پزشکان

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی یا سرطان در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید متخصص خون و آنکولوژی با انواع بیماری های مرتبط با سرطان سر و کار دارند و از این رو در صورت مواجهه شدن با چنین مشکلاتی اعم از وجود بیماری خونی و وجود بیماری سرطان، اولین گامی که در درمان این بیماری بر می دارید، مراجعه به بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران می باشد و ایشان با بررسی های دقیق تر نوع سرطان و هم چنین میزان درگیری بدن به آن را تخمین می زند و در نهایت برنامه درمانی ویژه ای را در کوتاهترین زمان ممکن فراهم می آورد تا شما را در رسیدن به بهبودی کامل کمک رسانی نماید.

متخصص خون و آنکولوژی کیست؟

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران پزشکی می باشد که در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی مهارت و تخصص فراوانی را دارا می باشد. متخصصین آنکولوژی در شاخه ها و بخش های متعددی دسته بندی شده اند که به طور کلی شامل سه بخش می باشند: پزشکی، جراحی و پرتونگاری.

متخصص آنکولوژیست پزشکی در درمان سرطان تبحر بسیار بالایی دارد و به کمک شیمی درمانی و تجویز برخی داروها از پیشرفت سرطان جلوگیری به عمل می آورد و روش های متعددی را به منظور درمان سرطان استفاده می کند.

متخصص آنکولوژیست جراحی در صورتی که فرد بیمار دچار تومور شود، بیمار را جراحی و تومور و بافت های اطراف آن را بر می دارد. لازم به ذکر است که پزشک مربوطه انواع مختلف بیوپسی را نیز به منظور یاری رساندن به تشخیص و معالجه سرطان انجام می دهد.

متخصص آنکولوژیست پرتونگاری، همانطور که از نام این متخصص مشخص می باشد، ایشان با بهره مندی از روش پرتودرمانی، سرطان را بهبود می سازد و تلاش های ایشان از پیشرفت سرطان خودداری می کند.

متخصص خون و آنکولوژی کیست؟

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران چه خصوصیاتی دارد؟

با در نظر داشتن به این موضوع که بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی جزء بیماری های حیاتی و مهم محسوب می شوند، بر همین اساس بسیار حائز اهمیت می باشد که به منظور جلوگیری از پیشرفت بیماری و هم چنین درمان بیماری در کوتاهترین زمان ممکن، باید نزد بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران بروید و تحت درمان ها و بررسی های ایشان قرار بگیرید. از این رو به منظور راحتی حال شما عزیزان، ما در این قسمت برخی از ویژگی ها و خصوصیات بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران را بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ یکی از این متخصصین بروید. از جمله خصوصیات بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران عبارتند از:

 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران پزشکی می باشد که دارای سابقه و تجربه بسیار بالایی در زمینه درمان بیماری های خونی و سرطان ها و هم چنین بیماران بسیاری را نیز درمان و مداوا کرده باشد.
 • از مدرک تخصصی معتبری برخوردار باشد و این مدرک را از بهترین و مشهورترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی اخذ نموده باشد.
 • زیر نظر سازمان وزارت بهداشت و درمان به طبابت خویش بپردازد.
 • همواره در راستای ارتقا سطح علمی خویش در حال تلاش و تکاپو باشد.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران می بایست در درمان بیماری های آنکولوژی از روش های متنوع و متعددی بهره گیرد و در زمینه انواع سرطان ها اطلاعات کافی را دارا باشد.
 • به مسائل و جنبه های ملی توجهی نداشته باشد و تنها هدف وی درمان بیماری و بهبودی بیماران خود باشد.
 • مطب یا کلینیک بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران در محیطی آرام و به دور از هر گونه سر و صدا و هم چنین عاری از کثیفی باشد.
 • آخرین خصوصیات بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران این است که با بیماران خویش برخوردی محترمانه و در عین حال صبورانه ای را پیش گیرد.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران پزشکی می باشد که در بهترین بیمارستان دولتی در ایران ارائه خدمات دهد.

انواع آنکولوژیست ها

از جمله آنکولوژیست ها به شرح زیر می باشد:

 1. آنکولوژیست های پزشکی
 2. آنکولوژیست های جراحی
 3. آنکولوژیست کودکان
 4. آنکولوژیست متخصص زنان
 5. هماتولوژیست یا آنکولوژیست
 6. آنکولوژیست های پرتودرمانی یا پرتونگاری

دکتر محمد ثقه الاسلامی

دکتر محمد ثقه الاسلامی

دکتر محمد ثقه الاسلامی فوق تخصص خون و آنکولوژی می باشند که بیش از سیزده سال سابقه تخصصی در زمینه خون و سرطان بالغین را دارا می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1377 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اتمام رساندند. دکتر ثقه الاسلامی در سال 1384 دوره تخصصی بیماری های داخلی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ نمودند و سپس در سال 1389 از دانشگاه علوم پزشکی تهران با کسب مدرک فوق تخصصی خون و آنکولوژی بالغین فارغ التحصیل شدند.

دکتر محمد ثقه الاسلامی عضو انجمن سرطان ایران، عضو جامعه مدیکال آنکولوژی اروپا(ESMO) و عضو انجمن مدیکال آنکولوژی و هماتولوژی ایران می باشند.

دکتر محمد ثقه الاسلامی را می توان یکی از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به حساب آورد، به این سبب که خدمات بسیار ارزنده ای را در رابطه با درمان بیماری های خون و سرطان در اختیار مردم شهر مشهد قرار می دهند که از جمله این خدمات به شرح زیر می باشند:

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی در بزرگسالان
 • غربالگری بیماری های قلبی و عروقی
 • انجام غربالگری سرطان ریه
 • غربالگری سرطان کولورکتال

آدرس مطب: مشهد، بلوار احمدآباد، خیابان عارف، کوچه عارف سه، پلاک 27

شماره تماس: 05138450424 – 05138450425

دکتر رضا منصوری

دکتر رضا منصوری

دکتر رضا منصوری فوق تخصص خون و سرطان و پیوند مغز استخوان، متخصص داخلی و بیماری های داخلی می باشند که از جمله بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران محسوب می شوند. ایشان دوره تحصیلی خود را در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، مرکز و تحقیقات خون و سرطان و پیوند سلول های بنیادی سپری نمودند و دارای بورد فوق تخصصی خون و سرطان و پیوند مغز استخوان می باشند.

دکتر منصوری دوره اختلالات انعقادی در سازمان انتقال خون ایران، دوره مراقبت از بیماران تالاسمی در مرکز تالاسمی تهران و دوره پیوند مغز استخوان در مرکز پیوند سلول های بنیادی را نیز در دانشگاه علوم پزشکی تهران با موفقیت هر چه تمام تر گذراندند.

دکتر رضا منصوری عضو انجمن سرطان اروپا(ESMO) می باشند که مقالات متعددی را نیز به چاپ رساندند و از جمله این مقالات می توان به ارزیابی عملکرد پزشکان فوق تخصص خون و سرطان بالغین بیمارستان امام خمینی و بیمارستان شریعتی تهران در ارائه خبر بد به بیماران مبتلا به سرطان در سال 1396 و کتاب چاپ شده در رابطه با گاز خون شریانی، در سال 1396 توسط ناشر: مرکز آموزشی و پژوهشی و درمانی بیماری های ریوی دکتر مسیح دانشوری به انتشار رسید.

خدمات:

 • اقدامات آماده سازی به منظور پیوند مغز استخوان
 • انجام نمونه گیری مغز استخوان و تزریق داخل نخاعی
 • تشخیص و درمان بیماری های کم خونی، تالاسمی و اختلالات انعقادی
 • تشخیص و درمان انواع سرطان های خون و توده های سرطانی از قبیل: شیمی درمانی خوراکی و تزریقی، درمان هیا نوین و هدفمند
 • انجام کلیه درمان های تسکینی و حمایتی در بیماران

آدرس مطب: زنجان، چهارراه سعدی، کوچه قلعه، ساختمان شفا، جنب داروخانه دکتر جعفری، طبقه همکف

شماره تماس: 09919670878

دکتر حسن نورمحمدی

دکتر حسن نورمحمدی

دکتر حسن نورمحمدی متخصص بیماری های داخلی و فوق تخصص بیماری های خون و سرطان بزرگسالان( هماتولوژی آنکولوژی بزرگسالان) می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کسب کردند و مدرک تخصصی بیماری های داخلی را در دانشگاه علوم پزشکی مازندران فارغ التحصیل شدند.

دکتر نورمحمدی دوره فوق تخصصی سرطان( آنکولوژی) بیماری های خون و پیوند مغز استخوان را نیز در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری نمودند.

دکتر حسن نورمحمدی عضو انجمن سرطان اروپا و عضو انجمن سرطان آمریکا، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و هم اکنون استادیار دانشگاه می باشند.

دکتر نورمحمدی یکی از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به حساب می آیند که دارای 22 سال سابقه تخصصی و پزشکی و هم چنین هشت سال سابقه تخصصی در زمینه پیوند مغز استخوان، سرطان( آنکولوژی) و بیماری های خون را دارا می باشند. ایشان هم اکنون مدرس دانشگاه علوم پزشکی و مجری و داور ده ها پایان نامه را برعهده داشتند.

خدمات:

 • درمان تمامی بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی در بالغین
 • درمان انواع بدخیمی های خون و سایر ارگان ها و بیماری های خونی
 • ارائه مشاوره های لازم برای بیماری های خون و سرطان، پیوند مغز استخوان

آدرس مطب: ایلام، خیابان سعدی جنوبی، کوچه شهید عبدالهی، ساختمان میلاد نور، طبقه سوم

شماره تماس: 09018126653 – 08433369209 – 08433369208

دکتر آزیتا آذرکیوان

دکتر آزیتا آذرکیوان

دکتر آزیتا آذرکیوان فوق تخصص هماتولوژی و آنکولوژی کودکان و یکی از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به شمار می روند. ایشان در سال 1369 با اخذ مردک پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و سپس در سال 1374 مدرک تخصصی کودکان و نوزادان را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.

دکتر اذرکیوان در سال 1380 دوره فوق تخصصی هماتولوژی و آنکولوژی کودکان را نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایران به اتمام رساندند. لازم به ذکر است که ایشان در امتحانات فوق تخصصی هماتولوژی رتبه اول کشوری را از آن خود نمودند.

دکتر آزیتا آذرکیوان عضو هیئت علمی انتقال خون ایران می باشند و مدرک دوره PostDoc در زمینه رشته تخصصی هماتولوژی و طب انتقال خون را از کشور کانادا کسب نمودند.

خدمات:

 • درمان کلیه اختلالات و بیماری های مربوط به خون در کودکان و نوزادان
 • درمان انواع سرطان های اطفال
 • تشخیص و درمان تمامی بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی کودکان و نوزادان
 • مشاوره به منظور معالجه بیماری های خون و سرطان، پیوند مغز استخوان و سرطان کودکان

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، پلاک هفده، ساختمان پزشکان سینا، طبقه اول شمالی، واحد یازده

شماره تماس: 02122075279 – 02122087853

دکتر علی قاسمی

دکتر علی قاسمی

دکتر علی قاسمی فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان و پیوند سلول های بنیادی می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی در زمینه پزشکی عمومی، موفق به اخذ مدرک تخصصی درمان بیماری های کودکان و نوزادان در سال 1388 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند. دکتر قاسمی به منظور ادامه تحصیل به کشور ایتالیا سفر نمودند و مدرک فوق تخصصی خون و آنکولوژی اطفال و پیوند سلول های بنیادی را نیز از کشور ایتالیا دریافت نمودند.

دکتر قاسمی عضو هیئت علمی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند. ایشان یکی از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران محسوب می شوند که تحقیقات و فعالیت های پژوهشی بسیار متعددی را در زمینه پیوند سلول های بنیادی به انجام رسانده اند.

دکتر علی قاسمی در پروژه تحقیقاتی خویش، موفق به درمان کلیه بیماری های فلج مغزی و اوتیسم به کمک سلول های بنیادی شده اند. لازم به ذکر است که دکتر علی قاسمی همواره در راستای جلب رضایت عموم مردم نهایت تلاش خود را به ارمغان می آورد و در برخورد با مراجعه کنندگان بسیار صمیمی و محترمانه رفتار می نمایند. از جمله خدمات دکتر قاسمی عبارتند از:

خدمات:

 • درمان بیماری های کم خونی
 • درمان بیماری های سرطانی و تومورها
 • مشاوره تالاسمی زمان ازدواج
 • انجام شیمی درمانی
 • مشاوره برای بیماری های خون و سرطان، پیوند مغز استخوان و سرطان کودکان

آدرس مطب: مشهد، خیابان چمران، چهارراه گلستان، جنب بیمه آسیا، پلاک 173، بالای داروخانه دکتر قدسی

شماره تماس: 05138583411 – 05138583410

دکتر محسن رجایی نژاد

دکتر محسن رجایی نژاد

دکتر محسن رجایی نژاد فوق تخصص خون و آنکولوژی و سرطان بالغین می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی و تخصصی خود را در زمینه بیماری های داخلی با موفقیت پشت سر گذاشتند و سپس مدرک فوق تخصصی خون و آنکولوژی بالغین را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.

لازم به ذکر است که دکتر محسن رجایی نژاد یکی از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به حساب می آیند که در راستای ارتقا سطح علمی خویش و انجام روش های جدید و نوین در درمان بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی نهایت تلاش خود را به کار می گیرند.

خدمات:

 • درمان تمامی بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی در بالغین
 • انجام شیمی درمانی
 • درمان انواع بدخیمی های خون و سایر ارگان ها و بیماری های خونی
 • ارائه مشاوره به منظور درمان بیماری های خون و سرطان، پیوند مغز استخوان

آدرس مطب: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، قبل از پل کردستان، ساختمان 54، طبقه چهارم

شماره تماس: 02188661084 – 02188661085

دکتر زهرا مذهب

دکتر زهرا مذهب

دکتر زهرا مذهب فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیش از 24 سال سابقه تخصصی و پزشکی در زمینه درمان بیماری های خونی و سرطانی را دارا می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را در سال 1371 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ کردند و دوره تخصصی بیماری های داخلی را با موفقیت هر چه تمام تر به اتمام رساندند. دکتر مذهب دوره فوق تخصصی خون و آنکولوژی بالغین را نیز در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری کردند و مدرک موردنظر را کسب نمودند.

دکتر زهرا مذهب دانشیار دانشگاه علوم پزشکی می باشند و همین طور در زمینه سرطان های خونی، لنفوم پستان نیز فعالیت های تحقیقی و پژوهشی بسیاری را به انجام رساندند.

دکتر زهرا مذهب را می توان از جمله بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به شمار آورد و از جمله خدمات ایشان شامل موارد زیر می باشد:

خدمات:

 • انجام شیمی درمانی
 • نمونه گیری مغز استخوان
 • تشخیص و درمان بیماری های خونی و سرطان های بالغین
 • معالجه و درمان بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی

آدرس مطب: مشهد، احمدآباد، خیابان عارف یک، ساختمان 111

شماره تماس: 05138422297

روش های یافتن بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران

روش ها و راه های بسیاری برای شناسایی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران وجود دارد که به شما در یافتن و شناسایی ایشان کمک می نماید، با این حال برخی از این روش ها را برای شما بیان می کنیم، از جمله روش های یافتن بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به شرح زیر می باشد:

 • یکی از روش های شناسایی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران این است که از اطرافیان، اقوام و آشنایان سوالاتی در رابطه با یافتن پزشک موردنظر بپرسید و در صورتی که آن ها از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران آگاهی داشته باشند، دلایل انتخاب پزشک موردنظر و خوب بودن آن را سوال بفرمایید و اگر به نتیجه مطلوب و دلخواه دست یافتید، به شما پیشنهاد می کنیم که حضوری نزد متخصص مذکور بروید و تحت درمان قرار بگیرید.
 • در صورتی که روش قبلی برای شما مفید واقع نشد، می توانید از فضای مجازی کمک بگیرید. این فضا شامل بسیاری از اطلاعات و موارد مهم و دقیق می باشد که شما را در رسیدن به هدف خویش یاری می رساند. از مزایای بهره مندی  فضای مجازی می توان به ارائه اطلاعات و مشخصات دقیق پزشکان و مقایسه پزشکان با یکدیگر اشاره کرد.
 • از دیگر روش های شناسایی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران این است که مسلما برای اولین بار پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی شما از وجود بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی آگاه می شود و شما را به متخصص خون و آنکولوژی سوق می دهد، از این رو می توانید از ایشان سراغ بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران را بگیرید و به این طریق به هدف خویش برسید.

روش های یافتن بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران

بیماری کم خونی و دلایل به وجود آمدن آن

به طور کلی می توان گفت که بیماری کم خونی زمانی پدید می آید که خون توانایی حمل و نقل اکسیژن را از دست دهد و یا به عبارتی این توانایی کاهش یابد. عوامل متعددی منجر به کم خونی می شود که در ادامه به توضیح کامل آن می پردازیم، با این وجود از جمله این علت ها شامل: کم شدن آهن موجود در خون، هموگلوبین یا گلبول قرمز می باشد.

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران بیماری کم خونی را به دو نوع موقتی و دائمی دسته بندی می نماید.

در رابطه با بیماری کم خونی یا آنمی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران بیان می کند که این بیماری در زمان کاهش میزان هموگلوبین یا گلبول های قرمز رخ می دهد. در صورتی که این بیماری ادامه یابد و گسترش یابد، کلیه بافت های بدن به ویژه ماهیچه ها و مغز به دنبال کمبود میزان اکسیژن مختل می شوند.

هم چنین بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران اعلام می کند که در برخی اوقات نیز بیماری کم خونی در اثر کاهش تعداد گلبول های قرمز ایجاد نمی شود و ممکن است تعداد گلبول های قرمز هیچ تغییری نکند و طبیعی باشد اما مقدار هموگلوبین خون تغییر کند و به این طریق منجر به کم خونی گردد. این نوع کم خونی در اکثر اوقات در میان کودکان ایجاد می شود و بین بزرگسالان به صورت نادر می باشد.

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران دلایل به وجود آمدن بیماری کم خونی را به صورت زیر بیان می کند:

 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران علت اصلی این نوع بیماری را عدم فقدان گروه ویتامین B12، فاکتور داخلی مخاط معده و اسیدفولیک تخمین می زند.
 • در مواقعی که فرد یک دوره خونریزی بسیار شدیدی تجربه نماید، دچار بیماری کم خونی می شود که این نوع کم خونی به راحتی قابل درمان می باشد.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران یکی دیگر از علت های ایجاد بیماری کم خونی را چسبیدن گلبول ها به یکدیگر و مسدود شدن مسیر رگ ها می داند که در این مواقع  راه اکسیژن به بافت ها بسته می شوند و در نتیجه فرد با مشکل کم خونی شدید روبرو می گردد. از نشانه های این نوع بیماری کم خونی می توان به پر رنگ شدن گلبول های قرمز و داسی شکل شدن آن ها اشاره نمود.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در تهران افرادی را که در معرض تشعشع گاما قرار دارند، در دسته کم خونی آپلاستیک قرار می دهند. این نوع کم خونی در راستای کاهش عملکرد مغز استخوان به وجود می آید و از این رو گلبول های قرمز و سایر سلول های مرتبط را تولید نمی کند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا