پزشکان

بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران ❤️【سال1402】+لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با سنگ کلیه و موارد مشابه آن در اختیارتان قرار دهیم. امروزه افراد بسیاری درگیر سنگ کلیه و مشکلات مرتبط با آن می باشند که علل بروز آن در برخی مواقع نامشخص است. سنگ های ایجاد شده در دستگاه ادراری ممکن است در بخش کلیه، مثانه و حالب و … جای گرفته باشند و منجر به درد و علائم بیماری شوند که در این صورت باید نزد بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

سنگ کلیه و علائم آن

یکی از رایج ترین اختلالات کلیه و مجاری ادراری، سنگ کلیه می باشد که به دلایل متعددی شکل می گیرد و مهم ترین عامل به وجود آمدن آن، رسوب شدن ترکیبات ادراری غلیظ اعم از: املاح و نمک می باشد. ابعاد سنگ کلیه متفاوت است و به رنگ زرد یا قهوه ای متغیر می باشد. بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران خاطر نشان می کند؛ در صورتی که این سنگ ها کوچک باشند، به طور طبیعی از طریق ادرار دفع می شوند. ولی اگر اندازه آن بزرگتر باشد، نیازمند سنگ شکن و در مواقع اضطراری تر جراحی های لازم صورت می گیرد.

این سنگ ها تا زمانی که بی حرکت و ثابت باقی بمانند، هیچ گونه عارضه و دردی را پدید نمی آورند و حتی ممکن است فرد به وجود آن پی نبرد، اما وقتی که شروع به حرکت می کند و تکان می خورد، مشکلاتی را با خود به همراه دارد.

علائم سنگ کلیه به شرح زیر می باشد:

 1. در صورت ابتلا به عفونت، ممکن است فرد دچار تب و لزر شود.
 2. دردهای پی در پی در بخش پهلو و پشت
 3. ادرار با سوزش همراه باشد.
 4. حالت تهوع و استفراغ
 5. کاهش حجم ادرار
 6. تعداد نوبت های ادرار بیش از حالت عادی باشد.
 7. مواجهه شدن با ادرار بدبو و تیره رنگ( صورتی، قرمز و یا قهوه ای رنگ)
سنگ کلیه و علائم آن

روش های شناسایی بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران

با در نظر داشتن به این موضوع که سنگ کلیه جزء بیماری های حساس محسوب می شود و در صورت تاخیر در درمان به موقع آن، ممکن است به سنگ شکن و جراحی نیاز داشت، بنابراین تشخیص به موقع آن بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو باید در یافتن پزشک معالج کوشا بود و پزشکی را انتخاب کرد که نسبت به تخصص خود، مهارت های کافی را داشته باشد و در زمینه سنگ کلیه مدرک تخصصی مرتبط را اخذ نموده باشد و به کمک معاینه و به سونوگرافی و آزمایشات مربوطه نوع سنگ کلیه و سایر عوامل آن را تشخیص دهد. با تمام این تفاسیر تنها نکته مهم، شناسایی بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران می باشد که در ادامه راه های یافتن آن را برای شما شرح می دهیم.

از جمله روش‌های شناسایی بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران عبارتند از:

 • این امکان وجود دارد که در میان اقوام و آشنایان شما شخصی برای درمان سنگ کلیه نزد پزشک متخصص رفته باشد و در صورت رضایت ایشان، بهتر است که مشخصات و آدرس بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران را بگیرید و به صورت حضوری نزد ایشان بروید.
 • معمولا متخصص سنگ کلیه در بهترین بیمارستان دولتی در ایران خدمت رسانی می کند، بنابراین با مراجعه به این بیمارستان ها می توانید بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران را شناسایی نمایید.
 • یکی دیگر از روش های شناسایی بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران جست و جو کردن در فضای مجازی و یافتن مشخصات دقیق پزشک موردنظر می باشد.
 • ممکن است در صورت بروز علائم درد و ناراحتی ابتدا نزد بهترین دکتر داخلی در ایران بروید و ایشان با تشخیص سنگ کلیه، شما را به بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران ارجاع دهد و به این طریق پزشک موردنظر را می یابید.

بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران را بشناسید!

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند .                                                                          از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .
دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرر و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس :

تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان بیهقی ، کوچه دهم بیهقی ، پلاک 11 ، طبقه اول ، واحد 3

تلفن تماس :

021-28421441

آدرس پلی کلینیک نیاوران: ایران، تهران، نیاوران، خیابان مژده(مقدسی)، خیابان محمود احمدی زمانی، پلاک شانزده

شماره تماس کلینیک نیاوران: 02128111911

عوامل تشدید سنگ کلیه

عوامل متعددی در تشکیل سنگ کلیه دخیل می باشند که موجب افزایش احتمال ابتلا به سنگ کلیه می گردند. بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران برخی از این عوامل را شرح می دهد تا از بروز و افزایش ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری بعمل آورد. از جمله این عوامل عبارتند از:

 • بیماری های سیستمیک: برخی از بیماری های سیستمیک باعث تشدید ابتلا به سنگ کلیه می شوند که از جمله این بیماری ها عبارتند از: چاقی و افزایش وزن، نقرس، هیپرپاراتیروییدیسیم، اسیدوزتوبول کلیه می باشد. بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران، بیماری دیابت را نیز جز این دسته می داند و در صورتی که رژیم غذایی نادرست و افزایش وزن همراه باشد، خطر ایجاد سنگ کلیه را به خصوص در خانم ها چند برابر می نماید. لازم به ذکر است که بیماری التهابی روده و اسهال مزمن نیز با اختلال روند جذب آب و کلسیم منجر به ایجا سنگ کلیه می شود.
 • سابقه خانوادگی: اشخاصی که دارای سابقه خانوادگی سنگ کلیه می باشند و یا این که خود، قبلا مبتلا به سنگ کلیه بوده اند، نسبت به سایر افراد بیشتر در خطر ابتلا به سنگ کلیه می باشند.
 • برنامه و یا رژیم غذایی نادرست: بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران در رابطه با رژیم غذایی چنین بیان می کند که: پروتئین های گیاهی خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش می دهند و پروتئین های حیوانی تشدید کننده خطر سنگ کلیه می باشند. بنابراین اشخاصی که رژیم غذایی نادرست را در پیش بگیرند با عوارض سنگ کلیه مواجه می شوند. لازم به ذکر است که مصرف بیش از حد نمک منجر به افزایش سنگ های کلسیمی می شوند.
 • مصرف نامناسب کلسیم: همانطور که می دانید، مصرف درست کلسیم باعث سنگ کلیه نمی شود و افراد طبیعی با مصرف کلسیم، روزانه تنها شش درصد آن را به کلیه ها انتقال می دهند و با افزایش این مقدار خطر ایجاد سنگ کلیه را تشدید نمی کنند. دلیل اصلی افزایش ادراری کلسیم افزایش جذب روده ای کلسیم با رژیم غذایی طبیعی می باشد. بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران به منظور واضح سازی این مطلب چنین بیان می کند که: کم کردن مصرف لبنیات منجر به افزایش سنگ‌های اگزالاتی می شوند و در نهایت غلظت ادرار را افزایش می دهد. با تمام این تفاسیر افراد سنگ ساز تنها به مصرف خوراکی کلسیم افاقه نمایند و قرص های خوراکی را مصرف نکنند تا مشکلی پدید نیاید.
 • کم آبی: طبق تحقیقات به دست آمده و سخنان بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران، در صورتی که حجم ادرار کمتر از یک لیتر در شبانه روز باشد، خطر ابتلا به سنگ کلیه افزایش می یابد و اگر حجم ادرار بیش از دو لیتر در شبانه روز باشد، خطر تشکیل سنگ کلسیمی کاهش می یابد. نکته حائز اهمیت این است که سختی آب باعث تشکیل سنگ های کلسیمی نمی شود و در واقع ترکیب آب دخالتی در سنگ سازی ندارد و تنها کاهش مصرف آب است که منجر به سنگ سازی می شود.
عوامل تشدید سنگ کلیه

انواع روش های درمانی سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه متفاوت می باشد و بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران با توجه به اندازه سنگ و نوع آن، از روش های مختلفی بهره می جوید. در برخی مواقع به تشخیص بهترین دکتر کلیه در ایران و طبق نظر بیمار، درمان سنگ کلیه ای که بسیار کوچک است و درد، ناراحتی و همچنین عفونت را همراه ندارد، رها می کنند و آن را به حال خود می گذارند تا به مرور زمان دفع گردد. اما اگر این سنگ ها منجر به عفونت های پی در پی شوند و یا عملکرد کلیه را مختل نمایند، بهترین دکتر اورولوژی در ایران به درمان آن می پردازد.

از جمله روش های درمانی سنگ کلیه عبارتند از:

 1. درمان خانگی: در صورتی که سنگ کلیه به اندازه کمتر از یک میلی متر باشد، جزء سنگ ریزه به حساب می آید و با درمان های خانگی قابل دفع است. این درمان های خانگی شامل: مصرف مواد غذایی و دمنوش های تسهیل کننده دفع و تسکین کننده درد می باشند.
 2. دارو درمانی: بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران در صورتی که با سنگ کلیه بزرگ تر از یک میلی متر و کوچک تر از پنج میلی متر مواجهه شود، از روش دارو درمانی برای دفع سنگ بیمار  استفاده می کند. این داروها به دلایل متعددی تجویز می شوند، از جمله: سهولت در دفع سنگ کلیه، تسکین کننده درد و ضد تهوع و … می باشد.
 3. جراحی سنگ کلیه: اگر سنگ کلیه بزرگ تر از شش میلی متر باشد و فرد قادر به دفع آن نباشد، بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران، جراحی را توصیه می کند. در صورتی که سنگ در عملکرد کلیه خلل ایجاد کند و یا این که درد ناشی از سنگ کلیه طاقت فرسا باشد، تنها راه حل جراحی سنگ کلیه می باشد.

کلام آخر

در اکثر مواقع می توان با رعایت برخی عوامل و تغییر سبک زندگی از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری به عمل آورد. بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران در رابطه با انواع مختلف سنگ کلیه چنین بیان می کند که این سنگ ها انواع مختلفی دارند و با توجه به شرایط هر بیمار متنوع می باشد. انواع سنگ کلیه شامل: کلسیم، اسید اوریک، سیستین و استروویت می باشد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

دفع کردن سنگ کلیه چقدر طول میکشد؟

دفع خود به خودی سنگ کلیه از راه مجاری ادراری و همراه با مصرف مایعات فراوان معمولاً 48 ساعت طول می‌کشد. اگر سنگ بعد از این مدت دفع نشد، نگران نشوید، چون ممکن است حرکت کردن سنگ در مجاری ادراری و دفع آن چند روز تا چند هفته زمان می‌برد.

آیا بانوان نیز دچار سنگ کلیه میشوند؟

بله، هر فردی ممکن است دچار سنگ کلیه شود. درصد شیوع سنگ کلیه در بانوان هفت درصد است که کمتر از سیزده درصد شیوع این عارضه در مردان است.

وزن چه تاثیری بر تشکیل سنگ کلیه دارد؟

مطالعات نشان داده است که اضافه وزن خطر تشکیل سنگ کلیه کلسیمی و اسید اوریکی را افزایش می‌دهد. دانشمندان نمی‌دانند که آیا کاهش وزن به تنهایی خطر تشکیل سنگ کلیه را کمتر می‌کند یا خیر. در هر حال نگه داشتن وزن در حد مناسب از طریق تغذیه سالم و ورزش، خطر ایجاد سنگ کلیه را کاهش می‌دهد.

4.6/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا