پزشکانجراحی درمانی

بهترین مرکز لازک در کرج❤️【سال1402】+ لیست 8 تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز لازک در کرج آشنا کنیم؛ امروزه عیوب انکساری مانند نزدیک بینی، دوربینی، آسگماتیسم از مشکلات و اختلالات رایج بینایی به شمار می روند. برخی افراد ترجیح می دهند، با استفاده از عینک یا لنزهای طبی دید از دست رفته خود را تقویت کنند؛ اما برخی دیگر، ترجیح می دهند با استفاده از روش های نوین جراحی، بینایی خود را به صورت دائمی اصلاح کنند، تا دیگر نیاز به استفاده از عینک یا لنزهای تماسی نداشته باشند. لیزر، این فناوری شگفت انگیز، از ابزارهای مهم جراحی های ایمن چشم است و لازک یکی از محبوب ترین تکنیک های استفاده از لیزر، در اصلاح عیوب انکساری و بهبود بینایی محسوب می شود.

لازک چیست؟

تصور این که لحظه ای نتوانید ببینید، بسیار وحشتناک است. متأسفانه امروزه، تعداد بی شماری از افراد از مشکلات بینایی رنج می برند. اغلب این مشکلات و بیماری ها، اگر جدی گرفته نشوند، می توانند خطرات زیادی به دنبال داشته باشند؛ حتی ممکن است فرد بینایی خود را از دست بدهد. یکی از مشکلات رایج بینایی، عیوب انکساری در چشم ها می باشد.

ممکن است شما نیز به دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگماتیسم و… مبتلا باشید. با وجود این که، عینک های و لنزهای طبی می توانند خلاء و نقصان در دید شما را جبران کنند، اما، به لطف پیشرفت دانش در چشم پزشکی و فناوری ها و تجهیزات پزشکی، روش های درمانی ایمنی در دسترس می باشد، که می توانند اختلال بینایی شما را اصلاح کنند. یکی از این روش ها لازک است.

لازک چیست؟

جراحی لازک چشم، اغلب با لیزیک اشتباه گرفته می شود؛ اما در واقع این روش ها کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. جراحی لازک انتخاب خوبی برای افرادی است که قرنیه آن ها خیلی نازک یا صاف است و نمی توانند تحت عمل لیزیک قرار گیرند. جراحی لازک یک عمل سرپایی است. درست مشابه عمل لیزیک، در عمل لازک نیز از لیزر اگزایمر استفاده می شود. هر دو روش می توانند نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و پیرچشمی را اصلاح کنند. در واقع، تفاوت اصلی بین این دو روش، در نحوه ی انجام آن ها است.

در عمل لیزیک از تیغه ی ظریف تری نسبت به عمل لیزیک استفاده می شود. مدت زمان هر دو عمل لازک و لیزیک برای هر چشم حدودا بین 5 تا 10 دقیقه طول می کشد. از سوی دیگر، قرنیه از سه لایه تشکیل شده است که به ترتیب از داخلی ترین لایه تا بیرونی ترین آن عبارتند از لایه های: اندوتلیوم، استروما و اپیتلیوم؛ با توجه به این نکته، در عمل لیزیک هر دو لایه ی اپیتلیوم و استروما شکاف یا بریده می شوند اما، در لازک تنها لایه ی اپیتلیوم با لیزر بریده می شود. به همین دلیل است که روش لازک برای افرادی با قرنیه نازک تر مناسب است.

انتخاب بهترین مرکز لازک در کرج

جراحی لازک جایگزین ایمن و مؤثری برای لیزیک محسوب می شود. البته، به طور کلی تنها زمانی توصیه می شود که بیمار مناسب انجام عمل لیزیک نباشد. مبنای روش لازک، استفاده از نوع خاصی از لیزر برای تغییر دقیق شکل قرنیه (بافت شفاف گنبدی شکل در جلوی چشم)، برای بهبود بینایی است. به طور سنتی، تاری دید با خم کردن (انکسار) اشعه های نور با عینک یا لنزهای تماسی اصلاح می شود. اما تغییر شکل قرنیه نیز انکسار لازم را فراهم می کند.

اگر تصمیم دارید برای اصلاح بینایی خود از روش های جراحی چشم با لیزر مانند لازک استفاده کنید، صرف نظر از این که کدام جراحی را انتخاب می کنید، مراجعه به یک جراح چشم مجرب و حرفه ای مانند بهترین متخصص چشم پزشکی در کرج را به شما توصیه می کنیم. دسترسی به بهترین متخصصان و فوق تخصصان چشم پزشکی، علاوه بر مراجعه به مطب های آن ها، در بهترین مرکز لازک در کرج نیز امکان پذیر است؛ اما آیا هر مرکز چشم پزشکی ارائه دهنده ی جراحی لازک، می تواند بهترین باشد؟ قطعا، خیر.

انتخاب بهترین مرکز لازک در کرج

برخی از مهم ترین مواردی که بهترین مرکز لازک در کرج را از سایر مراکز متمایز می کند، عبارتند از:

  • مجوز فعالیت رسمی: بهترین مرکز لازک در کرج، با اخذ مجوز از سازمان ها و مراجع قانونی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به فعالیت می کند؛ همچنین، بهترین مرکز لازک در کرج، پرسنل و چشم پزشکان خود را از همه ی جوانب از جمله مدارک معتبر دانشگاهی، سوابق کاری، سلامت روحی و روانی، میزان مهارت و … مورد بررسی و مصاحبه قرار می دهد و با گزینش اصولی آن ها را جهت ارائه ی خدمات چشم پزشکی و جراحی لازک استخدام می کند.
  • چشم پزشکان متخصص و مجرب: حضور بهترین چشم پزشکان در بهترین مرکز لازک در کرج، این اطمینان خاطر را به شما خواهد داد تا با خیالی آسوده نسبت به انجام لازک با کمترین عوارض اقدام کنید. قطعا، حضور چشم پزشکانی که در اختلالات مختلف بینایی و بیماری های چشمی دارای دانش و تجربه سال ها فعالیت هستند، می تواند رضایت و سلامت شما را تضمین کند.
  • برخورد مناسب: پرسنل، چشم پزشکان و جراحان چشم در بهترین مرکز لازک در کرج، با برخورد مناسب و اخلاقی خود، دید مثبتی را در شما ایجاد خواهند کرد، تا بدون هیچ نگرانی و استرسی برای تعیین وقت معاینه برنامه ریزی و اقدام کنید. همچنین، چشم پزشکان در بهترین مرکز لازک در کرج، مشاوره های دقیق و دلسوزانه ای را به شما ارائه می دهند تا قبل از انجام لازک، هیچ ابهامی در ذهن خود نداشته باشید. صحبت پیرامون مزایا، معایب و هزینه ها نیز می تواند اطلاعاتی باشد که در این جلسات دریافت می کنید.

انتخاب بهترین مرکز لازک در کرج

  • تجهیزات پیشرفته چشم پزشکی: بهترین مرکز لازک در کرج با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای مانند لیزر اگزایمر و … خدمات جراحی لازک خود را ارائه می دهد. در واقع این مرکز، فناوری های جدید و استاندارد را فراهم می کند تا در کنار تجربه و دانش چشم پزشکان، بهترین نتایج برای بیماران و مراجعین حاصل شود.
  • فضای مناسب و تسهیلات ویژه: بهترین مرکز لازک در کرج ضمن توجه به بهداشت، معماری و طراحی داخلی جهت رفاه حال مراجعین و بیماران، با فراهم آوردن تسهیلاتی مانند قرارداد با بیمه های مختلف، تلاش می کند، افراد در پرداخت هزینه های درمان با مشکل مواجه نشوند. همچنین، پرسنل پذیرش با ارزش قائل شدن برای وقت بیماران، بدون کمترین معطلی زمان معاینات و جراحی لازک را تنظیم می کنند. از سوی دیگر، بهترین مرکز لازک در کرج با در نظر گرفتن سیستم رسیدگی به شکایات، پیوسته انتظارات و سلامت بیماران را اولویت قرار داده و در صورت کوچک ترین کوتاهی، آماده ی جبران و رسیدگی جدی است.

ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز لازک در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. جهت دسترسی به بهترین مراکز لازک در تهران می توانید مقاله ی بهترین مرکز لازک در تهران را در همین سایت، مطالعه کنید.

مدت زمان بهبودی بعد از انجام لازک

بهبودی پس از عمل لازک در بهترین مرکز لازک در کرج، کمی طولانی تر از بهبودی پس از لیزیک است. بهبودی بیماران لیزیک از دو روز تا یک هفته به طول می انجامد. به طور معمول بیماران مجاز هستند در عرض یک تا سه روز پس از جراحی رانندگی کنند. در مقابل، بهبودی بیماران تحت عمل لازک، حدود چهار تا هفت روز طول می کشد و معمولاً رانندگی پس از حدود یک هفته توصیه می شود.

همچنین، دید شفاف پس از شش تا هشت هفته باز می گردد. جالب است بدانید، زمان عمل جراحی لازک تقریباً برابر با لیزیک (تقریباً 10 دقیقه برای هر چشم) است، اما، بسیاری از بیماران، عمل لیزیک را انتخاب می کنند، تنها به این دلیل که نسبت به عمل لازک، زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارد.

مدت زمان بهبودی بعد از انجام لازک

عوارض و خطرات لازک

با توجه به ماهیت عمل، بیماران لازک اغلب پس از جراحی احساس ناراحتی بیشتری نسبت به بیماران لیزیک خواهند داشت. عوارض جراحی درمانی لازک مشابه عوارض لیزیک است و شامل خشکی چشم، تاری دید، پخش نور، هاله بینی و خطر اصلاح بیش از حد (تحلیل بینایی) یا کمتر (عدم اصلاح) می شود. اگر چه مدت زمان بهبودی جراحی لازک نسبت به دوره ی نقاهت پس از لیزیک بیشتر است؛ اما، در روش لازک، خطرات کمتری در ارتباط با عوارض فلپ اپیتلیال ناشی از لیزیک وجود دارد.

فلپ لایه نازکی است که در طول لیزیک از روی قرنیه برداشته می شود. عوارض فلپ اپیتلیال شامل آستیگماتیسم نامنظم، رشد اپیتلیال و … است؛ این موارد، در نهایت موجب اختلال در بینایی می شوند و جهت درمان، جراحی مجدد لازم است. همچنین، آسیب بافتی به سلول های اپیتلیال (سلول های تشکیل دهنده اپیتلیوم)، ممکن است، روند بهبودی پس از جراحی را کند کند. لازم به یادآوری است، عفونت های چشمی از عوارض نادر لازک است؛ زیرا، معمولا استفاده از قطره های استریل و ضدعفونی کننده بعد از جراحی، پیشگیری لازم را در این زمینه حاصل می کنند.

کلام آخر

جراحی لازک چشم، یک روش بسیار محبوب در میان انواع جراحی های اصلاح بینایی است و می تواند برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و … استفاده شود. اگر می خواهید از لازک، این جراحی ایمن و مؤثر بهره مند شوید، ضروری است با انتخاب بهترین مرکز لازک در کرج، راه دستیابی به بهترین نتیجه در اصلاح بینایی خود را کوتاه و تضمین کنید. زیرا، این مرکز امکان دستیابی به مجرب ترین متخصصان چشم پزشکی را برای شما فراهم خواهد کرد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مرکز لازک در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.5/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا