پزشکان

بهترین دکتر کلیه در ایران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر کلیه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در رابطه با بیماری کلیه در اختیار شما قرار دهیم. با در نظر داشتن به این موضوع که کلیه ها عضو حیاتی بدن محسوب می شوند و عملکرد آن ها بر سلامتی عمومی بدن تاثیرگذار می باشند، از این رو بسیار ضروری است که در صورت بروز هرگونه درد و یا علائمی که منجر به وجود بیماری کلیه می گردد، سریعا به سراغ بهترین دکتر کلیه در ایران بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید تا از مشکلات حادتر جلوگیری به عمل آورید.

دستگاه ادراری از کلیه ها ،حالب ، مثانه و مجرای ادرار تشکیل شده است .اگر عفونت ها، مثانه و مجرای ادراری را درگیر کنند در عین حال می توانند حالب و کلیه ها را هم درگیر کنند در مقاله های قبل لیست بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران را جمع آوری کرده ایم تا با مراجعه به این مقاله بتوانید بهترین دکتر در این زمینه را انتخاب کنید.

عفونت ادراری می تواند در هر نقطه ای از مجاری ادراری شما اتفاق بیفتد. دستگاه ادراری شما از کلیه ها ، حالب ، مثانه و مجرای ادرار تشکیل شده است. اکثر عفونت ها فقط مجرای ادراری و مثانه را در قسمت تحتانی درگیر می کنند. با این حال ، عفونت ها می توانند حالب و کلیه ها را در قسمت فوقانی نیز درگیر کنند. اگرچه عفونت های دستگاه ادراری فوقانی نادرتر از عفونت های دستگاه ادراری تحتانی هستند ، اما معمولاً شدیدتر نیز هستند.

بیماری کلیوی چیست؟

کلیه ها عضو حساس و حیاتی بدن به حساب می آیند که وظایف بسیار مهمی را در بدن ایفا می کنند، از جمله وظایف کلیه ها عبارتند از: تصفیه سازی خون، بیرون راندن مواد زائد موجود در بدن، ساختن ویتامین های ضروری بدن، تولید سازی هورمون های موثر در تنظیم فشار خون و هم چنین مقدار مواد مغزی از قبیل کلسیم و پتاسیم را کنترل و تنظیم می کنند.

نکته قابل توجه در رابطه با بیماری کلیوی این است که در صورت بروز هرگونه مشکلی، باید سریعا تحت درمان های لازم به وسیله بهترین دکتر کلیه در ایران قرار بگیرید و ایشان از پیامدهای بعدی جلوگیری نمایند. در صورتی که بیماری کلیه ها ادامه یابند و درمان نگردند، منجر به نارسایی کلیه و حتی مرگ فرد می شوند.

لازم به ذکر است که بیماری کلیوی در معدود مواقعی منجر به مرگ فرد می شود و در زمان های حساس و در اوج بیماری بهترین دکتر کلیه در ایران، پیوند کلیه را به بیمار توصیه می کند.

بیماری کلیوی چیست؟

روش های شناسایی بهترین دکتر کلیه در ایران

راه های بسیاری برای شناسایی بهترین دکتر کلیه در ایران وجود دارد که شما را در یافتن پزشک موردنظر یاری می رساند. با توجه به این موضوع که بیماری کلیه بسیار حساس و مهم و در عین حال خطرناک می باشد، از این رو تشخیص و درمان به موقع آن جزء اولویت های سلامتی به حساب می آید، از این رو نیاز است که پیش از اقدام هر عملی، ابتدا بهترین دکتر کلیه در ایران را بشناسید و سپس برای درمان به ایشان مراجعه نمایید. بر همین اساس برخی از روش های شناسایی بهترین دکتر کلیه در ایران را برای شما بیان می کنیم، از جمله این روش ها شامل موارد زیر می باشد:

 1. یکی از ابتدایی ترین روش ها، تحقیقات محلی می باشد که به کمک اطرافیان و آشنایان و یا اقوام می توانید به پزشک موردنظر دست یابید. اما نکته قابل توجه در رابطه با تحقیق محلی این است که در برخی مواقع این روش کارساز نمی باشد و شما را دچار تردید و مشکلاتی می کند. بنابراین این روش بسیار مورد تایید واقع نشده است.
 2. گام بعدی در یافتن بهترین دکتر کلیه در ایران این است که از فضای مجازی هم چون گوگل و اینستاگرام استفاده کنید و از ویژگی های این روش می توان به مقایسه نمودن تجربه و مهارت پزشکان با یکدیگر و هم چنین مشاهده خدمات قابل ارائه آن ها اشاره نمود.
 3. در آخرین گام، این امکان وجود دارد که ابتدا پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی شما از وجود بیماری های مرتبط با کلیه شما باخبر شده باشد و در نهایت شما را به پزشک متخصص کلیه ارتقا دهد. به همین دلیل بهتر است که در چنین مواقعی از پزشک عمومی خود، در شناسایی بهترین دکتر کلیه در ایران کمک بگیرید.

ویژگی بهترین دکتر کلیه در ایران:

😍 سابقه و تجربهبهترین دکتر کلیه در ایران باید در زمینه تخصص خود سابقه و تجربه خوبی داشته باشند.
❤ فعالیت زیر نظر وزارت بهداستبهترین پزشک متخصص باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند و دارای پروانه طبابت باشند.
👩‍🎓مدرک تحصیلیبهترین دکتر کلیه در ایران باید از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شده باشند.
❣اطلاعات بروزپزشک متخصص باید همیشه در تلاش باشد تا اطلاعات علمی خود را بروز کند تا بتواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهد.

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند . از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .
دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود دربیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرار و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس :

تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان بیهقی ، کوچه دهم بیهقی ، پلاک 11 ، طبقه اول ، واحد 3

تلفن تماس :

021-28421441

وب سایت : www.drmirsadeghi.com

ویکی پدیا شرکت ZSI :

www.en.wikipedia.org/wiki/Zephyr_Surgical_Implants

مشاهده اطلاعات بیشتر

 

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر

دکتر فریدون خیام فر،متخصص کلیه و مجاری ادراری _ اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی آندویورولوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان استاد وعضو هیئت علمی دانشگاه و جراح بزرگترین تومور کلیوی جهان و عضو هیئت علمی کلینیک سلامت خانواده (ناتوانی جنسی)، مخترع ۵ دستگاه در اداره ثبت اختراعات در زمینه ی های ناتوانی جنسی بیماری پیرونی وعمل های جراحی بدون شکاف عضو مرکز تحقیقات سلامت خانواده هستند. ایشان عضو انجمن ارولوژی ایران، عضو انجمن اورولوژی اروپامی باشند. دکتر فریدون خیام فر در سال 1344 در اصفهان به دنیا آمد و پس از گذراندن دوره دبیرستان در دبیرستان هدف و دریافت مدرک پزشکی عمومی موفق به دریافت دانشنامه جراحی کلیه و مجاری ادراری شد و در سال 1378 به عضویت هیئت علمی دانشگاه در آمد. پس از گذشت 5 سال موفق به دریافت مدرک فوق تخصصی (فلوشیپ) لاپاراسکوپی و آندویورولوژی گردید. وی در طول این مدت موفق به ثبت 5 اختراع در اداره ثبت اختراعات در زمینه های ناتوانی جنسی، درمان بیماری پیرونی ، عمل های جراحی بدون شکاف و بی اختیاری ادرار گردیده است.

خدمات:

 • سنگ کلیه ؛سرطان کلیه؛ کیست کلیه ؛غده آدرنال فوق کلیوی
 • سرطان حالب ؛تنگی حالب؛سنگ حالب
 • سرطان مثانه؛سنگ مثانه؛مثانه پیش فعال و عصبی؛ساخت مثانه
 • بیماریهای ادراری: تنگی مجرای ادراری در کودکان ؛مردان و زنان ؛ خون در ادرار؛بی اختیاری ادراری در زنان ،مردان و کودکان +عفونت های ادراری در زنان ،مردان و کودکان
 • اختلالات جنسی:ناتوانی جنسی،بیماری پیرونی مشکلات نعوظ کوتاهی آلت تناسلی و یا بیماری کُردی یا شکستگی آلت.

آدرس: تهران، ضلع شمال شرقی چمران با جلال آل احمد روبروی دانشکده مدیریت، کوچه پروانه پلاک4، ساختمان پزشکان چمران

شماره تماس: 02188635401

اینستاگرام: dr.khayyamfar@

وب سایت: drkhayyamfar.com

مشاهده اطلاعات بیشتر

دکتر محمد اصل زارع

دکتر محمد اصل زارع

دکتر محمد اصل زارع جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص جراحی بسته، اندوسکوپی و لاپاراسکوپی و هم چنین فوق تخصص اروانکولوژی و جراحی رباتیک می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی در زمینه پزشکی عمومی، وارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند و دوره تخصصی اورولوژی را گذراندند. دکتر اصل زارع در سال 1384 مدرک جراحی و تخصص کلیه و مجاری ادراری را نیز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند.

دکتر محمد اصل زارع در سال 1388 دوره فوق تخصصی خود را نیز در زمینه جراحی بسته، اندوسکوپی و لاپاراسکوپی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اتمام رساندند و در آزمون فلوشیپ فوق تخصصی رتبه اول را از آن خود کردند. دکتر اصل زارع در سال 1397 مدرک فلوشیپ فوق تخصصی اروانکولوژی و جراحی رباتیک را از دانشگاه کالیفرنیای آمریکا اخذ نمودند.

دکتر محمد اصل زارع را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد و ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشیار دانشگاه و رتبه اول در بورد تخصصی و فوق تخصصی را کسب نمودند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه
 • انجام جراحی کلیه
 • درمان سنگ کلیه و سنگ مجاری ادراری و عفونت کلیه، عفونت های ادراری، تنگی ادراری
 • درمان کلیه بیماری های مرتبط با مجاری ادراری از قبیل بی اختیاری ادراری، بزرگ شدن پروستات، ناباروری مردان و مشکلات دستگاه تناسلی مردان، بیماری های مقاربتی، زگیل تناسلی
 • درمان اختلالات غدد آدرنال
 • درمان عفونت مثانه و سنگ مثانه، سرطان مثانه، تنگی مجاری ادراری و انسداد مجاری ادراری
 • درمان اورولوژی زنان
 • درمان اورولوژی کودکان و نوزادان

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان عارف، بین عارف چهار و شش، پلاک 20، طبقه دوم

شماره تماس: 05138404047 – 05138405575

دکتر داریوش منصوری

دکتر داریوش منصوری

دکتر داریوش منصوری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و هم چنین فلوشیپ پیوند کلیه و نازایی با بیش از 25 سال سابقه طبابت می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز سپری کردند و در سال 1369 مدرک دکترای عمومی خود را اخذ نمودند.

دکتر منصوری در سال 1373 دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتمام رساندند و در نهایت در سال 1380فلوشیپ پیوند کلیه و نازایی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و دکتر  داریوش منصوری عضو انجمن علمی پیوند اعضا در ایران، انجمن SIU و عضو انجمن جراحی کلیه اروپا و آمریکا می باشند.

لازم به ذکر است که دکتر داریوش منصوری را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به حساب آورد، به این دلیل که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های کلیه، عفونت کلیه، پیوند کلیه، اختلالات غدد آدرنال، تومورهای کلیه و سنگ کلیه
 • درمان نازایی
 • درمان انواع بیماری های مجاری ادراری و تناسلی از قبیل: سرطان مثانه، بی اختیاری ادراری،  درمان سرطان پروستات و بزرگی پروستات، کجی آلت تناسلی، واریکوسل و هیدروسل
 • تشخیص و درمان سنگ حالب
 • درمان بیماری های مقاربتی

آدرس: شیراز، خیابان زند، بالاتر از بیمارستان شهید فقیهی، ساختمان پارسیان، طبقه ششم، واحد 24
شماره تماس: 07132360635 – 07132360636

دکتر ساسان محرابی

دکتر ساسان محرابی

دکتر ساسان محرابی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و هم چنین فلوشیپ جراحی اورولوژی اطفال می باشند که یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران محسوب می شوند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شدند. دکتر ساسان محرابی در سال 1381 دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری در دانشگاه علوم پزشکی ایران به اتمام رساندند.

دکتر محرابی در سال 1385 دوره فلوشیپ جراحی کلیه اطفال را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سپری کردند و عضو انجمن متخصصین اورولوژی ایران، عضو انجمن اندویولوژی ایران و استادیار تمام وقت دانشگاه نیز می باشند. دکتر ساسان محرابی دارای 17 سال سابقه تخصصی و طبابت و هم چنین در زمینه های سنگ کلیه و رفلاکس ادراری و … مطالعات و پژوهش های بسیاری نموده اند و ده مقاله را نیز به انتشار رسانده اند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه از قبیل: کیست های کلیه، سنگ کلیه و سنگ مجاری ادراری و عفونت کلیه، تومورهای کلیه و سنگ کلیه
 • انجام جراحی کلیه و درمان اختلالات غدد آدرنال
 • درمان اورولوژی زنان
 • درمان اورولوژی کودکان و نوزادان
 • درمان تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار در خانم ها، انجام تست یورودینامیک( نوار فعالیت مثانه)
 • درمان انواع بیماری های تناسلی از جمله: بیضه پایین نیامده، کجی آلت تناسلی، بیماری های مقاربتی، زگیل تناسلی، سوزاک، تبخال تناسلی، زودانزالی، ناباروری مردان

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، ساختمان پزشکان شماره یک

شماره تماس: 08132525159

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و هم چنین فلوشیپ پیوند کلیه می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را در سال 1383 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ نمودند. دکتر محمدعلی فلاح دوره تخصصی خود را در راستای کسب مدرک تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گذراندند.

دکتر فلاح فلوشیپ پیوند کلیه را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ نمودند و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز می باشند.

دکتر محمدعلی فلاح را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به حساب آورد، به این دلیل که در تخصص و مهارت خویش سابقه بسیار بالایی دارند و همواره در راستای جلب رضایت مراجعه کنندگان نسبت به خود، نهایت تلاش خود را به ارمغان می آورند.

خدمات:

 • درمان کلیه بیماری های مرتبط با مجاری ادراری از قبیل: عفونت مثانه، سنگ مثانه، سرطان مثانه، رفلاکس ادراری، انسداد حالب، تنگی حالب، انسداد دستگاه ادراری
 • انجام تست یورودینامیک( نوار فعالیت مثانه)
 • درمان بی اختیاری ادراری و سنگ حالب، درمان عفونت ادراری
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه از قبیل: کیست های کلیه، سنگ کلیه و عفونت کلیه، تومورهای کلیه و سنگ کلیه
 • درمان انواع بیماری های تناسلی از جمله: بزرگی پروستات، سرطان پروستات، آلت پرده دار، بیضه پایین نیامده، کجی آلت تناسلی، بیماری های مقاربتی، زگیل تناسلی، سوزاک، تبخال تناسلی، زود انزالی، ناباروری مردان
 • درمان کلیه بیماری های اورولوژی اطفال و زنان

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه ششم، واحد 604

شماره تماس: 026332502122 – 026232502221

دکتر فرید هاشمی قوچانیدکتر فرید هاشمی قوچانی

دکتر فرید هاشمی قوچانی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری با 23 سال سابقه طبابت، یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به حساب می آیند. ایشان در سال 1370 دوره پزشکی عمومی خود را در آلمان غربی به پایان رساندند و پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی، وارد دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند و مدرک تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری را در سال 1375 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ نمودند.

دکتر هاشمی قوچانی در سال 1396 لوح تقدیر پزشک نمونه را از اداره کل بیمه سلامت در خراسان روضوی دریافت کردند.
نکته قابل توجه در رابطه با دکتر فرید هاشمی قوچانی این است که ایشان همواره در حال تحقیق و پژوهش و کسب علم بیشتر در زمینه تخصصی خود می باشند و از این رو طرفداران بسیاری را به مهارت خود جلب کرده اند.
خدمات:

 • درمان کلیه بیماری های مرتبط با مجاری ادراری از قبیل: عفونت مثانه، سنگ مثانه، رفلاکس ادراری، انسداد حالب، انسداد دستگاه ادراری و تنگی حالب، سرطان مثانه
 • درمان بی اختیاری ادراری
 • درمان بیماری های مربوط به کلیه و جراحی کلیه
 • درمان سنگ کلیه، عفونت کلیه و عفونت های ادراری، درمان سنگ ادراری
 • درمان تنگی مجاری ادراری
 • درمان بیماری های مرتبط با اندام تناسلی از جمله: واریکوسل، ناباروری مردان، مشکلات دستگاه تناسلی مردان، بیماری های مقاربتی، درمان زگیل تناسلی و تبخال تناسلی
 • درمان بیماری های اورولوژی خانم ها
 • درمان بیماری های اورولوژی کودکان و نوزادان

آدرس: مشهد، بلوار احمدآباد، خیابان عارف، عارف دو، پلاک 28، ساختمان پزشکان سماء، طبقه سوم

شماره تماس: 05138460213 – 05138366636

علائم هشدار دهنده بیماری کلیوی چیست؟

این امکان وجود دارد که علائم و نشانه هایی در فرد پدیدار گردد که در نهایت به دنبال بیماری کلیوی ایجاد شده و بهترین دکتر کلیه در تهران و ایران با مشاهده این علائم به تشخیص بیماری می پردازد. از جمله این علائم هشدار دهنده به شرح زیر می باشد:

 1. وجود خون در ادرار
 2. تکرر ادرار به ویژه در شب هنگام
 3. فشار خون بالا
 4. ادرار نمودن همراه با درد
 5. افزایش سطح کراتینی در خون

بیماری های مرتبط با کلیه و مثانه

بهترین دکتر کلیه در ایران خاطر نشان می کند که بیماری هایی وجود دارد که بر روی مجرای ادراری و مثانه فرد تاثیر می گذارند و مشکلات جدی را پدید می آورند و این مشکلات در اثر عوامل متعددی ایجاد می شوند که از جمله این دلایل شامل: آسیب و ضربه به مثانه، صدمات ایجاد شده در بخش کمر، سکته مغزی، وجود بیماری هایی هم چون دیابت و مولتیپل اسکلروزیس که تاثیرگذار بر روی اعصاب  هستند. در ادامه برخی دیگر از بیماری های مرتبط با کلیه و مثانه را برای شما بیان می کنیم:

عفونت های موجود در دستگاه ادراری: وجود عفونت در قسمت مجاری ادراری در خانم ها و آقایان بسیار شایع و زیاد می باشد و مشکلات بسیاری را نیز ایجاد نمی کند. عفونت در بخش مثانه در برخی مواقع ممکن است مشکل ساز باشد و منجر به تکرر ادرار، سوزش ادرار، درد در حین ادرار و نیاز شدید و پی در پی در دفع ادرار می باشد.

احتباس ادرار: در صورتی که در طی زمان های طولانی ادرار خود را نگه دارید و اقدام به تخلیه آن نکنید، رفته رفته مشکلاتی را برای شما ایجاد می کند و ادرار باقی مانده در مثانه منجر به بیماری عفونت ادراری می گردد. اگر این مشکل ادامه داشته باشد، ممکن است حادتر شود و بهترین دکتر کلیه در ایران خاطر نشان می کند که این مشکل با گذشت زمان شدید تر می شود و سبب انسداد یا آسیب به مجاری ادرار و یا قسمت گردنی مثانه گردد.

مثانه پیش فعال: در مقابل مثانه پیش فعال، احتباس ادرار می باشد که کاملا برعکس آن عمل می کند. افرادی که دچار بیماری مثانه پیش فعال هستند، مدام در صدد تکرر ادرار و دفع ناگهانی ادرار می باشند و در برخی مواقع نیز توانایی نگه داشتن ادرار را ندارند.

عامل اصلی به وجود آمدن بیماری مثانه پیش فعالی عواملی از قبیل: بیماری دیابت، سکته های مغزی، بیماری های عصبی، مصرف داروهایی هم چون فشار خون و ضد افسردگی می باشند.

سایر بیماری های مرتبط با کلیه و مثانه عبارتند از:

 • سرطان کلیه
 • سرطان مثانه
 • بیماری های مزمن کلیوی
 • شب ادراری
 • بی اختیاری ادراری
 • سندروم نفروتیک
 • سنگ کلیه و عفونت کلیه
 • بی اختیاری ادرار در خانم ها و آقایان
 • تنگی مجاری ادراری
 • سرطان آلت تناسلی آقایان
 • سرطان پروستات
 • بیماری کلیه پلی کیستیک
 • پروستاتیت حاد و یا مزمن
 • بزرگ شدن غده پروستات
 • سندروم مثانه پیش فعال
 • سیستیت
 • بیماری مزمن کلیوی خفیف تا متوسط
 • بیماری کلیه دیابتی
 • افتادگی دستگاه ادراری

اقدامات مراقبتی برای سلامتی کلیه ها

 • مصرف روزانه 6 الی 8 لیوان آب
 • جلوگیری از وجود فشار خون و کلسترول
 • به منظور چکاپ های سالانه به سراغ بهترین دکتر کلیه در ایران بروید.
 • از مصرف بیش از حد نمک در روز جلوگیری به عمل آورید.
 • در صورت وجود سنگ کلیه در بدنتان، به سراغ بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران بروید و ایشان راه های درمان و رفع سنگ کلیه را برای شما تجویز می کند.
 • از مصرف خودسرانه داروهای کلیه و یا مصرف هر داروی دیگری اجتناب نمایید، به این علت که اغلب داروها از قسمت کلیه جذب می شوند و در نهایت منجر به بیماری می گردند.
 • در صورتی که با علائمی از قبیل: کدر و قرمز شدن رنگ ادرار، سوزش در حین ادرار، تب و لرز شدید، کمردرد و یا درد در هردو طرف دنده ها مواجه شدید بهتر است با بهترین دکتر کلیه در ایران در میان بگذارید.
 • داشتن رژیم غذایی مناسب و مغذی بسیاری ضروری و حیاتی می باشد و مصرف حداقل پنج وعده از میوه جات و سبزیجات تازه به شما توصیه می شود.
 • ورزشکارانی که مواد نیروزا در حین بدنسازی استفاده می کنند، در صورت مصرف مداوم این مکمل ها بر اندام ها و کلیه ها آسیب جدی وارد می نمایند.

کلام آخر
از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر کلیه اطفال در ایران به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

پیوند کلیه چیست؟

در مواقعی که کلیه فرد عملکرد مناسب نداشته باشد و یا از کار افتاده باشد کلیه سالم را در جراحی پیوند کلیه، جایگزین کلیه از کار افتاده می کنند.

دیالیز کلیه چیست؟

در مواقعی که کلیه ها به خوبی کار نکنند، برای این که مواد زائد را بتوان از خون جدا کرد از روش دیالیز استفاده می شود.

اندازه سنگ کلیه چقدر است؟

سنگ هایی که در کلیه ایجاد می شود می تواند به اندازه دانه شن و یا توپ بزرگ باشد.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا