پزشکان

بهترین بیمارستان دولتی در ایران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین بیمارستان دولتی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این بیمارستان ها در اختیارتان قرار دهیم. معمولا بیمارستان های دولتی به سبب این که هم تشخیصی و هم آموزشی می باشند، از پزشکانی با سابقه، متخصص و فوق تخصص و در عین حال ماهر تشکیل شده اند که اکثریت عضو هیئت علمی دانشگاه ها می باشند و این موضوع باعث شده تا کلیه اطلاعات پزشکی آن ها به روز و نوین باشد و همچنین جدیدترین روش های درمانی را برای درمان انواع بیماری ها استفاده نمایند.

بیمارستان دولتی و بخش های مختلف آن

همانطور که از نام این بیمارستان ها مشخص است، کلیه خدمات درمانی و هزینه های اجرایی آن تحت نظر دولت و مراکز مرتبط با آن می باشد و از این رو این بیمارستان ها در مقایسه با بیمارستان های غیر دولتی و خصوصی، کم هزینه تر و منصفانه تر می باشند.

معمولا یکی از اولویت های بیماران در انتخاب بیمارستان، نوع خدمت رسانی آن و هزینه بیمارستان می باشد که بهترین بیمارستان دولتی در ایران مناسب ترین گزینه محسوب می شود.

بیمارستان ها با توجه به وسعت و نوع خدمات ارائه دهنده آن ها دارای بخش های متعددی می باشند که مهم ترین این بخش عبارتند از: بخش های داخلی، بخش اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، جراحی، بخش زنان، بخش اعصاب و روان، بخش سوختگی، عفونی، رادیولوژی، بخش دیالیز، بخش قلب و عروق، CCU و ICU (بخش مراقبت های ویژه)، بخش اطفال، فیزیوتراپی، بخش استریل، گوش و حلق و بینی و …

بیمارستان دولتی و بخش های مختلف آن

ویژگی های بهترین بیمارستان دولتی در ایران

با توجه به این که انتخاب بیمارستان در نتیجه درمان بیماری بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در یافتن بهترین بیمارستان دولتی در ایران دقت کافی را داشت، بر همین اساس باید نکاتی را در گزینش بیمارستان در نظر داشت و به کمک آن بهترین بیمارستان دولتی در ایران را جویا شد.

از جمله ویژگی های بهترین بیمارستان دولتی در ایران عبارتند از:

  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران می بایست از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات برخوردار باشد و همواره امکانات پزشکی خود را به روز رسانی نماید.
  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران باید از بخش های متعدد و مختلفی تشکیل شده باشد و کلیه این بخش ها باید به نکات بهداشتی رعایت کرده باشند.
  • بیمارستانی را بهترین می دانیم که از پرسنل و کادر درمان با سابقه و با تجربه ای برای خدمت رسانی به بیماران استفاده کند.
  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران باید دارای متخصصین بسیاری در تمامی زمینه های درمانی اعم از: قلب و عروق، اطفال، کلیه، زنان، ارتوپد، دیابت، اعصاب و روان و … باشد.
  • بیمارستان دولتی باید با کلیه بیمه ها طرف قرارداد باشد تا هر شخصی با هر نوع بیمه ای به راحتی در این بیمارستان ها تحت درمان های لازم قرار گیرد.
  • کادر درمان بهترین بیمارستان دولتی در تهران و یا هر شهر دیگری باید رفتاری مناسب و محترمانه ای را در برخورد با بیماران در پیش گیرد.
  • بهترین بیمارستان دولتی در ایران باید از امکانات رفاهی خوبی برخوردار باشد تا بیماران و همراهان آن ها دچار مشکل و یا ناراحتی نشوند.
  • هزینه بیمارستان دولتی در مقایسه با بهترین بیمارستان خصوصی در تهران باید بسیار مناسب تر و کمتر باشد.
  • بیمارستانی را بهترین می دانیم که در موقعیت جغرافیایی ویژه ای قرار داشته باشد و رفت و آمد به آن جا با کلیه وسایل نقلیه عمومی و شخصی امکان پذیر باشد.

هزینه درمان در بیمارستان دولتی

همانطور که می دانید، هزینه درمان در بیمارستان های دولتی بسیار مقرون به صرفه تر و کمتر از بیمارستان های خصوصی و غیر دولتی می باشد، از این رو همه روزه افراد بسیاری برای درمان انواع بیماری ها به سراغ بهترین بیمارستان دولتی در ایران می روند.

از مزایای بهترین بیمارستان دولتی در ایران می توان به قرارداد آن با کلیه بیمه ها اعم از: بیمه بان کشاورزی، نیروهای مسلح (ارتش)، سازمان ملل متحد، بیمه بانک ملی، خویش فرما، تامین اجتماعی، بیمه روستایی، کارمندی، بیمه بانک ملت و سایر بانک ها، کمیته امام (ره) و شرکت ملی نفت ایران و بیمه سایر اقشار اشاره نمود.

با توجه به این که بهترین کلینیک زیبایی در تهران و یا هر شهر دیگری از هزینه های هنگفتی برای جراحی های زیبایی بهره می جوید، از این رو افرادی که قصد انجام چنین اعمالی را دارند، به راحتی می توانند با مراجعه به متخصصین موجود در بهترین بیمارستان دولتی در ایران به هدف خویش دست یابند و هزینه های کمتری را صرف چنین اعمالی نمایند.

هزینه درمان در بیمارستان دولتی

کلام آخر

برخی از بیمارستان های دولتی طبق خدمات درمانی که ارائه می دهند، شهرت یافته اند و تنها مختص یک نوع بیماری می باشند که برای مثال: بیمارستان دولتی وجود دارد که تنها خدمات زنان و یا ارتوپد و یا هر نوع بیماری دیگری را ارائه می دهند و همان یک نوع بیماری را درمان می کنند. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید.

سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین بیمارستان دولتی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (36 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا