پزشکان

بهترین متخصص زانو در کرج در سال 1401 (لیست بهترین ها)

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین متخصص زانو در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن ضمن آشنائی با ساختار تشکیل دهنده ی زانوها، با انواع آسیب و بیماری های زانو و همچنین، روش های مراقبتی از زانوها آشنا خواهید شد. این فقط ورزشکاران نیستند که در معرض آسیب هستند، مشکلات زانو ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. سالانه صدها بیمار، مشکلات زانو را از پیچ خوردگی ساده تا پارگی شدید رباط صلیبی، تجربه می کنند. البته، امروزه با وجود پیشرفت های علمی و فناوری، تکنیک های پیشرفته ای در زمینه ی ارتوپدی به وجود آمده و با کمک به بیماران و پزشکان، رفع مشکلات زانو را امکان پذیر کرده است.

زانو و ساختار آن

زانو (knee)، مفصل آسیب پذیری است که استرس زیاد ناشی از فعالیت های روزمره (مانند بلند کردن و یا زانو زدن) و فعالیت های پر فشار (مانند دویدن و یا ورزش ایروبیک) را تحمل می کند. مفصل زانو از استخوان ها، غضروف، رباط ها و مایع تشکیل شده است. اجزاء و قسمت های تشکیل دهنده ی زانو عبارتند از:

 • تیبیا (Tibia) یا درشت نی: تیبیا استخوان ساق پا، یا بزرگترین استخوان ساق پا است و در سمت داخل ساق پا، بین زانو و مچ قرار گرفته است.
 • فمور یا فیمر (Femur): استخوان ران یا استخوان بالای ساق پا است. همچنین، فمور، قوی ترین و حجیم ترین استخوان و در عین حال بلندترین عضو در بدن انسان می باشد.
 • کشکک (Patella): کاسه زانو، کشکک نام دارد و بین دو تا شش سالگی تشکیل می شود. این استخوان ضخیم و قابل تحرک که به شکل مثلث است، بزرگ ترین استخوان کنجدی (استخوان های کوچک قرار گرفته در بین ماهیچه ها یا زردپی) در بدن انسان است.

اما ساختار زانو تنها شامل موارد ذکر شده نیست؛ بلکه قسمت های دیگری را نیز شامل می شود: انتهای هر استخوان با لایه ای از غضروف پوشیده شده است که آسیب را جذب کرده و از زانو محافظت می کند. به طور کلی، زانو شامل دو استخوان ساق بلند است که توسط ماهیچه ها، رباط ها و تاندون ها به هم متصل می شوند. ماهیچه ها و تاندون ها به حرکت مفصل زانو کمک می کنند. دو گروه ماهیچه در زانو درگیر هستند، از جمله عضلات چهار سر ران (واقع در جلوی ران) که پاها را صاف می کنند و عضلات همسترینگ (واقع در پشت ران) که ساق را در قسمت عقب خم می کنند.

زانو و ساختار آن

تاندون ها تارهای محکم و سختی از بافت ها هستند که وظیفه ی آن ها اتصال ماهیچه ها به استخوان ها است. رباط ها نوارهای کشسانی از بافت هستند که در قسمت مفصل، استخوان را به استخوان متصل می کنند و تنها در مفاصل متحرک مانند زانو وجود دارند. برخی از رباط های زانو وظیفه ی ایجاد ثبات و محافظت از مفاصل را بر عهده دارند، در حالی که سایر رباط ها حرکت به عقب و جلو را در استخوان ساق پا محدود می کنند.

هنگامی که هر یک از این ساختارها آسیب دیده یا بیمار شوند، زانو دچار مشکل شده و می تواند باعث درد و مشکل در راه رفتن فرد شود. مشکلات زانو بسیار رایج هستند و احتمال ابتلا به آن ها برای هر کسی امکان دارد؛ از مشکلات مکانیکی زانو که در اثر ضربه ی مستقیم یا حرکت ناگهانی که زانو را تحت فشار قرار می دهد، گرفته تا آرتروز در زانو که در نتیجه ی سائیدگی و پارگی اجزاء آن ایجاد می شود.

همچنین، مشکلات التهابی زانو می تواند ناشی از برخی بیماری های روماتیسمی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس اریتماتوز سیستمیک (لوپوس) باشد. این بیماری ها باعث تورم می شوند که می تواند برای همیشه به زانو آسیب برسانند. از این رو، مراجعه به پزشکی که بتواند در زمینه ی رفع این آسیب ها و بیماری ها به فرد کمک کند، بسیار ضروری است. زیرا علاوه بر تهدید سلامت جسمی، فعالیت های روزمره ی وی را نیز با اختلال و سختی همراه خواهد کرد.

انتخاب بهترین متخصص زانو در کرج

عدم درمان هر نوع صدمه یا آسیب وارد شده به زانوها، عوارض و پیامدهایی بیشتر و شدیدتری را به دنبال خواهد داشت؛ مراجعه به بهترین متخصص زانو در کرج، امکان تشخیص سریع را فراهم نموده و به دنبال آن، راه درمان را هموار خواهد کرد. علاوه بر این، بهترین متخصص زانو در کرج با دانش تخصصی، مشاوره های دقیق و بهره گیری از روش های نوین می تواند مشکلات پیچیده و طولانی مدت زانوها را نیز درمان کند.

زمان مراجعه ی شما به بهترین متخصص زانو در کرج، تنها نوع درمان را تغییر خواهد داد؛ اگر مشکل شدید نباشد، تجویز روش هایی مانند RICE (استراحت، یخ، فشرده سازی و بالا بردن) کارساز خواهد بود؛ در صورت وجود مشکلات مزمن و شدید، ممکن است از جراحی درمانی استفاده شود. بهترین متخصص زانو در کرج، گزینه های جراحی را مورد بحث قرار داده و به شما کمک می کند، تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما بهترین است.

جهت تشخیص بیماری های زانو، بهترین متخصص زانو در کرج با معاینه ی بالینی فرد کار را شروع می کند؛ همچنین، با بررسی سابقه ی سلامت بیمار، صحبت با او و پرسش و پاسخ درباره ی علائم بیماری و استفاده از تست های تشخیصی نظیر تصویربرداری با اشعه ی ایکس، گام های بعدی تشخیص را بر می دارد.

انتخاب بهترین متخصص زانو در کرج

 

با توجه به آن چه از نتایج تصویربرداری با اشعه ی ایکس به دست می آید، بهترین متخصص زانو در کرج، ممکن است انواع دیگر تصویربرداری مانند سی تی اسکن، ام آر آی، سونوگرافی و یا آرتروگرافی (پرتونگاری مفصلی) را تجویز کند، تا بتواند با تشخیص درست، نحوه ی درمان بیماری را به بهترین شکل تعیین کند.

اگر روش های اولیه درمانی باعث تسکین بیماری و مشکلات زانو نشوند و همچنین، اشعه ی ایکس تخریب مفصل زانو را نشان دهد، بهترین دکتر ارتوپد در کرج یا بهترین متخصص زانو در کرج، ممکن است به عنوان آخرین راه حل، تعویض کامل مفصل زانو که به آن جایگزینی زانو نیز می گویند، را توصیه کند. ما در ادامه فهرستی از بهترین متخصص زانو در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. مطالعه ی مقاله ی بهترین متخصص زانو در تهران اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی

دکتر امید شریفی، بعد از پایان تحصیلات در مقطع دکترای پزشکی عمومی، در رشته ی تخصصی جراحی استخوان و مفاصل در دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه تحصیل داد و موفق به دریافت مدرک تخصص ارتوپدی شد. وی دارای مدارک فلوشیپ جراحی زانو و مچ پا، تعویض مفصل زانو و مچ پا و نیز فلوشیپ آرتروسکوپیست (زانو و مچ پا، شانه) می باشد.

همچنین، دکتر شریفی، دوره های تکمیلی نظیر آرتروسکوپی شانه را در کشورهای خارجی مانند آلمان و اتریش گذرانده است. ایشان علاوه بر کرج، در تهران نیز مشغول به ارائه ی خدمات تشخیصی – درمانی به مراجعین هستند. ارائه ی درمان های بی نقص و برخورد اخلاقی با بیماران از ویژگی های بارز دکتر امید شریفی است؛ از این رو، نام ایشان در لیست بهترین متخصص زانو در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • جراحی زانو
 • درمان دیسک کمر و سیاتیک
 • درمان آسیب های رباط صلیبی
 • درمان انواع آسیب های ورزشی
 • جراحی شانه و تعویض مفصل لگن
 • درمان بیماری ها و اختلالات ستون فقرات
 • پیشگیری، تشخیص و درمان دردهای زانو، دست، پا و لگن
 • تزریق سلول بنیادی و پلاسمای غنی از پلاکت جهت درمان استئوآرتروز زانو

آدرس 1: استان البرز، کرج، فردیس، خیابان 27 غربی جدید، ساختمان پزشکان فارابی

آدرس 2: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی جنوبی، کوچه گل ها، بنای ماندگار، طبقه چهارم، واحد 404

تلفن تماس: 02632269902 – 02636555893

دکتر نریمان لطیفی

دکتر نریمان لطیفی

دکتر نریمان لطیفی، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی، با موفقیت تحصیلات خود را در مقطع تخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) به اتمام رساند. همچنین، وی از اعضای انجمن جراحان ارتوپدی سوئیس می باشد. دکتر نریمان لطیفی در کنار بهره مندی از دانش و علم تخصصی در حوزه ی ارتوپدی، با برخورد مناسب، مشاوره های صبورانه و ارائه راه های درمانی نوین و مؤثر، به میزان بالایی از رضایتمندی در بین مراجعین خود دست یافته و  یکی از برترین پزشکان در لیست بهترین متخصص زانو در کرج می باشند.

خدمات

 • تشخیص و درمان آرتروز
 • درمان انواع دررفتگی ها
 • تشخیص و درمان سیاتیک
 • تشخیص و درمان روماتیسم
 • انجام تزریقات داخل مفصلی
 • تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن
 • بررسی، تشخیص و درمان آسیب ها و بیماری های زانو
 • درمان انواع شکستگی ها با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی

آدرس 1: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، نرسیده به میدان شهدا، ساختمان آراد، طبقه دوم

آدرس 2: استان البرز، کرج، نظرآباد، خیابان 22 بهمن جنوبی، نبش غدیر دو، بالای رستوران یاس، طبقه دوم

تلفن تماس: 09053380948 – 09021720835

دکتر افشین ماهیار

دکتر افشین ماهیار

دکتر افشین ماهیار، بعد از پایان تحصیلات در دوره ی دکترای پزشکی عمومی، موفق به قبولی در آزمون جراحی استخوان و مفاصل شد و در نهایت، در مقطع تخصص ارتوپدی فارغ التحصیل شد. وی با بیش از سی و یک سال تجربه ی طبابت یکی از پزشکان باتجربه، با مهارت و کاربلد در امر درمان بیماری ها و آسیب های حوزه ی ارتوپدی می باشند. حسن شهرت و ارائه ی تشخیص های سریع و دقیق، به کارگیری راه های درمانی مؤثر و نوین از خصوصیات درخشان کارنامه ی کاری دکتر افشین ماهیار است؛ از این رو، نام ایشان در لیست بهترین متخصص زانو در کرج می درخشد.

خدمات

 • درمان آرتروز
 • درمان واریس
 • درمان پارگی رباط
 • درمان دیسک کمر
 • درمان بیماری ها و دردهای زانو
 • تشخیص و درمان کف پای صاف
 • تشخیص و درمان کمردرد، درد گردن
 • درمان انواع دررفتگی ها و شکستگی ها
 • درمان آسیب های ناشی از فعالیت های ورزشی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، طالقانی شمالی، روبروی پارکینگ انجمن، ساختمان دیبا، طبقه سوم

تلفن تماس: 02632281041 – 09108484541

دکتر سامان قهرمانی

دکتر سامان قهرمانی

دکتر سامان قهرمانی، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی، توانست با موفقیت تحصیلات خود را در مقطع تخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) به پاسان برساند. وی با بیش از بیست و شش سال تجربه طبابت و با برخورداری از دانش تخصصی یکی از پزشکان قابل اعتماد در زمینه ی تشخیص و درمان بیماری های ارتوپدی می باشد. رعایت استانداردهای اخلاقی در برخورد با مراجعین و ارائه راهکارهای درمانی رضایت بخش از ویژگی های دیگر دکتر سامان قهرمانی است؛ از این رو، نام ایشان در لیست بهترین متخصص زانو در کرج قرار گرفته است.

خدمات

 • آرتروسکوپی زانو
 • درمان دیسک کمر
 • تعویض مفصل زانو
 • درمان دردهای کمر، گردن، زانو و …
 • درمان آرتروز، واریس، سیاتیک، روماتیسم
 • درمان انواع شکستگی ها با روش های جراحی و غیر جراحی

آدرس: استان البرز، کرج، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، جنب بانک انصار، برج زرین گل، طبقه چهارم

تلفن تماس: 02632212003 – 02632211848

دکتر کامبیز الهیان فر

دکتر کامبیز الهیان فر

دکتر کامبیز الهیان فر، در سال 1377 دوره ی دکترای پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به اتمام رساند؛ سپس،  تخصص خود را در رشته ی جراحی استخوان، مفاصل و ستون فقرات از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1384، با موفقیت اخذ کرد. وی دوره ی فلوشیپ جراحی زانو را در همان دانشگاه سال 1387، به اتمام رساند. در کنار کارنامه ی درخشان علمی، وی با رعایت اصول اخلاق حرفه ای و ارائه ی مشاوره های دلسوزانه و درمان های نتیجه بخش، از پزشکان خوشنام و کاربلد در لیست بهترین متخصص زانو در کرج می باشد.

ایشان دوره های تکمیلی متعددی را گذرانده است؛ از جمله: دوره تکمیلی جراحی تعویض مفصل ران و لگن (1387 – آلمان)، جراحی تعویض مفصل زانو (1388 – سوئیس)، جراحی تعویض مفصل زانو و لگن (1392 – امارات)، جراحی آرتروسکوپی (1395 – یونان)، جراحی آرتروسکوپی شانه (1396 – لبنان)، جراحی مچ پا و پنجه پا (1396 – تهران)، جراحی تعویض مفصل زانو و لگن (1397 – آلمان) و دوره ی تکمیلی جراحی تعویض مفصل زانو (1398 – ترکیه).

خدمات

 • جراحی مچ پا
 • جراحی تعویض مفصل زانو
 • جراحی تعویض مفصل لگن
 • درمان پارگی مینیسک زانو
 • تشخیص و درمان سندروم تونل کارپال
 • ارائه ی انواع تزریق های مفصلی: زانو، لگن، شانه، آرنج، مچ دست و …
 • ارائه ی انواع گچ گیری: شکستگی های لگن، هومروس، قوزک داخلی و خارجی و …

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، جنب کتابفروشی بهمن، کوچه نسیم، ساختمان پزشکان کیمیا، طبقه سوم

تلفن تماس: 02632263989

دکتر محمود سقط چیان

دکتر محمود سقط چیان

دکتر محمود سقط چیان، بعد از دریافت مدرک دکترای پزشکی عمومی، در رشته ی جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) موفق به دریافت مدرک تخصص شد. تجربه ی سال ها طبابت و استفاده از دانش تخصصی در حوزه ی درمان بیماری های ارتوپدی سبب شده است وی با بهره گیری از روش های نوین درمانی خدمات تشخیصی – پزشکی قابل تحسینی را به مراجعین خود ارائه داده و سطح بالای رضایت مراجعین را به دست آورد. بی شک، دکتر محمود سقط چیان یکی از برترین ها در لیست بهترین متخصص زانو در کرج هستند.

خدمات

 • درمان آرتروز
 • درمان روماتیسم
 • تعویض مفصل لگن و زانو
 • انواع تزریقات داخل مفصلی
 • درمان مشکلات و بیماری های زانو
 • درمان انواع شکستگی ها و دررفتگی ها
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های اسکلتی – عضلانی
 • تشخیص و درمان جراحی و غیر جراحی اختلالات ستون فقرات

آدرس: استان البرز، کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، نرسیده به زیرگذر، برج شاه کرم، طبقه ششم، واحد 602

تلفن تماس: 02632285484

دکتر عبدالرضا ملک خیاط

دکتر عبدالرضا ملک خیاط

دکتر عبدالرضا ملک خیاط، بعد از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی، با ادامه تحصیل در مقطع تخصص، در رشته جراحی استخوان و مفاصل یا ارتوپدی فارغ التحصیل شد. رعایت اصول اخلاق حرفه ای در کنار استفاده از دانش تخصصی، ارائه ی خدمات مشاوره ای صبورانه، تشخیص های بی نقص و درمان های نتیجه بخش و مؤثر سبب حسن شهرت دکتر ملک خیاط در بین مراجعین شده است. ایشان در حال حاضر در شهر کرج مشغول به ارائه ی خدمات پزشکی می باشند. رضایت مراجعین در کنار سایر ویژگی های دکتر عبدالرضا ملک خیاط، از جمله عواملی بود که موجب شد نام ایشان در لیست بهترین متخصص زانو در کرج قرار گیرد.

خدمات

 • درمان آرتروز
 • تعویض مفصل زانو
 • درمان انواع شکستگی ها
 • درمان آسیب های ورزشی
 • تشخیص و درمان بیماری های زانو و لگن
 • تشخیص و درمان کمر درد، درد گردن و سایر اختلالات ستون فقرات

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، خیابان شهید بهشتی، برج ارم، طبقه هفتم

تلفن تماس: 02632265507

شایع ترین بیماری های زانو

بهترین متخصص زانو در کرج دانش، توانایی و مهارت لازم و کافی را برای درمان انواع بیماری های زانو شامل کلیه ی بیماری های حاد (شروع ناگهانی) و مزمن (طولانی مدت) دارد؛ بسیاری از مشکلات زانو در نتیجه روند پیری، سائیدگی و فشار مداوم بر روی مفصل ران به وجود می آیند. سایر مشکلات زانو، در نتیجه ی آسیب یا حرکت ناگهانی ایجاد می شوند که سبب تحت فشار قرار گرفتن زانو می شوند. برخی از مهم ترین و شایع ترین بیماری های زانو عبارتند از:

 • آرتروز
 • درد زانو
 • نقرس زانو
 • دررفتگی زانو
 • آسیب های منیسک
 • دررفتگی کشکک زانو
 • تاندونیت یا التهاب تاندون ها
 • استئوکندریت دیسکان زانو (OCD)

شایع ترین بیماری های زانو

 • رگ به رگ شدن یا کشیدگی عضلات زانو
 • آسیب های غضروفی مانند پارگی غضروف
 • کندرومالاسی پاتلا یا نرم شدن غضروف کشکک زانو
 • آرتریت زانو: استئوآرتریت شایع ترین نوع آرتریت است که زانو را درگیر می کند
 • رگ به رگ شدن یا کشیدگی رباط ها انواع رباط ها از جمله: آسیب به رباط صلیبی قدامی (ACL)، آسیب به رباط صلیبی خلفی (PCL)، آسیب به رباط جانبی داخلی (MCL)، آسیب به رباط جانبی خارجی (LCL) و …

بایدها و نبایدهای مراقبت از زانوها

در صورت وجود آسیبی که به تازگی در زانو پیدا کرده اید یا بیماری که سال ها با شما همراه است (مانند آرتروز)، اقدامات زیادی را با راهنمایی بهترین متخصص زانو در کرج جهت کاهش و تسکین درد زانوها می توانید به کار ببرید. با رعایت این بایدها و نبایدها به زانوهایتان کمک خواهید کرد، بهترین حالت خود را داشته باشند:

 • زیاد استراحت نکنید. استراحت بیش از حد سبب ضعیف شدن عضلات شما خواهد شد و درد مفاصل را تشدید خواهد کرد.
 • تمرینات کاردیو یا ورزش های هوازی انجام دهید. مانند: پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری ثابت و …؛  زیرا با تقویت ماهیچه های زانو، انعطاف پذیری آن ها را افزایش خواهید داد.
 • در صورت اضافه وزن، وزن خود را کاهش دهید. کاهش وزن، فشار وارده بر زانوها را کاهش می دهد. شما حتی نیازی به رسیدن به وزن “ایده آل” خود ندارید؛ تغییرات کوچک در وزن، می تواند تفاوت زیادی را در وضعیت زانوها ایجاد کند.
 • مراقب باشید نیفتید. زانوهای آسیب دیده و دردناک با افزایش احتمال افتادن، آسیب های وارده را افزایش خواهند داد. از این رو، سعی کنید فضای خانه را روشن نگه دارید؛ یا هنگام استفاده از راه پله ها، از نرده استفاده کنید و … تا خطر سقوط و افتادن خود را کاهش دهید.

بایدها و نبایدهای مراقبت از زانوها

 • برای راه رفتن از کمک استفاده کنید. چوب زیر بغل یا عصا می تواند فشاری که بر زانوها وارد می شود، کاهش دهد و احتمال افتادن شما را از بین ببرد؛ پس در استفاده از این وسایل کمک حرکتی، خجالت را کنار بگذارید. آتل ها و زانوبند های طبی زانو نیز می توانند به ایستادن شما کمک کنند.
 • از کفش مناسب استفاده کنید. کفش های نامناسب می توانند اوضاع زانوهای شما را بدتر کنند. کفی های بالشتکی می توانند فشار وارده بر زانوهای شما را کاهش دهند. همچنین، برای آرتروز زانو، بهترین متخصص زانو در کرج اغلب کفی های مخصوصی را تجویز می کند که می توانید در کفش های خود قرار دهید.
 • به صورت منظم ورزش کنید. برنامه ی ورزشی کم خطری را برای زانوها دنبال کنید و به آن پایبند باشید. توصیه می کنیم برنامه ی ورزشی خود را از پزشکان فیزیوتراپ، بهترین دکتر ارتوپد در کرج یا بهترین متخصص زانو در کرج یا با تجربه دریافت کنید تا با اطمینان از بی خطر بودن حرکات ورزشی برای زانوها، اقدام به ورزش کنید.

کلام آخر

اکثر مردم نمی دانند که زانوها چقدر آسیب پذیر هستند. در واقع، پیچیدگی و ساختار ویژه ی مفصل زانو، آن را به شدت مستعد آسیب می کند. بنابراین، اگر دچار هر گونه ضربه به زانو شده اید، فورا به دنبال درمان باشید. عدم درمان به موقع، عوارض دیگری مانند بی ثباتی مزمن زانو، ضعف، درد و … را به همراه دارد. بهترین متخصص زانو در کرج می تواند راهنمائی ها و درمان های مؤثر را به شما ارائه دهد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین متخصص زانو در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (26 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا