پزشکان

بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران【سال1402】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با لورتا نوروفیدبک در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، در گذشته به منظور درمان اختلالات مغزی از قبیل: بیماری هیا مربوط به اعصاب و مغز، صرع، وسواس، میگرن و عدم توجه و یادگیری و … نزد متخصص اعصاب می رفتند و ایشان داروهای اعصاب و روان و یا روش های درمانی دیگر را به کار می گرفتند، اما امروزه با روی کار آمدن روش لورتا نوروفیدبک تحولی عظیم در علم پزشکی ایجاد شده است. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به این درمان نوین ارائه می دهیم، به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

لورتا نوروفیدبک چیست؟

امروزه به دنبال پیشرفت علم و به روز رسانی تکنولوژی روش های درمانی نیز به روز شده اند و کمک شایانی به پزشکان می نمایند. از این روش لورتا نوروفیدبک یکی از این تحولات علمی به حساب می آید که در زمینه درمان بیماری های مغز و اعصاب بسیار تاثیر گذار است.

در واقع روش لورتا نوروفیدبک به کمک دستگاه هایی که امواج الکتریکی مغز را گزارش می دهند، مغز انسان را به طور چشمگیری تنظیم می نمایند. از این رو بسیاری از متخصصین مغز از این روش برای بررسی و درمان قسمت های بسیاری از مغز استفاده می کنند. روش درمانی لورتا نوروفیدبک در درمان بیماری هایی از قبیل: درمان اوتیسم، درمان لکنت زبان، درمان مشکلات حرکتی ناشی از سکته مغزی و … نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

یکی از از مزایا و خصوصیات مهم لورتا نوروفیدبک که این روش را از سایر روش های قدیمی جدا می کند؛ این است که لورتا فعالیت نواحی عمقی مغز را تعدیل می نماید و همچنین به کمک آن می‌ توان هر بخش عمقی از مغز را که مسئولیت های مهمی همچون عکس العمل ترس و اضطراب از خود ایجاد می کند را مورد بررسی و اصلاح نماید.

انتخاب بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران

برای یافتن و انتخاب بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک روش های بسیار زیادی وجود دارد که به شما در این زمینه کمک می کند، با این وجود در این مقاله برخی از روش های شناسایی را برای شما شرح می دهیم تا به کمک آن ها بتوانید بهترین انتخاب را در کوتاهترین زمان ممکن نمایید. همانطور که می دانید برای یافتن بهترین ها باید ملاک ها و معیارهایی را در نظر داشت تا به کمک آن ها بتوان بهترین و مناسب ترین انتخاب را نمود.

بر همین اساس ابتدا برخی از این ملاک ها و معیارهای برترین و بهترین بودن یک مرکز را ارائه می دهیم و سپس روش های شناسایی را بیان می کنیم تا هیچ گونه ابهامی در این زمینه نداشته باشید. از جمله این معیارها و ملاک ها عبارتند از:

 • بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران باید کلیه اصول بهداشتی را رعایت نماید و بسیار پاکیزه باشد تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آورد.
 • تجهیزات به کار برده شده در روش لورتا نوروفیدبک باید پیش از ورود هر بیماری کاملا  استریل شود.
 • همانطور که روش درمانی لورتانوروفیدبک به روز و جدید می باشد، دستگاه ها و تجهیزات به کار برده در این مرکز نیز باید به روز و جزء پیشرفته ترین های دنیا باشد و همچنین باید به طور پیوسته ابزارها و روش های بررسی را به روز رسانی کنند.
 • کادر درمان و فعال در بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران باید نسبت به مراجعه کنندگان احساس مسئولیت نمایند و در کمال آرامش، حوصله و با متانت کامل با مراجعین برخورد داشته باشند و پاسخ سوالات آنان را صبورانه بدهند.
 • بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران الزامی است که پزشکان و  کادر درمان موجود از سابقه و تجربه بسیاری برخوردار باشند.
 • بهترین مرکز لورتانوروفیدبک باید با نظم و با برنامه پیش برود، به طوری که نظم خاصی در آن جا حاکم باشد و همه چیز با برنامه و طبق روال اصولی پیش رود.
 • مرکزی بهترین می باشد که بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران در آن جا ارائه خدمات دهد.

انتخاب بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران

حال نوبت آن رسیده تا برای شناسایی و یافتن بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران طبق چارچوب معیارهایی که ذکر نمودیم و به کمک روش های زیر بهترین انتخاب را نمایید. برخی از این روش های شناسایی عبارتند از:

 • تحقیقات محلی: از اطرافیان و مراجعه کنندگان قبلی مرکز مورد نظر، پرس و جو نمایید، در صورتی که آن ها از خدمات، پرسنل و پزشکان مرکز لورتا نوروفیدبک رضایت کامل را داشته باشند می توانید با خیالی آسوده به آن مرکز مراجعه کنید.
 • فضای مجازی: امروزه اکثریت فعالیت های بشر به کمک فضای مجازی پیش می رود، از این رو یافتن بهترین مرکز لورتانوروفیدبک نیز به کمک فضای مجازی بسیار ساده تر و آسان تر خواهد بود. بنابراین یکی دیگر از راه های شناسایی، جست و جو در فضای مجازی همچون گوگل می باشد.
 • در صورتی که مراحل فوق قابل اجرا نبود، می توانید از پزشک معالج خویش در رابطه با بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران سوالاتی نمایید و ایشان مطمعنا بهترین گزینه را به شما توصیه می کنند

نحوه انجام لورتا نوروفیدبک

 • پس از این که بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران را شناسایی کردید و به آن مراجعه نمودید ابتدا پرونده شما را ثبت می کنند منظور ثبت پرونده پزشکی شما ابتدا سوالاتی راجع به نوعی بیماری علائم نشانه های اختلال سابقه پزشکی داروهایی که مصرف نموده اید را می پرسند و شما باید به طور دقیق تمامی سوالات را پاسخ دهید پس از تکمیل شدن پرونده،  نوبت به  انجام لورتا نوروفیدبک می رسد.
 • پزشکان موجود در مرکز لورتا نوروفیدبک ابتدا فعالیت های مغزی شما را به کمک دستگاه مربوطه بررسی می کنند و نقشه مغزی رنگی را تهیه می کنند، پس از آن؛ اختلالاتی که در مغز شما وجود دارد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند. نکته حائز اهمیت اهمیت این است که هر بیماری دستورالعمل های خاص خود را دارد و پزشک معالج طبق نوع بیماری دستگاه را تنظیم می نماید.
 • پس از گذراندن مراحل فوق پرسنل موجود در مرکز لورتا نوروفیدبک واکنش های ایجاد شده از بیمار را در پرونده پزشکی وی به ثبت می رسانند تا نتیجه نهایی را با یکدیگر مورد بررسی و مقایسه قرار دهند.
 • روند درمان به این صورت است که ابتدا یک کلاهک با نوزده حسگر و الکترود را بر روی سر شما قرار می‌دهند تا امواج مغزی به طور کامل ثبت شود. در این لحظه، شما بر روی صندلی خاص خود نشسته اید و در مانیتوری که قسمتی از یک فیلم یا عکس و … را به تصویر کشیده اند، مشاهده می نمایید.
 • این فیلم یا صدا پخش شده، نحوه نمایش و از این قبیل موارد تماماً با نرم افزارهای لورتا نوروفیدبک مرتبط است و بدون آن که شما بدانید از طریق امواج مغزی خود بر نمایش فیلم تاثیر می گذارید.
 • کلیه این عوامل دست به دست هم داده اند تا در صورت پخش فیلم اگر عملکرد ساختاری مغز شما دچار اختلالاتی شود پزشک معالج به طور کامل آن را مورد بررسی قرار دهد و سپس مغز را تقویت نماید تا به سرعت به حالت قبل و نرمال خود بازگردد.
 • این روند درمان موجب می‌شود تا عملکرد مغز به طور کامل شکل بگیرد و تکرار آن منجر شود تا مغز تمام سعی خود را نماید تا به بهترین شکل ممکن عکس العمل نشان دهد.
 • یکی دیگر از کاربردهای بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران این است که به کمک تمرینات مغزی که در طول جلسات درمانی انجام می دهند؛ شدت اختلال، نوع بیماری و دستورالعمل ها ثبت می شوند و با توجه به آن ها کارایی و توانایی مغز اصلاح و در نهایت به حالت طبیعی خود باز می گردد و در پایان پس از گذراندن جلسات درمانی پی در پی به بهبودی کامل خواهید رسید.

نحوه انجام لورتا نوروفیدبک

کاربردهای لورتانوروفیدبک

لورتانوروفیدبک در درمان بسیاری از اختلالات مغزی کاربرد دارد و امروزه جزء نوین ترین و جدید ترین روش های درمانی محسوب می شود و بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران هموراه از این روش درمانی برای انواع اختلالات و مشکلات مرتبط با مغز و اعصاب بهره می برد، برخی از کاربردهای این روش عبارتند از:

 • اختلال نقص توجه و بیش فعالی
 • درمان اختلال پرخوری و درمان مرض چاقی، درمان افسردگی
 • آموزش و درمان مشکلات ذهنی، تست هوش، یکپارچگی حسی، آزمون تخصصی توجه، تمرکز
 • درمان اختلالات خوردن، مشکلات کم اشتهایی، اختلالات پر اشتهایی روانی
 • درمان بی خوابی، درمان اضطراب و درمان اعتیاد، درمان درد مزمن
 • اختلال شناختی، صدمه به سر، سوء مصرف مواد
 • توانبخشی بعد از سکته، اختلال استرس بعد از ضایعه
 • درمان: وسواس، اضطراب، اختلالات شخصیتی، فوبیا، افسردگی، بیش فعالی و پرخاشگری کودکان و…

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز لورتا نوروفیدبک در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جوی بهترین مرکز لورتانوروفیدبک در تهران می باشید، به سراغ مقاله ما با چنین عنوانی بروید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا