پزشکان

بهترین دکتر نورولوژی در کرج【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر نورولوژی در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است اطلاعاتی را درباره ی مفهوم نورولوژی کسب کنید؛ آگاهی بیشتر سبب خواهد شد، تا در صورت بروز اولین نشانه های هشدار دهنده ی مربوط به بیماری های نورولوژی (مغز و اعصاب)، نسبت به انتخاب پزشک واجد شرایط و درمان به موقع نزد او، اقدام کنید. از آن جایی که، فعالیت های روزمره ی ما شامل قدرت حافظه، حواس، حرکات، رفتار، تکلم و … تحت تأثیر مستقیم سیستم عصبی و مغز می باشد، بنابراین، حفظ سلامت مغز و اعصاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نورولوژی چیست؟

نورولوژی (Neurology) شاخه ای از علم پزشکی است که به درمان اختلالات و بیماری های سیستم عصبی می پردازد. اصطلاح عصب شناسی، از ترکیب دو کلمه “نورون” به معنای عصب و “لوژیا” به معنای “مطالعه” گرفته شده است. به بیان کامل تر، نورولوژی یک حوزه ی تخصصی از پزشکی است که به شناسایی و درمان اختلالات و بیماری های سیستم عصبی، از بیماری آلزایمر گرفته تا اختلالات شخصیت می پردازد. حدود صد میلیارد نورون در مغز وجود دارد که قادر به تولید تکانه های خود و دریافت و انتقال تکانه ها یا محرک های آنی، از سلول های مجاور هستند. نورولوژی مطالعه ی موارد زیر را در بر می گیرد:

 • تشخیص و درمان اختلالات سیستم عصبی مرکزی، سیستم عصبی محیطی، سیستم عصبی خودمختار
 • تشخیص و درمان اختلالات ساختاری و عملکردی در سیستم عصبی از نقص های مادرزادی گرفته تا بیماری های فرسایشی – تخریبی (دژنراتیو) مانند: بیماری پارکینسون و بیماری آلزایمر.

قرن هاست بشر با اختلالات سیستم عصبی آشناست و همواره در تلاش است، تا راه حلی برای رفع این اختلالات پیدا کند. به عنوان مثال، علت بیماری پارکینسون که در سال 1817 به عنوان “فلج لرزان” توصیف می شد، سال ها بعد، در اواخر قرن بیستم شناخته شد؛ در واقع، این کمبود هورمون انتقال دهنده ی عصبی “دوپامین” است که سبب ایجاد بیماری پارکینسون و بروز علائم آن مانند لرزش و سفتی عضلات می شود.

نورولوژی چیست؟

نورولوژی همچنین شامل درک و تفسیر نتایج تصویربرداری پزشکی و مطالعات فعالیت الکتریکی مغز است. نمونه هایی از مطالعات تصویربرداری مورد استفاده در پزشکی، شامل اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT) و اسکن تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) است. در خصوص مطالعات فعالیت الکتریکی مغز و اعصاب، می توان به نوار مغز یا الکتروانسفالوگرام (EEG) اشاره کرد، که برای ارزیابی فعالیت الکتریکی مغز در تشخیص بیماری هایی مانند صرع استفاده می شود.

متخصصان مغز و اعصاب و بهترین دکتر نورولوژی در کرج، همچنین، با تجویز و بررسی تست های آزمایشگاهی مانند تجزیه و تحلیل مایع مغزی نخاعی (CSF)، مایعی شفاف که مغز و نخاع را احاطه کرده است، می توانند عفونت های سیستم عصبی را تشخیص دهند.

انتخاب بهترین دکتر نورولوژی در کرج

بهترین دکتر نورولوژی در کرج، پزشکی است که بیماری های عصبی را در انسان تشخیص داده و درمان می کند. البته، بخش قابل توجهی از فعالیت پزشکی بهترین دکتر نورولوژی در کرج، شامل ارائه ی مشاوره های دقیق به بیمارانی است که وی را به عنوان اولین پزشک، هنگام بروز اولین نشانه های بیماری، انتخاب کرده اند.

در واقع، بهترین دکتر نورولوژی در کرج، برخی بیماران را به سایر پزشکان ارجاع می دهد. برای مثال، گاهی لرزش دست ها ناشی از بیماری غده تیروئید است؛ نه به علت بیماری پارکینسون. در این مواقع بهترین دکتر نورولوژی در کرج بعد از معاینه و انجام تست های تشخیصی لازم، بیمار را به بهترین فوق تخصص غدد در کرج ارجاع می دهد.

انتخاب بهترین دکتر نورولوژی در کرج

بهترین دکتر نورولوژی در کرج برای کسب دانش و مهارت های تشخیصی – پزشکی، دوره های مختلف علمی و دانشگاهی را طی کرده است؛ به این ترتیب که: پس از دوره ی دکترای پزشکی عمومی، دوره ی تخصصی در رشته ی نورولوژی را گذرانده است. وی با ارائه ی مشاوره های دقیق، با استفاده از روش های تشخیصی متنوع و با توجه به علائم فیزیکی و روانی در فرد مراجعه کننده، بعد از تعیین نوع و میزان پیشرفت بیماری، بهترین برنامه درمانی را برای وی تنظیم می کند.

امروزه نورولوژی، دارای فلوشیب ها و زیر شاخه های فوق تخصصی متعددی است؛ بهترین دکتر نورولوژی در کرج، در صورت علاقه مندی می تواند دوره های فلوشیپ و فوق تخصص را نیز بگذراند. برخی از فلوشیپ های نورولوژی عبارتند از: فلوشیپ نوروژنتیک، فلوشیپ سردرد، فلوشیپ صرع، فلوشیپ استروک یا سکته مغزی و …

ذکر این نکته ضروری است، در اغلب موارد بهترین دکتر نورولوژی در کرج، با جراحان مغز و اعصاب در تعامل و همکاری هستند؛ چرا که انجام برخی درمان ها مانند جراحی درمانی نورولوژی، بر عهده جراحان مغز و اعصاب است. از سوی دیگر، ارتباط و تعامل نزدیکی بین رشته های روانپزشکی و یا بهترین دکتر اعصاب و روان در کرج با بهترین دکتر نورولوژی در کرج وجود دارد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر نورولوژی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

دکتر فاطمه صدر

دکتر فاطمه صدر

دکتر فاطمه صدر، بعد از اتمام تحصیلات در دوره ی دکترای پزشکی عمومی، با قبولی در آزمون تخصص توانست با موفقیت در رشته نورولوژی یا بیماری های مغز و اعصاب فارغ التحصیل شود. وی همچنین، دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب است. حسن رفتار در برخورد با مراجعین در کنار به کارگیری دانش تخصصی و دقت در تشخیص بیماری ها، سبب شده است وی بتواند درمان ها و دستورالعمل های بی نقص و مؤثری را در اختیار بیماران خود قرار دهد. از این رو، یکی از پزشکان خوشنام، متعهد و مسئولیت پذیر در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج می باشد.

خدمات

 • درمان و مدیریت فلج بلز
 • تشخیص، درمان و مدیریت صرع
 • تشخیص و درمان بیماری ام اس
 • درمان و کنترل انواع سردرد مانند سردردهای میگرنی و خوشه ای و …
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با زوال عقل و فراموشی مانند آلزایمر
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با ضعف حرکتی و لرزش در اندام ها مانند پارکینسون
 • تشخیص و درمان انواع اختلالات مغز و اعصاب مانند تشنج، افسردگی، پانیک، اضطراب، اختلال در گفتار و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، خیابان طالقانی شمالی، بالاتر از اداره پست، کوچه شهروز، پلاک 92، طبقه همکف

تلفن تماس: 02632215947

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی، بعد از اتمام دوره ی دکترای پزشکی عمومی خود، توانست با موفقیت در مقطع تخصص نورولوژی (بیماری های مغز و اعصاب) از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شود. وی همچنین، دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشد و در حال حاضر در شهر کرج مشغول به فعالیت است. ایشان با بیش از ده سال سابقه ی طبابت، همواره با رعایت اصول اخلاق حرفه ای، اطلاعات لازم را در اختیار بیماران خود قرار داده و بعد از انجام معاینات دقیق و تشخیص نوع بیماری، نسبت به درمان آن با در نظر گرفتن هزینه های منصفانه اقدام می کنند. بی شک، دکتر لیلا حشمی، یکی از پزشکان موفق در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج هستند.

خدمات

 • تزریق بوتاکس
 • نوار عصب و عضله
 • تشخیص و درمان صرع
 • نوار مغز و نوار عصب چشم
 • داپلر عروق مغز و عروق گردن
 • تشخیص، درمان و مدیریت بیماری آلزایمر
 • تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات ستون فقرات و نخاع
 • تشخیص، کنترل و درمان بیماری پارکینسون و بیماری های دارای لرزش اندام ها
 • تشخیص و درمان انواع اختلالات و بیماری های مغز و اعصاب مانند پانیک، اختلال حسی، سکته مغزی …

آدرس: استان البرز، کرج، جهانشهر، خیابان شهید بهشتی، بین هلال احمر و استانداری، جنب شهر کتاب، ساختمان نور، واحد 14

تلفن تماس: 09120677290

دکتر عماد فخروئیان

دکتر عماد فخروئیان

دکتر عماد فخروئیان، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی خود، توانست با موفقیت در مقطع تخصص رشته ی نورولوژی (بیماری های مغز و اعصاب) از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شود. سال ها تجربه ی طبابت در کنار بهره مندی از دانش تخصصی، سبب شده است، ایشان با رعایت حسن رفتار، در امر درمان مراجعین با تعهد و مسئولیت پذیری ستودنی تلاش کنند. از این رو، دکتر عماد فخروئیان، یکی از پزشکان دارای حسن شهرت در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج می باشند.

خدمات

 • نوار عصب و عضله
 • نوار مغز و نوار عصب چشم
 • شناسایی و درمان بیماری پارکینسون
 • تشخیص، کنترل و درمان بیماری آلزایمر
 • درمان و کنترل عوارض بعد از سکته مغزی
 • درمان اختلالات حسی در صورت و اندام ها
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مغز و اعصاب مانند افسردگی، اختلالات خواب، سردرد، تشنج و …

آدرس: استان البرز، کرج، شهرک اوج، جنب نواب یازدهم، مجتمع پزشکان

تلفن تماس: 02632516310

دکتر آیدین تعلیمی

دکتر آیدین تعلیمی

دکتر آیدین تعلیمی، بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطع دکترای پزشکی عمومی، توانست در رشته ی نورولوژی یا بیماری های مغز و اعصاب از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شود. ایشان دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند و در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات تشخیصی و درمانی به مراجعین می باشند. وی با بیش از 15 سال تجربه ی طبابت و برخورداری از دانش تخصصی مطابق با استانداردهای روز، رعایت اصول اخلاق حرفه ای در مواجه با بیماران و در نهایت ارائه راهکارهای درمانی نتیجه بخش، یکی از پزشکان کاربلد و با مهارت در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج می باشند.

خدمات

 • نوار مغز و نوار عصب و عضله
 • تشخیص و کنترل بیماری ای ال اس
 • تشخیص و درمان بیماری های اعصاب محیطی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های التهابی مغز و نخاع
 • تشخیص و درمان بیماری های ستون فقرات مانند سیاتیکا و …
 • تشخیص و مدیریت آلزایمر و سایر بیماری های همراه با فراموشی
 • تشخیص و مدیریت بیماری پارکینسون و سایر بیماری های همراه با لرزش
 • تشخیص و درمان انواع اختلالات و بیماری های مغز و اعصاب مانند صرع، میگرن، افسردگی، اختلالات خواب و بینایی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، خیابان طالقانی شمالی، دویست متر بالاتر از اداره پست، کوچه نسیم، ساختمان زرین، طبقه سوم

تلفن تماس: 02632263770 – 09019861323

دکتر رؤیا خوشبخت

دکتر رؤیا خوشبخت

دکتر رؤیا خوشبخت، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی، توانست در مقطع تخصص رشته ی نورولوژی (بیماری های مغز و اعصاب) از دانشگاه علوم پزشکی تهران، با موفقیت فارغ التحصیل شود. وی دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشد. ایشان با بیش از 17 سال سابقه ی درخشان طبابت، در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به فعالیت است. ارائه ی مشاوره های صبورانه، تشخیص های دقیق و درمان های نتیجه بخش و بی نقص از ویژگی هایی است که سبب شده است ایشان به سطح بالایی از رضایتمندی در بین مراجعین خود دست یابد. قطعا، دکتر رؤیا خوشبخت، یکی از پزشکان موفق و کاربلد در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج هستند.

خدمات

 • تشخیص و درمان صرع
 • تشخیص، درمان و مدیریت بیماری ام اس
 • تشخیص و کنترل بیماری پارکینسون و هر گونه لرزش در اندام ها
 • تشخیص و درمان انواع اختلالات و بیماری های ستون فقرات و نخاع
 • تشخیص و کنترل بیماری آلزایمر و سایر بیماری های مربوط به زوال عقل
 • تشخیص و درمان انواع اختلالات مغز و اعصاب مانند پانیک، میگرن، افسردگی، اختلالات خواب، دو بینی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، انتهای زیرگذر، ساختمان حکیم،طبقه هشتم، واحد 81

تلفن تماس: 02632219160 – 02632219159

دکتر ابوالفضل همتی

دکتر ابوالفضل همتی

دکتر ابوالفضل همتی، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی خود، در رشته ی نورولوژی موفق به ادامه تحصیل شد و در نهایت با مدرک دکترای تخصصی بیماری های مغز و اعصاب تحصیلات خود را به اتمام رساند. ایشان با بیش از 43 سال تجربه ی درخشان پزشکی در حوزه ی نورولوژی، یکی از پزشکان ماهر و حرفه ای در کرج می باشند. ارائه ی مشاوره های دلسوزانه و رعایت اصول اخلاقی در برخورد با بیماران و مراجعین، در کنار درمان های نتیجه بخش ایشان سبب شده است دکتر ابوالفضل همتی، یکی از پزشکان دارای حسن شهرت در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج باشند.

خدمات

 • تشخیص و کنترل آلزایمر
 • تشخیص و کنترل بیماری صرع
 • تشخیص و مدیریت بیماری ام اس
 • تشخیص، درمان و مدیریت بیماری پارکینسون
 • شناسایی، درمان و کنترل بیماری میاستنی گراویس
 • تشخیص، درمان و مدیریت سکته مغزی و عوارض بعد از آن
 • شناسایی و درمان انواع بیماری ها و اختلالات مغز و اعصاب مانند حمله پانیک، سردردها، افسردگی، اختلال در تکلم، اختلال حرکتی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، خیابان طالقانی شمالی، روبروی داروخانه دکتر چلنگر، پلاک 405، ساختمان پزشکان بهبود

تلفن تماس: 02632234321

دکتر مسعود رحمت جیرده

دکتر مسعود رحمت جیرده

دکتر مسعود رحمت جیرده، بعد از اتمام تحصیلات خود در دوره ی دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت مدرک دکترای تخصصی رشته ی نورولوژی یا بیماری های مغز و اعصاب را با موفقیت کسب کند. وی در حال حاضر در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات درمانی و پزشکی به مراجعین می باشد. ایشان با برخورداری از علم و تجربه ی تشخیص بیماری های مغز و اعصاب، درمان های رضایت بخش و بی نقصی را به بیماران خود عرضه می کنند. مشاوره ها، معاینات دقیق و صبورانه و پیگیری روند درمان بیمار در تمام مراحل، از ویژگی های ستودنی دکتر مسعود رحمت جیرده می باشد؛ از این رو نام ایشان در لیست بهترین دکتر نورولوژی در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • درمان و مدیریت صرع
 • درمان و کنترل فلج بلز
 • تشخیص و درمان بیماری آلزایمر
 • تشخیص، مدیریت و درمان بیماری ام اس
 • تشخیص و کنترل و درمان بیماری پارکینسون
 • درمان، کنترل و مدیریت عوارض بعد از سکته مغزی
 • درمان انواع اختلالات مغزی و اعصاب مانند سردرهای میگرنی، تشنج، لرزش، بی حسی، اختلالت حرکتی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، نرسیده به خیابان کمالی، ساختمان 110/1، طبقه سوم

تلفن تماس: 02632255077

علائم هشدار دهنده بیماری های نورولوژی

افراد مبتلا به بیماری های نورولوژی، علاوه بر علائم جسمی، برخی علائم روحی و روانی را نیز از خود بروز می دهند. برای مثال حس افسردگی، توهم، نوسانات خلقی، بی قراری، تغییرات شخصیتی و رفتاری و …؛ بهترین دکتر نورولوژی در کرج، ضمن بررسی علائم روحی – روانی فرد مراجعه کننده، علائم جسمی وی را نیز مورد مطالعه قرار می دهد. برخی از مهم ترین نشانه های ابتلا به بیماری های نورولوژی یا مغز و اعصاب عبارتند از:

 • تشنج
 • کاهش تمرکز و هوشیاری
 • اختلالات دیداری و گفتاری
 • فلج کلی یا جزئی در اندام ها
 • استفراغ های بدون علت و مکرر
 • عدم توانایی در خواندن و نوشتن
 • ضعف در قوه تشخیص و شناخت
 • دردهای بدون علت مانند بروز سردرهای جدید
 • احساس ضعف عضلانی و افزایش خواب آلودگی
 • فقدان حس به صورت کلی یا موضعی در اندام ها

علائم هشدار دهنده بیماری های نورولوژی

بیماری های رایج نورولوژی

بهترین دکتر نورولوژی در کرج، طیف گسترده ای از خدمات پزشکی – درمانی را ارائه می دهد. او قادر است بسیاری از بیماری ها و اختلالات نورولوژی مانند آسیب های مغزی و نخاعی، بیماری های اعصاب محیطی، سکته مغزی و … را مدیریت و درمان کند. نمونه هایی از رایج ترین بیماری ها و اختلالاتی که بهترین دکتر نورولوژی در کرج، می‌تواند درمان کند، عبارتند از:

 • صرع: بیماری صرع از بیماری های مربوط به سیستم اعصاب مرکزی است؛ فعالیت های غیر عادی مغز باعث بروز تشنج در فرد مبتلا و در برخی موارد سبب از بین رفتن هوشیاری دوره ای و بروز رفتارهای غیر عادی در وی می گردد. اغلب افراد مبتلا به صرع بیش از یک نوع تشنج را تجربه می کنند.
 • میگرن: میگرن از بیماری های رایج عصبی و نوعی سردرد است که با درجات خفیف تا شدید اتفاق می افتد. این بیماری با عودهای مکرر خود شناخته می شود. بیماری میگرن معمولا با اثرگذاری بر نیمی از مغز، به صورت دردی دارای ضربان، بین 2 تا 72 ساعت به طول می انجامد.
 • اوتیسم: اوتیسم، اختلال رشدی – عصبی در مغز است، که به صورت مادرزادی و ژنتیکی از بدو تولد وجود دارد. میزان شیوع اوتیسم در پسران بیشتر از دختران می باشد و معمولا از دو سالگی خود را نشان می دهد. اغلب افراد مبتلا به اوتیسم، دارای روابط اجتماعی ضعیف، عدم توانایی در ارتباطات کلامی و غیرکلامی، انجام رفتارهای تکرار شونده و … می باشند.
 • آلزایمر: در این بیماری، سلول های مغزی -به ویژه سلول های بافت خاکستری مغز- فرد مبتلا از بین می روند و مغز او رفته رفته کوچک می شود؛ آلزایمر، در نهایت منجر به از دست رفتن حافظه ی فرد مبتلا و کاهش قدرت شناخت او می گردد.

بیماری های رایج نورولوژی

 • تومورهای مغزی: تومورهای مغزی، دارای انواع مختلفی می باشند؛ اما، همه ی آن ها بدخیم و کشنده نیستند؛ به طور کلی، تومورهای مغزی، در دسته ی بیماری های خطرناک مغزی جای دارند. به توجه به شرایط فرد مبتلا، ممکن است از روش های جراحی یا رادیوتراپی جهت درمان استفاده شود.
 • بیماری پارکینسون: این بیماری در دسته ی بیماری های مزمن و  فرسایشی – تخریبی جای دارد و از خطرناک ترین بیماری های مغزی است؛ در بیماری پارکینسون سیستم اعصاب مرکزی آسیب دیده و در نتیجه بر سیستم حرکتی فرد مبتلا تأثیرات منفی می گذارد. گاهی فرد در اثر لرزش زیاد، توان حرکتی خود را از دست می دهد.
 • بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس: این بیماری از دسته ی بیماری های پیش رونده و مزمن می باشد. آسیب در غلاف های سلول های عصبی مغز و نخاع، سبب می شود نشانه هایی مانند بی حسی، فلج، اختلال در گفتار، ناهماهنگی حرکتی – عضلانی، احساس خستگی شدید و اختلال در بینایی فرد مبتلا ایجاد شود.
 • بیماری ای ال اس یا اسکلروز جانبی آمیوتروپیک: این بیماری با تأثیرات مخرب و پیشرونده بر سلول های مغز و نخاع، سبب بروز اختلال در عملکرد اعصاب کنترل کننده ی حرکت عضلات می شود. با پیشرفت این بیماری، فرد مبتلا توانایی راه رفتن، لباس پوشیدن و به طور کلی انجام فعالیت های روزانه ی خود را از دست خواهد داد. از بین رفتن عملکردهای حیاتی مانند خوردن، تکلم و تنفس در مراحل پایانی این بیماری روی می دهد. به طور متوسط طول عمر فرد بیمار سه سال خواهد بود.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله خواندید، اختلالات و بیماری های نورولوژی، تمامی بیماری های سیستم عصبی مانند اختلالات مغزی، نخاعی، اعصاب محیطی و همچنین عضلات را در بر می گیرد. عدم توجه و درمان بیماری های مغز و اعصاب، زندگی فرد را هم از نظر جسمی و هم روحی تحت تأثیر قرار خواهد داد. از این رو، ضروری است در صورت ابتلا، با مراجعه به بهترین دکتر نورولوژی در کرج، اقدامات بالینی و درمانی لازم را دریافت کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر نورولوژی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (32 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا