پزشکان

بهترین دکتر ریه در ایران【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ریه در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با انواع بیماری های ریوی در اختیار شما قرار دهیم. بیماری های مرتبط با ریه و مجاری تنفسی، یکی دیگر از بیماری های حساس و حیاتی انسان می باشند. این بیماری ها در صورتی که در زمان بروز علائم، درمان شوند، مشکلات جدی را پدید نمی آورند اما در مواقعی که علائم آن را مشاهده و تحت درمان قرار نگیرید، ممکن است عواقب جبران ناپذیری را دچار شوید. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که در زمان مواجهه شدن با علائم بیماری ریوی، نزد بهترین دکتر ریه در ایران بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

ریه و علائم بیماری ریوی چیست؟

اصلی ترین اندام دستگاه تنفسی، ریه می باشد که وظیفه آن تصفیه سازی هوا به منظور دریافت اکسیژن و تصفیه آن در بدن و هم چنین دفع گازهای سمی می باشد. بهترین دکتر ریه در ایران در رابطه با ریه چنین بیان می کند که ریه ها نقش اصلی در تنفس را ایفا می کنند و در صورتی که با مشکل روبرو شوند، کل سیستم بدن را مختل و در نتیجه منجر به بیماری می شوند.

حال برخی از علائمی که شما را از وجود بیماری های ریوی آگاه می سازد، بیان می کنیم تا در صورتی که با هریک از علائم زیر مواجهه شدید، سریعا به سراغ بهترین دکتر ریه در ایران بروید و تحت بررسی ها و درمان های لازم قرار بگیرید. از جمله این علائم عبارتند از:

 1. تنگی نفس داشتن
 2. خس خس کردن سینه و در برخی مواقع سوزش آن
 3. سرفه های شدید و مزمن
 4. تولید خلط های پی در پی
 5. سرفه کردن همراه با خون
 6. درد طولانی مدت در قسمت قفسه سینه

روش های شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران

راه ها و روش های بسیار گوناگونی برای شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران وجود دارد که به شما در یافتن پزشک متخصص کمک می کند. از این رو در صورتی که با هر یک از بیماری های مرتبط با ریه موجهه شدید، به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا به کمک روش های ذکر شده در قسمت پایین، بهترین دکتر ریه در ایران را شناسایی نمایید و سپس نزد ایشان بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. از جمله روش های پیدا کردن بهترین دکتر ریه در ایران عبارتند از:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران این است که از اقوام و آشنایان پرس و جو کنید و در صورتی که قبلا به متخصص ریه مراجعه کرده باشند و از دکتر مذکور رضایت کافی را داشته باشند، بهتر است که مشخصات پزشک موردنظر را دریافت نمایید و به صورت تحقیق حضوری به مطب و یا کلینیک متخصص ریه بروید و اگر با معیارهای شما سازگاری داشت، تحت درمان و بررسی های بهترین دکتر ریه در ایران قرار بگیرید.
 2. در صورتی که تحقیقات محلی برای یافتن بهترین دکتر ریه در ایران با موفقیت همراه نشد، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ فضای مجازی بروید و به کمک آن بهترین دکتر ریه در ایران را شناسایی و پیدا نمایید. فضای مجازی در انتخاب پزشک متخصص بسیار مفید می باشد و از مزایای آن می توان به ارائه تمامی مشخصات مرتبط با دکتر ریه و هم چنین مقایسه پزشکان متخصص با یکدیگر اشاره کرد.
 3. آخرین گام در شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران این است که در صورتی که ابتدا پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی تان از وجود بیماری ریوی شما آگاهی پیدا کرد و شما را نیز در جریان گذاشت، بهتر است که از ایشان بخواهید تا متخصص ریه را به شما معرفی نماید و از این طریق شما را در یافتن بهترین دکتر ریه در ایران یاری برساند.

روش های شناسایی بهترین دکتر ریه در ایران

بهترین دکتر ریه در ایران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

با در نظر داشتن به این موضوع که حیات اصلی همه موجودات زنده بر پایه نفس کشیدن و دریافت هوای تمیز و تازه می باشد، بهترین دکتر ریه در ایران علل بسیاری از بیماری های تنفسی را وجود همین هوای آلوده می داند. از جمله بیماری های تنفسی که بهترین دکتر ریه در ایران به درمان آن ها می پردازند، به شرح زیر می باشد:

امفیزم: بیماری تنفسی امفیزم یا نابودی پارانشیم ریوی یکی از بیماری های تنفسی رایج می باشد که منجر به کاهش تبادل گازها در ریه ها و هم چنین دیواره آلوئول های ریه را نابود و حالت ارتجاعی ریه را نیز از بین می برند. این نوع بیماری بسیار زمانبر می باشد و در مدت زمان طولانی پیشرفت می کند.

برونشیت مزمن: بهترین دکتر ریه در ایران علت اصلی مبتلا شدن به این بیماری را، مصرف سیگار مداوم می دانند. بیماری تنفسی برونشیت مزمن به دنبال تولید مخاط ها و مسدود شدن جریان هوا ایجاد می شوند که منجر به بروز سرفه های پی در پی و طولانی می شوند.

آسم: یکی دیگر از بیماری های مزمن مجاری تنفسی، آسم می باشد که منجر به دشواری در تنفس می گردد و در پی انسداد دوره ای نایژه ها و نایژک ها رخ می دهد.

ذات الریه یا سینه پهلو: بهترین دکتر ریه در ایران، بیماری ذات الریه را جزء بیماری های عفونی می دانند و این بیماری سبب می شود تا کیسه های میکروسکوپی هوا تورم پیدا کنند. نکته قابل توجه این است که در داخل این کیسه های هوا، مایع وجود دارد و به همین دلیل در زمان بیماری منجر به کاهش اکسیژن رسانی و تبادل گاز ها می شوند.

دکتر عباس رضایی

دکتر عباس رضایی

دکتر عباس رضایی فوق تخصص ریه، آسم و آلرژی و متخصص داخلی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی و تخصصی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و مدرک فوق تخصصی ریه را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، بیمارستان مسیح دانشوری اخذ نمودند. دکتر رضایی دوره پیشرفته بازتوانی ریه را در کشور بلژیک سپری کردند و مدرک تاییدیه انجمن ریه اروپا را از آن خود نمودند.

دکتر رضایی دارای مدرک سونوگرافی ریه نیز هستند و ایشان عضو انجمن ریه ایران و اروپا می باشند و هم چنین سخنران کنگره های سالانه ریه در کشور ایران نیز می باشند.

دکتر عباس رضایی فعالیت های آکادمیک بسیاری انجام می دهند که از جمله این فعالیت ها، نویسندگی می باشد و تاکنون دو کتاب با عنوان های استفاده از امواج صوتی در اندازه گیری عملکرد ریه و هم چنین کتاب تست ورزش ریوی قلبی را به انتشار و چاپ رسانده اند.

با تمام این تفاسیر دکتر عباس رضایی را می توان یکی از بهترین دکتر ریه در ایران به شمار آورد که فعالیت ها و خدمات بسیار متعددی را در اختیار عموم مردم قرار می دهند که از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان برونکوسکوپی تنگی های تراشه تومورهای ریوی
 • تشخیص و درمان بیماران مبتلا به فیبروز ریه
 • درمان سرطان های ریه و بهره مندی از روش های فوق پیشرفته نمونه برداری از ضایعات ریوی
 • انجام بیوپسی به روش فریز کردن
 • نمونه برداری به کمک سونوگرافی
 • تشخیص و درمان کلیه عوارض ریوی ناشی از بیماری هیا روماتیسمی و بیماری های ریوی در حوزه انواع تومورها و سرطان های غیر ریوی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع البرز، طبقه اول( روبروی کوچه مطب قبلی)

شماره تماس: 09135421030

دکتر مهرناز اسدی قراباغی

دکتر مهرناز اسدی قراباغی

دکتر مهرناز اسدی قراباغی فوق تخصص بیماری های ریه و متخصص داخلی و هم چنین یکی از بهترین دکتر داخلی در تهران می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی و تخصصی خود را با موفقیت به اتمام رساندند و مدرک فوق تخصصی را نیز با کسب رتبه برتر اخذ نمودند. دکتر اسدی قرارباغی پس از فارغ التحصیلی و اخذ رتبه های برتر، گواهینامه بین المللی ریه را از انجمن ریه اروپا از آن خود کردند.

دکتر اسدی قراباغی دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران و هم چنین استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیر می باشند.

دکتر مهرناز اسدی قراباغی یکی از بهترین دکتر ریه در ایران محسوب می شوند که در حوزه درمانی تشخیص و درمان بیماران مبتلا به فیبروز ریه و عوارض ریوی ناشی از بیماری هیا روماتیسمی و بیماری های ریوی در حوزه انواع تومورها و سرطان های غیر ریوی، سرطان های ریوی و هم چنین روش های فوق پیشرفته نمونه برداری از ضایعات ریه می باشند.

لازم به ذکر است که دکتر اسدی قراباغی تحت نظر اساتید برجسته و مشهوری همچون: دکتر عنایت صفوی و دکتر اسدی به فعالیت های درمانی و تخصصی خود می پردازند و به کمک این اساتید تجارب سودمند بسیاری را کسب کردند.

خدمات:

 • درمان سرطان های ریه و بهره مندی از روش های فوق پیشرفته نمونه برداری از ضایعات ریوی
 • تشخیص و درمان بیماران مبتلا به فیبروز ریه
 • تشخیص و درمان کلیه عوارض ریوی ناشی از بیماری هیا روماتیسمی و بیماری های ریوی در حوزه انواع تومورها و سرطان های غیر ریوی
 • انجام بیوپسی به روش فریز کردن
 • استنت گذاری ریه
 • درمان برونکوسکوپی تنگی های تراشه تومورهای ریوی
 • نمونه برداری به کمک روش سونوگرافی یا ایباس

آدرس: تهران، میدان ولی عصر، حد فاصل چهارراه طالقانی و میدان ولی عصر، 150متر پایین تر از میدان، خیابان فیروزه، پلاک 28، طبقه دوم، واحد هشت

شماره تماس: 02188893045

دکتر سید مهدی طالب زاده

دکتر سید مهدی طالب زاده

دکتر سید مهدی طالب زاده فوق تخصص بیماری های ریوی و متخصص داخلی می باشند که یکی از بهترین دکتر ریه در تهران نیز به شمار می روند. ایشان پس از فارغ التحصیلی در زمینه پزشکی عمومی، دوره تخصصی بیماری های داخلی را در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز سپری کردند و در سال 1390 مدرک تخصصی بیماری های داخلی را اخذ نمودند.

دکتر طالب زاده در سال 1396 دوره فوق تخصصی ریه را در دانشگاه علوم پزشکی ایران به اتمام رساندند. دکتر سید مهدی طالب زاده یکی از بهترین دکتر ریه در ایران به حساب می آیند که سابقه سه سال کار و طبابت را در دانشگاه علوم پزشکی آبادان با عنوان فوق هیئت علمی و هم چنین رئیس دانشکده پزشکی از سال 1396 الی 1399 را برعهده داشتند.

خدمات:

 • بررسی و درمان بیماری های مجاری تنفسی
 • درمان انواع بیماری های مرتبط با اندام های داخلی بدن
 • تشخیص و درمان تمامی بیماری های ریوی
 • درمان کرونا
 • درمان آسم و آلرژی

آدرس: تهران، فلکه دوم آریا شهر، ابتدای آیت الله کاشانی، خیابان اعتمادیان، پلاک 36، طبفه چهارم، واحد نه

شماره تماس: 02144034124 – 09381252750

دکتر رامین سامی

دکتر رامین سامی

دکتر رامین سامی فوق تخصص ریه، آسم، آلرژی و آی سی یو می باشند. ایشان دوره های پزشکی عمومی و تخصصی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و در زمان اخذ مدرک فوق تخصصی ریه، رتبه اول بورد فوق تخصصی را از ان خود کردند.

دکتر سامی عضو هیئت مدیره انجمن ریه ایران و عضو کمیته علمی کرونا کشور و هم چنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال 1390 با عنوان فوق تخصص ریه و ICU می باشند.

دکتر رامین سامی دوره Interventional pulmonology را در بیمارستان مسیح دانشوری زیر نظر استاد حمیدرضا جباری و استاد اردا کیانی و هم چنین در هایدلبرگ آلمان زیر نظر پرفسور Felix Herth و پرفسور Eberhard سپری کرده اند. ایشان ریاست بیمارستان های ولایت قزوین و خورشید اصفهان را نیز برعهده گرفته بودند.

دکتر رامین سامی یکی از بهترین دکتر ریه در ایران به حساب می آیند که فعالیت های پژوهشی و تحقیقی بسیار متعددی را در زمینه بیماری های مرتبط با ریه و کرونا به انجام رسانده اند و کتاب های بسیاری را در حوزه بیماری های ریوی به تالیف رسانده اند. هم چنین دکتر سامی مقالات بسیاری را نیز انتشار کرده اند و بخش های بازتوانی ریه و Interventional pulmonology را راه اندازی کرده اند.

خدمات:

 • درمان بیماران مبتلا به کرونا
 • تشخیص و درمان بیماری های مزمن ریوی
 • درمان کلیه بیماران بستری در بخش آی سی یو
 • به کار گیری روش های درمانی مداخله ای سرطان های ریه و بیماری های پلور
 • تشخیص و به کار گیری روش های بازتوانی ریه
 • درمان بیماری های مجاری تنفسی

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، کوچه پارس( جنب بیمارستان عیسی بن مریم)، مجتمع پزشکی مریم، بلوک دو

شماره تماس: 03132336028 – 09372587464

دکتر جواد نظری

دکتر جواد نظری

دکتر جواد نظری فوق تخصص بیماری های ریه می باشند که در سال 1352 در شهر اسلام آباد غرب متولد شده اند. ایشان دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز نمودند و موفق به دریافت مدرک پزشکی عمومی در سال 1377 شدند. دکتر جواد نظری مدرک تخصصی بیماری های داخلی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند و در سال 1387 مدرک فوق تخصصی بیماری های ریه را نیز از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.

دکتر نظری از سال 1393 تا به امروز رزیدنت ها و اینترن ها و هم چنین دانشجویان بیمارستان فیروزگر را تربیت و آموزش می دهند و ریاست بیمارستان کامکار قم را به مدت سه سال برعهده داشتند.

دکتر جواد نظری مدرس دوره ICM در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند و در بیمارستان های بسیاری ارائه خدمات می دهند که از جمله این بیمارستان های واقع در تهران، شامل بیمارستان ابن سینا و بیمارستان فیروزگر می باشد.

دکتر جواد نظری را می توان از جمله بهترین دکتر ریه در ایران به حساب آورد به این سبب که همواره در صدد ارتقاء سطح علمی خویش و کسب درجات عالی و دست یابی به روش های مدرن و جدید در درمان انواع بیماری هیا مرتبط با ریه می باشند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان تمامی بیماری های مرتبط با ریه
 • درمان کلیه بیماری های داخلی
 • برونگوسکوپی
 • مشاوره‌های پزشکی
 • انجام تست‌های تنفسی
 • درمان بیماری های مجاری تنفسی

آدرس: تهران، بلوار مرزداران غرب پل یادگار، بین بهار و ابراهیمی، ساختمان نگین آسمان، پلاک 178، واحد b10

شماره تماس: 02144241545

دکتر داوود عطاران

دکتر داوود عطاران

دکتر داوود عطاران فوق تخصص ریه می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر ریه در ایران محسوب می شوند که دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذراندند و سپس دوره تخصصی بیماری های داخلی را هم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل شدند. دکتر عطاران مدرک فوق تخصصی بیماری های ریه را نیز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ کردند.

دکتر داوود عطاران در آزمون بورد تخصصی رتبه اول کشوری را کسب کردند و پس از ان در سال 1378 به عنوان استاد گروه داخلی دانشکده علوم پزشکی مشهد انتخاب شدند. دکتر داوود عطاران فلوشیپ مراقبت‌های ویژهsleep Apnea (ICU) را از دانشگاه تورنتو کانادا و فلوشیپ پیوند ریه را هم از دانشگاه UCLA آمریکا دریافت نمودند.

دکتر عطاران عضو انجمن ریه آمریکا، استاد گروه داخلی دانشکده علوم پزشکی مشهد، عضو مرکز تحقیقات بیماری های ریوی و سل، عضو هیئت بورد رشته فوق تخصصی ریه، مدیر گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی و ریاست بخش ICU داخلی بیمارستان قائم و هم چنین کارشناس تخصصی سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی می باشند.

دکتر داوود عطاران چندین مقاله علمی را در ژورنال های خارجی و داخلی کشور به چاپ رسانده اند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با ریه
 • درمان بیماری های مجاری تنفسی
 • درمان کرونا
 • درمان مشکلات آسم و آلرژی

آدرس: مشهد، بلوار بعثت، بین بعثت سوم و پنجم، پلاک نوزده، مرکز تشخیص فوق تخصصی بیماری های تنفسی بهمن

تلفن تماس: 05138440303

دکتر اردا کیانی

دکتر اردا کیانی

دکتر اردا کیانی فوق تخصص بیماری های ریه می باشند. ایشان در سال 1372 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اتمام رساندند و مدرک تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی ایران کسب نمودند. دکتر کیانی به منظور تکمیل تحصیلات خود وارد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی شدند و با موفقیت هر چه تمام تر توانستند مدرک فوق تخصصی ریه همراه با روش های تهاجمی ریه و برونکوسکوپی اخذ نمایند.

دکتر اردا کیانی یکی از بهترین دکتر ریه در ایران به شمار می روند که رئیس بخش روش های تهاجمی ریه و آنکولوژی قفسه سینه در انجمن قفسه صدری ایران، رئیس بخش اینترونشنال پولمونولوژی و برونکوسکوپی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کارشناس پزشکی قانونی برای قصور پزشکی و کارشناس نظام پزشکی برای قصور پزشکی می باشند.

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با دکتر اردا کیانی این است که ایشان عضو انجمن ها و مراکز متعددی می باشند که از جمله این عضویت ها عبارتند از: عضو انجمن ریه اروپا، عضو هیئت مدیره انجمن ریه ایران، عضو انجمن اینترونشنال پولمونولوژی اروپا، عضو مرکز تحقیقات بیماری های تنفسی مزمن، عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری های نای، عضو کالج پزشکان قفسه صدری آمریکا، عضو انجمن برانکولوژی و روش‌های تهاجمی ریه آمریکا و عضو گروه تحقیق انجمن سارکوئیدوز بیمارستان دکتر مسیح دانشوری می باشند.

ایشان در بیمارستان های عرفان نیایش، عرفان سعادت آباد و مسیح دانشوری ارائه خدمات می دهند.

خدمات:

 • بررسی و درمان بیماری های مجاری تنفسی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با ریه
 • درمان مشکلات آسم و آلرژی

آدرس: تهران، سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، بیمارستان عرفان یک

شماره تماس: 02191022040

چه عواملی در بیماری های ریوی نقش دارند؟

عوامل بسیار متعددی در بروز بیماری های مرتبط با ریه و مشکلات تنفسی نقش دارند که بهترین دکتر ریه در ایران برخی از این عوامل را به شرح زیر بیان می کند:

 • مصرف مداوم و پی در پی سیگار و تنباکو
 • قرار گیری در معرض هوای آلوده و کثیف
 • وجود دود و آلودگی در هوا
 • باکتری ها و ویروس ها
 • قالب یا قارچ
 • وجود مواد شیمیایی بیماری زا

از جمله آلرژی هایی سبب تحریک نمودن ریه ها می شوند عبارتند از:

 • گرد و خاک
 • گرده
 • پرز و موی حیوانات خانگی و خز
 • آلرژن های غذایی از قبیل: غذاهای دریایی، آجیل و لبنیات و …

چه عواملی در بیماری های ریوی نقش دارند؟

مراقبت های لازم برای داشتن ریه هایی سالم

 1. بهترین دکتر ریه در ایران شما را از مصرف سیگار و دخانیات منع می دارد.
 2. در صورتی که دچار بیماری آسم هستید، در فصول سرد سال، واکسن زدن را فراموش نکنید.
 3. در صورتی که هوای شهرتان آلوده بود، بهترین دکتر ریه در ایران به شما توصیه می کند تا در منزل بمانید و از منزل تنها در مواقع ضروری خارج شوید.
 4. در برنامه روزانه خود ورزش های هوازی را بگنجانید و به طور منظم پیاده روی نمایید.
 5. رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان بسیار ضروری و مهم می باشد.
 6. شستن دست ها و صورت را به تعویق نیاندازید.
 7. به منظور کاهش آلودگی هوا از وجود حشرات، گرد و غبار، مواد شیمیایی و … بهترین دکتر ریه در ایران به شما پیشنهاد می کند تا از تصفیه کننده های هوا استفاده کنید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ریه در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا