پزشکان

بهترین بیمارستان دولتی در ایران【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین بیمارستان دولتی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این بیمارستان ها در اختیارتان قرار دهیم. معمولا بیمارستان های دولتی به سبب این که هم تشخیصی و هم آموزشی می باشند، از پزشکانی با سابقه، متخصص و فوق تخصص و در عین حال ماهر تشکیل شده اند که اکثریت عضو هیئت علمی دانشگاه ها می باشند و این موضوع باعث شده تا کلیه اطلاعات پزشکی آن ها به روز و نوین باشد و همچنین جدیدترین روش های درمانی را برای درمان انواع بیماری ها استفاده نمایند.

بیمارستان دولتی و بخش های مختلف آن

همانطور که از نام این بیمارستان ها مشخص است، کلیه خدمات درمانی و هزینه های اجرایی آن تحت نظر دولت و مراکز مرتبط با آن می باشد و از این رو این بیمارستان ها در مقایسه با بیمارستان های غیر دولتی و خصوصی، کم هزینه تر و منصفانه تر می باشند.

معمولا یکی از اولویت های بیماران در انتخاب بیمارستان، نوع خدمت رسانی آن و هزینه بیمارستان می باشد که بهترین بیمارستان دولتی در ایران مناسب ترین گزینه محسوب می شود.

بیمارستان ها با توجه به وسعت و نوع خدمات ارائه دهنده آن ها دارای بخش های متعددی می باشند که مهم ترین این بخش عبارتند از: بخش های داخلی، بخش اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، جراحی، بخش زنان، بخش اعصاب و روان، بخش سوختگی، عفونی، رادیولوژی، بخش دیالیز، بخش قلب و عروق، CCU و ICU (بخش مراقبت های ویژه)، بخش اطفال، فیزیوتراپی، بخش استریل، گوش و حلق و بینی و …

بیمارستان دولتی و بخش های مختلف آن

ویژگی های بهترین بیمارستان دولتی در ایران

با توجه به این که انتخاب بیمارستان در نتیجه درمان بیماری بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در یافتن بهترین بیمارستان دولتی در ایران دقت کافی را داشت، بر همین اساس باید نکاتی را در گزینش بیمارستان در نظر داشت و به کمک آن بهترین بیمارستان دولتی در ایران را جویا شد.

از جمله ویژگی های بهترین بیمارستان دولتی در ایران عبارتند از:

  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران می بایست از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات برخوردار باشد و همواره امکانات پزشکی خود را به روز رسانی نماید.
  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران باید از بخش های متعدد و مختلفی تشکیل شده باشد و کلیه این بخش ها باید به نکات بهداشتی رعایت کرده باشند.
  • بیمارستانی را بهترین می دانیم که از پرسنل و کادر درمان با سابقه و با تجربه ای برای خدمت رسانی به بیماران استفاده کند.
  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران باید دارای متخصصین بسیاری در تمامی زمینه های درمانی اعم از: قلب و عروق، اطفال، کلیه، زنان، ارتوپد، دیابت، اعصاب و روان و … باشد.
  • بیمارستان دولتی باید با کلیه بیمه ها طرف قرارداد باشد تا هر شخصی با هر نوع بیمه ای به راحتی در این بیمارستان ها تحت درمان های لازم قرار گیرد.
  • کادر درمان بهترین بیمارستان دولتی در تهران و یا هر شهر دیگری باید رفتاری مناسب و محترمانه ای را در برخورد با بیماران در پیش گیرد.
  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران باید از امکانات رفاهی خوبی برخوردار باشد تا بیماران و همراهان آن ها دچار مشکل و یا ناراحتی نشوند.
  • هزینه بیمارستان دولتی در مقایسه با بهترین بیمارستان خصوصی در تهران باید بسیار مناسب تر و کمتر باشد.
  • بیمارستانی را بهترین می دانیم که در موقعیت جغرافیایی ویژه ای قرار داشته باشد و رفت و آمد به آن جا با کلیه وسایل نقلیه عمومی و شخصی امکان پذیر باشد.

مرکز آموزشی درمانی بعثت

مرکز آموزشی درمانی بعثت

مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی بعثت از جمله بهترین بیمارستان دولتی در ایران محسوب می شود که در سال 1385 با انتقال بیمارستان امام خمینی (ره) اقدام به فعالیت نموده است. این بیمارستان به طور تقریبی دارای مساحتی 137139 متر مربع و زیربنای 65396 متر مربع می باشد. به تدریج این بیمارستان گسترش یافت و بخش های مختلف بیمارستان های اکباتان، شهید مباشر کاشانی و فاطمیه به این مرکز منتقل گردید.

در سال 1387 بیمارستان شهید مباشر کاشانی تعطیل و سپس تمامی اموری بیماران حوادث و ترومائی به این مرکز تخصصی و فوق تخصصی انتقال یافت. از جمله تخت های مصوب: 380 و تعداد تخت های فعال بستری: 581 تخت می باشد و شامل بخش و واحدهای درمانی از قبیل:

بخش آی سی یو، جراحی، گوش و حلق و بینی، اتاق عمل، اطفال و نوزادان، اورژانس بستری، اورژانس تحت نظر، آزمایشگاه و پاتولوژی، ارتوپدی، سی سی یو، شنوایی سنجی، اورژانس سرپایی، ارتوپدی، آنژیوگرافی، تروما، فیزیوتراپی، درمانگاه های تخصصی و توانبخشی و طب فیزیکی، نوروسرجری، نورولوژی، داخلی و غدد، فک و صورت، PKU، مشاوره بیهوشی و درد، بخش قلب، اسپیرومتری، نوار قلب و EEG و همچنین درمانگاه فوق تخصصی عبارتند از: جراحی کودکان، جراحی پلاستیک، جراحی آرنج، جراحی زانو، قلب و عروق نوزادان، جراحی توراکس و قفسه سینه می باشد.

در سال 1396 بیمارستان سوختگی بعثت، همزمان با گرامیداشت دولت تاسیس گردید. این پروژه یکی از پروژه های مصوب دانشگاه علوم پزشکی در سفر ریاست جمهوری اسلامی به همدان می باشد و عملیات اجرایی آن از سال 1387 آغاز شده است. بخش های درمانی این بیمارستان شامل: بخش خدمات اورژانس سرپایی شش تخته، بخش اورژانس با دوازده تخت، دو بخش بستری دوازده تخته، بخش BICU هشت تخت، سه تخت اتاق عمل، ریکاوری پنج تخته و دو تخت اکسیژن هایپر باریک، بیست تخت پانسمان و حمام و همچنین دارای واحدهای پشتیبانی آزمایشگاه و رادیولوژی دیجیتال و پرتابل و تجهیزات موردنیاز برای ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد.

آدرس بیمارستان: ایران، همدان، بلوار شهید بهشتی، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بعثت

شماره تماس: 32640020 – 32640030

بیمارستان 29 بهمن

بیمارستان 29 بهمن

بیمارستان 29 بهمن از سال 1381 به عنوان بیمارستان جنرال فعالیت می نماید و به دنبال راه اندازی بیمارستان استاد عالی نسب تبریز و انتقال بخش های آن به این بیمارستان به صورت بیمارستان تک تخصصی زنان و زایمان با چهل تخت بستری اصلی در بخش های پلی کلینیک تخصصی و واحدهای کلینیکی و پاراکلینیک خدمت رسانی می نماید.

در روز 29 بهمن سال 1386 مصادف با سالروز قیام مردم غیور تبریز بخش های مختلف بیمارستان اعم از: بخش نفرولوژی، داخلی، جراحی عمومی، NICU و کودکان و بخش دیالیز با چهارده تخت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت با فعالیت بخش های مذکور بیمارستان از حالت تک تخصصی خارج گردید و به صورت بیمارستان جنرال به فعالیت های درمانی می پردازد.

بیمارستان 29 بهمن را می توان یکی از بهترین بیمارستان دولتی در ایران به شمار آورد که از جمله افتخارات اخذ شده این بیمارستان عبارتند از: در سال 1383 لوح دوستدار کودک، در سال 1384 گواهینامه ایزو 9001-2000، در سال 1391 دریافت تندیس ممیزی بالینی از اولین همایش ارتقاء کیفیت و ممیزی بالینی، در سال 1391 کسب تندیس و لوح بیمارستان برتر از دومین جشنواره کشوری حاکمیت بالینی، معرفی کلاس های زایمان فیزیولوژیک بیمارستان به عنوان الگوی شمال غرب کشور از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین اخذ لوح بیمارستان برتر در محور تعامل با بیمار از اولین جشنواره استانی حاکمیت بالینی در همان سال (1391)، اخذ گواهینامه اعتبار بخشی ملی با درجه یک مثبت، دریافت گواهینامه اعتبار بخشی ملی با درجه یک عالی توسط بخش NICU و همچنین گواهینامه اعتباربخشی در سال 1393 و اخذ گواهینامه اعتباربخشی در سال 1396 می باشد.

لازم به ذکر است که از جمله پاراکلینیک های بیمارستان 29 بهمن شامل: ماموگرافی، آزمایشگاه، اپتومتری، داروخانه، تزریقات و نوار قلب، اندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، اندومتری، تست ورزش و رادیولوژی و سونوگرافی می باشد.

آدرس بیمارستان: ایران، تبریز، بلوار 29 بهمن، نرسیده به راهنمایی و رانندگی

شماره تماس: 04133306100

بیمارستان امام سجاد

بیمارستان امام سجاد

بیمارستان امام سجاد دارای مساحت ابنیه تقریباً 15000 مترمربع می باشد که به انواع متعددی تقسیم می شود و عبارتند از: ساختمان اصلی بیمارستان و بخش های جدیدالاحداث، واحدهای پاراکلینیکی و پشتیبانی می باشد.

این بیمارستان یکی از بهترین بیمارستان دولتی در ایران به حساب می آید که دارای 200 تخت مصوب و 163 تخت فعال می باشد و درحال حاضر علاوه بر دانشگاه بین الملل بر رشته های پزشکی و داروسازی با دانشگاه آزاد تنکابن در رشته های پزشکی عمومی، پرستاری و مامایی و همچنین دانشکده پرستاری و مامایی فاطمه زهرا (س) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل در رشته های پرستاری و بهداشت با این مرکز همکاری های بسیاری دارند.

بخش های بیمارستان امام سجاد شامل: بخش های درمانی، درمانگاه و پلی کلینیک و همچنین پاراکلینیک بیمارستان می باشد که هر یک از این بخش دارای بخش های مجزای دیگر نیز می باشد که عبارتند از:

بخش های درمانی: بخش های داخلی، جراحی، زنان، انکولوژی، اطفال و نوزادان، اتاق عمل، بلوک زایمان، ICU ،CCU ،PCCU ،VIP، اورژانس، دیالیز، تالاسمی، کلینیک ویژه و بخش روانپزشکی

خدمات درمانگاه و پلی کلینیک: کلینیک های داخلی، عفونی، قلب و عروق، جراحی مغز و اعصاب، دندانپزشکی (ارتودنسی)، جراحی عمومی، بیهوشی، اطفال و نوزادان، چشم پزشکی، مامایی، جراحی زنان و زایمان، اورولوژی، پوست، داخلی مغز و اعصاب، تغذیه، اعصاب و روان، گوش و حلق و بینی

خدمات پاراکلینیک بیمارستان: آندوسكوپی، کلونوسکوپی، پاتوبيولوژی، راديولوژی، ماموگرافی، فيزيوتراپی (بستری)، داروخانه، اكوكارديوگرافی، الكتروكارديوگرافی، هولتر ریتم و فشار خون، تست ورزش، سونوگرافی، اپتومتری، تزریقات و سرم تراپی، سی تی اسکن، پاپ اسمیر، بخش آزمایشگاهی

آدرس بیمارستان: ایران، مازندران، رامسر، میدان انقلاب، بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر

شماره تماس: 09112937256

بیمارستان آیت اله طالقانی

بیمارستان آیت اله طالقانی

بیمارستان سوانح و سوختگی آیت اله طالقانی اهواز با مساحت 22000 متر مربع زیربنا از جمله بهترین بیمارستان دولتی در ایران محسوب می شود که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خدمت رسانی می کند. این مرکز در سال 1343 تاسیس گردید و در سال 1358 فعالیت های درمانی خود را در راستای درمان بیماران سوختگی آغاز نمود و در سال 1397 به ساختمان جدید منتقل شد.

این بیمارستان با 110 تخت مصوب و 111 تخت فعال، بیش از 500 پرسنل درمانی و غیر درمانی و 45 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص در شش طبقه ارائه خدمات درمانی می نمایند. از جمله پرسنل بیمارستان آیت اله طالقانی عبارتند از: پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، پزشکان عمومی، جراحی عمومی، داخلی، عفونی، متخصص چشم، دندانپزشکی، روانپزشکی، قلب و عروق، اطفال، پوست و مو، بیهوشی با استفاده از آخرین تکنیک ها، مواد و تجهیزات به روز دنیا و نیروی انسانی متخصص و با سابقه در زمینه  سوختگی، استفاده از پانسمان های نوین در درمان زخم، سوختگی و دیابت، ارائه تمامی اعمال زیبایی و ترمیمی می باشد.

بیمارستان آیت اله طالقانی دارای بخش های متعددی می باشد که هر کدام از این بخش ها دارای زیر مجموعه هایی می باشند که از جمله این بخش ها و زیر مجموعه ها به شرح زیر می باشد:

بخش جراحی پلاستیک: این بخش جزء بخش های مهم بیمارستان به حساب می آید و دارای هفت اتاق و 22 تخت فعال می باشد. بخش جراحی پلاستیک به بستری کردن بیماران مرتبط با خدمات زیبایی و ترمیمی از قبلی: بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک، ماموپلاستی، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، شکاف کام، شکاف لب، پروتز گونه، تزریق چربی، ، لیفت ابرو، کنتراکچرها، برداشتن خال، کشیدن استبلر، ترمیم انگشت، نوروفیبروماتوز می پردازد.

بخش زنان: این بخش دارای 18 تخت بستری، شش اتاق سه تخته، حمام، اتاق پانسمان و 18 تخت فعال می­ باشد. در این بخش 19 نفر نیرو شامل: یک نفر سرپرستار، 13 پرستار، چهار کمک بهیار و یک منشی ارائه خدمات درمانی و پزشکی می نمایند.

بخش اورژانس: این بخش دارای هشت تخت تحت نظر، دو تخت ایزوله و 10 تخت پانسمان، اتاق پزشکان، اتاق پانسمان زنان، اتاق پانسمان مردان، اتاق پانسمان اطفال، اتاق تحت نظر و اتاق CPR، اتاق عمل سرپایی، اتاق IPD و همچنین اتاق مدیر بخش می ­باشد. نکته قابل توجه این است که در اورژانس گردش کار پرسنل کمی با بقیه بخش ها متفاوت می ­باشد.

بخش اطفال: بخش اطفال بیمارستان آیت اله طالقانی دارای 22 تخت بستری، شش اتاق سه تخته، یک اتاق چهار تخته، حمام، اتاق پانسمان، اتاق تزریقات، اتاق انبار و 22 تخت فعال می باشد. در این بخش 23 نفر نیرو اعم از یک نفر سرپرستار، 13 پرستار، سه بهیار، پنج کمک بهیار و یک منشی در این بخش مشغول به فعالیت های درمانی و پزشکی می باشند.

بخش آقایان: این بخش از 18 تخت بستری، شش اتاق سه تخته، یک اتاق ایزوله، چهار حمام، اتاق پانسمان و 18 تخت فعال برخوردار می باشد. بخش آقایان 24 نفر نیرو دارد.

آدرس بیمارستان: ایران، خوزستان، اهواز، فاز دو پادادشهر، جنب میدان هجرت

شماره تماس: 0613554799

بیمارستان شهید بهشتی قم

بیمارستان شهید بهشتی قم

این بیمارستان در سال 1366 تأسیس شده است و بزرگترین مرکز درمانی استان قم محسوب می شود که زمینی به مساحت 90828 مترمربع و زیربنایی با 27997 مترمربع را دارا می باشد. بیمارستان شهید بهشتی قم 9 طبقه همراه با 530 تخت مصوب و 614 تخت (تا پایان سال 94) را دارد.

بیمارستان شهید بهشتی قم تا سال 1368 زیر نظر شبکه بهداشت به فعالیت های درمانی خود می پرداخت و سپس طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی به بنیاد شهید واگذار گردید و پس از آن در سال 1374 به دانشگاه علوم پزشکی فاطمیه تحویل داده شد. اما بنا به دلایلی در اواخر سال 1380 تعطیل گردید. در نهایت پس از دو سال مجمع تشخیص مصلحت نظام بیمارستان را به دولت واگذار کرد و سرانجام در سال 1384 پس از 4 سال به دانشگاه علوم پزشکی قم تحویل داده شد.

از سال 1385 دانشگاه علوم پزشکی قم پس از این مصوبه، نسبت به بازسازی ساختمان اقدام نمود که حدود 90% ساختمان و 100% تأسیسات بازسازی و نوسازی گردید و تجهیزات درمانی بیمارستان را نیز به روز نمودند. نکته قابل توجه در رابطه با این تحولات باید گفت که بخش های جدیدی به این بیمارستان اضافه شد و بخش های موجود نیز دچار تغییراتی گردید و در نهایت در سال 1388 پس از بازسازی فاز اول بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی قم افتتاح گردید.

به سبب این که بیمارستان شهید بهشتی قم یکی از بهترین بیمارستان دولتی در ایران به حساب می آید، در سال 1399 بیمارستان امیرالمومنین (ع) با دارا بودن 220 تخت به این مجتمع بیمارستانی اضافه شد و منجر به گسترش هر چه بیشتر این بیمارستان گردید.

آدرس بیمارستان: ایران، استان قم، بلوار شهید بهشتی (ره)

شماره تماس: 02536122000

بیمارستان ام البنین

بیمارستان ام البنین

بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ام البنین یکی از بهترین بیمارستان دولتی در ایران به شمار می رود که در سال 1354 تأسیس شده است. این بیمارستان دارای 98 تخت فعال می باشد.

پس از احداث بیمارستان و تامین قسمت زیادی از تجهیزات آن، با هدف ارائه خدمات تخصصی ویژه بانوان طبق وقف نامه رسمی از طرف خیریه مرحوم آیت الله حاج سید عبدالله شیرازی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار گردید. از مزایای این بیمارستان می توان به وجود کادر پزشکی، درمانی و اداری با اکثریت خانم اشاره نمود که این مزیت منجر به راحتی حال بیماران نیز می گردد.

بخش های بستری بیمارستان ام البنین عبارتند از: بخش اورژانس مامایی، بخش زنان و مامایی، NICU، زایمان ایمن، بخش زایشگاه، اتاق عمل و CSR و بخش جراحی زنان می باشد.

بیمه های طرف قرار داد این بیمارستان شامل: بیمه نیروهای مسلح (ارتش)، سازمان ملل متحد، خویش فرما، تامین اجتماعی، بیمه روستایی، کارمندی، کمیته امام (ره) و شرکت ملی نفت ایران و بیمه سایر اقشار می باشد.

از جمله افتخارات این بیمارستان عبارتند از: ارائه خدمات زایمان فیزیولوژیک و زایمان طبیعی بدون درد، کسب و دریافت تندیس حاکمیت بالینی، اخذ گواهینامه درجه یک از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین مرکز اجرای طرح دوستدار مادر و دختر می باشد.

آدرس بیمارستان: ایران، خراسان رضوی، مشهد، چهارراه زرینه، نبش آیت الله بهجت 16، بیمارستان تخصصی زنان حضرت ام البنین (س)

شماره تماس: 05132231061

بیمارستان شهید دستغیب

بیمارستان شهید دستغیب

بیمارستان شهید دستغیب در سال 1329 با مجهز سازی کامل ساختمان و به نام بهداری اداره راه افتتاح گردید. این بیمارستان در زمان تاسیس دارای 25 تخت و و پزشکان و کادر درمان متخصص همراه با واحدهایی همچون: داروخانه، اتاق پزشک، تزریقات و پانسمان آماده خدمت رسانی بوده است.

در سال 1331 به نام ثریا تغییر نام پیدا کرد و در ابتدای سال 1340 این مرکز با حمایت دولت وقت، توسعه و گسترش یافت و در سال 1346 از بهداری به بیمارستان ارتقاء یافت. با توسعه این بیمارستان، بخش های دیگری از قبیل: بخش داخلی، اطفال و بخش ارتوپدی با همکاری دکتر خبیر راه اندازی شد.

در سال 1355 بیمارستان ها شماره گذاری شدند و این مرکز به بیمارستان شماره سه تغییر نام یافت. در این بیمارستان بخش اطفال دارای 90 تخت، بخش چشم 20 تخت و بخش گوش و حلق و بینی 20 تخت بوده است. لازم به ذکر است که بیمارستان مجهز به اپراتوری اورژانس بود مریض های اورژانس شهرستان ها را پذیرش می نمود. در سال 1360 با شهادت آیت اله دستغب، به پاس قدردانی از زحمات این شهید بزرگوار، بیمارستان مذکور به بیمارستان شهید آیت آله دستغیب تغییر نام یافت.

از جمله بخش های بیمارستان شهید دستغیب عبارتند از: اتاق عمل، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی، بخش هموفیلی، داروخانه، آزمایشگاه تحقیقات، کولیز، بخش چشم، دندانپزشکی،  بخش گوش و حلق و بینی و اورژانس اطفال و بخش فیزیوتراپی می باشد.

آدرس بیمارستان: ایران، شیراز، خیابان حافظ، جنب باغ ملی، مرکز آموزشی درمانی شهید آیت الله دستغیب

شماره تماس: 07132288064

هزینه درمان در بیمارستان دولتی

همانطور که می دانید، هزینه درمان در بیمارستان های دولتی بسیار مقرون به صرفه تر و کمتر از بیمارستان های خصوصی و غیر دولتی می باشد، از این رو همه روزه افراد بسیاری برای درمان انواع بیماری ها به سراغ بهترین بیمارستان دولتی در ایران می روند.

از مزایای بهترین بیمارستان دولتی در ایران می توان به قرارداد آن با کلیه بیمه ها اعم از: بیمه بان کشاورزی، نیروهای مسلح (ارتش)، سازمان ملل متحد، بیمه بانک ملی، خویش فرما، تامین اجتماعی، بیمه روستایی، کارمندی، بیمه بانک ملت و سایر بانک ها، کمیته امام (ره) و شرکت ملی نفت ایران و بیمه سایر اقشار اشاره نمود.

با توجه به این که بهترین کلینیک زیبایی در تهران و یا هر شهر دیگری از هزینه های هنگفتی برای جراحی های زیبایی بهره می جوید، از این رو افرادی که قصد انجام چنین اعمالی را دارند، به راحتی می توانند با مراجعه به متخصصین موجود در بهترین بیمارستان دولتی در ایران به هدف خویش دست یابند و هزینه های کمتری را صرف چنین اعمالی نمایند.

هزینه درمان در بیمارستان دولتی

کلام آخر

برخی از بیمارستان های دولتی طبق خدمات درمانی که ارائه می دهند، شهرت یافته اند و تنها مختص یک نوع بیماری می باشند که برای مثال: بیمارستان دولتی وجود دارد که تنها خدمات زنان و یا ارتوپد و یا هر نوع بیماری دیگری را ارائه می دهند و همان یک نوع بیماری را درمان می کنند. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید.

سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین بیمارستان دولتی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (35 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا