پزشکان

بهترین آزمایشگاه در ایران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین آزمایشگاه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با آزمایشگاه ها در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، اولین گام در درمان بیماری ها، تشخیص به موقع و دقیق بیماری ها می باشد که به کمک انجام آزمایشات متعدد صورت می گیرد. در زمان وقوع بیماری ها، پزشکان با تجویز آزمایشات گوناگون و چکاپ های مختلف، ابتدا ریشه اصلی بیماری را شناسایی و سپس اقدامات لازم را به منظور درمان بیماری ها انجام می دهند.

آزمایشگاه طبی و پاتولوژی چیست؟

بهترین آزمایشگاه در ایران مکانی می باشد که در آن متخصصین علوم آزمایشگاهی به آنالیز و بررسی نمونه های دریافتی از مراجعه کنندگان می پردازند و سپس نتیجه به دست آورد را به پزشک معالج و یا شخص بیمار ارجاع می دهند.

بهترین آزمایشگاه طبی دارای بخش های متعددی می باشد که عبارتند از: بخش بیوشیمی، میکروب شناسی، بخش هورمون شناسی، هماتولوژی، بخش سرولوژی، بخش الایزا و اسپرموگرام و … می باشد.

در آزمایشگاه تشخیصی طبی افراد متخصص بسیاری در حال فعالیت می باشند که برخی از این افراد شامل: مسئول فنی آزمایشگاه، کارشناس یا تکنسین آزمایشگاه و مسئول و یا سوپروایزر آزمایشگاه یا مسئول بخش آزمایشگاه می باشند.

در رابطه با توضیح آزمایشگاه پاتولوژی باید به این نکته اشاره کرد که، در این آزمایشگاه ها، پاتولوژیست ها به کمک بررسی و آنالیز بافت ها و مایعات بدن، مشکلات داخلی و ژنتیکی را شناسایی و مورد بررسی قرار می دهند.

برخی از آزمایشگاه های مدرن و پیشرفته، هر دو آزمایشگاه طبی و پاتولوژی را با هم دارا می باشند که در این مواقع به آزمایشگاه پاتوبیولوژی معروف می شوند.

آزمایشگاه طبی و پاتولوژی چیست؟

بهترین آزمایشگاه در ایران چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین آزمایشگاه در ایران می بایست آزمایشگاهی باشد که از ویژگی ها و مزایای بسیاری برخوردار باشد و بدین طریق روشی برای شناسایی بیماری ها گردد. از جمله خصوصیات مهم بهترین آزمایشگاه در ایران به شرح زیر می باشد:

 • بهترین آزمایشگاه در ایران می بایست جزء معروف ترین مکان های درمانی باشد و بهترین دکتر داخلی در تهران به منظور بررسی و چک آپ بیمار، وی را به بهترین آزمایشگاه در ایران سوق دهد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب بهترین آزمایشگاه این است که از متخصصین ماهر، با تجربه و با سابقه ای بهره گیرد و به این طریق از بروز هرگونه مشکلی در روند آزمایش جلوگیری به عمل آورند.
 • بسیار حائز اهمیت می باشد که در بهترین بیمارستان دولتی در ایران آزمایشگاه های ویژه برای خدمترسانی به بیماران وجود داشته باشد.
 • سابقه کاری آزمایشگاه نیز از دیگر ویژگی های بهترین آزمایشگاه می باشد، به این دلیل که افراد بسیاری وجود دارند که اولویت اصلی آن ها در انتخاب آزمایشگاه، سابقه بالا و نیز درخشان آزمایشگاه می باشد.
 • پرسنل آزمایشگاه می بایست رفتار و اخلاق مناسبی با مراجعین داشته باشد.
 • استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین روش ها در انجام آزمایشات بسیار حائز اهمیت می باشد، به این سبب که علم پزشکی همواره دچار تغییرات روزافزون می گردد و نیاز است که بهترین آزمایشگاه در ایران از روش ها و متدهای روز دنیا در ارائه خدمات و انجام آزمایشات بهره گیرد.
 • از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار باشد و به طور تقریبی در مرکز شهر قرار گرفته باشد و امکان رفت و آمد به آن جا با تمامی وسایل نقلیه انجام پذیرد.
 • بهترین آزمایشگاه در ایران باید تمامی آزمایشاتی که بهترین دکتر ناباروری در تهران را تجویز می کند، ارائه دهد.
 • بهترین آزمایشگاه در ایران، آزمایشگاهی می باشد که با تمامی بیمه ها قرارداد داشته باشد و از این رو در هزینه ها کمک شایانی به مراجعه کنندگان نماید.

بهترین آزمایشگاه در ایران از چه بخش هایی تشکیل شده؟

بهترین آزمایشگاه در ایران از بخش های مختلفی ایجاد شده که شامل موارد زیر می باشد:

 1. میکروب شناسی( میکروبیولوژی) و انگل شناسی
 2. بخش هورمون شناسی
 3. هماتولوژی یا خون شناسی
 4. بخش سرولوژی
 5. بخش الایزا
 6. بخش بیوشیمی
 7. بخش ژنتیک
 8. اسپرموگرام
 9. پاتولوژی یا آسیب شناسی
 10. متابولیک
 11. سرولوژی( سرم شناسی)
 12. ایمونولوژی
 13. سیتولوژی یا سلول شناسی

بهترین آزمایشگاه در ایران از چه بخش هایی تشکیل شده؟

روش های شناسایی بهترین آزمایشگاه در ایران

همانطور که می دانید، آزمایشگاه ها نقش بسیار مهمی در تشخیص و شناسایی بیماری ها ایفا می کنند و از این رو بسیار ضروری می باشد که بهترین آزمایشگاه در ایران و یا بهترین آزمایشگاه در تهران را جست و جو نمایید و در صورت لزوم به آن جا مراجعه نمایید.

در ادامه برخی از روش های شناسایی بهترین آزمایشگاه در ایران را برای شما شرح می دهیم تا در این راه کمکی به شما کرده باشیم. از جمله روش های شناسایی بهترین آزمایشگاه در ایران عبارتند از:

 • پرس و جو نمودن از پزشک معالج خویش، به این سبب که ایشان کمک بهتری در یافتن بهترین آزمایشگاه در ایران به شما می نماید.
 • جست و جو در فضای مجازی، این روش بسیار توصیه شده، به این دلیل که هیچ گونه خطایی را در بر نمی گیرد و بهترین انتخاب را در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می دهد.
 • تحقیقات محلی نیز می تواند روشی ساده در شناسایی بهترین آزمایشگاه در یاران باشد. به این ترتیب که از اطرافیان و آشنایان خویش در این رابطه سوال بپرسید و ایشان شما را در یافتن بهترین آزمایشگاه در ایران یاری می رسانند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین آزمایشگاه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده در رابطه با آزمایشگاه برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا