پزشکانجراحی درمانی

بهترین جراح عمومی در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح عمومی در تهران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با جراحی عمومی در اختیارتان قرار دهیم. معمولاً جراحان عمومی انواع جراحی هایی که مرتبط با بدن هستند را انجام می دهند، اولین اولویت جراحان عمومی ارائه خدمات به بیماران تصادفی و اورژانسی می باشد، به این سبب که بهترین جراح عمومی در زمینه انجام انواع جراحی ها، مهارت های لازم را کسب کرده اند و از همه مهم تر این که توانایی حفظ آرامش خود را در زمان های حساس دارا می باشند.

جراحان عمومی معمولاً در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی و خصوصی به فعالیت های درمانی و پزشکی می پردازند؛ البته ممکن است جراحان جدا از خدمت رسانی در بیمارستان ها و کلینیک ها در مطب شخصی خویش نیز ارائه خدمات دهند. دامنه فعالیت و توانایی جراحان عمومی بسیار زیاد است و در این مقاله توضیح مختصری راجع به جراحی عمومی شرح می دهیم، از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.اگر در شهرهای مختلف ایران هستید و به دنبال بهترین جراح ابدومینوپلاستی در ایران هستید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

تاریخچه جراحی عمومی

به طور تقریبی می توان گفت شواهد جراحی در جهان به 9000 سال پیش باز می گردد. با نگاهی به تاریخ می توان به این نتیجه رسید که در انسان های ما قبل تاریخ انجام جراحی در میان افراد مصرباستان، هندباستان و سایر تمدن ها رواج داشت. نخستین کتابی که در رابطه با جراحی به انتشار رسید؛ به زمان 2600 سال پیش بر می گردد که پزشکی هندی کتاب جراحی مذکور را به انتشار در آورد و سایر مکاتب جراحی در یونان بقراط و چین وجود داشته است.

بهترین جراح عمومی در تهران خاطر نشان می کند که اولین جراحی با کمک بیهوشی در کشور چین و 1700 سال پیش می باشد. در قرون گذشته دانشمندان اسلامی پیشرفت های مهم و اساسی در رابطه با جراحی ایجاد نمودند و کتاب های پر محتوای بسیاری را به انتشار درآوردند. پس از آن اروپاییان به انجام جراحی واکنش نشان دادند و سعی در توسعه آن کردند.

در قرن پانزدهم این رشته از فیزیک کاملاً جدا شد و به صورت مجزا به گسترش و توسعه پرداخت. با پیدایش روش های جدید و پیشرفته بیهوشی و همچنین شکل گیری روش هایی که عواملی همچون: خونریزی، عفونت و دردهای طاقت فرسا را تحت کنترل قرار می دهند، جراحی نوین ایجاد شد تا در رابطه با این عوامل کمک هایی نماید. اولین مدارس جراحی با نگرشی نوین توسط ویلیام هالستد تاسیس شد.

پس از آن جوامع مختلف علمی در زمینه جراحی گرایش های مختلفی را ایجاد نمودند. شواهد به دست آمده انجام جراحی در کشور ایران به 4850 سال پیش نشان می دهد که در آن با تکنیک ترپاناسیونال جمجمه دختر بچه سیزده ساله را مورد درمان قرار دادند. در تاریخ معاصر از سال 1339 انجمن جراحان ایران تاسیس شد و هم اکنون طول دوره جراحی عمومی در ایران به چهار سال می انجامد. فوق تخصص های جراحی در ایران شامل: جراحی پلاستیک ترمیمی و سوختگی، جراحی توراکس، جراحی کودکان، جراحی قلب و عروق می باشد.

عوامل موثر در هزینه نهایی جراحی عمومی:

? دستمزد متخصصدستمزد متخصص در هزینه نهایی جراحی لحاظ می شود و معمولا پزشک فوق تخصص دستمزد بیشتری نسبت به پزشک متخصص دریافت می کند.
❤ روش انتخابیبا توجه به نوع مشکل بیمار، تکنیک و روشی مورد استفاده قرار می گیرد و طبق آن، هزینه جراحی نیز متفاوت می گردد.
?تجهیزات به کار بردههر جراحی نیازمند تجهیزات و امکاناتی است که منجر به سهولت انجام عمل شود و در نتیجه در هزینه جراحی تاثیرگذار است.
? بیمارستانافراد طبق بودجه خود، بیمارستان دولتی، نیمه دولتی و یا خصوصی را برای انجام جراحی انتخاب می کنند و این انتخاب تاثیر مستقیمی در هزینه جراحی دارد.

انتخاب بهترین جراح عمومی در تهران

با توجه به گسترده بودن دامنه فعالیت جراحان عمومی، از این رو در صورت بروز بسیاری از مشکلات داخلی و یا انجام انواع جراحی ها به راحتی می توانید، جراح عمومی حاذق و ماهری را شناسایی کنید و در صورت لزوم به ایشان مراجعه کنید. حال نکته ای که حائز اهمیت است، این است که متخصص عمومی بسیار زیاد است اما بهترین بودن و ماهر بودن آن ها باید مورد بررسی قرار گیرد تا بهترین انتخاب انجام شود. از این رو برخی از معیارهای تاثیرگذار در انتخاب بهترین جراح عمومی در تهران را شرح می دهیم تا در این راستا کمکی نموده باشیم.

از جمله ملاک ها و معیارهای انتخاب بهترین جراح عمومی در تهران عبارتند از:

 • بهترین جراح عمومی در تهران باید از نظر توانایی روحیه خستگی ناپذیری داشته باشد، به این سبب که ممکن است در هر ساعت از شبانه روز بیماری اورژانسی نیازمند جراحی باشد.
 • جراح عمومی باید به اصول اخلاقی پایبند باشد و سلامت بیمار را جزء اولویت های خود بداند و هرگز به جنبه های مالی توجهی نداشته باشد.
 • معمولا کلیه پزشکان و جراحان دارای شماره نظام پزشکی هستند، از این رو باید به شماره نظام پزشکی جراح عمومی توجه نمود و ایشان باید کلیه خدمات قابل ارائه خود را تحت نظر وزارت بهداشت و درمان ارائه دهد تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آورند.
 • یکی دیگر از مهم ترین معیارهای انتخاب بهترین جراح عمومی در تهران این است که از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات در روند جراحی بهره جوید.
انتخاب بهترین جراح عمومی در تهران

پس از شناختن و مورد بررسی قرار دادن معیارها و ملاک های بهترین بودن یک جراح؛ حال نوبت آن رسیده تا از روش های شناسایی و یافتن جراح عمومی آگاه شوید و به کمک آن بهترین انتخاب را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهید. برخی از این روش های شناسایی به شرح زیر می باشد:

 • معمولا پزشکان هر شهر، همکاران خود را به خوبی می شناسند و از تخصص و مهارت آن ها با خبر هستند. بنابراین می توان از پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی خود که از شرایط شما به طور کامل آگاهی دارد و مشکلات و خصوصیات شما را می داند، سوالاتی راجع به بهترین جراح عمومی بپرسید.
 • با بروزرسانی تکنولوژی و انجام کلیه فعالیت ها به کمک فضای مجازی، یافتن بهترین جراح عمومی نیز به کمک فضای مجازی بسیار آسان تر و ساده تر خواهد بود. از مزیت های این فضا می توان به مقایسه پزشکان با یکدیگر و ارائه کلیه مشخصات آن ها اشاره نمود.
 • آمار به دست آمده نشان می دهد که امروزه افراد بسیاری برای مقاصد مختلفی اعم از: مشکلات دستگاه گوارش، جراحی زیبایی و سایر جراحی های درمانی نزد جراح عمومی می روند و تحت درمان ها و یا جراحی های لازم قرار می گیرند، بر همین اساس توصیه می شود از اطرافیان و یا آشنایان خود که جراحی عمومی را انجام داده اند و از تخصص و مهارت جراح عمومی خود راضی بوده‌اند، سوالاتی بفرمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را از ایشان دریافت کنید.
 • معمولا بهترین جراح عمومی در تهران در بهترین بیمارستان دولتی خدمت رسانی می کند، بنابراین به آسودگی می توانید به سراغ بهترین بیمارستان دولتی در ایران بروید و از خدمات قابل ارائه جراح موردنظر برخوردار شوید.

در ادامه لیستی از بهترین جراح عمومی در تهران را ارائه داده ایم تا اگر ساکن شهر تهران هستید و نیازمند جراح عمومی می باشید؛ به یکی از این پزشکان ماهر و با سابقه مراجعه نمایید و از خدمات قابل ارائه آن ها بهره مند شوید، آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید و سودمند واقع شود. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر اصفهان هستید و قصد عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی را دارید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح بینی در اصفهان مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دکتر ابوالفضل رخشان

دکتر ابوالفضل رخشان فارغ التحصیل جراحی عمومی سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و ایشان بخش های کانسر و جراحی عروق در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده اند و دکتر درخشان بیش از 14 سال سابقه جراحی و سابقه اشتغال در بیمارستان های: عرفان، تهرانپارس، الغدیر و… دارند؛ دکتر درخشان همچنان خود را فارغ التحصیل ندانسته و در حال تحصیل علمی و گذراندن بخش های علمی و تخصصی و آموزش متدهای نوین جراحی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح عمومی در تهران می باشند.

خدمات دکتر ابوالفضل درخشان :

 • عمل جراحی تیروییدوتعبیه پورت شیمی درمانی
 • عمل جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه آقایان)ماستوپکسی ومامو پلاستی(عمل زیبایی پستان)
 • ابدومینو پلاستی
 • عمل جراحی انواع هرنی ها شامل هرنی جدار شکم هرنی نافی، و…وکشاله ران بدون بازگشت
 • جراحی کیسه صفرا به دو روش باز ولاپاروسکوپی
 • عمل جراحی کیست هیداتیک کبد وطحال
 • جراحی آپانیسیت به روش باز ولاپاروسکوپی
 • عمل جراحی بیماری نشیمنگاهی شامل فیشر ،همورئید ،آبسه وفیستول مقعدی
 • عمل جراحی کیست پایلونیدال (کیست مویی)
 • جراحی تومورهای معده ، روده کوچک وبزرگ
 • عمل جراحی توده های خوش خیم وبدخیم پستان
 • عمل جراحی ماستکتومی(برداشتن کامل پستان)
 • جراحی سرپایی شامل ترمیم جراحات پوستی
 • برداشتن توده های جلدی وزیر جلدی
 • عمل جراحی آپاندیسیت به دو روش باز و لاپاروسکوپی

آدرس: تهران، خيابان شریعتی ، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی ، کوچه شریفی ، پلاک 6 ، طبقه همکف

تلفن تماس:

09129594536

09129594537

021-22223600

021-22223193

021-22223195

خدمات قابل ارائه بهترین جراح عمومی در تهران

برخی از خدماتی که بهترین جراح عمومی در تهران تحت درمان و مدیریت قرار می دهد به شرح زیر می باشد:

سرطان مقعد، سوء هاضمه، سندروم لینچ، سرطان مری، دیورتیکولیت، چسبندگی شکم، بیوپسی کبدی، بی اختیاری مدفوع، سرطان کیسه صفرا، سنگ کیسه صفرا، کیست های کبدی، سرطان پانکراس، جراحی چاقی و کنترل وزن، خطرات بهداشتی اضافه وزن، بیماری ریفلاکس معده، آدرنالکتومی، هموروئید،کولکتومی، سرطان کبد، سندروم دان، متاستاز کبد، جدا کردن اندام های به هم چسبیده، تعمیرات فتق به صورت لاپاراسکوپی، سرطان پستان مردان، سرطان پانکراس، سرطان پاراتیروئید، سندروم متابولیک، جراحی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، پانکراتیت حاد، فیستول مقعدی، سرطان پستان، سرطان کولون، پانکراتیت مزمن، سندروم کوشینگ، آپاندیس، عود فتق، آشالازی، ملانوما، یبوست، کولیت، گواتر، چاقی، سرطان مجرای صفراوی، تومورهای خوش خیم کبد و جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، آندوسکوپی قسمت فوقانی دستگاه گوارش و … می باشد.

 اهداف انجام جراحی عمومی

معمولا بهترین جراح عمومی در تهران انواع جراحی های تنه را انجام می دهد و هدف اصلی ایشان از خدمت رسانی جلب رضایت بیماران و بهبودی سریع تر آن ها می باشد. جراح عمومی اقدامات متعددی را انجام می دهند که به طور کلی برخی از این اقدامات عبارتند از:

انجام جراحی های درمانی: متخصصین جراحی عمومی یکی از مهم ترین نقش های آن ها انجام انواع جراحی های عمومی و درمان بیماری ها است.

انجام جراحی زیبایی و بهبودی سازی شکل ظاهری آن: با توجه به این که جراحان آناتومی کل بدن را می شناسند و در رابطه با بدن و اندام های داخلی مهارت های لازم را دارا می باشند، از این رو در انجام پروتزگذاری و سایر اعمال زیبایی بسیار با تجربه می باشند.

انتقال بافت و پیوند اعضای بدن: پزشکان متخصص عمومی در این زمینه تخصص های لازم را دارا می باشند و یکی از جراحی های درمانی ایشان، پیوند اعضا است.

ترمیم اسکار: جراحان عمومی در ترمیم و درمان مشکلات پوستی نیز بسیار ماهر هستند و انواع اسکارها را از بین میبرند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را بهترین جراح عمومی در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهرهای دیگر هستید و در جست و جوی بهترین جراح عمومی می باشید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح عمومی در ایران مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

چگونه می توان بهترین جراح عمومی را انتخاب کرد؟

روش های مختلفی برای شناسایی بهترین جراح عمومی وجود دارد، از جمله: پرس و جو از اطرافیان، مراجعه به بیمارستان ها، تحقیق از پزشکان متخصص و …

هزینه جراحی عمومی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی عمومی رابطه مستقیمی با نوع جراحی، روش انتخابی، تخصص پزشک و تجهیزات به کار برده و … دارد.

آیا جراحی عمومی عوارضی هم دارد؟

به طور کلی باید گفت؛ در صورتی که توسط بهترین جراح انجام شود و مراقبت های قبل و بعد صورت گیرد؛ این جراحی با کمترین عارضه همراه خواهد بود.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا