پزشکان

بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج آشنا کنیم؛ احتمالاً تاکنون نام درمان جدید و شگفت انگیزی به نام مزونیدلینگ را شنیده‌اید و ممکن است از خود پرسیده باشید: مزونیدلینگ چیست و چه مزایایی دارد؟ بسیاری از علاقمندان به مراقبت های پوستی با روش میکرونیدلینگ آشنا هستند؛ روشی که موجب سفتی، صافی و تقویت پوست می شود. روش مزونیدلینگ علاوه بر دارا بودن تمام مزیت های روش میکرونیدلینگ، این مزایا را به طور باور نکردنی به سطح بالاتری ارتقاء می دهد. در حالی که، در هر دو روش از یک دستگاه استفاده می شود؛ اما، از نظر تکنیک و مواد به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت دارند. با ما همراه باشید تا درباره مزونیدلینگ بیشتر بدانید.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ (Meso-Needling)، روش درمانی خلاقانه و جدید در پزشکی است که تمام مزایای درمانی روش پیشرفته میکرونیدلینگ را دارد. با این تفاوت که مزونیدلینگ، با استفاده از سرم هایی با فرمول خاص که با نام “مزوسرم” شناخته و به عمق پوست تزریق می شوند، نتایج بهتری را ارائه می دهد. هر مزوسرم شامل یک طیف منحصر به فرد و ویژه از مواد فعالی است که باعث ترمیم سلولی در لایه مزودرم پوست می شوند و با تحریک تولید کلاژن، اثر ضد پیری و روشن کنندگی را برای پوست شما به ارمغان می آورند.

مزونیدلینگ می تواند طیف وسیعی از نگرانی های شما را از بین ببرد؛ مانند رفع تیرگی، پیری، جای زخم، علائم کشش و اختلالات رنگدانه پوست و… . در واقع، تزریقات مزونیدلینگ، نگرانی های پوستی شما را هدف قرار می دهد. در این روش از همان دستگاه میکرونیدلینگ برای تزریقات مزوسرم های فعال به لایه های عمیق تر پوست، استفاده می شود؛ البته، این کار با تکنیک مهرزنی (میکروپانچ) پیشرفته و غیر تهاجمی برای ایجاد کانال های میکرو، جهت انتقال مزوسرم به عمق پوست و به دست آمدن نتایج بهتر صورت می گیرد.

مزونیدلینگ چیست؟

میکروکانال های ایجاد شده توسط دستگاه مزونیدلینگ، به سرم فرموله شده خاص اجازه می دهند، تا از لایه های ضخیم، اپیدرمی و پوستی عبور کرده و فورا در ناحیه مورد نظر جذب شوند. نتایج اولیه را می توان پس از اولین جلسات درمانی انتظار داشت، به تدریج و با گذشت روند درمان، اثرات مثبت مزونیدلینگ بیشتر قابل مشاهده می شوند.

انتخاب بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج

امروزه، روش ها و تکنیک های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد؛ اگر مطمئن نیستید، کدام روش درمانی برای شما و پوستتان مناسب تر است، بهترین دکتر پوست در کرج می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. اگر بعد از دریافت مشاوره از پزشکان متخصص پوست، تصمیم دارید روش مزونیدلینگ را امتحان کنید، توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی، ابتدا بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج را برگزینید تا از نتایج درمان خود مطمئن باشید.

مزونیدلینگ یک درمان فوق العاده است که برای انواع پوست مناسب می باشد. با این حال، بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج، بعد از انجام معاینه و اطمینان یافتن از سلامت عمومی شما، با بررسی دقیق پوست، نوع مزوسرم و جلسات درمانی مورد نیازتان را تعیین می کند؛ زیرا، تعداد جلسات درمانی در این روش به نوع پوست، سن، جنسیت، میزان و شدت آسیب پوستی و ناحیه ی مورد نظر برای درمان، بستگی دارد.

می توانید از بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج، بپرسید، چه نوع پوستی دارید و کدام مزوسرم برای شما بهترین خواهد بود. در واقع، بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج، با انتخاب بهترین مزوسرم برای پوست شما، اهدافی که از انجام مزونیدلینگ دارید را برآورده خواهد کرد. او این کار را با بررسی و آنالیز دقیق پوست شما انجام خواهد داد، تا مناسب ترین درمان را برای شما تجویز کند و با توجه به نیاز پوست، یکی از مزوسرم ها را استفاده می کند: مزوسرم احیا کننده، مزوسرم اسکار یا مزوسرم پیگمانتاسیون.

انتخاب بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج

پیش از شروع درمان مزونیدلینگ، بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج با استفاده از داروهای بی حس کننده، محل مورد نظر را بی حس می کند؛ بی حسی موضعی درد را به حداقل خواهد رساند. سپس، با استفاده از دستگاه مجهز به سوزن های بسیار ریز، عمق پوست را هدف قرار می دهد تا درمان اختصاصی را با نتایج فوق العاده ارائه دهد. تنوع بالای مواد فعال موجود در مزوسرم تزریقی، فرایندهای طبیعی ترمیم سلولی پوست را تقویت می کند و در عین حال اختلالات بافت پوست را کاهش خواهد داد.

زمان کل جلسه ی درمان، حدود 30 دقیقه است؛ البته، با توجه به اندازه ناحیه ی تحت درمان ممکن است زمان کوتاهی برای استراحت نیز در نظر گرفته شود. همچنین، معمولا بعد از اتمام جلسه ی درمان، قرمزی و سوزش خفیفی را احساس می کنید؛ تجربه ی خشکی پوست تا چند روز پس از درمان نیز طبیعی است. با وجود این که، تعداد جلسات درمانی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج، معمولا یک دوره درمانی سه تا شش جلسه ای یا بیشتر را طبق شرایط پوست شما، جهت دستیابی به نتایج ماندگار و مورد توجه توصیه می کند.

شما می توانید طیف گسترده ای از مزایای مزونیدلینگ را کسب کنید؛ مانند: رفع مشکلات پوستی ناشی از آکنه، زخم، لکه هایی که در اثر افزایش سن، نور آفتاب یا بارداری به وجود آمده اند و یا رفع ترک های پوستی ایجاد شده در اثر کاهش وزن یا بعد از بارداری. البته، رسیدن به نتایج ماندگار، تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که به پزشک دارای صلاحیت مراجعه شود. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت سکونت در تهران، مطالعه مقاله بهترین دکتر مزونیدلینگ در تهران می تواند مفید واقع شود.

تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ

اگر قبلاً درمان میکرونیدلینگ را انجام داده باشید، می دانید که در این روش از حرکات کنترل شده جلو و عقب با دستگاهی که دارای سوزن های بسیار ظریفی برای نفوذ یکنواخت به پوست است، استفاده می شود. اسید هیالورونیک جهت ایجاد “لغزش” مورد نیاز برای حرکت یکپارچه دستگاه بر روی پوست استفاده می شود. همچنین، اسید هیالورونیک، دارای خاصیت جوانسازی پوست به دلیل تحریک کلاژن سازی می باشد.

سوزن های دستگاه در روش میکرونیدلینگ، سوراخ های بسیار کوچکی را در پوست ایجاد می کنند تا با تحریک پاسخ درمانی طبیعی، منجر به جوانسازی کلی پوست شده و روشن شدن آن شود. همان طور که گفته شد، تفاوت اصلی مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ در استفاده از مزوسرم های فرموله شده ویژه است. این سرم ها جایگزینی برای اسید هیالورونیک می باشند و یک سطح بالاتر از مزایای درمان میکرونیدلینگ را به شما ارائه می دهند.

تفاوت میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ

بعد از انتخاب نوع مزوسرم با توجه به نوع و شرایط پوست، از همان دستگاه سوزن زنی میکرونیدلینگ استفاده می شود؛ اما، با یک تکنیک متفاوت که مهرزنی یا میکروپانچ نامیده می شود. این تکنیک برای انتقال مزوسرم تجویز شده بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج، بسیار مهم است؛ در واقع، به مزوسرم اجازه می دهد تا لایه های ضخیم پوست را دور بزند و فورا جذب پوست شود.

مزونیدلینگ باعث ترمیم سلولی در عمق پوست می شود، کلاژن را تحریک می کند و چهره شما را درخشان تر و جوان تر خواهد کرد. در روش میکرونیدلینگ، لایه ایپدرم بدون مواد کمکی مورد هدف قرار می گیرد؛ در حالی که، در مزونیدلینگ، درمان لایه عمیق تر پوست یعنی مزودرم با استفاده از مزوسرم ها، مدنظر است.

انواع مزونیدلینگ

با توجه به نوع مزوسرم های به کار رفته توسط بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج، انواع مزونیدلینگ عبارتند از:

1- مزونیدلینگ احیا کننده: این نوع مزونیدلینگ برای احیای پوست، ترکیبی منحصر به فرد از اسید هیالورونیک مغذی، تورین، ویتامین C و سایر مواد فعال ضروری را به کار می گیرد و با علائم پیری مبارزه کرده و افزایش درخشندگی پوست را به ارمغان می آورد. پس از گذراندن یک دوره ی درمان، خطوط ریز روی پوست، محو می شوند، رنگ چهره روشن و پوست مرطوب تر خواهد شد. به طور خلاصه اثرات مزونیدلینگ احیا کننده عبارتند از:

  • پوست را مرطوب و آبرسانی می کند؛
  • خطوط ریز و چین و چروک را محو می کند؛
  • پوست را جوان می کند و درخشندگی آن را افزایش می دهد.

2- مزونیدلینگ برای اسکار: این نوع مزونیدلینگ، به طور مؤثر اسکارها و علائم کشش پوستی را هدف قرار می دهد تا وجود آن ها روی پوست را کاهش دهد. این روش درمانی، ترمیم سلولی و بازسازی پوست را تحریک می کند و باعث آبرسانی، افزایش خاصیت کشسانی و استحکام پوست می شود. مزونیدلینگ برای اسکار، اغلب روی صورت، باسن، ران ها و شکم انجام می شود. به طور خلاصه مزایای روش مزونیدلینگ برای اسکار عبارتند از:

  • ترک های پوستی را ترمیم می کند؛
  • پوست را سفت و آبرسانی می کند؛
  • اثر و جای زخم و آکنه را کاهش داده و از بین می برد.
انواع مزونیدلینگ

3- مزونیدلینگ برای پیگمانتاسیون: در این روش از مزونیدلینگ از یک محلول رنگدانه قوی با مواد فعال استفاده می شود تا مشکلات مربوط به رنگدانه های پوستی را رفع کند. این درمان، ملانین اضافی موجود در پوست را که مسئول رنگدانه های صورت هستند، از بین می برد؛ در واقع، به تنظیم تولید ملانین با آنتی اکسیدان ها کمک می کند. به طور خلاصه مزیت های این روش عبارتند از:

  • رنگ پوست را روشن و یکدست می کند؛
  • سنتز ملانین یا ملانین سازی را کاهش می دهد؛
  • رنگدانه هایی مانند ملاسما و آسیب های ناشی از نور خورشید را کاهش می دهد.

کلام آخر

مزونیدلینگ به عنوان روشی درمانی برای پوست و مشابه روش میکرونیدلینگ است؛ اما، با تزریق مزوسرم های ویژه. هدف این درمان تحریک تولید کلاژن و ترمیم سلولی، برای داشتن پوستی صاف تر و جوان تر است و برای درمان خطوط ریز، اختلالات رنگدانه ای، جای زخم، آکنه و … استفاده می شود. نکته مهم در انجام مزونیدلینگ، انتخاب پزشکی است که واجد شرایط علمی و عملی لازم باشد؛ زیرا، عدم مهارت در ارائه و اجرای صحیح مزونیدلینگ، صدمات جبران ناپذیری بر پوست خواهد گذاشت.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر مزونیدلینگ در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (31 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا