پزشکان

بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی


در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و به بهبود سلامت روان خود بپردازید. دکتر اعصاب و روان شخصی می باشد که با ارزیابی و معاینه شما می تواند بسیاری از اختلالات رفتاری، عاطفی یا ذهنی شما را تشخیص داده و با روش های مخصوص به خود به درمان آن ها بپردازد. تمامی پزشکان متخصص در حوزه ی اعصاب و روان، در زمینه درمان بیماری های روانی آموزش دیده اند و می توانند جهت درمان آن ها، دارو هایی را نیز تجویز نمایند. پس اگر شما نیز از بیماری های روانی خود رنج می برید و به دنبال پزشکی ماهر جهت بازگرداندن سلامت روان به خود هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

متخصص اعصاب و روان فردی می باشد که در رشته پزشکی اعصاب و روان تحصیل نموده است و به مشاوره، پیشگیری، تشخیص و درمان تمامی اختلالات روانی در تمامی سنین خواهد پرداخت. در سال‌ های اخیر، اهمیت سلامت روان در سطح جهان کاملاً شناخته شده است و افراد حساسیت بیشتری در این زمینه به خرج داده‌ اند. به همین دلیل کیفیت بالای ارائه خدمات متخصصین اعصاب و روان از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

دکتر اعصاب و روان وضعیت ذهنی و فیزیکی مراجعان خود را با استفاده از تست های گوناگون بررسی و ارزیابی می کند تا تمامی اختلالات جزئی در سلامت روانی آن ها را تشخیص داده و با تجویز داروهای مختلف و یا استفاده از روش‌ های درمانی مخصوص خود، تمامی این اختلالات را درمان نماید.

بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان، تست های گوناگونی در جهت تشخیص بیماری های اعصاب و روان از شما خواهد گرفت تا از وجود هر یک از اختلالات اطمینان حاصل نماید. پس از شناسایی اختلالات شما، جلسات درمانی بسیاری برای شما در نظر گرفته می شود تا بتوانید روند بهبودی خود را زیر نظر بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان بگذرانید و سلامت روان را به خود بازگردانید.

پزشک اعصاب و روان، محیط زندگی بیماران خود را نیز بررسی خواهد کرد تا در صورت وجود شرایط نامساعد برای او، پیشنهاد هایی درمانی به او دهد تا بتواند دوره بهبودی خود را در محیط آرامی بگذراند. بسیاری از متخصصان اعصاب و روان با افرادی مانند روانشناس و یا روانکاو نیز در ارتباط خواهند بود تا بتوانند نتیجه بهتری را برای مراجعان خود به ارمغان آورند. از مهم ترین ابزار تشخیص اختلالات روانی توسط بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می توان به مصاحبه دقیق با خانواده مراجعان اشاره نمود.

توسط این روش، تمامی سوابق خانوادگی و علائم روانی افراد را بررسی می‌ کنند تا اختلالات روانی او را تشخیص داده و به درمان آن بپردازند. پس از تشخیص اختلالات شما از روش هایی مانند دارو درمانی، روان درمانی و الکتروشوک استفاده خواهد شد تا بیماری های شما درمان شود. همچنین شما عزیزان می توانید با مراجعه به بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان، تمامی بیماری های مغزی خود را نیز شناسایی نمایید و به درمان آن ها بپردازید.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

ویژگی بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان

بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می بایست دارای ویژگی های برتری باشد که او را از تمامی پزشکان فعال در این حوزه متمایز سازد و افراد را مجاب سازد تا برای سلامت روح و روان خود، به او مراجعه نمایند. از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می بایست در برترین درمانگاه ها و یا بیمارستان های اعصاب و روان کشور مشغول به ارائه خدمات به مراجعین خود باشد.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می بایست مدارک علمی خود در حوزه مربوطه را با درجه بالا و در زمینه تخصصی اعصاب و روان، از برترین مراکز علمی یا دانشگاه های کشور دریافت نموده باشد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه درمان اختلالات روانی می بایست دارای فن بیان بالایی باشد و قادر به برقراری ارتباطی عمیق با تمامی مراجعان خود باشد.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می بایست وضعیت فیزیکی و روانی بیماران خود را با دقت بالایی ارزیابی و تحلیل نماید و کلیه اختلالات عاطفی و رفتاری آن ها را شناسایی کرده و به درمان آن ها بپردازد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه اعصاب و روان می بایست سطوح قیمتی منصفانه ای برای تمامی خدمات درمانی خود در حوزه اعصاب و روان در نظر بگیرد.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می‌ بایست مشاوره های کاربردی در زمینه های مختلف مانند مشاوره قبل از ازدواج و طلاق، مشاوره کودک و نوجوان و مشاوره خانواده نیز به مراجعان خود ارائه دهد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه درمان بیماری های عصبی می بایست داروهایی متناسب با نوع بیماری مراجعان خود تجویز نمایند که حداقل عوارض را برای آن ها دارا باشد.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان می بایست از روش هایی کارآمد همچون دارو درمانی و یا شوک درمانی برای درمان اختلالات روانی و عصبی بیماران خود استفاده نمایند.

همچنین تمامی شما عزیزان می توانید جهت درمان بیماری هایی همچون سردرد، اختلالات خود ایمنی، سکته مغزی و اختلالات عصبی عضلانی، اختلالات کورتکس، نورو آنکولوژی، نورولوژی سالمندان، نورولوژی کودکان، پرتو شناسی اعصاب و … به بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان مراجعه نمایید.

برخی از مهم ترین بیماری های موجود در حوزه اعصاب و روان عبارتند از:

✅اختلالات وسواسیوسواس فکری و عملی جزء اختلالات نادر عصبی می باشد که قابل درمان است.
✨اختلالات افسردگیاختلالات افسردگی شخص را دچار احساس پوچی و نارضایتی از زندگی می کند و سبب بی نظمی خلقی و بی خوابی می شود.
✅اختلالات ارتباطیاین اختلالات روی توانایی درک و یادگیری افراد تاثیر می گذارد و نیازمند درمان توسط متخصصین می باشد.
✅اختلالات روان پریشیاین بیماری معمولاً در نوجوانی و یا اوایل بزرگسالی ظاهر می شود و تفکر و احساسات افراد را دچار اختلال می نماید. 

10 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان را بشناسید!

انواع بیماری های اعصاب و روان

بیماری های خلقی: بیماری های خلقی با احساساتی مانند افسردگی و ناامیدی خود را نشان می دهند و فرد را از حالت افسردگی دوقطبی بودن برخوردار می سازند. افرادی که به بیماری های خلقی مبتلا می باشند، انرژی و علاقه خود را در زمینه های مختلف از دست داده و همواره افکار خودکشی و مرگ به سراغ آن ها خواهد آمد. این افراد در فعالیت های روزانه خود دچار افراط و یا تفریط می باشند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. به همین دلیل می بایست پس از مشاهده علائمی مانند پرش افکار، کاهش خواب، خود بزرگ بینی و خود کوچک بینی، هر چه سریع تر به بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان مراجعه نمایند.

بیماری های اضطرابی: به طور کلی وجود کمی اضطراب در شرایط عادی و برخی مواقع کاملاً طبیعی می باشد. اما اگر این احساس از حد خود فراتر رود می تواند وحشت را برای افراد به وجود آورد و آن ها را به بیماری هایی مانند اختلال پانیک که به معنی ترس و ناراحتی شدید در مواجهه با شرایط مختلف است، دچار کند. همچنین از دیگر بیماری های مخرب در اثر اضطراب می توان به وسواس فکری، ترس از موقعیت ها یا اشیا و مکان های خاص، اختلال و فشار روانی پس از آسیب نیز اشاره نمود.

اختلالات روان پریشانه یا سایکوز: این مورد از بیماران به صورت چشم گیر حس واقعیت سنجی آن ها دچار اختلال خواهد شد. از انواع اختلالات روان پریشانه می توان به اختلال هذیانی، اختلال عاطفه گسیختگی، اختلال روان پریشی گذرا و اسکیزوفرنی اشاره نمود که روان را دچار اختلال خواهد کرد.

اختلالات شبه جسمی: این مورد از بیماری های اعصاب و روان موجب خواهد شد تا فرد عارضه هایی را برای خود تداعی نماید که قابل توجیه نمی باشند. از انواع آن ها می توان به بیماری خود بیمار انگاری اشاره نمود که فرد را با ترس از بیمار شدن و ابتلا به بیماری جدی روبرو خواهد کرد. بیماری های شبه جسمی شامل اختلال جسمانی کردن، اختلالات تبدیلی، اختلال بدریختی بدن و درد می باشد که با مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان، درمان خواهد شد.

انواع بیماری های اعصاب و روان

زمان مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان

بیماری های موجود در حوزه اعصاب و روان را به صورت کامل برای شما عزیزان نام بردیم که می توانند اثرات مخربی را در زندگی افراد به وجود آورند. این بیماری‌ ها سلامت جسم و روان افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌ دهند و زندگی را به کام آن ها تلخ می نمایند. اگر شما عزیزان هر یک از علائم ابتلا به بیماری های اعصاب و روان را دارا می باشید، می بایست هر چه سریع تر به بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان مراجعه نمایید تا از پیش روی آن جلوگیری نموده و به درمان آن بپردازید. از مهم ترین علائم شایع در ابتلا به بیماری های اعصاب و روان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به وجود آمدن تیک های عصبی در قسمت های مختلف بدن
 • ابتلا به اختلالات کم توجهی و بیش فعالی
 • پایین آمدن قدرت تحمل اشخاص و تغییر در خورد و خوراک او
 • پاین آمدن سطح آستانه‌ ی حرکت و کم خوابی و کم انرژی بودن افراد
 • اختلالات افسردگی و اضطراب بی دلیل در موقعیت های گوناگون
 • مبتلا شدن به وسواس اجباری و یا اعتیاد به مواد مخدر و الکل
 • مشاهده مشکلات رفتاری در کودکان و ابتلای آن ها به اوتیسم و یا اختلالات یادگیری

کلام آخر

بیماری های اعصاب و روان شامل انواع گوناگونی می باشند که می توانند زندگی افراد را از جنبه های مختلف دچار تغییر کنند و زندگی را به کام آن ها تلخ سازند. بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان، با ارزیابی صحیح رفتار های افراد می تواند منشا اصلی اختلالات روانی آن ها را تشخیص داده و از روش هایی مانند دارو درمانی جهت درمان هرچه سریع‌ تر آن ها استفاده نماید.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر اعصاب و روان در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با استفاده از آن ها، سلامت را به روان خود باز گردانید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا نظرات و یا پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحتو با ما در میان بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله میدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا