحرک فیزیکی و ورزش، استرس بیش از حد، کلسترول بالا (خطر تشکیل پلاک و تصلب شرایین)، سابقه خانوادگی بیماری قلبی (به خصوص در والدین)، رژیم غذایی سرشار از چربی، نمک، قند و کلسترول می تواند، در ایجاد بیماری های قلبی نقش داشته باشد.

عوامل مؤثر بر ابتلا به بیماری های قلبی

از سوی دیگر، افزایش سن، خطر وجود شریان های آسیب دیده و همچنین، ضعیف یا ضخیم شدن عضله قلب را افزایش می دهد. همچنین، فشار خون بالای کنترل نشده، می تواند منجر به سخت و ضخیم شدن شریان ها و ابتلا به بیماری های قلبی شود. جالب است بدانید، بهداشت ضعیف دندان نیز می تواند موجب ابتلا به بیماری قلبی شود؛ در واقع عدم دریافت مراقبت های دندانپزشکی و گسترش بیماری دندان و لثه ها، سبب رشد میکروب ها می شود. میکروب ها می توانند از طریق جریان خون وارد قلب شما شده و باعث بیماری عفونی اندوکاردیت یا التهاب درون شامه قلب شوند.

کلام آخر

قلب، این عضو حیاتی، برای تپیدن و بخشیدن زندگی به انسان، نیاز به توجه ویژه دارد. بیماری های قلبی روزانه، جان عده ی زیادی از افراد را می گیرند؛ اما، اگر به موقع تشخیص داده شوند، به راحتی قابل درمان و کنترل هستند. اغلب بیماری های قلبی آرام آرام پیشرفت می کنند، بنابراین، نیاز است به کوچکترین نشانه های هشداردهنده اهمیت داده و جهت انجام معاینات دوره ای به بهترین دکتر قلب در شیراز مراجعه کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر قلب در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (14 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا