پزشکان

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی یا سرطان در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید متخصص خون و آنکولوژی با انواع بیماری های مرتبط با سرطان سر و کار دارند و از این رو در صورت مواجهه شدن با چنین مشکلاتی اعم از وجود بیماری خونی و وجود بیماری سرطان، اولین گامی که در درمان این بیماری بر می دارید، مراجعه به بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران می باشد و ایشان با بررسی های دقیق تر نوع سرطان و هم چنین میزان درگیری بدن به آن را تخمین می زند و در نهایت برنامه درمانی ویژه ای را در کوتاهترین زمان ممکن فراهم می آورد تا شما را در رسیدن به بهبودی کامل کمک رسانی نماید.

متخصص خون و آنکولوژی کیست؟

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران پزشکی می باشد که در زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی مهارت و تخصص فراوانی را دارا می باشد. متخصصین آنکولوژی در شاخه ها و بخش های متعددی دسته بندی شده اند که به طور کلی شامل سه بخش می باشند: پزشکی، جراحی و پرتونگاری.

متخصص آنکولوژیست پزشکی در درمان سرطان تبحر بسیار بالایی دارد و به کمک شیمی درمانی و تجویز برخی داروها از پیشرفت سرطان جلوگیری به عمل می آورد و روش های متعددی را به منظور درمان سرطان استفاده می کند.

متخصص آنکولوژیست جراحی در صورتی که فرد بیمار دچار تومور شود، بیمار را جراحی و تومور و بافت های اطراف آن را بر می دارد. لازم به ذکر است که پزشک مربوطه انواع مختلف بیوپسی را نیز به منظور یاری رساندن به تشخیص و معالجه سرطان انجام می دهد.

متخصص آنکولوژیست پرتونگاری، همانطور که از نام این متخصص مشخص می باشد، ایشان با بهره مندی از روش پرتودرمانی، سرطان را بهبود می سازد و تلاش های ایشان از پیشرفت سرطان خودداری می کند.

متخصص خون و آنکولوژی کیست؟

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران چه خصوصیاتی دارد؟

با در نظر داشتن به این موضوع که بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی جزء بیماری های حیاتی و مهم محسوب می شوند، بر همین اساس بسیار حائز اهمیت می باشد که به منظور جلوگیری از پیشرفت بیماری و هم چنین درمان بیماری در کوتاهترین زمان ممکن، باید نزد بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران بروید و تحت درمان ها و بررسی های ایشان قرار بگیرید. از این رو به منظور راحتی حال شما عزیزان، ما در این قسمت برخی از ویژگی ها و خصوصیات بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران را بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ یکی از این متخصصین بروید. از جمله خصوصیات بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران عبارتند از:

 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران پزشکی می باشد که دارای سابقه و تجربه بسیار بالایی در زمینه درمان بیماری های خونی و سرطان ها و هم چنین بیماران بسیاری را نیز درمان و مداوا کرده باشد.
 • از مدرک تخصصی معتبری برخوردار باشد و این مدرک را از بهترین و مشهورترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی اخذ نموده باشد.
 • زیر نظر سازمان وزارت بهداشت و درمان به طبابت خویش بپردازد.
 • همواره در راستای ارتقا سطح علمی خویش در حال تلاش و تکاپو باشد.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران می بایست در درمان بیماری های آنکولوژی از روش های متنوع و متعددی بهره گیرد و در زمینه انواع سرطان ها اطلاعات کافی را دارا باشد.
 • به مسائل و جنبه های ملی توجهی نداشته باشد و تنها هدف وی درمان بیماری و بهبودی بیماران خود باشد.
 • مطب یا کلینیک بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران در محیطی آرام و به دور از هر گونه سر و صدا و هم چنین عاری از کثیفی باشد.
 • آخرین خصوصیات بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران این است که با بیماران خویش برخوردی محترمانه و در عین حال صبورانه ای را پیش گیرد.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران پزشکی می باشد که در بهترین بیمارستان دولتی در ایران ارائه خدمات دهد.

انواع آنکولوژیست ها

از جمله آنکولوژیست ها به شرح زیر می باشد:

 1. آنکولوژیست های پزشکی
 2. آنکولوژیست های جراحی
 3. آنکولوژیست کودکان
 4. آنکولوژیست متخصص زنان
 5. هماتولوژیست یا آنکولوژیست
 6. آنکولوژیست های پرتودرمانی یا پرتونگاری

روش های یافتن بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران

روش ها و راه های بسیاری برای شناسایی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران وجود دارد که به شما در یافتن و شناسایی ایشان کمک می نماید، با این حال برخی از این روش ها را برای شما بیان می کنیم، از جمله روش های یافتن بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران به شرح زیر می باشد:

 • یکی از روش های شناسایی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران این است که از اطرافیان، اقوام و آشنایان سوالاتی در رابطه با یافتن پزشک موردنظر بپرسید و در صورتی که آن ها از بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران آگاهی داشته باشند، دلایل انتخاب پزشک موردنظر و خوب بودن آن را سوال بفرمایید و اگر به نتیجه مطلوب و دلخواه دست یافتید، به شما پیشنهاد می کنیم که حضوری نزد متخصص مذکور بروید و تحت درمان قرار بگیرید.
 • در صورتی که روش قبلی برای شما مفید واقع نشد، می توانید از فضای مجازی کمک بگیرید. این فضا شامل بسیاری از اطلاعات و موارد مهم و دقیق می باشد که شما را در رسیدن به هدف خویش یاری می رساند. از مزایای بهره مندی  فضای مجازی می توان به ارائه اطلاعات و مشخصات دقیق پزشکان و مقایسه پزشکان با یکدیگر اشاره کرد.
 • از دیگر روش های شناسایی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران این است که مسلما برای اولین بار پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی شما از وجود بیماری های مرتبط با خون و آنکولوژی آگاه می شود و شما را به متخصص خون و آنکولوژی سوق می دهد، از این رو می توانید از ایشان سراغ بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران را بگیرید و به این طریق به هدف خویش برسید.
روش های یافتن بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران

بیماری کم خونی و دلایل به وجود آمدن آن

به طور کلی می توان گفت که بیماری کم خونی زمانی پدید می آید که خون توانایی حمل و نقل اکسیژن را از دست دهد و یا به عبارتی این توانایی کاهش یابد. عوامل متعددی منجر به کم خونی می شود که در ادامه به توضیح کامل آن می پردازیم، با این وجود از جمله این علت ها شامل: کم شدن آهن موجود در خون، هموگلوبین یا گلبول قرمز می باشد.

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران بیماری کم خونی را به دو نوع موقتی و دائمی دسته بندی می نماید.

در رابطه با بیماری کم خونی یا آنمی بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران بیان می کند که این بیماری در زمان کاهش میزان هموگلوبین یا گلبول های قرمز رخ می دهد. در صورتی که این بیماری ادامه یابد و گسترش یابد، کلیه بافت های بدن به ویژه ماهیچه ها و مغز به دنبال کمبود میزان اکسیژن مختل می شوند.

هم چنین بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران اعلام می کند که در برخی اوقات نیز بیماری کم خونی در اثر کاهش تعداد گلبول های قرمز ایجاد نمی شود و ممکن است تعداد گلبول های قرمز هیچ تغییری نکند و طبیعی باشد اما مقدار هموگلوبین خون تغییر کند و به این طریق منجر به کم خونی گردد. این نوع کم خونی در اکثر اوقات در میان کودکان ایجاد می شود و بین بزرگسالان به صورت نادر می باشد.

بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران دلایل به وجود آمدن بیماری کم خونی را به صورت زیر بیان می کند:

 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران علت اصلی این نوع بیماری را عدم فقدان گروه ویتامین B12، فاکتور داخلی مخاط معده و اسیدفولیک تخمین می زند.
 • در مواقعی که فرد یک دوره خونریزی بسیار شدیدی تجربه نماید، دچار بیماری کم خونی می شود که این نوع کم خونی به راحتی قابل درمان می باشد.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران یکی دیگر از علت های ایجاد بیماری کم خونی را چسبیدن گلبول ها به یکدیگر و مسدود شدن مسیر رگ ها می داند که در این مواقع  راه اکسیژن به بافت ها بسته می شوند و در نتیجه فرد با مشکل کم خونی شدید روبرو می گردد. از نشانه های این نوع بیماری کم خونی می توان به پر رنگ شدن گلبول های قرمز و داسی شکل شدن آن ها اشاره نمود.
 • بهترین متخصص خون و آنکولوژی در تهران افرادی را که در معرض تشعشع گاما قرار دارند، در دسته کم خونی آپلاستیک قرار می دهند. این نوع کم خونی در راستای کاهش عملکرد مغز استخوان به وجود می آید و از این رو گلبول های قرمز و سایر سلول های مرتبط را تولید نمی کند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص خون و آنکولوژی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا