پزشکان

بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان【سال1401】❤️ + لیست 8 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با نورولوژی و بیماری های مرتبط با آن در اختیارتان قرار دهیم. مغز انسان در داخل حفره جمجمه قرار دارد و از طریق سوراخی به نام ماگنوم به بخش نخاع اتصال می یابد. در قسمت پایینی مغز، ساقه مغز قرار دارد که آن را گره حیات نیز می گویند، علت این نامگذاری به سبب نقش ویژه و حیاتی ساقه مغز می باشد. برخی از این فعالیت های حیاتی شامل: تنفس، ضربان قلب و فشار خون است که ساقه مغز ان ها را تحت کنترل قرار می دهد. مغز هر شخصی کاملا متفاوت با دیگری است و وزن آن رابطه مستقیی با وزن بدن وی دارد. طبق آمار به دست آمده، به صورت میانگین می توان گفت وزن مغز انسان بین 1250 و 1600 گرم متغیر می باشد.

نورولوژیست کیست؟

بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان باید در زمینه های مرتبط با مغز و اعصاب تخصص و مهارت های لازم را دارا باشد تا بتواند مناسب ترین خدمات را در اختیار بیماران خویش قرار دهد. برخی از تخصص های مهم که باید نسبت به آن ها مهارت های لازم را دارا باشد شامل: درمان سردرد، اختلالات خود ایمنی، درمان سکته مغزی و اختلالات عصبی عضلانی، اختلالات کورتکس، نورو آنکولوژی، نورولوژی سالمندان، نورولوژی کودکان، پرتوشناسی اعصاب و … می باشد.

نورولوژیست کیست؟

خصوصیات بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان

همانطور که می دانید، بیماری های مغز و اعصاب بسیار حساس هستند و باید پزشکی آن را تحت درمان قرار دهد که جزء بهترین ها باشد. حال منظور از بهترین بودن چیست؟ در این مقاله ما برخی از خصوصیات و ویژگی های بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان را شرح می دهیم تا به کمک آن ها مقصود ما را از بهترین بودن دریابید. از جمله این خصوصیات و معیارها عبارتند از:

 • نسبت به بیماران خویش احساس مسئولیت نماید و سلامتی آنها را جزء اولویت های خویش بداند و توجهی به مسائل مالی نداشته باشد.
 • طبق علم روز دنیا پیش رود و همواره در سمینارها و جلسات علمی متعددی شرکت نماید و دانش خود را همگام با تکنولوژی به روز نماید.
 • پزشکی را بهترین می دانیم که به پول و وقت بیماران ارزش قائل باشد و از انجام آزمایش های پرتکرار و بی دلیل که تنها هزینه های هنگفتی دارند و زمان طولانی سپری می شوند، جلوگیری به عمل آورد.
 • در صورتی پزشکی را جزء بهترین ها می دانیم که از سابقه، تجربه، تخصص و مهارت های ویژه ای برخوردار باشد و در حیطه فعالیت خویش بیماران بسیاری را مداوا نموده باشد.
 • باید در تصمیم گیری و تشخیص بیماری مهارت بالایی داشته باشد و تشخیص بیماری را تنها به روش های تصویربرداری بسنده نکند و از انواع روش ها برای تشخیص درست بیماری استفاده کند.
 • مطب و یا کلینیک در حال فعالیت بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان بهتر است، در مکانی واقع شده باشد که رفت و آمد به آنجا به آسودگی صورت گیرد.
 • متخصص مغز و اعصاب باید در بهترین بیمارستان دولتی در ایران خدمت رسانی کند تا بیماران به آسودگی از خدمات قابل ارائه ایشان بهره مند شوند.

عوامل تشدید کننده بیماری های نورولوژی

بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان خاطر نشان می کنند که عوامل مختلفی منجر به ایجاد بیماری های مغز و اعصاب می شوند و برخی از این عوامل به شرح زیر می باشند:

 • برخی از بیماری های مغزی همچون: بیماری هانتینگتون، دیستروفی عضلانی و بیماری ویلسون کاملا ژنتیکی هستند و طبق معاینه بالینی، بررسی سابقه خانوادگی و گاهی اوقات به کمک آزمایشات ژنتیک مورد تشخیص واقع می‌شوند.
 • این امکان وجود دارد که در اثر عفونت، واکنش خود ایمنی یا دلایل نامعلوم دیگر، تورمی در بخش مغز ایجاد شود که با گذشت زمان و عدم درمان پیشرفت نموده و سبب تحریک شدن و رسیدن آسیب به بافت مغزی می گردد. دو نوع از بیماری ‏های التهابی مغز را می توان به مولتیپل اسکلروزیس و واسکولیت اشاره نمود.
 • بروز بسیاری از عفونت ها، عوامل محیطی همچون: سموم سرب و جیوه، مصرف بیش از حد مشروبات الکلی
 • در صورتی که جریان خون به مغز کاملا مختل شود، سکته رخ می دهد و موجب از بین رفتن سلول های مغزی فرد شود، در صورتی که این بیماری شدت داشته باشد؛ این امکان وجود دارد که بر روی حرکت، گفتار و تفکرش تأثیر منفی بگذارد.
 • وجود تومورها در مغز، منجر می شوند تا اثرات منفی بر روی بافت ها و اعصاب وارد شود.
 • آسیب های نخاعی را نباید پشت گوش انداخت و آن ها را باید جدی گرفت، به این دلیل که در صورت پیشرفت مشکلات جبران ناپذیر بسیاری را ایجاد می کنند.
 • رژیم غذایی نامناسب و سوء تغذیه داشتن از دیگر عوامل تشدید کننده بیماری های مغزی می باشند.

دکتر محمد حسین صفاری

دکتر محمد حسین صفاری

دکتر محمد حسین صفاری متخصص مغز و اعصاب یا نورولوژیست می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک پزشکی عمومی، دوره تخصصی خود را پشت سر گذاشتند و دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند. دکتر محمدحسین صفاری مدرک تخصصی درمان سردرد را از انجمن سردرد آمریکا اخذ کردند و عضو هیئت علمی دانشگاه و همچنین عضو انجمن نورولوژی آمریکا نیز می باشند.

دکتر محمد حسین صفاری از جمله بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان به شمار می روند که دوره تکمیلی درمان بیماری مولتیپل اسکلروزیس، درمان سردرد، سرگیجه و کمردرد را سپری کرده اند و از این رو در رابطه با انواع بیماری های مربوط به مغز و نخاع تخصص و مهارت بسیاری دارند و از جمله خدمات قابل ارائه ایشان عبارتند از:

خدمات:

 • انجام نوار مغز و اعصاب، درمان بیماری پارکینسون، تشخیص و درمان انواع بیماری های مربوط به مغز و اعصاب
 • درمان سردرد و سرگیجه، کمر درد، سکته مغزی و درمان بیماری ام اس
 • تشنج و صرع، درمان بیماری های عضلانی

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، مجتمع پزشکی قصر، طبقه چهارم

شماره تماس: 09961364434

دکتر غلامعلی حسنی

دکتر غلامعلی حسنی

دکتر غلامعلی حسنی متخصص جراحی مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات، متخصص نورولوژی می باشند که در سال 1349 دیده بر جهان گشودند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری کردند و سپس مدرک تخصصی مغز و اعصاب (نورولوژی)، دیسک و ستون فقرات را نیز از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با موفقیت اخذ نمودند. دکتر غلامعلی حسنی پس از پشت سر گذاشتن دوره تخصصی خویش به مدت هفت سال در شهرکرد مشغول به فعالیت و درمان بیماری ها بودند.

دکتر غلامعلی حسنی یکی از بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان محسوب می شوند که در جهت جلب رضایت بیماران خویش از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و همواره در صدد اند تا انواع بیماری های مرتبط با تخصص خود را با موفقیت درمان نمایند.

خدمات:

 • انجام جراحی های مرتبط با مغز و اعصاب
 • درمان ضایعات اعصاب محیطی، جراحی ستون فقرات
 • تشخیص و درمان کمردرد و گردن درد، دیسک کمر و دیسک گردن

آدرس: اصفهان، خیابان محتشم کاشانی، مقابل مرکز تصویربرداری سپاهان، ساختمان پزشکی جهان، طبقه سوم

شماره تماس: 03136277640

دکتر مهدی محمودخانی

دکتر مهدی محمودخانی

دکتر مهدی محمودخانی متخصص جراحی مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات، درمان انواع تومورها می باشند. ایشان پس از پشت سر گذاشتن دوره پزشکی عمومی، اقدام به اخذ مدرک تخصصی در زمینه جراحی مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات، درمان انواع تومورها کردند و با سربلندی فارغ التحصیل شدند. دکتر محمودخان فعالیت های آکادمیک بسیاری را به ثبت و انجام رسانده اند و از جمله این فعالیت‌ها شامل: استاد دانشگاه، عضویت در انجمن آکادمی جراحان مغز و اعصاب و عضویت در هیئت علمی دانشکده پزشکی و … می باشد.

دکتر مهدی محمودخانی را با توجه به تجارب و سابقه درخشانی که دارا هستند، می توان جزء بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان به شمار آورد. لازم به ذکر است، دکتر محمودخانی خدمات متعدد و بسیاری را ارائه می دهند و برخی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • انجام جراحی انواع تومورهای مغزی و نخاعی
 • انجام جراحی دیسک میکروسکوپی، انجام جراحی لیزر نوکلیوپلاستی و پلاسما (جراحی بسته)
 • جراحی آندوسکوپی مغزیو  شانت مغزی و انواع آن، فیوژن شکستگی ستون فقرات
 • جراحی تومور مغزی و نخاعی، بهبود درد کمر و تزریق اپیدورال و ترانس فورآمینال

آدرس: اصفهان، خیابان شمس آبادی، بالاتر از بیمارستان عیسی بن مریم، کوچه فرهمند، مجتمع پارس، طبقه اول

شماره تماس: 03132340876 – 09025024154

دکتر محسن صادقی

دکتر محسن صادقی

دکتر محسن صادقی متخصص و جراح مغز و اعصاب و نورولوژی می باشند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مدرک تخصصی جراحی مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات را با موفقیت اخذ نموده اند و پس از فارغ التحصیلی و گذراندن دوره طرح خویش اقدام به فعالیت پزشکی و درمان انواع بیماری های مرتبط با تخصص خود کردند.

دکتر محسن صادقی یکی از بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان به حساب می آیند که سابقه ای بیش از نوزده سال را دارا می باشند و در شهرهای تهران، ارومیه و اصفهان خدمت رسانی کرده اند. لازم به ذکر است؛ ایشان 7000 دیسک کمر و گردن، 1500 جراحی وسیله گذاری و 200 تومور مغزی را به انجام رسانده اند و کلیه این جراحی ها با موفقیت تمام به نتیجه رسیده است.

خدمات:

 • انجام جراحی مغز و اعصاب، درمان و جراحی دیسک کمر و دیسک گردن
 • درمان انواع تومورهای مغزی

آدرس: اصفهان، خیابان بزرگمهر، چهارراه هشت بهشت، اول هشت بهشت غربی، جنب بانک مسکن، ساختمان سارا، طبقه دوم

شماره تماس: 03132675791 – 09011314391

دکتر مهدی شیشه گر

دکتر مهدی شیشه گر

دکتر مهدی شیشه گر متخصص نورولوژی یا مغز و اعصاب و ستون فقرات و عضلات می باشند ایشان پس از فارغ التحصیلی به اخذ مدرک پزشکی عمومی اقدام به اخذ مدرک تخصصی و در نهایت کسب بورد تخصصی نمودند دکتر مهدی شیشه گر یکی از بهترین دکتر بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان به حساب می آیند که استادیار دانشکده پزشکی نیز می باشند ایشان علاوه بر درمان انواع بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب ستون فقرات و عضلات در زمینه آموزش و تربیت دانشجویان پزشکی نیز بسیار مهارت دارند در سمینارهای علمی مختلفی نیز شرکت می کنند تا همواره دانش و تخصص خود را به روز نمایند از جمله خدمات قابل ارائه ایشان به شرح زیر می باشد

خدمات:

 • درمان انواع بیماری های مربوط به مغز و اعصاب، درمان ستون فقرات
 • تشخیص و درمان مشکلات عضلات، درمان انواع میگرن و سرگیجه
 • انجام جراحی دیسک کمر و گردن، تشخیص و درمان بیماری پارکینسون
 • درمان آلزایمر و تشنج، اختلال حافظه و گزگز انگشتان
 • سکته های مغزی و مولتیپل اسکلروزیس، انواع سرگیجه ها و درمان فراموشی

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، ساختمان آژند، بلوک بیست، طبقه همکف

شماره تماس: 03132247461 – 09395881860

دکتر احمد شکرچی زاده

دکتر احمد شکرچی زاده

دکتر احمد شکرچی زاده جراح مغز و اعصاب می باشند که در سال 1336 در شهر اصفهان متولد شدند. ایشان در کنکور سراسری رتبه دو رقمی 27 را کسب نمودند و سپس در سال 1354 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز کردند و با سربلندی مدرک پزشک عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند. دکتر شکرچی زاده دوره رزیدنتی خود را نیز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پشت سر گذاشتند و دوره طرح خود به مدت سه سال در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان سپری کردند و از سال 1370 به عنوان استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خدمت رسانی نمودند.

دکتر احمد شکرچی زاده یکی از بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان به حساب می آیند که از جمله فعالیت های علمی و آکادمیک ایشان شامل: رئیس بخش جراحی اعصاب بیمارستان کاشانی، عضویت در هیئت ممتحنه، مسئول امور دستیاری گروه جراحی اعصاب، تالیف بسیاری از کتاب ها و مقالات و … می باشد. لازم به ذکر است، در سال 1396 دکتر شکرچی زاده از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازنشسته شدند.

خدمات:

 • انجام جراحی دیسک با لیزر و درمان انواع بیماری های مغزی
 • درمان دیسک کمر با تزریق دیسکوژل، درمان دیسک های گردنی
 • تشخیص و درمان ضربه های مغزی، جراحی اعصاب، درمان ستون فقرات

آدرس: اصفهان، چهارباغ بالا بین زمزم و دروازه شیراز، کوچه مختاری، ساختمان جم، طبقه زیر زمین

شماره تماس: 03136622101

دکتر فرزاد ایزدی

دکتر فرزاد ایزدی

دکتر سید فرزاد ایزدی متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) می باشند که یکی از بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان محسوب می شوند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را در سال 1371 از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و سپس اقدام به کسب مدرک تخصصی بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی) در بهترین دانشگاه علوم پزشکی نمودند و در نهایت در سال 1379 فارغ التحصیل شدند.دکتر ایزدی تجارب متعددی را کسب کرده اند و فعالیت های علمی مختلفی را انجام می دهند که برخی از آن ها شامل: مسئول فنی واحد نوار مغز و نوار اعصاب در چندین بیمارستان اصفهان و … می باشد.

دکتر سید فرزاد ایزدی سابقه ای پانزده ساله در زمینه درمان انواع بیماری های مغز و اعصاب را دارا می باشند و نزدیک به صد هزار نوار عصبی یا الکترومیوگرافی را انجام داده اند. همچنین ایشان اولین واحد درمان ویژه فلج های صورت حاد و مزمن را در ایران راه اندازی کرده اند و نشست های علمی هفتگی متخصصین مغز و اعصاب بسیاری را برگزار می نمایند و به این طریق با سایر همکاران در راستای ارتقاء دانش خویش تلاش می کنند.

خدمات:

 • درمان اضطراب شدید و درمان میگرن کلاسیک و میگرن عصبی
 • مشکل بی حسی دست و پا
 • تشخیص و درمان مشکل مغزی، دیسک کمر و دیسک گردن، التهاب عصب بینایی
 • درمان انواع سردردها، سکته مغزی، تشخیص و درمان بیماری های عصبی

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز (میدان آزادی)، نبش چهارباغ بالا، ابتدای بن بست هاله

شماره تماس: 03136632835 – 09162992454

فرق میان متخصص نورولوژی و متخصص اعصاب و روان

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، متخصص نورولوژی در واقع همان متخصص مغز و اعصاب است. متخصص اعصاب و روان نیز همان روانپزشک است. تخصص ها و مهارت های این دو متخصص کاملا متفاوت می باشد اما در برخی مواقع می توانند با همکاری یکدیگر برخی بیماری ها را مداوا نمایند و یا این که یکی از این متخصص ها می تواند بیمار خویش را به متخصص بعدی ارجاع دهد و این همکاری در میان پزشکان بسیار رایج است.

بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان ابتدا به کمک معاینه، برخی آزمایشات و تصویربرداری ها نوع مشکل را شناسایی می کند و سپس در زمینه انواع اختلالات دستگاه عصبی به روش های درمانی سعی در درمان بیماری می نماید و در سرکوب سازی علائم بیماری و تسریع در روند بهبودی کوشش می کند.

متخصص اعصاب و روان همانطور که از نام این تخصص مشخص است؛ طبق تخصص و مهارت های خود در زمینه بیماری های روانی فعالیت می کند و انواع اختلالات رفتاری، فکری و عاطفی را مورد بررسی و شناسایی قرار می دهد. ایشان سعی می کنند، بیمار خویش را به کمک جلسات مشاوره به طور کامل مداوا نمایند و وضعیت ذهنی و رفتاری بیماران خویش را ارزیابی و بررسی نمایند.

انواع بیماری های تحت درمان توسط نورولوژیست

معمولا یک نورولوژیست انواع بیماری های مرتبط با مغز و عصاب را تحت بررسی و درمان قرار می دهد که رایج ترین این بیماری ها به شرح زیر می باشد:

میگرن: یکی از شایع ترین بیماری های عصبی میگرن است که نوعی سردرد با درجات خفیف تا شدید می باشد. این بیماری در مواقع مختلف عود می کند و دردهای ناهنجاری را ایجاد می نماید. بیماری میگرن معمولا با اثرگذاری بر نیمی از مغز، به صورت دردی دارای ضربان، بین 2 ساعت الی 72 ساعت طول می کشد.

بیماری پارکینسون: در طبقه بندی بیماری های مزمن و فرسایشی_ تخریبی جای دارد و جزء خطرناک ترین بیماری های مغزی محسوب می شود. در بیماری پارکینسون سیستم اعصاب مرکزی به صورت کامل آسیب دیده و منجر به تاثیرات منفی در سیستم حرکتی فرد می گردد. به این طریق که ممکن است فرد در اثر لرزش زیاد، توان حرکتی خود را از دست دهد.

صرع: یکی دیگر از بیماری های سیستم اعصاب مرکزی، بیماری صرع است؛ فعالیت های غیر عادی مغز منجر به ایجاد تشنج می شود و در صورت پیشرفت این بیماری ممکن است فرد هوشیاری دوره ای خود را از دست دهد و رفتارهای غیر عادی بسیاری را از خود بروز دهد. لازم به ذکر است، اغلب افراد مبتلا به صرع بیش از یک نوع تشنج را تجربه می کنند.

بیماری ای ال اس یا اسکلروز جانبی آمیوتروپیک: طول عمر این بیماری حداکثر سه سال است. بیماری ای ال ای موجب ایجاد تأثیرات مخرب و پیشرونده بر سلول های مغز و نخاع و در نهایت بروز اختلال در عملکرد اعصاب کنترل کننده حرکت عضلات می شود. در صورتی که این بیماری پیشرفت نماید، فرد رفته رفته توانایی راه رفتن، لباس پوشیدن و به طور کلی انجام کلیه فعالیت های روزمره خود را از دست می دهد.

انواع بیماری های تحت درمان توسط نورولوژیست

اوتیسم: این بیماری به صورت مادرزادی و کاملا ژنتیکی از بدو تولد ایجاد می شود. طبق آمار به دست آمده، بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان خاطر نشان می کند که میزان درصد شیوع اوتیسم در پسران بیشتر از دختران است و لین بیماری معمولا از دو سالگی نمایان می شود.

آلزایمر: به دنبال این بیماری، سلول های مغزی، به ویژه سلول های بافت خاکستری مغز کاملا از بین می رود و منجر به کوچک شدن مغز می شود؛ نتیجه نهایی بیماری آلزایمر، از دست رفتن حافظه و فراموشی است.

مولتیپل اسکلروزیس: نام دیگر این بیماری ام اس است که در دسته بندی بیماری های پیش رونده و مزمن قرار می گیرد. این بیماری منجر به آسیب در غلاف های سلول های عصبی مغز و نخاع می شود و نشانه هایی همچون: بی حسی، فلج، اختلال در گفتار، ناهماهنگی حرکتی و عضلانی، احساس خستگی شدید و اختلال در بینایی فرد به وجود می آید.

تومورهای مغزی: تومورهای مغزی بسیار متنوع هستند و برخی بدخیم و کشنده و برخی خوش خیم هستند. معمولا با توجه به پیشرفت علم درمان این بیماری تا حد ممکن ایجاد شده و متخصصین از روش های جراحی یا رادیوتراپی جهت درمان استفاده می کنند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر نورولوژی در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جستجوی متخصص نورولوژی می باشید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر نورولوژی در تهران مراجعه کنید و از لیست پزشکان و اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا