پزشکان

بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج آشنا کنیم؛ اصطلاح بیماری گرمسیری، شامل تمام بیماری هایی می شود که عمدتاً در مناطق استوایی رخ می دهند؛ از این رو، به آن ها بیماری های استوایی نیز گفته می شود. این اصطلاح همه بیماری های واگیر و غیر واگیر، اختلالات ژنتیکی و بیماری های ناشی از سوء تغذیه یا شرایط محیطی (گرما، رطوبت و ارتفاع) را در بر می گیرد. همچنین، در کشورهای گرمسیری قرار گرفته در مناطق استوایی یا نزدیک به آن، بار شدید بیماری های عفونی ایجاد شده توسط مجموعه ای از میکروارگانیسم ها (انگل ها، قارچ ها، باکتری ها) دیده می شود. با افزایش دما، ایران نیز از تغییرات آب و هوایی بی نصیب نیست و همین امر ضرورت وجود متخصصین بیماری های عفونی و گرمسیری را یادآوری می کند.

تعریف بیماری های عفونی و گرمسیری

بیماری های عفونی و گرمسیری، تمامی بیماری هایی را که در مناطق استوایی روی می دهند، در بر می گیرد؛ این اصطلاح به بیماری های عفونی اطلاق می شود که در شرایط گرم و مرطوب رشد می کنند. از دلایل اصلی گسترش بیماری های عفونی و گرمسیری در چنین مناطقی، می توان از شرایط محیطی و بیولوژیکی که موجب گسترش و رشد سطوح بالای تنوع زیستی عوامل بیماری زا (پاتوژن ها)، ناقلان و میزبان ها می شود، نام برد.

عوامل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیز در چرایی گسترش عفونت ها و رشد روز افزون بیماری های عفونی و گرمسیری نقش دارند؛ زیرا، تلاش ها برای کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری ها را تحت تأثیر خود قرار می دهند. برای مثال مناطقی که از نظر اقتصادی کمتر توسعه یافته اند، دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را مستعد گسترش بیماری های عفونی می کند؛ برخی از مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از:

 • تغذیه نامناسب
 • زیرساخت های بهداشتی ناکافی
 • تراکم جمعیت بالا در مناطق شهری
 • دسترسی محدود به آب تمیز و سرویس های بهداشتی

تعریف بیماری های عفونی و گرمسیری

همان طور که گفته شد، بیماری های عفونی اغلب در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری شایع هستند (برای مثال در ایران، استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان)؛ به عبارت دیگر، معمولاً شدت بیماری های عفونی و گرمسیری در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری تا حد زیادی تحت تأثیر عامل آب و هوا است. بیماری های گرمسیری در شرایط گرم و مرطوب رشد کرده و فقدان فصل سرد باعث می شود، جمعیت حشرات -به عنوان یک ناقل اصلی و مهم بیماری های عفونی- بدون کنترل رشد کنند.

با تغییرات آب و هوایی و افزایش دمای محیطی، تغییرات آسیب زننده ای مانند خشکسالی، در چرخه ی طبیعی زمین روی می دهد؛ چنین تغییراتی بستر رشد و افزایش بیماری های عفونی را فراهم می آورد و تهدیدی برای انسان ها محسوب می شود. ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. با وجود تنوع آب و هوایی در کشور ما، در سال های اخیر افزایش دما، کاهش بارندگی، رشد خشکسالی و … بر شیوع بیماری های عفونی (مانند بیماری های اسهالی) تأثیرات مهمی داشته است.

انتخاب بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج

بیماری های استوایی سالانه سلامت بیش از یک میلیارد نفر را تحت تأثیر قرار می دهند و باعث میزان قابل توجهی بیماری و مرگ در میان انسان ها می شوند. حتی بیماری های قابل پیشگیری و قابل درمان نیز، در صورت وقوع، اثرات مخربی را بر سلامت فرد خواهند گذاشت. برای مثال، بیماری روتاویروس، که ناشی از یک ویروس بسیار مسری می باشد و شایع ترین علت اسهال در نوزادان و کودکان در سراسر جهان است، سالانه منجر به مرگ بیش از 215000 نفر می شود.

از این رو، ضروری است، در صورت ابتلا به هر نوع بیماری عفونی، با مراجعه به بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج، نسبت به دریافت برنامه ی درمانی و پیشگیری از عوارض غیرقابل جبران بعدی، اقدامات لازم را انجام دهید. بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج، بعد از معاینه ی فیزیکی، تست های آزمایشگاهی مانند آزمایش خون، ادرار، مدفوع، بزاق و … را تجویز خواهد کرد. همچنین، ممکن است بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج، لازم بداند نمونه ای از مایع نخاعی فرد را نیز مورد آزمایش قرار دهد.

روش های تصویربرداری پزشکی در بهترین مرکز تصویربرداری در کرج نیز، که می تواند شامل یکی از روش های سونوگرافی، ام آر آی و … باشد، تجویز بعدی بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج جهت تشخیص صحیح بیماری، خواهد بود. در برخی وارد همچنین، بیوپسی و نمونه برداری از بافت اندام های داخلی برای ارزیابی و آزمایشات دقیق تر، ضرورت دارد.

انتخاب بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج

بعد از انجام تست های تشخیصی، بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج روش درمانی مورد نظر خود را با توجه به نوع عامل بیماری زا (مانند باکتری، انگل و …) و نوع بیماری گرمسیری که فرد به آن مبتلاست، تعیین و اجرا می کند. برخی از مهم ترین و رایج ترین شیوه های درمانی عبارتند از:

 • تجویز آنتی بیوتیک ها
 • تجویز ضد قارچ ها؛ این داروها برای درمان عفونت های پوست یا ناخن ناشی از وجود قارچ ها استفاده می شود.
 • تجویز ضد ویروس ها؛ داروهایی که برخی از ویروس ها، اما نه همه ی آن ها را درمان می کند؛ مانند: ویروس HIV/AIDS، هپاتیت B و C.
 • تجویز داروهای ضد انگلی؛ این داروها برای درمان برخی از بیماری های ناشی از وجود انگل ها استفاده می شوند؛ با این حال، برخی از گونه های انگلی در برابر دارو مقاومت دارند.

ما در ادامه فهرستی از بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقالات ما با عنوان بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در ایران و بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران را نیز مطالعه کنید.

دکتر مهران ایزدی

دکتر مهران ایزدی

دکتر مهران ایزدی، بعد از گذراندن دوره دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در سال 1372، توانست با قبولی در آزمون تخصصی بیماری های عفونی و تب دار به تحصیلات خود ادامه دهد و در نهایت در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری فارغ التحصیل شود. همچنین، ایشان از اعضای انجمن عفونی اروپا می باشند. بیش از هفده سال تجربه ی پزشکی، ارائه ی مشاوره های دلسوزانه، تشخیص های دقیق و درمان های نتیجه بخش، از ویژگی های قابل تحسین دکتر مهران ایزدی است که سبب شده نام ایشان در لیست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج، به عنوان یکی از پزشکان کاربلد و حرفه ای قرار گیرد..

خدمات

 • درمان و کنترل عفونت های بعد از عمل های جراحی
 • درمان انواع زخم ها و پای دیابتی در بیماران مبتلا به دیابت
 • درمان عفونت های ناشی از بیماری های مقاربتی مانند: سوزاک، اچ پی وی، سیفلیس، اچ آی وی و کلامیدیا و …
 • انجام غربالگری ها و چکاب های پیشگیرانه انواع بیماری های عفونی با منشاء انگلی، باکتریایی، ویروسی و قارچی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های عفونی مانند: عفونت های پوستی، تنفسی و ریوی، آلرژیک، گوارشی، کبدی، ادراری، هپاتیت و …

آدرس 1: استان البرز، کرج، بلوار دانش آموز، جنب بیمارستان قائم، مرکز پزشکی امین، طبقه دوم

آدرس 2: استان البرز، کرج، بلوار علامه جعفری، چهارراه دولت آباد، بلوار دانش آموز، بیمارستان قائم

تلفن تماس: 02632703559 – 02632771001

دکتر رضا صداقت

دکتر رضا صداقت

دکتر رضا صداقت، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی خود، با قبولی در آزمون تخصص، توانست در سال 1375 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز با مدرک تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری تحصیلات خود را به پایان برساند. وی در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات تشخیصی و درمانی در زمینه ی بیماری های عفونی و تب دار می باشد. ایشان با بیش از بیست سال تجربه درخشان طبابت، رعایت حسن رفتار و اصول اخلاق حرفه ای در برخورد با بیماران و ارائه راه های درمانی نتیجه بخش به سطح بالایی از رضایتمندی و حسن شهرت در میان مراجعین، دست یافته اند؛ بی شک، دکتر رضا صداقت یکی از برترین ها در لیست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج می باشند.

خدمات

 • تشخیص، کنترل و درمان آلرژی و عفونت های پوستی
 • مدیریت، کنترل و درمان انواع عفونت بعد از جراحی ها
 • ارائه ی راه های درمانی برای بهبود انواع زخم ها، پای دیابتی و …
 • انجام غربالگری و اقدامات پیشگیرانه برای انواع بیماری های عفونی (قارچی، ویروسی، انگلی و باکتریایی)
 • تشخیص، کنترل و درمان عفونت های ادراری و عفونت های مقاربتی مانند اچ آی وی، اچ پی وی، کلامیدیا و …
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های عفونی مانند عفونت های تنفسی و ریوی، عفونت های گوارشی، کبدی و هپاتیت و …

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، طبقه فوقانی داروخانه دی، طبقه اول

تلفن تماس: 02632264687 – 09364452176

دکتر شیوا نظامی

دکتر شیوا نظامی

دکتر شیوا نظامی، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی خود، در مقطع تخصص در رشته ی بیماری های عفونی و گرمسیری به تحصیلات خود ادامه داده و با موفقیت در این مقطع فارغ التحصیل شد. وی با بیش از نوزده سال تجربه ی طبابت، مشاوره های دلسوزانه، برخورد اخلاقی و مناسب با مراجعین، هزینه های منصفانه، تشخیص های درست و درمان های رضایتبخش یکی از موفق ترین و کاربلدترین پزشکان در لیست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج می باشند.

خدمات

 • درمان هپاتیت
 • درمان کرونا و آنفولانزا
 • تشخیص و درمان عفونت های ادراری و تناسلی
 • درمان و مدیریت بیماری های مبتلایان به دیابت، پای دیابتی، زخم بستر و …
 • درمان انواع بیماری های عفونی مانند عفونت های ریوی، کبدی، تنفسی، پوستی، گوارشی و …
 • تشخیص، درمان و کنترل انواع عفونت های ناشی از بیماری های مقاربتی مانند سوزاک، اچ آی وی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، جنب هلال احمر، ساختمان سروش، طبقه اول، واحد یک

تلفن تماس: 02634486618 – 09037897849

دکتر بهرام رحیمیان

دکتر بهرام رحیمیان

دکتر بهرام رحیمیان، بعد از اتمام تحصیلات در مقطع دکترای پزشکی عمومی، تحصیلات خود را در مقطع تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری ادامه داده و موفق به فارغ التحصیلی در این مقطع شد. ایشان عضو انجمن علمی هپاتیت ایران، عضو شورای آموزش و پژوهش بیمارستان شهید رجایی و عضو هیئت مدیره متخصصین داخلی استان البرز و بنیانگذار بخش عفونی بیمارستان کوثر کرج می باشند.

از دیگر سوابق اجرایی درخشان دکتر رحیمیان، می توان به ریاست کمیته کنترل عفونت بیمارستان آموزشی – درمانی شهید رجایی کرج، عضو ارشد کمیته مرگ و میر بیمارستان آموزشی – درمانی شهید رجایی کرج، متخصص عفونی تمام وقت جهت ارائه ی مشاوره عفونت های بیمارستانی، فعالیت به عنوان فوکال پوینت علمی – عفونی بیمارستان آموزشی درمانی شهید رجایی کرج، متخصص عفونی در بیمارستان باهنر، امام علی و بیمارستان البرز، استاد معین دانشگاه علوم پزشکی البرز و استاد حق التدریس دانشگاه علوم پزشکی البرز اشاره کرد. بی شک، کارنامه کاری پربار دکتر بهرام رحیمیان، در کنار ارائه ی درمان های بی نقص و مؤثر گویای دلیل قرار گرفتن نام ایشان در فهرست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج می باشد.

خدمات

 • درمان اسهال
 • درمان انواع عفونت های مقاربتی
 • درمان انواع عفونت های گوارشی
 • تشخیص و درمان هپاتیت های ویروسی، ایدز و …
 • تشخیص و درمان انواع عفونت های انگلی و عفونت های دستگاه ادراری و تناسلی و …
 • درمان انواع بیماری های عفونی مانند عفونت های ریوی، عفونت های تنفسی، کرونا، آنفولانزا و …
 • تشخیص و درمان انواع زخم های عفونی مانند زخم های دیابتی، زخم بستر، عفونت بعد از جراحی و …

آدرس: استان البرز، کرج، میدان شهدا، خیابان بهار، کوچه شهید طاهری، ساختمان پزشکان بهار، واحد 13

تلفن تماس: 02632261360 – 02632251604

دکتر نسرین شهرکی

دکتر نسرین شهرکی

دکتر نسرین شهرکی، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی، به تحصیلات خود در مقطع تخصص ادامه داد و توانست در سال 1390 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مدرک تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری، فارغ التحصیل شود. مطالعات و تحقیقات ایشان در زمینه ی بیماری مقاربتی زگیل تناسلی و پژوهش وی تحت عنوان “بررسی تغییرات بیومولکلولی سلول های معده در سرطان” از فعالیت های علمی ارزشمندی است که به جامعه ی پزشکی ارائه کرده اند. دکتر نسرین شهرکی، در کنار سال ها تجربه ی طبابت و درمان بیماران ساکن در کرج یکی از پزشکان ماهر و با اخلاق در لیست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج می باشند که می توانید با اطمینان خاطر به ایشان مراجعه کنید.

خدمات

 • درمان آلرژی
 • تشخیص و درمان تب حصبه و مالت
 • درمان عفونت های تنفسی و ریوی
 • درمان عفونت های گوارشی و کبدی
 • پیشگیری، درمان و کنترل ایدز و هپاتیت
 • درمان و مدیریت انواع زخم ها و پای دیابتی
 • درمان عفونت های بعد از انجام اعمال جراحی
 • درمان عفونت های پوستی مانند جوش و آکنه و …
 • تشخیص و درمان عفونت های ادراری و عفونت های مقاربتی مانند سوزاک، سیفلیس و …

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بین زیرگذر طالقانی و میدان شهدا، روبروی بانک آینده، برج قائم، طبقه هفتم، واحد 21

تلفن تماس: 02632268517 – 09044608389

دکتر بنفشه دادستان

دکتر بنفشه دادستان

دکتر بنفشه دادستان، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس در سال 1383، به تحصیلات خود ادامه داد و توانست با کسب مدرک تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1387 فارغ التحصیل شود. ایشان دارای بورد تخصصی بیماری های عفونی و گرمسیری و از اعضای رسمی انجمن متخصصین بیماری های عفونی و گرمسیری هستند. انجام پژوهش ها و مطالعات متعدد در زمینه ی بررسی و مقایسه رژیم درمانی تاوانکس با رژیم سفتریاکسون و آزیترومایسین جزء موارد درخشان کارنامه علمی وی می باشد. دکتر بنفشه دادستان، با بیش از یازده سال تجربه ی طبابت و ارائه راهکارهای درمانی مؤثر و رضایتبخش یکی از خوشنام ترین پزشکان در لیست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج هستند.

خدمات

 • کنترل و درمان عفونت های بعد از انجام جراحی های مختلف
 • تشخیص و درمان انواع عفونت های گوارشی، کبدی، هپاتیت
 • تشخیص و درمان انواع عفونت های تنفسی و ریوی، پوستی، آلرژی
 • بررسی، مدیریت و درمان انواع زخم ها، پای دیابتی و مشکلات عفونی بیماران دیابتی
 • تشخیص و درمان عفونت های ادراری و عفونت های مقاربتی (اچ آی وی، اچ پی وی، سوزاک و …)
 • انجام چکاب های دوره ای جهت پیشگیری از انواع بیماری های عفونی با منشاء انگلی، باکتریایی، ویروسی و قارچی

آدرس: استان البرز، کرج، بلوار دانش آموز، جنب بیمارستان قائم، ساختمان پزشکان امین، طبقه دوم

تلفن تماس: 02632703559 – 02632701113

دکتر احمدرضا نخعی

دکتر احمدرضا نخعی

دکتر احمدرضا نخعی، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی، موفق به کسب مدرک تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری از دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. ایشان با بیست سال سابقه ی درخشان طبابت، در کنار برخورداری از دانش تخصصی، ارائه ی مشاوره های دلسوزانه، معاینات دقیق، تشخیص های صحیح و درمان های مؤثر و رعایت اصول اخلاقی به سطح بالایی از رضایت در بین مراجعین خود دست یافته اند. از این رو، نام دکتر احمدرضا نخعی، در لیست بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • درمان کرونا و آنفولانزا
 • درمان پای دیابتی، زخم بستر و …
 • انجام خدمات کرایوتراپی یا فریز زگیل تناسلی
 • تشخیص و درمان عفونت های کلیه و مجاری ادراری
 • تشخیص و درمان عفونت ها و مشکلات پوستی مانند بیماری گال
 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی گوارشی، ریه، کبد، هپاتیت b و c و …
 • تشخیص، مدیریت و درمان انواع عفونت های جنسی مانند زگیل تناسلی، سوزاک، ایدز و …

آدرس: استان البرز، کرج، 45 متری گلشهر، قبل از خیابان درختی، بیمارستان مریم

تلفن تماس: 02633509323

شایع ترین بیماری های عفونی و گرمسیری

موارد زیر شایع ترین انواع بیماری های عفونی و گرمسیری هستند، که توسط بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج درمان و مدیریت می شوند:

 • سل: این عفونت عامل اصلی مرگ و میر مرتبط با بیماری های عفونی در سراسر جهان است؛ به ویژه در کشورهای در حال توسعه و در میان مهاجرانی که از این کشورها به کشورهای توسعه یافته مهاجرت می کنند. سل، یک بیماری باکتریایی مزمن است و توسط مایکوباکتریوم توبرکلوزیس ایجاد می شود. بیماری به کندی پیشرفت کرده و بسیار طولانی می شود. علائم سل شامل سرفه (بیش از سه هفته یا بیشتر)، سرفه خونی و درد قفسه سینه است.
 • مالاریا: مالاریا، یک بیماری عفونی – خونی است و توسط انگل پلاسمودیوم ایجاد می شود. مالاریا جزء بیماری های خطرناک است که از طریق نیش پشه آنوفل به انسان منتقل می گردد. علائم این بیماری شامل لرز، تب بالا، تعریق، سردرد، حالت تهوع و استفراغ می باشد.

شایع ترین بیماری های عفونی و گرمسیری

 • اسهال: روتاویروس یکی از شایع ترین بیماری هایی است که می تواند کودکان را درگیر کند. در واقع اصلی ترین علت اسهال در نوزادان و کودکان است. روتاویروس در کشورهایی مانند بنگلادش، سومالی، رواندا و نپال یافت می شود. اپیدمی های جدی تر می توانند باعث اسهال خونی ناشی از باکتری شیگلا دیسانتری شوند. علائم شامل اسهال آبکی، تب، استفراغ و درد شکمی است.
 • لیشمانیوز: این بیماری توسط انگل هایی از نوع لیشمانیا ایجاد و از طریق نیش انواع خاصی از پشه خاکی منتشر می شود. لیشمانیوز، می تواند به سه شکل اصلی وجود داشته باشد: اولین مورد، لیشمانیوز احشایی (کالاآزار) است که اگر در بیش از 95 درصد موارد درمان نشود، کشنده ترین نوع لیشانیوز است. در بیشتر موارد، در برزیل، شرق آفریقا و آسیای جنوب شرقی رخ می دهد. علائم آن شامل تب، کاهش وزن، کم خونی و بزرگ شدن طحال و کبد است. نوع دوم لیشمانیوز، سالک یا لیشمانیوز جلدی است که باعث به وجود آمدن ضایعات پوستی و عمدتاً زخم در قسمت های در معرض گزش، مانند صورت، دست ها و … می شود. سالک، می تواند اسکارهای مادام العمر را بر جای بگذارد. سومین سویه لیشمانیوز، لیشمانیوز مخاطی – پوستی است و منجر به تخریب جزئی یا کامل غشاهای مخاطی بینی، دهان و گلو می شود. این نوع بیماری اغلب در کشورهای بولیوی، برزیل، اتیوپی و پرو رخ می دهد.

نحوه انتشار بیماری های عفونی و گرمسیری

بیماری های گرمسیری می توانند از طریق تماس فیزیکی، راه های هوایی و یا از طریق تماس جنسی منتقل شوند. بسیاری از آن ها از طریق منابع غذایی و آب آلوده نیز پخش می شوند. در انواع دیگر بیماری های عفونی و گرمسیری، برخی عوامل بیماری زا، توسط یک حامل واسطه، مانند حشرات منتشر و پخش می شوند.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، بیماری های منتقل شده از طریق ناقل ها، بیش از هفده درصد از کل بیماری های عفونی را تشکیل داده و سالانه جان بیش از 700000 نفر را در جهان می گیرند.

نحوه انتشار بیماری های عفونی و گرمسیری

بیماری های گرمسیری می توانند توسط عوامل بیماری زای مختلفی ایجاد شوند:

 • باکتری ها: نمونه هایی از بیماری های باکتریایی گرمسیری عبارتند از وبا و سل.
 • انگل ها: نمونه هایی از بیماری های انگلی گرمسیری، شامل بیماری شاگاس و مالاریا می باشد.
 • ویروس ها: نمونه هایی از بیماری های ویروسی گرمسیری عبارتند از چیکونگونیا، هاری، روتاویروس، نیل غربی، تب زرد و زیکا.

کلام آخر

پیشگیری و درمان بیماری های عفونی و گرمسیری دارای ریسک و هزینه ی بالایی است. بر اساس گزارش انجمن پزشکی و بهداشت بیماری های گرمسیری آمریکا، تقریباً نیمی از مرگ و میرها در مناطق گرمسیری جهان مربوط به بیماری های عفونی می باشد. اکثریت قریب به اتفاق این مرگ و میرها در کودکان زیر 5 سال رخ می دهند. این آمار غم انگیز، تلنگری است برای توجه به درمان به موقع آن هم نزد پزشکان با تجربه و متخصصی که در این زمینه آموزش ها و مهارت های لازم را کسب کرده باشند.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا