پزشکان

بهترین دکتر ریزش مو در شیراز【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ریزش مو در شیراز آشنا کنیم. مراجعه به پزشک جهت حفظ سلامت موها و درمان ریزش آن ها به اندازه ی مراجعه به پزشک برای درمان هر بیماری دیگری مهم است و نباید از آن غافل شد. هر چه زودتر موضوع ریزش موی خود را با بهترین دکتر ریزش مو در شیراز در میان بگذارید تا درمان شروع شود، شانس بیشتری برای حفظ موهای خود در طولانی مدت خواهید داشت. ریزش مو می تواند به دلیل استرس، بیماری، ژنتیک، نوسانات هورمونی و … رخ دهد؛ بهترین دکتر ریزش مو در شیراز می تواند به شما کمک کند تا ریشه مشکل را پیدا و آن را حل کنید.

مفهوم ریزش مو چیست؟

آیا تا به حال به طور ناگهانی متوجه شده اید که حجم و توده ای از مو، در برس جمع شده یا باعث مسدود شدن مجرای حمام شما شده است؟ در صورت مشاهده ی ریزش غیرعادی مو، زمان را تلف نکنید و حتما به پزشک مراجعه کنید. زیرا امتحان کردن نسخه های خانگی یا راه حل های پیشنهادی دوستانتان، مشکل شما را حل نخواهد کرد. ریزش مو می تواند از نازک شدن خفیف مو تا طاسی کامل، متغیر باشد.

در یک چرخه طبیعی رشد مو، 90 درصد موهای شما در حال استراحت هستند؛ در حالی که حدود 10 درصد باقی مانده، در حال رشد یا ریزش می باشند. هنگامی که موهای خود را برس می زنید، دوش می گیرید یا حالت می دهید، حدود 100 تار مو، در روز از دست خواهید داد. این ریزش مو طبیعی در نظر گرفته می شود. ریزش مو یا آلوپسی زمانی شروع می شود که مقدار بیشتری مو از دست می دهید و موهای از دست رفته با موهای جدید جایگزین نمی شوند.

مفهوم ریزش مو چیست؟

یکی دیگر از نشانه های ریزش مو زمانی است که موهای کوتاه و ضعیف شروع به رشد می کنند. این مرحله می تواند آنقدر ادامه یابد، تا بدن شما تولید مو را متوقف کند. از سوی دیگر، ریزش مو یا آلوپسی یک اصطلاح کلی است که به ریزش مو اشاره دارد؛ اما، انواع خاصی از ریزش مو وجود دارد. به عنوان مثال: “آلوپسی آره آتا”؛ یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به فولیکول های مو حمله می کند. هر کسی ممکن است به آن مبتلا شود. مشخصه آن ریزش موی تکه تکه و ناگهانی در پوست سر، صورت و احتمالاً سایر نواحی بدن است.

معمولاً پزشکان عمومی یا سایر تخصص ها در مورد رایج ترین راه های درمانی ریزش مو اطلاعات لازم را دارند و می توانند به شما در رفع ریزش موهایتان کمک کنند. اما، پزشک اصلی متخصص در درمان مشکلات مو، یک متخصص پوست است. متخصصین پوست در زمینه ی شناسایی و درمان بیماری های مو، پوست و ناخن آموزش دیده اند؛ بنابراین، اگر به آن ها مراجعه کنید، می توانید مطمئن باشید که به خوبی در درمان ریزش موی شما مهارت دارند. بنابراین می توانید، برای یافتن دلایل ریزش مو و درمان قطعی آن، به بهترین دکتر پوست در شیراز و یا بهترین دکتر پوست و مو در شیراز مراجعه کنید.

انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در شیراز

برای یافتن بهترین دکتر ریزش مو در شیراز لازم است، ابتدا خوب تحقیق و بررسی کنید. از تجربیات مثبت مراجعه ی بیماران قبلی استفاده کنید؛ سطح تحصیلات و تجربه ی پزشک در درمان ریزش مو، می تواند دلیل خوبی برای تصمیم گیری در انتخاب پزشک واجد شرایط باشد. جستجو در صفحات وب و بررسی نظرات کاربران هم می تواند در یافتن بهترین دکتر ریزش مو در شیراز مفید واقع شود. علاوه بر مطب شخصی، می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در شیراز نیز با بهترین دکتر ریزش مو در شیراز قرار ویزیت تعیین کنید.

بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، دانش تخصصی و تجربه ی زیادی در زمینه ی درمان ریزش مو دارد؛ علاوه بر این، رفتار مناسبی با شما خواهد داشت؛ زیرا، درک می کند، با وجود ریزش مو و تغییرات ظاهری، به حمایت عاطفی و احساسی نیز، نیاز دارید. از این رو، بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، با آگاهی از نگرانی های شما، بهترین راه حل را برای درمان خواهد یافت. این ایده خوبی است که قبل از ملاقات بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، لیستی از سؤالات و ابهامات ذهنی خود، بنویسید و همراه خود داشته باشید.

انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در شیراز

بعد از تعیین وقت ملاقات با بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، وی با معاینه دقیق، علائم، سابقه ی پزشکی، خانوادگی، رژیم غذایی، داروها و مکمل هایی که احیانا مصرف می کنید، خواهد پرسید. در طول یک قرار ملاقات برای درمان ریزش مو، بهترین دکتر ریزش مو در شیراز از شما سؤالاتی در مورد زمان، میزان و محل ریزش مو می پرسد، علاوه بر این، بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، از شما در مورد تغییرات اخیر سؤال می کند و سعی می کند بفهمد، آیا یک بیماری زمینه ای مانند تیروئید ممکن است علت ریزش مو باشد یا خیر.

بهترین دکتر ریزش مو در شیراز برای شما انجام تست های تشخیصی مانند آزمایش ادرار، خون و … در بهترین آزمایشگاه در شیراز را تجویز خواهد کرد، زیرا، وجود برخی بیماری ها مانند تیروئید یا کم خونی می توانند باعث ریزش مو شوند. گاهی به تشخیص بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، بیوپسی یا نمونه برداری از پوست سر و همچنین، نمونه ای از تار مو جهت بررسی ریشه و فولیکول های مو، نیز ضرورت پیدا می کند. نتایج معاینات و آزمایشات به بهترین دکتر ریزش مو در شیراز کمک می کند تا بفهمد: آیا دلیل ریزش موی شما ژنتیکی است یا تغذیه ای، یا در اثر استرس یا بیماری، یا به دلیل بیماری پوست سر و … اتفاق افتاده است.

در نهایت، بهترین دکتر ریزش مو در شیراز برای شما یک داروی درمان ریزش مو تجویز می کند تا به حفظ یا رشد مجدد موهای شما کمک کند؛ همچنین، بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، ممکن است برای کمک به رفع هر گونه بیماری زمینه ای که باعث ریزش مو می شود، برنامه ی درمانی مناسبی را برای شما تنظیم کند. خوشبختانه، در اکثر موارد، ریزش مو قابل درمان است؛ بنابراین، بهترین دکتر ریزش مو در شیراز قادر خواهد بود، در بیشتر مواقع درمان مؤثر را ارائه دهد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر ریزش مو در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم،برای آگاهی از دلایل و انواع ریزش مو، مقاله بهترین دکتر ریزش مو در کرج را مطالعه کنید.

تفاوت ریزش مو در زنان و مردان

اگر چه بیشتر تصور می شود، مردان دچار ریزش مو می شوند، اما، زنان نیز ریزش و یا نازک شدن مو را تجربه می کنند. ریزش مو ممکن است در زنان به اندازه مردان، آشکار نباشد؛ زیرا ممکن است آن را به خوبی پنهان کنند؛ بهترین دکتر ریزش مو در شیراز تأکید می کند، زنان به اندازه ی مردان از ریزش مو رنج می برند. علل ریزش مو در زنان متفاوت است، از جمله بارداری، هورمون ها، یائسگی یا ریزش موی زنانه. ریزش موی زنان می تواند تأثیرات مخربی بر عزت نفس، سلامت روانی و حتی سلامت جسمانی آن ها داشته باشد.

تفاوت ریزش مو در زنان و مردان

اگر چه مقیاس های مختلفی برای کمک به تعیین مراحل ریزش مو در زنان وجود دارد، اما مقیاس لودویگ به عنوان رایج ترین روش، 3 مرحله منحصر به فرد طاسی زنان (آلوپسی آندروژنتیک) را مشخص می کند. این مراحل از نازک شدن بالای سر تا نمایان شدن پوست سر و در نهایت ریزش تمام موهای تاج سر، متغیر است. بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، از این طبقه بندی در تشخیص و درمان ریزش موی زنانه استفاده می کند.

از سوی دیگر، طبق طبقه بندی همیلتون نوروود، ریزش مو در مردان، دارای 7 مرحله طاسی الگوی مردانه است. این مراحل از داشتن سر پر تا نازک شدن و در نهایت، طاسی کامل متغیر است. در برخی موارد، ریزش مو به صورت نازک شدن تدریجی شروع می شود و با افزایش سن در قسمت های مختلف سر، تا طاسی کامل پیش می رود. اگر ریزش مو در مراحل اولیه درمان نشود، می تواند به سرعت بدتر شود. بهترین دکتر ریزش مو در شیراز، از این طبقه بندی، برای شناسایی انواع ریزش مو در مردان شامل: آلوپسی آندروژنیک، تلوژن افلوویوم و آلوپسی آره آتا استفاده می کند.

روش های جلوگیری از ریزش مو

هرکسی که در زمان مشاهده ریزش موهای خود احساس درماندگی کرده باشد، از خود می پرسد که چگونه از ریزش بیشتر موهای خود جلوگیری کند! بهترین دکتر ریزش مو در شیراز توصیه می کند، موارد زیر را به عنوان راه های پیشگیری از ریزش مو حتما رعایت کنید:

  • استرس خود را به حداقل برسانید و یک سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید.
  • موهای خود را به طور مرتب با شامپو و نرم کننده ترمیم کننده، ضد پیری و محرک رشد، بشویید.
  • از رژیم غذایی سرشار از پروتئین و ویتامین پیروی کنید و با مصرف فست فودها خداحافظی کنید.
  • از مصرف ژل، پماد، اسپری یا هر محصول دیگری که بر پایه الکل ساخته شده است، خودداری کنید.
  • از هر محصول مو ساخته شده با مواد ارزان و خطرناک اجتناب کنید: سولفات ها، پارابن ها، فتالات ها، سیلیکون ها و… .

کلام آخر

امروزه، بخش بزرگی از مردم، از ریزش مو رنج می برند و تا زمانی که 30 درصد از موهای خود را از دست ندهند، به دنبال درمان ریزش موی خود نیستند. ریزش مو می تواند با تغییر در شکل ظاهری و چهره، بر اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، در صورت مشاهده ی از دست دادن غیرطبیعی موهای خود، به بهترین دکتر ریزش مو در شیراز مراجعه کنید و برای توقف ریزش موها، هر چه زودتر مراقبت از مو و پوست سر خود را شروع کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر ریزش مو در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (21 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا