پزشکان

بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی راجع به بیماری های عفونی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در زمان مواجه شدن با آن، نگران انتخاب بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران نباشید و با خونسردی با بیماری برخورد نمایید. معمولا بیماری های عفونی و گرمسیری در صورتی پدید می آیند که عواملی هم چون باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها نمایان شوند و منجر به بیماری در فرد شوند. این بیماری به وسیله انسان ها، حیوانات، جانوران، مواد غذایی و هم چنین آب انتقال می یابند.

متخصص عفونی و گرمسیری کیست؟

بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران پزشکی می باشد که به وسیله معاینه، روش های تصویربرداری و آزمایش مایعات بدن با بیماری های مرتبط با عفونت مبارزه می نماید و سبب بهبودی بیمار می شود.

بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

در صورتی که پزشک عمومی در درمان بیماری های عفونی ناتوان بماند و آنتی بیوتیک جواب ندهد، شما را به بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران ارجاع می دهد، این متخصص سبب درمان بیماری های زیر می شود:

 1. درمان بیماری های عفونی دشوار و عفونت هایی که با آنتی بیوتیک درمان نمی شوند.
 2. عفونتی که با تب بالا همراه باشد.
 3. ارزیابی های قبل از سفرهای بین المللی
 4. بیماری های پس از مسافرت های خارجی
 5. درمان بیماری های اسهالی
 6. بیماری سل و اچ آی وی، هپاتیت B و C
 7. عفونت های مرتبط با سیستم گوارشی و کبدی
 8. عفونت های مربوط به دستگاه ادراری و تناسلی
 9. عفونت های مرتبط با سیستم تنفسی (پنومونی، سینوزیت)
 10. تبخال تناسلی و زگیل تناسلی
 11. بیماری های وبا و مالاریا
 12. بیماری های اوریون و هاری
 13. بیماری های سرخچه و کزاز و هم چنین سرخک
 14. بیماری های آبله مرغان و زونا
 15. درمان انواع متعدد بیماری های قارچی
 16. درمان انواع بیماری های ویروسی و انگلی
 17. ویروس کرونا و درمان عفونت خون
 18. عفونت های مقاربتی و آمیزشی
 19. درمان عفونت های مختلف استخوانی و پوستی

بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

ویژگی های بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران

بیماری های عفونی و گرمسیری جزء بیماری های حساسی به حساب می آیند که در صورت مواجه شدن با آن بسیار ضروری است که نزد پزشک متخصص و با تجربه بروید تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهد، به این دلیل که در صورت ماهر نبودن پزشکی که به آن مراجعه نمودید، عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد آورد. از این رو ما در این مقاله به شما ویژگی های بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران را بیان می کنیم تا با دیدی باز پزشک متخصص را انتخاب نمایید.

 1. بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران باید مدرک تحصیلی مرتبط با تخصص خود را داشته باشد و این مدرک را از دانشگاه ها و مراکز معتبر کشور اخذ نموده باشد.
 2. دارای تجربه و مهارت بالایی باشد.
 3. مطب بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران از نظر موقعیت مکانی در جای مناسب شهر قرار گرفته باشد و به طور تقریبی نزدیک محل زندگی شما باشد.
 4. از سابقه خوبی برخوردار باشد و تمامی بیماران قبلی ایشان از طبابت و تشخیص درست پزشک موردنظر رضایت قلبی داشته باشند.
 5. پزشک موردنظر از نظر اخلاقی و رفتاری کاملا متعادل باشد و با بیماران خود رفتاری صمیمانه و در عین حال صبورانه داشته باشد.
 6. محیط مطب یا کلینیک ایشان، در کمال آرامش و سکوت، کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی باشد.
 7. بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران نیاز است که در کارنامه خود بیشترین آمار بهبودی موفقیت آمیز را داشته باشد.
 8. ضروری است که بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران سلامتی و بهبودی بیماران را اولویت کار خود بداند و جنبه های مالی برای ایشان مهم نباشد.

دکتر حمیدرضا نجاری

دکتر حمیدرضا نجاری

دکتر حمیدرضا نجاری متخصص عفونی می باشند که یکی از بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران به شمار می روند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و دوره تخصصی خود را در زمینه بیماری های عفونی در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری نمودند و دارای بورد تخصصی نیز می باشند.

دکتر نجاری به مدت ده سال تجربه هیئت علمی در دانشگاه را دارا می باشند که این تجربه منجر به تشخیص بهتر و دقیق تر بیماری های بالینی و درمان آن ها شده است. دکتر حمیدرضا نجاری به مدت دوازده سال کار بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران را نیز در کارنامه تجربی خود به ثبت رسانده است.

از جمله فعالیت های پژوهشی دکتر نجاری را می توان به تدوین کتاب های تخصصی و تدریس و طبابت و هم چنین برگزاری سمینارهای علمی متعدد اشاره کرد.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی و گرمسیری
 • تشخیص و درمان کرونا
 • درمان عفونت های داخلی بدن
 • درمان بیماری سل

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو به سمت خیابان شریعتی، خیابان برادران سلیمان غربی، نبش کوچه مرادی، ساختمان پزشکان حکیم، طبقه دوم، واحد ده

شماره تماس: 02122398250

دکتر رضا عبادی

دکتر رضا عبادی

دکتر رضا عبادی متخصص عفونی و گرمسیری می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی دوره پزشکی عمومی خود، وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور کسب بورد تخصصی بیماری های عفونی شدند و با موفقیت این بورد را از آن خود نمودند.
دکتر عبادی با داشتن 29 سال سابقه مستمر در فعالیت های پزشکی را می توان یکی از بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران به حساب آورد.

ایشان نویسنده کتاب های کنترل و پیشگیری از عفونت در اتاق عمل و هم چنین کتاب خالکوبی و عوارض آن را به چاپ رسانده است. دکتر عبادی در صفحه اینستاگرامی خود نیز مطالب پزشکی بروز را نیز به اشتراک می گذارند و در سال 1390 از سمت نظام پزشکی کشور عنوان پزشک نمونه را دریافت کردند.

دکتر رضا عبادی در بیمارستان های تریتا، پیامبران بازرگانان در حال فعالیت می باشند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع زخم ها به کمک آخرین متدهای درمانی
 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی و گرمسیری
 • تشخیص و درمان کرونا
 • درمان کلیه عفونت های داخلی بدن و بیماری های عفونی

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، مرزداران، اول ابراهیمی، پلاک 26، واحد یک

شماره تماس: 02144276788

دکتر قوام الدین اشرفی زاده

دکتر قوام الدین اشرفی زاده

دکتر قوام الدین اشرفی زاده متخصص عفونی و گرمسیری می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در بهترین دانشگاه کشور به اتمام رساندند و سپس در زمینه عفونی و گرمسیری بورد تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.

دکتر قوام الدین اشرفی زاده یکی از بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران محسوب می شوند که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار بیماران خود قرار می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان عفونت های ادراری
 • تشخیص و درمان عفونت های کلیه
 • درمان عفونت های بیماری های گوارشی
 • درمان عفونت های بیماری های تنفسی از قبیل آسم، سینوزیت و آلرژی
 • ایدز و هپاتیت
 • درمان زخم های مزمن هم چون زخم بستر و پای دیابتیک
 • درمان بیماری های انتقال یافته از طریق رابطه جنسی
 • درمان زگیل تناسلی و تبخال تناسلی
 • تشخیص و درمان عفونت های زنان

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمانی غربی، چهار راه اسدی، ساختمان پزشکان 155 بوعلی، واحد هفتم

شماره تماس: 02122234306 – 09334010313

دکتر پرویز بیات اسدی

دکتر پرویز بیات اسدی

دکتر پرویز بیات اسدی متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی دوره پزشکی عمومی خود، برای دریافت بورد تخصصی اقدام نمودند و دوره تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندند.

دکتر بیات اسدی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی می باشند و از جمله بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران به شمار می روند و رضایت قلبی تمامی بیماران را به خود جلب نموده است.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی و گرمسیری
 • درمان زگیل تناسلی و تبخال تناسلی
 • تشخیص و درمان عفونت های کلیه
 • درمان کرونا
 • درمان عفونت های بیماری های گوارشی
 • درمان زخم های مزمن هم چون زخم بستر و پای دیابتیک
 • درمان بیماری های انتقال یافته از طریق رابطه جنسی
 • درمان عفونت های ادراری
 • درمان عفونت های بیماری های تنفسی

آدرس: تهران، ونک، اول ملاصدرا، دست چپ، خیابان شاد، ساختمان تنفس، پلاک بیست، طبقه دوم

شماره تماس: 02188874881 – 02188194157

دکتر بهمن خالقیان

دکتر بهمن خالقیان

دکتر بهمن خالقیان فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و متخصص داخلی می باشند که یکی از بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران به حساب می آیند. ایشان در سال 1355 از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت نمودند و سپس در سال 1357 در زمینه بیماری های عفونی و گرمسیری در دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه تحصیل دادند و در سال 1361 بورد فوق تخصصی بیماری های عفونی و گرمسیری را از آن خود کردند.

ایشان سابقه چندین سال همکاری در دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران و فعالیت در بیمارستان شهید دکتر چمران را به ثبت رسانده اند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی و گرمسیری
 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی اندام های داخلی بدن
 • درمان تیروئید
 • درمان بیماری هایی چون سل، آسم
 • درمان کرونا

آدرس: تهران، شهرک غرب، تقاطع بلوار فرحزادی و شهید دادمان، جنب بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه دوم

شماره تماس: 02188367231 – 02188367232 – 02188367233

دکتر مینو محرز

دکتر مینو محرز

دکتر مینو محرز متخصص بیماری های داخلی و فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران محسوب می شوند. ایشان در سال 1348 از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند.

دکتر محرز عضو کمیته سل وزارت بهداشت، سردبیر مجله بیماری های عفونی، رئیس مرکز تحقیقات ایدز دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم چنین استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. دکتر مینو محرز دو کتاب را تالیف و چهار کتاب را ترجمه نموده است و هم چنین 41 مقاله در نشریات فارسی و نیز 60 مقاله در نشریات بین المللی به چاپ رسانده است.

دکتر محرز تقدیرنامه های بسیاری را دریافت کرده است که از جمله این تقدیر نامه ها شامل: عنوان پزشک نمونه از طرف سازمان نظام پزشکی، از طرف وزیر بهداشت به دلیل تلاش در برگزاری آزمون های رشته های تخصصی و کسب رتبه اول در پانزدهیمن جشنواره رازی(مرکز تحقیقات ایدز ایران) و هم چنین از دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور مشارکت در برنامه های آموزشی، از طرف رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) به منظور کوشش و تلاش در زمینه آموزشی می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری های عفونی
 • درمان بیماری اچ آی وی
 • درمان تمامی بیماری های عفونی داخل بدن

آدرس: تهران، میدان سنائی، ساختمان شماره چهل و نه، پلاک 202

شماره تماس: 02188303413

دکتر مهدی فرخ سیر

دکتر مهدی فرخ سیر

دکتر مهدی فرخ سیر متخصص بیماری های عفونی می باشند. ایشان در سال 1376 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی همدان اخذ کردند و سپس در سال 1393 دوره تخصصی خود را در زمینه بیماری های عفونی و گرمسیری از دانشگاه علوم پزشکی دریافت نمودند.

دکتر فرخ سیر در سال 1395 مدرک کارگردانی سینمای جوان را کسب کردند و مشاور پزشکی و بازیگر سریال روزگار قریب می باشند. ایشان سابقه درخشانی در کنترل بیماری کرونا در منطقه غرب تهران را دارند.

دکتر فرخ سیر به مدت شش سال مسئول فنی بیمارستان ولی عصر تویسرکان، پزشک قراردادی درمانگاه دکتر ساوه صنایع دفاع پارچین، پزشک قراردادی درمانگاه شهرک شهید فکوری تهران، پزشک قراردادی درمانگاه شهید نامجو اتکا نازی آباد و درمانگاه شهرداری منطقه شش و هم چنین پزشک قراردادی بیمارستان شهید دکتر چمران تهران نیز می باشند.

خدمات:

 • درمان بیماری های عفونی کودکان
 • درمان ضایعات پوستی به کمک جراحی و یا بدون جراحی
 • درمان کرونا
 • درمان بیماری سل
 • درمان آسم و آلرژی
 • درمان عفونت های پوستی و زخم پای دیابتی
 • درمان بیماری های مقاربتی
 • تشخیص و درمان بیماری های عفونی داخلی بدن و ریه
 • درمان زگیل تناسلی
 • تشخیص و درمان عفونت اندام های مختلف
 • درمان زخم های مزمن
 • کرایوتراپی یا انجماد زگیل تناسلی و تبخال تناسلی
 • تست میکروب معده

آدرس: تهران، خیابان جیحون، نرسیده به مالک اشتر، کوچه تاج بخش، پلاک دو، طبقه اول

شماره تماس: 02165823688

راه های پیشگیری از بیماری های عفونی و گرمسیری

عواملی که منجر به بیماری های عفونی و گرمسیری می شوند از طریق موارد زیر وارد بدن می شوند و منجر به بیماری می گردند:

 • نیش حشرات
 • نیش حیوانات
 • تماس پوستی یا جراحت ها
 • تماس جنسی
 • استنشاق ارگانیسم های معلق در هوا
 • بلعیدن و خوردن میکروب ها در غذای آلوده و آب آشامیدن

راه های پیشگیری از بیماری های عفونی و گرمسیری

حال برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری های عفونی و گرمسیری باید نکات زیر را رعایت نمایید تا از بروز بیماری های عفونی خودداری به عمل آورید:

 • استراحت مطلق: بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران از شما می خواهد تا در زمان بیماری های عفونی و داشتن علائمی چون استفراغ، تهوع و نیز تب در منزل بمانید و استراحت کنید و هم چنین از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • شست و شوی مداوم دست ها: برای پرهیز از هرگونه آلودگی و بروز بیماری ضروری است که دست ها را قبل و بعد از آماده سازی غذا، قبل از خوردن مواد غذایی و هم چنین پس از دستشویی کاملا بشویید. برای جلوگیری از ورود میکروب ها به داخل بدن و ایجاد بیماری های عفونی و گرمسیری، بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران از شما می خواهد تا هرگز بینی، دهان و چشم ها را با دست های آلوده لمس نکنید.
 • ایمنی سازی با واکسن: معمولا در درمانگاه ها و مراکز بهداشت هر محلی، واکسن هایی را برای اجتناب از بیماری های عفونی به مردم می زنند که ضروری است برنامه زمانبندی واکس موردنظر را بیاد داشته باشید و در زمان تعیین شده آن را بزنید.
 • آماده سازی غذا: بسیار مهم است که مواد غذایی را در دمای مناسب خود آماده نمایید تا کاملا پخته شود. برای مثال دمای پخت گوشت قرمز حداقل 71 درجه سانتی گراد و گوشت سفید 74 درجه سانتی گراد می باشد.
 • دقت در سفرهای خارجی: در صورتی که قصد سفرهای خارجی را دارید باید پیش از اقدام به سفر، با بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران راجع به واکسن های خاصی مثل هپاتیت آ و ب، تب زرد، وبا و هم چنین تب تیفوئید مشورت های لازم را انجام دهید.
 • تماس جنسی مطمئن: اگر خود و یا همسرتان سابقه ابتلا به بیماری های عفونی مقاربتی و یا رفتار پرخطر را دارید، بهتر است اقدامات لازم را برای اجتناب از انتقال بیماری های عفونی و گرمسیری را انجام دهید.
 • عدم مشارکت در استفاده از وسایل شخصی: بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران به شما توصیه می کند تا وسایل شخصی مانند مسواک، تیغ و شانه را تنها به خود اختصاص دهید و مشترک استفاده نکند. لازم به ذکر است که از به اشتراک گذاشتن لوازم آرایشی، لیوان و وسایل غذا خوری پرهیز نمایید.

 راه های پیشگیری از بیماری های عفونی و گرمسیری

درمان بیماری های عفونی

بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران با تعیین نمودن نوع بیماری عفونی، اقدامات لازم را برای درمان انجام می دهد. حال در این جا توضیح مختصری از درمان انواع بیماری های عفونی در اختیار شما می گذاریم:

1-آنتی بیوتیک ها: به منظور درمان بیماری های عفونی باکتریایی از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. آنتی بیوتیک ها دارای انواع متعددی می باشند. تعدادی از باکتری ها با نوع خاص و ویژه، عامل اصلی بروز بیماری های عفونی و گرمسیری می باشند که نسبت به آنتی بیوتیک ها حساس می باشند و از این رو در صورت شناسایی نوع باکتری، درمان بیماری های عفونی آسان تر می شود.

آنتی بیوتیک ها تاثیری بر بیماری های عفونی ویروسی ندارند و در اغلب مواقع شناسایی نوع میکروبی که منجر به بیماری شده بسیار مشکل می باشد، به عنوان مثال: تعدادی از انواع نومونیا تحت تاثیر ویروس ها و تعدادی دیگر متاثر از باکتری ها به وجود می آیند.

لازم به ذکر است که مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها نیز موجب مشکلاتی می شود و سبب تشکیل گونه های باکتریایی مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها می گردد و در نتیجه درمان بیماری های عفونی و گرمسیری که از باکتری ها ایجاد می شود، بسیار دشوارتر و زمانبرتر خواهد بود.

2-داروهای ضد انگل: داروهای بسیاری برای درمان بیماری های عفونی و گرمسیری که به سبب انگل ها ایجاد شده اند، وجود دارد اما معمولا انواع مختلفی از انگل ها در برابر داروها از خود مقاومت نشان می دهند و این داروها برای درمان کارایی خاصی ندارند. برخی از بیماری های عفونی هم چون ملاریا در نتیجه وجود انگل های بسیار کوچک پدیدار می شوند.

3-داروهای ضد ویروسی: داروهای ضد ویروسی بسیاری برای درمان بعضی از بیماری های عفونی و گرمسیری تولید شده است که ویروس هایی چون، آنفولانزا، هپاتیت سی، هپاتیت ب، اچ آی وی و هریس را درمان می نماید.

4-داروهای ضد قارچ: بهترین متخصص عفونی و گرمسیری برای درمان بیماری های عفونی قارچی ریه یا غشاهای موکوسی، داروهای خوراکی ضد قارچ را تجویز می کند. هم چنین برای درمان بیماری های عفونی پوستی و ناخن که به دلیل قارچ ایجاد شده اند را از داروهای ضد قارچ موضعی استفاده می کنند.

در صورتی که بیماری عفونی قارچی شدت پیدا کند و سبب آسیب رسانی به اندام های داخلی بدن شود، بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران، داروهای ضد قارچ تزریقی را برای بیمار تجویز می نماید.

5-درمان های خانگی: در صورتی که بیماری های عفونی شدت نداشته باشد و سطحی باشد، مانند سرما خوردگی، می توان از درمان های خانگی استفاده کرد. از جمله درمان های خانگی می توان به مصرف مایعات بسیار، استفاده از دمنوش های مناسب و هم چنین استراحت اشاره کرد.

6-درمان های جایگزین بیماری های عفونی: با پیشرفت علم همواره درمان های مختلفی برای کاهش بیماری ها به وجود آمده که در مورد بیماری های عفونی نیز صدق می کند. طبق تحقیقات به دست آمده برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری هایی چون سرماخوردگی و آنفولانزا محصولاتی به وجود آمده که به طور تقریبی به این بیماری ها کمک می نماید. از جمله این محصولات شامل ویتامین سی، سیر، گلدن سیل، جین سینگ، اکیناسه، ویتامین دی و روی می باشد.

نکته قابل توجه دیگر این است که پیش از مصرف خودسرانه هرگونه دارو و یا محصولی، بسیار ضروری است که با بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران در میان بگذارید تا از بروز هر گونه مشکل و یا واکنش های آلرژیک و هم چنین تداخلات دارویی اجتناب به عمل آورید.

درمان بیماری های عفونی

کلام آخر
از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص عفونی و گرمسیری در تهران، روش های پیشگیری از بیماری های عفونی و نیز درمان بیماری های آن آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا