پزشکان

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج【سال1401】❤️

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است با این رشته پزشکی و مفاهیم مربوط به آن، بیشتر آشنا شوید؛ اگر در سر یا گردن خود مشکل یا عارضه ای دارید، به شما توصیه می کنیم به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج مراجعه کنید. این پزشک کسی است که می تواند مشکلات و بیماری های گوش، بینی، گلو و حتی نواحی سر و گردن شما را درمان کند. متخصص گوش و حلق و بینی گروه سنی وسیعی از افراد (نوزادان تا پیران) را تحت درمان قرار می دهد؛ آن ها -به غیر از جراحان اطفال-، بیشتر از سایر جراحان، کودکان را ویزیت می کنند. همچنین، این تخصص یکی از وسیع ترین انواع جراحی را دارد: از عمل های اصلی و پیچیده سر و گردن تا میکرو جراحی های گوش.

متخصص گوش و حلق و بینی

در قرن نوزدهم، پزشکان متوجه شدند که گوش ها، بینی و گلو با سیستمی هماهنگ و متشکل از لوله ها (نایژه) و گذرگاه ها به هم متصل هستند؛ از این رو، ابزارها و تجهیزات دقیقی را برای معاینه ی این نواحی ساختند و راه های درمانی را برای رفع اختلالات و بیماری های آن ارائه دادند. از این رو، یک تخصص پزشکی نوین به نام گوش و حلق و بینی متولد شد. در ایران، در سال 1296 هجری شمسی، با تأسیس مریضخانه نسوان، رشته ی تخصصی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن برای اولین بار با تلاش دکتر امیر اعلم به طور رسمی آغاز به کار کرد. بعد از آن در سال 1322، با انتقال بیمارستان نسوان به بیمارستان زنان، بخش چشم و بیماری های گوش و حلق و بینی راه اندازی و جایگزین آن شد و نام بیمارستان به بیمارستان امیراعلم تغییر یافت.

اصطلاح Otorhinolaryngology از ترکیب چهار کلمه یونانی باستان به معنای otos (گوش)، rhino (بینی)، laryngo (حنجره) و science (علم) گرفته شده است. اتورینولارینگولوژی (ORL)، یا پزشکی گوش و حلق و بینی (ENT) که به جراحی گوش و حلق و بینی نیز شناخته می شود، یک رشته ی فوق تخصصی پزشکی است که به کنترل و جراحی بیماری های مربوط به سر و گردن می پردازد. در واقع، تشخیص و درمان بیماری های گوش، حلق (گلو)، بینی، سر و گردن از مباحث مربوط به این رشته است. پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند، متخصص گوش و حلق و بینی، جراح سر و گردن، جراح یا پزشک گوش و حلق و بینی می نامند. مراجعین برای درمان بیماری های گوش، بینی، حلق، قاعده جمجمه، سر و گردن به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می کنند؛ بیماری هایی که معمولا شامل اختلالات کارکردی است که بر حواس، خوردن، آشامیدن، صحبت کردن، تنفس، بلع و شنوایی تأثیر می گذارند. همچنین، تخصص گوش و حلق و بینی شامل جراحی و ترمیم و درمان سرطان ها و تومورهای خوش خیم سر و گردن و جراحی پلاستیک صورت و گردن می شود.

متخصصان گوش و حلق و بینی، بعد از اخذ مدرک پزشکی عمومی که معمولا هفت سال به طول می انجامد، با قبولی در آزمون دستیاری و با گذراندن یک دوره ی چهار ساله موفق به دریافت تخصص گوش و حلق و بینی می شوند؛ در ایران مقطع فوق تخصص برای این رشته در نظر گرفته نشده است و متخصص گوش و حلق و بینی در صورت علاقه می تواند با گذراندن دوره های تکمیلی تخصص یا اصطلاحا فلوشیپT در یک مدت زمان یک ساله آموزش بیشتری دریافت کند.

متخصص گوش و حلق و بینی

انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج

متخصصین گوش و حلق و بینی، متخصصان جراحی هستند که طیف وسیع و گسترده ای از بیماری های سر و گردن، از جمله نواحی گوش، حلق و بینی را تشخیص، ارزیابی و مدیریت می کنند. اما برای انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج باید معیارهایی را در نظر گرفت تا با اطمینان کامل از روند درمان، به وی مراجعه کرد. بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج، علاوه بر ارتباط مؤثر و صحیح با سایر پزشکان و همکاران خود در حوزه ی سلامت، با بیماران و همراهان آن ها نیز برخوردی حرفه ای، با رعایت اصول اخلاقی برقرار می کند. از آن جایی که بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج در طول دوره ی فعالیت پزشکی خود، دانش وسیعی درباره بیماری های متخلف به دست می آورد باید با متخصصین سایر رشته های پزشکی ارتباط دو طرفه و سازنده داشته باشد.

وی با ارائه مشاوره های دقیق و گرفتن شرح حال کامل بیمار، آزمایشات تشخیصی، بالینی و بررسی های پاراکلینیکی لازم را تجویز می کند. در واقع، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج، با اقدامات و روش های تشخیصی، درمانی، پیشگیرانه و مراقبتی متناسب با وضع بیمار، او را با دانش، مهارت و تجربه ی خود در مسیر سلامت هدایت کرده و مشکلاتش را رفع می کند. او در تمام مراحل درمان پیگیر وضعیت و  روند بهبود بیمار است و سلامت بیمار اولویت اصلی او می باشد. بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج، تنها به طبابت خود را محدود نمی کند؛ بلکه، در حوزه ی آموزش و افزایش آگاهی جامعه، یعنی مراجعین، همراهان آن ها و بخصوص جامعه ی دانشگاهی در حوزه ی رشته ی تخصصی خود تلاش می کند و با فعالیت های پژوهشی خود، به توسعه راه های پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های گوش و حلق و بینی و بهبود وضعیت سلامت جامعه کمک می کند. ما در ادامه فهرستی از بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. مطالعه مقاله های بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در ایران و بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران را نیز به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم.

دکتر سیما ندافی

دکتر سیما ندافی

دکتر سیما ندافی، از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کرد. همچنین، وی فارغ التحصیل رشته ی جراحی و تخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن (تیروئید و حنجره)، از دانشکده شهید بهشتی تهران است. از دیگر فعالیت های دکتر ندافی می توان به نائب رئیسی انجمن گوش و حلق و بینی استان البرز، مدیریت گروه گوش و حلق و بینی بیمارستان امام خمینی کرج، تجربه ی مدیریت بیمارستان تخت و جمشید و گروه گوش و حلق و بینی در بیمارستان تخت جمشید کرج اشاره کرد.

وی تحقیقات و مطالعات پژوهشی زیادی انجام داده است که نتایج آن ها در مجلات معتبر منتشر شده است؛ از جمله پروژه هایی با عنوان: “بررسی شیوع و ریسک فاکتورهای اوتیت سروز گوش میانی در مدارس ابتدایی تهران”، “بررسی تأثیر اپی نفرین بر میزان خونریزی در عمل جراحی لوزه برداری”، تظاهرات ویروس ایدز در گوش و حلق و بینی”، بررسی عوامل مستعد کننده ابتلا به اوتیت سروز در تهران”، “تجویز داروهای مؤثر بر بیماری های گوش و حلق و بینی در زمان بارداری”، “بررسی تأثیر تزریق آدرنالین بر میزان خونریزی حین عمل لوزه برداری”، “ارائه ی یک مورد نادر از توده گردنی” و “ارائه ی یک مورد نادر دندان در بینی”. همچنین، ترجمه ی مباحث سینوزیت، سرماخوردگی و لوزه ها از مجموعه پزشکی، سخنرانی های علمی در کنگره ها و همایش های متخصصین گوش و حلق و بینی استان البرز در مباحث لوزه ی سوم، آلرژی و تله فاست از دیگر فعالیت های ایشان است. دکتر سیما ندافی با دانش تخصصی به روز، مطالعات آکادمیک و سابقه ی درخشان مدیریتی و پزشکی یکی از برترین پزشکان در لیست بهترین متخصصان گوش و حلق و بینی در کرج می باشند.

خدمات

 • جراحی لوزه
 •  رینوپلاستی
 • تزریق بوتاکس
 • جراحی پولیپ بینی
 • جراحی انحراف بینی
 • اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش
 • بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک فوقانی
 • تزریق ژل (لب، نازولبیال یا خط خنده، خط گریه، چین ابرو، گونه)

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی شمالی، ساختمان پزشکان هستی، جنب فروشگاه سالیان، طبقه سوم

تلفن تماس: 02634208952 – 09909044621

دکتر فرید عطار

دکتر فرید عطار

دکتر فرید عطار، بعد از دریافت مدرک پزشکی عمومی خود، تحصیلاتش را در رشته ی تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن ادامه داد. وی دارای بورد تخصصی جراحی Asia Pacific می باشد؛ دکتر فرید عطار، متخصص جراحی گوش و حلق و بینی، جراح پلاستیک صورت و آندوسکوپی، جراح بینی (درمانی و زیبایی) با سابقه ی درخشان در امر طبابت، مهارت در کار و کسب سطح بالای رضایت در مراجعین یکی از پزشکان قابل اعتماد در لیست بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج می باشند.

خدمات

 • تزریق ژل و بوتاکس
 • آندوسکوپی سینوس
 • جراحی پروتز چانه، چال گونه
 • بلفاروپلاستي یا جراحی پلک بالا
 • اتوپلاستي یا جراحی زیبایی گوش
 • رينوپلاستي یا جراحی بینی شامل انواع جراحی بینی گوشتی، بینی استخوانی، بینی کج، پولیپ بینی، انحراف بینی و جراحی های ترمیمی بینی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، کوچه پوشاک سالیان، ساختمان آترا، طبقه اول

تلفن تماس: 02634442906 – 09900177600

دکتر فرشته عبدالمطلبی

دکتر فرشته عبدالمطلبی

دکتر فرشته عبدالمطلبی در سال 1383، در رشته ی پزشکی عمومی از دانشگاه ایران فارغ التحصیل شد. وی تخصص خود را در رشته ی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389، دریافت کرد. همچنین، وی دوره ی تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی خود را نیز به اتمام رسانده است. دکتر عبدالمطلبی، عضو هیأت مدیره انجمن گوش و حلق و بینی ایران می باشند؛ دانش و سابقه ی درخشان ایشان در امر طبابت سبب شد نام ایشان در لیست بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • لیفت صورت و گردن
 • جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس
 • جراحی گوش و درمان بیماری های گوش
 • جراحی پلاستیک صورت: ابرو، پلک، پروتز چانه و گونه
 • رفع چین و چروک صورت با استفاده از تزریق ژل و بوتاکس
 • انواع جراحی پلاستیک بینی: جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی فانتزی

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان قائم، جنب ساختمان پزشکان، ساختمان نیلوفر، طبقه پنجم، واحد 14

تلفن تماس: 02632219600 – 02632262895

دکتر منصور توفیقی زواره

دکتر منصور توفیقی زواره

دکتر منصور توفیقی زواره، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن، از دانشگاه تهران و دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک بینی هستند. وی در حال حاضر در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات به بیماران می باشد. ایشان، با بیش از 27 سال سابقه ی طبابت، 12 هزار جراحی بینی موفق، 320 هزار بیمار ویزیت شده، سابقه ی درخشانی در امر طبابت بیماران داشته و با کسب میزان بالای رضایت در مراجعین، یکی از موفق ترین پزشکان در لیست بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج می باشند.

خدمات

 • جراحی حلق و گلو
 • جراحی گوش: تغییر سایز گوش، نزدیک کردن گوش های برجسته به سر و …
 • جراحی زیبایی بینی: جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی ترمیمی، جراحی انحراف بینی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، بالاتر از اداره پست، نبش کوچه شهروز، ساختمان بهبود، پلاک 405

تلفن تماس: 02632242874

دکتر علی نبی پور اشرفی

دکتر علی نبی پور اشرفی

دکتر علی نبی پور اشرفی، در سال 1384، دوره ی پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به پایان رساند. سپس دوره ی تخصصی گوش و حلق و بینی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال 1393 با موفقیت به اتمام رساند. وی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (زیبایی بینی و صورت) است. دکتر نبی پور اشرفی، علاوه بر شرکت در کنگره های گوش و حلق و بینی (سال های 88 تا 89)، سابقه ی شرکت در دوره های رینوپلاستی پیشرفته بیمارستان امیر اعلم (سال های 90، 92 و 97) و دوره های آندوسکوپی سینوس بیمارستان رسول اکرم تهران را دارند. ایشان تا کنون بیش از دو هزار جراحی زیبایی بینی موفق داشته اند؛ از این رو، نام ایشان به عنوان یکی از پزشکان موفق در لیست بهترین دکتر گوش و حلق و بینی در کرج می درخشد.

خدمات

 • جراحی سپتوپلاستی
 • جراحی لوزه اطفال و بزرگسالان
 • جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
 • درمان مشکلات سینوس های پارانازال
 • جراحی زیبایی صورت: جراحی زیبایی گونه، جراحی زیبایی پلک و …
 • بیماری های سینوس و بینی: جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی و …
 • جراحی زیبایی بینی: جراحی بینی استخوانی، بینی گوشتی، پولیپ بینی، انحراف بینی، جراحی بینی فانتزی، سینوس بینی، جراحی ترمیمی بینی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، نرسیده به میدان شهدا، ساختمان پزشکان رازی، طبقه ششم، واحد 62

تلفن تماس: 02632216403 – 09363091819

دکتر موسی علی احمدی

دکتر موسی علی احمدی

دکتر موسی علی احمدی، بعد از اخذ مدرک پزشکی عمومی، موفق به دریافت مدرک تخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن شد. ایشان علاوه بر درمان انواع بیماری های گوش و حلق و بینی، در زمینه ی جراحی های زیبایی بینی و صورت خدمات خود را به مراجعین در شهر کرج ارائه می دهند. مشاوره های صبورانه، اخلاق حرفه ای و تخصص علمی از ویژگی های قابل ستایش دکتر موسی علی احمدی است. تشخیص های درست ایشان به درمان های مؤثر منجر شده و سطح بالایی از رضایت را در بین مراجعین ایجاد کرده است. بی شک، دکتر علی احمدی یکی از برترین پزشکان جراح در لیست بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج می باشند.

خدمات

 • جراحی لوزه
 • جراحی بینی
 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی زیبایی گوش
 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس
 • جوانسازی پوست: تزریق ژل، تزریق بوتاکس، تزریق چربی، تزریق فیلر و …

آدرس 1: استان البرز، کرج، خیابان مطهری، نرسیده به ملک شاه، ساختمان شقایق، طبقه 4، واحد 21

آدرس 2: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، نرسیده به زیرگذر، برج شاه کرم، طبقه دوم

تلفن تماس: 02632236118 – 09336826364

دکتر سمانه عبدی صوفی املشی

دکتر سمانه عبدی صوفی املشی

دکتر سمانه عبدی صوفی املشی، بعد از اتمام تحصیلات پزشکی عمومی، تخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن خود را با موفقیت اخذ کرد. وی دارای رتبه برتر بورد تخصصی و فلوشیپ لارنگولوژی (حنجره شناسی)، است. همچنین علاوه بر درمان بیماری های مرتبط با گوش و حلق و بینی، خدمات خود را ر زمینه جراحی بینی به مراجعه کنندگان در شهر کرج ارائه می دهد. دکتر صوفی با ارائه مشاوره های رایگان، درمان های نتیجه بخش و جراحی های کاملا حرفه ای توانسته اند میزان بالایی از رضایتمندی را در مراجعین خود حاصل کنند؛ از این رو، نام ایشان در لیست بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • جراحی انواع تومورها: گردن، عصب و …
 • جوانسازی صورت: تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس و …
 • جراحی زیبایی بینی: شکستگی بینی، انحراف بینی، پولیپ بینی، جراحی بینی استخوانی، بینی گوشتی، بینی فانتزی و نیمه فانتزی و …
 • جراحی زیبایی صورت: لیفت صورت، لیف گردن، لیفت گونه، جراحی و ترمیم پلک یا بلفاروپلاستی و …

آدرس: استان البرز، کرج، عظیمیه، بلوار شریعتی، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان پزشکان کوروش

تلفن تماس: 02632559267 – 09379005116

فلوشیپ های تخصص گوش و حلق و بینی

 • گوش شناسی (Otology): درمان عفونت ها، بیماری ها و آسیب های گوش جهت ایجاد تعادل و بهبود در شنوایی را اتولوژی می گویند و شامل درمان تروما و عفونت ها، تومورهای خوش خیم، زنگ زدن گوش، سرگیجه، از دست دادن شنوایی، عفونت گوش خارجی و … می شود. در این فلوشیپ، متخصصان هر گونه اختلالی که مسیر اعصاب شنوایی را از حالت تعادل خارج کند مورد بررسی و مطالعه قرار می دهند.
 • حنجره شناسی (Laryngology): درمان انواع عفونت های گلو، حنجره جهت سهولت در گفتار و بلع را در بر می گیرد. در واقع، مشکلات حنجره مانند گلو درد، گرفتگی سینه، انواع نارسایی ها و گرفتگی صدا، رفلاکس معده، اختلال در بلعیدن و حتی انواع تومورها را شناسایی و درمان می کند.
 • بینی شناسی (Rhinology): مجموعه اقدامات جهت درمان اختلالات و بیماری های بینی و سینوسی (مانند انواع آلرژی ها)، از جمله تسکین درد، تسهیل تنفس و در نهایت بهبود عملکرد بینی را در بر می گیرد. خونریزی و گرفتگی بینی، فقدان حس چشایی، انواع تومورها و پلیپ ها از بیماری های مربوط به این حوزه است.
 • جراحی سر و گردن (Head and neck surgery): به غیر از سیستم های اصلی گوش و حلق و بینی، متخصص در حوزه فلوشیپ سر و گردن، در جراحی کیست ها، غدد (مانند لنف، بزاقی، تیروئید و غدد پاراتیروئید) و سرطان های سر و گردن مهارت دارد. به بیان دیگر، وی به تشخیص و درمان انواع تومورهای سرطانی و غیر سرطانی در سر و گردن، سینوس ها، گلو، دهان، حنجره، تیروئید، پاراتیروئید می پردازد.
 • جراحی پلاستیک صورت (Facial plastics surgery): این فلوشیپ شامل روش ها و انواع مختلف جراحی های زیبایی مانند جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت صورت، جراحی بازسازی و ترمیم زاویه فک و … می شود. در این فلوشیپ یک ارتباط متقابل با جراحان پلاستیک فک و صورت وجود دارد.
 • اطفال (Paediatrics): از آن جایی که بسیاری از بیماری های مربوط به گوش و حلق و بینی مادرزادی هستند و نیازمند درمان در سنین پایی می باشند، این فلوشیپ به رفع و درمان بیماری های مادرزادی این نواحی مانند درمان مشکلات راه های هوایی و تنفسی، کاشت حلزون، درمان عفونت آدنوئیدها یا لوزه‌ها (از طریق برداشتن آن ها)، گوش چسبنده و … می پردازد.

فلوشیپ های تخصص گوش و حلق و بینی

انواع بیماری های گوش و حلق و بینی

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج دانش و مهارت درمان انواع بیماری های گوش و حلق و بینی را دارد؛ او با انجام معاینات دقیق پزشکی و تست های تشخیصی مختلف، به شناسایی منشاء بیماری می پردازد؛ سپس با ارائه ی راهکار و روش های درمانی مؤثر و نتیجه بخش، سلامت را به عضو آسیب دیده بر می گرداند. برخی از رایج ترین بیماری های گوش و حلق و بینی عبارتند از:

 • وزوز گوش
 • اختلال در بلع
 • رفلاکس معده
 • سینوزیت مزمن
 • افتادگی پلک ها
 • شکاف لب و کام
 • مشکلات تنفسی
 • کم شدن شنوایی
 • سرطان سر و گردن
 • عفونت گوش میانی
 • سبکی سر و سرگیجه
 • انحراف تیغه میانی بینی
 • آدنوئید یا عفونت در لوزه ها
 • ناهنجاری ها و مشکلات صوتی : از بین رفتن صدا، کلفت یا خشن شدن صدا، خستگی در صدا و …

کلام آخر

امروزه یکی از رایج ترین بیماری ها به ویژه در بین کودکان، بیماری های گوش و حلق و بینی است؛ بنابراین، انتخاب بهترین دکتر گوش و حلق و بینی در کرج، یکی از مهم ترین تصمیماتی است که فرد در راه رفع اختلالات و امراض گوش و حلق و بینی و سر و گردن باید بگیرد. چرا که انتخاب اشتباه علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین و هدر رفتن وقت، سلامت فرد را تهدید می کند، به خصوص که خطاهای بخش جراحی گوش و حلق و بینی رو به افزایش است؛ از این رو، سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (16 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا