پزشکان

بهترین دکتر روماتولوژی در کرج【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر روماتولوژی در کرج آشنا کنیم؛ اختلالات روماتیسمی از شایع ترین بیماری ها در جهان می باشند. افزایش روز افزون تعداد بیماران مبتلا به بیماری های مفصلی در ایران و به ویژه بیماری های روماتولوژیک، باعث به خطر افتادن کیفیت زندگی افراد (بزرگسالان و کودکان) شده است؛ از این رو، تشخیص، درمان و پیشگیری به موقع از بیماری های روماتولوژیک، به منظور جلوگیری از عوارض مزمن آن ها، ضرورت انتخاب و مراجعه به بهترین دکتر روماتولوژی در کرج را یادآوری می کند.

روماتولوژی چیست؟

روماتولوژی (Rheumatology)، زیر شاخه ای از طب داخلی است که با اختلالات مرتبط با مفاصل، تاندون ها، رباط ها، بافت های نرم و ماهیچه ها سروکار دارد. همچنین، این رشته ی پزشکی، از تخصص های فرعی پزشکی اطفال محسوب می شود؛ زیرا، بسیاری از این بیماری ها می توانند در اوایل دوران نوزادی ایجاد شوند.

روماتولوژی از کلمه “rheuma” گرفته شده است، که به معنای مربوط به مفاصل است. واژه ی یونانی “Rheumatism”، اولين بار در سال 1563، در زبان انگلیسی به عنوان معادلی برای تب روماتیسمی استفاده می شد؛ اما از سال 1859، واژه ی “روماتوئید” تعیین و از لغت “روماتیسم” متمایز شد. متخصص این رشته را روماتولوژیست می نامند. روماتولوژیست ها، تنها به تشخیص بیماری های روماتولوژیک اقدام می کنند و انجام جراحی درمانی از وظایف آن ها نیست.

یک روماتولوژیست بر درمان بیش از 150 نوع مختلف بیماری روماتیسمی، متمرکز است؛ از آن جایی که، این بیماری ها ساختار اسکلتی و عضلات فرد را درگیر می کنند، به عنوان بیماری های اسکلتی – عضلانی نیز شناخته می شوند. بیماری های روماتیسمی می توانند ناشی از ضربه، ناهنجاری ژنتیکی، وراثت، بیماری خود ایمنی یا بیماری های زمینه ای دیگری مانند سرطان باشند.

روماتولوژی چیست؟

از اولین رشته های فوق تخصصی بیماری های داخلی در ایران که در دهه ی پنجاه شمسی، راه اندازی شد، دوره فوق تخصصی روماتولوژی بزرگسالان بود. فرد بعد از گذراندن دوره های پزشکی عمومی، گذراندن دوره دستیاری پزشکی و دریافت فلوشیپ روماتولوژی، در نهایت با قبولی و کسب بورد تخصص روماتولوژی، می تواند به عنوان روماتولوژیست، فعالیت پزشکی خود را آغاز کند. رشته های فوق تخصصی روماتولوژی عبارتند از:

 • فوق تخصص دردهای مزمن
 • فوق تخصص بافت های نرم
 • فوق تخصص روماتولوژی کودکان
 • فوق تخصص بیماری های التهابی و خود ایمنی
 • فوق تخصص اختلالات متابولیک مؤثر بر استخوان
 • فوق تخصص بیماری های مفصلی غیر التهابی و حاد

انتخاب بهترین دکتر روماتولوژی در کرج

به دلیل پیچیدگی ها و اثرات مخرب بیماری های روماتیسمی بر سلامت و زندگی فرد، کسی که احتمال ابتلای او به یکی از بیماری های روماتیسمی وجود دارد، باید به طور جدی و در اولین فرصت به بهترین دکتر روماتولوژی در کرج مراجعه کند. بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، با گذراندن دوره های آموزش دانشگاهی و رسمی، کسب سال ها تجربه، تخصص و مهارت لازم را برای تشخیص، درمان و مدیریت علائم و نشانه های مرتبط با بیماری های روماتیسمی دارد.

مراجعه به بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، که از شایستگی و صلاحیت لازم برخوردار است، بازیابی سلامت فرد آسیب دیده را امکان پذیر کرده و از پیشرفت بیماری وی جلوگیری می کند. همان طور که می دانید، مراجعه به پزشکان فاقد دانش، تخصص و صلاحیت علمی لازم، می تواند علاوه بر تهدید سلامت و جان فرد بیمار، هزینه های سنگینی را بر وی تحمیل کند. زمان از دست رفته برای درمان، هرگز قابل جبران نیست. از این رو، ضروری است در صورت بروز اولین نشانه های ابتلا به بیماری های روماتولوژیک، با انتخاب و مراجعه به بهترین دکتر روماتولوژی در کرج فرصت طلایی بهبود را از دست ندهید.

انتخاب بهترین دکتر روماتولوژی در کرج

بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، در اولین جلسه ی ویزیت، ضمن گرفتن شرح حال بیمار، اقدام به معاینه ی فیزیکی فرد مراجعه کننده کرده، وضعیت جسمی او را به طور کلی مورد بررسی قرار می دهد. این مرحله برای افرادی که علائمی مانند سفتی یا درد در بدن آن ها مشاهده می شود، دقیق تر و با زمان بیشتری انجام می شود. بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، ناحیه آسیب دیده را از نظر دامنه ی حرکتی، میزان التهاب و … ارزیابی می کند.

در مرحله بعد، بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، سابقه ی پزشکی و سابقه ی خانوادگی فرد را بررسی می کند. سپس، با تجویز تست های تشخیصی (مانند آزمایش خون، مایع مفصلی، ادرار و …) و انواع تصویربرداری های پزشکی (مانند سونوگرافی) در جهت تشخیص درست بیماری گام بر می دارد. در نهایت، بعد از تشخیص نوع بیماری، بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، با ارائه ی مشاوره های لازم، روش درمانی خود را ارائه می کند. مطالعه مقالاتی با عنوان بهترین آزمایشگاه در کرج و بهترین مرکز تصویربرداری در کرج در خصوص انجام تست های تشخیصی و دستیابی به نتایج معتبر، مفید خواهد بود.

برخی از متخصصان روماتولوژی، اکثر بیماری های روماتیسمی را به عنوان یک بیماری خود ایمنی در نظر گرفته و درمان می کنند (مانند بیماری لوپوس)، به این معنی که ممکن است این بیماری ها، به طور کامل درمان نشوند؛ اما، می توان آن ها را مدیریت و کنترل کرد. بیمار مبتلا به این نوع بیماری ها باید به روماتولوژیست و یا بهترین دکتر روماتولوژی در کرج مراجعه کند، تا پیشرفت بیماری را کنترل کرده، از شعله ور شدن آن جلوگیری کند؛ همچنین، با کنترل علائم، مشخص کند: آیا برنامه درمانی فعلی هنوز کارساز و مفید است یا خیر.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر روماتولوژی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. لازم به یادآوری است، جهت آشنایی با برترین پزشکان در تهران، می توانید مقاله بهترین دکتر روماتولوژی در تهران را نیز مطالعه کنید.

دکتر خاطره امیری

دکتر خاطره امیری

دکتر خاطره امیری، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در سال 1381، توانست با موفقیت مدرک تخصص بیماری های داخلی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1389، کسب کند. سپس، ایشان در سال 1396 با مدرک دکترای فوق تخصصی روماتولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران تحصیلاتش را به اتمام رساند. دکتر خاطره امیری، از اعضای انجمن متخصصین داخلی ایران و عضو مرکز تحقیقات روماتولوژی ایران نیز می باشند. موضوع پایان نامه عمومی و تخصصی وی در حوزه ی بیماری های تنفسی و پایان نامه فوق تخصصی ایشان درباره بیماری آرتریت روماتوئید است. وی با ارائه ی درمان های فوق العاده یکی از برترین ها در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج می باشد.

خدمات

 •  پیشگیری و درمان پوکی استخوان
 • درمان بیماری واسکولیت و التهابات عروقی
 • درمان دردهای پراکنده اسکلتی، عضلانی و درمان سائیدگی و آسیب مفاصل
 • درمان التهاب بافت نرم و بیماری های بافت همبند، خشکی چشم و دهان و …
 • تشخیص و درمان بیماری های نقرس، آرتروز، لوپوس، اسکلرودرمی، بهجت و …
 • تشخیص و درمان انواع روماتیسم مفصلی، قلبی، عضلانی، پوست، چشم و …
 • انجام تزریقات جهت درمان دردهای حاد یا مزمن مفاصل و بافت های نرم اطراف مفاصل
 • درمان و مدیریت دردهای شبانه در ستون مهره ها و لگن، کمردرد، دیسک و ستون فقرات

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بعد از میدان شهدا، ابتدای کنار گذر طالقانی، خیابان گل ها، روبروی فروشگاه البسکو، ساختمان پزشکان بنای ماندگار، طبقه چهارم، واحد 406

تلفن تماس: 02632265524 – 02632264899

دکتر سعید نیکخواه

دکتر سعید نیکخواه

دکتر سعید نیکخواه، با اتمام تحصیلات خود در مقطع دکترای پزشکی عمومی در سال 1372، از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، مدرک تخصصی بیماری های کودکان و نوزادان خود را در سال 1389، از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمود. سپس، با ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصص، مدرک دکترای فوق تخصصی روماتولوژی کودکان را در سال 1393، از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کرد. وی در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به فعالیت می باشد. دکتر سعید نیکخواه، با بیش از 29 سال سابقه ی تخصصی در درمان بیماری های روماتولوژیک کودکان، و ارائه ی راه های درمانی نتیجه بخش، یکی از برترین پزشکان در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج می باشند.

خدمات

 • تشخیص و درمان بیماری های تب دار دوره ایی مانند تب روماتیسمی
 • تشخیص، درمان و مدیریت دردهای مفصلی و استخوانی و دردهای رشدی در کودکان
 • درمان انواع بیماری های مربوط به روماتولوژی کودکان مانند لوپوس، فیبرومیالژیا، بهجت و …

آدرس: استان البرز، کرج، مابین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، جنب زیرگذر، طبقه فوقانی داروخانه عسگری

تلفن تماس: 02632265844 – 02632210490

دکتر محسن اخیانی

دکتر محسن اخیانی

دکتر محسن اخیانی، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی، در مقطع تخصص بیماری های داخلی موفق شد، فارغ التحصیل شود. سپس، مدرک فوق تخصص خود را در رشته ی بیماری های روماتولوژی اخذ نمود. وی با بیش از سی سال تجربه ی درخشان طبابت، ارائه ی مشاوره های صبورانه، معاینات دقیق، تشخیص های حرفه ای و در نهایت درمان های نتیجه بخش، از پزشکان موفق و قابل اطمینان در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج می باشد.

خدمات

 • تشخیص و درمان بیماری نقرس
 • تشخیص و درمان بیماری لوپوس
 • درمان کمردرد، دیسک کمر، درد زانو و …
 • درمان دردهای مفصلی، عفونت و ورم مفاصل
 • تشخیص و درمان انواع آرتریت، آرتروز و روماتیسم
 • درمان دردهای عضلانی و استخوانی، پوکی استخوان و …

آدرس: استان البرز، کرج، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، روبروی بانک پاسارگاد، ساختمان پزشکان 110، طبقه سوم

تلفن تماس: 02632217385

دکتر احمد سلیم زاده

دکتر احمد سلیم زاده

دکتر احمد سلیم زاده، بعد از گذراندن تحصیلات خود در مقطع دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت مدرک تخصص بیماری های داخلی خود را اخذ کند. سپس، وی در مقطع فوق تخصص در رشته ی بیماری های روماتولوژی فارغ التحصیل شد. سال ها تجربه ی طبابت در حوزه بیماری های داخلی و روماتولوژی، رعایت اصول اخلاقی و حسن رفتار با مراجعین، تشخیص های درست، هزینه های درمان منصفانه و درمان های بی نظیر ایشان سبب شد، نام دکتر احمد سلیم زاده در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • تشخیص و درمان بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان
 • درمان انواع روماتیسم مانند روماتیسم مفصلی، ستون فقرات و …
 • درمان کمردرد، دردهای شدید مفاصل و خشکی صبحگاهی مفاصل
 • تشخیص و درمان بیماری های مفاصل، ستون فقرات و تاندون ها و …
 • درمان بیماری های آرتروز، نقرس، بهجت، لوپوس، سندرم شوگرن، پسورزیازیس و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، طالقانی جنوبی، ساختمان سبز

تلفن تماس: 02632713583

دکتر مسعود مهدوی

دکتر مسعود مهدوی

دکتر مسعود مهدوی، بعد از اتمام دوره ی دکترای پزشکی عمومی، با موفقیت وارد دوره ی تخصص شد و توانست در رشته ی بیماری های داخلی فارغ التحصیل شود. سپس، وی در مقطع فوق تخصص بیماری های روماتولوژی تحصیلاتش را به اتمام رساند. دکتر مسعود مهدوی، با بیش از 29 سال سابقه ی درخشان پزشکی، معاینات دقیق، تشخیص های درست و درمان های بی نقص توانسته است به میزان بالای رضایتمندی در بین مراجعین خود دست پیدا کند. ایشان، یکی از برترین ها در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج هستند.

خدمات

 • درمان بیماری پسوریازیس
 • تشخیص و درمان بیماری نقرس
 • تشخیص و درمان بیماری لوپوس
 • تشخیص و درمان انواع روماتیسم و آرتروز گردن، دست، زانو و …
 • درمان انواع بیماری های استخوانی: پوکی استخوان، دردهای مزمن استخوان، کمردرد و …

آدرس 1: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، کوچه جنب آزمایشگاه حکیم، ساختمان آترا، طبقه اول، واحد 5

آدرس 2: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، طالقانی شمالی، کوچه نسیم، ساختمان هما، طبقه اول، واحد 2

تلفن تماس: 02632283540 – 02634442906

دکتر الهه دولتشاهی پیروز

دکتر الهه دولتشاهی پیروز

دکتر الهه دولتشاهی پیروز، بعد از اتمام دوره ی پزشکی عمومی خود، با قبولی در مقطع تخصص در سال 1385، توانست با دریافت مدرک دکترای تخصصی بیماری های داخلی، از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، فارغ التحصیل شود. سپس در همان دانشگاه و در سال 1389 در مقطع فوق تخصص روماتولوژی به تحصیلات خود ادامه داد و در نهایت با موفقیت در این مقطع نیز فارغ التحصیل شد. ایشان دارای بوردهای تخصصی و فوق تخصصی و عضو انجمن روماتولوژی ایران می باشند. وی علاوه بر طبابت، به عنوان استادیار دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز مشغول به فعالیت هستند. بی شک، دکتر الهه دولتشاهی پیروز، یکی از موفق ترین و برترین پزشکان، در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج می باشند.

خدمات

 • مدیریت انواع دردهای اسکلتی و عضلانی و سردرد
 • پیشگیری، تشخیص و درمان پوکی استخوان یا استئوپروز
 • درمان کمردرد، دیسک و ستون فقرات و سائیدگی و آسیب مفاصل
 • تشخیص و درمان انواع روماتیسم مفاصل، عضلات، قلب، پوست، چشم، ریه و …
 • درمان التهاب بافت نرم و بیماری های بافت همبند مانند خشکی چشم و دهان و …
 • درمان بیماری اسکلرودرمی، نقرس، بهجت، لوپوس، واسکولیت و التهابات عروقی و …
 • انجام تزریقات برای درمان درد های حاد یا مزمن مفاصل و بافت های نرم اطراف مفاصل

آدرس: استان البرز، کرج، بلوار دانش آموز، جنب بیمارستان قائم، خیابان بانک صنعت و معدن، مرکز پزشکی پارسیان، طبقه چهارم

تلفن تماس: 02632728712 – 09035734010

دکتر غلامحسین علی شیری

دکتر غلامحسین علی شیری

دکتر غلامحسین علی شیری، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی، با ادامه ی تحصیل در مقطع تخصص، موفق به دریافت مدرک تخصص بیماری های داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شد؛ سپس، فوق تخصص خود را در رشته روماتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت نمود. ایشان با بیش از 27 سال تجربه ی طبابت در کنار نگارش مقالات علمی متعدد، رعایت اصول اخلاق حرفه ای در برخورد با بیماران، در نظر گرفتن هزینه های منصفانه درمانی، پیگیری روند بهبود بیمار بعد از ارائه ی درمان و … به سطح بالایی از رضایت در بین مراجعین خود دست پیدا کرده اند. از این رو، دکتر غلامحسین علی شیری، یکی از برترین و با اخلاق ترین پزشکان در لیست بهترین دکتر روماتولوژی در کرج هستند؛ ایشان، علاوه بر کرج، در بیمارستان بقیه الله تهران نیز به ارائه ی خدمات پزشکی و تشخیصی مشغول می باشند.

خدمات

 • تشخیص و درمان بیماری نقرس
 • تشخیص و درمان بیماری لوپوس
 • تشخیص و درمان سندرم شوگرن
 • درمان کمردرد، دیسک کمر، گردن و …
 • تشخیص و درمان روماتیسم مفصلی و آرتروز
 • تشخیص و درمان بیماری های بافت های همبند
 • تشخیص و درمان انواع روماتیسم مانند روماتیسم مفصلی، چشمی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، طالقانی جنوبی، کوچه عین اللهی، بعد از خیابان گاز، ساختمان سبز، طبقه دوم

تلفن تماس: 02632703582

علائم بیماری های روماتولوژیک

در اغلب موارد، از آن جایی که علائم بیماری های روماتولوژیک می تواند شبیه به علائم سایر بیماری ها باشد، بیمار ممکن است قبل از مراجعه به بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، ابتدا به پزشک عمومی مراجعه کند. با این وجود، بهترین دکتر روماتولوژی در کرج با توجه به علائم و موارد زیر می تواند بیماری فرد را تشخیص دهد و مطابق با نوع بیماری روماتیسمی، بهترین برنامه درمانی را تنظیم و به کار گیرد:

 • بروز علائم و نشانه های کلاسیک بیماری روماتیسمی: این علائم شامل قرمزی و تورم در مفصل آسیب دیده، حساسیت در ناحیه آسیب دیده، درد حاد یا مزمن و مشکل در حرکت می باشد. گاهی اوقات ممکن است بیمار دچار خستگی، بی اشتهایی و تب نیز شود.
 • احساس درد ناتوان کننده: درد می تواند در درجات مختلفی رخ دهد. درد، در حالی که گاهی می تواند خفیف باشد، در سایر موارد می تواند آنقدر دردناک باشند که مانع از ادامه ی انجام فعالیت های منظم و روزمره فرد شود. گفته می شود که این نوع درد، کیفیت زندگی بیمار را به خطر می اندازد یا به طور قابل توجهی کیفیت آن را کاهش می دهد.

علائم بیماری های روماتولوژیک

 • محدود شدن حرکت: مفاصل، تاندون ها، ماهیچه ها، بافت ها و غضروف ها، تنها چند مورد از قسمت هایی در بدن انسان هستند که همگی برای حرکت با اهمیت و ضروری می باشند. بنابراین، برای فردی که مبتلا به بیماری روماتیسمی است راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، خم شدن یا نشستن و ایستادن و … مشکل است. برخی افراد علاوه بر مشکلات حرکتی، برای مدتی سفتی و عدم انعطاف را نیز تجربه خواهند کرد.
 • ابتلای یکی از اعضای خانواده، به آرتریت: بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، با بررسی سوابق پزشکی خانواده ی فرد مراجعه کننده، از وجود یکی از اعضای خانواده که به آرتریت مبتلا بوده و یا هست، مطلع و زمینه ی ارثی بیماری را مورد بررسی قرار می دهد؛ بسیاری از بیماری های روماتیسمی مانند آرتریت و لوپوس دارای اجزای ژنتیکی هستند.

شایع ترین بیماری های روماتولوژیک

بیماری های روماتولوژی طیف وسیعی از بیماری ها مانند: آرتروز التهابی زانوها، بهجت، بورسیت، اسکلرودرمی و … را در بر می گیرند. به دلیل این گستردگی و پیچیدگی، بهترین دکتر روماتولوژی در کرج همواره باید در طول دوره ی کاری خود، دوره های متعدد آموزشی را نیز بگذرانند تا ضمن آشنایی با انواع مختلف بیماری های این حوزه، با روش های درمانی روز دنیا آشنا شوند. برخی از شایع ترین انواع اختلالات روماتیسمی عبارتند از:

 • آرتریت: یکی از شایع ترین انواع اختلالات روماتیسمی است که شامل التهاب مفصل می شود. آرتریت پسوریاتیک (که همراه با بیماری پوستی به نام پسوریازیس اتفاق می افتد)، استئوآرتریت (که با تخریب استخوان ها و غضروف ها مشخص می شود) و آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان و جوانان (که در دوران نوجوانی ظاهر می شود) زیر مجموعه هایی از آرتریت هستند. آرتریت همچنین می تواند در اثر عفونت ایجاد شود که در این صورت به آن آرتریت عفونی می گویند.

شایع ترین بیماری های روماتولوژیک

 • نقرس: نقرس اغلب با آرتریت اشتباه گرفته می شود؛ زیرا، هر دو علائم مشابهی از جمله تورم و قرمزی دارند. با این حال، علت اصلی نقرس، تجمع رسوبات کریستالی ساخته شده از اسید اوریک در بین مفاصل است. این اختلال زمانی اتفاق می افتد که بدن دارای سطح بسیار بالایی از پورین است که می تواند ناشی از مصرف محصولات غنی از پروتئین مانند لوبیا و گوشت قرمز باشد.
 • فیبرومیالژیا: این بیماری تعریف گسترده ای دارد. اغلب به بیماری روماتیسمی همراه با خستگی مزمن و سفتی عضلانی اشاره دارد و انجام فعالیت های منظم از جمله بلند شدن از رختخواب را برای بیمار دشوار می کند.
 • لوپوس: دو نوع مختلف از بیماری لوپوس وجود دارد؛ شدیدترین آن لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE) است. در لوپوس، سیستم ایمنی بدن به بافت های همبند، مفاصل و تاندون ها حمله می کند. حداقل صد هزار نفر به این بیماری مبتلا هستند.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، بهترین دکتر روماتولوژی در کرج، پزشکی است که هم در تشخیص و درمان بیماری ها و  اختلالات اسکلتی – عضلانی و هم در درمان برخی بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید تخصص دارد. تشخیص زمان مناسب برای مراجعه به بهترین دکتر روماتولوژی در کرج به ویژه اگر ندانید روماتولوژی چیست، و حوزه ی تشخیصی – درمانی دکتر روماتولوژی شامل چه بیماری هایی می شود، ممکن است دشوار باشد.

از این رو، سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر روماتولوژی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا