پزشکان

بهترین آزمایشگاه در تهران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین آزمایشگاه در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با آزمایش و آزمایشگاه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورتی که بهترین فوق تخصص غدد در تهران به منظور چکاپ کلی بدن شما، آزمایشاتی را تجویز نماید، به راحتی به سراغ یکی از این آزمایشگاه ها بروید و آزمایشات لازم را انجام دهید و پس از دریافت جواب آزمایش و نیز ارائه آن به پزشک موردنظر، علت اصلی بیماری شما مشخص خواهد شد. از این رو شناسایی بهترین آزمایشگاه در تهران و هم چنین آشنایی با بهترین دکتر سونوگرافی در تهران به شما در روند تشخیص بیماری تان کمک شایانی می کند، بر همین اساس به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آزمایشگاه چه مکانی است؟

با گذشت زمان و پیشرفت علم و دانش بشریت، علم پزشکی نیز دچار تغییرات و دگرگونی های مفیدی گردید و در عین حال آزمایشگاه های پیشرفته بسیاری نیز در راستای تشخیص و شناسایی انواع بیماری ها و علت ایجاد بیماری ها پدیدار گشت تا وضعیت جسمانی فرد را به بهترین نحو ممکن ارجاع دهد. به عنوان مثال، آزمایش خون یکی از آزمایشات مهمی تلقی می شود که در بهترین آزمایشگاه در تهران انجام می شود و به کمک آن وضعیت فیزیولوژیک بدن به طور دقیق مشخص می شود. در آزمایشگاه ها علاوه بر انجام آزمایشات شیمیایی، آنتی بیوتیک های متعددی نیز در جهت مقابله با تمامی بیماری های عفونی ساخته می شود.

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با آزمایشگاه ها می توان به دسته بندی آن ها اشاره نمود، از جمله بخش های آزمایشگاه ها شامل موارد زیر می باشد:

آزمایشگاه های پاتوبیولوژی، آزمایشگاه های فیزیک، آزمایش های شیمی، آزمایش های بهداشت و هم چنین آزمایش های کامپیوتری می باشد.

در مراجعه به بهترین آزمایشگاه در تهران نیاز است که به نکاتی توجه نمایید تا از بروز هرگونه مشکلی اجتناب به عمل آورید و از جمله این نکات ایمنی به شرح زیر می باشد:

 1. توجه به نکات پزشک تحت درمان و دقت نمودن به تابلوهای نصب شده در آزمایشگاه ها
 2. در صورتی که نیاز باشد، پرسنل بهترین آزمایشگاه در تهران از شما می خواهد تا از ماسک و عینک محافظ استفاده کنید.
 3. دقت کردن به برچسب های روی مواد شیمیایی
 4. در حین انجام آزمایش بسیار مهم است که از روپوش های آزمایشگاهی استفاده نمایید.
 5. پس از هربار مصرف نیاز است که درب تمامی شیشه های حاوی مواد شیمایی را به طور کامل ببندید.
 6. جابجا نکردن شیشه های حاوی مواد شیمیایی

آزمایشگاه چه مکانی است؟

ویژگی های بهترین آزمایشگاه در تهران

با توجه به این که روش اصلی تشخیص انواع بیماری ها، انجام آزمایشات تجویز شده می باشد، بسیار حائز اهمیت است که در بهترین آزمایشگاه ها، این آزمایشات صورت گیرد، از این رو در ادامه برخی از ویژگی های بهترین آزمایشگاه در تهران را برای شما بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ آزمایشگاه موردنظر بروید و خللی در آزمایشات شما ایجاد نشود. از جمله ویژگی های بهترین آزمایشگاه در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 • یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب بهترین آزمایشگاه در تهران این است که از متخصصین ماهر، با تجربه و با سابقه ای برخوردار باشد تا هیچگونه خللی در روند انجام آزمایش صورت نگیرد.
 • سابقه کاری آزمایشگاه نیز از دیگر ویژگی های بهترین آزمایشگاه می باشد، به این دلیل که افراد بسیاری وجود دارند که اولویت اصلی آن ها در انتخاب آزمایشگاه، سابقه بالا و درخشان آزمایشگاه می باشد.
 • استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین روش ها در انجام آزمایشات بسیار حائز اهمیت می باشد، به این سبب که علم پزشکی همواره دچار تغییرات روزافزون می گردد و نیاز است که بهترین آزمایشگاه در تهران از روش ها و متدهای روز دنیا در ارائه خدمات و انجام آزمایشات بهره گیرد.
 • از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار باشد و به طور تقریبی در مرکز شهر قرار گرفته باشد و امکان رفت و آمد به آن جا با تمامی وسیله های نقلیه انجام پذیرد.
 • با اکثر و یا تمامی بیمه ها قرارداد بسته باشد و از این رو در هزینه ها کمک شایانی به مراجعه کنندگان نماید و مراجعین بدون نگرانی از هزینه آزمایش خویش، به بهترین آزمایشگاه در تهران مراجعه نمایند.
 • برخورداری از تجهیزات، دستگاه ها و ابزارآلات به روز دنیا
 • پرسنل آزمایشگاه می بایست رفتار و اخلاق مناسبی با مراجعین داشته باشد و صبورانه و در عین حال محترمانه و با نظم دهی دقیق مراجعین را در انتظار نوبت خویش قرار دهند.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش یکی از بهترین آزمایشگاه در تهران به شمار می رود که واقع شده در مرکز شهر تهران و از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و به روز دنیا به منظور خدمت رسانی تخصصی و فوق تخصصی بهره می برد. این آزمایشگاه دارای پزشکان متعهد و با تجربه، همراه با پرسنلی ماهر می باشد که به صورت تمام وقت آماده فعالیت و ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش به دلیل داشتن دستگاه های مدرن و به روز توانایی انجام کلیه تست های روتین، تخصصی و فوق تخصصی را در تمامی زمینه های پاتولوژی و کلینیکال دارا می باشد و همواره در راستای جلب رضایت مراجعه کنندگان خویش تمامی تلاش های خود را به کار می برد. نکته قابل توجه در رابطه با آزمایشگاه دانش این است که در بخش پاتولوژی و سیتولوژی، نظارت کامل بر این آزمایشات توسط پاتولوژیستان صورت می گیرد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش دارای بخش های تخصصی متنوعی اعم از بیوشیمی، میکروبیولوژی، هماتولوژی، هورمونی، پاتولوژی، و سیتولوژی می باشد که با پاسخگویی مناسب و جوابدهی سریع در ارائه خدمات به بیماران، نقش به سزایی دارند.

لازم به ذکر است که آزمایشگاه دانش با بیمه های بسیاری قرارداد بسته است که از جمله این بیمه ها از قبیل: تامین اجتماعی، خدمات درمانی، شهرداری، نیروهای مسلح، بانک های مرکزی، کشاورزی، تجارت، توسعه صادرات، صنعت و معدن، ملی، ملت، سپه و موسساتی چون بازنشستگان شرکت نفت، کانون سردفتران، نفت فلات قاره(معلق) و سایر بیمه های تکمیلی می باشد.

خدمات:

 • آزمایش های ویتامینی
 • تست کرونا
 • آزمایش های پاتولوژی
 • آزمایش سیتولوژی
 • آزمایشات پاتوبیولوژی
 • آزمایشات هورمونی و بیوشیمی
 • آزمایشات خونی

آدرس: تهران، خیابان طالقانی، بین خیابان وصال و فریمان، روبروی سینما عصر جدید

شماره تماس: 02162974

آزمایشگاه مسعود

آزمایشگاه مسعود

آزمایشگاه مسعود در سال 1353 و در شهر تهران احداث شده است و این آزمایشگاه در زمینی به مساحت 3600 متر و به صورت چند طبقه به وجود آمده است. آزمایشگاه مسعود از سه بخش تشکیل شده است که این بخش ها شامل ژنتیک، پاتولوژی و کلینیکال می باشد. بخش های این آزمایشگاه خدمات متعدد حضوری و غیر حضوری را در راستای جلب اطمینان و رضایت بیماران در اختیار آن ها قرار می دهد.

بخش کلینیکال آزمایشگاه مسعود شامل بخش فلبوتومی و هماتولوژی( آزمایش سی بی سی،  آزمایش سدیمان، آزمایش پروترومبین، ترومبوپلاستین جزئی، و نسبت نرمال سازی بین المللی) می باشد. آزمایش های بخش بیوشیمی از قبیل آزمایش های تشخیص قند، آزمایشات چربی و انواع آزمایش های الکترولیت خونی می باشد.

آزمایشگاه مسعود را می توان یکی از بهترین آزمایشگاه در تهران به حساب آورد که از پزشکان و پرسنل بسیار ماهر و با سابقه تشکیل شده است. این آزمایشگاه خدمات بسیار پیشرفته و ارزنده ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهد و از جمله این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

خدمات:

 • آزمایشات هماتولوژی که شامل( آزمایش سی بی سی،  آزمایش سدیمان، آزمایش پروترومبین، ترومبوپلاستین جزئی و …) می باشد.
 • آزمایش های ویروسی
 • آزمایشات ژنتیک
 • آزمایش های بخش بیوشیمی از قبیل آزمایش های تشخیص قند، آزمایشات چربی و انواع آزمایش های الکترولیت خونی

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بلوار میرداماد غربی، پلاک 474

شماره تماس: 021085586

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی در شرق تهران، از سال 1392 آماده فعالیت و خدمت رسانی شده است و جزء معتبرترین و بهترین آزمایشگاه در تهران محسوب می شود که هدف اصلی این آزمایشگاه ارائه دقیق ترین جواب آزمایش به مراجعین گرامی می باشد. این آزمایشگاه دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری می باشد که از جمله این ویژگی ها از قبیل: استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مدرن، برخورداری از کادری متعهد و مجرب، ارسال جواب آزمایش از طریق اپلیکیشن به صورت اینترنتی و یا پیک موتوری و محیطی بی سرو صدا و در عین حال آرام و عاری از هر گونه آلودگی و کثیفی می باشد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی اهداف بسیاری را به دنبال دارد که از جمله این اهداف می توان به دستیابی بالاترین سطح استانداردهای روز جهانی و پذیرش طیف گسترده ای از بیماران و در نهایت جلب رضایت قلبی مراجعه کنندگان را اشاره نمود.

خدمات:

 • آزمایشات سرولوژی
 • آزمایشات هماتولوژی
 • آزمایش های بیوشیمی
 • اندازه گیری های مرتبط با کبد
 • آزمایش های ژنتیکی
 • آزمایشات میکروبیولوژی
 • آزمایش های پاتولوژی
 • اندازه گیری میزان آنتی بادی های بدن
 • آزمایش تب مالت
 • کلیه آزمایشات مرتبط با سرولوژی اعم از RF ، ANA ، ANTI CCP ، ANTI DNA و …
 • آزمایشات تشخیص اعتیاد
 • آزمایش های بافت شناسی
 • انواع آزمایش های میکروبی از قبیل انگل شناسی، قارچ شناسی
 • کلیه آزمایشات هورمونی تیروئید
 • آزمایش های اختلال هورمون های جنسی
 • آزمایش تخمک گذاری و آزمایش پروستات مردان و نیز آزمایشات دوران عادت ماهانه

آدرس: تهران، تهرانپارس، 45 متری رسالت، بین چهارراه رشید و تیرانداز، جنب بانک تجارت، ساختمان زرین، شماره219، طبقه همکف

شماره تماس: 02177733789 – 09194135003

آزمایشگاه پزشکی جردن

آزمایشگاه پزشکی جردن

آزمایشگاه پزشکی جردن در سال 1381 فعالیت خود را به طور کاملا مصمم آغاز نمود و یکی از مهم ترین هدف های این آزمایشگاه، ارائه کلیه خدمات و آزمایش های تخصصی و هم چنین انجام آزمایشات جدید می باشد. این آزمایشگاه شامل سه طبقه می باشد و در طبقه همکف، پذیرش و نمونه گیری وجود دارد، در سال 1396 این آزمایشگاه دچار تغییراتی گردید و ظرفیت پذیرش روزانه آن تا 200 نفر در نظر گرفته شد، البته لازم به ذکر است که در قسمت فنی با توجه به مکانیزه بودن آزمایشگاه تا 500 نفر در روز قابلیت انجام آزمایشات وجود دارد و این قضیه سبب شده تا کلیه معاینات دوره ای نیز به راحتی انجام شود.

آزمایشگاه پزشکی جردن تمامی آزمایشات تخصصی و عمومی را انجام می دهد و آزمایشاتی که امکان انجام آن ها در کشور خودمان(ایران) میسر نمی باشد، توسط آزمایشگاه بیوسینتیا آلمان صورت می گیرد و آزمایشگاه جردن، نمونه های موردنظر را به آلمان ارسال می کنند و سپس جواب آن ها را به مراجعین ارائه می دهند.

آزمایشگاه پزشکی جردن یکی از بهترین آزمایشگاه در تهران محسوب می شود که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهد و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • بررسی سلامت جنین
 • بررسی سلامت نوزاد
 • آزمایشات کرونا
 • هماتولوژی
 • آزمایشات مرتبط با هورمون
 • آزمایشات سرولوژی

آدرس: تهران، تقاطع خیابان جردن(نلسون ماندلا) و میرداماد، بن بست عمدی، پلاک 9

شماره تماس: 021887989790

آزمایشگاه پاتوبیولوژی قلهک

آزمایشگاه پاتوبیولوژی قلهک

آزمایشگاه پاتوبیولوژی قلهک به منظور نمونه برداری و ارائه خدمات مرتبط با انجام کلیه آزمایشات پاتوبیولوژی ایجاد شده است. این آزمایشگاه از موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوبی برخوردار است که به راحتی هر فردی از هر منطقه می تواند به این آزمایشگاه مراجعه نماید و تحت آزمایشات لازم قرار بگیرد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی قلهک از دستگاه ها و ابزارآلات بسیار پیشرفته و مدرنی تشکیل شده است که در راستای انجام کلیه آزمایشات مراجعه کنندگان در حال تلاش و تکاپو می باشد. این آزمایشگاه را می توان یکی از بهترین آزمایشگاه در تهران به حساب آورد، به این دلیل که از پزشکان و پرسنل بسیار با تجربه ای جهت ارائه خدمات تشکیل شده است.

خدمات:

 • آزمایش های ژنتیکی
 • آزمایشات انگل شناسی
 • آزمایش های هماتولوژی
 • آزمایشات مربوط به داشتن کرونا
 • آزمایشات سرولوژی
 • آزمایشات مرتبط با هورمون های جنسی بدن

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، جنب مترو قلهک، خیابان کدویی، پلاک 5

شماره تماس: 02122600413

آزمایشگاه بهار

آزمایشگاه بهار

آزمایشگاه بهار یکی از بهترین آزمایشگاه در تهران محسوب می شود که با بهره گیری از روش های نوین آنالیز نمونه ها آزمایشات مختلف را انجام می دهند. این آزمایشگاه دارای پزشکان و پرسنل ماهری می باشد که از توانمندی های بسیار بالایی برخوردار می باشند.

آزمایشگاه بهار از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار می باشد و از این رو مراجعین به راحتی می توانند از تمامی وسایل نقلیه در جهت رفت و آمد به این آزمایشگاه استفاده نمایند. از مزایای دیگر آزمایشگاه بهار می توان به ارائه جواب آزمایش به صورت اینترنتی از طریق ایمیل، تلگرام و یا به صورت آنلاین اشاره نمود که این روش بسیار سریع و آسان می باشد و طرفداران بسیاری را نیز به خود جلب نموده است.

آزمایشگاه بهار در صورتی که تجهیزات لازم را برای آزمایشی خاص موجود نداشته باشد، آزمایش موردنظر مراجعین را به خارج از کشور ارسال می کند و سپس نتیجه آزمایش را به بیمار ارجاع می دهد. این آزمایشگاه مطالب آموزشی بسیاری را در سایت خویش به صورت مقاله و نشریه ارائه می دهد و هم چنین لازم به ذکر است که اقدامات تحقیقاتی بسیاری را به کمک محققین داخل و خارج از کشور انجام می دهد.

خدمات:

 • کلیه آزمایشات مرتبط با هورمون شناسی
 • مشاوره های لازم در رابطه با ژنتیک به صورت حضوری و اینترنتی
 • انجام تست های غربالگری پیش از تولد و قبل از لانه گزینی
 • انجام آزمایش های ژنتیک در سه ماهه اول بارداری
 • سونوگرافی
 • بانک نگهداری بند ناف و سلول های خونی جنین
 • ارائه تفسیر نتایج آزمایشگاهی توسط متخصصین موجود در آزمایشگاه

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، نرسیده به پمپ بنزین، ساختمان آزمایشگاه بهار، پلاک 1627

شماره تماس: 02186054811 – 02188974188

آزمایشگاه ژنتیکی پزشکی مندل

آزمایشگاه ژنتیکی پزشکی مندل

آزمایشگاه ژنتیکی پزشکی مندل با مدیریت دکتر علی آهنی از سال 1391 فعالیت خود را در جهت ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات آغاز نموده است. این آزمایشگاه برای خدمت رسانی به مراجعین محترم در حال حاضر بیش از چهل پرسنل ماهر و باسابقه تشکیل شده است و همواره در راستای خدمت رسانی به بالاترین سطح کیفیت تلاش های خویش را می نماید.

آزمایشگاه ژنتیکی پزشکی مندل  با در نظر داشتن کمبودهای متعددی که در حوزه های مختلف آزمایشگاهی وجود داشت، در تابستان سال 1396بخش تشخیص طبی و بخش پاتولوژی را ایجاد نمود تا به بیماران کمک شایانی کند و در زمینه جلب رضایت آن ها تلاش های خود را به کار گیرد. نکته قابل توجه دیگر این است که بهترین دکتر تعیین جنسیت در تهران برای تشخیص بیماری های ژنتیکی و آزمایشات پیش از تولد نوزاد از این آزمایشگاه کمک می گیرد.

آزمایشگاه مندل یکی از بهترین آزمایشگاه در تهران محسوب می شود که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهد و در ادامه به برخی از این خدمات می پردازیم. لازم به ذکر است که این آزمایشگاه تنها آزمایشگاهی می باشد که به منظور راه اندازی خدمات موردنظر بیماران هیچ گونه محدودیتی را قبول نمی کند و از به روز ترین روش های آزمایشگاهی برای ارائه خدمات استفاده می نماید.

خدمات:

 • آزمایش HPV
 • آزمایش تعیین جنسیت
 • آزمایش سندروم داون
 • آزمایش nipt
 • آزمایشات لازم در رابطه با تشخیص پیش از تولد
 • کاریوتایپ خون محیطی
 • آتروفی عضلانی نخاعی
 • تعیین توالی کل اگزوم
 • آزمایشات مرتبط با ژنتیک
 • تعیین اختلالات کروموزومی جنین
 • تشخیص سریع اختلالات مربوط به کروموزوم
 • سرطان پستان و تخمدان وراثتی

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، خیابان شهید عباسپور(توانیر)، ساختمان پزشکان شماره چهار، واحد پنج

شماره تماس: 02188198077

انواع آزمایشات مرتبط با خون

آزمایش CBC: آزمایش سی بی سی یکی از مهم ترین آزمایشات تلقی می شود که همواره پزشکان متخصص از آن ها برای تشخیص بیماری استفاده می کنند. در این آزمایش سلول های خونی را شمارش می کنند و از طریق آنالیز آن، بسیاری از مشکلات خونی، بیماری ها و عفونت های خونی شناسایی می گردد.

آزمایش های بیوشیمی: آزمایش های بیوشیمی شامل آزمایش های مرتبط با خون از قبیل قند خون ناشتا، آزمایش چربی خون، آزمایشات آنزیم های کبدی و هم چنین آلکترولیت های بدن و نیز آزمایشات مرتبط با کلیه ها می باشد.

آزمایش های هورمونی: این نوع آزمایش ها کاملا تخصصی هستند و با توجه به جنسیت فرد و سن متمایز می باشد. از این رو که در صورتی که خانمی برای بی نظمی پریودی و یا سایر مشکلات قاعدگی نیاز به تست آزمایشگاهی داشته باشد، باید تست های FSH ، AMH و LH و Prolactin را استفاده کند. اگر آقایی نیاز به چکاپ های آزمایشگاهی برای پروستات داشته باشد نیز باید تست پروستات PSA و FREE PSA را انجام دهد. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با آزمایش های هورمونی این است که تست های تیروئیدی نیز در دسته آزمایش های هورمونی قرار دارند. از جمله تست های تیروئیدی شامل تست های T4 ، T3 ، TSH می باشد.

آزمایش های ویتامینی: آزمایش های ویتامینی: یکی از مهم ترین ویتامین ها، اکثر پزشکان ابتدا مقدار آن را چکاپ می کنند، ویتامین D3 می باشد.

انواع آزمایشات مرتبط با خون

در آزمایشگاه ها به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 1. برای انجام آزمایش بسیار مهم است که از وسایل ایمنی از قبیل ماسک، روپوش، دستکش و عینک استفاده شود.
 2. اجتناب از وسایل شکسته و آسیب دیده
 3. بسیار ضروری می باشد که ظروف حاوی مواد و محلول ها را با درپوش و بسیار محکم نگهداری نمایید و از آلودگی محیط آزمایشگاه و آلودگی سایر مواد خارجی اجتناب نمایید.
 4. تنها به مقدار موردنیاز از مواد مصرفی بر روی میز خویش نگهداری کنید و مقدار اضافه را کنار بگذارید.
 5. مکان نگهداری کپسول های آتش نشانی را بدانید و روش استفاده از آن را نیز بیاموزید تا در صورت نیاز از آن بهره ببرید.
 6. نیاز است که بر روی ظرف حاوی مواد و محلول ها برچسب های لازم را بزنید و از این طریق آن ها را از سایر مواد متمایز کنید.
 7. در صورتی که آزمایش موردنظر زمانبر باشد، بهتر است که آزمایش را زودتر از زمان های قبلی انجام دهید تا به انتهای روز نرسید.
 8. پیش از این که ازمایشی را انجام دهید، نیاز است که با خواص تمامی مواد مورد استفاده، خطرات ایجاد شده از طریق آن ها و هم چنین روش های مقابله با آن ها را آشنایی داشته باشید.
 9. از مصرف هرگونه خوراکی و آشامیدنی در محیط آزمایشگاهی جلوگیری به عمل آورید.

در آزمایشگاه ها به چه نکاتی باید توجه نمود؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین آزمایشگاه در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا