پزشکانجراحی زیبایی

بهترین جراح فک و صورت در تهران【سال 1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح فک و صورت در تهران و هم چنین اطلاعاتی در رابطه با انواع جراحی فک و صورت در اختیار شما قرار دهیم، تا با خیالی آسوده به سراغ یکی از این جراحان متخصص بروید و از خدمات و مهارت ایشان بهره مند شوید. جراح فک و صورت جراحی می باشد که بیماری های مربوط به سر و گردن و دهان را تشخیص و درمان می نماید. این جراحان در عین اصلاح مشکلات، تغییرات زیبایی را نیز انجام می دهند و اکثر جراحی ها به صورت سرپایی و به کمک بی حسی صورت می گیرد.

دلایل مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در تهران

زمانی به سراغ بهترین جراح فک و صورت در تهران می رویم که مشکلات مربوط به فک و صورت را داشته باشیم، از جمله این مشکلات به شرح زیر می باشند:

 • جراحی بازسازی فک
 • مشکلات مربوط به پروتز
 • کاهش دردهای ناشی از فک و صورت
 • قرار دادن ایمپلنت های دندانی
 • جراحی بینی
 • زیبایی صورت
 • درمان ضربه به صورت
 • ارائه درمان جراحی برای آپنه انسدادی خواب
 • ارزیابی شرایط پاتولوژیک
 • انجام جراحی فک اصلاحی(ارتوگناتیک)
 • شکاف لب یا کام
 • تومور و یا کیست دهانی
 • عفونت کردن دندان عقل
دلایل مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در تهران

روند عمل جراحی فک توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران

جراحی فک و صورت از جمله عمل های بسیار دقیق و زمانبر می باشد که حتما باید توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران انجام شود. از دلایل پیچیدگی و دشوار بودن جراحی فک و صورت این است که جدا از اصلاح خود استخوان فک، بهترین جراح فک و صورت در تهران باید عملکرد و ارتباط صحیح آن با دندان ها و دیگر اعضای صورت را مطمئن شود به این علت که در صورت اختلال هر یکی از این عوامل، مشکلات دشوارتری رخ خواهد داد.

اولین گام در روند جراحی فک و صورت این است که ابتدا باید بهترین جراح فک و صورت در تهران را شناسایی نمایید و سپس زمانی برای مشاوره دریافت کنید. در زمان مشاوره، جراح متخصص شما را با طور کامل معاینه می نماید و در زمینه جراحی توضیحاتی را به شما می دهد. در گام بعدی بهترین جراح فک و صورت در تهران عکس های ایکس ری از فک شما می گیرد تا مدلی سه بعدی و حقیقی از آن تهیه نماید و سپس استراتژی جراحی فک را به کمک آن مشخص می کند. زمان این جراحی از موقعی که به مشاوره می روید تا زمان بهبودی کامل به طور تقریبی چند ماه طول می کشد و در این زمان شما تحت نظر بهترین جراح فک و صورت در تهران قرار می گیرید.

عوارض جراحی فک و صورت

جراحی فک و صورت هم مانند سایر جراحی ها در صورتی که توسط بهترین جراح فک و صورت در تهران انجام شود بدون عوارض و یا دارای عوارض بسیار ناچیزی خواهد بود. اما اگر توسط جراح متخصص انجام نشود و یا مشکلات دیگری پدید آید شاهد عوارضی خواهید بود که از جمله این عوارض به شرح زیر می باشد:

 1. عفونت
 2. خونریزی
 3. شکستگی فک
 4. از دست دادن قسمتی از فک
 5. آسیب وارده بر اعصاب
 6. برگشت فک به حالت اولیه
 7. مشکلات مربوط به جای بخیه و درد مفصل فک
 8. نیاز به جراحی مجدد
 9. نیاز به درمان ریشه دندان
 10. آسیب به دندان ها

پس از جراحی فک و صورت، کاملا طبیعی می باشد که مدتی تورم و درد و مشکلاتی در رابطه با غذا خوردن داشته باشید که کاملا عادی می باشد و با کمک گرفتن از متخصص تغذیه این مشکل قابل حل می باشد.

عارضه نگران کننده این است که خونریزی از بینی(خون دماغ شدن) در صورتی که طولانی مدت شود و یک الی دو هفته ادامه داشته باشد باید با جراح خود در میان بگذارید.

آخرین مورد در زمینه عوارض ناشی از جراحی، بی حسی می باشد که در حدود شش ماه طول می کشد تا به صورت کامل اثرش از بدن خارج شود. در صورتی که جراحی اصلاح فک بالایی را انجام داده باشید، در قسمت بالایی دندان های بالا احساس کاملا بی حسی خواهید داشت و اگر این جراحی در قسمت پایینی انجام شود، در بخش پایینی و چانه احساس بی حسی می نمایید و سپس پس از مدتی برطرف می شود.

عوارض جراحی فک و صورت

انواع جراحی های فک و صورت

1-جراحی ارتوگناتیک(جراحی اصلاح صورت): بهترین جراح فک و صورت در تهران یکی از جراحی های مهمی که انجام می دهد و بسیار کارآمد می باشد این است که بدشکلی های صورت را در افرادی که به طور کاملا ژنتیکی دارای فکی بیش از حد جلو یا عقب، صورت بلند و کشیده به دلیل اسکلت فک نادرست، دندان ها روی هم چفت نمی شوند، کام گنبدی و تنفس دهانی یا آسیب به کوندیل در کودکی فکشان دچار رشد نامناسب شده است را تماما بهترین جراح فک و صورت در تهران انجام می دهد.

2-شکستگی های فک و دهان: در صورتی که ضربه بسیار شدیدی در قسمت فک و صورت وارد شود شکستگی هایی صورت می گیرد که تنها بهترین جراح فک و صورت در تهران قادر به جراحی این موارد می گردد. درمان شکستگی های صورت به طوری است که علاوه بر بازسازی نمودن سیستم جونده و تکلمی، استخوان ها به صورت خیلی دقیق در جای خود قرار می گیرند و بازسازی می شوند به این علت که کوچک ترین اختلالی در تنظیم این موارد، زیبایی و جذابیت فرد را زیر سوال قرار خواهد داد.

3-بیماری های مفصل گیجگاهی: از جمله اختلالات بسیار شایع و رایج در قسمت مفصل گیجگاهی، باز و بسته شدن مفصل توام با صدا یا محدودیت در باز و بسته شدن آن و انحراف فک، درد مفصل و … می باشند. برای درمان اینگونه مشکلات، ممکن است نیاز به شستشوی مفصل و در اغلب موارد هم جراحی، صورت گیرد که در آن دیسک مفصل اصلاح و یا ترمیم و به قسمت موردنظر برگردانده می شود.

4-تومورها و کیست های فک و صورت: بهترین جراح فک و صورت در تهران به منظور از بین بردن یک تومور و یا کیست باید از همان ابتدا بازسازی صورت را نیز در نظر داشته باشد و حذف نمودن تومور همزمان با از بین بردن قسمتی از بافت نرم، بافت سخت و یا بخشی از سیستم دندانی انجام می شود.

5-اعمال جراحی مختلف: بهترین جراح فک و صورت در تهران قادر است تمامی جراحی هایی که در زمینه بهبود نقایص و نازیبایی ها انجام می شود از جمله جراحی بینی، پلک، جراحی دندان نهفته(این دندان در مجاورت کانال عصب فک قرار دارد و خارج کردن آن نیاز به دقت و مهارت بالایی می باشد)، جراحی چانه، تزریق ژل، تزریق چربی، لیفت ابرو، لیفت پیشانی و ساکشن چربی ناحیه غبغب را به طور کامل انجام دهد.

6-نقص های مادرزادی هم چون شکاف کام و لب: از بین بردن این نقص مادرزادی نیازمند توالی درمانی می باشد. برای ترمیم شکاف لب باید دو الی سه ماه از تولد گذشته باشد، به منظور شکاف کام هم باید از 6 ماهگی الی یک سال و نیم کودک انجام شود و شکاف استخوان برای پیوند زدن استخوان از سن 7 سالگی الی 11 سالگی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که بیماری که از نقص مادرزادی شکاف لب و کام رنج می برد، باید تا سن 20 سالگی تحت درمان گروهی از جراحانی هم چون، بهترین جراح فک و صورت در تهران، متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی و گفتاردرمانگر و روانشناس قرار بگیرد و در سنین بالاتر نیز جراحی های اصلاح شکل صورت و سپس بهترین جراح بینی در تهران و ترمیم مجدد لب تا رسیدن به شکل دلخواه صورت می گیرد.

7-بازسازی استخوان فک به منظور جایگذاری ایمپلنت: انجام دادن ایمپلنت نیز مانند سایر جراحی ها نیازمند بهترین جراح فک و صورت در تهران می باشد به این دلیل که برای نصب ایمپلنت به استخوانی نیاز است که از نظر کمی و کیفی شرایط خوب و مطلوبی داشته باشد.

انواع جراحی های فک و صورت

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح فک و صورت در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا