پزشکان

بهترین آزمایشگاه در تهران【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین آزمایشگاه در تهران آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با آزمایش و آزمایشگاه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورتی که بهترین فوق تخصص غدد در تهران به منظور چکاپ کلی بدن شما، آزمایشاتی را تجویز نماید، به راحتی به سراغ یکی از این آزمایشگاه ها بروید و آزمایشات لازم را انجام دهید و پس از دریافت جواب آزمایش و نیز ارائه آن به پزشک موردنظر، علت اصلی بیماری شما مشخص خواهد شد. از این رو شناسایی بهترین آزمایشگاه در تهران و هم چنین آشنایی با بهترین دکتر سونوگرافی در تهران به شما در روند تشخیص بیماری تان کمک شایانی می کند، بر همین اساس به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آزمایشگاه چه مکانی است؟

با گذشت زمان و پیشرفت علم و دانش بشریت، علم پزشکی نیز دچار تغییرات و دگرگونی های مفیدی گردید و در عین حال آزمایشگاه های پیشرفته بسیاری نیز در راستای تشخیص و شناسایی انواع بیماری ها و علت ایجاد بیماری ها پدیدار گشت تا وضعیت جسمانی فرد را به بهترین نحو ممکن ارجاع دهد. به عنوان مثال، آزمایش خون یکی از آزمایشات مهمی تلقی می شود که در بهترین آزمایشگاه در تهران انجام می شود و به کمک آن وضعیت فیزیولوژیک بدن به طور دقیق مشخص می شود. در آزمایشگاه ها علاوه بر انجام آزمایشات شیمیایی، آنتی بیوتیک های متعددی نیز در جهت مقابله با تمامی بیماری های عفونی ساخته می شود.

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با آزمایشگاه ها می توان به دسته بندی آن ها اشاره نمود، از جمله بخش های آزمایشگاه ها شامل موارد زیر می باشد:

آزمایشگاه های پاتوبیولوژی، آزمایشگاه های فیزیک، آزمایش های شیمی، آزمایش های بهداشت و هم چنین آزمایش های کامپیوتری می باشد.

در مراجعه به بهترین آزمایشگاه در تهران نیاز است که به نکاتی توجه نمایید تا از بروز هرگونه مشکلی اجتناب به عمل آورید و از جمله این نکات ایمنی به شرح زیر می باشد:

 1. توجه به نکات پزشک تحت درمان و دقت نمودن به تابلوهای نصب شده در آزمایشگاه ها
 2. در صورتی که نیاز باشد، پرسنل بهترین آزمایشگاه در تهران از شما می خواهد تا از ماسک و عینک محافظ استفاده کنید.
 3. دقت کردن به برچسب های روی مواد شیمیایی
 4. در حین انجام آزمایش بسیار مهم است که از روپوش های آزمایشگاهی استفاده نمایید.
 5. پس از هربار مصرف نیاز است که درب تمامی شیشه های حاوی مواد شیمایی را به طور کامل ببندید.
 6. جابجا نکردن شیشه های حاوی مواد شیمیایی

آزمایشگاه چه مکانی است؟

ویژگی های بهترین آزمایشگاه در تهران

با توجه به این که روش اصلی تشخیص انواع بیماری ها، انجام آزمایشات تجویز شده می باشد، بسیار حائز اهمیت است که در بهترین آزمایشگاه ها، این آزمایشات صورت گیرد، از این رو در ادامه برخی از ویژگی های بهترین آزمایشگاه در تهران را برای شما بیان می کنیم تا با دیدی باز به سراغ آزمایشگاه موردنظر بروید و خللی در آزمایشات شما ایجاد نشود. از جمله ویژگی های بهترین آزمایشگاه در تهران شامل موارد زیر می باشد:

 • یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب بهترین آزمایشگاه در تهران این است که از متخصصین ماهر، با تجربه و با سابقه ای برخوردار باشد تا هیچگونه خللی در روند انجام آزمایش صورت نگیرد.
 • سابقه کاری آزمایشگاه نیز از دیگر ویژگی های بهترین آزمایشگاه می باشد، به این دلیل که افراد بسیاری وجود دارند که اولویت اصلی آن ها در انتخاب آزمایشگاه، سابقه بالا و درخشان آزمایشگاه می باشد.
 • استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین روش ها در انجام آزمایشات بسیار حائز اهمیت می باشد، به این سبب که علم پزشکی همواره دچار تغییرات روزافزون می گردد و نیاز است که بهترین آزمایشگاه در تهران از روش ها و متدهای روز دنیا در ارائه خدمات و انجام آزمایشات بهره گیرد.
 • از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار باشد و به طور تقریبی در مرکز شهر قرار گرفته باشد و امکان رفت و آمد به آن جا با تمامی وسیله های نقلیه انجام پذیرد.
 • با اکثر و یا تمامی بیمه ها قرارداد بسته باشد و از این رو در هزینه ها کمک شایانی به مراجعه کنندگان نماید و مراجعین بدون نگرانی از هزینه آزمایش خویش، به بهترین آزمایشگاه در تهران مراجعه نمایند.
 • برخورداری از تجهیزات، دستگاه ها و ابزارآلات به روز دنیا
 • پرسنل آزمایشگاه می بایست رفتار و اخلاق مناسبی با مراجعین داشته باشد و صبورانه و در عین حال محترمانه و با نظم دهی دقیق مراجعین را در انتظار نوبت خویش قرار دهند.

انواع آزمایشات مرتبط با خون

آزمایش CBC: آزمایش سی بی سی یکی از مهم ترین آزمایشات تلقی می شود که همواره پزشکان متخصص از آن ها برای تشخیص بیماری استفاده می کنند. در این آزمایش سلول های خونی را شمارش می کنند و از طریق آنالیز آن، بسیاری از مشکلات خونی، بیماری ها و عفونت های خونی شناسایی می گردد.

آزمایش های بیوشیمی: آزمایش های بیوشیمی شامل آزمایش های مرتبط با خون از قبیل قند خون ناشتا، آزمایش چربی خون، آزمایشات آنزیم های کبدی و هم چنین آلکترولیت های بدن و نیز آزمایشات مرتبط با کلیه ها می باشد.

آزمایش های هورمونی: این نوع آزمایش ها کاملا تخصصی هستند و با توجه به جنسیت فرد و سن متمایز می باشد. از این رو که در صورتی که خانمی برای بی نظمی پریودی و یا سایر مشکلات قاعدگی نیاز به تست آزمایشگاهی داشته باشد، باید تست های FSH ، AMH و LH و Prolactin را استفاده کند. اگر آقایی نیاز به چکاپ های آزمایشگاهی برای پروستات داشته باشد نیز باید تست پروستات PSA و FREE PSA را انجام دهد. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با آزمایش های هورمونی این است که تست های تیروئیدی نیز در دسته آزمایش های هورمونی قرار دارند. از جمله تست های تیروئیدی شامل تست های T4 ، T3 ، TSH می باشد.

آزمایش های ویتامینی: آزمایش های ویتامینی: یکی از مهم ترین ویتامین ها، اکثر پزشکان ابتدا مقدار آن را چکاپ می کنند، ویتامین D3 می باشد.

انواع آزمایشات مرتبط با خون

در آزمایشگاه ها به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 1. برای انجام آزمایش بسیار مهم است که از وسایل ایمنی از قبیل ماسک، روپوش، دستکش و عینک استفاده شود.
 2. اجتناب از وسایل شکسته و آسیب دیده
 3. بسیار ضروری می باشد که ظروف حاوی مواد و محلول ها را با درپوش و بسیار محکم نگهداری نمایید و از آلودگی محیط آزمایشگاه و آلودگی سایر مواد خارجی اجتناب نمایید.
 4. تنها به مقدار موردنیاز از مواد مصرفی بر روی میز خویش نگهداری کنید و مقدار اضافه را کنار بگذارید.
 5. مکان نگهداری کپسول های آتش نشانی را بدانید و روش استفاده از آن را نیز بیاموزید تا در صورت نیاز از آن بهره ببرید.
 6. نیاز است که بر روی ظرف حاوی مواد و محلول ها برچسب های لازم را بزنید و از این طریق آن ها را از سایر مواد متمایز کنید.
 7. در صورتی که آزمایش موردنظر زمانبر باشد، بهتر است که آزمایش را زودتر از زمان های قبلی انجام دهید تا به انتهای روز نرسید.
 8. پیش از این که ازمایشی را انجام دهید، نیاز است که با خواص تمامی مواد مورد استفاده، خطرات ایجاد شده از طریق آن ها و هم چنین روش های مقابله با آن ها را آشنایی داشته باشید.
 9. از مصرف هرگونه خوراکی و آشامیدنی در محیط آزمایشگاهی جلوگیری به عمل آورید.
در آزمایشگاه ها به چه نکاتی باید توجه نمود؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین آزمایشگاه در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا