پزشکان

بهترین دکتر داخلی در ایران【سال 1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر داخلی در ایران آشنا کنیم و اطلاعاتی را در رابطه با متخصصین داخلی و بیماری های داخلی در اختیار شما قرار دهیم. با در نظر داشتن به این موضوع که اکثر بیماری ها و ناراحتی ها( مشکلات) از طریق سیستم های داخلی بدن پدیدار می شوند و به سایر نقاط بدن جهش می یابند، به همین سبب بسیار ضروری است که در مواقع مریضی و وجود مشکلات داخلی به سراغ بهترین دکتر داخلی در ایران بروید و ایشان شما و اندام های درونی تان را تحت بررسی های لازم قرار دهد و در صورتی که مشکلات به وجود آمده جدی تر باشد و هم چنین از حوزه تخصصی متخصص داخلی فراتر باشد، شما را به پزشکان متخصص و یا پزشکان فوق تخصص ارجاع می دهند تا در کمترین زمان ممکن به بهبودی هر چه بیشتر دست یابید.

متخصص داخلی و بیماری های تحت درمان ایشان

بهترین دکتر داخلی در ایران پزشکی می باشد که طیف گسترده و وسیعی از بیماری ها را تشخیص و درمان می نماید و در زمینه درمان انواع بیماری های داخلی بدن، تخصص و مهارت های لازم را دارا می باشند.

از این رو از جمله بیماری های تحت درمان بهترین دکتر داخلی در ایران شامل موارد زیر می باشد که در صورت بروز هرگونه از این بیماری ها به راحتی می توانید خود را به متخصصین داخلی بسپارید و از مهارت ایشان تردید به دل راه ندهید:

 • درمان اضطراب های زیاد و یا کم
 • درمان بیماری های عفونی و مقاربتی
 • درمان بیماری های روماتیسمی
 • درمان فشار خون بالا، چربی خون و افسردگی
 • کنترل وزن
 • درمان دیابت، تیروئید و غدد و کم خونی
 • درمان انواع بیماری های داخلی
 • درمان بیماری های مرتبط با کلیه، گوارش و کبد همانند درد شکم، سوء هاضمه و کبد چرب
 • درمان طب سالمندان، طب نوجوانان و جوانان
 • درمان بیماری های مرتبط با قلب و عروق
 • پیشگیری از بروز بیماری های احتمالی
 • انجام غربالگری و تشخیص زودرس انواع سرطان ها
 • درمان دستگاه تنفس از قبیل تنگی نفس، آسم و برونشیت مزمن

متخصص داخلی و بیماری های تحت درمان ایشان

چگونه بهترین دکتر داخلی در ایران را بشناسیم؟

روش های بسیار متنوعی برای شناسایی بهترین دکتر داخلی در ایران وجود دارد که شما را در پیدا کردن مقصود، یاری می رساند. با این وجود نکته قابل توجه در مواجه شدن با بیماری ها این است که حتما باید تحت نظر بهترین دکتر داخلی در ایران، درمان های لازم انجام پذیرد و از تخصص و تجربه و هم چنین مهارت پزشک موردنظر اطمینان خاطر داشته باشید تا با خیالی آسوده خود و سلامتی تان را به ایشان واگذار نمایید. بر همین اساس چند مورد از روش های شناسایی بهترین دکتر داخلی در ایران را برای شما بیان می کنیم تا با دیدی باز قدم در راه یافتن پزشک موردنظر کنید. از جمله روش های پیدا کردن بهترین دکتر داخلی در ایران عبارتند از:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین دکتر داخلی در ایران این است که از اقوام و آشنایان تحقیقات محلی نمایید و در صورتی که قبلا به پزشک داخلی مراجعه کرده باشند و از دکتر مذکور رضایت کافی را داشته باشند، بهتر است که مشخصات پزشک موردنظر را بگیرید و به صورت تحقیق حضوری به مطب و یا کلینیک دکتر داخلی بروید و تحت درمان و بررسی های لازم قرار بگیرید.
 2. در صورتی که پرس و جو نمودن از اطرافیان کارساز نباشد، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ فضای مجازی بروید و به کمک آن بهترین دکتر داخلی در ایران را شناسایی نمایید. فضای مجازی در انتخاب پزشک موردنظر بسیار مفید می باشد و از مزایای آن می توان به ارائه تمامی مشخصات مرتبط با دکتر داخلی و هم چنین مقایسه پزشکان با یکدیگر را اشاره نمود.
 3. آخرین گام در زمینه یافتن بهترین دکتر داخلی در ایران این است که از پزشک عمومی و یا پزشکی که تحت درمان های ایشان قرار می گیرید، سوالاتی راجع به یافتن پزشک متخصص داخلی بپرسید و ایشان شما را در یافتن بهترین دکتر داخلی در ایران راهنمایی خواهند کرد.

وظایف بهترین دکتر داخلی در ایران

با توجه به این موضوع که متخصص داخلی با انواع بیماری های مرتبط با سیستم داخلی بدن آشنایی دارد و در درمان بیماری های داخلی تخصص، مهارت و سابقه فراوانی دارد، از این رو در ادامه برخی از وظایف بهترین دکتر داخلی در ایران را ذکر می نماییم تا در صورت نیاز به پزشک موردنظر بروید و درمان شوید. از جمله وظایف بهترین دکتر داخلی در ایران به شرح زیر می باشد:

 1. معاینه و بررسی کامل بیمار و انجام تمامی آزمایشات موردنیاز به منظور تشخیص بیماری از وظایف ابتدایی بهترین دکتر داخلی در ایران می باشد.
 2. درمان تمامی بیماری های مرتبط با سیستم داخلی بدن
 3. بررسی و مشاهده نتایج آزمایشات، سونوگرافی و تصویر برداری های پزشکی و هم چنین رادیولوژی
 4. اطلاعات پزشکی و درمانی بیمار را به صورت کامل تحت بررسی قرار می دهد و در صورت درمان بیماری، تاریخچه بیمار و سوابق بیماری را نگهداری می نماید.
 5. پس از بررسی بیماری، داروهای موردنیاز بیمار را تجویز می نماید.
 6. بهترین دکتر داخلی در ایران زمان کافی به منظور مشاوره و توضیحات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد و هم چنین بیمار را از نوع بیماری خویش و روش درمانی آن روشن می سازد.
 7. درمان مشکلات داخلی اعم از: بیماری های قلبی و عروقی، کلیه و دستگاه گوارش، ریه، مغز، دیابت و تشخیص نوع دیابت و فشار خون بالا
 8. از بین بردن کلیه بیماری های سخت و حاد، عفونت ها و درمان صدمات ناشی از بیماری
 9. در صورتی که بیماری فرد، نیازمند بررسی های دقیق تر باشد، پزشک مذکور، بیمار را به بهترین فوق تخصص غدد در تهران ارجاع می دهد.
 10. بهترین دکتر داخلی در ایران مشاوره های مرتبط با رژیم های غذایی، فعالیت های بدنی و هم چنین پیشگیری از ایجاد بیماری های بعدی را در برنامه کاری خود قرار می دهد.
 11. از دیگر وظایف متخصصین داخلی می توان به ارائه برنامه های درمانی و ایمن سازی فرد در برابر بیماری های واگیردار، مراقبت های ویژه از بیمار و بررسی نمودار پیشرفت بیماری و … اشاره نمود.

وظایف بهترین دکتر داخلی در ایران

تفاوت های متخصصین داخلی و پزشکان عمومی در چیست؟

اغلب اشخاص بر این باور هستند که پزشکان داخلی و پزشکان عمومی مهارت و وظایف یکسانی دارند و کاملا مشابه یکدیگر عمل می کنند. اما باید گفت که این عقیده کاملا نادرست می باشد و تفاوت های بسیار متعددی میان بهترین دکتر داخلی در ایران و پزشکان عمومی وجود دارد که عبارتند از:

 • بهترین دکتر داخلی در ایران به منظور درمان بهتر و سریع تر برخی از بیماری ها، می تواند به یاری پزشک متخصص و یا فوق تخصص بپردازد و به عنوان مشاور در کنار پزشک متخصص قرار گیرد، اما پزشک عمومی چنین توانایی را دارا نمی باشد.
 • یکی از اساسی ترین تفاوت های میان پزشک عمومی و داخلی در این است که پزشک عمومی تنها دوره تحصیلی پزشکی عمومی را طی نموده است و تنها مدرک پزشکی عمومی را دارا می باشد، در صورتی که بهترین دکتر داخلی در ایران در راستای ادامه تحصیل تلاش می نماید و پس از دوره پزشکی عمومی، به دوره تخصصی و یا بالاتر هم چون کسب مدرک فوق تخصصی می پردازد. از این رو سطح علمی و تخصصی متخصصین داخلی بالاتر از پزشکان عمومی می باشد.
 • موقعیت کاری پزشکان عمومی و متخصصین داخلی نیز با یکدیگر متفاوت می باشد، بهترین دکتر داخلی در ایران می تواند در بیمارستان ها و درمانگاه ها ارائه خدمات دهند و بیماری های داخلی بسیاری را تشخیص و مورد بررسی و هم چنین درمان بیماری ها را انجام دهند. اما طیف درمان بیماری های پزشکان عمومی در برابر متخصصین داخلی کمتر می باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر داخلی در ایران آشنا کند و آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا