پزشکان

بهترین مرکز برداشتن خال در ایران【سال1402】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین مرکز برداشتن خال در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با خال ها در اختیارتان قرار دهیم. اکثر خال های موجود در بدن بی ضرر می باشند و موجب آسیب به بدن نمی شوند، اما معدود خال هایی وجود دارد که پیش سرطانی هستند و تنها با روش جراحی قابل درمان می باشند. در گذشته یکی از نشانه های زیبایی در افراد، وجود خال بر روی صورت بود و این دیدگاه تا مدت ها میان مردم رواج داشت، اما رفته رفته کم رنگ شد تا به امروز که مجددا این نشانه روی کار آمده و افراد به کمک پیرسینگ، جواهرات و تاتو بر روی صورت خویش خال ایجاد می کنند و بر زیبایی خود می افزایند.

خال ها و علت ایجاد آن

یکی از رایج ترین ضایعات پوستی، خال ها هستند که ممکن است مادرزادی و یا اکتسابی باشند. خال ها دسته هایی از سلول های رنگدانه ای با ایجاد ظاهری تیره و کوچک بر روی پوست می باشند. اندازه و رنگ خال ها یکسان نیست و کاملا متغیر هستند. خال ها در مکان مشخص و ثابتی ایجاد نمی شوند و در هر قسمت از بدن ممکن است ظاهر گردند.

با توجه به آمار به دست آمده، افراد متعددی وجود دارند که به منظور زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر به سمت اقدامات زیبایی سوق داده می شوند. این افراد در صورتی که از وجود خال های خود ناراضی باشند و در صدد برداشتن آن بر آیند، با مراجعه به بهترین مرکز برداشتن خال در ایران و به کمک روش های مختلف به راحتی می توانند به هدف خویش دست یابند. نکته حائز اهمیت در رابطه با درمان خال ها این است که همیشه برداشتن خال با هدف زیبایی نمی باشد و در برخی مواقع بنا بر ابتلا فرد به بیماری ملانوم، این اقدام صورت می گیرد.

علت اصلی به وجود آمدن خال ها، غلظت و تجمع سلول های تولید کننده رنگدانه ها یا ملانوسیت ها می باشد. لازم به ذکر است که افراد دارای پوست روشن تر در مقایسه با اشخاص با پوست تیره تر، بیشتر در معرض ایجاد خال ها قرار می گیرند. دلیل اصلی ایجاد خال ها در سن بزرگسالی ثابت نشده است و همچنان در حال تحقیق و پژوهش می باشند. بهترین مرکز برداشتن خال در ایران در برخی مواقع علت ایجاد خال را عواملی همچون: شیمی درمانی و پرتو درمانی، مصرف بعضی از داروهای هورمونی، سوابق ژنتیکی و وراثتی، تیروئید و بارداری، سولاریوم و حمام آفتاب و اختلالات هورمونی و … می داند.

خال ها و علت ایجاد آن

ویژگی های بهترین مرکز برداشتن خال در ایران

با در نظر داشتن به این موضوع که ممکن است خال ها سبب مشکلات سرطانی و بدخیم شوند و یا جدا از ضررهای سلامتی برخی افراد به منظور زیبایی اقدام به برداشتن خال های خود می نمایند، بنابراین بهتر است که با ویژگی های بهترین مرکز برداشتن خال در ایران آشنایی داشته باشید و به کمک چنین معیارهایی بهترین انتخاب را نمایند. از جمله ویژگی های بهترین مرکز برداشتن خال در ایران عبارتند از:

بهترین مرکز برداشتن خال در ایران باید تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان به فعالیت های خود بپردازد و مجوزهای لازم را دارا باشد. بهترین مرکز برداشتن خال در ایران می بایست از به روز ترین و مجهزترین دستگاه ها و امکانات پزشکی به منظور برداشتن انواع خال ها استفاده کند و همواره مطابق با علم روز دنیا پیش رود.

بهترین مرکز برداشتن خال در ایران کلینیکی می باشد که دارای پرسنل مجرب و متخصصان، متعهد و با تجربه ای باشد که با کلیه روش های مرتبط با برداشتن خال آشنا باشد و از مناسب ترین روش برای از بین بردن خال های بدخیم و خوش خیم استفاده نماید. کلینیکی را بهترین می دانیم که همواره به روز باشد و طبق متدهای روز دنیا به فعالیت های درمانی و انجام جراحی های زیبایی بپردازد.

بهترین مرکز برداشتن خال در ایران مرکزی می باشد که در مناسب ترین موقعیت جغرافیایی قرار گرفته باشد و رفت و آمد به آن جا با کلیه وسیله های نقلیه اعم از: وسایل نقلیه شخصی و عمومی امکان پذیر باشد. بهترین مرکز برداشتن خال در ایران در صورتی بهترین می باشد که کلیه تجهیزات موجود در کلینیک اعم از: ابزارها، دستگاه ها و سایر امکانات موجود، به روز، جدید و طبق استانداردهای جهانی و همچنین کاملا استریل شده و پاکیزه باشد.

در ادامه لیستی از بهترین مرکز برداشتن خال در ایران را برای شما فراهم کرده ایم، در صورتی که جویای بهترین مرکز برداشتن خال در ایران هستید، به شما توصیه می کنیم، به سراغ یکی از این مراکز زیبایی بروید و اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین اگر ساکن شهر تهران هستید و در جست و جوی بهترین مرکز برداشتن خال در تهران می باشید، به شما توصیه می کنیم تا مقاله ما را مطالعه کنید و و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

انواع خال ها

خال ها دارای انواع مختلفی می باشند و ظاهر متفاوتی دارند. در بهترین مرکز برداشتن خال در ایران ابتدا نوع خال را تشخیص می دهند و سپس اقدام به درمان آن می کنند. از جمله انواع خال ها عبارتند از:

 • خال های معمولی یا اکتسابی: خال های معمولی در بدن همه افراد به تعداد متغیر وجود دارد. این خال ها با توجه به شرایط فرد پس از تولد ایجاد می شود. خال های اکتسابی به طور تقریبی دارای ظاهری مشابه یکدیگر می باشند و معمولا به شکل گرد یا بیضی، تک رنگ، مسطح یا گوشتی، تغییر ناپذیر، کوچک و در برخی مواقع دارای تعدادی تار موی کوچک می باشند. به طور طبیعی ده الی چهل خال در بدن هر فردی عادی می باشد اما در صورتی که این تعداد بیشتر شود، باید احساس خطر کرد و نزد بهترین مرکز برداشتن خال در ایران رفت و علت آن را جویا نمود.
 • خال های مادرزادی: این نوع خال ها از بدو تولد با نوزاد همراه هستند و درصد بدخیم شدن این خال ها بسیار زیاد است. ابعاد خال های مادرزادی معمولا کمتر از دو سانتی متر می باشد و ممکن است تا بیست سانتی متر نیز افزایش یابند.
 • خال های گوشتی: اکثر افراد این نوع خال ها را با خال های معمولی اشتباه می گیرند و وجود این خال ها در بین افراد بسیار رایج می باشد. پزشکان موجود در بهترین مرکز برداشتن خال در ایران خال های گوشتی را زائده گوشتی می دانند و از مشخصات این خال ها به برجسته بودن و تیرگی آن ها اشاره می کنند.
 • خال های آبی: همانطور که از نام این نوع خال ها مشخص است، به رنگ ابی هستند و بر روی سر، گردن و صورت قابل مشاهده می باشند. این نوع خال ها هم سطح پوست یا کمی برجسته تر می باشند.
 • خال های جانکشنال: از سن دو سالگی خال های جانکشنال ایجاد می شوند و تا سن بلوغ از بین می روند. خال های جانکشنال به رنگ های قهوه ای روشن یا تیره و یا مشکی دیده شده اند و در بخش های کف پا و ناحیه تناسلی قابل رویت می باشند.
 • خال های دیسپلاستیک: معمولا این نوع خال ها به طور تجمعی در یک بخش از بدن همچون شانه ها، کمر و بازوها قابل مشاهده هستند و افراد با رنگ پوست روشن بیشتر با چنین خال هایی مواجهه می شوند.
 • خال های مرکب: خال های مرکب از ترکیب خال های گوشتی و جانکشنال به وجود می آیند و معمولا روی تنه بدن دیده می شوند.
 • خال های هاله دار: در میان نوجوانان و جوانان دیده می شوند. پزشکان بهترین مرکز برداشتن خال در ایران، در رابطه با این نوع خال ها چنین بیان می کنند که ممکن است با تغییر فرم و یا تشکیل در سنین بالا منجر به بدخیمی خال و یا سرطانی شدن آن شوند.
 • خال های ملانوسیتی: در ابعاد کوچک و یا بزرگ دیده می شوند و نوعی خال مادرزادی محسوب می شوند. خال های ملانوسیتی در برخی مواقع با رشد نوزاد از بین می روند و گاهی نیز همچنان باقی می مانند. این نوع خال ها از انواع مستعد سرطان پوست می باشند و ممکن است به خال های بدخیم تبدیل شوند.
 • خال های درمال: معمولا به رنگ قهوه ای روشن دیده می شوند و برجسته و گنبدی شکل می باشند.

انواع خال ها

خال های نیازمند به جراحی

معمولا هر خالی نیاز به جراحی ندارد و طبق تشخیص پزشکان موجود در بهترین مرکز برداشتن خال در ایران جراحی درمانی صورت می گیرد.

 1. در صورتی که خال فردی بزرگتر از یک سانتی متر باشد، بهتر است که با مراجعه به بهترین مرکز برداشتن خال در ایران اقدام به رفع آن نماید.
 2. وجود کمتر از چهل خال در بدن طبیعی می باشد و اگر این تعداد بیشتر از صد عدد باشد، مشکل ساز خواهد بود.
 3. نامتقارن بودن خال ها با هم و یا رنگ نامناسب
 4. بهترین مرکز برداشتن خال در ایران خاطر نشان می کند، در صورتی که خالی با افزایش سن، همچنان رشد کند و بزرگ شود و دچار تغییرات ظاهری شود، بهتر است که سریعا جراحی شود.
 5. اگر خالی در معرض تحریک باشد و در صورت شیو شدن باعث مشکل گردد.

کلام آخر

طبق تحقیقاتی که در بهترین مرکز برداشتن خال در ایران صورت گرفته، خال ها به طور کلی دو دسته هستند: مادرزادی و اکتسابی، خال های مادرزادی ممکن است در برخی مواقع منجر به مشکل نشوند، اما در صورتی که قطری بیشتر از بیست سانتی متر داشته باشند، مستعد بدخیمی و بروز مشکلات بعدی می باشند. خال های اکتسابی در سنین بالاتر ایجاد می شوند و در اکثر مواقع بی خطر هستند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین مرکز برداشتن خال در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر، در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و جویای بهترین مرکز برداشتن خال در کرج می باشید، به سراغ مقاله ما با چنین عنوانی بروید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا