پزشکان

بهترین دکتر زنان در تهران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر زنان در تهران آشنا سازیم. بدون شک همه بانوان در بازه های زمانی مختلفی به دلایلی نیاز به دکتر زنان به منظور مشاوره، چکاپ و یا درمان و … دارند، پزشکی زنان یا بیماری های زنان و زایمان یا گایناکولوژی(Gynecology یا Gynecology) یکی از رشته های تخصصی پزشکی است. البته در کشور های اروپایی و آمریکایی تخصص دیگری به نام Obstetrician هم وجود دارد که وظیفه آن مراقبت از خانم ها در حین بارداری و کمک به آنها در به دنیا آمدن نوزاد است.

گاهی هم ممکن است با تخصصی به نام OB-Gyn مواجه شوید، منظور از OB-Gyn همان چیزی است که در ایران با نام دکتر زنان و زایمان شناخته می شود. این دکترها نیز برای مراقبت از سلامتی بانوان تلاش بسیاری می کنند و هم درباره بارداری و زایمان به خانم ها کمک می نمایند. اغلب دکتر  زنان ترجیح می دهند تنها در یکی از این رشته ها فعالیت کنند و وارد رشته ی دیگری نشوند. به عنوان مثال تعدادی از دکتر های زنان در مسائل بهداشتی خانم ها تخصص دارند و جزء بهترین ها محسوب می شوند و کاری به حاملگی و زایمان ندارند. حتی این امکان هم وجود دارد که عده ای از بهترین دکتر زنان در ایران در زمینه زایمان تخصص پیدا کنند و ترجیح دهند تنها در بخش زایمان طبیعی حضور داشته باشند و در جراحی هایی مانند سزارین فعالیتی نکنند.

نقش بهترین دکتر زنان در تهران چیست؟

در سلامت عمومی بانوان، متخصص زنان و زایمان نقش به سزایی دارند. دوران بارداری و روش های زایمان و بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی زنان و تمام بیماری ها و مشکلات زنان اعم از بیماری های رحم و تخمدان در حیطه تخصص پزشک زنان و زایمان است. بنابراین خیلی مهم است که خانم ها زیر نظر بهترین دکتر زنان در تهران قرار بگیرند.

هزینه درمان توسط بهترین دکتر زنان در تهران

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید، طبیعی است که هزینه های پرداختی شما بسته به بیماری و نوع درمان متفاوت است. برای درمان بیماری های زنان باید هزینه هایی پرداخت شود که این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به نوع بیماری اشاره کرد. یکی دیگر از عواملی که در هزینه پرداختی فرد موثر است، تجربه و مهارت پزشک متخصص زنان است و باید گفت که هر چه تجربه پزشک بیشتر باشد، هزینه درمان توسط پزشک مورد نظر بیشتر می شود.

چگونه بهترین دکتر زنان در تهران را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان با در نظر داشتن خصوصیات پزشک موردنظر، امری کاملا سلیقه ای است و هرکس ممکن است ویژگی های خاصی را در نظر داشته باشد. با این حال فاکتور هایی وجود دارد که شخص را در انتخاب بهترین دکتر زنان در تهران راهنمایی می کند:

 • میزان تحصیلات پزشک و دوره های گذرانده شده
 • سابقه و تجربه پزشکی
 • تخصص دقیق پزشک مورد نظر
 • موقعیت مکانی مطب
 • اخلاق و رفتار مناسب پزشک با بیمار
 • انجام جراحی به بهترین شکل
 • بروز بودن اطلاعات و دستگاه های مورد استفاده پزشک
 • پولکی نباشد و سلامتی بیمار جزء الویت های پزشک باشد.
چگونه بهترین دکتر زنان در تهران را انتخاب کنیم؟

تفاوت پزشک متخصص زنان و ماما چیست؟

متخصص زنان به تشخیص و درمان همه ی بیماری های مرتبط با زنان از جمله عفونت های دستگاه تناسلی، کیست تخمدان، کیست پستان،مراقبت های قبل و بعد از زایمان و شیوه درمان آن، تعیین جنسیت، لیزر و …

متخصص زنان دوره های پزشکی عمومی را علاوه بر تخصص در زمینه زنان گذرانده است، از این رو با طب پزشکی آشنایی کامل دارد و در مورد آناتومی، فیزیولوژی و تغییرات عملکرد بدن بانوان آشنایی لازم و کافی را دارد و به خوبی می تواند در مواقع بروز مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

در صورتی که ماما به کار هایی که قبل از بارداری و بعد از بارداری انجام می شود آشنایی دارد و آموزش های لازم به او داده شده است. از جمله می توان به برطرف کردن نیاز های مربوط به مادر از زمان بستری شدن تا زمان وضع حمل و پس از به دنیا آمدن نوزاد اشاره کرد. هم چنین ماما می تواند به مادر آموزش های لازم از قبیل نحوه شیر دادن صحیح به نوزاد را بدهد و در تمام مدتی که مادر و فرزند در بیمارستان هستند باید کاملا هوشیار باشد و تمامی موارد را چک نماید تا در صورت بروز مشکل، پزشک متخصص را آگاه سازد تا دکتر زنان سریعا راهی برای رفع مشکل بیمار پیدا کند.

بیماری های زنان:

✅کیست تخمدانکیست تخمدان از بیماری های شایع در میان زنان به شمار می آید و انواع مختلفی دارد.
✅️تنبلی تخمدانبیماری تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک می تواند موجب بی نظمی های قاعدگی،ریزش مو، افزایش موهای زائد و آکنه های چرکی شود
✅فیبروم رحمشایعترین تومور لگنی در میان زنان فیبروم رحمی می باشد . این عارضه در سنین ۲۵ تا ۴۰ سال شیوع بیشتری دارد
✅عفونت واژناز شایعترین بیماری های زنان عفونت واژن می باشد و یکی از دلایل مراجعه زنان به متخصص زنان و زایمان این عارضه است

وظایف دکتر زنان

 • متخصص زنان در زمینه مراقبت های ویژه مربوط به زنان فعالیت دارند. این مراقبت ها ممکن است تنها به بیماری های جسمی مربوط نباشند از جمله وظایف پزشک در این حوزه می توان به انجام آزمایش های سالانه ماموگرافی، کنترل فشارخون، کولونوسکوپی، پی گیری واکسن های ضروری، رژیم غذایی سالم که شامل مصرف کلسیم و فولیک اسید می باشد، بررسی بیماری های قلبی و عروقی، دیابت زنان، اختلالات تیروئید، اختلالات فیزیولوژی تولید مثل و هورمون ها و خشونت علیه زنان و تجاوز جنسی و… اشاره کرد.
 • تشخیص و درمان بیماری های زنان از قبیل: سرطان های رحم، سرطان تخمدان، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن، قاعدگی دردناک، اختلالات قاعدگی، نزدیکی دردناک، عفونت دستگاه تناسلی( واژینیت)، پیچ خوردگی تخمدان، مشاوره قبل از بارداری، مشاوره بعد از بارداری، زایمان طبیعی، سزارین و عوارض آن، بیماری هایی مانند اکلامیسی، حاملگی خارج از رحم، سقط خود به خودی، جدا شدن جفت، پره اکلامیسی و… می پردازند.
 • تنظیم خانواده، نازایی، بارداری و کنترل آن، انجام زایمان طبیعی یا عمل سزارین و عوارض آن ها، حاملگی خارج رحمی، پارگی رحم، سونوگرافی سه بعدی، معاینات دوره ای زنان و…

وظایف دکتر زنان

بهترین دکتر زنان در تهران از چه روش هایی برای تشخیص و درمان استفاده می کند؟

بیماری های مختص زنان از قبیل بیماری های خاص می باشد که برای تشخیص آن نیازمند دستگاه ها و آزمایشات دقیقی می باشد و در کنار آنها نیز تشخیص درست پزشک کمک خواهد کرد تا بیماری زودتر و بهتر درمان شود. بهترین دکتر زنان در تهران با استفاده از ابزار تشخیصی به تشخیص بیماری می پردازد و با توجه به علایم مشاهده راه های درمان را بیان می کند. از جمله روش های تشخیص بیماری می توان به این موارد اشاره نمود:

روش های تشخیص و درمان بهترین دکتر زنان در تهران: مانند سونوگرافی، نمونه گیری از پوشش دهانه رحم با استفاده از کولپوسکوپی، هیستروسکوپی که با استفاده از آندوسکوپ برای دیدن رحم برای تشخیص و درمان استفاده می شود، عملیات ناباروری، نمونه گیری آندومتر، عملیات ناباروری، لاپاراسکوپی برای تشخیص بیماری یا جراحی کردن به منظور رفع مشکل، جراحی های کوچک و بزرگ و … از جمله راه های تشخیص و درمان می باشد، در صورتی که به موقع به پزشک زنان مراجعه شود، می توان به راحتی با دارو و یا حتی  تمرین های ورزشی برخی مشکلات را رفع کرد و نیازی به جراحی نباشد. اما اگر دیر هنگام به پزشک مراجعه شود ممکن است خطراتی را به همراه بیاورد، برای نمونه: در سرطان سینه مجبور به برداشتن سینه فرد شود، از این رو حتما با دیدن کوچکترین نشانه و علائم مشکوک سریعا به دکتر زنان مراجعه کرده و چکاپ سالانه را انجام دهید.

درمان بیماری های زنان به چند روش انجام می شود؟

بیماری های زنان به دو دسته مجزا تقسیم می شوند:

1- مراقبت و درمان سرپایی: مراقبت های سرپایی شامل انواع بیماری های زنان شامل مواردی چون حفظ سلامت، پیشگیری از بیماری ها، تشخیص بیماری، درمان، پیگیری، مشاوره و ارجاع در صورت نیاز است.

2- مراقبت و درمان بستری و جراحی: در این روش درمان فاکتور های مهمی چون انتخاب عمل جراحی مناسب، ارزیابی قبل و بعد از عمل و … نقش دارد. نکته قابل توجه این است که در این روش انتخاب بهترین دکتر زنان در تهران برای انجام عمل و بستری فرد خیلی  اهمیت دارد.

لازم به ذکر است که ماهیت رو به رشد و پویای رشته زنان و زایمان، متخصصان این رشته باید در زمینه های زنان، مامایی، مراقبت های بهداشتی، پیش گیری و درمان مهارت و تبحر لازم و کافی را داشته باشند.

درمان بیماری های زنان به چند روش انجام می شود؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را با صبوری تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر زنان در تهران آشنا کند و آرزومندیم که مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

آیا استفاده از موبایل باعث سقط جنین می شود ؟

خیر این یک باور غلط در زنان باردار است ، ممکن است اشعه ها برای جنین ضرر داشته باشند اما باعث سقط نمی شوند.

با وجود سالم بودن پرده بکارت امکان بارداری وجود دارد ؟

باکره بودن مانعی بر اینکه شخص باردار نشود نمی باشد بنابراین در صورت برقرار رابطه زناشویی بدون اینکه پیشگیری کنید وجود دارد .

آیا در زمان پریود احتمال بارداری وجود دارد ؟

بله ،این امکان وجود دارد و ممکن است بارداری صورت بگیرد. در واقع پریود به معنای عدم باروی نیست

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا