پزشکان

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران❤️【سال1402】+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با این موضوع در اختیارتان قرار دهیم. نوار عصب عضله جزء تست های ارزیابی غیر تهاجمی و ساده محسوب می شود که هیچ گونه ضرری برای بدن ایجاد نمی کند و در صورت نیاز در دوران بارداری و یا زایمان نوزاد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این تست کمک شایانی به افراد با انواع بیماری ها می نماید و در صورتی که پزشک معالج از بررسی عکس ها و مدارک موجود بیمار، به تشخیص نوع بیماری دست نیابد، به راحتی می تواند با ارجاع بیمار به بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران و دریافت تست نوار عصب عضله مشکلات موجود را مورد شناسایی و بررسی قرار دهد.

نوار عصب عضله چیست؟

نوار عصب عضله روشی تشخیصی بسیار دقیق می باشد که به منظور شناسایی انواع مشکلات مرتبط با دست ها، پاها، اعصاب و سایر عضلات مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع تست جزء روش های تشخیصی سرپایی به حساب می آید که بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران در بهترین بیمارستان دولتی در ایران به انجام می رسد.

لازم به ذکر است که بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران در رابطه با سایر فواید تست نوار عصب عضله چنین بیان می کند که این تست در زمینه تشخیص اختلالات عضلانی، انقباض غیر ارادی عضلانی، گز گز کردن و یا مورمور شدن دست و پاها، فلج اندام ها، درد یا گرفتگی عضلانی، درد در بخش ماهیچه ها و یا گرفتگی آن ها،  رادیکولوپاتی، خارش و بی حسی و ضعف عضلانی و همچنین اختلالات مرتبط با ناتوانی نورون های عصبی کاربرد فراوانی دارد.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کیست؟

 • بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران پزشکی می باشد که در حیطه تخصصی خویش از سابقه و تجربه بالایی برخوردار باشد.
 • پزشکی را بهترین می دانیم که صبورانه تمامی مراحل انجام تست را به بیماران توضیح دهد و از بیماران در رابطه با سابقه بیماری و مصرف داروهای پیشین خود سوالاتی بپرسد و سپس اقدام به انجام نوار عصب عضله نماید.
 • بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید دارای شماره نظام پزشکی باشد و زیر نظر وزارت بهداشت و درمان به فعالیت های پزشکی خود بپردازد.
 • در اکثر مواقع، بهترین دکتر نورولوژی در تهران به منظور تشخیص دقیق تر بیماری ها، نوار عصب و عضله را تجویز می کند، از این رو بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران باید همکاری های لازم را با ایشان به انجام برساند.
 • بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران می بایست به کمک مهارت و دانش بالایی که دارد، نتیجه تست را به درستی تفسیر نماید و جای هیچ گونه ابهامی باقی نگذارد.
 • بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران پزشکی می باشد که از به روزترین و جدیدترین تجهیزات پزشکی بهره جوید.
 • از روش های نوین درمان برای انجام تست نوار عصب و عضله استفاده نماید و همواره در راستای ارتقاء سطح علمی خویش نهایت تلاش خود را به کار گیرد.

لازم به ذکر است که در صورت علاقه مندی به مطالعه در رابطه با بهترین دکتر نوار عصب عضله در تهران، می توانید به مقاله های پیشین ما مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران کیست؟

تشخیص بیماری ها با انجام نوار عصب عضله

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران بیماری هایی را که توسط انجام نوار عصب و عضله قابل تشخیص و شناسایی می باشند را برای شما شرح می دهد تا در زمینه درمان بیماری ها کمکی نموده باشند.

از جمله بیماری های قابل تشخیص به کمک نوار عصب و عضله شامل موارد زیر می باشد:

 • میاستنی گراویس: در صورتی که در بخش اتصال عصب و عضله مشکلی پدید آید، ضعف عضلانی رخ می دهد که در این مواقع، بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران با انجام نوار عصبی در روند درمان یاری می رساند.
 • بیماری شارکو ماری توث: این نوع بیماری، ارثی می باشد و بر روی بخش های اعصاب بسیار تاثیرگذار است و در نهایت منجر به تضعیف شدن عضلات پا و پایین پا می شود.
 • رادیکولوپاتی: بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران در رابطه با این نوع بیماری چنین بیان می کند که سبب درد و ضعف ناشی از عصب های آسیب دیده و نیش خورده از بخش دیسک های فتق و یا بیماری دیسک تخریبی می گردد.
 • سندروم گیلن باره: حمله کردن سیستم ایمنی بدن به اعصاب بازوها و پاها را بیماری سندرم گیلن باره می گویند.
 • نوروپاتی محیطی: همانطور که از نام این نوع بیماری مشخص است، باعث درد و ناراحتی عصبی در اثر وارد شدن آسیب به اعصاب محیطی می شود.
 • سندروم تونل کارپال: به دنبال عصب فشرده، ناراحتی هایی همچون: بی حسی، درد و گزگز شدن بازو ایجاد می گردد.
 • دیستروفی عضلانی: نوعی بیماری است که موجب از دست دادن توده عضلانی و ضعف پیشرونده می شود.

بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران در رابطه با مهم بودن نتیجه تست، اقدامات مراقبتی آن و همچنین نحوه انجام نوار عصب عضله توضیحاتی را در اختیار شما قرار می دهد و سپس اقداماتی را قبل از انجام تست بیان می کند تا با رعایت آن ها، از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آورد.

از جمله اقدامات پیش از انجام نوار عصب عضله عبارتند از:

 1. بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران به شما توصیه می کند تا در صورت داشتن هرگونه سابقه بیماری و مصرف داروهای خاص، ایشان را مطلع نماید.
 2. بهتر است چند روز قبل از انجام نوار عصب عضله، از مصرف انواع لوسیون ها، عطرها و سایر روغن ها خودداری کنید، به این سبب که استفاده از این نوع محصولات بر روی بدن، دقت تست عصب و عضله را کاهش می دهد و مشکل ساز خواهد بود.
 3. دوش گرفتن قبل از اقدام به نوار عصب عضله فراموش نشود.
 4. بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران از شما می خواهد تا چند ساعت قبل از انجام تست از مصرف نوشیدنی های کافئین دار همچون: چای، نوشابه و … بپرهیزید.
 5. مصرف سیگار و دخانیات را در روز انجام نوار عصب و عضله محدود کنید.
 6. مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد انعقادها منجر به افزایش خطر خونریزی در زمان انجام تست های تشخیصی می گردد، از این رو بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران به شما توصیه می کند تا داروهای این چنینی را برای مدتی مصرف نکنید.
 7. اگر به بیماری های عفونی همچون ایدز، هپاتیت و … مبتلا هستید، بسیار ضروری است که در جلسه مشاوره با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
 8. بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران از شما می خواهد تا هیچ گونه اشیاء فلزی و زینتی را به همراه نداشته باشید تا در روند تست تشخیصی خللی ایجاد نشود.

عوارض نوار عصب عضله

با توجه به این که نوار عصب عضله روشی درمانی و تشخیصی به حساب می آید، بنابراین تا حد امکان آسیبی به فرد وارد نمی کند و روشی کاملا بی خطر می باشد.

به قدری نوار عصب و عضله بی خطر می باشد که خانم های باردار در دوران بارداری نیز می توانند بدون هیچ گونه نگرانی، از این روش استفاده نمایند.

نوار عصب و عضله در صورتی منجر به آسیب رسانی می گردد که توسط افراد غیر متخصص و نابلد انجام پذیرد.

در معدود مواقعی، ممکن است پس از انجام تست عصب و عضله، عفونت هایی از طریق سوزن های وارد شده به بدن منتقل شود که این مورد تنها در مکان های غیر مجازی که زیر نظر وزارت بهداشت و درمان نیستند، صورت می گیرد.

کلام آخر

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم، نوار عصب و عضله جزء تست های تشخیصی دقیقی به شمار می رود که در رابطه با شناسایی و بررسی نوع مشکل بیمار، حائز اهمیت می باشد و معمولا متخصصین مغز و اعصاب و بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران و یا هر شهر دیگری این نوع تست را تجویز می نمایند. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر نوار عصب عضله در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا