پزشکان

بهترین دکتر ریه در ایران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ریه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با انواع بیماری های ریوی در اختیار شما قرار دهیم. بیماری های مرتبط با ریه و مجاری تنفسی، یکی دیگر از بیماری های حساس و حیاتی انسان می باشند. این بیماری ها در صورتی که در زمان بروز علائم، درمان شوند، مشکلات جدی را پدید نمی آورند اما در مواقعی که علائم آن را مشاهده و تحت درمان قرار نگیرید، ممکن است عواقب جبران ناپذیری را دچار شوید. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که در زمان مواجهه شدن با علائم بیماری ریوی، نزد بهترین دکتر ریه در ایران بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

ریه و علائم بیماری ریوی چیست؟

اصلی ترین اندام دستگاه تنفسی، ریه می باشد که وظیفه آن تصفیه سازی هوا به منظور دریافت اکسیژن و تصفیه آن در بدن و هم چنین دفع گازهای سمی می باشد. بهترین دکتر ریه در ایران در رابطه با ریه چنین بیان می کند که ریه ها نقش اصلی در تنفس را ایفا می کنند و در صورتی که با مشکل روبرو شوند، کل سیستم بدن را مختل و در نتیجه منجر به بیماری می شوند.

حال برخی از علائمی که شما را از وجود بیماری های ریوی آگاه می سازد، بیان می کنیم تا در صورتی که با هریک از علائم زیر مواجهه شدید، سریعا به سراغ بهترین دکتر ریه در ایران بروید و تحت بررسی ها و درمان های لازم قرار بگیرید. از جمله این علائم عبارتند از:

 1. تنگی نفس داشتن
 2. خس خس کردن سینه و در برخی مواقع سوزش آن
 3. سرفه های شدید و مزمن
 4. تولید خلط های پی در پی
 5. سرفه کردن همراه با خون
 6. درد طولانی مدت در قسمت قفسه سینه

روش های شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران

راه ها و روش های بسیار گوناگونی برای شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران وجود دارد که به شما در یافتن پزشک متخصص کمک می کند. از این رو در صورتی که با هر یک از بیماری های مرتبط با ریه موجهه شدید، به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا به کمک روش های ذکر شده در قسمت پایین، بهترین دکتر ریه در ایران را شناسایی نمایید و سپس نزد ایشان بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. از جمله روش های پیدا کردن بهترین دکتر ریه در ایران عبارتند از:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران این است که از اقوام و آشنایان پرس و جو کنید و در صورتی که قبلا به متخصص ریه مراجعه کرده باشند و از دکتر مذکور رضایت کافی را داشته باشند، بهتر است که مشخصات پزشک موردنظر را دریافت نمایید و به صورت تحقیق حضوری به مطب و یا کلینیک متخصص ریه بروید و اگر با معیارهای شما سازگاری داشت، تحت درمان و بررسی های بهترین دکتر ریه در ایران قرار بگیرید.
 2. در صورتی که تحقیقات محلی برای یافتن بهترین دکتر ریه در ایران با موفقیت همراه نشد، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ فضای مجازی بروید و به کمک آن بهترین دکتر ریه در ایران را شناسایی و پیدا نمایید. فضای مجازی در انتخاب پزشک متخصص بسیار مفید می باشد و از مزایای آن می توان به ارائه تمامی مشخصات مرتبط با دکتر ریه و هم چنین مقایسه پزشکان متخصص با یکدیگر اشاره کرد.
 3. آخرین گام در شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران این است که در صورتی که ابتدا پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی تان از وجود بیماری ریوی شما آگاهی پیدا کرد و شما را نیز در جریان گذاشت، بهتر است که از ایشان بخواهید تا متخصص ریه را به شما معرفی نماید و از این طریق شما را در یافتن بهترین دکتر ریه در ایران یاری برساند.
روش های شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران

بهترین دکتر ریه در ایران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

با در نظر داشتن به این موضوع که حیات اصلی همه موجودات زنده بر پایه نفس کشیدن و دریافت هوای تمیز و تازه می باشد، بهترین دکتر ریه در ایران علل بسیاری از بیماری های تنفسی را وجود همین هوای آلوده می داند. از جمله بیماری های تنفسی که بهترین دکتر ریه در ایران به درمان آن ها می پردازند، به شرح زیر می باشد:

امفیزم: بیماری تنفسی امفیزم یا نابودی پارانشیم ریوی یکی از بیماری های تنفسی رایج می باشد که منجر به کاهش تبادل گازها در ریه ها و هم چنین دیواره آلوئول های ریه را نابود و حالت ارتجاعی ریه را نیز از بین می برند. این نوع بیماری بسیار زمانبر می باشد و در مدت زمان طولانی پیشرفت می کند.

برونشیت مزمن: بهترین دکتر ریه در ایران علت اصلی مبتلا شدن به این بیماری را، مصرف سیگار مداوم می دانند. بیماری تنفسی برونشیت مزمن به دنبال تولید مخاط ها و مسدود شدن جریان هوا ایجاد می شوند که منجر به بروز سرفه های پی در پی و طولانی می شوند.

آسم: یکی دیگر از بیماری های مزمن مجاری تنفسی، آسم می باشد که منجر به دشواری در تنفس می گردد و در پی انسداد دوره ای نایژه ها و نایژک ها رخ می دهد.

ذات الریه یا سینه پهلو: بهترین دکتر ریه در ایران، بیماری ذات الریه را جزء بیماری های عفونی می دانند و این بیماری سبب می شود تا کیسه های میکروسکوپی هوا تورم پیدا کنند. نکته قابل توجه این است که در داخل این کیسه های هوا، مایع وجود دارد و به همین دلیل در زمان بیماری منجر به کاهش اکسیژن رسانی و تبادل گاز ها می شوند.

چه عواملی در بیماری های ریوی نقش دارند؟

عوامل بسیار متعددی در بروز بیماری های مرتبط با ریه و مشکلات تنفسی نقش دارند که بهترین دکتر ریه در ایران برخی از این عوامل را به شرح زیر بیان می کند:

 • مصرف مداوم و پی در پی سیگار و تنباکو
 • قرار گیری در معرض هوای آلوده و کثیف
 • وجود دود و آلودگی در هوا
 • باکتری ها و ویروس ها
 • قالب یا قارچ
 • وجود مواد شیمیایی بیماری زا

از جمله آلرژی هایی سبب تحریک نمودن ریه ها می شوند عبارتند از:

 • گرد و خاک
 • گرده
 • پرز و موی حیوانات خانگی و خز
 • آلرژن های غذایی از قبیل: غذاهای دریایی، آجیل و لبنیات و …

چه عواملی در بیماری های ریوی نقش دارند؟

مراقبت های لازم برای داشتن ریه هایی سالم

 1. بهترین دکتر ریه در ایران شما را از مصرف سیگار و دخانیات منع می دارد.
 2. در صورتی که دچار بیماری آسم هستید، در فصول سرد سال، واکسن زدن را فراموش نکنید.
 3. در صورتی که هوای شهرتان آلوده بود، بهترین دکتر ریه در ایران به شما توصیه می کند تا در منزل بمانید و از منزل تنها در مواقع ضروری خارج شوید.
 4. در برنامه روزانه خود ورزش های هوازی را بگنجانید و به طور منظم پیاده روی نمایید.
 5. رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان بسیار ضروری و مهم می باشد.
 6. شستن دست ها و صورت را به تعویق نیاندازید.
 7. به منظور کاهش آلودگی هوا از وجود حشرات، گرد و غبار، مواد شیمیایی و … بهترین دکتر ریه در ایران به شما پیشنهاد می کند تا از تصفیه کننده های هوا استفاده کنید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ریه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا