پزشکان

بهترین دکتر کلیه در اصفهان【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر کلیه در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با کلیه ها و موارد مرتبط با آن ها در اختیارتان قرار دهیم. کلیه ها دو اندام لوبیا شکلی هستند که در قسمت چپ و راست پشت حفره شکمی و به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای می باشند. این اندام ها وظایف بسیاری را در بدن بر عهده دارند و به طور کلی سلامتی بدن در قبال سلامتی کلیه ها می باشد، بنابراین مراقبت و محافظت از کلیه ها بسیار تاکید شده است. عوامل متعددی همچون: مصرف بیش از حد نمک، استفاده بیش از حد قرص های تسکین دهنده، کم خوابی و عدم نوشیدن آب کافی، نوشیدن الکل و عدم تحرک و … منجر به آسیب کلیه ها می شود که باید آن ها را به طور واضح شناسایی نمود و تا حد ممکن از روبرو شدن با چنین عواملی دوری کرد تا مشکلی برای کلیه ها و عملکرد آن ها ایجاد نشود. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به کلیه ها ارائه می دهیم؛ از این رو تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نقش کلیه ها در بدن چیست؟

بهترین دکتر کلیه در اصفهان خاطر نشان می کند؛ کلیه ها از اعضای حساس و حیاتی بدن محسوب می شوند و وظایف متعددی را در بدن بر عهده دارند، برخی از این نقش ها (وظایف) کلیه ها شامل مدیریت تعادل سازی سطح مایعات، الکترولیت ها و سایر عوامل داخلی می باشد و برخی دیگر از وظایف کلیه ها به شرح زیر می باشد:

 • دفع مواد زائد و سموم از بدن: همانطور که به نقش اصلی کلیه ها در سلامتی بدن اشاره نمودیم، بهترین دکتر کلیه در اصفهان یادآوری می نماید، این اندام ها با تصفیه نمودن بدن و دفع مواد زائد منجر می شوند تا کلیه ها تمامی سموم بدن را خارج نمایند.
 • تنظیم PH: کلیه ها میزان اسیدی بودن بدن را با کنترل و حذف نمودن مواد شیمیایی تنظیم می نمایند.
 • کنترل تولید گلبول قرمز: گلبول های قرمز نقش اساسی در بدن را ایفا می کنند، به این صورت که اکسیژن را از ریه ها به تمام بدن انتقال می دهند و انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزمره را نیز فراهم می سازند؛ از این رو کلیه ها با توجه به نقش اساسی گلبول های قرمز هورمونی به نام اریتروپویتین را تولید می نمایند و این هورمون به مغز استخوان دستور ساخت گلبول های قرمز را صادر می کند.
 • تولید هورمون هایی که وظیفه کنترل فشار خون را دارند: کلیه ها به کمک تولید هورمون ها و همچنین کنترل سازی سطح مایعات سبب می شوند تا عروق خونی منقبض شوند و در نهایت فشار خون را کاهش دهند؛ بنابراین یکی از نقش های مهم کلیه ها تولید هورمون هایی است که فشار خون را به طور کامل کنترل می نماید.
 • تقویت استخوان و تولید ویتامین D: همانطور که می دانید و بهترین دکتر کلیه در اصفهان نیز اشاره دارد؛ کلسیم و فسفر دو ماده معدنی اصلی برای استخوان ها محسوب می شوند و بدن انسان برای جذب این دو ماده نیازمند ویتامین D می باشد، بنابراین یکی از نقش های کلیه ها تولید ویتامین D است و همچنین کلیه ها سرعت ساخت کلسیم و فسفر مورد نیاز بدن را متعادل می سازند.

نقش کلیه ها در بدن چیست؟

انتخاب بهترین دکتر کلیه در اصفهان

به منظور انتخاب بهترین دکتر کلیه در اصفهان باید معیارها و ملاک هایی را مورد بررسی قرار داد و سپس طبق آن ها و به کمک روش های شناسایی بهترین انتخاب را نمود. حال در این مقاله به منظور راحتی حال شما عزیزان برخی از معیار ها و ملاک های انتخاب بهترین بودن پزشک را شرح می دهیم و سپس به ارائه روش های شناسایی متخصص کلیه می پردازیم؛ برخی از این معبارها عبارتند از:

پزشکی را بهترین می دانیم که دارای شماره نظام پزشکی باشد و تحت نظر وزارت بهداشت به درمان بیماری ها و انجام جراحی ها بپردازد. متخصص کلیه در صورتی جزء بهترین ها محسوب می شود که از سابقه و تجربه درخشانی برخوردار باشد و روش های متنوعی را در درمان بیماری ها پیاده کند.

بهترین دکتر کلیه در اصفهان باید در بهترین بیمارستان دولتی در ایران خدمت رسانی نماید و سلامتی بیماران را به جنبه های مالی ترجیح دهد. در جهت جلب رضایت بیماران تمام تلاش خود را به کار گیرد و همواره دانش خود را به روز نماید. بهترین دکتر کلیه باید به منظور خدمت رسانی بهتر در سمینارها و جلسات علمی بسیاری شرکت نمایند و در صدد یافتن روش های نوین و پیشرفته در درمان بیماری های کلیوی باشد.

رعایت اصول بهداشتی بسیار ضروری می باشد و الزامی است که بهترین دکتر کلیه در اصفهان در درمان بیماری ها و انجام جراحی ها کلیه اصول بهداشتی را رعایت نماید و از امکانات و تجهیزات پزشکی نوین و پیشرفته بهره مند باشد. در صورتی که پزشکی این ویژگی های مهم را دارا باشد، جزء بهترین پزشکان به حساب می آید.

از جمله روش های شناسایی بهترین دکتر کلیه در اصفهان به شرح زیر می باشد:

 • جستجو در فضای مجازی: از مزایای فضای مجازی می توان به مقایسه تخصص و مهارت پزشکان با یکدیگر و همچنین ارائه مشخصات دقیق آن ها اشاره نمود.
 • تحقیقات محلی: معمولاً در میان آشنایان و اقوام خویش افرادی وجود دارند که با مشکلات کلیه دست و پنجه نرم می کنند و پزشکان متخصص کلیه را می شناسند، از این رو می توان به کمک این افراد بهترین انتخاب را نمود.
 • سایت نظام پزشکی: با توجه به این که اکثر پزشکان دارای شماره نظام پزشکی می باشند و در سایت نظام پزشکی نیز عضو هستند؛ بنابراین جستجو در این سایت را نیز توصیه می کنیم.
 • پرس و جو از پزشک عمومی خویش: به طور کلی در محل زندگی خود پزشک عمومی و یا پزشک خانوادگی وجود دارد که در مواقع لزوم نزد ایشان می روید و تحت درمان های لازم قرار می گیرید، بر همین اساس این پزشکان از شرایط کلی شما به طور کامل آگاهی دارند و می توانند در رابطه با یافتن بهترین دکتر کلیه به شما یاری برسانند.

دکتر رسول هاشمی

دکتر رسول هاشمی

دکتر رسول هاشمی فوق تخصص کلیه، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و نازایی، ناتوانی جنسی می باشند. دکتر هاشمی مدرک تخصصی خود را در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ نمودند و دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های بسته و لیزری سنگ کلیه و لاپاراسکوپی پیشرفته یا اندویورولوژیست می باشند که مدرک فوق تخصصی مذکور را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کرده اند.

دکتر هاشمی فعالیت‌های علمی و آکادمیک بسیاری را انجام می دهند و برخی از این فعالیت ها شامل: عضویت در انجمن ارولوژی اروپا، عضویت در انجمن ارولوژی آمریکا، استادیار گروه ارولوژی دانشکده علوم پزشکی اصفهان و … می باشد. ایشان در زمینه ارولوژی و اندویورولوژی مقاله های متعددی را در مجلات علمی جهان به چاپ رسانده اند و با تمام این تفاسیر دکتر رسول هاشمی را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در اصفهان به شمار آورد.

 خدمات:

 • درمان بسته سنگ های کلیه، سرطان های ادراری، ناباروری
 • درمان جراحی واریکوسل به روش های میکروسکوپیک و لاپاراسکوپی، ناتوانی جنسی
 • درمان لاپاراسکوپیک فتق، بی اختیاری ادراری، تشخیص به موفع بیماری های پروستات همچون: ورم پروستات، بزرگی پروستات، سرطان پروستات

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، نبش کوچه شازده ابراهیم (کوچه شماره بیست)، مجتمع تیراژه، طبقه اول، واحد چهارم

شماره تماس: 03132358768 – 03132368030

دکتر فرشاد قلی پور

دکتر فرشاد قلی پور

دکتر فرشاد قلی پور متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند که در آزمون بورد تخصصی کشوری رتبه اول را از آن خود نمودند. دکتر قلی پور مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و سپس دوره تخصصی ارولوژی را نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند. دکتر فرشاد قلی پور عضو بنیاد ملی نخبگان، عضو رسمی انجمن های علمی متعدد و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز می باشند.

دکتر فرشاد قلی پور یکی از بهترین دکتر کلیه در اصفهان به شمار می روند که علاوه بر عضویت های مختلف در انجمن های متعدد به نویسندگی نیز می‌پردازند و چندین کتاب و همچنین چندین مقالات متعدد را در ژورنال های معتبر بین المللی به انتشار در آورده اند. لازم به ذکر است، دکتر قلی پور برنده جایزه پژوهشگر برتر از جشنواره شهید دکتر نادری می باشند.

 خدمات:

 • درمان تنگی مجرا به روش باز و بسته، درمان اختلالات جنسی به روش دارویی و جراحی
 • برگشت ادرار از مثانه به حالب، تنگی خروجی کلیه، بیضه نزول نکرده، هیپوسپادیاز
 • جراحی فتق کشاله ران، درمان جراحی اطفال از قبیل: سنگ های ادراری اطفال و برگشت ادرار از مثانه به حالب
 • درمان جراحی ناباروری مردان (واریکوسلکتومی میکروسکوپیک) و عمل برگشت وازکتومی میکروسکوپیک
 • درمان سرطان های کلیه و مثانه و پروستات، بیضه، درمان بزرگی خوش خیم پروستات به روش بسته و باز
 • درمان سرطان های ادراری به روش بسته اندوسکوپی و باز

آدرس اول: اصفهان، بلوار صفه، بیمارستان الزهرا، کلینیک ویژه بیمارستان الزهرا

 شماره تماس: 03133033300

آدرس دوم: اصفهان، خیابان استانداری، بلوار هشت بهشت، کلینیک ویژه بیمارستان خورشید

 شماره تماس: 03133033305

دکتر حسن شیری

دکتر حسن شیری

دکتر حسن شیری متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و عقیمی می باشند. ایشان مدرک پزشک عمومی خود را با موفقیت از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ کردند و سپس در سال 1383 دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پایان رساندند. دکتر شیری دارای بورد تخصصی رشته ارولوژی نیز می باشند.

دکتر حسن شیری یکی از بهترین دکتر کلیه در اصفهان به حساب می آیند که فعالیت های علمی بسیاری را به ثبت رسانده اند و برخی از این فعالیت های عبارتند از: دارای مقاله تاثیر داروی متیل پردنیزولون روی دفع سنگ، انجام تحقیق علمی روی سطح سرمی هورمون  Inhibin b در مردان نابارور برای اولین بار در ایران و همچنین مجلات معتبر بسیاری را در آمریکا به انتشار در آورده اند. دکتر شیری عضو انجمن ارولوژی ایران و عضو سابق انجمن ارولوژی اروپا نیز می باشند.

خدمات:

 • انجام عمل پروستات و درمان سرطان مثانه
 • درمان بیماری های کلیوی، مجاری ادراری تناسلی
 • درمان سنگ کلیه و تکرر ادرار

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، بن بست هفده، ساختمان جامکو، طبقه دوم

شماره تماس: 03132223685

دکتر بابک احدی

دکتر بابک احدی

دکتر بابک احدی جراح کلیه و مجاری ادراری یا متخصص ارولوژی می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی دوره متوسطه اقدام به اخذ مدرک پزشکی نمودند و در کنکور سراسری رتبه دو رقمی هفتاد را از آن خود کردند. دکتر احدی دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به اتمام رساندند و در آزمون تخصصی رشته جراحی ارولوژی رتبه سه رقمی 108 را از آن خود کردند. دکتر بابک احدی مدرک تخصصی جراحی ارولوژی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ نمودند.

دکتر بابک احدی در امتحان بورد تخصصی اورولوژی رتبه برتر بورد اورولوژی را کسب نمودند و پس از آن عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شدند. دکتر بابک احدی از جمله بهترین دکتر کلیه در اصفهان محسوب می شوند که خدمات مختلفی را با بالاترین کیفیت در اختیار مردم قرار می دهند و در راستای جلب رضایت بیماران خویش از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری
 • درمان بی اختیاری، درمان پروستات، درمان ناباروری مردان
 • درمان شب ادراری کودکان، جراحی آندوسکوپی تومور مثانه

آدرس: اصفهان، خیابان فردوسی، جنب هتل زهره، ساختمان عالی، طبقه سوم، واحد ده

شماره تماس: 03132246562 – 09928775372

دکتر امیر افیونی

دکتر امیر افیونی

دکتر امیر افیونی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری، فلوشیپ اندویورولوژی و لاپاراسکوپی می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی دوره پزشکی عمومی، اقدام به اخذ مدرک تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری نمودند و در سال 1391 بورد تخصصی ارولوژی را از آن خود کردند. دکتر افیونی مدرک فلوشیپ فوق تخصصی اندویورولوژی و لاپاراسکوپی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ کردند.

از جمله فعالیت های دکتر امیر افیونی چاپ و انتشار چندین مقاله معتبر در زمینه جراحی های بسته سیستم ادراری در مجلات معتبر خارجی همچون مجله انجمن اندویورولوژی آمریکا می باشد. دکتر امیر افیونی یکی از بهترین دکتر کلیه در اصفهان محسوب می شوند که در راستای افزایش سطح دانش خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و همواره در سمینارهای علمی متعددی حضور فعال به ارمغان می آورند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های ادراری تناسلی
 • درمان بیماری های کلیوی
 • درمان سنگ کلیه و انجام عمل نفرکتومی
 • جراحی تنگی حالب، کیست داخل بیضه
 • درمان بزرگی پروستات

 آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، نبش کوچه هجدهم، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد، مجتمع نگار

شماره تماس: 03136247586 – 09103471583

دکتر پارین هدایتی

دکتر پارین هدایتی

دکتر پارین هدایتی متخصص بیماری های داخلی، فوق تخصص بیماری کلیوی بالغین می باشند که در سال 1352 در شهر شیراز دیده بر جهان گشودند و یکی از بهترین دکتر کلیه در اصفهان به حساب می آیند. ایشان دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به اتمام رساندند و در سال 1377 در شهر گناوه به عنوان سرپرست مرکز بهداشتی درمانی امام موسی کاظم (ع) خدمت‌ رسانی نمودند. دکتر هدایتی دوره تخصصی خود را در زمینه بیماری های داخلی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان پشت سر گذاشتند. دکتر پارین هدایتی مدرک فوق تخصصی بیماری های کلیوی بالغین را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با سربلندی و موفقیت دریافت نمودند.

از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی دکتر پارین هدایتی شامل: عضویت در انجمن بین المللی نفرولوژی اروپا، عضویت در انجمن بین المللی نفرولوژی، عضویت در انجمن نفرولوژی ایران، عضو پیشین مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین عضو پیشین مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند.

خدمات:

 • درمان سنگ های ادراری و انجام  دیالیز
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه
 • درمان فشار خون و انجام پیوند کلیه

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، ساختمان قمرالدوله، طبقه چهارم،  واحد 406

شماره تماس: 03132227036 – 09912519017

دکتر مجید حقیقت

دکتر مجید حقیقت

دکتر مجید حقیقت متخصص کلیه و مجاری ادراری می باشند که در سال 1345 متولد شده اند. ایشان در سال 1371 مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی اهواز اخذ نمودند و سپس دوره تخصصی خویش را در زمینه کلیه و مجاری ادراری یا ارولوژی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پشت سر گذاشتند. دکتر مجید حقیقت در سال 1377 رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی را از آن خود کردند و دارای بورد تخصصی ارولوژی نیز می باشند.

دکتر مجید حقیقت دارای بیشترین سابقه و تجربه در میکروسرجری یا عمل جراحی با استفاده از میکروسکوپ را در اعمال واریکوسلکتومی و بالاترین تعداد جراحی را با این روش در سطح استاندارا یم باشند و لازم به ذکر است، دکتر حقیقت در جراحی هیپوسپادیازیس یا ناهنجاری مادرزادی مجرای ادراری روشی نوین را ابداع کرده اند و بیشترین نتیجه مثبت را دریافت کرده است. دکتر مجید حقیقت از جمله بهترین دکتر کلیه در اصفهان محسوب می شوند که خدمات متعددی را ارائه می دهند و برخی از این خدمات عبارتند از:

خدمات:

 • تغییر جنسیت و واریکوسل
 • انجام جراحی های زیبایی تناسلی
 • تشخیص و درمان انواع سنگ های دستگاه ادراری
 • درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، بیمارستان عیسی بن مریم، ساختمان 71

شماره تماس: 0313220549

انواع بیماری های کلیوی و  علت بروز آن ها

بهترین دکتر کلیه در اصفهان خاطر نشان می کند که بیماری های کلیوی دارای انواع متعددی می باشند و برخی از این بیماری ها عبارتند از:

 1. گلومرولونفریت: وجود عفونت ها، مصرف داروها یا ناهنجاری های مادرزادی
 2. بیماری کلیوی پلی کیستیک: نوعی اختلال ژنتیکی است.
 3. سنگ کلیه: در اثر جمع شدن مواد معدنی و سایر مواد دیگر در بدن
 4. عفونت  های دستگاه ادراری: عفونت های باکتریایی هستند که در هر قسمت از دستگاه ادراری ممکن است رخ دهد.

روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی

به منظور پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری های کلیوی باید نکاتی را رعایت نمایید تا به کمک آن ها از بروز هرگونه مشکلی که منجر به ایجاد بیماری های کلیه می شود؛ خودداری کنید، از این رو بهترین دکتر کلیه در ایران توصیه هایی را شرح می دهد تا به کمک آن ها بتوانید بدن سالم تری و در عین حال کلیه های سالم تری داشته باشید. برخی از این روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی عبارتند از:

 • مصرف دخانیات و مواد الکلی منجر به افزایش فشار خون و در نهایت ابتلا به بیماری های کلیوی می شود؛ بر همین اساس توصیه می شود تا مصرف سیگار و الکل را به طور کامل کنار بگذارید.
 • بهترین دکتر کلیه در اصفهان توصیه می کند تا پس از سن چهل سالگی در صورتی که با مشکلاتی همچون دیابت، چاقی، فشار خون بالا و یا سابقه نارسایی کلیوی مزمن مواجهه هستید، سالی یکبار نزد متخصص کلیه بروید و معاینات منظم را انجام دهید تا در صورت وجود بیماری کلیوی سریعتر آگاه شوید و اقدامات لازم را انجام دهید.
 • سعی کنید روزانه چند لیتر آب بنوشید تا مواد سمی از بدن خارج شود و سنگ کلیه ایجاد نشود، از مصرف بیش از اندازه شکر و نمک هم جدا خودداری فرمایید.
 • برخی افراد در صورت وجود کوچکترین دردی قرص های مسکن مصرف می کنند؛ این افراد در معرض ابتلا به بیماری کلیوی قرار می گیرند، بنابراین بهترین متخصص کلیه تاکید می فرماید که از مصرف خودسرانه دارو ها جلوگیری نمایید.
 • نوشابه را از برنامه غذایی خود حذف کنید. فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و توصیه های بهترین دکتر کلیه در اصفهان را جدی بگیرید..
 • از ابتلا شدن به بیماری فشار خون و کلسترول بالا بپرهیزید. در برنامه غذایی خود سعی نمایید کلیه مواد مغذی و حیاتی را مصرف کنید و حداقل پنج وعده از میوه جات و سبزیجات تازه استفاده کنید.
 • اگر با علائمی همچون کدر و قرمز شدن رنگ ادرار، تب و لرز شدید، سوزش در حین ادرار و کمردرد و درد در هر دو طرف دنده ها روبرو شدید بدون اتلاف وقت نزد متخصص مربوطه بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

روش های پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی

کلام آخر

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم؛ کلیه ها نقش بسیار مهمی در بدن دارند و هرگز نباید وجود آن ها را نادیده گرفت. برخی از وظایف مهم کلیه ها شامل: تصفیه خون، حذف مواد زائد، تعادل سازی مایعات بدن و سطوح الکترولیت‌ها، تنظیم فشار خون و … می باشد که تمامی این عوامل دست به دست هم می دهند تا از ورود هرگونه مشکلی در بدن جلوگیری به عمل آورند.

سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه در اصفهان آشنا کند؛ از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را پایان این مقاله همراهی کردید، امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و جویای متخصص کلیه می باشید به شما توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر کلیه در تهران مراجعه نمایید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا