پزشکانجراحی زیبایی

بهترین جراح عمومی در ایران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح عمومی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با جراحی عمومی در اختیارتان قرار دهیم. ممکن است برخی از بیماری ها با تجویز دارو درمان نشوند و پزشک معالج انجام جراحی عمومی را  توصیه کند. در روش جراحی عمومی شکافی در قسمت مورد نظر بدن ایجاد می شود و با توجه به مشکل بیمار عمل خاص وی به اجرا در می آید. جراحی عمومی به دو دسته کلی تقسیم می شود که عبارتند از: جراحی درمانی و جراحی زیبایی، جراحی درمانی شامل: اعمال برش دادن برای برداشتن بخشی از اندام های بدن اعم از: لوزه، کیسه صفرا، آپاندیس، برداشتن کیست ها و بافت های سرطانی عفونی و … می باشد. اعمال زیبایی نیز شامل: نصب پروتزهای مختلف در بخش های مختلف بدن و بسیاری از این قبیل موارد جزء جراحی های عمومی محسوب می شوند.

جراح عمومی کیست و در چه زمینه هایی تخصص دارد؟

جراحان عمومی دامنه فعالیت وسیعی دارند و به همین خاطر موظف هستند کلیه جراحی های اورژانسی رشته های دیگر از قبیل: جراحی های ارتوپدی، جراحی های ارولوژی، جراحی های زنان و مغز و اعصاب و بسیاری از اعمال مختلف دیگر را انجام دهند. بهترین جراح عمومی در ایران جراحی می باشد که مهارت ها و دانش های بسیاری داشته باشد و بر روی کلیه اعضای بدن اعم از: غدد درون ریز، پستان، پوست، بافت های پوستی، دستگاه گوارش (مری، معده، روده کوچک و روده بزرگ، کیسه صفرا)، شکم و محتویات آن تمرکز داشته باشد و بتواند نتیجه مطلوب را در انجام جراحی ها ایجاد کنند.

بهترین جراح عمومی در ایران بیماری ها و مشکلات مختلفی را تحت درمان بیان مدیریت قرار می دهد که برخی از این بیماری ها مشکلات عبارتند از:

 • آپاندیس، عود فتق، آشالازی، ملانوما، یبوست، کولیت، گواتر، چاقی، فیستول
 • آدرنالکتومی، هموروئید،کولکتومی، سرطان کبد، سندروم کان، متاستاز کبد
 • سرطان مقعد، سوء هاضمه، سندروم لینچ، سرطان مری، دیورتیکولیت، چسبندگی شکم
 • پانکراتیت حاد، فیستول مقعدی، سرطان پستان، سرطان کولون، فتق اومبلیکال و فتق اینگوئینال
 • کرایوسرجری، چسبندگی روده، بیماری کرون، هموروئیدکتومی، پانکراتیت مزمن، سندروم کوشینگ
 • سرطان آمپولاری، وقتی دیسک هیاتال، التهاب پستان، بیوپسی کبدی، بی اختیاری مدفوع
 • سرطان کیسه صفرا، سنگ کیسه صفرا، کیست های کبدی، آمبولی عروق کبدی بررسی هورمونی
 • سرطان پستان مردان، سرطان سلول مرکل، سرطان پانکراس، سرطان پاراتیروئید، سندروم متابولیک
 • اختلال در کف لگن، تومورهای پیشرونده، سرطان رکتوم، دیابت نوع دو، سرطان روده کوچک
 • بازسازی فتق شکمی باز، سندروم روده تحریک پذیر، سرطان مجرای صفراوی، تومورهای خوش خیم کبد
 • سرطان پانکراس، جراحی چاقی و کنترل وزن، خطرات بهداشتی اضافه وزن، بیماری ریفلاکس معده
 • جدا کردن اندام های به هم چسبیده، عوارض گوارشی ناشی از سرطان،تعمیرات فتق به صورت لاپاراسکوپی
 • جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، آندوسکوپی قسمت فوقانی دستگاه گوارش
 • جراحی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، ترمیم لوزالمعده با لاپاراسکوپی
جراح عمومی کیست و در چه زمینه هایی تخصص دارد؟

انتخاب بهترین جراح عمومی در ایران

با توجه به این که سلامتی بسیار حائز اهمیت است و در صورت ایجاد اختلال در سلامتی مشکلاتی پدید می آید و برخی از این مشکلات و اختلالات نیازمند جراحی عمومی می باشند؛ بر همین اساس الزامی است که بهترین جراح عمومی را بشناسید و در این مواقع نزد ایشان بروید و تحت درمان و یا جراحی های لازم قرار بگیرید. انتخاب جراح عمومی به این خاطر مهم تلقی می شود؛ چون ممکن است نتیجه جراحی تا پایان عمر همراه شما باشد و یا در صورت غیر متخصص بودن جراح، بی تجربگی و سایر عوامل عواقب جبران ناپذیری را ایجاد نماید، بنابراین انتخاب بهترین جراح عمومی در ایران بسیار مورد تاکید واقع شده است.

در این مقاله تمام سعی خود را به منظور جلب رضایت شما عزیزان به کار گرفته ایم و علاوه بر ارائه لیست هفت تایی از بهترین جراحان عمومی، معیارهای انتخاب بهترین جراح را نیز شرح می دهیم تا به کمک چنین ملاک ها و معیارهایی انتخاب بهترین جراحان را به آسودگی انجام دهید. از جمله ملاک ها و معیارهای بهترین بودن جراح عمومی عبارتند از:

 • بهترین جراح عمومی علاوه بر این که باید تسلط کامل به انجام جراحی ها داشته باشد و تخصص و مهارت های لازم را دارا باشد؛ باید با بیماران و مراجعه کنندگان نیز برخوردی دوستانه و محترمانه داشته باشد و اطلاعات درست و مفید را به صورت کامل به بیماران منتقل نماید تا اطمینان بیماران را از روند جراحی و درمان بیماری خویش جلب کنند و از نظر روحی آمادگی های لازم را داشته باشند.
 • با توجه به این که سلامتی بیماران به مهارت و تمرکز جراح مورد نظر بستگی دارد؛ بنابراین بهترین جراح عمومی در ایران باید کاملاً آمادگی ذهنی داشته باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تصمیم را در روند جراحی بگیرد تا مشکلی در سلامتی و آینده بیمار ایجاد نشود.
 • بهتر است که جراح عمومی در بهترین بیمارستان دولتی در ایران ارائه خدمات دهد تا کلیه افراد از تخصص و خدمات قابل ارائه ایشان بهره مند شوند. از سابقه و تجربه بالایی برخوردار باشد و کلیه اعمال اجرایی را به نتیجه مطلوب برساند.
 •  پزشکی را جزء بهترین جراح عمومی می دانیم که علاوه بر دانش مربوط به جراحی تسلط کاملی روی احوال بیمار و اعمال حرکات درست در زمان های اضطراری داشته باشد و در رابطه با علوم مختلف همچون: فیزیوتراپی آناتومی بیوشیمی و پاتولوژی آگاهی ها و دانش های لازم را داشته باشد تا تغییرات بدن بیمار را به درستی تشخیص دهد و آن را مورد ارزیابی قرار دهد.
 •  با توجه به پیچیدگی شغل جراحی عمومی پزشکی جزء بهترین ها محسوب می شود که روحیه خستگی ناپذیری داشته باشد. جراح عمومی باید کلیه اعمال درمانی و زیبایی را تحت وزارت بهداشت و درمان انجام دهد و هیچ گونه عملی را به صورت غیر قانونی انجام ندهد.

ویژگی بهترین جراح عمومی:

?مهارت یک جراح عمومی خوب باید مهارت و تجربه کافی داشته باشد.
?بیمار محوریک جراح عمومی خوب، باید رابطه خوب با بیمار یا همان بیمار محور بودن را در اولویت کار خود قرار دهد.
?به روز ترین تکنیکبهترین جراح عمومی، بهترین و بروزترین تکنیک های روز پزشکی را در روند درمان خود قرار می دهد.
⭐مکان مناسبدسترسی راحت و موقعیت جغرافیایی مناسب یکی از ویژگی های مهم برای جراح عمومی است.

بهترین جراح عمومی در ایران را بشناسید!

دکتر ابوالفضل رخشان

دکتر ابوالفضل رخشان فارغ التحصیل جراحی عمومی سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و ایشان بخش های کانسر و جراحی عروق در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده اند و دکتر درخشان بیش از 14 سال سابقه جراحی و سابقه اشتغال در بیمارستان های: عرفان، تهرانپارس، الغدیر و… دارند؛ دکتر درخشان همچنان خود را فارغ التحصیل ندانسته و در حال تحصیل علمی و گذراندن بخش های علمی و تخصصی و آموزش متدهای نوین جراحی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح عمومی در تهران می باشند.

خدمات دکتر ابوالفضل درخشان :

 • عمل جراحی تیروییدوتعبیه پورت شیمی درمانی
 • عمل جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه آقایان)ماستوپکسی ومامو پلاستی(عمل زیبایی پستان)
 • ابدومینو پلاستی
 • عمل جراحی انواع هرنی ها شامل هرنی جدار شکم هرنی نافی، و…وکشاله ران بدون بازگشت
 • جراحی کیسه صفرا به دو روش باز ولاپاروسکوپی
 • عمل جراحی کیست هیداتیک کبد وطحال
 • جراحی آپانیسیت به روش باز ولاپاروسکوپی
 • عمل جراحی بیماری نشیمنگاهی شامل فیشر ،همورئید ،آبسه وفیستول مقعدی
 • عمل جراحی کیست پایلونیدال (کیست مویی)
 • جراحی تومورهای معده ، روده کوچک وبزرگ
 • عمل جراحی توده های خوش خیم وبدخیم پستان
 • عمل جراحی ماستکتومی(برداشتن کامل پستان)
 • جراحی سرپایی شامل ترمیم جراحات پوستی
 • برداشتن توده های جلدی وزیر جلدی
 • عمل جراحی آپاندیسیت به دو روش باز و لاپاروسکوپی

آدرس: تهران، خيابان شریعتی ، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی ، کوچه شریفی ، پلاک 6 ، طبقه همکف

تلفن تماس:

09129594536

09129594537

021-22223600

021-22223193

021-22223195

توصیه های مهم پیش از جراحی عمومی

پیش از عمل جراحی برگه هایی را به منظور آگاهی از نوع عمل و رضایت نامه را باید ابتدا امضا و سپس اثر انگشت خود را به آن بزنید. معمولاً پیش از عمل برخی از هزینه های جراحی را باید به حسابداری پرداخت کنید تا مجوز انجام عمل جراحی صادر شود. پیش از جراحی و بستری شدن بهترین جراح عمومی در ایران آزمایشاتی را تجویز می نماید و شما باید قبل از بستری شدن در بخش بیمارستان آزمایشات مربوطه را انجام دهید.

پیش از جراحی موهای ناحیه عمل و اطراف آن زده می شود تا خطر عفونت به حداقل برسد. به سبب این که امکان تهوع و استفراغ پس از جراحی بسیار زیاد است، از این رو قبل از عمل باید ناشتا باشید و از مصرف مواد غذایی پیش از عمل خودداری کنید. وسایلی همچون زیورآلات، دندان مصنوعی یا هر نوع عضو مصنوعی و لباس زیر را پیش از ورود به اتاق عمل کنار بگذارید و آرایش و لاک ناخن نیز نداشته باشید.

پرستاران از شما می خواهند تا پیش از ورود به اتاق عمل لباس مناسب اتاق عمل را به تن نمایید. در صورتی که داروهایی همچون: داروهای کنترل کننده قند خون، فشار خون، آسپرین و وارفارین و … را مصرف می‌کنید؛ الزامی است که با پزشک و پرستار خود در میان بگذارید. معمولاً در جلسه مشاوره پزشک معالج در رابطه با سابقه بیماری شما سوالاتی را می پرسند بسیار حائز اهمیت است که به درستی پاسخ ایشان را بدهید.

اگر حساسیت دارویی و یا سابقه جراحی قبلی نیز داشته اید توصیه می شود با پرستار و یا پزشک خویش در میان بگذارید در صورتی که سیگار و یا هر مواد مخدر دیگری را مصرف می کنید نیز ضروری است که 24 ساعت پیش از عمل از مصرف آن ها خودداری کنید. رعایت کلیه نکات فوق منجر می شود تا روند جراحی و دوره بهبودی به خوبی پیش رود و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

توصیه های مهم پیش از جراحی عمومی

توصیه های مهم پس از جراحی عمومی

بهترین جراح عمومی در ایران خاطر نشان می کند که بعد از انجام جراحی وجود درد در بخش گلو، احساس تهوع، درد در ناحیه عمل شده و وجود سوزش بسیار طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست. با توجه به نوع جراحی بعد از اتمام جراحی می توانید از راه دهان چیزی بخورید، ابتدا آب آشامیدنی و سپس آبمیوه و در صورت نیاز رژیم معمولی را در پیش بگیرید، لازم به ذکر سات، کلیه این نکات باید طبق نظر پزشک معالج صورت گیرد.

اگر بی حسی نخاعی شده اید، الزامی است، به مدت زمان هشت ساعت به صورت طاق باز در تخت خود باقی بمانید و در صورت بروز سردرد مایعات فراوان مصرف کنید و استراحت های لازم را انجام دهید تا ماده بی حسی از بدن شما خارج شود. توصیه می شود در زمان ترخیص در رابطه با تعویض پانسمان با پرستار یا پزشک معالج سوالاتی بفرمایید.

پس از ترخیص شدن از بیمارستان، باید زمانی را برای ویزیت از پزشک معالج خویش درخواست کنید تا ایشان روند بهبودی و نتیجه نهایی عمل را مشاهده نمایند و اقدامات بعدی را به اجرا در آورند.

کلام آخر 

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح عمومی در ایران آشنا کند؛ امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جستجوی جراح پلاستیک می باشید؛ به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

چگونه می توان بهترین جراح عمومی را انتخاب کرد؟

روش های مختلفی برای شناسایی بهترین جراح عمومی وجود دارد، از جمله: پرس و جو از اطرافیان، مراجعه به بیمارستان ها، تحقیق از پزشکان متخصص و …

جراح عمومی کیست و قادر به درمان چه مشکلاتی است؟

جراحی عمومی یا (General surgery)، با این که کلمه عمومی را به یدک می کشد، اما در واقع یک تخصص جراحی است. یک جراح عمومی خوب نه تنها وضعیت طیف گسترده ای از بیماران و مشکلات مختلف شان را مدیریت می کند، بلکه مسئول مراقبت از بیمار قبل، در طول و بعد از عمل جراحی نیز هستند.

تمرکز جراح عمومی خوب بر چیست؟

به گفته هیئت جراحی آمریکایی، یک جراح عمومی برای رسیدگی به مشکلات سیستم ها و اندام های زیر آموزش می‌بیند:
دستگاه گوارش (مری، معده و ارگان های مرتبط)
شکم و محتویات آن
پستان، پوست و بافت های بافت
سیستم غدد درون ریزد.

4.9/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا