پزشکان

بهترین دکتر کلیه در کرج【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر کلیه در کرج آشنا کنیم؛ کلیه ها همانند قلب و ریه از اعضای حیاتی و مهم در بدن انسان هستند؛ در صورت اختلال در عملکرد کلیه ها، سلامت افراد با تهدید جدی روبرو می شود. از این رو، انجام معاینات دوره ای جهت تشخیص به موقع بیماری های کلیوی بسیار مهم است؛ زیرا عدم درمان به موقع هرگونه اختلال در کلیه ها، زندگی فرد را با خطرات جدی مواجه می کند و ممکن است برای همیشه کلیه های خود را از دست بدهد. با توجه به اهمیت موضوع، توجه داشته باشید جهت درمان بیماری ها و نارسایی های کلیوی، به پزشکان دارای صلاحیت مراجعه کنید.

نارسایی کلیوی چیست؟

کلیه های شما یک جفت اندام لوبیا شکل هستند که در قسمت کمر (ناحیه ی پهلو) شما قرار دارند. هر کلیه در یک طرف ستون فقرات شما جای گرفته است. این اعضای حیاتی، خون را فیلتر کرده و سموم را از بدن شما خارج می کنند. سموم دفع شده به مثانه می روند و با ادرار دفع می شوند. نارسایی کلیه زمانی اتفاق می افتد که کلیه های شما توانایی خود را در تصفیه کردن مواد زائد و سموم از خون، از دست می دهند. عوامل زیادی می توانند در سلامت و عملکرد کلیه های شما اختلال ایجاد کنند، مانند:

 • ترومای کلیه
 • کم آبی شدید
 • جریان خون ناکافی به کلیه ها
 • برخی از بیماری های حاد و مزمن
 • قرار گرفتن در معرض سموم، آلاینده های محیطی یا برخی داروها

اگر کلیه ها به درستی کار نکنند، بدن شما مملو از سموم می شود؛ این امر، در نهایت منجر به نارسایی کلیه شده و در صورت عدم درمان، می تواند تهدید کننده زندگی و عامل مرگ باشد. پنج نوع مختلف نارسایی کلیه وجود دارد. نارسایی حاد کلیه زمانی رخ می دهد که کلیه ها به طور ناگهانی عملکرد صحیح خود را از دست داده و نمی توانند به درستی وظایف خود را انجام دهند؛ اما، نارسایی مزمن کلیه در طول زمان رخ می دهد.

نارسایی کلیوی چیست؟

انواع نارسایی های کلیه عبارتند از:

 • نارسایی حاد پیش کلیوی (Acute prerenal kidney failure): جریان ناکافی خون به کلیه ها می تواند باعث نارسایی پیش کلیوی حاد شود. در واقع، کلیه ها بدون جریان خون کافی، نمی توانند سموم را از خون پاکسازی کنند. این نوع نارسایی کلیه، معمولاً با مشخص شدن علت کاهش جریان خون، قابل درمان است.
 • نارسایی حاد داخلی کلیه (Acute intrinsic kidney failure): نارسایی حاد داخلی کلیه می تواند ناشی از وارد شدن ضربه ی مستقیم به کلیه ها باشد؛ مانند ضربه فیزیکی یا تصادف. علل دیگر ایجاد این نارسایی عبارتند از: سموم بیش از حد و ایسکمی که منجر به کمبود خون و کاهش رسیدن اکسیژن به کلیه ها می شوند. همچنین، ایسکمی خود می تواند ناشی از خونریزی شدید، شوک، انسداد رگ های خونی (شریان کلیوی) و بیماری گلومرولونفریت باشد؛ وضعیتی که در آن رگ های خونی کوچک در کلیه ها، ملتهب می شوند.
 • نارسایی مزمن پیش کلیوی (Chronic prerenal kidney failure): هنگامی که برای مدت زمان طولانی، خون کافی در کلیه های شما جریان نداشته باشد، کلیه ها شروع به کوچک شدن می کنند و رفته رفته توانایی و عملکرد خود را از دست می دهند.
 • نارسایی مزمن داخلی کلیه (Chronic intrinsic kidney failure): نارسایی مزمن داخلی کلیه زمانی اتفاق می افتد که به دلیل بیماری داخلی کلیوی، آسیب طولانی مدت به کلیه ها وارد شود. همان طور که گفته شد، نارسایی داخلی کلیوی، ناشی از وارد شدن ضربه ی مستقیم به کلیه ها می باشد و خونریزی شدید یا کمبود اکسیژن را سبب می شود.
 • نارسایی مزمن پس کلیوی (Chronic post-renal kidney failure): نارسایی مزمن پس کلیوی زمانی اتفاق می افتد که انسداد طولانی مدت مجاری ادراری مانع از خروج ادرار می شود و فشار ایجاد شده در نهایت باعث آسیب به کلیه می گردد.

انتخاب بهترین دکتر کلیه در کرج

علائم بیماری های کلیوی معمولا نهفته و بسیار نامحسوس هستند. بنابراین ضروری است تا در دوره های زمانی مناسب، جهت انجام غربالگری و چکاپ به پزشکی متخصص و کاربلد در امر تشخیص و درمان بیماری های کلیه، مراجعه کنید تا در صورت ابتلای شما به هر نوع اختلال و بیماری کلیوی، با تشخیص به موقع و صحیح خود، بهترین و کوتاه ترین روند درمان را برای شما تعیین و اجرا کند. بعد از انتخاب پزشک دارای صلاحیت علمی و عملی مانند بهترین دکتر کلیه در کرج، وقت ویزیت خود را تعیین کرده و در اسرع وقت به وی مراجعه کنید.

بهترین دکتر کلیه در کرج، در اولین جلسه ملاقات با شما، اطلاعاتی را در مورد سابقه پزشکی، داروهایی که در حال حاضر مشغول به مصرف آن هستید، سابقه ی ارثی بیماری های کلیوی، علائم و … از شما خواهد پرسید. سپس، بعد از انجام معاینه ی فیزیکی، بهترین دکتر کلیه در کرج، می تواند از چندین آزمایش برای تشخیص نارسایی کلیه استفاده کند.

انتخاب بهترین دکتر کلیه در کرج

برخی از رایج ترین آزمایشات تشخیصی در بیماری های کلیوی که ممکن است توسط بهترین دکتر کلیه در کرج درخواست شوند، عبارتند از: آزمایش ادرار، اندازه گیری حجم ادرار، آزمایش رسوب ادرار، نمونه های خون، انواع روش های تصویربرداری مانند ام آر آی یا سونوگرافی و در نهایت بیوپسی یا نمونه برداری از کلیه ها. جهت دستیابی به نتایج معتبر آزمایشگاهی و تصویربرداری، به مقالات بهترین آزمایشگاه در کرج و بهترین مرکز تصویربرداری در کرج مراجعه کنید.

سپس، بعد از تشخیص نوع نارسایی و بیماری کلیوی، بهترین دکتر کلیه در کرج با تکیه بر دانش و تجربه ی خود یکی از روش های درمانی را با در نظر گرفتن نوع نارسایی کلیوی و میزان پیشرفت آن، تجویز خواهد کرد. برای مثال بهترین دکتر کلیه در کرج ممکن است درمان هایی مانند دارو درمانی، دیالیز، پیوند کلیه و … را تجویز کند؛ او همچنین دستورالعمل هایی را برای اصلاح سبک زندگی (رژیم غذایی مناسب، پرهیز از مصرف مشروبات الکلی و …) ارائه خواهد داد.

در صورت ابتلا به نارسایی کلیه، ضروری است با بهترین دکتر کلیه در کرج، جهت تعیین بهترین گزینه های درمانی برای بهبود و بازیابی سلامت خود همکاری لازم را داشته باشید. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر کلیه در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله بهترین دکتر کلیه در تهران را از دست ندهید.

دکتر سهیلا نصیری

دکتر سهیلا نصیری

دکتر سهیلا نصیری، بعد از پایان تحصیلات در مقطع دکترای پزشکی عمومی، در مقطع تخصص بیماری های داخلی با موفقیت از دانشگاه فارغ التحصیل شد. سپس، به تحصیلات خود در رشته ی نفرولوژی در مقطع فوق تخصص ادامه داد و سرانجام توانست با مدرک فوق تخصص بیماری های کلیه بزرگسالان تحصیلات خود را به اتمام برساند. وی با بیش از 22 سال تجربه ی درخشان طبابت، در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات پزشکی به مراجعین می باشد.

همچنین، ایشان دارای رتبه اول بورد تخصصی و گواهینامه سلامت جامعه از کانادا می باشد. بهره مندی از دانش آکادمیک، برخورد مناسب با بیماران، ارائه ی مشاوره های دلسوزانه، تشخیص های دقیق و درمان های مؤثر سبب شده است، دکتر سهیلا نصیری به عنوان یکی از پزشکان دارای حسن شهرت و حرفه ای در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج جای داشته باشند.

خدمات

 • دیالیز
 • پیوند کلیه
 • تشخیص و مدیریت فشارخون
 • تشخیص و درمان بیماری های دستگاه ادراری مانند بی اختیاری ادرار، عفونت ادراری و …
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های کلیوی مانند سنگ کلیه، کیست های کلیه، پیوند کلیه و …

آدرس: استان البرز، کرج، میدان شهدا، خیابان مظاهری، کوچه نورالهدی، جنبه مهدیه کرج، مرکز درمانگاه خیریه مهدیه، طبقه چهارم

تلفن تماس: 09104975726

دکتر خدیجه اسلامی

دکتر خدیجه اسلامی

دکتر خدیجه اسلامی، بعد از پایان تحصیلات خود در مقطع دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت در رشته ی بیماری های داخلی مدرک دکترای تخصصی خود را اخذ کند. سپس، در رشته ی بیماری های کلیه بزرگسالان در مقطع فوق تخصص پذیرفته شد و در نهایت با کسب مدرک دکترای فوق تخصصی نفرولوژی فارغ التحصیل گردید. وی در حال حاضر، در شهر کرج مشغول به فعالیت می باشد. همچنین، ایشان دارای بورد فوق تخصصی بیماری های داخلی کلیه و فشار خون است.

بهره مندی از دانش تخصصی در کنار بیش از 29 سال تجربه درخشان و بی نظیر پزشکی در حوزه ی بیماری های داخلی و کلیوی، ارائه ی مشاوره ها و معاینات صبورانه، تشخیص های صحیح و راهکارهای درمانی نتیجه بخش سبب شده است نام دکتر خدیجه اسلامی به عنوان یکی از پزشکان خوشنام و حرفه ای در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • دیالیز و پیوند کلیه
 • تشخیص و مدیریت فشارخون
 • تشخیص و درمان بیماری سنگ کلیه
 • تشخیص و درمان بیماری های دستگاه ادراری مانند انسداد مجاری ادراری، عفونت مثانه و …
 • شناسایی و درمان انواع بیماری های کلیوی مانند تومورها و کیست های کلیوی، تورم کلیه، اختلال غدد آدرنال، نارسایی کلیوی و …

آدرس: استان البرز، کرج، جهانشهر، خیابان استانداری، روبروی مسجد حضرت رسول اکرم (ص)، نبش کوچه رزاقی،ساختمان آترین، طبقه سوم، واحد 7

تلفن تماس: 02634480932

دکتر منصوره راشدی

دکتر منصوره راشدی

دکتر منصوره راشدی، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی، به تحصیلات خود در مقطع تخصص بیماری های داخلی ادامه داد و بعد از اخذ مدرک تخصص توانست با موفقیت مدرک فوق تخصص نفرولوژی یا بیماری های کلیه بزرگسالان خود را دریافت نماید. وی با بیش از 28 سال سابقه پربار کاری در حوزه ی تشخیص و درمان بیماری های داخلی و کلیه، برخورداری از دانش تخصصی، رعایت حسن رفتار در برخورد با مراجعین، ارائه ی معاینات دقیق و درمان های بی نظیر، یکی از متعهدترین و کاربلدترین پزشکان در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج می باشند.

خدمات

 • پیوند کلیه
 • سنگ کلیه
 • تشخیص و درمان دفع پروتئین
 • مدیری و درمان دیابت و فشارخون
 • تشخیص و درمان انواع نارسایی کلیوی
 • شناسایی و درمان بیماری های دستگاه ادراری مانند عفونت ادراری، تکرر ادرار، کم کاری مثانه و …

آدرس: استان البرز، کرج، عظیمیه، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه سوم، واحد 304

تلفن تماس: 02632513028

دکتر عفت طاهرخانی

دکتر عفت طاهرخانی

دکتر عفت طاهرخانی، بعد از اتمام دوره ی دکترای پزشکی عمومی خود، در مقطع تخصص به تحصیلات خود ادامه داد و توانست با موفقیت مدرک دکترای تخصصی بیماری های داخلی خود را اخذ کند. وی سپس با قبولی در آزمون فوق تخصص در رشته ی بیماری های کلیه بزرگسالان در دانشگاه علوم پزشکی ایران (تهران) پذیرفته و سرانجام با عنوان فوق تخصص نفرولوژی فارغ التحصیل شد. دکتر عفت طاهرخانی، با بیش از 18 سال تجربه ی درخشان پزشکی در کنار برخورداری از تحصیلات دانشگاهی، رعایت اصول اخلاق حرفه ای، تشخیص های بی نقص و درمانی های مؤثر یکی از برترین و متعهد ترین پزشکان در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج می باشند.

خدمات

 • تشخیص و درمان فشار خون
 • تشخیص و درمان بیماری سنگ کلیه
 • تشخیص و درمان عفونت های ادراری
 • تشخیص و درمان بیماری کلیوی دیابتی
 • تشخیص و درمان انواع نارسایی کلیوی
 • درمان بیماران دیالیزی و بیماران پیوند کلیه
 • شناسایی و درمان تورم اندام ها و بیماری دفع پروتئین در ادرار

آدرس 1: استان البرز، کرج، فردیس، فلکه دوم، خیابان پانزدهم

آدرس 2: استان البرز، کرج، ماهدشت، بلوار امام خمینی، طبقه پایین داروخانه شبانه روزی دکتر فعله گری

تلفن تماس: 02636544065 – 02637312984

دکتر رامین تاج بخش

دکتر رامین تاج بخش

دکتر رامین تاج بخش، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی خود، با موفقیت در رشته ی بیماری های داخلی در مقطع تخصص فارغ التحصیل شد. سپس، توانست با موفقیت مدرک دکترای فوق تخصصی خود را در رشته ی بیماری های کلیه بزرگسالان یا نفرولوژی اخذ کند. ایشان با بیش از 32 سال تجربه ی پزشکی موفق، در امر تشخیص و درمان بیماری های داخلی و کلیوی یکی از پزشکان خوشنام و از اساتید توانمند دانشگاه، در شهر کرج می باشند. برخورداری از دانش تخصصی، هزینه های منصفانه درمانی، حسن برخورد با بیماران و ارائه ی درمان های بی نقص و رضایت بخش از عواملی بود که سبب شد نام دکتر رامین تاج بخش در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • دیالیز و پیوند کلیه
 • کنترل و درمان فشار خون
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های داخلی
 • شناسایی و درمان بیماری های سیستم ادراری مانند تکرر ادرار، عفونت ادرار و …
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های کلیوی مانند نارسایی کلیوی، سنگ کلیه و …

آدرس 1: استان البرز، کرج، میدان طالقانی، شهرک اداری، دانشگاه علوم پزشکی البرز

آدرس 2: استان البرز، کرج، بلوار شهدای دانش آموز، جنب بیمارستان قائم، ساختمان امین، طبقه چهارم

تلفن تماس: 02632563324 – 02632718670

دکتر پروین محسنی

دکتر پروین محسنی

دکتر پروین محسنی، بعد از گذراندن دوره ی دکترای پزشکی عمومی، به تحصیلات خود در مقطع تخصص رشته ی بیماری های کودکان ادامه داد و بعد از فارغ التحصیلی، مجددا در مقطع فوق تخصص بیماری های کلیه کودکان یا نفرولوژی اطفال موفق به کسب مدرک دکترای فوق تخصصی شد. وی در حال حاضر در شهر کرج مشغول به فعالیت می باشد. ایشان با بیش از 54 سال تجربه ی پزشکی و دانش تخصصی در کنار رعایت اصول اخلاقی و رفتاری در مواجهه با بیماران، ارائه ی مشاوره ها و معاینات دقیق و در نهایت درمان های بی نظیر و بی نقص، یکی از برترین پزشکان در زمینه نفرولوژی یا بیماری های کلیه کودکان هستند، از این رو، نام دکتر پروین محسنی در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • شناسایی و درمان انواع بیماری های کلیوی
 • شناسایی و درمان ناهنجاری های مادرزادی کلیه کودکان
 • تشخیص و درمان بیماری های مجاری ادراری و تناسلی کودکان
 • تشخیص و درمان هیدنفروز مادرزادی کلیه و بیماری سندرم نفروتیک
 • درمان انواع بیماری های دستگاه ادراری مانند بی اختیاری ادرار، عفونت ادراری

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، بعد از زیرگذر، ساختمان پردیس، طبقه دوم، واحد 6، بلوک 1

تلفن تماس: 02632242796

دکتر مریم مهرناز شفیعی ثابت

دکتر مریم مهرناز شفیعی ثابت

دکتر مریم مهرناز شفیعی ثابت، بعد از پایان تحصیلات در دوره ی دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت مدرک تخصص بیماری های داخلی خود را اخذ نماید. سپس، به تحصیلات خود ادامه داد و این بار موفق به دریافت مدرک فوق تخصص بیماری های کلیه بزرگسالان یا نفرولوژی شد. ایشان در حال حاضر در شهر کرج مشغول به ارائه خدمات پزشکی می باشد.

بیش از 28 سال سابقه ی پربار کاری، ارائه ی معاینات دلسوزانه، تشخیص های دقیق و درمان های بی نظیر و نتیجه بخش سبب شده است دکتر مریم مهرناز شفیعی ثابت، به سطح بالایی از رضایتمندی در بین بیماران خود دست یابند؛ از این رو، نام ایشان به عنوان یکی از پزشکان توانمند و متخصص در لیست بهترین دکتر کلیه در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • دیالیز و پیوند کلیه
 • کنترل و درمان فشار خون و دیابت
 • شناسایی و درمان انواع نارسایی کلیوی
 • تشخیص و درمان بیماری های دستگاه ادراری مانند تنگی مجرای ادرار، انسداد حالب، سنگ مثانه و …
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های کلیوی: سنگ کلیه، تومور کلیه، سرطان کلیه، کیست های کلیوی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، خیابان طالقانی جنوبی، ساختمان بانک سرمایه، واحد 2020

تلفن تماس: 02632752662

علائم نارسایی کلیوی

نارسایی کلیه در مراحل اولیه، اغلب علائم قابل توجهی ایجاد نمی کند؛ در واقع، تشخیص علائم اولیه ی بیماری کلیوی، دشوار است. این نشانه ها اغلب نامحسوس بوده و به سختی قابل شناسایی هستند. اگر در مراحل اولیه ابتلا به بیماری کلیوی هستید، ممکن است نشانه هایی مانند: کاهش ادرار خروجی، تورم در اندام ها و تنگی نفس را تجربه کنید. طبق تحقیقات انجام شده حدود 90 درصد از افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه، نمی دانند که به آن مبتلا هستند. با پیشرفت بیماری کلیوی، علائم احتمالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کما
 • تشنج
 • حالت تهوع مداوم
 • کاهش مقدار ادرار
 • گیجی و سردرگمی
 • تنگی نفس غیر قابل توضیح
 • احساس درد یا فشار در قفسه سینه
 • احساس خواب آلودگی یا خستگی مفرط
 • تورم در پاها و یا مچ آن ها به دلیل احتباس مایعات ناشی از نارسایی کلیه ها در دفع ادرار

رنگ ادرار شما پنجره کوچکی به سلامت بدن شماست. تا زمانی که آسیب به کلیه ها پیشرفت نکرده باشد، ادرار، چیز زیادی در مورد وضعیت عملکرد کلیه ها نشان نمی دهد. با این حال، تغییر رنگ ادرار ممکن است یک علامت هشدار دهنده مبنی بر وجود برخی مشکلات و بیماری های کلیوی باشد.

علائم نارسایی کلیوی

 • شفاف یا زرد کم رنگ: ادرار شفاف یا زرد کم رنگ نشان می دهد که بدن شما به خوبی هیدراته (آب رسانی به سلول ها) شده است. مشاهده این رنگ در اکثر موارد ایده آل است.
 • زرد تیره یا کهربایی: این رنگ نشان می دهد، ممکن است دچار کم آبی شده باشید؛ بنابراین، سعی کنید آب بیشتری بنوشید و مصرف نوشابه های تیره رنگ، چای یا قهوه را کاهش دهید.
 • نارنجی: این رنگ می تواند نشانه کم آبی بدن یا نشانه وجود صفرا در جریان خون شما باشد. معمولا، بیماری کلیوی باعث ایجاد این تغییر رنگ نمی شود.
 • صورتی یا قرمز: ادرار با رنگ صورتی یا قرمز ممکن است نشانه ی ادرار حاوی خون باشد. همچنین، ممکن است در اثر مصرف برخی مواد غذایی مانند چغندر یا توت فرنگی ایجاد شود. آزمایش سریع ادرار می تواند علت اصلی را مشخص کند.
 • کف آلود: وجود کف یا حباب های اضافی در ادرار، نشانه ای از وجود پروتئین زیاد است. وجود پروتئین در ادرار نشانه ی ابتلا به بیماری کلیوی می باشد.

علل نارسایی کلیوی

نارسایی کلیوی، می تواند نتیجه بیماری یا ناشی از علل مختلفی باشد. برای مثال دیابت و فشار خون دو عامل رایج ایجاد نارسایی کلیوی هستند. افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به نارسایی کلیوی می باشند، معمولا یک یا چند مورد از موارد زیر را دارند:

 • از بین رفتن جریان خون در کلیه ها: از دست دادن ناگهانی جریان خون به کلیه ها می تواند باعث نارسایی کلیه شود. برخی از بیماری هایی که باعث قطع یا کاهش جریان خون به کلیه ها می شوند، عبارتند از: حمله قلبی، بیماری قلبی، زخم کبد یا نارسایی کبد، کم آبی بدن، سوختگی شدید، واکنش های آلرژیک، عفونت شدید (مانند عفونت سپسیس)، فشار خون بالا. همچنین، مصرف داروهای ضد التهابی می تواند، جریان خون را محدود کنند.

علل نارسایی کلیوی

 • مشکلات دفع ادرار: هنگامی که بدن شما نتواند ادرار را دفع کند، سموم ایجاد شده در کلیه ها جمع می شوند. ابتلا به برخی از سرطان ها می تواند مجاری ادرار را مسدود کند؛ مانند: سرطان پروستات، روده ی بزرگ، دهانه ی رحم و سرطان مثانه. سایر بیماری ها می توانند با ادرار تداخل پیدا کنند و احتمالاً منجر به نارسایی کلیوی شوند؛ از جمله: سنگ کلیه، بزرگی پروستات، لخته شدن خون در دستگاه ادراری و آسیب به اعصابی که مثانه را کنترل می کند.
 • سایر عوامل: به جزء عوامل ذکر شده، برخی دیگر از دلایل شایع و مهم که ممکن است منجر به نارسایی کلیوی شوند عبارتند از: وجود لخته ی خون در داخل یا اطراف کلیه ها، عفونت، مسمومیت با فلزات سنگین، مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی، بیماری واسکولیت یا التهاب رگ های خونی، بیماری خود ایمنی لوپوس، بیماری گلومرولونفریت یا التهاب رگ های خونی کوچک کلیه ها، سندرم اورمیک همولیتیک، سرطان مولتیپل میلوما، بیماری خود ایمنی پوستی اسکلرودرمی، بیماری پورپورای ترومبوتیک ترومبوسیتوپنیک یا لخته شدن خون در عروق کوچک، مصرف داروهای خاص مانند داروهای شیمی درمانی در انواع سرطان یا داروهای درمانی بیماری های خود ایمنی، رنگ های مورد استفاده در برخی آزمایشات تصویربرداری، مصرف آنتی بیوتیک های خاص و دیابت کنترل نشده.

کلام آخر

کلیه ها این اندام کوچک اما بسیار مهم در حیات انسان، نیازمند توجه و مراقبت ویژه هستند؛ از این رو، توصیه می شود ضمن اصلاح شیوه ها و سبک زندگی، جهت انجام معاینات دوره ای به منظور پیشگیری و تشخیص به موقع انواع نارسایی های کلیوی، به پزشکان حرفه ای و متخصص مراجعه کنید. عدم مراجعه به پزشک واجد شرایط در زمان مناسب و همچنین، گرفتن برنامه های درمانی از پزشکان فاقد صلاحیت، علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین درمانی، صدمات جبران ناپذیری را بر سلامت شما وارد خواهد کرد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (24 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا