پزشکان

بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج【سال1401】❤️+ لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج آشنا کنیم. بیماری های مغز و اعصاب بسیار گسترده و وسیع هستند و ممکن است در هر سنی بروز نمایند و علائم و نشانه های آن در هر شخصی متفاوت باشد، برخی از شایع ترین علائم بیماری های مغز و اعصاب شامل: مشکلات تنفسی، تغییر در شنوایی، تغییر و ایجاد مشکل در گفتار و بینایی، تشنج، لرزش بدن، خستگی مفرط، مشکل در راه رفتن، فلج شدگی جزئی بدن، سردرد، از دست دادن حافظه، مشکل در راه رفتن و افسردگی و … می باشد. در صورتی که با هریک از این علائم مواجه شدید، توصیه می کنیم نزد متخصص مربوطه بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.

مغز و بخش های مختلف آن

اساسی ترین و مهمترین اعضای بدن، مغز انسان است که به طور کلی می توان گفت تمامی عملکردهای بدن را تحت کنترل قرار می دهد. مغز فعالیت هایی همچون: ضربان قلب، هضم غذا، نحوه یاد گیری و یادآوری، صحبت کردن و حرکت نمودن و … را کنترل می کند. سیستم عصبی شبکه ای است که پیام ها را از مغز به سایر قسمت های بدن منتقل می کند. هنگامی که پیامی از هر قسمت بدن به سمت مغز می رسد؛ واکنش ایجاد شده را مغز به بدن نشان می دهد.

بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج در رابطه با بخش های مغز باید چنین بیان می کند که مغز انسان از سه بخش اصلی شامل: مغز جلو، مغز میانی و مغز عقب تشکیل شده است. جلو مغز که به آن مغز جلو نیز گفته می شود بزرگ ترین و پیچیده ترین قسمت مغز است. مخ ناحیه ای است که چین و شیارهای بسیاری دارد و حاوی اطلاعاتی است که خود واقعی هر شخصی را می سازد، به این صورت که حافظه، شخصیت، احساسات، گفتار و توانایی احساس و حرکت و … تحت کنترل آن است.

در قسمت داخلی پیش مغز غده هیپوفیز، هیپوتالاموس و تالاموس وجود دارد. تالاموس پیام هایی را از اندام های حسی همچون: چشم، گوش، بینی و انگشتان به قشر مغز انتقال می دهد. هیپوتالاموس نبض، تشنگی، الگوهای خواب و اشتها و همچنین سایر فرایندهای بدن را که به صورت کاملا خودکار اتفاق می افتند را تحت کنترل قرار می دهد. نکته حائز اهمیت این است که هیپوتالاموس غده هیپوفیز را نیز تحت کنترل قرار می دهد و هورمون های کنترل کننده رشد، تعادل آب و مواد معدنی، بلوغ جنسی، متابولیسم و پاسخ به استرس را می سازد.

مغز میانی در بخش زیرین و وسط مغز میانی واقع شده است که یک هماهنگ کننده اصلی برای کلیه پیام هایی که از مغز به نخاع وارد و خارج می شود می باشد. مغز خلفی یا مغز عقبی در بخش زیر انتهای پشتی مخ قرار دارد و شامل مخچه، پونز و مدولا است؛ همانطور که می دانید به مخچه، مغز کوچک می گویند، به این دلیل که شبیه نسخه کوچکی از مخ است. مسئول تعادل حرکت و هماهنگی مخچه است پلک و مدولا همراه با مغز میانی ساقه مغز گفته می شوند. وظیفه اصلی ساقه مغز دریافت پیام های مغز و هماهنگ سازی آن و با توجه به نام گره حیات بودن آن فعالیت های حیاتی بدن همچون: تنفس، ضربان قلب و فشار خون بالا، هضم و پس زدن را نیز تحت کنترل قرار می دهد.

مغز و بخش های مختلف آن

انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج

بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب جزء بیماری های حساس و مهم محسوب می شوند که رسیدگی به آن ها باید در اولویت قرار گیرد. این رسیدگی ها ابتدا از انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج آغاز می شود. به این صورت که اگر پزشکی تخصص ها و مهارت های لازم را در درمان بیماری های مغزی نداشته باشد؛ ممکن است عواقب جبران ناپذیری را پدید آورد. از این رو در این مقاله برخی از معیارهای بهترین دکتر مغز و اعصاب را شرح می دهیم تا به کمک آن ها مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

از جمله معیارها و ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب عبارتند از:

 • متخصص مغز و اعصاب در صورتی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران به حساب می آید که توانایی ذهنی بالایی داشته باشد و آمادگی های لازم را در برخورد با مواقع حساس داشته باشد و بهترین تصمیم را در زمان های حساس به سرعت بگیرد.
 • تجربه و سابقه در درمان بیماری ها بسیار حائز اهمیت است و الزامی است؛ بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج از سابقه و تجربه بالایی برخوردار باشد.
 • مهارت های لازم را در حوزه درمان دارا باشد و همواره دانش خود را به روز نمایند تا بتوانند جدیدترین روش ها و تکنیک ها را در درمان بیماری ها به کار گیرد.
 • نسبت به کار خویش مسئولیت پذیر باشد و با دقت کامل به درمان بیماری ها بپردازد.
 • از نظر اخلاقی و رفتاری محترمانه و صبورانه با بیماران برخورد نماید و در رابطه با مشکلات و بیماری های آن ها توضیحات لازم را شرح دهد و کلیه سوالات مراجعین را به طور واضح پاسخ  دهد.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب به این سبب جزء بهترین ها محسوب می شود که رضایت و سلامتی بیماران را اولویت قرار دهد و به مسائل مالی بی توجه باشد.

پس از این که با معیارهای بهترین بودن آشنا شدید حال نوبت آن رسیده تا با دیدگاهی باز به شناسایی متخصص مربوطه بروید، برخی از روش ها و راه های شناسایی بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج به شرح زیر می باشد:

 • پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی امین بیماران خویش هستند و معمولا با کلیه شرایط و احوال بیماران خویش باخبر هستند. از این رو در صورتی که بیماری با مشکلات مغز و اعصاب روبرو شود، مشخصات بهترین دکتر مغز و اعصاب را در شهر خویش به ایشان می دهد و به این صورت فرد با بهترین دکتر مغز و اعصاب اشنا می شود.
 • اما اگر پزشکی متخصص مغز و اعصاب خوب سراغ نداشته باشد، در چنین مواقعی می توانید به تحقیقات محلی روی آورید. در صورتی که در میان آشنایان و اقوام، شخصی ابتلا به بیماری های مغز و اعصاب باشد و نزد متخصص مغز و اعصاب برود و از ایشان و مهارت های وی راضی بوده باشد؛ می توانید مشخصات متخصص مربوطه را دریافت کنید.
 • امروزه با به روز رسانی تکنولوژی و افزایش دانش بشر تمامی فعالیت ها به صورت مجازی امکان پذیر شده است. بنابراین شناسایی بهترین دکتر نورولوژی در کرج نیز می تواند به کمک جست و جو در فضای مجازی همچون گوگل انجام شود.

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی

دکتر لیلا حشمی متخصص بیماری های مغز و اعصاب، ستون فقرات می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی و سپس تخصصی نورولوژی، بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات را از آن خود کردند. دکتر حشمی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج به حساب می آیند که بیش از ده سال سابقه طبابت و درمان انواع بیماری های مرتبط با نورولوژی را دارا می باشند.

خدمات:

 • کنترل و درمان بیماری پارکینسون و بیماری های دارای لرزش اندام ها
 • نوار مغز و نوار عصب چشم، داپلر عروق مغز و عروق گردن
 • تزریق بوتاکس، نوار عصب و عضله، تشخیص و درمان صرع
 • درمان انواع اختلالات و بیماری های مغز و اعصاب از قبیل: پانیک، اختلال حسی، سکته مغزی
 • تشخیص، درمان و مدیریت بیماری آلزایمر، اختلالات ستون فقرات و نخاع

آدرس: استان البرز، کرج، جهانشهر، خیابان شهید بهشتی، بین هلال احمر و استانداری، جنب شهر کتاب، ساختمان نور، واحد 14

شماره تماس: 09120677290

دکتر بهنام دانش پژوه

دکتر بهنام دانش پژوه

دکتر بهنام دانش پژوه متخصص و جراح مغز و اعصاب، ستون فقرات می باشند که یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج نیز محسوب می شوند. ایشان پس از سپری کردن دوره پزشکی عمومی خویش، اقدام به اخذ مدرک تخصصی نورولوژی نمودند. دکتر دانش پژوه دوره تخصصی خود را در زمینه مغز و اعصاب، ستون فقرات در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پشت سر گذاشتند و عضو سابق هیئت علمی (استادیار) دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بوده اند.

دکتر بهنام دانش پژوه در سال 1388 در آزمون بورد تخصصی دانشگاه علوم پزشگی شهید بهشتی تهران با موفقیت پذیرفته شدند و در چندین بیمارستان همچون: بیمارستان دی تهران و بیمارستان های کرج (تخت جمشید، قائم، امام خمینی، کوثر و امام حسین) ارائه خدمات می نمایند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مغز و اعصاب، ستون فقرات
 • انجام کلیه جراحی های مغز، قاعده جمجمه و ستون فقرات به روش آندوسکوپیک و باز

آدرس: استان البرز، کرج، طالقانی جنوبی، نرسیده به هفت تیر، نبش لاله سوم، ساختمان پزشکان نور، طبقه ششم

شماره تماس: 02632746938

دکتر رضا صمدپور

دکتر رضا صمدپور

دکتر رضا صمدپور متخصص نورولوژی، مغز و اعصاب می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را با موفقیت گذراندند و سپس مدرک تخصصی مغز و اعصاب را از بهترین دانشگاه اخذ نمودند. دکتر صمدپور در زمینه تخصصی خویش بسیار ماهر هستند و بیماران بسیاری را معالجه نموده اند.

دکتر رضا صمدپور یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج به شمار می روند که در راستای ارتقاء سطح دانش خویش بسیار کوشا هستند و خدمات مختلفی را ارائه می دهند و برخی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان آسیب های ستون فقرات (آرتروز، درد عصب سیاتیک، دیسک)
 • درمان اختلالات حسی-حرکتی، سردرد، سرگیجه، تشنج، سکته مغزی، مننژیت
 • درمان ام اس، بیماری های عصبی و عضلانی، اختلال در سطح هوشیاری، آلزایمر و دیگر اختلالانت حافظه
 • درمان اختلالات خواب (بی خوابی، فلج خواب، خواب پریشی، حمله خواب)، آتاکسی (عدم تعادل)، افسردگی

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی جنوبی، جنب ایستگاه تاکسی درختی، ساختمان سبز، طبقه چهارم، واحد 22

شماره تماس: 02632773410 – 09904225778

دکتر عماد فخروئیان

دکتر عماد فخروئیان

دکتر عماد فخروئیان متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مدارک تخصصی خود را کسب کرده اند و سپس در مراکز درمانی مختلفی به فعالیت پزشکی پرداخته اند. دکتر فخروئیان سالیا بسیاری به درمان بیماری ها می پردازند و تجارب متعددی را کسب کرده اند، از این رو با اطمینان می توان گفت دکتر عماد فخروئیان از جمله بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج به حساب می ایند.

خدمات:

 • نوار عصب و عضله، نوار مغز و نوار عصب چشم
 • شناسایی و درمان بیماری پارکینسون، تشخیص، کنترل و درمان بیماری آلزایمر
 • درمان انواع بیماری های مغز و اعصاب مانند افسردگی، اختلالات خواب، سردرد، تشنج
 • درمان و کنترل عوارض بعد از سکته مغزی، درمان اختلالات حسی در صورت و اندام ها

آدرس: استان البرز، کرج، شهرک اوج، جنب نواب یازدهم، مجتمع پزشکان

شماره تماس: 02632516310

دکتر الهه محقق منتظری

دکتر الهه محقق منتظری

دکتر الهه محقق منتظری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات (نورولوژی) می باشند که یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج محسوب می شوند. دکتر محقق منتظری دارای بورد تخصصی می باشند و مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دریافت نموده اند. دکتر الهه محقق همواره سعی نموده اند تا کلیه خدمات خود را در جهت جلب رضایت بیماران و مراجعه کنندگان ارائه دهند.

خدمات:

 • درمان دیسک کمر و گردن، انجام نوار عصب و عضله
 • تشخیص و درمان بیماری ام اس، درمان تومورهای مغزی
 • درمان بیماری های مغز و‌ نخاع و اعصاب محیطی
 • تشخیص و درمان خونریزی مغزی، درمان پارکینسون

آدرس: استان البرز، کرج، بلوار بهشتی، حدفاصل میدان شهدا و طالقانی، برج قائم، طبقه نهم، واحد 29

شماره تماس: 09055566676

دکتر علی راست منش

دکتر علی راست منش
دکتر علی راست منش متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سپری نموده اند و سپس مدرک تخصصی نورولوژی را از دانشگاه علوم پزشکی ایران با سر بلندی کسب کرده اند. دکتر راست منش دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند و استاديار نورولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز بوده اند.
دکتر علی راست منش یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج به شمار می روند که دوره آموزشی درمان نوين سکته مغزی حاد را برای متخصصين مغز و اعصاب، متخصصين طب اورژانس، پرستاران و پرسنل اورژانس برگزار کرده اند.

خدمات:

 • سونوگرافی عروق مغزی، درمان سردرد، سرگیجه، تشنج
 • درمان ام اس، درمان الزایمر و پارکینسون و سکته مغزی
 • نوار مغز (EEG)، نوار عصب و عضله، نوار چشم، نوار گوش
 • اختلالات هشیاری، درمان افسردگی، سردرد میگرنی، حملات پانیک
 • درمان انواع وسواس و مشکلات خواب و سکته مغزی و اختلال بایپولار و اسکیزوفرنی

آدرس: استان البرز،کرج، خیابان شهید بهشتی، چهارراه طالقانی، کوی گل ها، روبروی البسکو، بنای ماندگار، طبقه دوم، واحد 202

شماره تماس: 02632264657

دکتر سیما بهروزیان

دکتر سیما بهروزیان

دکتر سیما بهروزیان جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند و یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج محسوب می شوند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مدارک مربوطه را اخذ کرده اند و دارای بورد تخصصی نیز می باشند. دکتر بهروزیان در بیمارستان های بسیاری از قبیل: بیمارستان امام حسین (ع)، محمدشهر کرج، بیمارستان شریعتی ماهدشت کرج و بیمارستان کسری کرج ارائه خدمات می دهند.

خدمات:

 • درمان انواع دردهای حاد و مزمن ستون فقرات و مسائل مربوط به مغز
 • درمان تومورهای مغزی هیدروسفالی و مسائل مادرزادی
 • درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات و دیسک ستون فقرات و تنگی کانال ستون فقرات
 • درمان تومورهای ستون فقرات و ضربات به ستون فقرات و حوادث

آدرس: استان البرز، کرج، چهارراه طالقانی، به سمت هفت تیر، خیابان طهماسبی، پلاک هشت

شماره تماس: 02632744218

رایج ترین بیماری های مغز و اعصاب

به طور کلی می توان گفت نصف بیشتر بیماری های افراد ریشه در اعصاب و روان دارد. بیماری های مغز و اعصاب انواع مختلفی دارد که شرح کلیه آن ها در این مقاله جای نمی گیرد و برخی از رایج ترین بیماری های مغز و اعصاب به شرح زیر می باشد:

 • هیدروسفالی: علت بروز این بیماری فعلا شناسایی نشده است. با این وجود این بیماری در پی انتقال مقادیر غیر نرمال مایع به مغز پدید می آید.
 • اختلالات روانی: این بیماری مغزی دارای انواع متعددی می باشد و درصد ابتلا به آن نیز متغیر است. معمولا اختلالات روانی خطرناک هستند و باید تحت درمان قرار گیرند.
 • مننژیت: یکی از خطرناک ترین بیماری های مغزی، مننژیت می باشد که در بخش مرزهای اطراف مغز و بافت مغزی و همچنین نخاع ایجاد می شود. علائم اولیه این نوع بیماری شامل: سردرد، حالت تهوع و استفراغ، حساسیت به نور، گیجی و منگی، سفتی گردن و تب، لرزش و … است.
 • مالتیپل اسکلروزیس یا ام اس: بسیار گسترده و انواع مختلفی دارد و نسبت ابتلا به آن در هر فردی متفاوت است.
 • تشنج: این نوع بیماری به شش دسته تقسیم می شود و ممکن است منجر به بیماری های مختلفی از قبیل: سرطان مغز، مشکلات ناشی از ترک الکل، اوردوز ناشی از کافئین و یا استامینوفن، ترومای سر و … شود.
 • اوتیسم: نوع رفتار، واکنش، ارتباط با دیگران و یادگیری در بیماران اوتیسم کاملا متفاوت با سایر افراد است. معمولا این بیماران تحت درمان توسط بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج می باشند.
 • آلزایمر: نوعی فراموشی است که بسیار شایع می باشد و معمولا از سن 85 سالگی آغاز و موجب ایجاد مشکلات متعدد می شود. سلول های مغزی به مرور در این فرایند کاهش می یابد و در نتیجه به طور کامل از بین می رود.
 • صرع: این نوع بیماری رابطه مستقیمی با سیستم عصبی مرکزی دارد و فعالیت های غیر عادی مغز همچون بروز تشنج را به دنبال دارد. در صورتی که این بیماری پیشرفت کند؛ فرد هوشیاری دوره ای خود را از دست می دهد و رفتارهای غیر عادی از خود نشان می دهد.
 • پارکینسون: از جمله خطرناک ترین بیماری های مغزی پارکینسون است. این بیماری تغییر و تحولات مختلفی را در سلول های مغزی ایجاد می کند و در نهایت بر سیستم حرکتی نیز تاثیر می گذارد و آن را هم مختل می کند.
 • تومورهای مغزی: درصد خطرناک بودن این بیماری در هر شخصی متغیر است. احتمال تشکیل تومور مغزی در هر سنی وجود دارد اما نکته حائز اهمیت این است که درصد آن در افراد مسن بیشتر است. تومورهای مغزی بسیار متنوع هستند و روش های درمانی آن نیز با یکدیگر فرق دارد.

رایج ترین بیماری های مغز و اعصاب

راه های پیشگیری از بیماری های مغزی

با توجه به پیچیدگی و متنوع بودن بیماری های مغز و اعصاب، متخصصین مرتبط با آن سعی نموده اند تا با ارائه روش های پیشگیری، تا حد ممکن از مبتلا شدن به این نوع بیماری ها جلوگیری کنند. از جمله این اقدامات پیشگیرانه به شرح زیر می باشد:

 • از وارد آوردن ضربه های شدید بر سرتان بپرهیزید.
 • مصرف آب و مایعات زیاد را در برنامه غذایی خود جای دهید.
 • از مصرف الکل و داروهای غیرمجاز و مضر در طولانی مدت خودداری فرمایید.
 • مصرف روزانه میوه و سبزیجات و هم چنین غلات سبوس دار بسیار تاکید شده است.
 • در برنامه روزانه خود ورزش را فراموش نکنید و به طور مداوم ورزش نمایید تا بدن سالم تری داشته باشید.
 • برای محافظت از سیستم عصبی خود از مصرف ویتامین های B12، B6 و فولات غافل نشوید.
 • به مقدار کافی استراحت نمایید و بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج از شما می خواهد تا از فشارهای عصبی دوری کنید.
 • مصرف سیگار و دخانیات را به طور کامل کنار بگذارید، زیرا سلامتی شما را به خطر می اندازد.
 • بیماری های دیابت و فشار خون بالا منجر به کاهش عملکرد سیستم عصبی می شود، از این رو مراقبت های لازم را انجام دهید تا دچار اینگونه بیماری ها نشوید.
 • پیروی کردن از رژیم غذایی درست و متعادل جزء اولویت های اولی محسوب می شود و از مواد غذایی پر چرب تا حد امکان خودداری کنید.

کلام آخر

سیستم عصبی یکی از سیستم های ارتباطی پیچیده ای است که مقدار زیادی اطلاعات را به طور هم زمان ارسال و دریافت می نماید. سیستم های عصبی دارای دو بخش کاملا مجزا از قبیل: سیستم عصبی مرکزی و سیستم عصبی محیطی می باشند. واحد اصلی این سیستم های عصبی، نورون ها هستند که مهم ترین وظیفه آن ها افزایش و یا کاهش تعداد اتصالات مرتبط با دیگر سلول های عصبی می باشد.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در کرج آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جستجوی متخصص مغز و اعصاب می باشید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران مراجعه کنید و از لیست پزشکان و اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا