پزشکان

بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان آشنا کنیم. امروزه بنابر برخی شرایط و عوامل، افراد بسیاری با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند و از بروز چنین مشکلی احساس نارضایتی می کنند. این اشخاص همواره در صدد یافتن راهی برای قطع ریزش مو و رویش مجدد موهای خویش هستند، از این رو در این مقاله ما سعی نموده ایم تا مطالب ارزشمندی را در زمینه ریزش مو در اختیارتان قرار دهیم تا در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی به مقاله ما مراجعه نمایید.

ریزش مو و انواع آن

ریزش مو نوعی اختلال با نام آلوپسی می باشد که عوامل مختلفی در ایجاد آن سهیم هستند. ممکن است ریزش مو در هر قسمت از بدن صورت گیرد و شدت آن متفاوت باشد. این عارضه به دنبال توقف چرخه رشد مو پدید می آید. معمولا ریزش مو به مقدار کم طبیعی است و جای نگرانی نیست، اما اگر این مقدار روزانه بیشتر شده و موجب نارضایتی گردد، الزامی است که بدون اتلاف وقت؛ نزد بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان رفت و تحت درمان های لازم قرار گرفت.

پس از مراجعه به متخصص مربوطه، ایشان ابتدا آزمایشاتی را تجویز می نمایند تا به کمک نتایج آن ها علت اصلی ریزش مو را تشخیص دهند. در رابطه با انواع ریزش مو می توان گفت که این نوع عارضه به دو بخش مجزا تقسیم می شود که شامل: ریزش مو الگوی مردانه (مزمن) و ریزش مو الگوی زنانه (ری اکشنال) می باشد.

انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان

نقش متخصص ریزش مو در درمان ریزش مو بسیار مهم است و در صورتی که پزشک معالج به اشتباه انتخاب شود ممکن است عواقب جبران ناپذیری را منجر شود. از این رو در این مقاله ابتدا به بررسی معیارهای انتخاب بهترین دکتر ریزش مو می پردازیم و سپس برخی روش های شناسایی را ارائه می دهیم تا در این زمینه کمکی نموده باشیم.

برخی از معیارهای انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان به شرح زیر می باشد:

 • از انجام فعالیت هایی که سلامتی بیماران را به خطر بیندازد، خودداری فرماید.
 • متخصص ریزش مو باید از تجربه بالایی برخوردار باشد و مشکل ریزش موی بیماران خویش را درمان سازد.
 • در برقراری ارتباط با کلیه بیماران و مراجعین خویش رفتاری صمیمانه در پیش گیرد.
 • در جهت کسب علم بیشتر کوشا باشد و در سمینارها و دوره های متعددی حضور فعال به ارمغان آورد.
 • بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان باید مسئولیت پذیر باشد و معالجه بیماران را جزء اولویت های خود بداند.
 • بهترین دکتر ریزش مو در ایران باید دارای مدرک تخصصی مربوطه باشد و تحت نظر وزارت بهداشت و درمان به درمان بیماری ها بپردازد.
 • از متنوع ترین و به روزترین روش ها در درمان ریزش مو بهره جوید و همچنین از نوین ترین و جدیدترین تجهیزات پزشکی استفاده نماید.
انتخاب بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان

از جمله روش های شناسایی متخصص ریزش مو عبارتند از:

 • در صورتی که اطرافیان و آشنایان قبلا دچار مشکل ریزش مو شده باشند و از پزشک خویش راضی هستند، پیشنهاد می کنیم که در رابطه با پزشک معالج آن ها تحقیق نمایید و به این طریق به هدف خویش دست یابید.
 • جست و جو در فضای مجازی همچون گوگل باعث می شود تا در کوتاهترین زمان ممکن متخصص مربوطه را بیابید و مشخصات دقیق آن را نیز دریافت نمایید.
 • روش دیگر در شناسایی متخصص ریزش مو این است که از پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی خویش در رابطه با دکتر ریزش مو پرس و جو کنید و به این صورت مشکل ریزش مو خود را رفع سازید.

در ادامه لیستی هفت تایی از بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان را برای شما ارائه داده ایم تا در صورتی که با مشکل ریزش مو مواجه هستید؛ به یکی از این متخصصین متبحر و مجرب مراجعه نمایید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و به دنبال متخصص ریزش مو می باشید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر ریزش مو در کرج مراجعه کنید و از اطلاعات آن بهره ببرید.

انواع روش های درمانی ریزش مو

بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان برخی از رایج ترین روش های درمانی ریزش مو به کمک تجهیزات پزشکی را به صورت موارد زیر شرح می دهد:

لیزرتراپی: یکی از جدیدترین روش ها در درمان ریزش مو تاباندن لیزر های ظریف به پوست سر می باشد که این روش منجر به بهبود سازی تراکم مو و درنتیجه رویش مجدد موها می گردد. این روش درمانی مختص ریزش موی ژنتیکی بوده و یا این که به افرادی که به سبب عوارض شیمی درمانی دچار ریزش مو شدند؛ کمک شایانی می کند. لازم به ذکر است؛ برخی دستگاه های خانگی نیز برای انجام لیزرتراپی مورد استفاده قرار می گیرند که استفاده از این دستگاه ها تنها در صورتی مجاز است که توسط پزشک متخصص تجویز شده باشد.

پلاسما تراپی (PRP): این جراحی زیبایی منجر به تحریک موها و رشد مجدد آن ها می شود. پلاسما تراپی روش درمانی ریزش مو است که به کمک تزریق پلاسما غنی از پلاکت به پوست سر تزریق می شود. در روش پلاسما تراپی ابتدا از بیمار به مقدار لازم خون گرفته می شود و سپس در طی فرآیندی پلاسما را جدا نموده و در این صورت عاری از هرگونه پلاکت می شود. عمل پلاسماتراپی با عبور خود از سانتریفیوژ انجام می شود، سپس پلاسمای تهیه شده را در قسمت های از سر که دچار ریزش شده اند؛ تزریق می شود. طبق آمار به دست آمده در اکثر مواقع این روش پاسخ مثبت به رویش مجدد موها می دهد.

کاشت مو: یکی از رایج ترین روش ها که امروزه بسیار پرطرفدار می باشد، کاشت مو است. کاشت مو روشی است که پس از ریزش مو در تمام و یا قسمتی از پوست سر انجام می شود. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان با توجه به مشکلات بیمار روش خاص فرد را انتخاب می کند، با این وجود باید گفت که روند کلی اکثر کاشت موها یکسان است و فولیکول های زنده مو از بانک مو فرد بیمار جدا شده و پس از آماده سازی های لازم در قسمت هایی که دچار ریزش مو شده کاشت می گردد.

علت ایجاد ریزش مو چیست؟

طبق آمار به دست آمده امروزه عوامل متعددی منجر به ریزش مو می شوند که هر یک از این عوامل در صورت تحت درمان قرار گرفتن توسط بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان ممکن است متوقف شده و یا حتی به رویش مجدد موها بیانجامد. برخی از این عوامل و دلایل ریزش مو به شرح زیر می باشد:

 • استرس: مهم ترین عاملی که باعث ریزش موی شدید می شود، استرس است. امروزه اکثریت افراد با این عارضه دست و پنجه نرم می کنند و با عواقب متعدد آن روبرو می شوند. از این رو پزشکان بسیاری در حال فعالیت هستند تا استرس های بی مورد را کاهش دهند و به این طریق ریزش مو را به حداقل برسانند.
 • بارداری: ریزش مو در زمان بارداری کاملاً طبیعی است و بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان این اطمینان را به شما می دهد که ریزش مو به موجب بارداری قابل کنترل است و در صورت مراجعه به متخصص مربوطه می توان تا حد ممکن از پیشرفت آن جلوگیری به عمل آورد. بنابراین خانم هایی که که با مشکل ریزش مو در زمان بارداری و شیردهی مواجه هستند نگران نباشند و با مراجعه به بهترین دکتر ریزش مو به درمان خود بپردازند.
 • کم خونی: طبق آمار به دست آمده، می توان گفت اکثر افراد با کم خونی مواجه هستند. کم خونی منجر به ایجاد خستگی های ممتد، سردردهای طولانی مدت، سرگیجه و همچنین کم خونی می شود. کلیه این علائم عارضه هایی هستند که به دنبال کم خونی گریبانگیر افراد می شود و کاملا قابل درمان است. در صورتی که پزشکی علت ریزش موی بیمار را کم خونی تشخیص دهد با تجویز برخی داروها ریزش مو را متوقف می کند.
 • کمبود پروتئین: مواد غذایی همچون گوشت، ماهی، تخم مرغ سرشار از پروتئین هستند. این مواد غذایی باید در برنامه روزانه افراد گنجانده شود تا هیچ فردی با مشکل کمبود پروتئین مواجه نشود. یکی از عارضه های اصلی که کمبود پروتئین به دنبال دارد کاهش رشد مو و یا ریزش مو می باشد؛ بنابراین مصرف پروتئین را نباید نادیده گرفت.
 • غده تیروئید: این غده هورمون هایی تولید می کند که سوخت و ساز بدن را تحت تاثیر قرار داده و باعث سلامتی بدن می شوند. اگر این هورمون ها دچار تداخل و یا مشکل شوند مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کنند که یکی از این عارضه ها ریزش موی زیاد می باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ریزش مو در اصفهان آشنا کند و امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما سودمند و مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن سوال و یا انتقاد با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جوی متخصص ریزش مو ماهر می باشید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر ریزش مو در تهران مراجعه نمایید و از اطلاعات ارائه شده آن، بهره مند شوید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا