پزشکان

بهترین متخصص زانو در تهران❤️【سال 1402】+ لیست 8تایی

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین متخصص زانو در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با متخصص زانو به شما عزیزان ارائه دهیم. متاسفانه افراد بسیار زیادی در تهران هستند که با مشکلات درد زانو و درد مفاصل مواجه هستند و از این رو بسیار مورد آزار قرار می گیرند، در این حالت لازم است که حتما افراد به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه کنند و درد و ناهنجاری های مفاصل خود را درمان کنند.

افراد زیادی در ایران هستند که به دلیل درد زانو قادر به راه رفتن، ورزش کردن،پیاده روی کردن و … نمی باشند و این موضوع برایشان بسیار ناراحت کننده و دشوار است. حتی این عارضه باعث شده که گاهی اوقات، برخی افراد حتی نتوانند به درستی از جایشان بلند شوند . این بیماری به قدری درد آور و گاه خطرناک است که باید سریعا درمان شود و درمان آن نیازمند مهارت و تجربه بهترین متخصص زانو در تهران می باشد .در مقاله قبل شما را با بهترین دکتر ارتوپد در ایران آشنا کردیم تا با مراجعه به این مقاله بتوانید بهترین دکتر را انتخاب کنید.

بهترین متخصص زانو در تهران کیست ؟

متخصص زانو کسی است که در ابتدا باید دوره های پزشک جراح ارتوپدی را بگذراند و دارای مدرک پزشکی عمومی باشد و در نهایت به عنوان متخصص ارتوپد فعالیت کند؛ در این دوره کار و وظیفه جراح ارتوپد، تشخیص و درمان بیماری های سیستم اسکلتی و عضلانی بدن است. متخصص ارتوپد با گذراندن دوره های فوق تخصصی، فقط با اعضای خاصی از بدن کار می کنند و تمرکزشان را فقط روی همان بخش می گذارند. به عنوان مثال تخصص در زانو و به همین دلیل به صورت تخصصی به درمان مشکلات زانو و جراحی های مربوط به زانو می پردازند .

متخصص زانو بر روی تاندون ها، عضله ها، استخوان ها ، رباط ها ، مینیسک ها و همچنین ستون فقرات،دست،پا، لگن و شانه معایناتی را انجام می دهند . به همین منظور ممکن است متخصصان زانو بر چند حوزه تخصص داشته باشند. روش های  فعالیت متخصص زانو به صورت جراحی یا غیر جراحی می باشد. با استفاده از روش هایی همانند تزریقات مفصلی، فیزیوتراپی، تجویز دارو و … به درمان بیماران می پردازند .

مشکلات رایج زانوها

⭐شکستگییکی از مشکلات رایج زانو شکستگی است که به شکستن یکی از سه استخوان زانو اتلاق می‌شود.
?دررفتگیدر رفتگی، یک یا چند استخوان از جای خود خارج می‌شوند. گاهی اوقات اختلال استخوانی عامل دررفتگی است
❌صدمات رباطوقتی کاری کنید که موجب پارگی یکی از رباط‌ها شود، تمام رباط‌ها درمعرض خطر قرار می‌گیرند.
?پارگی تاندونپارگی تاندون به ‌دلایل مختلف در زانو رخ می دهد. افراد میانسال بیشتر در معرض خطر پارگی تاندون هستند.

ویژگی بهترین متخصص زانو در تهران

بهترین متخصص زانو در تهران دارای ویژگی ها و خصوصیات بسیار زیاد و مهمی است که همان خصوصیات باعث شده که آن پزشک، به عنوان بهترین متخصص زانو در تهران شناخته شود. لازم به ذکر است که بهترین متخصص زانو در تهران بسیار با مهارت و با تجربه است و به خوبی با زانو و عارضه های مربوط به آن آشنا می باشد و می تواند به خوبی به درمان مشکلات مرتبط با زانو بپردازد. در مقاله های قبلی بهترین دکتر ارتوپد در تهران را جمع آوری کرده ایم در صورت داشتن بیماری ارتوپدی می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص زانو در تهران اشاره خواهیم کرد :

 • بهترین متخصص زانو در تهران کسی است زمان خیلی زیادی را صرف مطالعه به روزترین مقالات از مجلات معتبر مدیکال در زمینه جراحی های زانو می کند تا بتواند از جدیدترین روش ها و متدهای علم پزشکی مطلع بشود.
 • بهترین متخصص زانو در تهران کسی است که با گذراندن دوره های فوق تخصصی در زمینه علم پزشکی،مدرک پزشکی معتبری اخذ نموده است.
 • بهترین متخصص زانو در تهران دارای تجربه ، تبحر،دانش، اطلاعات و علم کافی در زمینه طبابت و بیماری های مربوط به زانو می باشد .
 • بهترین متخصص زانو در تهران باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند و دارای جواز و همچنین پروانه کسب باشد .
 • از دیگر ویژگی های بهترین متخصص زانو در تهران این است که بهترین و به روز ترین متدها و دستگاه های روز دنیا ، برای خدمات رسانی هایش استفاده کند .
 • همچنین  بهترین متخصص زانو در تهران باید از لوازم و تجهیزات و دستگاه های پاکیزه و استریل شده برای خدماتش استفاده کند و از نظم خاصی برخوردار باشد .
 • بهترین متخصص ارتوپد باید دارای مدارک معتبر از بهترین مراکز آموزشی و دانشگاه ها باشد .
 • بهترین متخصص زانو در تهران پزشکی است که سلامت بیمارانش برایش در اولویت قرار دارد و فقط به دلیل جنبه های مالی فعالیت نمی کند .
 • همچنین بهترین متخصص زانو در تهران باید برای تمامی بیمارانش وقت بگذارد و جویای احوالات آن ها  باشد .

زمان مراجعه به بهترین متخصص زانو در تهران

توجه داشته باشید که اگر دچار بروز درد و ناراحتی در ناحیه زانو شدید باید سریعا به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه کنید و برای درمان اقدام کنید زیرا هرچه زودتر یک مشکل کوچک را برطرف سازید، از بروز مشکلات و بیماری ها و عارضه های بزرگ تر و حاد تر و غیر قابل جبران جلوگیری خواهید کرد .

به طور کلی اگر دچار علائم زیر شدید باید حتما خیلی سریع به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه کنید :

 • به طور مثال ورزشکارانی که به هنگام ورزش و تمرین دچار آسیب دیدگی زانو می شوند باید به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه داشته باشند.
 • و یا سالمندانی که به دلیل بالا بودن سن، آرتروز و یا پوکی استخوان دچار بروز درد در ناحیه زانو می شوند هم باید به متخصص زانو مراجعه کنند.
 • اگر زانو هایتان دچار تورم و یا تغییر شکل واضح شده باشد نیاز است حتما به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه کنید.
 • اگر نمی توانید وزنتان را روی زانویتان تحمل کنید باید به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه داشته باشید.
 • اگر به هنگام راه رفتن و یا پیاده روی، در قسمت زانو هایتان احساس درد و ناراحتی داشتید باید به بهترین متخصص زانو در تهران مراجعه کنید.
 • اگر که علاوه بر قرمزی و تورم  دچار تب شدید ضروری است که نزد بهترین متخصص زانو در تهران بروید.

دکتر محمدرضا صادقی

 دکتر محمدرضا صادقی

دکتر محمدرضا صادقی از جراحان شناخته شده و برتر ارتوپدی درایران می باشند و اولین پزشکی در ایران هست که سلول عصاره ی جفت را به مفصل تزریق میکند. از این رو در کنکور سراسری در ایران شرکت کرده و در رشته ی پزشکی عمومی دانشگاه تهران قبول شده و دوره ی پزشکی عمومی خود را با معدل بالا سپردی کرده اند با رتبه ی بالا در رشته ی جراحی ارتوپدی در دانشگاه تهران ( که بالاترین دانشگاه ارتوپدی در ایران است ) قبول شده و دوره ی تحصیل خود را با معدل بالا در ایران دانشگاه گذرانده اند. پس از آن به آلمان و روسیه رفته و دوره ی فلوشیپ زانو و کتف را در این کشور ها گذرانده اند. ایشان همچنین به زبان های آلمانی و اسپانیایی و انگلیسی تسلط کامل دارند. دکتر محمدرضا صادقی به عنوان جراح مشهور ارتوپدی در ایران شناخته می شود که بیش از ۳هزار جراحی و ویزیت رایگان در مناطق محروم استان های خراسان و آذربایجان را در کارنامه ی خود دارد و از این رو جزو پزشکان خوشنام در ایران شناخته می شوند.

خدمات:

 • درمان بیماری های زانو
 • درمان بیماری های دست
 • درمان بیماری های کتف و شانه
 • درمان بیماری های لگن
 • درمان بیماری های پا و مچ پا
 • درمان بیماری های ستون فقرات
 • درمان بیماری های سیستماتیک 

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ۳۲ ام، ساختمان پزشکان یاس، طبقه ۵، واحد ٥٠٦

شماره تماس:

۰۲۱-۲۸۴۲۱۴۴۶

۰۲۱-۷۱۰۵۷۵۰۲

اقدامات قبل از جراحی زانو توسط بهترین متخصص زانو در تهران

لازم به ذکر است زمانی که در ناحیه پاهای خود به ویژه زانو ها احساس درد و ناراحتی داشتید و قصد مراجعه به بهترین متخصص زانو در تهران داشتید، نیاز است که حتما یک سری اقدامات و کارهایی را انجام بدهید.

در ادامه به برخی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زانو توسط بهترین متخصص زانو در تهران اشاره می کنیم : 

 • آزمایشات: قبل از انجام جراحی زانو توسط بهترین متخصص زانو در تهران لازم خواهد بود تا آزمایشاتی جهت بررسی قند خون و بررسی عفونت‌های لثه و دندان صورت بگیرد.
 • قطع دارو ها : توجه داشته باشید که لازم است حتما به مدت دو هفته قبل از جراحی تعویض مفصل زانو، مصرف برخی داروها قطع گردد؛ دارو هایی از قبیل : آسپیرین ها ، وارفاین و دارو های ضد التهابی همانند ایبوپروفن، ادویل ، دارو های غیر استروئیدی و همچنین دارو های ضد انعقاد  خون و ….. باید توجه داشت که نظر نهایی در این زمینه را باید پزشک خود فرد ارائه نماید. به طور کلی در صورتی که فرد بیمار داروی خاصی را مصرف می‌کند لازم است نسبت به مصرف آنها قبل از عمل با پزشک خود مشورت کند.
 • قطع تنباکو :  با توجه به اینکه نیکوتین می‌تواند با فرایند ترمیم پس از جراحی تعویض مفصل زانو تداخل ایجاد کند توصیه می‌شود تا مصرف آن دو هفته قبل از جراحی قطع گردد. همچنین سیگار و تنباکو احتمال ایجاد عفونت پس از جراحی را افزایش داده و خطر ایجاد لخته‌های خونی و ترومبوز وریدی را افزایش می‌دهند.
 • قطع مصرف مشروبات الکی : اگر فردی هستید که نیاز به جراحی زانو توسط بهترین متخصص زانو در تهران را دارید و الکل مصرف می کنید ، توجه داشته باشید که الزامی است که به مدت حداقل 10 روز الی دو هفته مصرف مشروبات الکلی را به طور کامل قطع کنید .
 • گزارش بروز بیماری : در صورتی که فرد دچار بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی، تب، آنفلوانزا، بروز علائم هرپس و … گردد لازم خواهد بود تا با پزشک خود در مورد بروز این موارد مشورت نماید.

کلام آخر

از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص زانو در تهران آشنا کند و اطلاعاتی در رابطه با بهترین متخصص زانو در تهران به شما عزیزان ارائه دهد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و در جهت دریافت مشاوره، با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا