پزشکانجراحی درمانی

بهترین متخصص آی وی اف در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص آی وی اف در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا با خیالی آسوده در صورت مواجه با آن مشکلی برایتان پیش نیاید. همواره مادر شدن و بارداری یکی از مهم ترین اهداف زندگی در زوجین می باشد که در اغلب اوقات به دلایل مختلفی امکان بارداری به صورت طبیعی وجود ندارد و زوجین برای دستیابی به این هدف، اقدام به روش های کمک بارداری هم چون آی وی اف زیر نظر بهترین متخصص آی وی اف در تهران می نمایند. ما در ادامه مطالب ارزشمندی راجع به این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم، با ما همراه باشید.همچنین در شهر تهران افراد زیادی به دنبال بهترین دکتر نازایی در تهران هستند ما در مقاله قبل لیست بهترین دکتر نازایی در تهران را معرفی کرده ایم.

آی وی اف (IVF)چیست؟

بهترین متخصص IVF در تهران در صورتی که از تمامی روش ها برای بارداری خانم ها استفاده کرده و به نتیجه نرسیده، روش آی وی اف (لقاح آزمایشگاهی) را توصیه می کند. در این روش تخمک ها بازیابی شده و از تخمدان های زن و و پرورش آن ها با اسپرم استفاده می نماید که تخمک بارور به عنوان نطفه عمل می کند. روش آی وی اف به طور تقریبی یک ماه طول می کشد و لازم است در این دوران تحت نظر بهترین متخصص آی وی اف در تهران باشید تا از بروز هرگونه مشکلی خودداری نماید.

روش مورد استفاده بهترین متخصص آی وی اف در تهران

بهترین متخصص آی وی اف در تهران در صورتی از روش آی وی اف برای شما استفاده می کند که یکی از موارد زیر را دچار شده باشید:

1-انسداد لوله های فالوپ: لوله های فالوپ راه ارتباطی بین رحم و تخمدان می باشند و در صورتی که این لوله ها مسدود شده باشند، تخمک آزاد شده از تخمدان نمی تواند خود را به رحم برساند و هم چنین این انسداد سبب می شود که اسپرم نیز به تخمک نرسد و از این رو منجر به ناباروری می شود و در نهایت بارداری صورت نمی گیرد. در این مواقع بهترین متخصص آی وی اف در تهران به لقاح مصنوعی توصیه می کند.

لازم به ذکر است که در اغلب اوقات نیز برای بارداری، پزشک متخصص عمل جراحی باز نمودن لوله های فالوپ را تجویز می کند که این عمل سبب می شود که دیگر نیازی به لقاح مصنوعی نباشد. تنها مشکل این عمل این است که نتیجه صد در صد نمی دهد و ممکن است برای بعضی بانوان گزینه مناسبی نباشد.

2-کاهش ذخیره تخمدان: یکی دیگر از علل ناباروری در خانم ها کم شدن ذخیره تخمدان به دلیل افزایش سن و دیگر موارد که سبب می شود تخمدان نارسایی زودرس گردد. در این مواقع زمان بسیار مهم است و لازم است که در اسرع وقت در پی اقدام به بارداری نمود. کاهش ذخیره تخمدان بسیار حائز اهمیت می باشد و باید جدی و تحت درمان قرار گرفت.

3-اختلالات اسپرم: در صورتی که اسپرم از نظر حرکتی، ساختاری، کم بودن تعداد اسپرم و غیر طبیعی بودن شکل اسپرم دچار مشکلاتی باشد، بهترین متخصص آی وی اف در تهران روش لقاح مصنوعی(ICSI) را توصیه می کند. (ICSI مخفف تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم می باشد.)

در روش لقاح مصنوعی، سلول های اسپرم در کنار تخمک در یک ظرف آزمایشگاهی قرار می گیرند و در صورتی که یکی از سلول های اسپرم تخمک را بارور نماید، موجب بارداری می شود. در روش لقاح مصنوعیICSI یک سلول اسپرم به طور کامل مستقیم به داخل تخمک تزریق می گردد.

4-یائسگی زودرس: این مورد نیز سبب ناباروری می گردد که باید تحت نظر بهترین متخصص آی وی در تهران قرار گرفت.

5-شدت بالای تخمدان پلی کیستیک

6-ناباروری بی دلیل

7-حفظ نمودند باروری برای آینده

8-اغلب موارد اندومتریوز

9-در صورتی که به علت بیماری های خاص، بارداری برای مادر خطرناک باشد.

10- فاکتور رحمی: در صورتی که رحم دچار مشکلاتی چون چسبندگی رحم و … شود و امکان پذیرش جنین را نداشته باشد، ممکن است پس از درمان های لازم بارداری شکل گیرد. اما در مواقعی که چسبندگی شدید باشد، بهترین متخصص آی وی اف در تهران به شما توصیه می کند تا روش های کمک بارداری چون آی وی اف و رحم اجاره ای را امتحان کنید.

اقدامات پیش از IVF

 • بهترین متخصص آی وی اف در تهران برای بررسی و ارزیابی اندازه و کیفیت تخمک ها از شما می خواهد تا آزمایش تخمدان که شامل آزمایش اندازه گیری سطح هورمون تحریک کننده فولیکول، نمونه خون می باشد را بگیرید و نتیجه آن را به ایشان نشان دهید.
 • بهترین متخصص آی وی اف در تهران رحم شما را به کمک سونوگرافی بررسی می نماید تا از سلامتی رحم شما اطمینان حاصل کند و سپس بهترین روش را برای لقاح برگزیند.
 • در قدم بعدی پزشک متخصص آزمایشات لازم برای بررسی اسپرم مردان را تجویز می کند و در این آزمایش به کمک مایع منی، شکل، اندازه و تعداد اسپرم مشخص می شود.
 • پس از انجام تمامی آزمایشاتی که بهترین متخصص آی وی اف در تهران برای شما تجویز می کند و پس از ارزیابی نتیجه آزمایش، توصیه هایی را به شما می کند که بسیار ضروری است که آن ها را دقیق و درست انجام دهید تا مشکلی پدید نیاید.

اقدامات پس از آی وی اف

بهترین متخصص آی وی اف در تهران پس از انجام آی وی اف توصیه هایی به شما می کند که ضروری است آن را بسیار دقیق انجام دهید تا به نتیجه مطلوب دست یابید. از جمله این اقدامات به شرح زیر می باشد:

 1. به مدت یک روز پس از انتقال جنین، لازم است که استراحت کامل کنید و پس از آن به زندگی روزمره خود ادامه دهید.
 2. سه الی چهار روز پس از انجام عمل از فعالیت های سنگین و طاقت فرسا خودداری نمایید.
 3. سعی کنید تا مدتی شنا نکنید و در وان حمام قرار نگیرید.
 4. بهترین متخصص آی وی اف در تهران به شما توصیه می کند تا زمان تثبیت وضعیت بارداری تان، کارهای سنگین و یا بلند کردن اشیا سنگین را انجام ندهید.
 5. از رژیم غذایی سالم و مناسب در این دوران استفاده کنید تا دچار یبوست و یا نفخ نشوید.
 6. تورم و هم چنین در زمان لمس پستان ها حساسیت و گرفتگی عضلات عادی و طبیعی می باشد و نگرانی به خود راه ندهید.
 7. در صورتی که خونریزی شدید داشتید، سریعا نزد بهترین متخصص آی وی اف در تهران بروید و تحت معاینه قرار بگیرید.
 8. برای نتیجه بخشی بهتر لازم است که از فشارهای عصبی و استرس، نگرانی دوری نمایید.

اقدامات پس از آی وی اف

عوارض آی وی اف

آی وی اف یکی دیگر از شایع ترین روش های کمک باروری است که مانند سایر روش های درمانی دارای عوارضی و مشکلاتی می باشد که در اکثر مواقع قابل پیشگیری می باشد، حال در ادامه به بررسی برخی عوارض روش آی وی اف می پردازیم:

بهترین متخصص IVF در تهران پیش از تجویز داروهای کمک باروری شما را با عوارض آن آگاه می سازد، از جمله عوارض آن شامل، تغییرات خلق و خو، حساسیت پستان ها، یبوست و نفخ، درد در ناحیه سر و شکم و گرگرفتگی و هم چنین در اغلب مواقع این داروها ممکن است سبب سندروم تحریک بیش از حد تخمدان(OHSS) گردد، در صورتی که این عوارض تا چند روز ادامه داشت، ضروری است نزد بهترین متخصص آی وی اف در تهران بروید.

از جمله عوارض عمل تخمک گذاری یا پانکچر این است که امکان خونریزی شدید در واژینال و ادرار، درد در نایحه لگن و تب رخ دهد که در صورت مشاهده این علائم با پزشک خود در میان بگذارید تا ایشان اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که در برخی مواقع امکان عفونت، آسیب به روده و مثانه و هم چنین خونریزی در زمان تخمک گیری ایجاد می شود که تمامی این موارد به تخصص و تجربه پزشکی که تحت درمان وی هستید بستگی دارد و با انتخاب بهترین متخصص آی وی اف در تهران می توانید از بروز این عوارض جلوگیری به عمل آورید.

عوارضی که در زمان انتقال جنین ممکن است برای شما رخ دهد این است که مقداری ترشحات شفاف و یا آغشته به خون از شما خارج شود، عارضه بعدی این است که احتمال انتقال بیش از یک جنین به داخل رحم وجود دارد که سبب چندقلوزایی می گردد.

روش های کمک باروری هم چون آی وی اف به دلیل نگرانی از به نتیجه نرسیدن، همواره موجب اضطراب و استرس برای زوجین می شود و هم چنین به دلیل این که اغلب بیمه ها هزینه روش های کمک باروری را پوشش نمی دهند، از نظر مالی نیز زوجین تحت فشار و استرس قرار خواهند گرفت. بنابراین لازم است که نزدیکان زوجین همواره دلسوز و پشتیبان آن ها باشند تا از این فرایند با موفقیت گذر نمایند.

عوارض آی وی اف

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص آی وی اف در تهران آشنا کند، امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

4.3/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا