پزشکان

بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با مغز و اعصاب در اختیارتان قرار دهیم. با توجه به این که بیماری های مغزی جزء بیماری های حساس و حیاتی محسوب می شوند و سرعت پیشرفت آن ها بسیار بالا است، بر همین اساس ضروری است که در صورت مواجه شدن با هر گونه علائم ابتلا به بیماری های مغز و اعصاب، نزد متخصص مربوطه بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید. در این مقاله در رابطه با بیماری های مغز و اعصاب، اختلالات عصبی و روش های پیشگیری از اختلالات عصبی و … توضیحاتی را ارائه می دهیم. همانطور که می دانید؛ بیش از 600 اختلال عصبی در افراد وجود دارد که کلیه این مشکلات دلایل خاص خود را دارند. با این وجود برخی از این علت های اصلی بروز اختلالات عصبی شامل: ناهنجاری های مادرزادی، صدمات مغزی، اختلالات ژنتیکی و عفونت ها می باشد.

اختلالات عصبی و روش های پیشگیری  از آن

دسته ای از بیماری ها که امروزه بسیار رایج شده، اختلالات و مشکلات عصبی است که سیستم عصبی مرکزی و محیطی را تحت تاثیر قرار می دهد و بسیاری از عملکردهای بدن وابسته به آن است و نقش اساسی در اجرای عملکرد بدن دارد. سیستم عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع است و سیستم عصبی محیطی نیز شامل عصب های بسیاری است که از این نواحی انشعاب پیدا کرده و به سایر قسمت های بدن منتقل می شود.

بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان خاطر نشان می کند که اختلالات عصبی دارای انواع مختلفی می باشند و مشکلات متعددی را ایجاد می کنند که برخی از این انواع اختلالات عصبی به شرح زیر می باشد:

کم توانی ذهنی: این نوع اختلال معمولاً با نام عقب ماندگی ذهنی شناخته شده است. کم توانی ذهنی باعث ایجاد نقص در عملکردهای رفتاری فرد می شود و از طریق تست های ضریب هوشی این مشکل و درصد آن تعیین می شود.

تاخیر در رشد: معمولا این نوع اختلال ذهنی مختص کودکان زیر پنج سال است و رابطه مستقیم با مهارت های گفتاری، شناختی، حرکتی و عملکرد اجتماعی دارد. این امکان وجود دارد که طی گذشت زمان و رشد کودک در انجام تست هوش آی کیو (IQ) وجود ناتوانی ذهنی شناسایی شود.

افسردگی: یکی دیگر از اختلالات ذهنی افسردگی است که همراه با بد اخلاقی و بدخلقی در فرد ایجاد می شود. از علائم این اختلال می توان به بی حوصلگی و بی علاقه بودن فرد در امور کارها اشاره نمود. حتی در برخی مواقع فرد افسرده احساس گناه و یا خستگی شدید دارد. اشخاصی که دچار چنین مشکلی هستند، معمولاً به اختلال دو قطبی مبتلا هستند و در دوران افسردگی خود هیچگونه علاقه‌ای به انجام فعالیت و انجام سایر امور ندارند و میل بسیاری به انجام خودکشی در ذهن ایشان وجود دارد.

در این مقاله با برخی از اختلالات عصبی آشنا شدید و حال نوبت آن رسیده تا با روش های پیشگیری از این اختلالات تا حد ممکن جلوگیری به عمل آورید؛ برخی از این راه و روش های پیشگیری عبارتند از:

 • ضروری است که برنامه غذایی متعادلی را در پیش بگیرید و میوه و سبزیجات را به صورت روزانه مصرف کنید.
 • در زمینه توانایی های خود دیدگاه مثبتی داشته باشید و هرگز ناامید نباشید.
 • با توجه به مشکلاتی که دخانیات در سلامتی ایجاد می کنند، بنابراین مصرف دخانیات را به طور کامل کنار بگذارید.
 • از وارد شدن هر گونه ضربه به سر خودداری نمایید، این توصیه را بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران یادآوری می نماید.
 • با توجه به این که مشروبات الکلی عملکرد مغز و اعصاب را تحت تاثیر قرار می دهند، باید از نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزید.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان خاطر نشان می کند که یادگیری مهارت های جدید باعث می‌شود تا عملکرد سیستم عصبی و مغز فعال تر باشند، بنابراین سعی نمایید روزانه مطلب جدیدی را فراگیرید.
 • در صورتی که دچار بیماری دیابت هستید تحت نظر پزشک قرار بگیرید و از پیشرفت آن جلوگیری کنید، به این دلیل که بیماری دیابت عملکرد سیستم عصبی را تا حدی کاهش می دهند.
 • بدون تجویز پزشک و سرخود حتی در مواقع حساس دارو مصرف نکنید.
 •  ورزش کردن در طول روز و استراحت کافی جزء اولویت های زندگیتان باشد.

انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان

با توجه به نقش اساسی و مهم متخصص مغز و اعصاب در درمان بیماری ها و یا پیشگیری از ابتلا به بیماری های مغزی، الزامی است که بهترین دکتر مغز و اعصاب را بشناسید و در مواقع لزوم به پزشک مذکور مراجعه نمایید. در این مقاله به منظور کمک رسانی به شما عزیزان ابتدا معیارها و ملاک های بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان را شرح می دهیم و سپس روش های شناسایی متخصص مغز و اعصاب را بیان می کنیم تا به کمک این دو عامل بهترین انتخاب را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید.

برخی از ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان عبارتند از:

 • متخصص مغز و اعصاب باید توانایی ذهنی بالایی داشته باشد تا در مواقع حساس بهترین تصمیم را بگیرد.
 • از نظر رفتاری صبورانه با بیماران برخورد کند و در رابطه با مشکلات و بیماری های آن ها توضیحات لازم را ارائه دهد و کلیه سوالات مراجعین را پاسخ  دهد.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به این سبب جز بهترین ها محسوب می شود که تجربه و سابقه درخشانی در درمان بیماری ها داشته باشد و بیماران ایشان با رضایت کامل از مطب پزشک خویش خارج شوند.
 • مهارت های لازم را در حوزه درمان دارا باشد و همواره دانش خود را به روز نمایند تا بتوانند جدیدترین روش ها در درمان بیماری ها به کار گیرند.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران پزشکی می باشد که نسبت به کار خویش مسئولیت پذیر است و سلامتی بیماران را به سایر امور و جنبه های مالی ترجیح دهد.

انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان

برخی از راه های شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب به شرح زیر می باشد:

 • معمولاً در شهر خویش پزشکان عمومی و پزشک خانوادگی وجود دارد که شما در صورت بروز بیماری های ساده همچون سرماخوردگی نزد ایشان می روید و بنابراین چنین پزشکانی از حال و احوال شما و حتی بیماری های زمینه ای شما آگاهی کامل دارند. همچنین با توجه به این که معمولاً پزشکان همکاران خود را به خوبی می شناسند می توانید از پزشک عمومی خویش در رابطه با شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب کمک بگیرید.
 • تحقیقات محلی نیز جزء روش های شناسایی ساده محسوب می شود. در صورتی که در میان آشنایان و اقوام، شخصی ابتلا به بیماری های مغز و اعصاب باشد و نزد متخصص مغز و اعصاب برود و از ایشان راضی بوده باشد؛ می توانید مشخصات متخصص مربوطه را دریافت کنید.
 • امروزه با به روز رسانی تکنولوژی و افزایش دانش بشر تمامی فعالیت ها به صورت مجازی امکان پذیر شده است. بنابراین شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب نیز می تواند به کمک جست و جو در فضای مجازی همچون گوگل صورت گیرد.

دکتر مرضیه رحیمی

دکتر مرضیه رحیمی

دکتر مرضیه رحیمی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و سپس اقدام به اخذ مدرک تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات نمودند. دکتر رحیمی دارای بورد تخصصی نیز می باشند. دکتر مرضیه رحیمی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان محسوب می شوند که در راستای ارتقاء سطح دانش خود بسیار تلاش می کنند و همواره از روش های نوین به منظور تشخیص و درمان بیماری ها بهره می جویند.

 خدمات:

 • درمان مشکلات ستون فقرات، سردرد و کمردرد، سکته مغزی، درمان درد میگیرن
 • تشخیص و درمان دیسک کمر، درمان لخته خون، مشکلات اعصاب و درمان زوال عقل
 • درمان بیش فعالی، سردرد خوشه ای، تومور عصب شنوایی، آنسفالیت
 • سندروم تکانشی دست، درمان سرطان مغز و فشار مغز، درمان منیر گوش
 • درمان سردرد تنشی، درمان اعتیاد و درمان اوتیسم

آدرس مطب: اصفهان، شاهین شهر، خیابان فردوسی، فرعی دوم غربی، پلاک شانزده

شماره تماس: 09304871207 – 03145249677

آدرس کلینیک: اصفهان، اتوبان آقابابایی، شهرک سلامت، طبقه دوم، کلینیک مغز و اعصاب آسا سلامت

 شماره تماس:  03135548098 – 03135548097

دکتر احمد شکرچی زاده

دکتر احمد شکرچی زاده

دکتر احمد شکرچی زاده جراح مغز و اعصاب می باشند که در سال 1336 در شهر اصفهان دیده بر جهان گشودند. ایشان در کنکور سراسری رتبه دو رقمی 27 را از آن خود کردند و سپس در سال 1354 وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و مدرک پزشک عمومی را در سال 1361 از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ کردند. دکتر شکرچی زاده دوره رزیدنتی خود را نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند و به مدت سه سال در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دوره طرح خود را گذراندند و از سال 1370 به عنوان استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فعالیت نمودند.

دکتر احمد شکرچی زاده فعالیت های علمی بسیاری را انجام داده اند که برخی از آن ها شامل: عضویت در هیئت ممتحنه، مسئول امور دستیاری گروه جراحی اعصاب، رئیس بخش جراحی اعصاب بیمارستان کاشانی، تالیف بسیاری از کتاب ها و مقالات و … می باشد. در سال 1396 دکتر شکرچی زاده از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازنشسته شدند و سپس به درمان بیماران داخل و خارج از کشور می پردازند. با تمام این تفاسیر ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به شمار آورد.

خدمات:

 • درمان دیسک کمر با تزریق دیسکوژل، درمان دیسک های گردنی
 • تشخیص و درمان ضربه های مغزی، جراحی اعصاب، درمان ستون فقرات
 • جراحی دیسک با لیزر و درمان انواع بیماری های مغزی

آدرس: اصفهان، چهارباغ بالا بین زمزم و دروازه شیراز، کوچه مختاری، ساختمان جم، طبقه زیر زمین

شماره تماس: 03136622101

دکتر سید فرزاد ایزدی

دکتر سید فرزاد ایزدی

دکتر سید فرزاد ایزدی متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1371 در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندند و سپس اقدام به اخذ مدرک تخصصی بیماری های مغز و اعصاب نمودند و در سال 1379 مدرک تخصصی مغز و اعصاب را با سربلندی کسب کردند. از جمله فعالیت های دکتر ایزدی می توان به مسئول فنی واحد نوار مغز و نوار اعصاب در چندین بیمارستان اصفهان اشاره نمود.

دکتر سید فرزاد ایزدی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به حساب می آیند که نزدیک به صد هزار نوار عصبی یا الکترومیوگرافی را در طی پانزده سال انجام داده اند و اولین واحد درمان ویژه فلج های صورت حاد و مزمن را در ایران راه اندازی کرده اند. دکتر فرزاد ایزدی نشست های علمی هفتگی متخصصین مغز و اعصاب بسیاری را برگزار می نمایند و به این طریق تبادل نظر و تبادل دانش می کنند.

خدمات:

 • درمان انواع سردردها، سکته مغزی، تشخیص و درمان بیماری های عصبی
 • مشکل مغزی، دیسک کمر و دیسک گردن، التهاب عصب بینایی
 • درمان اضطراب شدید و درمان میگرن کلاسیک و میگرن عصبی
 • مشکل بی حسی دست و پا

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز (میدان آزادی)، نبش چهارباغ بالا، ابتدای بن بست هاله

شماره تماس: 03136632835 – 09162992454

دکتر مانا احمدیان قلعه سرخ

دکتر مانا احمدیان قلعه سرخ

دکتر مانا احمدیان قلعه سرخ متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ صرع می باشند. ایشان پس از گذراندن دوره متوسطه خویش، دوره پزشکی عمومی خود را آغاز نمودند و وارد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شدند و مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه مذکور (دانشگاه علوم پزشکی اصفهان) اخذ نمودند. دکتر قلعه سرخ دوره تخصصی خود را در زمنیه مغز و اعصاب در همان دانشگاه یعنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند. و در نهایت دکتر احمدیان قلعه سرخ بورد تخصصی مغز و اعصاب را نیز از آن خود نمودند.

با تمام این تفاسیر و با توجه به ارائه بهترین خدمات توسط ایشان، با اطمینان می توان گفت یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به شمار می روند که در زمینه تخصصی خویش بسیار ماهر هستند و بیماران مختلفی را درمان کرده اند.

خدمات:

 • درمان سردردها اعم از: سردرد تنشی، خوشه‌ ای، میگرن، نورالژی
 • ام اس و سایر بیماری های التهابی مغز، درمان بیماری های عضلانی و اسکلتی
 • تزریق بوتاکس جهت درمان سردرد، درمان اختلالات خواب و بی خوابی و حملات خواب
 • نوروپاتی، میوپاتی، کمردرد و مشکلات نخاع و ستون فقرات
 •  مشاوره در جراحی صرع، درمان صرع از قبیل: صرع بزرگ، صرع کوچک، صرع ژنرالیزه و فوکال
 • کابوس شبانه، اختلالات تفکر، درمان بیماری های استحاله ای مغز، پارکینسون و آلزایمر

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، کوچه کنار بیمارستان سینا، بن بست شهریار، ساختمان مجید، طبقه سوم، واحد 32

شماره تماس: 0916229382

دکتر مهدی محمودخانی

دکتر مهدی محمودخانی

دکتر مهدی محمودخانی متخصص جراحی مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی، دوره تخصصی خویش را آغاز نمودند و در نهایت پس از گذراندن مراحل تحصیل فارغ التحصیل شدند. دکتر محمودخانی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان محسوب می شوند که فعالیت های علمی و آکادمیک بسیاری را به انجام رسانده اند و برخی از این فعالیت‌ها شامل: عضویت در انجمن آکادمی جراحان مغز و اعصاب و عضویت در هیئت علمی دانشکده پزشکی و همچنین استاد دانشگاه می باشند.

دکتر مهدی محمودخانی خدمات بسیار ارزنده ای را ارائه می دهند و بیماران مختلفی را با انواع مشکلات عصبی، دیسکی و تومورها و ستون فقرات درمان می کنند. برخی از خدمات قابل ارائه ایشان که در مطب و یا بیمارستان انجام می دهند؛ شامل موارد زیر می باشد:

خدمات:

 • انجام جراحی دیسک میکروسکوپی، انجام جراحی لیزر نوکلیوپلاستی و پلاسما (جراحی بسته)
 • انجام جراحی تومور مغزی و نخاعی، بهبود درد کمر و تزریق اپیدورال و ترانس فورآمینال
 • جراحی آندوسکوپی مغزیو  شانت مغزی و انواع آن، فیوژن شکستگی ستون فقرات
 • انجام جراحی انواع تومورهای مغزی و نخاعی

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، بالاتر از بیمارستان عیسی بن مریم، کوچه فرهمند، مجتمع پارس، طبقه اول

شماره تماس: 03132340876 – 09025024154

دکتر کیوان بصیری

دکتر کیوان بصیری

دکتر کیوان بصیری متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص بیماری های عصب و عضله می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی دوره تخصصی مغز و اعصاب را در بهترین دانشگاه علوم پزشکی سپری کردند و سپس مدرک فوق تخصصی بیماری های عصب و عضله را از کشورهای فرانسه و آمریکا اخذ نمودند. دکتر کیوان بصیری مدیر برنامه فلوشیپ فوق تخصصی نوروماسکولار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند و بر همین اساس فعالیت های علمی و پژوهشی متعددی را نیز انجام می دهند.

دکتر کیوان بصیری از جمله بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان محسوب می شوند که تمام تلاش خود را در جهت جلب رضایت بیماران و مراجعه کنندگان خویش به کار می گیرند و همواره به روزترین روش ها را به کمک نوین ترین تجهیزات پزشکی در درمان بیماری ها استفاده می نمایند و از جمله خدمات قابل ارائه ایشان به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 •  درمان مشکل نوروپاتی و انواع میگرن ها، تشنج، کم حسی در دست ها و پاها
 • درمان صرع، سردرد و سرگیجه، آلزایمر، مشکل ضعف جسمی و ضعف اعصاب و عضلانی
 • درمان انواع سردردها به کمک روش های نوین همچون تزریق بوتاکس و …
 • نوار مغز و نوار عصب و عضله، اختلالات حافظه، درمان پارکینسون و ام اس

آدرس: اصفهان، حکیم نظامی، خیابان محتشم کاشانی، جنب بن بست 34، کلینیک مغز و اعصاب نورون، طبقه دوم

شماره تماس: 03136258575

دکتر پدرام معینی

دکتر پدرام معینی

دکتر پدرام معینی متخصص مغز و اعصاب و نورولوژی می باشند. ایشان جزء پزشکان مغز و اعصاب در شهر اصفهان می باشند که در زمینه تخصصی خویش بسیار مهارت دارند و بیماران متعددی را مداوا نموده اند. با توجه به رضایتی که بیماران از ایشان دارند به راحتی می توان گفت دکتر پدرام معینی از جمله بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به حساب می آیند.

 خدمات:

 • درمان کهیر و انواع میگرن، تشخیص و درمان داروهای همیوپاتی
 • تشخیص و درمان بیماری های اعصاب و درمان جوش صورت
 • درد پا و کمر درد، درمان خار پاشنه، روماتیسم مفاصل، برونشیت مزمن

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، مجتمع زرین، طبقه چهارم

شماره تماس: 03132351416

روش های تشخیص بیماری های مغز و اعصاب

همانطور که می دانید امروزه دانش بشر بسیار پیشرفت کرده است و روش ها و تکنیک های مختلفی برای تشخیص انواع بیماری ها به خصوص بیماری های مغز و اعصاب ایجاد شده است که در ادامه به برخی از این روش های تشخیص بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب می پردازیم:

برخی از روش های تشخیص و شناسایی بیماری های مغز و اعصاب که بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان به کمک آن ها به راحتی از وجود و نوع بیماری ها آگاه می شود؛ شامل: سونوگرافی از عروق مغز (سونوگرافی داپلر)، ام آر آی/MRI، عکس های سی تی اسکن، نوار مغز، نوار عصب و عضله، و … می باشد.

برخی دیگر از روش های تشخیصی به عنوان مثال: الکتروآنفسفالوگرام است که در این روش چند الکترود فعالیت الکتریکی مغز را ثبت می کنند، در الکترومیوگرافی؛ الکترون روی سطح پوست و سوزن های ریز درون عضله قرار می گیرند و به این صورت عملکرد عضلات و اعصاب مورد ارزیابی واقع می شود و همچنین آنژیوگرافی یکی دیگر از تست تشخیص اختلالات مغز و اعصاب می باشد که بهترین دکتر نورولوژی در ایران از آن استفاده می کند.

روش های تشخیص بیماری های مغز و اعصاب

انواع بیماری های مغز و اعصاب

بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان یادآوری می کند؛ بیماری های مغز و اعصاب بسیار گسترده و متنوع هستند و نمی توان کلیه آن ها را نام برد، با این وجود برخی از انواع بیماری های مربوط به مغز و اعصاب را به منظور آشنایی شما عزیزان شرح می دهیم، این بیماری ها عبارتند از:

 • بیماری های عصبی هم چون ام اس
 • درمان انواع سردردهای میگرنی، تنشی، نورالژی و …
 • بیماری های حرکتی مثل لرزش دست و پا و یا پارکینسون
 • تومورهای مغزی، هیدروسفالی، اختلالات روانی، اوتیسم
 • اختلالات خواب و عدم داشتن خواب عمیق
 • تشنج، صرع، اختلال در راه رفتن و عدم تعادل، سرگیجه
 • بیماری مننژیت و ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس
 • اختلالات عصبی محیطی مانند نوروپاتی، گزگز دست و پا یا بی حسی
 • بیماری های مرتبط با ستون فقرات مانند کمردرد و درد گردن و دیسک و …
 • اختلالات مربوط به حافظه هم چون آلزایمر یا دمانس عروقی، تنگی عروق مغزی و سکته مغزی و …

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که ساکن شهر دیگری هستید و به دنبال متخصص مغز و اعصاب هستید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن و همچنین لیست پزشکان متخصص بهره مند شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا